mapa stránek || vyhledávání

Odpovědnost

„Ani za to, co se píše v tomto článku, nenesu žádný díl odpovědnosti.“
/Venda/

Odpovědnost je jedním ze základních atributů vědomého vědomí, tedy vědomí sebe sama. Nelze se zbavit odpovědnosti za čin, který uvádí věci do pohybu. Hra na tichou poštu, přeposílání a šíření zla, lží, polopravd, náznaků, konspirací atd. se neslučuje s hledáním Světla, lásky a pravdy. Každý člověk je gramotný, každý pluje obrazně řečeno ve svých vodách. Každý umí číst a každý si najde to, co hledat chce. Vnucování cizorodých myšlenek je agresivní forma svádění, násobení informačního smogu. Diskusní fórum na Gnosis je svým způsobem unikátní a mělo by sloužit pouze dialogu či diskusi o vlastních myšlenkách, o svém poznání a snaze o očištění svého ega od všeho nedobrého. Je nezdvořilé vůči adminovi a vůči všem kolemjdoucím svévolně přeměnit diskusi na archiv odkazů, které jsou vytvářeny jen s jediným účelem – dezinformovat a dezorientovat.
 

Věra z Vysočiny
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Tisk Tisk

137 komentářů

 1. Výzva k našim politikům:
  Bejvávalo, bejvávalo, bejvávalo dobře – Bejvávalo,bejvávalo,bejvávalo dobře – Za našich mladejch let – Bejval svět jako květ – bejvávalo,bejvávalo,bejvávalo dobře.
  – Vraťte nám ten svět, když ještě byl svět jako květ a ty svoje tampóny si strkejte do svojich nosů!!!!

 2. Návštěvníku – jó. kdyby to tak šlo vrátil minulost, která bejvávala jako květ a taky naši mladost, to by se nám tady žilo! To by nikdo nechtěl umírat na covid 19 – že jo? Ale, musím se zastat našich politiků, oni za to nemohou. To je v rukách vyšší moci. Podle p. Šupu je to dílo Boží – jako trest a podle jiných zase pretoriánů – tedy čertů. A co je pravda? – To je ve hviezdách!

 3. Věro, internet je založen na odkazech. Bez nich by nebyl tím, čím je. Klíčové slovo může vést k dalšímu článku na dané téma. Tohle zřetězení je jako lavina. Je to jako droga pro člověka, který chce více poznat. Snadno dostupná cesta a časem zaseknutá v mysli. A stejně tak malý kámen na vrchu suti, může strnout lavinu. Když se třeba v Tatrách stoupá na takový svah, byť malý, je každý zodpovědný za to, že neohrozí ty pod ním. A každý dole musí zvážit, jestli mu stojí za to jít slepě přímo za někým, kdo hledí hlavně na sebe.

  Každý zodpovídá za to, co hlásá, co svým jednáním vyvolal a podporuje.

  Venda rád kouká na fotbal. Nyní je aféra, že hráč Sparty srazil loktem do obličeje soupeře. Jsou pravidla, jejichž porušení se trestá.
  Internet je otevřený systém a pravidla jsou spíše etická, než skutečně vymahatelná.
  A etická pravidla se tvoří tisíciletí a každý si je tvoří sám během života. Je to záležitost vnitřní pokory. To učí i křesťanství, dává odpovědi. Židovský talmud dává spíše otázky.
  “ Neodpovím-li sám za sebe, kdo za mě odpoví? Ale odpovídám-li jen sám za sebe, jsem to ještě já?“
  — Talmud, Pirkej Avot 6a

  Přeji pohodu a pěkné svátky.

  1. Pardale,

   odkazy jsou samozřejmě bezva. Jde o výběr a umístění. Dlouho jsem neměla mailovou adresu a když jsem si ji vytvořila, postupně se mi začínala plnit schránka poštou od přátel různými odkazy, které mnohdy sami ani nečetli, ale měli pocit, že by mě to mohlo zajímat. Často s douškou „vymazat se to dá vždycky“. Když to začalo přesahovat hranici mého vkusu, napsala jsem všem lidem, aby mi žádné odkazy neposílali, aby mi psali jen osobní vzkazy nebo důležité informace. Co potřebuji, najdu si sama. No a najednou jako by ti lidé neměli co říct. Je to určité znamení doby, lidem (některým) se redukují a vytrácejí vlastní myšlenky a jen papouškují to, co se jim předloží. Proto se zasazuji o to, aby se diskutující snažili sami kultivovaně formulovat svoje myšlení, svoje názory, aby dokázali popsat svoje poznání, svůj příběh. O to by v diskusi na Gnosis mělo jít v první řadě.

   Píšete: A etická pravidla se tvoří tisíciletí a každý si je tvoří sám během života. Je to záležitost vnitřní pokory.

   Přesně tak. Nejde o to, co je „zakázáno“, jak se hloupě ptá Alois. Když se to vezme, tak zakázaná není ani vražda, světský zákon ji nezakazuje, jen ji trestá. Jde o to, jak s vnitřní pokorou dobrovolně přijímáme etická pravidla, která zjednodušují soužití komunity a jsou v souladu se svědomím.

   Též i Vám a rodině – přeji klidné svátky.

  1. Anonyme, diskusní příspěvek se ztratí. Myslím si, že téma ODPOVĚDNOST si zaslouží víc.

   1. Pre Vieru z Vysočiny k problematike „odpovědnosti“. – Ako sa ukazuje je táto tematika zahalená do rúška tajomstva, či už zámerne, alebo tajomnosťou. Už od detstva nám rodičia prízvukujú: „to nesmieš!“ a „to musíš“, bez toho, aby sa im vysvetlilo – prečo? Niekedy sa orgumentuje bitkou a inokedy sladkou odmenou. A tak dnes poznáme niekoľko druhov zodpovednosti, ako napr. – osobnú, spoločenskú, morálnu, politickú, kariérnu, rodinnú, náboženskú a možno aj ďalšie. Všetky sú dosť nejasné, aj keď majú často hrozné dôsledky. Keď nám vládla aristokracia, tak jej zlyhanie sa krvavo trestalo (napr. gilotínou) a pod. Dnes sa zaviedla „demokracia“ (z vôle ľudu), čo je tiež jasný podvod, ale mnoho ľudí ho ešte neprekuklo a tak sa ešte praktikuje. Do kedy? – Kým sa to s ním nepreženie a ľudia nestratia trpezlivosť. Potom ani tá gilotína nebude stačiť. Na kriminálne činy tu máme inštitút súdnictva, na politickú nekorektnosť strata politickej dôvery, ale na ostatné pokrivenia tu nemáme nič – žiadny bič. A to je veľká chyba! Najhoršie je na tom práve tá morálna zodpovednosť, z ktorej si mocenské štruktúry robia doslova srandu a hlúpi dav im tlieska. A práve pre tieto neprávosti nám všetkým hrozí ten najväčší trest, ktorý už v minulosti bol popísaný ako apokalypsa. Zatváranie očí a strkanie hláv do piesku, podľa vzoru pštrosov, nám určite nepomôžu…
    Tak pekné a radostné Vianoce!

   2. Degone, píšete:
    “ Najhoršie je na tom práve tá morálna zodpovednosť, z ktorej si mocenské štruktúry robia doslova srandu a hlúpi dav im tlieska. A práve pre tieto neprávosti nám všetkým hrozí ten najväčší trest, ktorý už v minulosti bol popísaný ako apokalypsa.“

    No, Degone, Vaše slova nevyznívají příliš optimisticky. Je možné, že se schyluje k nepěkným věcem. Ale proč ta silná slova „všem nám hrozí trest…“?
    Nechme věci plynout, co se má stát, stane se. Vždy je prostor pro naději ( a nebo pro náhodu, která všechny plány zhatí).

   3. ad. Věra z Vysočiny23.12.2020 (22:01)
    „…Nechme věci plynout, co se má stát, stane se. Vždy je prostor pro naději ( a nebo pro náhodu, která všechny plány zhatí)….“

    Su jak chameleon, když je zle, jako bych se přepla, vypla hrůzu a strach a nutnost zvládnout to, co přichází a snažím se podpořit své blízké, i když jedna dcerka v nelehké situaci uvízla v Brně, my se izolujeme také a na Vánoce budeme sami doma,…a ano, tak nějak líp to plyne.
    I když dny počítám.

    Přeji Vám vánoční štěstí s Vašim štěstím a dalšími blízkými.

   4. Matko, když se kolem nás, matek hroutí svět, nemáme jinou volbu než zabrat o to víc a chránit hnízdo. Čím větší rodina, tím větší pravděpodobnost vzniku komplikací, jak se říká – furt je něco. Důležité je vědomí, že v tom člověk není sám, že se zázraky stávají, že existují andělé v lidské podobě a že se věci můžou zvrátit k lepšímu i tam, kde to už nikdo nečeká.
    Tak přeji klidné svátky a dobré vyhlídky do dalších dnů.

 4. Degone, taky i Vám pěkné Vánoce. Jak se zdá moc ohlasů tady nemáte. To proto, že jste málo konfrontační. Lidé jsouze ve své přirozenosti materiální i duchovní, ale ve světě se upřednostňuje jenom to materiální a rozumové. To duchovní je v společnosti kritizováno jako spátečnictví a staromódní a tak lidé uznávají racio – tedy to prospěšní a škodlivé. Ježiš ve svém podobenství o milosrdném samaritánovi poukázal na to, že bychom měli stejnou mírou věnovat pozornost i citu k bližnímu a pokud je to potřeba, tak k tomu využít i svůj rozum. Tedy, rozum by měl sloužit jak dobru, tak i lásce.

 5. @ Hra na tichou poštu, přeposílání a šíření zla, lží, polopravd, náznaků, konspirací atd. se neslučuje s hledáním Světla, lásky a pravdy.

  Znal jsem jednoho člověka co tvrdil, že „pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“. Nakonec umřel s přezdívkou „humanitární bombarďák“. A tak je to vždycky, cesta k pravdě a lásce vede vždy do pekla.

   1. Ano, i odpovědnost, Věro.

    A jak Vy jste napsala, všechno je jinak.

    Pěkné svátky a žádnou sklizeň nepříznivé karmy v tyto sváteční dny.

    Alois

  1. Anonyme, pravda a láska nezahyne, i když často prochází peklem. Asi tak.

 6. Anonyme, to tvrzení, že „pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ je závislá od toho, jak se to myslí. Pokud se to vztahuje na svět, tak to pravda nemůže být, ale když se to myslí na jednotlivce, tak to pravda může být. Ono tvrzení, že „cesta k pravdě a lásce vede vždy do pekla“ je evidentně scestná. Pravda je pravý opak! Můžete si ale vybrat. Je tady svoboda výběru.

 7. → Věra z Vysočiny 23.12.2020 (16:23) – I odpovědnost, Aloisi?

  _____________ To si piš, že jo!..:-) Svět všech těchhle „Lojzů“ začíná a končí přece s „právem na názor“, i kdyby to byl sebevětší nesmysl. Boha maj plnou hubu, ale když přijde na lámání chleba, simsalabim, a „všechno je relativní“…:-)))

  1. No, relativita je krásná věc, protože nechápou a tedy se štítí exkrementu. Což neví, že je uvnitř každého z nás, než vyjde ven a třeba zúrodní půdu?

   Dovolím si popřát i Vám k Vánocům, nechť podaří dle Vašich přání.

 8. Pre Věru z Vysočiny: Píšete, citujem: „Nechme věci plynout, co se má stát, stane se. Vždy je prostor pro naději (a nebo pro náhodu, která všechny plány zhatí)“.
  – Považujem Vás za rozumnú ženu – matku svojich detí, ktorá si ani v myšlienkach nepripustí, že by nám a jej deťom mohla hroziť dajaká skaza a to ešte apokalyptická – teda celosvetová. Väčšina ľudí si takéto myšlienky vôbec nepripustí a tak tomu bolo aj na počiatku nášho kresťanského veku, keď sa táto správa dostala do Biblie ako „Zjavenie svätého Jána“. To nebolo preto, že by niekto chcel ľudí strašiť, ale bolo to myslené ako varovanie pre ľudí, že tu jestvuje aj takýto možný vývoj sveta. A história ľudstva, ako aj rôzne revolúcie a vojny, nám túto opodstatnenosť aj dostatočne odôvodňujú slovami „ľudia bdejte a nespite“, alebo lepšie „nestrkajte pred nebezpečenstvom hlavu do piesku“! Sama pripúšťate, že to, čo sa deje vo svete, nemá v dejinách sveta obdobu, že je to čosi výnimočné. Ja tiež dúfam, že dajaká prozreteľnosť zasiahne a veci sveta napraví, ale čo ak sa to nestane? Čo, ak to zašlo až tak ďaleko, že Pán sveta si povie: Už sa mi to neoplatí, nájdem iné riešenie???
  Dnes kresťanský svet oslavuje narodenie malého Ježiška a tak sa máme radovať. Ale za krátko budeme na Veľkonočné sviatky smútiť nad Ježišovým umučením, keď ho svet odvrhol a umučil ako zločinca. Je to normálne? Doprial mu iba 33 rokov života…

  1. Degone, jak se můžeme postavit apokalypse? Nijak. Nic na věci nezmění, jestli si něco takového budu připouštět. Smrt se dá velmi pravděpodobně potkat i jinde. A Pán světa si nic takového neřekne, vždyť to víte.
   Narození, smrt – věčný zákon.
   V jednom z Vašich článků ztotožňujete postavu Ježíše a Jana Křtitele. Kdo je tedy matka Mesiáše? Marie nebo Alžběta?

   1. Pre Vieru z Vysočiny: – Dobrá otázka! Tiež som sa nad tým často zamýšľal. Podľa mňa je matkou Ježiša Alžběta a Marie s jej rodinou je mýtus, ktorý bolo treba vytvoriť, keď sa osobnosť Ježiša cirkevne mytologizovala. Logicky to celé dáva zmysel. V tej dobe mýtus a realita často splývali do jediného celku, čo je na tú dobu a úroveň ľudskej psychiky dosť pochopiteľné. A náboženské systémy sa vytvárali hlavne pre ľudové vrstvy obyvateľstva, aby ich bolo možné ľahšie ovládať. Preto sa poníženosť a poddajnosť „žijúcim božstvám“ zámerne propagovala. Židovstvo vo svojom náboženskom ponímaní takéto praktiky odmietali, lebo si vytvorili vlastné predstavy mocenského boha, ktorý židov, ako etnikum staval na vyššiu úroveň – ako bohom vyvolený národ. To si priniesli ako odkaz ešte z Egypta, kde sa tieto ich predstavy formovali. O tomto období ľudských dejín jestvuje množstvo faktografického materiálu aj na internete.

   2. Degone, píšete: “ Podľa mňa je matkou Ježiša Alžběta a Marie s jej rodinou je mýtus, ktorý bolo treba vytvoriť, keď sa osobnosť Ježiša cirkevne mytologizovala.“
    ______________

    Mýtus čistého (božského) početí a zrození z panny se opakuje v různých mytologických systémech. Nevím, jak do takového mýtu vložit Alžbětu s úplně odlišnou historií.
    Co říkáte např. https://cs.wikisource.org/wiki/Bible_kralick%C3%A1/Marek#Kapitola_6. ?

   3. Degone, napsal jsem Vám na stránky http://www.slavonica.sk, kde jste zaregistrovaný jako autor.

    Děkuji, jestli zareagujete na můj soukromý mail, který tam uvádím.
    Pěknou neděli.
    Václav Žáček

 9. → Ano, i odpovědnost, Věro.

  :-))) Co jsem říkal..:-))) Lojza, vohnout jak z praku..:-))))

  1. U nás říkáváme: „To se snad ani nemohlo narodit, to se muselo vyskytnout….“

 10. Vendo, je mi ľúto, ale na tú slavoniku už nechodím, zabudol som dokonca aj to prihlasovacie heslo, takže som sa nedostal ani k onomu Vášmu odkazu. Svoje aktivity som už do veľkej miery utlmil, čo je na môj vek už pochopiteľné. Ani tam nie sú k novým autorom veľmi zhovievaví a berú ich ako konkurenciu. Aj tak ďakujem za Váš záujem a želám v Novom roku mnoho duchovných inšpirácií!

 11. Přísahám, že sem záměrně nepřináším žádné cizorodé myšlenky. Ostatně, co je to cizorodá myšlenka, když všechno, co vytvořil člověk myšlením nelze od lidské bytosti oddělovat.

  Pokud nechcete a nedůvěřujete článku autorky a mně, jako diskutujícímu, neotvírejte to, pokud to otevřete, nečtěte to, pokud to budete číst je na vás, jestli tomu uvěříte nebo neuvěříte.

  Ještě předesílám, že obrovský počet článků a v nich poskytnutých informací na internetu jsem nevytvořil.

  Tudíž nejsem autor a opravdu nenesu žádnou odpovědnost.

  http://svetelneinfo.cz/covid-19-neni-koronavirus-ale-bioinzenyrska-smes-ruznych-patogenu/

  Alois

  1. ad – Tudíž nejsem autor a opravdu nenesu žádnou odpovědnost.

   Aloisi, když vám Honza naservíroval hovínko v hajzlíku, to se vám zdálo fuj a Honza taky fuj. Samozřejmě, že nesete plnou odpovědnost za všechno, co nabídnete ostatním, byť se ho vno tváří jako myšlenka.

 12. Tady ten článek v odkazu napsal vědec.
  Jestli je uznávaný ve svém oboru nebo není, to si může, chce-li a umí-li to, každý vyhledat sám.
  On něco tvrdí, vysvětluje to a říká proč to tak vidí.
  Já, Václav Žáček, dávám sem odkaz, protože :
  – informace v tomto článku jsou zajímavé
  – protože já tomu věřím

  Nikoho nepřesvědčuji, že je tam napsána pravda.

  Jestli někdo napíše, že ten článek nesu odpovědnost, tak se ohradím, nenesu.
  Ten někdo by měl napsat; v tom a tom se ten vědec mýlí, tam v té pasáži vysloveně lže, tady je zase na tenkém ledě konspirace.
  Napsat, že se někdo mýlí ale nestačí, měl by napsat v čem je jeho omyl a doložit protiargumenty.
  Napsat, že někdo lže zase lze, ale ten kdo to napíše by měl doložit, v čem podle něj ta lež spočívá a kde je tedy pravda.
  Zrovna tak u té konspirace. Pokud si někdo myslí, že tam je, vyvraťte ji.
  V žádném případě jsem nechtěl tímto odkazem čtenáře dezinformovat či dezorientovat.

  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/svetove-uznavany-expert-dr-bhakdi-rika-vakcina-proti-covid-19-je-nebezpecna-a-zbytecna.html

  Pěkný silvestrovský večer a mnoho zdraví do nového roku 2021.

  Václav Žáček

  1. Vendo, spočítejte si, kolikrát ve svém příspěvku požadujete po druhých, co „by měli“. Proč „by měli“? Vy věříte – a to je všechno? Jiní zase nevěří, a to by tedy mohlo taky stačit.

   ps – odpovědnost za šíření informací obsažených v článku samozřejmě nesete.

   ps2 – váš podpis je chybný.

   1. Vážená Věro,
    Vy zásadně nediskutujete věcně, jediná Vaše strategie je navážet se, někdy dost neomaleně, do ostatních. Vy jste normální potížistka, nicméně argumentačně je to dost slabota. Pokud mi někdo naservíruje nějaký konspirační článek, tak mám přece svůj vlastní rozum, abych zhodnotila, zda na tom může něco být, případně si dohledala další informace. Tím chci říci, že za obsah článku samozřejmě Venda odpovědnost nenese, opačným tvrzením stavíte ostatní na úroveň negramotných opic. I tak se dá o podobných materiálech diskutovat a třeba přinést nějaké argumenty, že se opravdu jedná o blbost.

   2. ad – Tím chci říci, že za obsah článku samozřejmě Venda odpovědnost nenese, opačným tvrzením stavíte ostatní na úroveň negramotných opic.
    __________________

    Aido, řeč je zde o odpovědnosti. A ta řeč není o tom, jestli ji máme nebo nemáme, ale jestli ji přijmeme nebo odmítneme. Možná by bylo dobré nejdřív číst a pak reagovat. U nás na vesnici platí: vůz se nezapřahá před koně.
    Nenapsala jsem, že Venda odpovídá za obsah článku. Říkám, že Venda je odpovědný za jeho ŠÍŘENÍ! Což samozřejmě je, ať se mu (nebo vám) to líbí nebo ne, a ani vaše rozhořčení na to nemá vliv. Co je na tom nevěcného, když je to tak jednoduché? Opravdu nechci nikoho stavět na úroveň negramotných opic, ale někteří na tom schodku stojí frontu.

   3. Aido, diskutovat a dohledávat se dá, kdyby měl každý spoustu času, měl na to hlavu a bral to jako koníčka.
    Malý příklad, zlatobýl kanadský. Tak dopadla spíše neúmyslná chybná zpráva, podepřená dobrými úmysly ( údajně léčivý med ze zlatobýlu), ve skutečnosti invazní rostlina. Zpráva roznesená internetem, kde jak píšete :“mám přece svůj vlastní rozum, abych zhodnotila, zda na tom může něco být, případně si dohledala další informace. “
    https://vtm.zive.cz/clanky/zlatobyl-kanadsky-aneb-invaze-spustena-internetovou-fake-news/sc-870-a-207647/default.aspx
    “ Jestliže v roce 2002 nebyla v polštině na internetu o zlatobýlovém medu a jeho ozdravném efektu prakticky žádná zmínka, v roce 2018 už se jich dalo v polštině „vygooglovat“ více než třicet tisíc…V třinácti zemích, kde se už stal zlatobýl kanadský nebezpečným invazním druhem, napočítali vědci zhruba 150 000 webových stránek s instrukcemi, jak pěstovat zlatobýl kanadský pro produkci zlatobýlového včelího medu. Často se doporučuje jeho výsev podél železničních náspů nebo říčních toků. Projíždějící vlakové soupravy nebo rozvodněné říční toky přitom mohou napomáhat šíření invazní rostliny na velké vzdálenosti.“
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Zlatob%C3%BDl_kanadsk%C3%BD
    „Rozšířen je mimo horské oblasti v celém Česku… Protože zlatobýl kanadský je považován za výbornou medonosnou rostlinu a kvete v období, kdy již většina rostlin odkvétá, zanášejí na mnohá místa jeho semena i včelaři“

   4. Dovolte, abych se zastal Věry. Ona s Vendou řeší otázku, zda ten, kdo zveřejní lež, nese odpovědnost za škody, které její zveřejnění způsobí. Jakou jinou argumentaci, než pouhé svědomí, má Věra přinést? Víte vy vůbec, co je to svědomí? Jak by se vám líbilo, kdyby sem někdo dával pomluvy na vás s tím, že on je pouze přebírá od někoho jiného?

   5. ad – Aido, diskutovat a dohledávat se dá, kdyby měl každý spoustu času, měl na to hlavu a bral to jako koníčka.
    ___________

    Je zde ještě jedna stránka věci. Když Venda (nevím, jestli bych neměla raději psát neurčitě a tajemně „jeden pán“ nebo „jeden soudruh“) vystupuje v hábitu jakéhosi zasvěceného duchovního průvodce, tím spíš a o to víc musí (ano, MUSÍ) filtrovat všechny informace, které předkládá svým bližním. Vždycky musí počítat s tím, že ho někdo, kdo mu věří, bude brát vážně jako duchovní autoritu.

   6. Šířit lži, které vymyslel někdo jiný může být velmi ošidné. Tak například nedoporučuji volat v plném divadle „hoří“ na základě toho, že to „jedna paní povídala“, že vy sama nejste původcem této zprávy. Počítejte raději s tím, že budete popotahována a že úřady po tom zdroji JPP ani nebudou pátrat.

  2. Venda píše :“Tady ten článek v odkazu napsal vědec.“
   No vida, zatím to vydalo, že u Vás vědec je něco jako úchylka.
   Váš odkaz na czechfreepress je konspirace. Takové WWW potřebují, aby na jejich stránky někdo klikal, jinak zmizí v toku internetu. Takže tomu šíření polopravd napomáháte. Hlavně tím, že nedokážete odlišit cílené informace snažící se mnohdy o zviditelnění autora, který dává jednoduchá řešení a mlží kolem jádra věci. Mává z rychlíku vědeckými pojmy a svými tituly. A Vy stojíte na nádraží a radujete se, že kolem profrčela slavná delegace, pro kterou jste stál za to, aby Vám zamávala.
   Oficiální názor na vakcíny Ministerstvo zdravotnictví ČR.
   https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/
   Mimo jiné píší, že zachovávání hygieny (mytí rukou) a zdravá výživa v současné fázi už nemusí stačit. Jediné řešení je vakcína
   Ve zdravotnictví a výzkumu nemocí a vakcín pracují lidi, kteří něco umí a chtějí pomáhat.
   Je to hezké, že jste zdatný Jánošík, který byl symbolem odporu k mocným. Jak víte skončil tím, že mu hospodská nasypala pod nohy hrách. No a přesně to děláte výběrem informací. Sypete všem pod nohy hrách a dáváte každému možnost, aby si vybral, jestli chce uklouznout nebo ne. A nejlíp by měl vyvrátit, že na hrachu to podklouzne.
   Doufám, že až budete vegetariánsky vařit z hrachu, tak si na toto podobenství vzpomenete.

  3. https://www.televizeseznam.cz/video/face-to-face/ockovani-nebo-roky-v-rouskach-co-nas-ceka-a-jake-jsou-realne-hrozby-rika-sef-lekaru-milan-kubek-64114402?dop_ab_variant=0&dop_req_id=mptiYollwyf-202101011001&dop_source_zone_id=1&utm_campaign=_var&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   MUDr. Kubek , šéf lékařské komory. Mluví nekomfliktně a moudře. Video je o zastaralé někdy snad 22. listopad (uvádí, že bylo 7 500 mrtvých), měli jsme jít cestou Izraele. Varuje před malým počtem testů. Epidemie se přesunula na venkov. Rozvolnění bylo předčasné. Měly se testovat děti před vstupem do školy na antigenní testy, děti ( 25%) nemají příznaky, mají hodně viru v sobě, i víc jak pacienti v těžkém stavu.
   Bez vakcínace by promořením trvalo 5 let, a zemřelo by 75 000 -100 000 lidí. Chřipka je sezónní a dopady covidu jsou až 20x větší. Pět let by bylo v rouškách, bez kultury, poškození kvality školství, vědy a zásadní poškození hospodářství.
   Vláda má rozhodovat podle odborníků, ne podle průzkumu veřejného mínění, lidé nemají a nejsou povinni mít přesné informace.
   Firmy s vakcínami nepůjdou do sebevraždy, že vakcína bude závadná. Aplikace je zpožděná, provádí se masivní testování.
   Postcovidový syndrom (chronická únava měsíce ) u některých lidí existuje.
   Protilátky z plazmy pomohou.
   Čím větší nehoráznost v médiích, tím více lidé tomu věří. Autority „chřipečkáři“ ( Pirk, Šmucler) nyní jsou zalezlé, jejich prohlášení je poplatné počátku pandemie.

   Přeji zdraví a zdravý rozum v novém roce.

  4. Zde jsou odkazy usvědčující Dr. Bhakdiho z neserióznosti:
   https://manipulatori.cz/hoax-vyrok-dr-sucharita-bhakdiho-o-koronaviru/
   https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=de&u=https://www.swr.de/swraktuell/rheinland-pfalz/mainz/bhakdi-universitaet-mainz-corona-100.html&prev=search&pto=aue
   https://iweb3.fnusa.cz/hydroxychlorochin-nema-vliv-na-lecbu-covid-19/

   Pokud někdo zveřejní pomluvu, je na něm, aby své tvrzení doložil. Bhakdi ve vašem rozhovoru pomluvil hlavního epidemiologa USA Dr. Fauciho, že nerozumí své práci. Vendo, je to přesně opačně, než píšete. Když se pomluva projednává před soudem, důkazní břemeno leží na tom, kdo pomluvu zveřejnil. V daném případě je to Bhakdi a vy. Zapomeňte na to, že šíření lži lze morálně ospravedlnit. Je to služba zlu. Je to absence svědomí a já přestávám věřit, že máte cokoliv společného se spiritualitou.

   1. ad – a já přestávám věřit, že máte cokoliv společného se spiritualitou.
    _____________

    Protože ne slova, ale skutky hovoří.

  1. Věro, ona ta příroda je na Vysočině živá a svým způsobem vplývá na psychiku lidí, kteří se tam rodí a žijí. Je přirozeně spirituální. To nejde vystihnout slovem, ani písmem, to se musí prožít.

   1. Návštěvníku, přesně tak, to se musí prožít. Vysočina má trochu drsnější klima, tak, jak se praví v tom dokumentu – dlouhé zimy a krátké léto, ale ta malebnost, to je unikátní. Mám štěstí – díky svému (10 kg? – roste jako z vody) štěstí jsem „nucená“ absolvovat každý den dlouhé procházky. Oprášila jsem starou Libertu, která bez problémů zvládá hrbatý terén a vyrážíme s mimi po vyježděných cestách a zmrzlých loukách. Remízky, meze plné trnek a červených šípků, břízy, duby a buky, plané hrušně, jabloně, ořešáky, teď bylo všude zasněné romantické ojínění jinovatkou, klid a ticho, jen křik sojek, strak, kosů, občas přeletí a křikne káně. Velebný chrám prostoty a krásy, pokory a zároveň síly v duši i těle. A tak tam stojíte a nebe vám vstoupí do srdce. Božský čas po vánočních svátcích, všichni se vrací z návštěv, bylo to hezké, ale ten lednový zastavený čas pro sebe sama je ještě krásnější:-)
    Ach jo:-)

   2. Věro, hezky.
    Myslím, že místo karmošení v článcích a diskuzích (i Alois si al práci našel jeden odstavec z pěti knih, kde je je karma) by bylo hezké zavzpomínat na rodnou krajinu jako oporu při hledání klidu, spíš duchovní posilu z toho, co přímí předci vytvořili na polích, loukách a lesích. Ne, že bych se setkával s duchy zemřelých, ale odkaz toho, co dokázali překonat, ten sílu dává.
    Prostě občas poslat ty skvělé starověké i současné filosofy k tomu ojíněnému šípku někde na rodných mezích.
    Vidím malou vesnici, kolem pole a louky a kolem nich kolem dokola lesy až na malý kousek pole na obzoru, kde v létě zapadalo slunce. Když jsem odcházel přes les na autobus, tak poslední pohled byl :“už z rodnýho ranče vidím jen komín a stáj“.
    A z nedalekého návrší hory byl výhled do kraje a modré hory v dáli. Nejhezčí výhled jaký jsem viděl, manželka říká, když jedeme autem: Koukej na cestu.
    Přeji šťastné cesty a hlavně návraty k rodným kořenům všem.

   3. Sorry – trošku disharmonie. Co kůrovec u vás? Když já koukám po okolních horách (cca 600 m n.m.), smrky na obzoru jsou jako noty na buben – smutný pohled. Za mého mlada byl les hustý.

   4. Pro Pavla – kůrovec si na Vysočině zařádil, smrkové lesy padly. To se stává. Příroda si poradí, není to nic fatálního. Z každého popela vstane nový Fénix, je hezké vidět, jak na holinách vykukují nové semenáčky. Zase bude všechno v pořádku, chce to čas a trpělivost. V naší bezprostřední blízkosti – podařilo se nám zachránit tři vysoké smrky za chalupou, takže budou šišky, ze šišek semínka a ze semínek nové stromy. Máme radost:-)
    (ps – to má mnohem větší duchovní rozměr než povlávání za pošahanými odkazy na internetu, protože je to skutečnost a žití v pravdě.)

 13. Venda říká: – Někdo se tu pokouší dělat z lidí blbce, že?
  – Pane Vendo, já to vidím tak, že zdejší diskutující jsou jako prváčci ve škole moudrosti a vše, co řeknou je jenom takové – bla, bla, bla.
  Nebo je tady někdo, kdo dokáže říci, co se to ve světě, ale i u nás vlastně děje? A taky proč a jaký to bude mít pro nás a naše potomstvo a celé lidstvo důsledky? Pokud o tom kdokoliv nedokážete nic říci, měl by mlčet!

  1. Návštevníku, vravieť bla,bla bla je dovolené, ale vravieť pravdu je v súčasnosti zakázané. Či nevidíte tú cenzúru a lov na každého, kto vraví pravdu? Pravdu možno oznamovať iba z „z uška do uška“, aj to len vtedy, keď vás nikto nepozoruje…

   1. Degone, když teď už víme, kde jsou ty málodůvěřivé stránky na internetě, tak teď už zbývá jenom zveřejnit ty zaručeně důvěřivé stránky, kde se mluví jenom ta čistá a neposkvrněná pravda. Že by to byli všechny ty ostatní, které nejsou na tom seznamu? Podle logiky – kdo nelže – mluví pravdu???

 14. Jednou jsem po nějaké politické straně chtěl seznam těch špatných, prolhaných, konspiračních webů. Byl mi poslán tento odkaz. Je jich tam přes 200 a možná jsou i teď některé další nové weby.

  Mnozí tu mají velkou odpovědnost a tak sem přidávám tento seznam. Chci je v jejich záslužné práci podpořit.

  https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php

  Pokud se Vám to bude zdát již zastaralé, zkuste prosím přímý dotaz na paní Věru, na pány Pardala a Pavla V.. Možná budou vědět více. To jsou zde naši nejčistší, strážci pravdy a já jim moc za to děkuji.

  Jinak ale se nad tím, co k vám takříkajíc přijde zamyslet svým vlastním rozumem.

  Kdybyste měl někdo zájem, zkuste si odpovědět, co je to ta „pravda“. Jak to cítíte vy?

  Pěkný večer.

  1. Venda píše:“ Jednou jsem po nějaké politické straně chtěl seznam těch špatných, prolhaných, konspiračních webů. Byl mi poslán tento odkaz. Je jich tam přes 200 a možná jsou i teď některé další nové weby. Mnozí tu mají velkou odpovědnost a tak sem přidávám tento seznam. Chci je v jejich záslužné práci podpořit.
   https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php
   Komentář: To Vám musela politická strana poslat hodně nedávno. Ještě na Silvestra jste nechtěl dezinformovat s odkazem
   https://www.czechfreepress.cz/zdravi/svetove-uznavany-expert-dr-bhakdi-rika-vakcina-proti-covid-19-je-nebezpecna-a-zbytecna.html
   a zadařilo se, a je to konspirační Web, na Vašem seznamu na pěkném 11.místě.
   A to nemluvím o aeronet.cz (na vašem seznamu na 5.místě), ze kterého také s Aloisem čerpáte. Pravdu, co jiného. A podpořenou vlastním myšlením, jak radíte :“Jinak ale se nad tím, co k vám takříkajíc přijde zamyslet svým vlastním rozumem.“
   Já myslel, že silvestrovské veselí už bylo a ono to vydrželo do 3. ledna. Takže ještě zbývá udělat metrový rozbor, že jsem to nepochopil a že to byl vtip.
   Můj vlastní rozum říká, Vendovi nevěřit vůbec nic.
   Píšete:“ Kdybyste měl někdo zájem, zkuste si odpovědět, co je to ta „pravda“ .
   Komentář: S pravdou je to složité, ale určitě to není vědomá lež. Když se prokáže, že je to lež, tak Vám ještě zbývá to okecat. A na konec položit otázku: „Jak to cítíte vy?“

 15. Každý si může vybrat, protože je zatím ještě svoboda, to, co si přečte, poslechne, s kým si promluví……atd. . A jak s tím naloží? I to je každého věc. Samozřejmě, že až bude něco jako ideopolicie, ponese si nepohodlný občan následky.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference