mapa stránek || vyhledávání

Astronomické léto končí – poslední mé otázky?

otaznikNa těchto stránkách jsem v nedávné minulosti začal v letních měsících nastiňovat různé otázky a témata z mnoha oborů lidského konání a hledání s myšlenkou, že si je čtenář buď připustí k „tělu“, něco si zodpoví a podělí se možná i o svůj názor a nebo je také nechá ležet jako nezajímavé, nehodné jeho pozornosti. Léto 2015 končí a dovolím si mé poslední otázky. Bude to taková rozmanitá všehochuť. Končící léto je totiž pestré, se spoustou květin, ovoce a zeleniny. Ať je i na tomto talíři již jen od pohledu veselo.

V mých některých předchozích článcích jsem uvažoval o józe a často to čtenáře s vyznáváním tradičních hodnot mohlo přivést k tomu, že je to, podle mne, nějaký můj jediný směr pro duchovní rozvoj, ruku v ruce s tím jdoucí i tělesné a mentální poznání. Je pravdou, že vznik jógy má nejasný datum a při hledání se lze dopátrat opravdu starých letopočtů. Kdo je tzv. Zápaďan, člověk s kulturním dědictvím a vývojem ve zcela odlišných podmínkách, než které prožívali lidé v naprosto odlišném podnebí, úrodností… atd. tzv. Východu? Ten současný člověk naší vyspělé civilizace má, ne všichni ale budou souhlasit, životní filosofie světa Západu, ty, která lze souhrnně nazvat jako objektivní. V podstatě tak věří tento člověk jen tomu, co vidí a co si může ohmatat. Jeho směr života spočívá více v konzumu, cení si hmotných věcí, dbá na stránku života v těle, mnohdy nákladně udržuje jeho krásu a zdraví, ač je to zcela pomíjivé, usiluje o postavení a určitou moc a leccos tomu i obětuje. Jaký vliv má asi na člověka Západu moderní průmyslová společnost a její technologie a jak to může v prostředí planety, která je „konečná“, pokračovat? Přes zřejmý pokrok, který zdánlivě nezná hranic, ale kterého nemohou z mnoha důvodů využívat všichni lidé na planetě, se leccos v posledních desítkách let změnilo.

Druhá moje otázka – má na změnu filosofie a přístupu k životu vliv používání psychedelických, tj. stručně řečeno, mysl a vědomí rozpínajících látek? A že se tento fenomén stal problémem pro velkou část populace, že je na něm založen obchod s mafiánskými praktikami, že vlády proti drogám bojují, ale na druhé straně jsou i jimi a složkami moci využívány „špinavé“ peníze z nich i k financování všelijakého druhu politiky, i zcela jiné rozpínavosti, je také zřejmé. A že to ohrožuje bezbranné, a že to způsobuje pokles morálky. To není vedlejší efekt.

Bůh a jeho síly tvoření se hledačům pravdy zdají být jako pravé síly dobra, a to již, a především, ze své podstaty. Zrovna tak si může myslet takový hledající člověk, že od Boha a jeho sil nepocházejí nemoci, ani utrpení, ani smrt a ani trest a koneckonců, je jim úplně cizí žízeň po moci a také se vůbec nezaobírají otázkou nějaké kontroly světa. V čem spočívá činnost protibožských sil a existuje vůbec nějaký boj proti principu dobra? Je zlo a zlá vůle přítomná v části života, v živých stvořeních jako nějaká nutnost a může to být něčím obhájeno a vysvětleno? Je Bůh zodpovědný za přítomnost zla a utrpení ve světě? Má se člověk bezvýhradně podřídit vyšším silám, jako Jeho Vůli či má ve svém konkrétním životě s plným vědomím směřovat k ideálům dobra, i kdyby se musel sám před sebou pokořit? Tato otázka není vůbec jednoduchá.

Ježíš Kristus tu vykonal obrovskou práci. Mohla být ještě větší, ale jeho pozemský život v lidském těle měl spočítáno zrovna tolik dnů a nocí, kolik tento posel s našimi předky prožil. Smrt Ježíše byla přerušením jeho práce, přerušením jeho poslání. Jeho cílem na této planetě nebyla smrt, ale proměna lidstva. Nenabízel lidstvu snad to nejvyšší, co do té doby ještě nikdy nezaznělo? Království Boží či Království nebeské na zemi. Židé jeho doby očekávali příchod Mesiáše, který by je vedl v bitvě proti Římu a k vítězství. Kmeny Izraele si však bitev prožily dost a svého vůdce lásky nechaly popravit potupnou smrtí; dokonce souhlasily, aby jeho krev byla na jejich rukou.

Bez nějakého komentáře; lze očekávat druhý příchod Syna Božího, který dokončí započaté dílo? Nepokládám otázku, jen se zamýšlím; jsou síly negativity, síly démonické, ne tvůrčí…, již v takovém stadiu, že civilizace musí prodělat tuto změnu za cenu velmi bolestivých útrap, a to až na samém prahu zkázy života.

Život člověka v současnosti je určován nesmírným rozvojem vědy a techniky, který nastal v posledních staletích. Byla zevrubně popsána neživá i živá příroda, věda se rozdělila do velmi úzce specializovaných oborů. Člověk je pod vlivem zákonů přírody a stále proniká hlouběji do hmoty a dál, do hlubin vesmíru. Velmi mnoho řádků by muselo být popsáno k výčtu úspěchů vědy. S úspěchem lidského ducha stoupá často i jeho pýcha a pro mne je velmi nebezpečné, když by se měl člověk našeho století považovat za vítěze nad přírodou a myslet si, že je jejím vládcem. Kde je a jak moc křehká je rovnováha mezi velkými vědeckými úspěchy člověka a jeho působení na samotnou planetu?

Mnoho významných lidí zastává názor, že planeta je velmi sofistikovaný systém vědomého života, ale její „trpělivost“ s konáním lidí v honbě za zisky, soukromým bohatstvím a úspěchy má své limity. Vždyť jen to, že miliardy tvorů, kteří mají punc člověka rozumného, nedosáhnou na vzdělání, trpí hladem a žízní a strádají nemocemi, které lze ale u „jiných“ lidí bezproblémově léčit!

Toto naše universum je nestálé a pomíjivé. Každým okamžikem se mění a jeho proměna je jedinou jistotou. Tento svět je domovem smrti; smrt je přirozená a navíc, celé toto universum může být již zítra zničeno jako domeček z karet. Všechny předměty světa, o které se člověk tak snažil, mít je, vlastnit je, chlubit se jimi, mají své krátké trvání. Nejmocnější králové minulosti, jejich často ubozí poddaní, dnes novodobí boháči, ale i dnes stále na pokraji živořící lidé, jejich paláce či nuzné příbytky, zlato a stříbro, jejich auta, zážitky, dokonce i jejich těla. Není to všechno pomíjející, nejsou tak lidé zapleteni do pavučiny pomíjivého světa? Jak moc je důležité si toto uvědomit? To, že ztratíme věci, které se stávají často nemoderními, to že žijeme často v narušených mezilidských vztazích, to je nic proti tomu, že nám mezi prsty uniká a mizí náš vymezený čas! Není zrovna toto náš největší poklad, který jsme pro tento život dostali jako největší dar?

Jsem vděčný za malý krůček teoretického poznání, že každý lidský život je příležitostí k setkání s Bohem. V lidském pomíjivém těle je skutečná a nesmrtelná pouze duše a o tu musíme s pravou oddaností pečovat. Šťastný je člověk, který toto ví, ještě šťastnější je ten, který je již na Cestě.

klicV dnešním světě, který je plný konfliktů a z nich pramenících nejistot a strachu, musí být něco, co dává člověku šanci. Ježíš apeloval na to, abychom měli lásku jedni k druhým, abychom se vzájemně milovali. Každý je ale připraven soudit druhého, často až nevybíravým způsobem. Je ale každý schopen zamyslet se sám nad sebou a vidět své chyby? A s pokorou si je přiznat? Je jednoduché dodržovat přikázání – miluj bližního svého? Všichni lidé nejsou stejní. Všichni nejsou a ani nemohou být stejně vyspělí a připravení k návratu do skutečného domova svého Otce. Každý však ve svém srdci vlastní klíč. Je třeba „jen“ prosit, hledat a přidávám pokorně tlouci. Jednou bude otevřeno!

Pěkný podzim.
 

Václav Žáček /Venda/

Hodnocení článku
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

45 komentářů

Přidat komentář
 1. Vendo, píšeš:

  …Je jednoduché dodržovat přikázání – miluj bližního svého? Všichni lidé nejsou stejní.

  Vendo, ruku na srdce. Ty osobne miluješ každého? Aj toho čo Ťa okradol, ušiel s Tvojou prvou láskou , či Ti na základke dal na lavicu pripinačku a Ty si bolesťou skríkol , keď si sa posadil a celej triede si bol na posmech?

  To sú len drobnosti, ale vo svojom živote by si určite našiel aj ovela ,,mohutnejšie“ akcie…

  Úprimne Ti poviem, že keby si si aj vyložil svoje virtuálne ,,tobolky“ na stôl, neverím Ti…

  To sú typické kresťanské žvásty, ktoré do úst virtuálneho Žida vložili tvorcovia sekty kresťanskej v ešte období tvorby ,,nového náboženstva“..

  Čo z týchto základov zrobila odporná odnož, tá katolícka Cirkev, to snáj už nie je ani pravda.

  Keby naozaj existoval PánBožko a ,,videl“ by tú zgerbu,čo v Jeho mene porobila, musel by grcať nad jej skutkami ešte tisíc rokov a už dávno by prišla druhá záverečná fáza POTOPY…

  Preto hovorím vám, Hospodin je výmysel úzkej skupiny bezbožníkov, ktorí zneužívajú strach ludí a ich nevedomosť a neschopnosť si poradiť s úskaliami života samostatne..

  Títo neschopáci to je to křoví, ktorí nesú ,,plameň náboženstva“ stále do predu a tvoria ,,odporný glej“ deklaratívnych veriacich, ktorí aj tak skončia v ,,plameni“ radiácie po ukončení svojej pozemskej púti…

  Ako povedal klasik : Ku prědu levá…

  Milovať svojho nepriatela, je vlastne nabádanie k vlastizrade…

  Tak nám Božidara Nikolajevna pomáhaj…

  1. Noho noho, to snad není nutné…vyjadřujte se raději na diskuzích nivinek.cz..tam jsou vaši schopný a sebejistý kámoši co nechápou..neznají…nepamatují…..hezké dny a hodně štěstí….Pepa

 2. Josefe,

  napíš mi konkrétne, kde som urobil nejakú chybu, pokecáme, vyvrátime,
  preonačíme…

  Žeby som ,,kopol“ neoprávnene do tej zgrcnutej Cirkvi, to snáj nie, stará mámo…

  Tak nám, ale už sa mi ani nechce…

 3. Pekne zamyslenie, mnohe podobne otazky sa uz nastoluju niekolko tisic rokov a neviem ci sa podari to dokoncit na tomto fore? Len postreh ku konecnosti planety. Aj cerv v jablku to vidi ako koniec, to svoje jablko. Zrazu sa vyvinie, narastu kridla a hla, zrazu kolko tu mame noveho miesta! Tak sa pozri niekedy hore na oblohu, mne osobne sa to vidi ako dost miesta, len prave tie moderne technologie chybaju. Este ze teraz prichadza vykvet z arabskeho sveta, tak sa ten vyvoj hadam prudko urychly.

 4. Yak, píše:

  … Aj cerv v jablku to vidi ako koniec, to svoje jablko.

  Nič v dobrom, ale starí Židia, ktorí písali tú nablblú Knihu kníh, boli presne takí, ako Tvoje červy v jablku.

  Len koniec jablka opísali ako Blanu – Nebo nad Zemaplackou . To by ešte bolo akože O.K, lebo nemali technológie na to, aby dovideli aj nad tú virtuálnu Blanu.

  Je však obrovským nešťastím jednotlivcov, ktorí napriek technológiam stále veria, že existuje tá Blana – Nebo. A nad tou blanou si na obláčiku hovie bezvaječný Hospodin , ktorý vraj ,,zvalil židovskú Marienku do krovia a pomiloval“..

  A ich ,,plod“ Ježiško ešte v 21 storočí vraj nosí deťom balíčky.

  U nás – v našej gubernii je nositelom socialnych balíčkov birmovaný komunista, ktorý aj dnes stojí na hraniciach gubernie ako ,,ocelová hrádza proti neveriacim“ , a cez jeho svalnaté telo sa nedostane ani jedon živý mohamedán, hoci do tejto Bohom zabudnutej a chudobnej gubernii sa ani jeden mohamedán akosi nehrnie…

  To, čo by tu našli, majú aj doma …

  Tak nýám Genadij Petrovič pomáhaj a keď nie, uvidíš…

 5. Pár postřehů k mým otázkám. Jen podotýkám, že nijak nechci, aby se diskuze rozeběhla. Pak jde často zcela jinam. A jsem si také vědom, že vyjadřovat se k nim není vůbec jednoduché.

  První otázka :
  Jaký vliv má asi na člověka Západu moderní průmyslová společnost a její technologie a jak to může v prostředí planety, která je „konečná“, pokračovat?

  No a vida. Umíme na úrovní obrovských firem, které vyrábí naftové motory, a jsme v tom i my, „duchovní“ Češi, lhát sami sobě, sami sebe podvádět a vlastně necháme ty sta tisíce aut, v zájmu zisku, znečišťovat ovzduší naší konečné / teď myšleno ve zdrojích, a toho všeho souvisejícího / planety. A někteří i tady jen tak prohodí; vždyť to se o těch autech ví.

  Druhá moje otázka – „Druhá moje otázka – má na změnu filosofie a přístupu k životu vliv používání psychedelických, tj. stručně řečeno, mysl a vědomí rozpínajících látek?“

  V Americe zase na škole došlo k vraždám. U nás ze sila skočili manželé a zanechali tady své děti. Jací to jsou lidé, kteří vraždí, kteří si možná dají na kuráž alkohol či jinou drogu a jdou zabíjet, i sami sebe? A to neuvažuji nad psychopaty ve vládách, v pozicích v armádě, kteří mohou pro poruchu psychiky spustit daleko větší problémy – zabíjení.

  Třetí otázka – „Je Bůh zodpovědný za přítomnost zla a utrpení ve světě?“ Podle mne není. To tzv. zlo, z pohledu vždy relativní, si vytváříme sami. Neustále a v průběhu času jsou lidé ovládání myslí a jejími vášněmi. Chtíč, hněv, chtivost, lpění a egoismus. Školský systém k ničemu dobrému nepřispívá, státní vedení prosazuje hazard, peníze chce z drog, alkoholu, z neštěstí lidí. Tato společnost je nemocná svojí nemocí. Lze se vymanit? Lze, ale každý jeden musí pracovat sám na sobě.

  Čtvrtá moje otázka navazovala na tu předchozí a vztahovala se k poslání Ježíše – „Nenabízel lidstvu snad to nejvyšší, co do té doby ještě nikdy nezaznělo? “
  Nabízel pro řešení problémů lásku, požadavek na výrazné zlepšení mezilidských vztahů od odpouštění až k lásce k „údajnému“ nepříteli. Za sebe vím, že to nejde najednou. Musí to jít postupně. Mimochodem, dva tisíce roků je dlouhá doba, že? To bychom však museli být morálními autoritami, těmi, podle kterých se řídí svět, kteří by měli být vzorem mládeži správně vedeni. Od sportovců, zpěváků, herců až po politiky, máme takové vzory v nich?

  YAK píše o dobrých otázkách a neví, jestli se podaří je dokončit /vyřešit/ na tomto fóru? Úsměvné, beru to jako vtip. Člověk si takové otázky bude klást stále, stále na ně bude hledat odpovědi, stále bude vyzývat k žití dle Řádu stvoření….atd.. Ale tento svět není místem, které by se mělo transformovat na svět ráje a jeho dokonalých bytostí. Člověk, jehož cesta v individuálním pohledu zapřičiní změnu jeho charakteru, bude žít podle jistých morálních a etických principů, vkročí na cestu návratu k Bohu. Cestu přeměny, která spočívá v tom, že se na planetu této temné – hmotné stránky stvoření již nezrodí. Někdo si může lebedit, jak poznal, čím se mu projevu ten či onen lidský pozitivní pocit. Ale bez odpouštění, bez lásky ke stvoření, bez zastavení ubližování všem formám života /člověk není nadřazenou bytostí a musí to dokázat pochopit/, bez cesty pokání, neudělá v podstatě nic.

  Pro dnešek dosti již.

  Pěkný den.

  Venda

 6. Vendo, píšeš :

  …Třetí otázka – „Je Bůh zodpovědný za přítomnost zla a utrpení ve světě?“ Podle mne není.

  Tvoje konštatovanie je viac ako pravdepodobné, pretože objektívne preukázatelne je isté, je Boh nie osobou, nie je živou Bytosťou, teda zákonite je Nehmotnou
  nebytosťou, a ako TAKÁ , nie je schopná zasahovať do diania tohoto Sveta.

  Boh je vymyslený….

  Boha si ,,stvorili“ Židia na svoj obraz v dobe, keď ho potrebovali ako ,,pevnú oporu“ pre uchmatnutie životného priestoru v Kanaáne , ktorý už bol obsadený pôvodnými obyvatelmi a zavadzali novým ,,prišelcom“, ako my zavadziame mohamedánom, ktorí sa ako kobylky nahrnuli do Európy…

  1. Pane Gilgámešova Noho, nechci na Vás nijak obsáhle reagovat.
   Optám se jen – jak to všechno, co jste napsal, víte? Třeba tady tu část: „…..pretože objektívne preukázatelne je isté, je Boh nie osobou, nie je živou Bytosťou, teda zákonite je Nehmotnou nebytosťou,… “

   A ještě doplním nějakou myšlenku k mým letním otázkám, dnes již v ryze podzimním dnu :

   Další byla – „lze očekávat druhý příchod Syna Božího, který dokončí započaté dílo?“

   Ano zamýšlím se, jestli tato civilizace si již ten „krok“ Syna zaslouží, jestli již dospěla do stadia, kdy bude tento záchranný krok zapotřebí? Jinak řečeno, je utrpení lidstva či jeho směřování tak špatné resp. jde již tato civilizace ke konci? Jo, ke konci jde, to již od počátku, tak jako každému narozenému životu se začne odpočítávat čas do jeho konce – do smrti. Tady jde jen říci- uvidíme. A nebo již v této tělesné schránce neuvidíme nic.

   Další ryze „odpočinková“ otázka byla „Kde je a jak moc křehká je rovnováha mezi velkými vědeckými úspěchy člověka a jeho působení na samotnou planetu?“
   Člověk, tedy ve většině, se takto moc nezamýšlí. Dokud nebezpečí, problémy z nějaké nerovnováhy narušených přírodních sil nezačínají působit, nereaguje a zpravidla žije pro potřeby svého těla, svého nižšího já. Plní si přání a nepamatuje na svůj konec. To vždy přijde na řadu, až opravdu ke konci. Technický pokrok světa, na druhé straně příroda. Jen ona sama rozhodne, jaká je převaha a čeho, na pomyslné misce vah?

   Další otázka měla také podtext v nějaké pomíjivosti světa a zněla „Není to všechno pomíjející, nejsou tak lidé zapleteni do pavučiny pomíjivého světa? Jak moc je důležité si toto uvědomit?“
   To uvědomění si je velmi důležité. Mnoho z toho, co se nám / mně, tobě, tam tomu, prostě lidem / děje, neumíme posoudit. Pochopitelně. Neznáme okolnosti, vztahy, karmické dluhy, proč se kdo zrodil tam, kam se zrodil, proč ho /ji/ postihlo takové štěstí či neštěstí. Vše je vskutku relativní Napadá mne, zda u německého národa nezačíná nějaké karmické vyrovnání za všechny ty zmařené životy, které vědomě likvidovali. Zda to nucené postarání se o uprchlíky není pro ně dopadem jejich dřívějšího běsnění. Ale to je jen takový můj pohled – ničím to nejde vysvětlit.

   Poslední moje otázka zněla – „Je ale každý schopen zamyslet se sám nad sebou a vidět své chyby? “ Byla mírně okomentována a již se k tomu nechci vracet. Pan diskutující G.N. se zamyslel nad odpouštěním. Uvedl docela banální příklady – připínáček na židli,nějaké okradení, dokonce odloudění první lásky. Připomínám jen, že vše, co se člověku děje, ať tzv.dobré či zlé, je jeho zkušeností, děním, které si má prožít. Akt odpouštění, alespoň při mém současném pohledu, který je ovlivněn již mým věkem, je ale nutný. Žít v něm, mít pokoru ke stvoření, porozumění pro chyby ostatních, i když se mohou týkat i mé osoby. Je to ale těžké, ale o tom to je.

   Tak jsem něco doplnil.

   Ještě malá reakce na Josefa Přibyla. Diskutují G.N. nemůže jít na novinky. Tam je diskuze o egu, tam spolu lidé, až na malé výjimky, nediskutují. Tady má pan G.N. naději, že jeho „semínko“ diskuzního příspěvku, kterým tady sděluje své nějaké poznání, nějak vyklíčí. Na novinkách by si ho asi nikdo nevšímal.

   Václav Žáček

 7. ad: Pane Gilgámešova Noho, nechci na Vás nijak obsáhle reagovat.

  A následuje 518 slov, bohapustých slintů a plků…

  1. Honzo, zdá se, že máte blízko k  ཆོས་ མངོན་ པ ་.
   Ale Váš postřeh nebyl dobrý. Víte v čem?

 8. ad: Honzo, zdá se,

  Vendo, co se zdá, je iluze, mája, sen, zkrátka bludy, domněnky a falešné představy. PROBUĎTE SE!, učí Ježíš. Vašich 518 slov, bohapustých slintů a plků, je realita. Zkrátka sračky. Kdo chce vidět – vidí.

  ad: Ale Váš postřeh nebyl dobrý. Víte v čem?

  Vendo, proboha!, co to na mě zkoušíte?….-))) Zatím spolehlivě rozpoznám komu tzv. „narost názor“ a kdo to má v hlavě setsakra srovnaný. Vy to ovšem rozhodně nejste. ROZLIŠUJTE!, učí Ježíš. Jak prosté, že, Mistře…

 9. Vendo,

  aby si pochopil moje sklamanie, že Hospodin je vymyslený, začítaj sa do týchto textov:

  3 Gn 1, 3 Tu povedal Boh: „Buď svetlo!“ a bolo svetlo.
  Gn 1, 4 Boh videl, že svetlo je dobré; i oddelil svetlo od tmy.
  Gn 1, 5 A Boh nazval svetlo „dňom“ a tmu nazval „nocou“.

  Kto je autorom týchto nezmyslov ?

  Vystupuje Tu Hospodin ako autor týchto slov ? Nie , tu je opis niekoho DRUHĚHO , kto bol pri tom ako Hospodin robil čáry – máry a všetko videl skôr, ako bolo stvorené TO svetlo.

  Kto môže vidieť v ,,absolútnej TME“? No len taká NEBYTOSŤ, ktorá na videnie nepotrebuje SVETLO , alebo taká nebytosť, ktorá predsa len zareagovala , ako Hospodin narába so svieticim stavebným materialom..

  Buďme kraetívny a predpokladajme, že TEN druhý , čo bol prítomný pri Stvorení Sveta tu naozaj BOL a videl všetko ešte v žeravom stave, teda tesne po Velkej trieskavici. Ano, pripúšťam, keď bol stavevbný material ešte žeravý, nebolo potrebné svetlo, lebo samotný material vyžaroval aj svetlo aj teplo a bol teda ,,cititelný“….

  Aj TEN druhý ,teda ten čo celý dej narýchlo odreportoval, a zaznamenával aj prvé SLOVÁ Hospodina po tomto výkone, musel byť z toho čo sa udialo úplne ,,hotový“…

  Pripúšťam možnosť, že ten Druhý aj Hospodin samotný , mohli byť v okamihu Stvárania Sveta ,,slepí“…

  Až keď Hospodin odelil Svetlo od Tmy, ako Popoluška fazulu od mrkvy, obaja UVIDELI už naozaj, ako sa patrí…

  Aj to sa mi ťažko píše, lebo je to v rozpore s mojim tušením, že z HOVNA sa nič nedá stvoriť a ani EVOLÚCIA si nepinkne…

  Čiže ten DRUHY to bola nebytosť, ktorá naozaj TU bola skôr ako bolo svetlo urobené asi z hliny, keďže všetko v GENESIS pochádza z hliny , z toho univerzálneho galaktického stavebného materialu …

  Jajže Bože, čože som to zase popísal za hovadiny ?….

  Budem si musieť nakúpiť ďalšie odpustky. Zase len investície, a z čoho to mám len hradiť?

  1. Zeptal jsem se :
   „Pane Gilgámešova Noho, nechci na Vás nijak obsáhle reagovat.
   Optám se jen – jak to všechno, co jste napsal, víte? Třeba tady tu část: „…..pretože objektívne preukázatelne je isté, je Boh nie osobou, nie je živou Bytosťou, teda zákonite je Nehmotnou nebytosťou,… “

   – – – – – – – – – –

   Mimochodem, další slova byla již určena k mému článku pro všechny zdejší návštěvníky těchto stránek, a to jako můj aktualizovaný „vývoj“ od data jeho zveřejnění 19.9..

   – – – – – – – – – –

   A Vy jste, pane G.N. odpověděl – vybírám to podstatné :
   „…aby si pochopil moje sklamanie, že Hospodin je vymyslený,…“

   A k tomu toto moje stručné stanovisko.

   Bůh není vymyslený (zřejmě lidmi?), jak píšete. Bůh je poznávaný (lidmi). Zahrnu-li do toho jen naši civilizaci, dejme tomu z šerého dávnověku, např.od data cca před 8 tis.léty, odkdy se ještě nezachovaly žádné písemné texty (např.filosofické poznání), je Bůh pak poznáván a je to zachyceno až mnohem později, a to již poměrně obsáhlými záznamy. Bůh je však dnes, zítra, za sto let…..atd., a to je opravdu důležité, nepoznatelný v této fyzické úrovni života ve stvoření. Tady se mu jen mohu (každý) přiblížit.

   Pěkný den. Dál bych Vás nechtěl přivádět do oblasti, které Vás, podle mého názoru, vzhledem k Vašim známým postojům, nemohou až tak zajímat.

 10. Vendo, píšete mi odpověď jak chytrý Šalamoun, který kvůli pravdě chtěl jakoby půlit dítě. Váš univerzální Bůh je rozdělený nejméně na třetiny ABK ( podle abecedy Allah, Budha, Kristus) a pravda nikde, dokonce píšete, že další slova jsou zbytečná…To už tu taky bylo : „co není v koránu je zbytečné“ a spálii Alexandrijskou knihovnu.
  Vendo píšete : Pane Pardale, píšete mi, – „Váš Bůh je univerzální“. Bůh je univerzální, to je pro mne nezpochybnitelné.
  Další slova jsou zbytečná. A také, nechci pod článkem o chuti štěstí rozvíjet něco jiného.“

  Takže jsem Vám překopíroval svůj text pod Váš článek, tam je plkaná o čemkoli včetně Vašich douhých odpovědíi a je to OK. Prosím tedy, až univerzální ABK dovolí, o nějakou Vaši odpověď.
  Váš Bůh je univerzální, cosi z východní filosofie a náboženství, co doplulo až k nám. I uvnitř křesťansví jsou plovoucí pojmy Bůh, Hospodin, Kristus, kadý si je může vykládat po svém a případně je formálně sjednotit. Dnes jsem byl v kostele, byl den Andělů strážných. Kněz řekl, že každý máme anděla strážného, který nás chrání, naše- zdraví i duši před pochybením. Mnohokrát provolával Nejsvětější srdce Ježíšovo, Ježíš jako symbol naprostého dobra. Tomu bych ve své zjednodušené rovině náboženského chápání rozuměl.
  Hospodin má asi taky rád hodné zbožné lidi, zbytek vyhubí mečem. Bible21.pdf ( Starý zákon) strana 206 -256 celkem 7x Hospodin hubí, čili průměrně každých 7 stránek.
  Zdejší diskutéři mají jak na kolovrátku : Miluj Boha nade vše. Jakého Boha? Hospodina, který hubí celé národy nebo Ježíše, který předává lásku?
  Kněz řekl, že dnes se o Bohu víc diskutuje, místo toho, aby se každý snažil být s Bohem – ve smyslu se jím vnitřně řídit. Takže máme
  * fyzický svět
  * duchovní svět
  * virtuální svět třeba internetu, i ten může škodit, a to tak, že hodně.
  Důsledky nejsou virtuální, ale i duchovní i fyzické.
  Virtuální svět ovlivňuje polovinu lidstva napříč všemi náboženstvími i atheismem. Pokud tedy máme každý anděla strážného, tak já toho svého prosím, aby mávnul perutí i do tohoto světa virtuálního. Často to v něm je jako když se vypouští vana, očistil jsem se a špína kamsi na kohosi teče. Vendo snažíte se očistit Rusko a špíny pod vanou je hodně.
  Chápu, že nechcete konfrontační diskuzi, kde stačí aplikovat komunistickou formu Archimedova zákona a místo soudruh dosadit diskutér :
  Soudruh je nadlehčován silou, která se rovná tíze soudruhů soudruhem ponořených.

  Diskutuje se tu hodně o Bohu a najednou je univerzální a další slova jsou zbytečná. Vezmu to podobně : fyzika je univerzální od atomové fyziky po vesmír a další slova jsou zbytečná.

  1. Vaše poslední věta je skvělá a další slova jsou opravdu zbytečná.
   Dovolím si jen jednu drobnou otázku – budou si někdy fyzikové myslet, že je již vše poznané a dále není co poznávat?
   Pěkný den.

  2. ad. Hospodin má asi taky rád hodné zbožné lidi, zbytek vyhubí mečem. Bible21.pdf ( Starý zákon) strana 206 -256 celkem 7x Hospodin hubí, čili průměrně každých 7 stránek.
   ———————–

   A kdo řekl,že Bible obsahuje texty,týkající se vnějšího světa?
   Jak je vůbec možné,že dnešní člověk,a je zcela jedno jestli je ateista
   nebo teista,je přesvědčen,že v Bibli snad najde historické události,
   podle kterých může soudit Boha Živého.Toho,který je vším a všemi i dnes,
   jako i na počátku.

 11. Vendo, poslední věta je skvělá, pokud jste ji pochopil, že si dělám legraci z Vaší diskuze, že další slova jsou zbytečná. Takhle přírodovědci na svět nehledí, naopak poznání se stále rozšiřuje a prohlubuje, nepoznaného přibývá. Kdosi se do mě navážel, že tady na gnosis9.net se nediskutuje o vědě, ale o poznání, hledání světla ( asi cesty k  Bohu). Tímto stylem, že slova jsou zbytečná, se to nepohne ani o pikometr. Takže odpovědi na vaše přečetné otázky už nehledám.

  1. Napsal jste mi:
   „Vendo, píšete mi odpověď jak chytrý Šalamoun, který kvůli pravdě chtěl jakoby půlit dítě. Váš univerzální Bůh je rozdělený nejméně na třetiny ABK ( podle abecedy Allah, Budha, Kristus) a pravda nikde, dokonce píšete, že další slova jsou zbytečná…“

   Bůh má v různých jazycích mnohá pojmenování. God je anglosaská verze. Deus je latinské jméno pro Boha. Theos zase řecké, Adonaj, Elohim a Jahve pro židovskou populaci, Manitů je otec Indiánů, Ormuzda ve staré Persii, Thor pro Nory…. . O Indii raději nemluvím.

   A Budha? V si myslíte, že o sobě někde prohlašoval, že je Bohem? Totéž u Krista. Máte v tom pěkný zmatek. Doporučuji navštěvovat nějaké biblické hodiny ve vaší farnosti.

   Jazyků, kterými mluví lidé je mnoho, také pojmenování pro Boha je mnoho. Žádný člověk však nikdy nemůže popsat Boha nebo jakýmkoliv popisem vzbudit představu o Jeho vlastnostech. Praktická rada – zkuste si najít ve slovnících pojmenování pro vodu. Je jich mnoho a všechna značí vodu.

   Na závěr ještě jednou – Bůh byl, je a bude jen jeden. Další slova jsou opravdu zbytečná. To univerzální se vztahuje k Univerzu, k celému Stvoření. Nejen k tomu, fyzickému, do kterého nakukují vědci svými přístroji.

   Václav Žáček

   1. Vendo, Kristus se prohlašoval za syna Božího. Církev ho prohlásila za Trojjedinného Boha, prostřeníka mezi člověkem a Bohem a za vykupitele světa.
    http://www.buh.cz/Trojjediny-Buh
    „Křesťané věří, že Bůh nepoužil Ježíše jen jako nějakou masku, jako by se prostě převlékl za tuto lidskou postavu. Jádrem víry je, že Ježíš je tímto Bohem. Duch svatý není podle křesťanského přesvědčení jen „síla vycházející od Boha“, nýbrž on je Bůh sám.“
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Trojjedinost
    „Trojjedinost je článek víry (dogma) většiny křesťanských církví, které tvrdí, že Bůh je jeden (monoteismus), a zároveň přitom v sobě spojuje tři božské osoby, kterými jsou:
    Bůh Otec (Bůh, stvořitel světa)
    Bůh Syn (Ježíš Kristus, vykupitel světa)
    Duch Svatý (posvětitel světa)
    Jeden Bůh takto potrojně pojatý se nazývá Nejsvětější Trojice
    Trojjedinost byla závazně definována roku 381 na prvním konstantinopolském koncilu.“
    Vendo, co je to za dětské povídačky, k pochoppení Boha pro mě natvrdlého dáte příklad vody.
    Vodu zná i malinké dítě, zná její v vlastnosti, může si na ni sáhnout, napít se. A představu Boha nemají ani zdejší vykladači, třeba Vy. Jestli ano, napište ji.
    Zatím jsme se dozvěděli, že Bůh je jediný a univerzální stvořitel, pak jak se řekne Bůh v cizích jazycích.
    Vendo očekával jsem nějaký názor k předchozímu v diskuzi zda Bůh řídí svět i virtuální
    * fyzický svět
    * duchovní svět
    * virtuální svět třeba internetu, i ten může škodit, a to tak, že hodně.
    Důsledky nejsou virtuální, ale i duchovní i fyzické. Virtuální svět ovlivňuje polovinu lidstva napříč všemi náboženstvími i atheismem.
    Vendo, nemám nic proti Bohu, ale proti vykladačům, co je jim všechno jasné. Můj názor je, že Boha si člověk stvořil ve své mysli a potřebuje ho a posiluje ho to v  cestě za lepším životem.

    Je to jasné, Bůh je jeden, vlastně tři, v celém světě spoustu.

   2. Jsem překvapen tím, že stále „své“ téma rozvíjíte. O Bohu se tady diskutuje z více jak 70ti% – můj odhad. Jakmile přijde více téma materiálnosti, vědy, přicházíte Vy, celý v bílém…. . A to je dobře a s radostí čtu Vaše informace.

    Napsal jsem toho dost – třeba tady. I diskuze je „výživná“

    http://hledani.gnosis.cz/srdcem-uceni-o-jednote-vseho-je-laska/
    Malá myšlenka z tohoto článku:

    „Existuje jeden obrovský „dar z nebes“, tvořivá energie Ducha svatého, která je v každém stvoření a která svou přítomností dává Život samotný. Duch svatý však svým působením je současně i zdrojem veškeré LÁSKY ve vesmíru a tím i v každé, sebe nepatrnější stvořené bytosti. Když dojde ke spojení s tímto nejvyšším duchovním projevem v nás, k vědomému setkání se s touto tvořivou podstatou, pak se stane tato LÁSKA zrodem nového člověka a cesta pravého náboženství je pak tím, co přinese nové – vyšší zkušenosti. Ty pak jsou znakem vítězství nad pokušeními světa a přinášejí i transcendentní prožívání. To vše působí jako nástroj pro očišťování mysli.“

    A nebo tady :

    http://hledani.gnosis.cz/zazrak-jmenem-clovek/

    Opět vybírám jen pro Vás :
    V Matoušově evangeliu, kapitola 5. – Blahoslavenství v kázání na hoře – je to poukazování na to, jakým být, abychom mohli spatřit Boha. Velmi důležité!

    Zdůraznění, že je potřeba milovat své nepřátele, milovat Boha, milovat bližního svého jako sebe samého.

    Nebudovat a neukládat si své poklady na zemi, kde mohou zrezivět, sežrat je moli…, ale naopak, budovat a shromažďovat si své poklady u Otce, kam na ně nikdo nemůže.

    Být čistí jako ty malé děti, být pokorní a čistého srdce.

    Umět odpouštět svému bližnímu, milovat se všichni vzájemně jako členové Jeho stvořené lidské rodiny.

    Prosit, aby nám bylo dáno, hledat, abychom nalezli, tlouct, aby nám bylo otevřeno.

    Jsme v roli marnotratných synů a je naší velkou nadějí, že při naší dobrovolné změně k pokání, budeme opět u Otce přivítáni s otevřenou náručí.

    Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha… a to Slovo je v nás a „čeká“ až Ho objevíme. Vždyť blaze je těm, kteří slyší Jeho Slovo.

    Obdrželi jsme pro svůj život hřivny a naším úkolem je žít a pracovat tak, abychom odevzdali Bohu více, než nám dal pro naše zrození.

    Sejme vždy dobrou setbu, jen tak může být i dobrá úroda.

    Chrám Boha živého je v nás, jen tam a v něm je třeba hledat Cestu…, a to je obrovská naděje pro naši spásu.

    Cesta přes naše „jediné“ oko, přes vstup k Otci je známá… když jsme prosili, hledali, když jsme pak již i u ní, pokorně a s láskou tlučme.

    * * *

    A protože si Vás vážím, ještě jeden odkaz na můj článek s opět bohatou diskuzí / a úryvek/ :

    http://hledani.gnosis.cz/volame-po-jednote-proc-ne-joga-a-krestanstvi-maji-neco-spolecneho/

    O třech aspektech jednoho a téhož :

    Otázky, otázky a zase jen otázky. Je to přirozenost člověka, ptát se a hledat odpovědi. Pokud se duše vtělují v mnoha vtěleních, je téměř jistá pravdivost konstatování, že duše může být různě vyspělá. Jinak řečeno, některé duše mají více zkušeností, jiné méně. Jsou mezi námi i nám blízcí lidé, kteří buď nechtějí pochopit, lépe řečeno, vůbec se zaobírat textem nějakého evangelia či učení véd. V jejich životě totiž hledání duchovnosti postrádá (zatím) pro ně jakýkoliv smysl. Jsou okouzleni světem jevů, uspokojováním smyslů. A naopak, jsou jiní lidé, kteří se dokáží zahloubat nad sdělením, které říká zásadní myšlenky a jejich svět jde již mimo „kouzlo“ pomíjivého světa. Například Jan ve svém mystickém evangeliu vysvětluje „SLOVO“, jako:

    – totožné s Bohem
    – Stvořitele všech věcí
    – život
    – Světlo lidí

    Na jedné straně je tedy Slovo Bohem, na druhé straně je naším životem a Světlem, což ve svých temnotách nelze jednoduše pochopit. Ti, kdo pochopili a poznali Slovo jako Světlo, Život, Stvořitele všech věcí, dává jim všem sílu k Němu (Slovu, ale současně i Bohu) dojít a stát se skutečnými Syny božími. A tak Bůh, Slovo a Syn tvoří podobu trojice – tři aspekty jednoho a téhož.
    – – – – – – – – – – – – –

    Co více chcete ode mne, obyčejného člověka, který tady více či méně klopýtá, abych napsal – jaké další myšlenky? A proč píšete „zatím jsme se dozvěděli?“, vždyť píši jen Vám.

    A co řídí Bůh? Bůh a internet ? Co bylo dříve – Trojjedinnost nebo Bůh ?
    Představu Boha, moji ?
    A Váš závěr – „člověk si vytvořil Boha ve své mysli…….“. Pochopíte, když Vám již jen napíši, jak je úžasné, že máte svoji svobodnou vůli?

    Pěkný den.

    Václav Žáček

 12. ad: Tímto stylem, že slova jsou zbytečná, se to nepohne ani o pikometr.

  Pravý opak je pravdou, Pardale. Na počátku bylo slovo…

  Na počátku bylo Slovo
  a to Slovo bylo u Boha
  a to Slovo bylo Bůh.
  To bylo na počátku u Boha.
  Všechno povstalo skrze něj
  a bez něj nepovstalo nic, co je

  ani ta vaše fyzika…

  1. „Na počiatku bolo slovo…“ Slovo nebolo len na počiatku , je tu stále živé „Slovo“ ktoré je neustále u Boha , súčasne vchádza a vteluje sa do Stvorenia, doslova sa ho dotýka ale nie je ničím stvoreným , preto ho žiadni fyzici ani anatómovia nemôžu odhaliť. Môžeme si Ho len uvedomiť…

 13. Honza píšeš :

  Na počátku bylo Slovo
  a to Slovo bylo u Boha
  a to Slovo bylo Bůh.

  To je ako v tej nablblej pesničke : Ja na bráchu, bracha na Teodora a Teodor nikde…

  Už som to raz konštatovalSlovo je vyslovená, alebo napísaná myšlienka.

  Keď ešte nič neexistovalo, všade bol krásny,odporný, hnilý CHAOS, kde v jednej kucapace sa hmýrila gravitácia, čas , priestor,hmota a anihmota, kde sa mohli objaviť dve KVANTITY v tom HOVNE…

  Jedna kvantita bol reportér, čo musel to slovo BOH zaregistrovať a tá
  druhá Kvantita, čo to slovo vyslovila, či napísala…

  A ešte musela byť evolúcia, kde sa kvantita premení v kvalitu. Takže Boh ešte nevykvasený bol ešte priamo v centre CHAOSU a ešte bol len v larvárnom štádiu vývoja, teda ešte také NIČ a už sa dokázal aj vyjadrovať, artikulovať. V akom že to jazyku bolo to slovo ? V srbochorvátskom, či ….

  A potom ten kúzelník, ten Bohza prítomnosti onoho reportéra Stvoril Svet , oddelil Svetlo od TMY, alebo opačne a potom?

  Celé Genesis je plné takých hovadín, že len veriaci prvého levelu to dokážu zžrať aj s navijákom…

  Česť ich pamiatke, lebo tých nablblých bude určite ubúdať…

  1. Milý GN, líbí se mi tvé reakce (smíchu není nikdy dost) a obdivuji tvoji odolnost proti edukaci. Vzdoruješ jí perfektně. Peskuješ nejmenovaného diskutujícího za citaci začátku jednoho nejmenovaného evangelia, leč východisko z TEOLOGICKÉ bryndy nenabízíš. Poradím ti: Trochu ty slova inovuj a máš další, tentokráte FYZIKÁLNÍ CHUJOVINU:

   Na počátku byla Singularita
   a ta Singularita byla u St. Hawkinga (dosaď svého oblíbeného fyzika-kosmologa)
   a ta Singularita byla St. Hawking (dosaď svého oblíbeného fyzika-kosmologa.
   Ta byla na počátku u St. Hawkinga (dosaď svého oblíbeného fyzika-kosmologa)
   Všechno povstalo skrze ní.

   Takže si vyber čemu dáš přednost.

   Zdravím východní Slovensko a přilehlé galaxie.

  2. Pane Noho, proč myslíte, že Slovo ve verši Janova evangelia se píše s velkým počátečním písmenem S? Ve Vašem úryvku je to tak 3 x.
   Vďaka

   1. Slovo (řecky Logos)… se sice objevuje také v řecké filozofii (u Platona, Filona a u gnostiků), která Logem nazývá světový rozum, ale obsahem se podstatně liší od Loga u sv Jana. (Citace z poznámek pod čarou u začátku Evangelia sv. Jana in publikace Nový zákon. Sýkorův překlad v revisi Hejčlově k tisku upravil, rozčlenil, úvody a poznámkami opatřil Dr. Rudolf Col, Velehrad,, nakladatelství dobré knihy v Olomouci, LP 1947)

    Nahraďme tedy v textu Slovo Světovým rozumem a GN to možná skousne, není-liž pravda.

  3. Po obědě jsem se podíval na tyto stránky.

   Zaujalo mne, jak píšete :
   Už som to raz konštatoval.Slovo je vyslovená, alebo napísaná myšlienka.

   Jo, tuto definici známe ze školních lavic.

   Kdosi to tu vzpomenul a měl logický dotaz, proč je Slovo i uprostřed věty s velkým písmenem S? Má to snad nějaký význam?

   Podíval jsem se do několika překladů Bible tohoto první verše Janova evangelia :

   v angličtině – „In the beginning was the Word, and the Word was with God, and the Word was God. “

   Word – opět s velkým písmenem.

   Polština – Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.

   Srbština – Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.

   Chorvatsky – U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

   Bulharsky – В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.

   A třeba holandsky – In den beginne was het Woord, en het Woord was bij God, en het Woord was God.

   Má to Slovo být jakékoliv slovo, třeba automobil, noha…. a nebo Slovo s naprosto jedinečným významem? Platí pro toto Slovo ta mluvnická poučka?

   Jak Vy tomu, pane G.N. rozumíte ?

   Díky za odpověď.
   Venda

  4. No jo no, když ale vezmete, že někdo by se raději z toho vejcete do chaosu ani nevyklubal, jiný raději najde a pomyslí Slovo a následně ho změní v čin,… jsou činy různé, ba i hrůzné. Ale ono Zeměvejce zatím zničeno nebylo a jakž takž funguje už hezkou řádku let. Jaksi se podařilo, že „desky zapadly“ a vejce neprasklo…. Ajta, co jsem to napsala,… no, třeba tomu někdo bude rozumět, když já nikoliv až tak, jak bych chtěla.

 14. Honzo, když myslíte, že slovo na počátku světa a slovo ve zdejší diskuzi = jest, tak já Vám to neberu, ale přeju.
  Fyzika není moje, ale výsledek úsilí chytrých vzdělaných lidí, což umožnilo mimo jiné i tento internet. Internet od Boha ( jak píšete bez něj by nepovstalo nic) má asi papež a Vy.

 15. ad: Internet od Boha ( jak píšete bez něj by nepovstalo nic) má asi papež a Vy.

  Vy taky, jenom to nevidíte. A nebo, a to je mnohem horší, nechcete vidět, popřípadě nejste schopen vidět. Např. bez takovýho křemíku by si žádnej Internet ani neprdnul a tzv. „chytrý a vzdělaný lidi“, by mohli „usilovat“ do alejůja…:-) Bůh, to je a neomyslitelně znamená také: kontext a souvislosti.

 16. Pro ty,co ještě hledají a nemají přeplněné poháry iluzemi a pýchou

  Máte v sobě dva paralelní světy,dvě opačné Síly.Základem každého
  spolunažívání je VZÁJEMNÁ KOMUNIKACE.Jestliže každá z těch dvou Sil
  komunikuje svým jazykem,nedomluví se.Domluvit se mohou jen tehdy,
  budou-li chtít jeden druhému porozumět,
  budou-li navzájem respektovat a ctít jazyk společný,jazyk Srdce.
  Rozum popisuje obrazy slovy.V obrazech je však skryt jazyk Srdce,který
  nepotřebuje slova,protože „mluví v tónech“,zobrazuje.
  Pokud čtete Bibli dnešním,naučeným rozumem a jazykem chaosu,pak je
  to KATASTROFA.A jak můžete vidět všude okolo sebe,i směrem do historie,
  je to problém,který zde trvá již tisíce let.To však neznamená,že poznání
  obsažené v Bibli lidé neznali již dávno.
  Např.tartarské destičky vypráví obsah Nového Zákona v symbolech.
  Vypráví o ukřižování,poslední večeři.Dokonce můžete spatřit i závěr
  zprávy v symbole,který je zobrazen i v tzv.Nostradámovu proroctví.
  http://www.ceskatelevize.cz/program/porady/10439342941/foto09/u-obrazy.jpg
  Nostradámovo proroctví totižto není proroctvím budoucnosti civilizace,
  nýbrž popisem mystické cesty k probuzení.Tabulky jsou však staré přes
  sedm tisíc let.To znamená,že slova v Bibli se dají vyjádřit i jinak než slovem.
  A také to znamená,že nám zde někdo pořádně lže o historii člověka.
  A navrchol všeho člověk tuto LEŽ snědl i s navijákem,protože jí uvěřil
  a vytvořil si tak falešné představy nejen o Bohu,o historii,ale i o člověku
  samém.
  Nebo tato mince:
  http://www.lh-shop.cz/-pic/mince/g30.jpg
  Je v ní skryto všechno základní poznání lidstva,které by mělo znát každé
  školou povinné dítě.Jen v poznámkách jsem zatím popsala čtyři A4 listy papíru
  a vím,že je tam obsaženo nejdůležitější Poznání Písem světa,včetně Bible.
  Je to úžasné poznání.

  Pravdivý obraz je skryt v symbolech.Skutečná Pravda je jen Jedna.
  Dnešní člověk se nemá o co opřít,než o Bibli a i Jiná Písma.Víte proč?
  Protože je v ní obsaženo tolik důležitých informací,které vás vždy podrží
  nad vodou v tomto chaose,tržnici světa,plném zaručených prodejných „guruů“.
  No mnohem a nesrovnatelně lepší variantou je přímá komunikace
  s Bohem-Otcem.Pro muže však zdůrazním,
  že Vám byla „zabita“ Matka v myslích,čímž vám byla odstřižena i cesta
  zpět „domů“,neboli možnost probuzení.Byla nahražena mužem-v myslích.
  Násilí,války a boje o moc jsou již jen důsledky této velké Lži a lží a
  polopravd,které se z ní zrodily.A i když se člověk,který má v sobě více
  mužského principu,a je jedno jestli muž nebo žena,probouzí,většinou padne
  v jednom jediném bodu.Ten bod naroste ve stěnu,překážku,kterou nezdolají.
  Potom přichází zklamání,rozčarování,sebelítost a následuje „pád“ zpět
  na pudovou rovinu a bloudění v labyrintu pro sebe samého.

  Bůh je totižto kombinací ženského i mužského principu.Bůh je Celek,Jednota,
  jehož jsou všechna srdce součástí.Všechna srdce(vědomí) jsou taktéž kombinací
  ženského(duše) a mužského(ducha) principu.Každé srdce je přímo spojeno
  s Božstvím v nás samých,tedy Bohyní Matkou a Bohem Otcem přímo ve svém
  duchovním srdci.

  Jestliže se člověk chce spojit s Bohem vědomě,vědomě s Ním komunikovat,
  měl by si být vědom toho,že pro své pochopení,porozumění,by měl nejdříve
  poznat sám sebe vpravdě.Tedy jestli má v sobě více mužského nebo ženského
  principu.Proč?Aby se k Bohu mohl obrátit do „kříže“.Muž k Matce jako syn
  a žena k Otci jako dcera.Jde tady o velmi důležitou informaci,nakolik
  si s Božstvím budujete vztah.Vaše srdce je Bohu dcerou,sestrou,ženou,matkou
  a naopak.Vašemu srdci je Bůh Otcem,bratrem,mužem,synem a naopak.Postupně
  vás Božství ve vás samých povede ke sjednocení a probuzení.
  A když se vám dá poznat skutečně vpravdě,uzříte nevídané.Uzříte,že Je
  skutečně všemi a vším.
  Ale to je jiná kapitola.
  V dnešní době jsou ženy k probuzení blíže než muži,protože mají svého Otce,
  popřípadě se obracejí k jiným jménům Téhož Jediného.Ale jak jsou na tom
  dnes muži?Zvláště pokud si nejsou vědomi své ženské části psýché.Zvláště
  pokud ženami pohrdají,znásilňují je,mají potřebu je vlastnit,jsou promiskuitní,
  nutí je se prodávat nebo bojovat o svou rovnováhu ve společnosti,atd.,
  a to ještě za hloupého přitakávání organizace,která si říká církev a která
  neví,co je v Bibli skutečně psáno(díky Bohu),protože by zmizela z povrchu
  zemského i ona.Ke komu se mohou obrátit?Duch k duchu?Vždyť to je
  smilstvo,o kterém je v písmech psáno.Jak se chce duch spojit s duchem?
  Mysl se nemůže změnit stejnou myslí.Jak chtějí poznat sami sebe vpravdě,
  když duše,jež je skutečnou perlou v jejich srdcích ,jejich nevěstou a všechno
  a všechny spojuje svou láskou,trpí v jejich srdcích.Z bolesti se uzavře do sebe.
  Je si vědoma,že je nevinná.Je si vědoma vší špíny,kterou na ni pomatenci
  v nevědomosti naházeli.Je si vědoma utrpení,kterým si prošla.Přesto čeká
  v srdcích všech,až váš duch zaťuká ne její „okénko“.
  Otcův Duch se i mé lásce omluvil a postupně otevřel i to své (to je to třetí oko,
  o kterém se zde tolik diskutuje a které je zobrazeno i na té jednodolarovce).
  Jenže bez otevření toho skrytého „oka“z duše,je člověku k ničemu.U takového
  člověka pak převažuje mužský princip a důsledky jsou katasrofou nejen
  pro něj samotného,ale i pro společnost,které se snaží tyto desinformace
  předávat jako zaručený postup k osvícení.Bez Lásky své vlastní duše,své
  vlastní poloviny srdce,kterou dostal člověk darem od Velké Matky,pak
  bloudí a hledá.Hledá,ale neví co.A pokud přijal jen tak bezpracně bludy,
  stvořené falešnou myslí,pak je ztracen.

  Padla zde věta:
  ad.Cesta přes naše „jediné“ oko, přes vstup k Otci je známá… když jsme prosili,
  hledali, když jsme pak již i u ní, pokorně a s láskou tlučme.

  K tomu jen tolik.Tlouci má muž na okénko své vlastní duše.
  Za druhé dám vám příklad k pochopení:
  Když lidé v davu někde na náměstí dostanou informaci,že je potřeba nalézt
  malé dítě,děvčátko,které se ztratilo v davu,má modré oči,má kudrnaté čené
  vlasy,je asi jeden metr vysoká,má na sobě červenou sukýnku,bílé tričko
  s potiskem hnědého koně a bílé koženné sandálky,mluví italsky,..atd.
  tak se lidé z davu začnou ohlížet a začnou pátrat po ztraceném
  děvčátku.Budou hledat dítě,o kterém převzali informace a vytvořili si
  na základě těchto informací představu,jak vypadá.
  Tak se to má i s Božstvím.Lidem byly předávány informace(bludy),
  které přijali bez ověření a oni hledají a hledají…a nenajdou nic,nikoho.
  Proč?Protože se nechali zmást desinformacemi(regrese,vidění,hypnózy,
  chanelingy,meditacemi-kde i dokáží opustit tělo(ale již ne svého falešného
  ducha),přijali církevní dogmata,tradice a rituály(postavené na hlavu),
  přijímají zaručené vědecké teorie a ještě s tím vším dokáží zdatně obchodovat.

  „Jak může člověk nalézt něco,co neexistuje?“

  BŮH JE a JE ŽIVÝ,ale člověk hledá svoje stvořené představy,iluze
  a nikoliv Boha Živého.Božství není odděleno od člověka,ale člověk
  je hledá a hledá.Božství je v nás a my jsme Jejich součástí.
  Bůh Otec je jiný,než jak si ho člověk stvořil ve svých představách.
  A velice výstižně je to podáno i v desateru,kde se také při porušení
  tohoto přikázání píše,že se člověk sám vytrestá i v dalších pokoleních,
  což znamená ve svém dalším životě,protože iluzím svůj život
  i přizpůsobí.Ba co víc,ovlivní tak vědomě i nevědomě životy svých dětí,
  vnoučat,…

  „To,co člověka dělí od spojení s Božstvím v něm samém je jeho vlastní
  naučená MYSL falešného ega.“

  Mysl falešného vědomí se jen tak nevzdá.Budete si muset o svou lásku zabojovat.
  Proto je dobré poprosit Otce s pokorou(s Koré) v srdci o milost smrti a
  milost rozumu.Cestu,jak s vámi komunikovat vědomě,si k vám najde.Navíc nikdo
  jiný vám nepomůže,nežli Otec.Abyste mohli poznat skutečnou Lásku ve svém srdci,
  budete se muset postupně a pod jeho vedením vzdát i svého sexuálního života
  a naučit se s touto energií pracovat.Není jiného Mistra,protože sexuální
  energie je zcela v Jeho kompetenci.Obraz poslední večeře je právě o posledním
  sexu.Juda je vlastně Láskou-duší,která „prodá“=odevzdává ducha Otci,který ho
  učí vnitřní disciplíně(Matouš),stává se bojovníkem(Marek),přináší světlo zelenomodré duše(Lukáš) a lásku v srdci(Jan).Prodat za třicet stříbrných je
  symbolem odevzdání se vnitřní disciplině(„přijímání důstojnosti“) pod vedením Otce.Aby se pak znovuzrodil duch,který již myslí s láskou.
  Duše je neměnná,Koré je všeobsahující.A to jak v ženském těle,tak v mužském.
  Proto i ženský duch si musí zabojovat s Otcem podobným způsobem.Jen žena má
  ke skutečné lásce blíže z toho důvodu,že již lásku bezpodmínečnou zná.Miluje
  své chybující děti takové jaké jsou.Tedy skutečná matka.I když jim dá na zadek,
  neptá si peníze za to,že je něčemu naučí nebo že jim navaří,či vypere,..
  nedělá rozdílymezi dětmi a je si vědoma,že jen chybami se mohou učit.Totéž
  se samozřejmě týká i Otců.Jen syn miluje matku takovou jaká je a dcera miluje
  svého otce takového jaký je.Jsem si vědoma,že dnešní svět je nahlavu,ale to
  proto,že lidé vylévají špínu ze svých pohárů pod vedením Otce,aby mohli změnit
  své myšlení a vědomí.Co se děje vně,děje se i uvnitř a naopak.

  S postupnými překlady nejen Bible totižto vychází všechny LŽI najevo,
  protože skutečná Slova Boží odhalují Pravdu.Každá lež vždy vyjde najevo.

  Další symbol:
  Černá Madona s Jezuliatkem je symbolem Moudrosti díky Lásce bezpodmínečné,
  daru od Velké Matky.TO Jezuliatko je symbolem Ducha Svatého(mysli),jež přivedla
  díky své Lásce bezpodmínečné,v SOBĚ SAMÉ.
  No a to Jezuliatko je „mostem duhovým“,je Jejím Duchem(„Synem“),
  jež spojuje ty dva paralelní světy,tedy tvoří mezisvět.Obsahuje ženský i mužský
  aspekt v rovnováze.Chápete?Duch Svatý vzniká spojením ducha a duše
  v člověku.Mysli a Lásky.Starý duch(mysl) zemře a nový duch se zrodí.

  Koho vlasně dnes zajímá skutečné Poznání-Moudrost a Pravda?Snesou to všechno,
  až prohlédnou?

  Zcela vědomě s Otcem rozmlouváme a na Nový rok,přesně o půlnoci*tomu bude osm let.
  *půlnoc:
  Víte vůbec,že již naši předci uctívali Bohyni Půlnoci?Jmenuje se SOBOTA,
  převádí smrtí k životu.
  Půlnoc je symbolem smrti a znovuvzkříšení.Prožíváme „smrt“neboli proměnu
  každým dnem.Každý den umíráme s novými zkušenostmi.Nikdo není další
  den tím,kým byl den předešlý.

  “ Když se nebudete postit světu, nenaleznete království. Když neuděláte Sobotu Sobotou, nespatříte Otce.“
  Když se nebudete postit od desinformací světa,nenaleznete království.Když neuděláte Lásku Matkou,nespatříte Otce.

  ————————————————
  A ještě taková maličkost,které jsem si díky Otci všimla.Dávejte pozor a čtěte:

  vnímání !!!!!!!!!!!!!!!!!
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Vn%C3%ADm%C3%A1n%C3%AD
  halucinace a chemie:
  *Halucinace (pokud nejsou důsledkem psychoaktivních látek) vznikají jako obranný mechanismus proti tomu,co člověka vnitřně rozkládá. Je to totiž *projekce něčeho z *nitra do vnějšího okolí. Pro osoby postižené halucinací je totiž to, co je psychicky stravuje, už snesitelnější ve vnější realitě.

  Halucinace

  *Halucinace je klamný vjem vzniklý bez reálného podnětu v *bdělém stavu. Halucinující člověk ji považuje za realitu. Tímto se liší od pseudohalucinace, při níž si je člověk vědom, že je klamán. Pokud člověka nelze ani po odeznění halucinace přesvědčit, že šlo o klam, může z halucinace vzniknout blud.

  Pravé halucinace jsou zpravidla známkou poruchy duševního stavu. Vznikají u schizofrenie, psychotických poruch, afektivních poruch,duševních poruch vyvolaných psychoaktivními látkami a mohou se vyskytnout u množství onemocnění s organickým podkladem v centrálním nervovém systému (epilepsie, nádory, cévní postižení, neurodegenerativní změny, stavy po úrazech). Při smyslové deprivaci
  (omezení smyslových podnětů) je lze však vyvolat i u jinak zdravého člověka.

  Od iluze se halucinace liší tím, že je vyvolána bez podnětu, zatímco u základem iluze je vždy podráždění* smyslového receptoru, které je chybně interpretováno.

  Blud se v základním vymezení od halucinace liší tím, že halucinace je poruchou vnímání, přičemž blud je poruchou myšlení.

  *Blud je nepravdivé a nevývratné přesvědčení založené na nesprávném odvození závěru ze zevní reality.
  ————————————
  Otázka zní:V této realitě spíme nebo bdíme?Prožíváme projekce bludů nebo to,co tíží naše duše v nitru?

  PS:Vědomí a nevědomí spolu stále komunikují.To,co považujeme za bdělost(vědomí) je vlastně projekcí nevědomí.
  A to,co považujeme za nevědomí,je součástí Vědomí=SRDCE.Kultura = kult Ura=kult Srdce.

  1. Hviezdička, velmi vela si toho rôznorodo nakombinovala, mňa niečo zaujalo:

   Bůh je totižto kombinací ženského i mužského principu.Bůh je Celek,Jednota,
   jehož jsou všechna srdce součástí.Všechna srdce(vědomí) jsou taktéž kombinací
   ženského(duše) a mužského(ducha) principu.
   Každý muž aj žena majú v sebe mužskú aj ženskú energiu. Približne 1O % mužov majú tieto energie vyrovnané, ďalších 1O % vykazuje viac ženskej energie a ostatných 8O% mužov má viac mužskej ako ženskej energie. Takíto muži často vypadajú ako hňupi a väčšine žien sa zdajú byť komplikovaní, pretože mužská energia sa od ženskej velni líši a väčina žien, tak isto približne 8O% má viac ženskej energie ako mužskej. Vzťahy medzi mužným mužom a ženskou ženou často vypadajú ako bitka medzi tvorami z rôznych planét. Pokúšajú sa dohovoriť rečou, ktorej ten druhý nerozumie. Keď však raz pochopíme, rozdiely medzi mužnosťou a ženskosťou sa stanú pre nás darom , ktorý si muži a ženy môžu vzájomne darovať prostredníctvom lásky a nie problémom, ktorý spôsobuje vrásky na čele a je dôvodom k ironickým poznámkam. Hviezdička, ak chceš pochopiť muža a dozvedieť sa ako premýšlajú, fungujú a ako sa dívajú na ženy a svet, dám Ti typ na dobrú literatúru:
   http://www.hiraxshop.sk/knihy/spolocenske-vedy/rodina-rodicovstvo/shop-73839/ked-ide-o-muzov

   1. ad.Pokúšajú sa dohovoriť rečou, ktorej ten druhý nerozumie.
    ——————————————————————
    A o tom to celé jest.
    Jen s tím rozdílem,že domluvit se musí nejdříve v tobě samé/samém.
    Ale návody a osvědčené zkušenosti,rady,může každý nalézt i Bibli.
    JEN SI JI PRVNĚ MUSÍ PŘELOŽIT,protože jinak opět převrátí DŮM SILNÉHO,
    tedy Ducha Otce,ale i svůj.A tam se násilím nikdo nedostane.

    ad. ak chceš pochopiť muža a dozvedieť sa ako premýšlajú, fungujú…
    ——————————————————————
    Zlatíčko,docela mi stačí,že znám jejich Otce-Ducha.:))

   2. Hviezdička, ja Ti rozumiem, lenže väčšina z nás je ešte len v základnom tábore kde musíme riešiť vzájomné vzťahové prízemné žabo-myšie spory…Vidím že si presedlala z Gíty na Bibliu. Ja som tiež do Knihy kníh investovala v dobrej snahe si ju prečítať, dostala som sa však len asi po 5O stranu, Starý zákon ma „nechytil“ tak odpočíva v pokoji, možno raz bude pokračovanie… Notoricky známe evangéliá samozrejme poznám, aj desiatky rôznych výkladov k nim od teologických vykladačov :-)
    Hviezdička som rada že poznáš Otca, snaž sa svoj vzťah udržať, pretože aj Otec môže zmiznúť a odletieť bez stopy, je prelietavý ako každý mužský…

 17. ad: Pokud čtete Bibli dnešním,naučeným rozumem a jazykem chaosu,pak je
  to KATASTROFA.

  +1 !!!

  ad: Pravdivý obraz je skryt v symbolech.Skutečná Pravda je jen Jedna.

  +1 !!!

 18. Honza píšeš:

  … Pokud čtete Bibli dnešním,naučeným rozumem a jazykem chaosu,pak je
  to KATASTROFA…

  Milí ludkovia v starožidovskom ponímaní sveta:

  Len tak okrajovo. Biblia bola určená pre Židov a im ju ukradli stvoritelia nového náboženstva- tí akože kresťania fintou, že sa židovský BOH ulakomil na nejakú pátnásťročnú Pannu, lebo bol očarený jej….

  Keď vezmeme do úvahy vyraďovacou metódou, že PánBožko nemá vajcia ani pohlavné ONÉ, ťažko si viem predstaviť, že spojením NIE Tvora a Panny mohol vzniknúť nejaký zárodok. Ono to totiž nejde, ani keby ste to skúsili s najkrajšou OPICOU z džungle, dieťatko by nevzniklo. To tie ONÉ gény, či patogény…

  O tom mi rozprával Mgamba Ghundu, ktorého vraj opičia princezna ,,znásilnila“ v Ugande . Aj žil so stádom opíc, a nič…

  Takže tadialto cesta k dieťatku spojením Hospodina a ženštiny nevedie…

  Čiže Ježiško, ako plod neresti Boha a človeka nevazmóžno…

  Potom sa celý Nový Zákon scvrkáva na JEDNO velké ,umelé PLACEBO…

  Potom strácajú zmysel aj všetci tí tajtrlíci okolo Ježišťoka , ako aj samotný Ježišťok…

  Kristova noha, to bude prieser, keď sa to všetko raz ,,prevalí“…

  1. Pane GN, všichni už od Vás víme, že Bůh byl bezpohlavní, takže rozvíjet a zavíjet to není třeba.
   Pane GN,
   diskutuje se tady o náboženství, ale o židovství málo. Nejsem znalec této tématiky, předpokládám, že někdo z diskutujích ano.
   Bible ( Starý zákon) má židovské kořeny, talmud lze chápat jako židovskou bibli, ale jeho výklad může mít hrozné přímo rasistické názory . Židé se cítili jako vylovený národ. Většinu středověku byli pronásledování a perzekuování ( pogromy hlavně pro peníze až na prvním místě). Maurové ve Španělsku byli k židům benevolantnější, než křesťané.

   https://666info.wordpress.com/category/cteni-z-talmudu/
   „9. Metafyzické názory na nežidy
   9.1) Židé jsou kompletní lidské bytosti. Na druhou stranu jsou nežidé lidské bytosti,
   ale ne kompletní lidské bytosti. Rozdíl mezi židovským národem a ostatními národy
   je stejný jako rozdíl mezi duší a věcí, nebo jako mezi člověkem a zvířaty.
   9.2) Rozdíl mezi duší Žida a nežida je větší a hlubší než rozdíl mezi duší zvířete a
   nežida, protože ti druzí se odlišují počtem, kdežto ti první kvalitou. “

   Ježíš byl s vysokou pravděpodobností historickou postavou. Podle lékaře Jana Šulce z Centra reprodukční medicíny GEST je možné, aby panna otěhotněla. „Možné to samozřejmě je,“
   Kult Pnny Marie vytvořili kněží.
   Moje máma, dobrá katolička a matka třech dětí, se nad panenstvím Panny jen pousmála. Lidé chápali, že všechno v bibli se nedá brát doslova, knih bylo málo a tak nad texty bible, jejíž části znali zpaměti třeba z kostela, volně přemýšleli, což je jistě dobře.
   V kostele se čte mezi vánocemi o tom, že sv. Josef byl z rodu Davidova ( myslím 42. pokolení od krále Davida). Josef si ji vzal, aby ji ochránil před ostudou ne-li horším. Takže můžu třeba předpokládat, že mladá a hezká dívka byla panna a těhotná a skutečný lidský otec v nějakém vyšším ( třeba církevním) postavení se k tomu nemohl přiznat, takže to navlékl na svého vzdáleného příbuzného. Někdo rozhlásil, že se narodil Mesiáš a Herodes ho chtěl zabít, byl varován a svatá rodiny včas odešla.o Ježíš hledá svého Otce, jako chlapec utekl do chrámu nebo ho tam jeho lidský biologický otec navedl? Mimořádné schopnosti a charisma Ježíše je v bibli dobře popsáno, stejně jako spory s židovskými kněžími a vůdci, kteří ho nakonec vydali na smrt Pilátovi. …
   Prostě bych z bible nedělal dogma a drama pro diskuzi. Jde o přínos křesťanství pro vývoj Evropy. Křesťanství jako klidná síla ducha se i dnes podstatně liší od dnešního fanatického agresivního islámu.

   Původně jsem myslel, že židovský výklad tory je veden diskuzí, závěry neurčité, dává to více možností, což prý rozvíjelo židovského ducha a jejich schopnosti pro vědy.

  2. Kolik roků se mohou lidé těšit z toho, že vlastní Bibli?

   Teď již se nemusí ani kupovat v tištěné podobě. Internet ji nabízí on-line.

   Edikt z koncilu v Toulouse, uvedený do platnosti v roce 1229 ukazuje na postoj středověké církve. Uzákonilo se v něm, že žádná laická osoba nemůže vlastnit kopii žádné biblické knihy , a již vůbec ne překlad – s výjimkou Žalmů.

   A tak si představuji odvahu Johna Wycliffa, magistra na Baliol College v Oxfordu, který s pomocí svého studenta Nicholase Hereforda přeložil v r.1382 z latiny první překlad Bible do angličtiny. Však byl také zavrhnut jako kacíř. Hereford byl exkomunikovaný. Církev přímo vyžadovala, jako složka moci, nevědomost prostých lidí. Kdy běžně mohl mít obyčejný člověk z Čech překlad Bible? A ta nevědomost, mimochodem, i tu nadále panuje.

   Dnes může mít Bibli každý a dělat si z ní i legraci či nebrat ji vážně.

   Studium mi začalo, tak tu budu málo. Není to však žádná škoda, nějak to tu „hrubne“.

 19. Pardále,píšeš:

  ….Prostě bych z bible nedělal dogma a drama pro diskuzi. Jde o přínos..

  Ano, toto beriem, je to taký triezvy pohlad na udalosti spred 2000 rokov a viac.

  Mňa zraňujú len tí ,,duchom chudobní“, ktorí sú schopní pridať sa na akukolvek stranu, lebo im to v tejto dobe vyhovuje, bez kritického skúmania, či v zmysle doby, či vedeckého poznania je tento hlásaný stav možný…

  Chápem, aj to, sice s velkým sebazaprením, že náboženstvo je pre niekoho ,,ÚNIK“ z ťažkej súčasnosti a pomáha mu v ilúzii náboženských kecov prežiť zo dňa na deň…
  Či už je hinduizmus, židovstvo, či kresťanstvo je ,,lepšie“, ako to druhé, viem to posúdiť len z uhla, že všetky náboženstvá slúžili určitej skupinke ludí, aby tých ostatných mohla pevne ,,chytiť za gule“ a v prípade nutnosti im to ,,spočítať“, samozrejme za účasti PánBožka, ktorý je vraj ich KAMOŠ a zhora to ISTÍ…

  Nie nadarmo sa stredoveku hovorí Doba temna, lebo náboženskí fanatici hrali prím a čím vúčšiu hovadinu hlásali, o to boli ,,milší“ tej určitej ,,skupinke ludí“.

  Samozrejme aj v náboženskom živote platí, NIEČO ZA NIEČO, alebo TY mne, JA tebe..

  Je to kšeft, ako každý iný, len tu sa hrá o ,,vnútro“ človeka, strach z nadprirodzena, strach zo smrti a ludský kalkul…

  ČO keby tak naozaj existoval,niekde v hlbinách vesmíru Netvor , ktorí by sledoval to čo si myslým a robím ? Čo bude potom so mnou?

  Uisťujem ŤA , že ak by bezpohlavný Hospodin uzrel svetlo Sveta, bol by si mu MILŠÍ, ako hociktorí veriaci prvého levelu…

  Neviem , ale ja som si všimol, že platí priama ÚMERA:

  Čím menšie IQ, tým váčšie deklarovanie VIERY .

  Asi to bude obranný reflex ,,duševne zaostalých jedincov“, že nie sú na tomto Svete SAMI a niekto s nadprirodzenými schopnosťami je ich kamarát a keď bude TREBA, pomôže…

  SODOMA, GOMORA…

 20. Nedávno jsem pod jiný článek dal odkaz na to, že se chystá nějaké zkoumání, co všechno je za stopy lidských návštěv na Měsíci.

  Pan Lubko, známý diskutér s opravdu vědeckými znalostmi, napsal něco ve smyslu, že nemohu všechno „žrát“…tak nějak? Omlouvám se, pokud to takto nebylo formulováno, nechce se mi to hledat.

  Dnes tu dávám další odkaz a sděluji, že jakékoliv odkazy dávám do souvislosti s článkem, pod kterým tuším nějakou souvislost.

  A také, když nejsem autor těch článků z odkazu, je na čtenáři, aby posoudil, jak moc text odkazu něco připomíná, jak moc ho osloví, jak moc může hledat souvislost s něčím aktuálním či potvrzovat třeba i minulost. Zkrátka, jako zajímavost.

  Dnes, přesně v duchu mého článku je tu tento odkaz :

  http://www.hlavnespravy.sk/ignorovany-dokaz-ktory-popiera-evoluciu/694054

  Při pohledu opravdu „nevěřícího Tomáše“, tedy bez dalších vědeckých důkazů, což plně chápu, berte to jako zajímavost a nebo nevysvětlenou záhadu??

  Pěkný den.
  Václav Žáček

  1. Vendo,
   http://www.hlavnespravy.sk/ignorovany-dokaz-ktory-popiera-evoluciu/694054
   „Reč je o kladive, ktoré sa našlo v spomínanom roku v meste Londýn (Kimball County, štát Texas, USA). Na prvý pohľad ide len o klasické staroveké murárske kladivo. Avšak po detailnejšej analýze sa zistilo, že pokiaľ ide o rukoväť kladiva, ktoré je skamenené, odhaduje sa vek na 100 až 200 miliónov rokov“
   Komentář: nesmysl obíhající internet, viz třeba
   https://beo.sk/veda-a-technika/390-texaske-kladivo
   „Ohromujúce je aj to, že na hlave kladiva nebol nájdený žiaden uhlík, pretože železná ruda z pozemských nálezísk je vždy (okrem iného) znečistená uhlíkom. ..“
   Komentář :Uhlík se železa nedostává z rudy, ale z uhlíku z paliva vysoké pece. Prostě znalec, který neví ani jak se píše kobalt.
   http://www.creationevidence.org/index.php?option=com_content&task=view&id=26
   ( více snímků).
   Můj článek stáří kladiva zpochybňuje, geologové tvrdí, že zásadní vliv měla zpětná rekrystalizace vody s minerály ( z ordoviku).
   http://pardalnet.wz.cz/PDF/33-Alchymie-od-staroveku-1-dil.pdf
   „Kladivo z geologického období křídy
   Kniha Bürgin: Utajené poklady starověku, Brána, 2000, str. 127-128 – kladivo
   (96% Fe) se zkamenělou dřevěnou násadou zarostlé v pískovcovém kameni v
   140-65 milonů let staré vrstvě z křídy. Matson tvrdí, kladivo by mohlo
   pocházet z 19. století, vrstvu horniny označuje jako ordovik (435-500 milionů
   let), minerály kolem kladiva (v dolíku horniny) nevznikly v ordoviku, ale
   zpětnou rekrystalizací vody s minerály, které se z horniny vyplavily (chemicky
   uvolnily). Nová krystalizace může trvat relativně krátkou dobu v podmínkách
   dutiny. Obdoba jsou krápníkové jevy. Kladivo nalezla v roce 1934 Emma
   Hahnová, dnes je v muzeu v Glen Rose v Texasu, takže ho nikdo netají.
   Tento nález odstartoval zpochybnění Darwinismu (H. J. Zillmer: Darwinův
   omyl) a jak je vidět, lze jeho nepochopitelné stáří považovat rovněž za omyl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2020

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference