mapa stránek || vyhledávání

Arabové – co po nás chtějí?

lodVelká vlna arabského přistěhovalectví a celkově střetu evropské a arabské kultury v současné době jistě není náhoda. Nebude náhoda, že Arabové přicházejí v době, kdy Evropa a naše společnost prožívají krizi hodnot a identity. Možná nám je Arabové pomohou znovu najít, příp. je znovu vytvořit, každopádně nás nenechají být, aniž bychom prošli určitou reflexí sebe sama. Zcela jistě nám nastavují zrcadlo a ukazují, jací jsme. Jací jsou oni, není až tak důležité, je to prostě jiná kultura, jakých jsou na světě spousty.

Proč nás tolik dráždí? Co je na nich tak zvláštního, že některé děsí, některé odpuzují, některé dokážou dohnat až k nenávistné xenofobii a obavám o náš svět a budoucnost?

Mnozí správně cítí, že s Araby – ať už jsou to uprchlíci nebo přistěhovalci – přichází i něco víc. Že to není jen záležitost pro imigrační úřad. To, co přichází, je zkouška, zkouška a případně trest. Zkouška toho, za co se vydáváme – zda jsme vskutku civilizovanou a vyspělou společností, lepší než ta jejich, anebo zda se při prvním otřesu rozsype a ukáže se obraz Evropy, jejíž obyvatelstvo si nezaslouží renomé, jež požívá. Ukážou se být Evropané a český národ vyspělí a lepší než ti druzí? Uvidíme.

Arabové s převahou muslimské víry nám také naznačují, že Evropa příliš upadla do ateismu, bezvíry a falešného pohodlí. Ukazují nám druhou tvář světa, tu, kterou nechceme vidět, když jsme si zvykli žít pro peníze, kariéru a zábavu a zavrhli jsme autoritu a zákony nebe. Podle muslimské víry jsou Arabové ti dobří a zbožní a Evropa je výspou dekadence a mravního úpadku. Šířit dobro a pravou víru je pro ně povinností. Jak se s tímto Češi vypořádají, je otázka pro ně. Arabům, zdá se, nic nestojí v cestě a Evropa je pro ně jasným cílem, který nenechají jen tak být. Nutí naši zhýčkanou Evropu a její lid se měnit, ukazují, že Boha není radno pomíjet, zlehčovat a už vůbec ne se mu vysmívat. To, že Evropa má bohatství a vyspělost, ještě neznamená, že obstojí před nebeským soudem. Pokud nás Arabové něčemu učí, je to o Bohu – není radno se k němu stavět lehkomyslně.

Muslimové ukazují, co je to čistá víra, poslušnost a oběť – tedy to, co Evropanům chybí. Jejich státní systémy si je podřidily, ujařmily a utvrdily v představě, že žádného Boha ani morálku k životu nepotřebují, jen práci, peníze a trochu zábavy, daly jim falešnou jistotu a záruku bezpečí. To se nyní mění a my jsme konfrontováni s někým, kdo tyto hodnoty nesdílí. Říká nám, že máme mít stud před Bohem a bát se jej.

Český národ však na toto varování reaguje s nepříčetnou nenávistí, zlostí a touhou všechno cizí, co nám k přichází, vymýtit, zničit. Postavit kolem sebe ploty, zdi a ostnaté dráty, myslím, nepomůže, chyba není venku. Dokud to Evropané a Češi nepochopí, budou dále konfrontováni s tím, co tak neradi vidí a nejraději by neviděli. Na Araby a muslimy se však nehněvejme, ti jsou stejní jako my. To my ukažme, že jsme slušní lidé, ukažme, že jsme dobří a přátelští a lidumilní, bohulibí a spravedliví, dokažme že nejsme „nevěřící psi“, nýbrž bohabojní a dobří lidé v očích našich muslimských bratří.

arabstina-koranArabové přicházejí, protože se přespříliš rozmohl bezbřehý ateismus a konzum, společnost se vyprázdnila a naplnila hloupostí a vnitřní bídou. Pro muslimské bojovníky je to signál k útoku. Situaci můžeme změnit jen vlastní pílí a prací na sobě. Staňme se lepšími a zbožnějšími než muslimové a oni nás přestanou napadat a budou k nám vzhlížet a vážit si nás. Pokud ale přilneme k bezduché kultuře, prázdnotě a falešným ideálům, těžko jim odejmeme důvod dál pokračovat v křížovém tažení proti nepolepšitelným bezvěrcům.

Jediným řešením je určitá duchovní obnova, návrat k bohabojnosti a víře, určité přiblížení se a sblížení s islámem a nalezení porozumění s nimi. Pro věřící a zbožné obyvatelstvo Evropy by bylo snazší najít řeč s muslimy, lépe s nimi vycházet a vyhnout se tak nepříjemným budoucím konfliktům. Vyostřování rozdílů a touha zničit toho druhého vše jen zhorší a přivede do skutečně nebezpečné situace, v níž nebude žádného vítěze.
 

Ladislav Zelinka
 

hodnocení: 2.8
hlasů: 12
Tisk Tisk

156 komentářů

 1. Gilgamešova noha:nezlobte se na mě prosím,ale s Vámi je zbytečná diskuze.Rád se vyžíváte v psaní.Podstata jde vyjádřit jednodušeji.

 2. Miloslave,

  viem, že niekedy sú moje sloví expresívne, ale ináč sa demagogické dristy nedajú vyvracať.

  Ak by som si tú PODSTATU, od Teba vypočul,/ prečítal/, možno že by som sa nemusel ani zdrbať z motorky, či velocipéda a bol by som ,,ožiarený“, ako ten Šavel, keď sa zdrbal z toho somára, keď sa premiestňoval z bodu A do bodu B a ,,POCHOPIL“ .

  Zachránil by si jedného, no takého Pochybujúcého, pretože to ,,vysvetlenie“ ako, prečo, je v Biblii, či už v Startom zákone, alebo u tých Boholúpežníkov v Novom zákone tak akurát pre ,,nablblých“., no jednuducho povedané, pre tých hlúpejších..

  Prosím pomôž mi ak to vieš, kde a v čom je PODSTATA viery. V skratke, dlhé ,,chujoviny“ si viem v uvedených literatúrach nájsť aj sám.

  Bol by som po Šavlovi TEN druhý, ktorý by to POCHOPIL, nielen UVERIL.

  Na to aby človek uveril, nepotrebuje ani to ,,vodnaté mäso“ v lebeni – ten akože – MODZOG…

  Amen…

 3. Po přečtení výše uvedeného článku se mi udělalo lehce mdlo. Opravdu nechi nikoho urazit a mnozí se mnou asi nebudou souhlasit ale mám dojem, že autor buď cíleně provokuje a tím zjišťuje postoj obyvatelstva k této problematice…a nebo „konzumuje příliš mnoho kebabů“. Rád bych znal názor pana Zelinky k tomuto mému komentáři, zvláště pak k těmto dvěma myšlenkám, které vyjádřil v článku:

  1.“Bohabojnost“ – k tomuto se vyjádřím jen krátce. STRACH??? z boha? Láska, respekt, uznání prosím ale strach? Dlovolte mi citovat mistra Yodu ze Star Wars: „Strach vede k hněvu, hněv k nenávisti, nenávist k utrpení a to, je cesta k temné straně síly mladý padavane“ :)

  2.“Staňme se lepšími a zbožnějšími než muslimové a oni nás přestanou napadat“ – ve jménu Aláha bylo prolito cca stejné množství krve jako ve jménu Ježíše Krista. Kdybyste před pětisty lety prohlásili v nějakém křesťanském městě že jste věřící ale ne křesťan a že jste zbožnější atd. tak nejen že by vám nedali prostor toto své tvrzení dokázat a vysvětlit ale rovnou by vás na místě popravili. Tento trend z křesťanství vymizel, mezi muslimi je však rozšířený a velmi populární ještě dnes. Co se týká muslimských praktik k prosazování svých názorů a postojů, obzvláště pak v oblasti víry, máme k dispozici relativně velkou hromadu informací, osobních zážitků, videodokumentace a usvědčujících materiálů…Vážený pane autore. Chcete tvrdit, že veškeré tyto dostupné informace jsou lživé, překroucené a s realitou nemají vůbec nic společného? Jestli ano, srdečně Vás žádám o hmatatelný důkaz.

 4. Gilgamešova noha:komu jste vyvrátil demagogické kecy?!!!Vy tomu věříte,že někomu něco vyvracíte?!!!Vykládáte si sám se sebou…Vám netřeba vykládat co je víra nebo Pravda,vy máte svou nevědomost.S tím si vystačíte :-)Klidně se dál nerušeně ukájejte na svými expresivními výplody.Přeji pěkný den ;-)

 5. Miloslave, mojej prosbe si neporozumel, takže znova zopakujem to, čo som vyššie už písal :

  …Prosím pomôž mi ak to vieš, kde a v čom je PODSTATA viery. V skratke, dlhé ,,chujoviny“ si viem v uvedených literatúrach nájsť aj sám….

  Čiže ak si kamoš s Hospodinom, alebo si to naozaj pochopil , pošepkaj mi ako na VIERU , alebo nechaj tak …

  A pozor nesnaž sa nasierať môjho liblinga Pinokia …

  1. G.n. k pomôže ti metafora, človek sa stotožňuje so svojim telom a jeho výtvormi, to je ako keby sa šofér auta považoval za svoje auto a stále ho trápi jeho starnutie, jeho skončenie na vrakovisku, čo bude potom…šofér zapne autopilota a nerozmýšla ale spí… prebudí sa až keď mu auto vypovie službu a on musí vystúpiť, prípadne pri havárii sa ani neprebudí. Poučenie z krízoveho obdobia preto je, lepšie je prebudiť sa ešte pred koncom jazdy a začať riadiť svoje auto, pochopiť, prečo sme si sadli do auta, prečo cestujeme , vyhneme sa lepšie prekážkam. Aj prebudený ktorý má nejaký ciel skončí svoju jazdu ale je na tom lepšie ako druhý čo cestuje na slepo a zráža sa s ostatnými autami.

   1. Pane GN, s dovolením pár otázek. Máte prosím víru, že bude zítra, že zítra vyjde slunce a bude opět nový den? Pokud ano, tak proč, v čem je podstata této Vaší víry? Pokud ne, tak proč?
    Díky
    Václav Žáček

    1. Píšete, pane GN k mým otázkám :“A na záver len tolko, ÁNO všetko nasvedčuje tomu , čítaš Vendo, JA tomu neverím, ja len predpokladám ,,že zítra vyjde slunce a bude opět nový den “ , pretože sa okolo našej plochej placky na mori, točí to oné, no Slnkovajce , alebo presnejšie povedané Slnkogula, pretože má pravidelnejší tvar, ako Zemevajíčko…….

     Mám si to tedy vysvětlit, jako Vaši odpověď pro Vámi položenou otázku, že „podstata víry je v předpokladu“? Dodám jen – asi v nějakém pevném předpokladu, že?

     Václav Žáček

  2. Gilganôžka tu položil zaujímavú otázku: „v čom je PODSTATA viery?“ – Nakoľko je táto otázka dosť pretraktovaná, dovolím si tu ponúknuť svoju definíciu viery: „Viera je naša ilúzia, že predmet a obsah tejto ilúzie nie je v rozpore s pravdou a skutočnosťou“.
   Pekný deň!

 6. Gilgamešova noha:nemáš pokoru :-)To je jedna z věcí které Ti chybí abys pochopil oč tu jde.Tím to s tebou považuji za uzavřené rozumbrado :-)

 7. Miloslave,

  si napísal :…Tím to s tebou považuji za uzavřené rozumbrado :-)

  To mi pripomína debatu Rusa a Američana, keď sa dohadovali, ktorý národ z oboch narobil v dejinách väčšie škody. Rus to vyhral, keď debatu zaklincoval slovami : ,,Však vy-Američania ste tých súdruhov z Afriky pravidelne zotročovali, hoci už pred 60 rokmi zliezli zo stromov, ako zistili naši vedci…

  Takže nejak tak a ináč peknú noc , však sa trochu aj ochladilo, Bohu díky, Bohu díky, ako hovorieval klasik ateistiky…

 8. Vendo,píšeš :

  ….-Pane GN, s dovolením pár otázek. Máte prosím víru, že bude zítra, že zítra vyjde slunce a bude opět nový den? Pokud ano, tak proč,

  Nie, viera je len pre prostoduchých, ktorí svoj modzog používajú len občas. My, ktorí ho používame aj pri zháňaní žrádla a nejakých bokovkových úkonov, nepotrbujeme k životu žiadnu VIERU . Možno ešte tú vaginálnu…

  Keď sa niečo nedá preukázať zmyslami, ktoré sme ako DAR obdržali od PRÍRODY,
  načo je viera v akúsi nadprirodzenú silu, ktorá bola tak nablblá, že keď vás veriacich ucápal z hliny, nedala si Nehmotná nebytosť ani tolko námahy, aby vám ,,stvorila“ napr. tretie vajce, ktorým by ste JU vnímali.

  Môžme ho nazývať, aj Galaktickým Taťuldom, keďže jeho pôsobiskom vraj bol celý Vesmír. Potom sú okolo neho silou Božskej to častice, poprilepované pomocné sily, akými sú : panna Bohorodička, anjelíčkovia všetkých sórt, , trpajzlíci, Janko Hraško, Satančok, milý to Luciferčok, Deda Vševeda, či môj libling ,ano s tým dreveným vtákom. Dobre si hádal -ten Pinokijko…

  Celú galériu týchto nadprirodzených síl najdeš v evanjeliach, ktoré vraj napísali židovskí analfebeti a ktorí strašia všetkých veriacich , keď idú večer na toaletu…

  Tak nám Žun Muj Chmuj ,to je môj nový ,mnou stvorený boh, na môj obraz pomáhaj…

  Viem Vendo čo chceš povedať, že výzor má hnusný, ale Ty nevieš, akô má dobré virtuálne SRDIEČKO…. To viem len, ja, jeho Stvoriteľ…

  Ale nebuď smutný, aj Šavel bol také hovado akým som teraz JA, a pozri položil na základy židovského náboženstva náboženstvo nové, keď sa zdrbal z toho somára, pri presune z bodu A do bodu B…

  Na tieto základy položili tehličky somarín tí iní a teraz tu na všetkých veriacich sedí ,,Ako žaba na čistej studničke“..

  A na záver len tolko, ÁNO všetko nasvedčuje tomu , čítaš Vendo, JA tomu neverím, ja len predpokladám ,,že zítra vyjde slunce a bude opět nový den “ , pretože sa okolo našej plochej placky na mori, točí to oné, no Slnkovajce , alebo presnejšie povedané Slnkogula, pretože má pravidelnejší tvar, ako Zemevajíčko a samozrejme sa píše rok 6.557 po Stvorení Sveta…

  Pár stoviek rokov SEM, či TAM, z toho sa ,,nestriela“…

 9. GN napsala: „Nechceš mi David hadam nahučať, že raz mesačne obetuješ PánBožkovi jednu invalidnú, či tuberkulóznu ovečku , či Kozla . Počítam, že keby si tak musel učiniť, konvertoval by si hneď napr. na Islam, či náboženstvo Klingónov, u nich nechcú od veriacich NIČ, alebo by si s vierou velmo rýchlo ukončil kladný ,,POMER“…

  Milá Gilgamešova Noho, vzpomeňte si když jste byla mladá, svěží a plná jasných myšlenek, ideálů a činů. Bylo to určitě pěkné. Dnes jste již však ošklivá, smradlavá, zapšklá, nikdo Vás už pravděpodobně nepotřebuje a přesto Vás PanBožíček udržuje při životě, abyste mohla svým způsobem působit na svoje starší i mladší soukmenovce. ..To bych viděl jako veliké znamení..
  Ovci jsem zaznamenal naposledy na internetu a zvíře Kozla znám jen z obrázku na pivě. Mimochodem…, abychom se vrátili k tématu, vidím článek autora a jeho názory jako více než naivistické, který nebere v potaz ani dějiny mezi židovským, křešťankým a muslimským světem, natož dnešní seskupení světa. Autor nevyjadřuje ve svém pojednání ani známku toho , že zná zákulisí uměle založených sporů mezi národy.

 10. Dávid zaplakal nad mojim nešťastným osudom, keď píše:

  …..Milá Gilgamešova Noho, vzpomeňte si když jste byla mladá, svěží a plná jasných myšlenek, ideálů a činů. Bylo to určitě pěkné. Dnes jste již však ošklivá, smradlavá, zapšklá, nikdo Vás už pravděpodobně nepotřebuje a přesto Vás PanBožíček udržuje při životě….

  No oné, aby som sa vyjadril tak vzletne. Ano, Gilgamešova nožička, to som akože JÁ, už naozaj zostarla, mládí je fuč, dôchodok na krku a beznádej , to zatial nie. Ale ako hovorili Indiani,staroba to je nešťastie, pretože tí starí si pamätajú z toho života len tie najkrajšie a najodpornejšie chvílky , ktoré prežili, či spôsobili iným.

  A preto sú pre dnšnú dobu nepoužitelní, teda absolutne zbytoční. Že nás PánBožko necháva prežívať len tak na virtuálnom obláčiku, to nie, to tie ONÉ , gény a životný štýl a podla niektorých tá ,,karmína“…

  Videl si, aj ten odporný vrah , ten ,,diktovač“ z Chile, dožil sa skoro 100 a ďalší a ďalší a Ty si myslýš, že to bol pre nich TREST? Tudle nudle. Svedomie, to sa dá potlačiť, stačí hypnóza a pár návštev u psychyjátra.

  Za prachy, ktoré ,,si poctivým mučením“ zarobili , ich určite ,,urobili šťastnými“ až do Konca, kde ich čakal cinkot zvončeka a ich rozprávkový život sa skončil, ako aj život toho posledného chudáka v Indii, tam na ulici, kde sa aj narodil..

  Tam je sporavodlivosť PRÍRODY, nie Hospodina, ako by si povedal Ty…

  Nie ,stačí už spomienok, lebo vieš Dávide, tá nostalgia, prináša slzy a pomočovanie…

  Ale realita je naozaj krutá a keby som mohol, tak by som tú kresťanskú sektu, hlavne tých , čo predstavujú Cirkev ja, ako ,,starec“ poslal rovno do Perdele. To ona svojimi farizejskými postojmi bráni nám ,,prestárlym“ ukončiť pobyt na Zemevajíčku tým najhumánnejším spôsobom – eutanáziou.

  Čo ONI, keď sú v požehnanom stave , sú v opatere sestričiek, bratríčkov a aj miništrantov, ktorí im ,,len tak“ z kresťanskej lásky aj ,,pomôžu“ , lebo oni sami od seba už akosi nemôžu, i keď celý život prežili ako pedofili, zoofily a iný …fili. Aj žilou ,,im pustia“, aj sa za nich pomodlia…

  Ano, aj ten Stalinčok, aj Hitlerčok a ďalší uskutočňovali túto kúpelnícku metódu, ale bolo to ,,také negustiózne“, pretože mnohí nechceli…

  Ale čo s takými, čo by aj…

  Stačí keď sa pozrieš do nejakého hospicu a prejde ŤA radosť aj z dôchodku, aj z toho že máš vela času , možno aj vela prachov, a máš to len ,,na cikačku“..

  Dávide, nebuď smutný, aj Teba to čaká a už Ťa obklučujú tí známi, no tí z vyšších kruhov , akože sa volajú ?

  Ano , jeden z nich je dr. Alzheimer a ten druhý, už si nespomeniemm…

  Škoda že sa ,,na tom druhom Svete“ nestretneme, a preto Ti vyjavím pravdu už teraz , NEEXISTUJE Druhý SVET“, vymysleli si ho Tí, ktorí ešte TU na tomto Zemevajci odrbavájú tých čo ešte VERIA…

  Ale , ako povedal klasik, viera v ,,TO „, TI pomôže v ODCHODE z miesta A do miesta B…

  Vraj, ale to zatial nikto nepotvrdil, hoci sa po Zemevajíčku pohybujú vraj všelijaké mátohy aj ,,z tej druhej strany“… Ale mlčia – mafia…

  1. GN tu píše – „To ona /církev, sekta/ svojimi farizejskými postojmi bráni nám ,,prestárlym" ukončiť pobyt na Zemevajíčku tým najhumánnejším spôsobom – eutanáziou.“

   Ojoj, tak pánko GN je navíc i zbabělec. A chtěl by lidskou smrt – ještě mu ji daňoví poplatníci Slovenska zaplatí a před „podáním“ smrti za asistence lékařů by si snad ještě svolal k tomuto aktu i rodinu. Noho, kup si svačinu, pivo nebo i vínko k tomu, sedni na vlak a zajeď si do Tater nebo na Fatru, vylez si na kopec, na skálu a s úsměvem na rtech a spokojen sám se sebou, že nikoho neobtěžuješ a že se s nikým nikde po smrti nepotkáš, se vrhni po hlavě dolů. Chceš-li, ukonči to. A při tom krátkém letu můžeš i proklínat církev svatou. Anebo, jestli nemáš peníze na tento závěrečný výlet, kup si nějaké prášky, vypni si mobil, internet, elektřinu, plyn a spolykej do sebe, co chceš.

   A nevymlouvej se na na sekty, církev a že není povolena eutanázie ! Prostě, nebuď zbabělec. Máš to ve svých rukou. O svobodné vůli jsi i ty tady psal dost, ne? Tvá víra, že po smrti nic není, je dost pevná, ne? Tak nečekej na zákonodárce až ti schválí smrt přes pojišťovnu!

  2. Noho, pokud opravdu píšeš z vlastního srdce tak je mi Tě upřímně líto a budeš potřebovat každou modlitbu od svých bližních, tedy i tu mou. Pokud si ale jen šprýmař a internetový provokatér, jak to spíše vypadá, tak už jsi trapný.

 11. J.A.P. píšeš,

  …..Tak nečekej na zákonodárce až ti schválí smrt přes pojišťovnu…

  …sa naozaj rozčúlil a to som nechcel, nieže Ti spôsobím infarktíček,to určiete NIE, ako že som ešte tu Zemevajíčku.

  Mám podozrenie, že si v kontakte so Všemohúcim – Dedom vševedom, keď píšeš tak znalecky,… na zákonodárce až ti schválí smrt přes pojišťovnu!….mám podozrenie, že ,,cestuješ časoprierstorom“ ako ja cez bránu ,,Osvietenia“. Teda , kedy chceš a akedy Ti to vyhovuije, pretože vieš aj to čo my všetci ešte NIE.

  Podla kuloárnych informácií zo štátnej zdravotnej poisťovni, Zdravotné pisťovne uvažujú asistovanú smrť preplácať až v roku 2059 , keď už bude na Svete ludí ako sračiek a kedy budú chodiť agenti , ktorí budú prosiť občanov, aby to už ,,urobili“ , lebo tí zdraví a mladí už nemajú čo žrať, piť a kde bývať..

  A len Tvojim humánnym odchodom urobíš ,,NIEKOMU“ dobre. A čo dovtedy : No vo Švajčiarsku to ide za 3-5000 frankov, či Euríčok.

  Ale ja chudáčik, tolko nemám a čo teraz, obesiť sa niekde na námestí, alebo doma a smrdieť tam, či si pustiť plyn a ,,zobrať so sebou“ celý Panelák?

  Také hovado ešte nie som, ale ako hovorí klasik : Ale jedon nikdy nevie…

  Ale v jednom máš pravdu, ide to aj v tých Tatrách, ale až v zime. Ako mi povedal jeden doktor, najúžasnejšou, teda aj najkrajšou smrťou je smrť ,,zamrnutím“.

  To si kúpš flašku rumu min 1l ,v sámoške za rohom, sadneš na vlak, u nás je to ZADARA,hodíš niekde na skalách polohu ,,sed vysutý“, môžeš aj vedla medvedieho
  brlohu a logneš si .

  Nie, nedajbože to vylúchať na EX, ale ako zdôrazňoval doktorko, postupne, akoby si popíjal fajnový francúzsky koňačik. Však to asi bude už naposledy.

  Môžeš sa pozerať na hviezdy, možno tam uvidíš aj TOHO ONÉHO a jednoducho zaspíš…Už naveky…

  Vraj to takto ide.

  Ale ja by som privítal aj Balíčej Šťastia oficiálne v Lekárni aj od Armády spásy, za 9,30 Eur . Prášok si zamiešam so značkovou pramenitou vodou typu Božský dúšok a výsledok je vraj obdobný…

  Neviem, J.A.P. či mi tieto navrhované postupy schváliš, alebo máš iný TYP ?

  Sem s tým !!

  Dávajláma, to je zase téma , ako za starých biblických časov…

  1. Tak jsem si tě, GN, otestoval. Schválně jsem napsal na závěr to o té pojišťovně.
   A ty jsi, pochopitelně, na to skočil jako na zásadní myšlenku.

   Zásadní přece bylo to, jak jsi si zase stěžoval na tu zlou církev – GN tu píše – „To ona /církev, sekta/ svojimi farizejskými postojmi bráni nám ,,prestárlym“ ukončiť pobyt na Zemevajíčku tým najhumánnejším spôsobom – eutanáziou.“

   Jestli tě opravdu církev – sekty brání spáchat sebevraždu, tak na ni, na ně, musíš asi dost věřit, že ?

   Já ti nic nebudu schvalovat, žádné postupy, TYPY! Jestli potřebuješ k předčasnému úmrtí eutanázii, tak se možná nedočkáš a zemřeš svojí nějakou přirozenou smrtí, kterou teď, jaká bude, nikdo nezná. Proč ale kvůli své „neschopnosti“ a zbabělosti takto hned musíš kritizovat církev?

   1. Je nesmyslné psát, že ve střední Evropě církev někoho k něčemu nutí. Stačí si jí nevšímat.

  2. G.N píše:
   Môžeš sa pozerať na hviezdy, možno tam uvidíš aj TOHO ONÉHO a jednoducho zaspíš…Už naveky…

   Vraj to takto ide.
   A čo záchranári ktorí ťa budú hladať a budú mať zbytočnú robotu, nedajbojže tam zahynú aby našli Tvoju telesnú schránku …
   Jeden tu pred pár rokmi písal čo zahynul podobne no nešťastnou náhodou, ten už zmysel života predtým našiel.
   Ja Ti poradím, choď radšej na ranč kde majú kone,(ja by som Ti nejakého poslala ale mám len ovečky:-) sadneš na nejakého divocha, ktorý Ťa zhodí, potom keď budeš mať šťastie , nebudeš chvíľu myslieť, stačí okamih aby Ťa „osvietilo“ keď toľko po tom túžiš,už Ťa nebude trápiť ani biblia, ani cirkev, ani politika , zistíš že problémy si vyrábaš sám v svojej mysli…

 12. Ano Gilgamešova Noho.
  Jste vskutku „jednička“. Asi i víte jak spolehlivě a svědomitě plníte svoji úlohu, když systematicky narušujete přesvědčení víry v Boha u ostatních lidí. I takoví lidé jsou obzvláště v dnešní době potřeba. Kdo jiný by tuto úlohu mohl splnit lépe, než „údernický ateista “ ?
  Jsem velmi rád, že jste i Vy našel svoje uplatnění v tomto světě.

 13. Kolemdoucí píše:

  ….Je nesmyslné psát, že ve střední Evropě církev někoho k něčemu nutí. Stačí si ji nevšímat.

  To isté si hovorili aj v starom Ríme, keď Claudius dal z chrámov povyhadzovať sošky vtedajších bohov, aj v Rusku, keď Vladimír Iljič z vlaku burcoval, a aj vtedy, keď maliar ,,cimier“ sníval svoj árijský sen…

  Čo by povedali tie miliony ,,duší“ , ktorí boli v mene tých nových ideí ,,zlikvivovaní“ ,sa sice už z prvej ruky nedozvieme, ale obaja si vieme domyslieť, čo by ,,po funuse“ povedali na tvoju vetu : ..Stačí si ji nevšímat…

  Aj oni si ich ,,nevšímali“…

  Však…

 14. Nutí – to je ale přítomný čas, navíc Řím ani Rusko není střední Evropa!

  Pokud Vás církev k něčemu nutí, mě tedy za celý tento život žitý ve střední Evropě nenutila a nenutí, ani nikoho z mého okolí.

 15. Petr píše:

  …Pokud Vás církev k něčemu nutí, mě tedy za celý tento život žitý ve střední Evropě nenutila a nenutí, ani nikoho z mého okolí…

  Samozrejme že ani mňa , ale to máš tak, ako s levom v ZOO. Kým je za mrežami, len cení zubami, občas sa pretiahne, sem tam zareve.. Keď sa naňho cez mreže pozeráš, je to taká milá ,,cica“..

  Keby si však vliezol do klietky, či by ju poriadne nezamkli a ona by akože ušla, to by si videl, TÚ ZMENU.

  Tak isto je to s Cirkvou kresťanskej sekty. Teraz je ,,odstavená“, žobre od ludí a štátu bubáčiky, aby svojich ,,úradníkov“ vyživila a udržiavala v kondícii.

  Ale hovorím Ti Petre, skús si predstaviť, že tá milá cica, tá odporná kresťanská chamraď v zastúpení tej Cirkvi , by sa dostala ku ,,skuočnej“ moci….

  Ani by si sa nenazdal a už by ŤA inkvizítori zobrali do parády. Len tak, ako to v modernej dobe robilo Gestapo, NKVD, ŠTB a ďalšie to ,, humanitné“ organizácie, ktoré sa učili od metód, ktoré cirkev za stáročia pri koryte ,,vyvinula“…

  A túto MOC by už z rúk ,,nevypustila“, lebo na Zemevajíčku je tolko ,,materialu“ na vrátenie k pravej viere, ako suchej trávy v senníku…

  Tak snívaj svoj sen o dobrej cicke , aj ďalej…

  1. A co jiné šelmy, puštěné na svobodu? Vojensko-průmyslové komplexy, obchodníci s drogami, s prostitucí, s dětmi, nově s imigranty, bankéři, politici jednající v zájmu té lidské vyšší moc, ničitelé přírody, výrobci GMO……… .

   Zatímco je jedna číča v kleci, tak stovky dalších pobíhají na svobodě. Ale to asi GN nevadí. On vidí jen toho jednoho lva, který je navíc již dosti starý a již i bezzubý a vypelichaný.

   1. :-) J.A.P.e
    V dnešní složitě době by se dalo říci, že kdo prioritně brojí proti ŘKC apod. může záměrně odvádět od skutečně aktuálních problémů a odhalení těch, kteří je uměle vytvářejí a rozdmychávají.
    GN beru jako nastrčeného provokatéra … (s takovými já nekomunikuji)

 16. Petře,píšeš:

  …GN beru jako nastrčeného provokatéra … (s takovými já nekomunikuji)

  Škoda, že nemáš pravdu, lebo nastrčení provakatéri sú za svoje ,,služby“ platení, aspoň si myslým…

  Ale Ja som nič nedostal, takže vojenskopriemyselný komplex, vojnoví štváči a iný ,,humus“ už sa spamätajte a začnite platiť..

  A nezabudnite na DPH.

  Som jeho fanšikom / toho DPH /a viete u nás máme aj takú ,,bezzubú“ Cobru, ktorá loví nekalé živly narábajúce s DPH !!!

  Ich úlovky sa v našej gubernii pretavili do možnosti cestovania zadara po železnici. Vraj to môžu využívať aj mohamedáni, čo sa hrnú do Nemecka…

  Tak nám…

  1. Exaktní přístup pana Pardala by mohl mít oporu v českém jazyce, tedy v gramatice, tedy v podmiňovacím způsobu. Proč takové tvrdé konstatování „bude….o 3 miliardy lidí víc?“ Jak to ten Pardal, u všech všudy jen ví? Nebylo by opravdu lepší potlačit, v jeho případě ego, /to tvrdé – Já vím / a napsat raději“ mělo by být o 3 miliardy lidí víc?“ – že jo?

   Za 85 roků, co zbývají do roku 2100 může být x epidemií, x válečných konfliktů, x válečných konfliktů s použití ZHN?

    1. Z toho odkazu :
     „Zřejmě tím zdaleka nejlepším opatřením ve prospěch snížení populace je podpora vzdělávání žen. Evolučně je u lidského druhu dost dobře možné, že ženy chtějí mít relativně málo dětí, jimž by se ale dostalo kvalitní výchovy, kdežto muži by rádi spoustu potomků, o jejichž výchovu by se ale sami tolik starat nemuseli. Tím, že vzdělání posiluje pozici žen, dává jim i moc. I tady ale známe výjimky: v Keni dokončí základní škodu 90 procent dívek, země má ale dvakrát vyšší míru porodnosti než Maroko, kde základní vzdělání má jen 72 procent dívek.“

     Spíše tuto situaci ovlivňuje bezbřehý konzum, chtivost po věcech, zážitcích i bezpečném sexu, na straně jedné, a na druhé straně zjištění, že když budu mít děti / 2-3/, tak se drtivá většina žen, mladých žen, které se rozhodují zakládat rodiny, k tomu nijak nedostane.

     Vezmu-li můj laický pohled na vzdělanost žen u nás v ČR, tak si nemyslím, že fakt, že české ženy mají málo dětí není zapřičiněn velkou vzdělaností.

    2. Ta Anonymova poslední věta může být pro někoho nejasná ?? !!

     Anonyme, oprav mne, jestli se pletu – ty si myslíš, že české ženy nejsou enormně vzdělané, ale přesto mají málo dětí, protože ty by je „jakoby“ brzdily v tom mít se dobře – z pohledu konzumu, zážitků….. ?????

    3. Jo, tak je to myšleno.

     Jinak ale, když se nad tou vzdělaností zamyslím.
     Je to proces dlouhodobý a přístup lidí by musel být ne nedočkavý.

     Třeba Bangladéš, všechny ženy /dívky/ nejméně vyučit řemeslu. A jakému, kdo je bude učit, jakou práci jim kdo zajistí?
     Totéž lidnatá Indonésie, státy Afriky. Mám střední školu, proto používám antikoncepci.

     Není to nerození dětí i tak trochu proto, že v tzv.civilizovaných / technologicky na výši / zemích, bude čím dále méně práce, mladí lidé si budou uvědomovat, že nějaké dávky na přežití sice dostávají, ale to jim neotevře dveře ke konzumu, který je po nich chtěn, který jim neustále nabízí reklama. A uvědomují si, navíc při nabídce antikoncepce, že děti přece do té tzv.chudoby nemohou přivést. A k tomuto uvědomění není nutně potřeba mít VŠ nebo SŠ ?

     A ty tzv.vzdělané, emancipované ženy, jdoucí i za kariérou, pokud mají dítě /nebo i víc/, chtějí z něj mít za každou cenu úspěšného člověka, postavením i vzděláním. A ti chudší a i méně vzdělaní také mají málo dětí a také je vedou ke vzdělání, ale ne všem se to podaří. A pak vznikne otázka, kdo bude pracovat. A tak se i proto berou cizinci, někde Slováci, někde Poláci, někde Ukrajinci. Naši lidé asi na trhu práce prohrávají, protože nechtějí pracovat za tak nízkou mzdu. A tak se přemýšlí nově i o imigrantech, nejlépe, kdyby sem přišli hotoví lékaři, obvoďáci, do RZS, zubaři /chybějící u nás /, hotoví kovoobráběči a ti všichni, nejlépe již s dobrou znalostí českého jazyka. Ale to také nejde.

     Víte někdo, kolik chybí v tom našem ne ideálním demografickém vývoji lidí – těch, kteří se nenarodili českým ženám a kteří by měli pracovat a nahradit ty, co odcházejí do důchodů, umírají?

     Omlouvám se za chaotické myšlenky. Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.

 17. Pardále, dobre píšeš, keď si napísal:

  …Do roku 2100 bude v Africe o 3 miliardy lidí víc, kolik jich asi zamíří do Evropy?

  Buď rád, že si súčasťou súčastného pokolenia bielych ludí, lebo my sme asi predposledná generácia ,,biele rasy“ , ktorá obýva Európu ako-tak slobodne.

  Naši vnuci a pravnuci budú vystavovaní už len v klietkach mohamedánov, černochov presne tak, ako boli biely ludia vystavovaní vo filme Planéta opic..

  Tentokrát to nebudú ,,možno“ opice ale tí vyššie uvedení…

  Tak nám Hadádidlá buď nápomocný, aby sa tak nestalo…

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference