mapa stránek || vyhledávání

Naše vláda, područí, přísaha věrnosti jiným kruhům…, co si o tom myslet?

Můj stručný příspěvek vznikl na základě vlastní zkušenosti. Ale od počátku. Na pozadí aktuálních problémů, které zavánějí až válečným nebezpečím – Ukrajina + otázka imigrace z islámských zemí a Afriky – zůstává k řešení i opačný trend. Tvůrčí SPOLUPRÁCE států a národů, která by měla vše nebezpečné zmírnit a vytyčit si zcela jiné cíly, než je konfrontace.

První otázka, proč tomu tak není – cítí se někdo ohrožen, že by „nějaký“ světový mír a spolupráce lidí na zachování a zkvalitnění života přinesla některým omezení zisků? Asi ano.

AIIBNedávno pronikl do podvědomí lidí takový nový náznak opačného trendu, než jakým je válčení, nový až grandiózní projekt. Předesílám, že mírový. Je jim tzv. HEDVÁBNÁ STEZKA a s ní související dobrovolná účast státu i ve finančním propojení, v tzv. AIIB – Asijská banka pro infrastrukturní investice.

Mnoho lidí se nad tím určitě zamýšlí, víc je však těch, kteří tzv. řeší válečné konflikty. Mimochodem, přemýšlejí nad následky a příčiny jsou jim zcela jedno – hlavně je to tak u politiků, kteří se snaží „dožít“ své volební období. Ale zpět k tomu velkému projektu.

Jsem již jen pasivním členem KDU-ČSL, ale zcela jasně jsem se přes Parlamentní listy optal místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, mimochodem, předsedy této strany, na objasnění, na jeho názor:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/jak-se-v-tom-orientovat-83304

Kopíruji:

Jak se v tom orientovat?

Místopředsedo vlády,

jsi vzdělaný muž. Prosím o pomoc při orientaci v zahraniční politice. Jeden americký novinář a publicista napsal: „Příklad Velké Británie, která jako jedna z prvních oznámila, že se připojuje k Asijské bance pro infrastrukturní investice (AIIB), následovala Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí a Německo. Dokonce i poslední bašta amerického neokonservativismu v Asijsko-tichooceánském regionu, Austrálie, jak předpokládá novinář, bude získána Čínou.“

Může ČR, a má na to vůbec finance, udělat tentýž krok? Uvažuje se o tom v naší vládě a nebo jsme s některými státy střední a východní Evropy takovými chudáky, že nemáme vůbec šanci?
A nebo nám stačí, že tam budou např. evropské státy, které vlastní = mají banky na našem území /Nizozemsko, Francie, Německo…./?

Děkuji za odpověď a příjemné svátky v kruhu rodinném.
Václav Žáček, člen KDU-ČSL

Odpověď

7. 4. 2015 14:46:04 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Ahoj Václave, o tom nic nevím, to ti asi spíše zodpoví ministr financí.

Bělobrádek

(Malé objasnění – s tímto dnes vlivným člověkem se znám již několik roků, byl mým nadřízeným – proto to vzájemné tykání)

Přiznám se, že mi tato odpověď od člena vlády nestačila a zeptal jsem se ještě jednou, již konkrétněji:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/AIIB-Asijska-banka-pro-infrastrukturni-investice-83552

AIIB-Asijská banka pro infrastrukturní investice

Díky bratře předsedo za odpověď. Jako člen strany jsem chtěl znát tvůj názor. Bohužel, budu se muset, podle tvého doporučení, obracet mimo naši stranu. Zvykl jsem si, že ani na vnitřní diskuzi KDU-ČSL jsi neodpovídal. Já ti položil celkem 24 dotazů, které zůstaly bez odpovědi.

Víš, které státy se přihlásily k AIIB? Aby ses nemusel ptát ministra Babiše, tu je máš. Austrálie, Rakousko, Ázerbajdžán, Brazílie, Dánsko, Egypt, Finsko, Gruzie, Maďarsko, Island, Izrael, Kyrgystán, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Turecko, Francie, Německo, Itálie, Lucembursko, Švýcarsko, Spojené Království /UK/.

Dovolím si ještě dva dotazy.

Myslíš si, z názvu této banky, že tam nebudou žádné prostředky pro vědu a inovace, tedy pro tvůj rezort?

Znáš, ve svém omezeném vnímání světa, jaké významné mírové infrastrukturní projekty, ten přívlastek mírový zdůrazňuji, se v rámci AIIB chystají?

Václav Žáček, člen KDU-ČSL 

Odpověď

15. 4. 2015 11:27:47 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Nazdar Václave, jak vidíš, na dotazy reaguji zde, emaily, FB a twittrem, což považuji za dostatečné. To nevím. To nevím, neznám.

A opět můj údiv, možná i pochopitelný. Místopředseda vlády, který má ve svém referátě výzkum, vědu, inovace, neví, nezná. Tento grandiózní projekt bude přece zaměstnávat i vědecké kapacity, projekční a výzkumné ústavy… atd.

Pro ilustraci tu dávám odkaz na více informací ze dvou článků – jen krátký úvod do problému. Samozřejmě, že si každý dokáže najít další a další zdroje.

Hedvábná stezka – gigantický projekt

Čína je zemí jiného řádu čísel – její finanční rezervy se blíží hranici čtyř bilionů dolarů. Když jsem řekl, že by se Evropská unie měla podílet na pekingské vizi hedvábné cesty, měl jsem na mysli podílet se na plánovaných investicích. Změnit přístup dřív, než nám opět ujede vlak. Oněch 60 miliard dolarů je jen startovací investice. Čína zažívá zlaté ekonomické období. Její HDP od zavedení prvních ekonomických reforem v roce 1978 vzrostlo třicetinásobně a z poměrně zaostalé Říše Středu se během dvou generací stala největší ekonomika světa. Aby si Čína tuto pozici světového lídra udržela i v budoucnu, oživuje bájnou Hedvábnou stezku, která spojovala Čínu s Evropou.   

Dle nedávno zveřejněného akčního plánu si Peking od tohoto projektu slibuje, že „díky rozvoji států ležících na obou stezkách, suchozemské a mořské, dojde ke změně světového politického a ekonomického prostředí“. A nejen to, Si Ťin-pching na ‚Boao Forum for Asia‘ prohlásil, že jeho země očekává, že během pouhých deseti let roční objem přepraveného zboží přesáhne 2,5 bilionu dolarů.

Velké mlčení

Tak už opravdu nevím co si mám myslet. Mainstreamová média zarytě mlčí o největším gigantickém projektu všech dob a místo něj nám oznamují, že schodek státního rozpočtu ke konci května vzrostl na 22 miliard korun a je dvakrát vyšší než vloni. Jak jej snížit to už neříká nikdo.

Přitom to chce pouze jedno. Stačí se zapojit do čínského projektu AIIB a vstoupit na obchodní Hedvábnou stezku.

V ČR se nad vstupem do gigantického čínského projektu rozprostírá zlověstné mlčení.
Mnoho Západních zemí pochopilo význam spolupráce na tomto mírovém projektu a stali se zakládajícími členy AIIB.

My se členy AIIB nestali a připravili jsme se tak o možnost spolurozhodovat o pravidlech, projektech a zvýhodněných investicích za miliardy USD.

Vzorní vazalové a chytré Západní zeměhttp://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/hedvabna-stezka-giganticky-projekt.html

A ještě další zdroj (mimochodem, pan Emil Kalabus píše velmi kvalitně):

Zakládající členové AIIB budou ovládat investice na Hedvábné stezce

Půjde Evropa po čínské Hedvábné stezce, nebo se smíří s podřízeností USA?

Čínská banka úspěšně rozkládá transatlantické spojenectví.

Hedvábná stezka byla dlouhá síť obchodních tras, které procházely napříč celou Asií ze Středomoří do Číny a Indie, představovala také informační a kulturní most mezi Evropou a Dálným východem.

Přestože v češtině se pro tuto obchodní trasu více vžil termín Hedvábná stezka, správnější označení by asi mělo znít Hedvábná cesta, protože jednotlivé karavany, které se po ní pohybovaly, čítaly obvykle stovky i tisíce lidí. Navíc také v ostatních jazycích se používají ekvivalenty slova „cesta“ (něm. die Seidenstrasse, angl. Silk Road, rus. Шёлковый Путь, šp. la Ruta de la Seda).

Do AIIB se hlásí národy, které chtějí kráčet po Hedvábné stezce

Proti vůli USA se mnoho zemí EU přidalo mezi zakládající členy asijské investiční banky AIIB. Zájem po Maďarsku vyjádřilo i Polsko, Česko zatím možnost zvažuje. V očích Washingtonu je nová instituce pákou Pekingu pro rozšiřování jeho hospodářského vlivu ve světě a konkurence Světové banky a Asijské rozvojové banky (ADB), kterou vede Japonsko. AIIB je nástupní stanice na Hedvábnou stezku. Kdo je členem AIIB bude spolurozhodovat o obřích investicích.

Nevyhovující podmínky MMF

V r. 2010 byl za podpory administrativy prezidenta USA Baracka Obamy rozpracován balík reforem struktury vedení MMF. Předpokládalo se, že zástupci skupiny BRICS dostanou takový počet kvót hlasů, který by spravedlivě odrážel jejich přínos do světové ekonomiky. Tento návrh reforem Kongres USA zamítl, protože většina republikánů pochybuje o nutnosti mezinárodní finanční spolupráce, a kromě toho, by tyto opravy posílily pozice Číny a oslabily pozice Washingtonu.

Tento příklad je příznačný, protože odpovídá pozici, kterou vypracovaly USA vůči Číně: od r. 2005 vyvíjel Washington na Peking neustálý nátlak, vyzýval „k odpovědnosti“ a dokonce označil Čínu za „globálního bezhlavého jezdce“. Odmítnutí reformovat MMF prohloubilo rozpory, a stalo se jasné, že USA si nechtějí rozdělit moc s ČLR.

Čína je unavena čekáním na to, že ji bude poskytnuta větší pravomoc v mezinárodních bankách, takže si vytváří vlastní příležitosti po celém světě. Je zapojena do vytváření rozvojové banky BRICS, alternativy SWIFTu, budování kanálu v Nikaragui konkurujícímu Panamskému kanálu, a nyní vévodí nové Asijské infrastrukturní rozvojové bance (AIIB).

Na slavnostním zakládacím ceremoniálu v Pekingu 24. října 2014 bylo 21 zemí, které podepsaly společné memorandum o vstupu do AIIB: Čína, Indie, Thajsko, Malajsie, Singapur, Filipíny, Pákistán, Bangladéš, Brunej, Kambodža, Kazachstán, Kuvajt, Laos, Myanmar (Barma), Mongolsko, Nepal, Omán, Katar, Srí Lanka, Uzbekistán a Vietnam. S malým zpožděním přistoupila k memorandu Indonésie – v prosinci 2014. Austrálie a Jižní Korea ustály extrémní tlak ze strany USA a v březnu oficiálně také přistoupily k AIIB. Přihlášku podal i Hongkong a ukázalo se, že členem bude i Tchaj-wan, ovšem jako Čínský Taipei.

Velký průlom nastal na počátku března, kdy George Osborne, britský ministr financí, oznámil, že Velká Británie je připravena půjčit peníze bance AIIB. Americká administrativa si tehdy posteskla, že tento krok „nebyl konzultován s USA“. Velkou Británii následovalo rychle Německo, Francie a Itálie.

Uzávěrka pro přijímání zakládajících členů byla 31. března. Spousta států to stihla: Egypt i Finsko, Maďarsko i Polsko, Rusko i Izrael… K dnešnímu dni má AIIB 57 zakládajících členů.

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/zakladajici-clenove-aiib-budou-ovladat-investice-na-hedvabne-stezce.html

 

Ještě jeden můj všeobecně pojatý dodatek, který považuji za důležitý. Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, která zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?

 

Václav Žáček /Venda/
 

hodnocení: 4.7
hlasů: 15
Tisk Tisk

321 komentářů

 1. Ještě poslední odkaz.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tento-spolecny-projekt-Ruska-a-Ciny-pry-jen-potvrzuje-svetovou-dominanci-obou-zemi-380701

  Je tam jedna myšlenka – Čína prý hledá nové odbyty a hedvábná stezka jako propojení Evropy a Asie ji může pomoci.

  Jako by Západ a vůbec celý systém tohoto civilizačního okruhu nebyl založen na RŮSTU. Nic než růst, ten je potřeba. Konzum – reklama – konzum – růst. Vyrábět na sklad? Nelze!

  Pak je tu druhá možnost. Když již růst nejde, tak rozbít značný kus světa, snížit výrazně populaci a tak nastane situace, kdy bude opětovně nastartován nový rozjezd růstu.

  Pěkný letní den.
  Václav Žáček /Venda/

 2. ad.http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/1744-tajemna-treti–predpovedi-proroctvi-z-fatimy-se-postupne-naplnuje-velike-svetlo-za-noci-jak-vypadaji-duse-v-pekle-co-se-nesmime-dozvedet-a-proc.htm
  ———————

  ad.V Portugalsku zůstane dogma víry navždy zachováno..
  —-
  ANO,NAVŽDY.A
  *
  ad. Svatý otec bude muset hodně trpět…
  —-
  Špatný překlad,neboť netýká se papeže.Svatý papá je název Svaté Země(Zeměkoule).
  *
  ad.Svatý otec mi zasvětí Rusko..
  —-
  To již učinil.

  Zvítězí KULTURA,jež je cestou na URAL,v níž je skryto tajemství TARTARY.

  1. Je slušné, když zareaguji.

   Portugalsko znační nekonečnost?

   Není jiné otce, než toho jediného Boha – Otce. Papež, výmysl lidí. A Země, konečná substance hmoty a všech energií, jeden atom z vesmíru. Nebo snad i Země je v trojrozměrném prostoru a čase nekonečná?

   Velká TARTARIA. Až sem jste se dočetla, úžasné. Zdroj je z leva-net nebo z WM magazínu? Kontrolní otázka – víte odkud pochází bílá rasa Rusové?

   Pěkný večer.
   Václav Žáček /Venda/

 3. I když je lidem dnes nuceno to, aby /aktuálně/ věnovali svoji pozornost především tématu imigraci, bude dobré sem dávat i jiné odkazy, třeba ty, které stále komentují dění ve světě, dění, které zakrývá pravou příčinu vývoje, jenž vede doslova do pekel. I nás, malý stát ve středu Evropy, tam může vést. Kdo za to ale může?

  Objevují se však sem tam jiskřičky naděje, i když třeba jen v psaném textu – z článku na PL :
  „Rusko samo mezitím prohloubilo vztahy s Čínou, dalšími státy BRICS a státy ASEAN. Hledá cesty k vlastní výrobě zboží, které dříve dováželo ze západních zemí, a pokouší se o budování zdravější a soběstačnější ekonomiky, jež by nebyla tak silně závislá na vývozu surovin.“

  Autor těchto slov, bývalý policejní prezident, publicista i podnikatel Stanislav Novotný není člověkem bez určitých zkušeností. Odkaz na jeho názory je tady. Týká se to v celém kontextu mého článku a opět to tvrdím – SPOLUPRÁCE A ZASE JENOM SPOLUPRÁCE. V ní je řešení, V ní se MUSÍ hledat řešení :

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Toto-neni-proruska-agitace-Policejni-exprezident-Novotny-sleduje-imigracni-tsunami-hlasite-vykriky-Schwarzenberga-k-uprchlikum-i-dopady-sankci-na-Evropu-A-vyplyva-mu-z-toho-jedine-381658

  Musím, prostě to tak cítím, zdůraznit to, co píše pan Novotný :
  „Za všechny si neodpustím citát vizionáře Karla Schwarzenberga (r. 2011): „Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti.“

  Laskavého čtenáře upozorňuji, že se „neustále“ blíží zase a opět nějaké volby. Moc bych si za sebe přál, abych i já, i ostatní lidé, nenaletěli lživým slibům politikům, kteří jedí něčí chléb a také pak proto zpívají jeho /jejich/ píseň.

  Politici, ti nedávní i ti dnešní /a budoucí/ sejí nějakou setbu a z ní se bude rodit budoucí úroda. A my ji budeme nuceni jíst = konzumovat !

  Nedávno jsem prezidentovi republiky položil můj první dotaz – nepočítám ten který jsem mu položil face to face při jeho návštěvě v našem městě.

  Tady je – jakmile bude odpověď / bude-li?/, dám jim sem. On totiž Miloš Zeman za své éry dřívějšího výkonného a snad i zodpovědného politika také dosti podivně investoval !! Nebo ne?

  25. 6. 2015 9:53:51
  je jen přítomnost

  Sdělil jste:
  „Kdo investuje, vytváří budoucnost. Kdo spotřebovává, pouze udržuje přítomnost“

  Budoucnost neexistuje. Jen přítomnost se neustále posouvá v čase /i prostoru/ a tím se i neustále vyvíjí. Minulost je prožitá přítomnost a víme o ní díky paměti. Ta dávná, mimo Váš /můj, kohokoliv/ stávající život je nějak zaznamenána. Když paměť přestane fungovat, nevíme ani o minulosti. /příklad – zapomeneme, že toho člověka, který o sobě říká, že je náš syn, jsme vůbec kdy potkali/.

  Kdo investuje, vytváří to, co v jiné přítomnosti spotřebuje. / je jedno, jestli jde o zbraně, postavení domu či natáčení filmu/ A nemusí to být ani on sám. Kdo spotřebovává, právě teď, využívá investice z již prošlé přítomnosti. Tento opakující se běh je v čase i prostoru zřejmý. Příčina vytváří následek. Nikdy to není naopak. Jediné, co člověk vlastní, je čas. A je jen na něm, jak s ním nakládá. Uvědomujete si někdy, že Vaše „investice“ nevytvořila mnoho dobrého pro „právě teď „?

  Pěkný večer.

  Václav Žáček /Venda/

 4. Krůček byl precizován aneb stále se něco děje :

  Do šestice největších spoluzakladatelů Asijské banky pro investice do infrastruktury (AIIB) patří tři členové BRICS a tři členové ŠOS s přihlédnutím k jejímu nadcházejícímu rozšíření. A kromě toho člen G7 a dvě země, spojenci USA, které nepodlehly jejich nátlaku a připojily se ke globálnímu projektu Číny.
  Bylo to oznámeno po tom, co 29. června podepsalo v Pekingu 50 zemí dohodu o založení AIIB. Dalších sedm států-zakladatelů dohodu podepíše po proceduře vnitřní ratifikace.

  Rusko se stalo držitelem 65 tisíc 362 akcií banky a má 5,92% hlasů. Je to třetí pozice hned za Čínou a Indií. Ty mají 20,06 a 7,5% hlasů. Do šestice rovněž patří Německo, Jižní Korea a Austrálie.

  Takový podíl akcií a hlasů umožní Rusku, aby si mohlo dělat nároky na řadu funkcí v managementu banky. Už se hovoří i o ruských projektech, které jsou hodny úvěrů AIIB. Mimo jiné je to výstavba vysoce rychlostní trati Moskva-Kazaň a dopravního koridoru Evropa-západní Čína.
  Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov už dříve prohlašoval, že Rusko se může ucházet o třetinu nebo dokonce polovinu všech úvěrových prostředků AIIB do roku 2020. Kapitál banky je na úrovni 100 miliard dolarů.

  USA a Japonsko se do projektu nezapojily. Jako příčinu tam uvádějí chybějící průzračnost v činnosti banky, kde o všem bude rozhodovat Čína.
  „Hlavní příčina takového postoje Japonska a USA ale spočívá v jejich informační asymetrii: od samého začátku totiž nepředpokládaly, že se čínská iniciativa setká s ohlasem tak velkého počtu zemí, proto nepodnikaly žádné zvlášť aktivní kroky. Ale teď, když tuto iniciativu podchytilo tak mnoho zemí, zůstanou jen sotva nečinné. AIIB teprve začala fungovat, a proto jsou poznámky o nedostatečné míře průzračnosti její struktury prostě směšné“, soudí vedoucí Centra kvantitativně-ekonomických a technicko — ekonomických výzkumů při čínské Akademii společenských věd Faň Min-taj.
  Washington vyvíjel silný nátlak i na Jižní Koreu, Austrálii a Německo, tam ale zvítězil zdravý smysl, soudí expert Alexandr Voroncov.
  „Působivě vysoká je například pozice Jižní Koree v základním kapitálu banky. A tato zem je přece nejbližším spojencem USA. Zdá se, že v Soulu vidí v AIIB významný finanční nástroj regionálního rozvoje. Jižní Korea sama sebe pokládá za jednoho z ekonomických lídrů Asijsko-tichomořského regionu. Nehledě na možné politické neshody se svým starším vojensko-politickým spojencem se přesto rozhodla, že se aktivně zapojí do činnosti AIIB. Přítomnost Německa je rovněž důkazem toho, že banka je internacionální“, řekl Sputniku Voroncov.

  Čína bude dál hrát se Spojenými státy podle vlastních pravidel, na jedné straně nepřerušuje spolupráci, protože AIIB může spolupracovat s bankami a institucemi, které působí pod záštitou USA, a na druhé straně Čína dala jasně znát, že se uchází o samostatné řízení světového finančního systému, řekl Sputniku ruský vědec, sinolog, vědecký pracovník Ruské akademie věd Jakov Berger.
  „Evropané se už dávno cítí podle mnoha významných a důležitých parametrů, mimo jiné, i pokud jde o roli dolaru ve světovém obchodním systému, dost neútulně ve svazku s USA. A alternativa, kterou navrhla Čína, se jim zdála být i zajímavou z komerčního hlediska, i velice pohodlnou z hlediska politického“, uzavřel Jakov Berger.

  Zdroj opět ze Sputníku.

  1. Ruský prezident V.V.Putin – odkaz na film. Myslím, že shlédnutí není na škodu pro obsah článku V.Žáčka :

   http://leva-net.webnode.cz/products/prezident-prezident-2015-ceske-titulky/

   Z diskuze na outsiderovi :

   Bety • 1. Červenec 2015
   Nutí to člověka přemýšlet o tom, jaký jiný a lepší by mohl být svět, kdyby se každý lídr tak staral o svůj národ a s ostatními by místo válek prosazoval vzájemnou spolupráci. Proč jen jsou takoví lidé tak vzácní? Nejsem závistivý člověk, ale Rusku jeho prezidenta závidím.

 5. VAZALOVÉ USA SI NESMÍ ANI DOVOLIT O TOM UVAŽOVAT ALE STÁTY V EVROPĚ SE PŘIDALI CO DRŽÍ NAŠI VLÁDU ZA UCHO TO NENÍ MOŽNÉ ABY TI NAŠI POLITICI BIBLI TAK BLBÍ POKUD NÁM NEDIKTUJE AMERICKÉ AMBASÁDA CO MÁME DĚLAT TAM JE ZAKOPANÝ PES ONI SLÍBILI VĚRNOST ZASE TAM KDE
  NEMĚLI

 6. Dnes je celkem významný den, nejen co se týče věrozvěstů, ale především z hlediska Řeckého referenda. Jsem pro radikální řez, odmítnout podmínky věřitelů. Je to prý půl na půl, tak uvidíme.

  Držím palce Tsiprasovi, jestli to nedopadne, znamená to pouze odklad řešení, které bude mít v budoucnosti ještě horší následky. Ty podmínky věřitelů jsou fakt směšné a dělají z lidí úplné blbce. Jak je vidět na příkladu Řecka, je to s těmi co se nechají zblbnout podobně jako u nás, asi tak půl na půl. Jako obvykle, ti co budou pro podmínky věřitelů nechtějí být konfrontováni s pravdou a bojí se jí, tak raději odloží řešení do budoucna, přehodí to obrazně na své potomky. Takový už je život ve lži, všechno se přehazuje na někoho jiného.

  Kéž by se už ledy hnuly.

  1. Karle, když Řekové mají průměrný důchod 30 000 našich Kč a Němci sotva 20 000 Kč, tak to znamená, že Řekové pracovali 1,5x víc a snadno své dluhy zaplatí. :)

   1. Pardale,
    řeknu Vám upřímně, tyhlety srovnání neberu a jak je to možné nevím, rozhodně tam ale něco smrdí. Nějaký ukazatel to je, rozhodně ne pracovitosti. Kdo ví co za tím je? Němci jednoznačně krachem Řecka tratí nejvíc, může v tom být záměr někoho skrytého.

    Na druhou stranu půjčovat si na obsluhu dluhu v současných podmínkách je šílenství a jenom odklad problému, když dluh tímto samozřejmě narůstá. Takové ty estetická řešení zvýšení věku odchodu do důchodu při té šílené nezaměstnanosti, nějaké zvýšení DPH a tak podobně je k smíchu. Je fakt, že prostě nikdo neví, co s tím a tohle většinou v historii řešily až války, nikdy to však nedosahovalo takových globálních rozměrů a takové globální propojenosti.

    Podle všeho Řecko zvolilo ne, já jsem tomu rád. Uvidíme co to přinese. Podle zpráv ne řekli především mladí.

    1. Ad „Němci jednoznačně krachem Řecka tratí nejvíc, může v tom být záměr někoho skrytého.“

     Omyl. Němci se z řeckého problému vyvlékli už před pěti lety v rámci první „záchrany“ Řecka. Tehdy měly především německé banky (a další soukromí investoři) obrovské pohledávky v řeckých státních dluhopisech. Řecku se tehdá 100 mld. euro odpustilo a zbytek dluhu (tuším kolem 240 mld euro) zaplatili Řekové z pomoci kterou dostali od MFF a eurozóny. Celá tehdejší „pomoc“ Řecku byla jen maskovanou záchranou soukromých investorů, jelikož se tak jen dluh přesunul ze soukromé sféry (banky, fondy) na institucionální věřitele (MFF, ECB) – tedy v podstatě na daňové poplatníky všech zemí eurozóny, jelikož MFF utopil v Řecku minoritních 30 miliard euro. Tento stav v podstatě Němcům umožnuje výrazně snížit pravděpodobné následky po očekávaném řeckém bankrotu.

     Řecko mělo zkrachovat už tehdá, pokud jdeme do historie, nemělo vůbec do eurozóny vstupovat, jelikož se tam dostalo účetními podvody.

    2. lubko,

     můžete mít pravdu, ovšem obecně se v médiích mluví o tom, že věřitelé mají nejvyšší procentuální zastoupení v Německu. Hovoří se o Německých a Francouzských penzijních fondech, které skoupily ty nejrizikovější dluhopisy s nejvyššími úroky. Samozřejmě platí vyšší úrok = vyšší riziko.

     Těžko říct kdo je větší debil, jestli ten, kdo si nezodpovědně půjčuje, nebo ten kdo tam ty prachy cpe buď zcela viditelně se zlým úmyslem, nebo nezodpovědně. Každopádně kdyby necpal, nebylo by co půjčovat a byl by klid. Míra rizika dluhu se dá přibližně vypočítat a třeba u těch státních dluhů se dějí věci zcela iracionální.

     Já to referendum chápu podobně jako třeba Švihlíková, jako vzepření se moci která si dělá co chce. Skrytá moc chce NWO i když to není tak úplně vidět. Mají to rozehrané z mnoha směrů, rozumná opozice vůči tomu je podle mě v pořádku. Odhalí to víc jejich tvář, čeho všeho je a bude schopná světová elita pro svoji sebelásku, neboli využívání jiných ke svému prospěchu. Řecké statečné NE
     zajisté poodhalí skryté vlastnosti světové elity. Může to být i rafinovanější, s tím je dobré vždycky počítat.

     Elita má prostředky, otroci mají početnost a museli by elitu umlátit čepicemi, obrazně řečeno. Tady hraje z hlediska elity klíčovou roli to, aby to otrokům nedošlo a aby se prali mezi sebou, na což existuje tisíce způsobů. Mnoho otroků se dá koupit a vědomí toho, že dělají něco špatně prostě nemají, neboť jsou už od mala tak zblblí, že mají pocit, že tak to má být. Když se někdo narodí zcela nevědomý a od mala se do něho hustí samé nepravdy zvenku, zcela vyjímečně se z toho může dostat. Musí se obrátit dovnitř sebe, jenom tam je pravda, ale pozor i tam se dá velmi často naletět, viz příklad u některých zdejších diskutérů, jmenovat nebudu.

     Není třeba si s tím dělat zas takové starosti, to je záležitost Božské prozřetelnosti Pána Ježíše Krista jakým směrem to půjde, má k tomu absolutní prostředky. Věnovat se sebepoznání je však namístě.

     Třeba i z obsahu diskuze k tomuto článku je zřejmé, že někdo spoléhá na Rusko nebo Čínu jako na nějakou spásu. Podstata těchto politik je stejná, používá jiné prostředky a tváří se, že je jiná. Jenže není.

     Ve vyšším smyslu tady jde o střet rozdílných pekelných pojetí, nakonec se to stejně všechno slije v tom NWO, jedné sjednocené pekelné ideologii. V současném dění se odráží propuštění pseudotvůrců na svobodu. To co se zde děje je jen souvztažným obrazem toho, co se děje v peklech, láskyplně a moudře kočírované Pánem Ježíšem Kristem.

     Pyšná princezna je v dobrých rukou, jak řekl zahradník.

    3. Lubko,
     když to tak po sobě čtu, musím se omluvit za závěrečnou větu, pokud si dobře vybavuji, řekl to Vítek. Ale jenom On poznal zahradníka, kdo opravdu je.

 7. Svět se neustále mění, zrovna tak jako člověk.

  Tady je čerstvý odkaz :

  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/07/6520-americky-dolar-a-bretton-woods-jsou-vyrizene.htm

  A krátký úryvek z něho. Ten hedvábný světový řád je pro mne velmi zajímavý a též i nadějný :

  „USA se vynořujícího se hedvábného světového řádu evidentně obávají. Odhodily veškeré zábrany a začaly s intrikami, od námluv s Brazílií v předvečer summitu v Ufě po vyzývání Evropské unie, aby se nepřipojovala k čínskému bankovnímu projektu. Vojenská strategie Pentagonu pro r. 2015, která počítá s možností konfrontace s aktualizovanou „osou zla“ tvořenou Čínou, Ruskem, Íránem a Severní Koreou, vyhovuje náchylnosti Washingtonu začínat konfrontace se zeměmi, které zpochybňují USA ovládaný mezinárodní řád.
  Zatímco Washington a NATO vyzývají do zbraně, Číňané pilně budují obchodní infrastrukturu a dopravní sítě. V Bělorusku budují Číňané první „moderní město eurasijského kontinentu“ v lesích za letištěm v Minsku, jako součást toho, co Bloomberg označuje za „výrobní odrazový můstek mezi Evropskou unií a Ruskem“ (2). Po dokončení bude toto nové exportně orientované město v Bělorusku, které je budováno na trase evropské dálnice spojující Berlín, Varšavu, Minsk a Moskvu, největším výrobním a průmyslovým parkem v Evropě.“ /???? dobrý, jo !!!!/

  A nejen půjčovat virtuální peníze / i na zbraně / a vycucávat malé státy, že?

  Připouštím, Řekové mohli říci dávno půjčkám ne!! Ale na nich je založeno novodobé otroctví, neokolonialismus.

 8. Řekové si sic zvolili NE, momentálně to však vypadá, že se jim jejich vláda vysmála a ukázala jim jejich místo, tedy „jste otroci“ i když říkáte NE.

  Podstata problémů našeho současného světa vyvěrá z falešných představ neomezeného růstu. Naše planeta nepřináleží k pozitivnímu stavu, kde nekonečnost, nevyčerpatelnost a neomezenost je odrazem relativního k Absolutnosti Stvořitele, tedy Pána Ježíše Krista.

  Pseudoživot zóny vymístění a naší planety je založen na popření Absolutního Stvořitele, tedy Pána Ježíše Krista, kterážto idea vznikla v relativní mysli a je odrazem relativního k relativnímu, tedy vyčerpatelná. Vyčerpatelnost, tedy konečnost, bude v čase víc a víc vidět. Momentálně se to projevuje „životem na dluh“, tedy v hmatatelné rovině v nepřiměřeně rychlém vyčerpávání přírodních zdrojů a odraženě k tomu ve zrychleném znečištění životního prostředí. V abstraktní rovině peněžními dluhy a nemožností je splatit. Obojí značí celkový kolaps.

  Zde je k té konečnosti celkem realistická úvaha i když staršího data:
  http://blisty.cz/art/45579.html

  Všechno, co se na naší planetě nyní děje je však součástí „Velkého plánu“ spasení všech bytostí, polapených v pasti negativního stavu. Doporučuji dívat se pozorně kolem sebe i dovnitř sebe i když to většinou bolí.

 9. http://www.zvedavec.org/komentare/2015/07/6531-cina-se-zbavila-pul-bilionu-dolaru.htm

  Není to optimistický článek !

  Kdo tu může sdělit, že tomu všemu dokonale rozumí ?

  Přesto však stále vidím budoucnost ve spolupráci světa na řešení jeho problémů. Čím dál a dále v čase, a tím v dalším zhoršování, tím hroznější scénáře se ale nabízejí. Správněji řečeno – budou vytvářeny a všemi možnostmi nám sdělovány.

  Vše ovládající strach?
  Jde poutník a potká smrt. Kam jdeš, ptá se jí?
  Odpoví – do Buchary. Přinesu tam mor a zabiji pět tisíc lidí!
  Po čase tentýž poutník potká opět smrt a ptá se. V Buchaře zemřelo ale 20 tisíc lidí?!
  Ano, já jsem morem zabila těch pět tisíc, ostatní zemřeli strachem.

  Přeji klidnou mysl, snažme se ji ovládnout. Pracujme na sobě vstupem do nitra. Jak říkal geniální Cimrman. Živí z tohoto světa stejně nevyvázneme. Tělo není pravé já. Mysl a její přání také ne. Směřujme k Jeho dokonalosti, k našemu původnímu Domovu, s trpělivostí a láskou, vírou a s nadějí v Jeho milost. Že jen my v lidském těle pro to můžeme udělat to zásadní, to bylo a je duchovním jedincům již zřejmé. Dar života v lidském těle je naší jedinou šancí. Proto ji nepromarněme a vyvažme se z karmického kola spleteného z našich myšlenek, skutků a přání. Jde to!

  Pochopit tuto šanci přeje všem
  Václav Žáček /Venda/

 10. Opět jeden odkaz. A opět v něm vidím více naděje než v rozbíjení států a zabíjení lidí, v zájmu mocných :

  http://www.zvedavec.org/komentare_6532.htm

  Úryvek :

  Rychlost, s jakou se to vše děje, je naprosto ohromující. Čínský prezident Xi Jinping inauguroval ekonomický pás nové Hedvábné stezky v kazachstánské Astaně v září 2013. O měsíc později spustil námořní Hedvábnou stezku 21. století v Jakartě. Peking definuje celkový koncept jako „jedna stezka a jeden pás“ – přičemž ve skutečnosti jde o bezpočet paralelních stezek.
  Řeč je zde o národní strategii – kdy se využívá legendární historická Hedvábná stezka, kde byl obchod primární spojnicí civilizací – jako základ pro post-moderní paneurasijskou šachovnici ekonomické spolupráce.
  Fond infrastruktury, dosahující již výše 40 miliard dolarů – dozorovaný Čínskou rozvojovou bankou – již dostal pokyn vybudovat a rozšířit silnice, vysokorychlostní železnice a produktovody ve vybraných čínských provinciích (4). Fond bude financovat projekty i v jižní Asii, jihovýchodní Asii, na Středním východě a v některých částech Evropy. Ale střední Asie je klíčovým bezprostředním cílem.
  Čínské společnosti budou investovat a budou se ucházet o kontrakty v desítkách zemích podél nové Hedvábné stezky. Po třiceti letech krkolomného rozvoje a nasávání zahraničních investic je nyní strategií Číny rozšířit kapitálové toky na své sousedy.

  . . . . . . . . . . . . .

  Pěkný den.
  Václav Žáček /Venda/

  1. Hmm, sám sobě odpovídám. Podivné!

   Ale byl jsem nějaký pátek dobrovolně mimo net a tak se dívám nazpět, do minulosti na některých serverech.

   Tady například nacházím dosti souvztažností s mnou nastíněným tématem. I když bratra Bělobrádka se již na nic ptát nebudu.

   http://e-republika.cz/article3232-Po-%C5%98ecku-krachuje-Italie

   Zase jen malá ukázka z odkazu, která může nalákat.

   – Rusové trh otevřeli pro země BRICS a pro spřátelené země Afriky a Latinské Ameriky. Tím si utužili ekonomická a diplomatická pouta s polovinou světa. Zde účinně pomáhají pádu dolaru a budují solidární ekonomiku mimo vliv destruktivních banksterů. Viz článek Světoví lídři BRICS požadují nový světový řád . Tento proces je asi také nevratný. Zastavit by jej mohla pouze ekonomická nebo vojenská válka Západu proti zbytku světa.

   / tady mne leká ta poslední věta o válce !!!!!! /

   – Evropské vyspělé technologie bude Rusku dodávat Čína výměnou za vojenskou techniku a za suroviny. K tomuto účelu již vznikly příslušné investiční banky. Viz článek CCB, AIIB, NBD: nové štiky v zatuchlém rybníce světových financí . Tento proces je také nevratný, protože ekonomika těchto zemí funguje reálně, a ne na neoliberálních kapačkách virtuálního eura a dluhového dolaru.

   – Díky embargu se země BRICS postupně vyvazují z vlivu spekulativního dolaru, který je pak bude poškozovat mnohem méně než dnes. Rusko jim po EU-embargu otevřelo trh mimo dolary, takže jim usnadnilo přechod k mezinárodnímu obchodování v národních měnách.

   Václav Žáček /Venda/

 11. Když už se tady řeší ta celková světová situace, tady je po delší době článek, který mě zaujal.
  http://www.nwoo.org/2013/01/04/jak-byly-naplanovany-tri-svetove-valky-aby-pomohly-nastoleni-noveho-svetoveho-radu/

  Za klíčové považuji tato slova:
  —-
  „Kdyby Lucifer nebyl Bůh (neboli „Adonai“, hebrejské slovo pro „Pána“, které představuje Jahveho, Boha Izraele, jehož jméno nevyslovují), jehož činy dokazují jeho krutost, zrádnost a nenávist k člověku, barbarství a odpor k vědě, copak by jej Adonai a jeho kněží pomlouvali?
  Ano, Lucifer je Bůh, ale bohužel Adonai je také Bůh.
  —-
  Přesně tahle slova definují náš svět a zednářskou filosofii, která ho řídí, na základě toho pseudoduchovního spojení s tou jitřní hvězdou zvanou Lucifer (to spojení je u pár pozemských jedinců zcela konkrétní). Zednáři všechno postavili na hlavu, když nerozpoznali, že je to Lucifer kdo padnul. Jak by to taky mohli poznat, když se jim mimořádně daří. Je tu ale moudrost z pohádek, kde je zjevné, že kdo upíše duši ďáblu, má se ve zdejších končinách sic skvěle, ale co potom?
  Takhle to podle článku zednáři převrátili:
  —-
  Neboť věčný zákon je takový, že nemůže být světla bez stínu, krásy bez ošklivosti, bílého bez černého, neboť absolutno může existovat jen jako dva Bohové, když temnota je nezbytná, aby sloužila světlu jako kontrast, stejně jako socha potřebuje podstavec nebo lokomotiva brzdu…“
  „…Tedy, doktrína satanismu je kacířská; totiž pravé a čisté filosofické náboženství je víra v Lucifera, toho rovného Adonaiovi; ale Lucifer, Bůh Světla a Bůh Dobra, bojuje o lidstvo proti Adonaiovi, Bohu temnoty a zla.“
  —-
  Je to úsměvné, kam až to může zajít. Lucifer jako bůh světla (moudrosti – pravdy) a bůh dobra (láska – dobro – teplo), když jeden ví, co se za jménem Lucifer skrývá. Z pravdivého hlediska ovšem hmotné a zkušenostně prožité následky těchto pomýlení úsměvné nebudou.

  Lucifer = pseudotvůrci, někdy se jim říká padlí andělé. Je to chybné, anděl jakožto niterná pozitivní bytost padnout nemůže.
  Je to padlé hmotné člověčenstvo z pravé planety Země, u nichž se jejich chybnými volbami utvořilo falešné nitro, které možno pojmout jako peklo.

  Dvojí absolutno je nesmysl, už podle definice absolutna jako úplný, naprostý, neomezený, nepodmíněný, zcela bezvýhradný. Když se nad tím jeden zamyslí, v článku se podsouvá idea absolutnosti ve smyslu dvou stavů, bílé a černé, pozitivního a negativního. Dva nemůžou být absolutní. To, co odpadlo není absolutní, je relativní, ale zvláštností je, že popřelo to absolutní, čímž se stalo opačným. To Absolutní si našlo cestu, jak vpojit v sebe to odpadlé. Tou cestou je Ježíš Kristus.

  Absolutní je Pán Ježíš Kristus. V uvedeneném článku dříve vnímaný jako Pán, Adonai, Jahve. Pseudotvůrci-Lucifer jsou relativní, popřeli Absolutno, odpadli a ponesou si následky. Samozřejmě také všechno, co pseudotvůrcům uvěřilo, v souladu se specifickou rolí každého v tomto divadle. Nechtěl bych být stoupencem těch nejvyšších zednářských stupňů a ani těch nejnižších.

  AU, AU ! A to není značka zlata, ale bolesti. Nebude to náhoda, že to spolu tak souvisí.
  Láska k zevnímu světu = bolest = AU :)

  1. Ad.:
   „Neboť věčný zákon je takový, že nemůže být světla bez stínu, krásy bez ošklivosti, bílého bez černého, neboť absolutno může existovat jen jako dva Bohové, když temnota je nezbytná, aby sloužila světlu jako kontrast, stejně jako socha potřebuje podstavec nebo lokomotiva brzdu…“ ……….

   Zaobíráte se světem, přechodným, pomíjivým, světem duality.
   Asi to je Váš určitý osud.

   TAM vládne něco jiného. Tady se každý může řídit čím chce /jeho mysl, ego/, podle své svobodné vůle. A Vy, Karle, v tom máte zřejmě jasno. Máte svoji odměnu.

   Pěkný den.
   Václav Žáček /Venda/

   1. Vendo,
    jistě že se zaobírám světem ve kterém momentálně jsem a vnímám ho svými smysly. Pro mě je důležité vědět, proč je to tu takové, jaké to je. Vaše výklady příčin a následků jsou pro mě nepřijatelné, ať už tomu dáte fasádu jakou chcete, ta Vaše pokřivená základní idea je tam ukryta vždycky.

    Vám je to zrovna tak jasné jako mě, akorát jinak. Nemůžou být dva odlišné názory stejně jasné. Jas je světlo a tudíž moudrost , pravda a víra. Když by se měli porovnat dva postoje moudrosti a pravdy, musí se porovnat vůči absolutní moudrosti a pravdě, jinak nelze dospět k nějakému uspokojivému výsledku. Taková modalita zatím není k dispozici, snad jenom podle následků a důsledků jednotlivých postojů a ty přicházejí s časovým zpožděním.

    Odměny jsou a budou. Je to součástí jsoucna a bytí. Chybný postoj vůči Absolutní moudrosti a pravdě je odměna, která není příjemná a lidé ji nazývají trest. Tady je dobré zmínit, že nakonec se vše v dobré obrátí. Chybami se jeden učí!

    1. Asi bych měl více vysvětlit, co je ukryto pod mojí větou :“TAM vládne něco jiného.“ Zdůraznil jsem to TAM a každý s tím může pracovat.

     Píšete „Jas je světlo a tudíž……, ale pozor, jas i světlo je relativní a říci o něm, že je to tudíž moudrost, pravda a víra, lze jen a jen tady. Vám to k něčemu pomáhá, ale jak víte, že tento jas je blížící se Absolutnu.

     Kategorická prohlášení jsou fajn, dnes se nosí. Ale co Vy, já, ostatní, víme o světě, o naší roli tady, o naší karmě, o tom, co máme poznat. Stačí k tomu přečíst knihy ? Pokud ano, pokud to tak cítíte, pak se můžete cítit naplněný.

     Vy, jak píšete na úvod, poznáváte tento svět. Není to málo? Není zrovna toto záměr skrytých ďábelských sil, záměr, aby se tu člověk uvázal a k tomuto „cíli“ mu pomohly i umělé knihy?

     Poznání je uvnitř a je zbytečné o něm diskutovat. Vím o čem mluvím, napsal jsem tady přes padesát příspěvků. Posunulo mne to někam? Jo, např. k Vám, k Degonovi, k panu Muladimu, matce, hvězdičce, k poznání, že síla lidského ega je obrovská. A i za to děkuji.

     Píšete: „Pro mě je důležité vědět, proč je to tu takové, jaké to je.“ A tak znovu říkám to, co jste sám tímto potvrdil. Ano, máte svoji odměnu.

     Pěkný den.
     Václav Žáček /Venda/

 12. ….síla lidskéh ega je obrovská…
  No to tedy je. Jde o to, nasměrovat ego správným směrem, porozumět mu, nenechat se jím vláčet, … zrovna s ním bojuji :-) Což samozřejmě není správné. Jenže občas je potřeba zajít „do sklepa“, hloubi duše,… a vysmýčit tam. Bolí to, ale když se povede, je líp, bolest odezní :-)

 13. Ještě k článku a tomu egu – jsou jím vláčeni ti, kdo nám vládnou?

  1. Se zpožděním. Vaše otázka 4.8. 21:02

   Samozřejmě. A především ti jsou vláčeni. A navíc, je tu nebezpečí jejich až již závažných psychických poruch.

   Venda

 14. Kdyby…., kdyby se tolik financí nevydávalo na zbrojení, kdyby zvítězil mezi lidmi zdravý, tzv.selský rozum, kdyby se lidé na projektech domlouvali, šlo o uživení se, o pitnou vodu, o ekologické řešení problémů zemí, lidstva…. . Kdyby!

  Projekt, o kterém se možná v nedávných dnech při oslavách osvobození mluvilo ?? Dnes se to vše /ještě/ jeví jen jako sci-fi :

  http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/20539-poplujeme-z-prahy-do-egejskeho-moe-velky-geopoliticky-projekt

  Pěkný večer
  Venda

 15. Opět něco přidám, i když pana prof.Oskara Krejčího všichni asi nemusí. A také toto téma již nemusí mnohé zajímat :

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-souboji-Putin-versus-Obama-Rus-jasne-vyhral-mini-Oskar-Krejci-401958

  V poslední částí píše autor o Číně. Samozřejmě, že to Čína neudělá zadarmo. Bude chtít výhodná práva třeba na těžbu nerostných surovin. A že může být Afrika ještě dosti neprobádaný kontinent? Západ dával na např.těžbu tzv.výhodné úvěry a půjčky, a také zbraně, aby si africké /některé/ režimy udržely moc, notabene rozkradly ty půjčky pro jiný účel, do vlastních kapes.

  A Čína vlastně udělá to, že tam lidé, po posílení infrastruktury, zůstanou a možná /?/ nebudou utíkat do Evropy.

  Pěkný den.

 16. iděs.cz, jak tyto noviny důvěrně nazývám, přinesl informaci o Číně, jak je vlastně špatná. Tož tak to z informací plyne :

  http://zpravy.idnes.cz/cina-a-vystavba-prehrady-v-kambodzi-dux-/zahranicni.aspx?c=A151008_150827_zahranicni_ert

  Čína investuje a je špatná?
  Posilování infrastruktury, třeba výroba elektřiny nebo možnost zamezit záplavám, je to špatné?
  Nebo co dělá Čína je z gruntu špatné?

  Nejsem odborník, ale k zamyšlení to možná je.

 17. A ještě znovu, tentokráte přímo k tématu mého článku. Popisoval jsem v něm i určité „problémy“ v chápání místopředsedy vlády ČR – viz. mé dotazy na něho a jeho odpovědi.

  Dne vyšla tisková zpráva – celá tady:

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Premier-Sobotka-jednal-s-ministrem-zahranici-CLR-o-vztahu-obou-zemi-a-pripravovane-oficialni-navsteve-Ciny-403362

  Píše se tam, že naše vláda již něco ví. Ano, někdo namítne, že pan Bělobrádek není celá vláda. Souhlasím.

  A kopíruji :

  „Důležitým bodem úterního jednání byla příprava blížící se listopadové cesty předsedy vlády do Číny, kde se v Pekingu ke společnému jednání setká s nejvyššími představiteli Čínské lidové republiky. Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní konference 16+1 v provincii Jiangsu. Dále navštíví provincie Šanghaj, Peking a Hebei, kam premiéra Sobotku doprovodí početná podnikatelská delegace. Hlavními tématy jednání budou především projekty ekonomické diplomacie a s ministrem zahraničí Wang Yi diskutovaná iniciativa prezidenta ČLR o tzv. „Nové hedvábné stezce“ (One Belt One Road). Účast ČR v projektech této iniciativy představuje jedinečnou příležitost nejen pro české letectví, ale i pro rozvoj cestovního ruchu a pro investory obou zemí.“

  – – – – – – – –

  Toto téma v mém článku není zcela mrtvé. Sice se pořád zajímáme o Ukrajinu, Sýrii, utečence, Norsko….. . Když to však řeknu z pohledu mého přístupu k poznání, stále řešíme následky.

  A naše akce /viz.vláda ČR a vláda Číny/ = mírové snahy o rozvoj světa v mantinelech ekonomiky, zemědělství, dopravy, životního prostředí – mohou vyvolat následky příznivější, než setí semínka náboženské nesnášenlivosti, jehož plody jsou pak války, utrpení lidí, ale u určité skupiny lidí zase, paradoxně, i zisky. Jak hloupé a přízemní, že?

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference