mapa stránek || vyhledávání

Otevírání „OKEN“

Na obalu na vejce jsem viděl tento text:

Tato vejce pochází z chovu, kde slepičky po ukončení intenzivní snášky nacházejí nový domov na zahradách ve spolupráci s neziskovou iniciativou Slepice v nouzi!“

Nějaký pan Josef Provazník to dal na Facebooku a napsal 8. července k tomu tento drobný komentář /a docela vtipný/:

„Tahle pitomost přesně symbolizuje dnešní zpovykanou dobu. Dřív končily slepice po splnění své funkce v polívce, dnes existují neziskovky, které jim shánějí nový domov. Neziskovka „Slepice v nouzi“ fakt existuje. Můžete si tam mj. adoptovat slepici!!! Já bych se již vážně nedivil, kdyby nějací aktivisté začali lobbovat za to, aby mohly žít dvě slepice v jedné domácnosti a byla jim povolena adopce malých koťátek…“

Vtipné, kdyby to nebylo i smutné.

Tady je důkaz o existenci – https://www.slepicevnouzi.cz/oceneni-sance-pro-slepice

V odkazu se dočtete, že za tím stojí Hnutí DUHA Střední Čechy! Mají tam v odkazu mírně rozvinutou tu svoji nosnou myšlenku:

„Mysleli jsme si, že lidé ve velkochovech budou rádi, když jim pomůžeme v tom, aby co nejvíce slepiček, které je dobře živí, dostalo šanci prožít druhou část svého života na zahradách, kam přirozeně patří.“

Dá se z toho dedukovat – lidé pracující ve velkochovech slepic, kteří jsou jimi živeni /dobře?/, a to velkovýrobou vajec, nemají asi zájem umístit staré slepice do zahrad. Nevděčníci jedni.

Nazval jsem svůj článek Otevírání „OKEN“.

Abych pochopil co to Overtonovo okno vlastně je, je dobré pochopit i paradoxy, které jemu mohou často předcházet. Mají myšlenku někdy i vtipnou, ale i skrývají důležitost lidského konání – Paradox hromady: tisíc kamenů tvoří hromadu; když odeberu jeden, je to ještě hromada? Nebo tento – Nevlezu do vody, dokud se nenaučím plavat. Paradox slabého mladého Slunce…, další – Bůh není všemocný, protože nemůže postavit zeď, kterou by nemohl přeskočit…

K předmětu úvodu mého článku se hodí tento paradox – Co bylo dříve, slepice nebo vejce? /Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Slepice,_nebo_vejce%3F/

Divnou situaci popisuje tento úvod článku:

„Priamo v Spojených štátoch sú rodiny, kde sa rodia deti na predaj. Ich pôrod sa nikde nehlási, nemajú rodné listy, a keď ich predajú, nikomu nebudú chýbať, ak ich zabijú. Do USA sa dovážajú aj deti bez dokladov z iných krajín. Nejde len o ich sexuálne zneužívanie pedofilmi, ale aj o mučenie. Pri mučení sa získava detská krv s vysokým obsahom adrenalínu, používa sa pri satanistických rituáloch.“

/Trošku více je zde: https://zemavek.sk/unosy-mucenie-a-vrazdenie-deti-v-ciernych-ritualoch//

K tomuto slovenskému časopisu nemám přístup, ale dá se předpokládat, že takové děti se dají vychovat do určitého věku a pak slouží možná i jako dárci nových orgánů pro ty bohatší lidi. Podivností je u nás na planetě velmi mnoho. Vrátím se na chvíli ale k těm slepicím, které již nemohou snášet.

Člověk, který celý život pracoval, zplodil děti, postavil dům, ošetřoval zahradu a pak mu došly síly /byl na konci své snůšky/ a může být dán nějakou neziskovkou na konečný „zelený výběh“ k dožití. Co by to bylo? Dvakráte čtyři metry prostoru na jednoho člověka, tj. postel a nějaká skříň, stará slepice má jen to bidýlko, základní jídlo pro člověka v takové míře, aby žil. I ten výběh, nějaký park, sady, blízkost lesa… Slepice, které ve snůšce zestárly a již nic nedávají, mohly být někdy obšťastněny kohoutem? Ale spíše ne a z vajec pro konzum se kuřátka – dětičky, neklubala. Ale lidé mají děti a ti by je v konečných výbězích navštěvovaly, že? Mnohým dětem jsou již staří rodiče na obtíž, ale jednou za čas udělat návštěvu? Proč ne. Zisk pro neziskovku /paradox/ – zatímco dnes má starý manželský pár obytnou plochu svého 2 + 1 kupř. 38 m2, teď by měl mnohem méně. V praxi to znamená úsporu tepla, vody, elektřiny. Pralo by se pro všechny, televize jen jedna pro nějaký počet lidí. A neziskovka by získala ten uvolněný byt a mohla by ho prodat těm, co ještě snášejí vejce.

V současné době se může pozorný čtenář setkávat s otevíráním nových Overtonových oken. Třeba i to, že by se jedlo lidské maso, kupříkladu zde:

„Problém přelidnění planety a jejího znečištění nezmizí, „i kdyby bylo Rusko vybombardováno“, a proto je třeba „sníst děti“! /…inu, řekla to paní na akci demokratů Spojených států amerických…/“ Více zde: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prelidneni-vybombardovat-rusko-nestaci-je-treba-snist-deti/

Již zcela běžně otevřeným oknem je akt eutanazie. Radim Ucháč asi před osmi lety k tomu napsal:

„Při diskuzi o eutanazii je totiž téma bolesti zástupným problémem. Dříve lidé neměli zdaleka takové možnosti tišení bolestí, jako máme dnes, a přesto nikoho nenapadlo svého blízkého usmrtit. Zdá se, že s odmítnutím víry přestala západní civilizace také chápat pozitivní prvek bolesti. Přestala chápat, že právě bolest a nemoc nás vytrhují z neustálého kolotoče vydělávání peněz, (dávají nám možnost uvědomit si karmické vyrovnávání dluhu, a tím nám dávají…) dávají nám vyrůst, orientují nás na trvalejší hodnoty a při péči o nemocné v nás probouzejí lidskost.

Je zde však jiná bolest, o které se vytrvale mlčí. Bolest, jejíž příčinou je ztráta smyslu života. Ztráta, kvůli níž všechno, co bylo, hořkne a kterou blahobyt paradoxně zesiluje. Tato ztráta je důsledkem odmítnutí Boha, bez kterého nic nemá stabilitu a vše pomíjí. Doufejme, že naší odpovědí na toto zoufalé volání po lásce a po smyslu existence nebude nabídka smrti.“

Blíží se Vánoce, svátky klidu a míru, a opět dojde u někoho k zamyšlení i nad smyslem života. A tak tu mám na závěr tip na dárek pro děti. Žádného pejska, kočku či morče. Pořiďte, zvláště ti rodiče, kteří mají zahrádku, tu starou slepici a nebo i dvě. Děti si je možná zamilují a budou s nimi chodit na procházky. A když by se stará slípka omrzela? No vždy ji lze sníst v té polívce a nebo vypustit do volné přírody. Ta se o ni postará třeba prostřednictvím kmotry lišky.

Kvok.
 

Václav Žáček /Venda/
 

P.S.

Abych byl však pozitivní a také objektivní. Ty koncentrační tábory – velkochovy – sice přinášejí většinu při produkci vajec, ale jsou i tací zemědělci, kteří vnáší do jejich výroby lidskost.

Pro svůj podestýlkový chov si slepičky sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřičky známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010 a tím jsme se zařadili mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem.

Více informací najdete na jejich webu www.nosnice.cz.
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

212 komentářů

 1. Honzo, aby mohl Pavel V. pochopit celou tu agresivní politiku USA, musel by nejdříve pochopit, kdo vládne Americe. A to se už netýká jenom těch 200 let terorizmu, ale 3000 let historie židů na této planetě…

 2. → Návštevník 24.10.2019 (9:47)

  Rozumím. Ale když nechápe tak elementární a zejména tak do očí bijící evidentní fakta, pak tohle: https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/03/bilderberg.jpg – nemůže pojmout, pochopit a vydejchat, ani omylem.

  Následující dobu zvládnou nejlépe ti, co pochopili princip propojení.(Jiří Woodman)

  V kolika věcech se díváme, kam vlaje kouř, místo abychom se dívali, odkud vítr vane. Karel Čapek.

 3. Honzo, ten obrázek vystihuje imperiální politickou, hospodářskou a mocenskou realitu v USA a ve světě, kde je vše soustředěno v jednom centru moci a i tak se jim to všechno začíná routit, jako „domeček v písku“ a naopak se světové centrum moci přesouvá jinde. Tohle staré centrum moci nevidí jiné východisku z téhle situace, jako III. světovou válku a důležitou úlohu v tom by měla sehrát právě Británie. Proto je tady to „brexit“!
  Budoucnost světa nevypadá právě růžově. Oni se nemíní jen tak lehce toho všeho vzdát…

  1. → Tohle staré centrum moci nevidí jiné východisku z téhle situace, jako III. světovou válku a důležitou úlohu v tom by měla sehrát právě Británie. Proto je tady to „brexit“!

   Kdo ví, nevím. Co však vím bezpečně, že žijeme v systému (prý demokracie, nevím, ví Bůh) jehož nejcharaktičtější vlastnostní je pokrytectví a zejména nevyzpytatelnost.

   → Budoucnost světa nevypadá právě růžově.

   Ani nemůže. Už z principu, z podstaty. Viz výše. Toť prostá logika mýtů zbavená. A kdo si snad „myslí“ něco jiného, žije v bludech.

 4. Myslím, že ten Návštevník má asi pravdu! Ale, nechcem a ani to nie je v záujme nikoho, aby naše myšlienky boli ovplyvňované strachom z budúcnosti. Ale, horšie, ako strach z budúcnosti je naivita hlúposti a nevedomosti, kedy si utvárame ilúziu, že nič zlého nám nehrozí, lebo… (napr. že by to dobrotivý Boh nikdy nepripustil). Satanizmus je celkom zvláštny fenomén, ktorý je súčasťou histórie ľudstva, plnou vojen, zabíjania a ničenia. A kto túto históriu vytvára? – Nie sú to náhodou ľudia? Tí istí ľudia, ktorí nás aj v súčasnosti osprosťujú, klamú a podvádzajú? Ak nechceme byť ako ten pštros, ktorý v nebezpečenstve strká hlavu do piesku, nemali by sme sa báť reality, ale pokúsiť sa čeliť zlému – kým je ešte čas!!!

 5. → Ukaž mi ty chytráku, která země by nahradila USA?

  Jééé, promiň, úplně jsem zapomněl na to tvoje černobílý vidění, který si svět bez četníka USA neumí vůbec představit. S USA na věčné časy a demogracie je fajn, viď? :-)))

  → Demokracie s právem silnějšího.

  Tak přesně v takovejhle s….ách žijem. A to se ti líbí?

 6. → Pravda není jenom jedna, co tak neurčitost?

  Neurčitost? V jakým smyslu, v jakým kontextu? Rozhodně ne v těch tvejch idiocismech s názvem: Demokracie s právem silnějšího. Demokracie je fajn. Tam je to jasný – rozuměj určitý a určitelný – jak facka. Aneb; kdo chce vidět, ten vidí.

  1. Honzo nemám náladu na ty tvé nenávistné komentáře, takže končím.

   1. dovolím si poznámečku.
    Tuhle jsem dostala geniální radu:
    „Nevytvářejte si žádné domněnky.“
    A také: „Neberte si nic osobně.“
    Nesmírně se člověku uleví, když pochopí a když se to podaří :-)
    Ono totiž utíkat není kam, hlavně před svými náladami….

  2. Honza je nejpilnější diskutující.
   Také má ale nejstručnější vyjadřování.
   Ze 71 příspěvků jich má 21, téměř 30%.
   Jsem rád, že se tak o vše zajímá.

   Matrixi, škoda končit.

   1. → Jsem rád, že se tak o vše zajímá.

    Pravý opak je pravdou, Vendo. Honza se snaží zajímat jen o to PODSTATNÉ. Zaplevelit si hlavu tzv. VŠÍM, tak to ani omylem. Honza se má rád..:-))

 7. Objevil se článek, vlastně diskuze. Je tu „nové OKNO – síť 5G???

  Jdu spát, ale nedá mi to. Co milí zde diskutující na to? Bude to problém?

  Ministerstvo chce vybrat pět měst, kde se bude testovat 5G síť
  25.10.19

  Česká republika:
  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vybere pět měst, která chtějí testovat mobilní technologie 5G. Spolu s ministerstvem pro místní rozvoj vypsalo výběrové řízení, do kterého se mohou města hlásit. Přihlášky mohou posílat do 22. listopadu, úspěšné uchazeče ministerstvo oznámí 12. prosince.

  ________
  Když se hloupost a neinformovanost spojí s chamtivostí, je zaděláno na velký porblém.

  Zdroj: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/mpo-vypsal

  Klasifikace: zdraviZprávu vložil/a Vladimír Stwora

  Komentářů: 5–Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.
  Skúsenosti z Viedne (pozorovateľ | 25.10.19 19:19)
  Neviditeľná skaza: Viedeň je výstrahou, ako dokážu 5G siete zničiť zdravie

  Zdravotných následkov vystavenia sa účinkom 5G sietí je toľko, že sa skoro ani nedajú vymenovať.
  V tých oblastiach sveta, kde už bola táto technológia rozmiestnená a aktivovaná (na Slovensku zatiaľ nie), závratne stúpa miera nespavosti, potratov, problémov s pamäťou, neurologických a iných porúch.

  Napríklad v rakúskej Viedni, kde bola 5G údajne zavedená „takmer zo dňa na deň“, zažívajú miestni obyvatelia krvácanie z nosa, bolesti hlavy, očí, hrude, žalúdočnú nevoľnosť, vracanie, únavu, závraty, zvonenie v ušiach, symptómy podobné chrípke a bolesť srdca.

  Objavujú sa aj správy o ľuďoch, trpiacich napätím a tlakom v hlave a okolí, a tiež zažívajúcich pocity „krátkych, bodavých bolestí po tele“ a „brnenia“ vo vnútorných orgánoch.
  Skúsenosti z Ženevy (pozorovateľ | 25.10.19 19:23)
  Obyvatelia Ženevy: „S 5G sa cítime ako pokusné morčatá“. (francúzsky)

  úryvok

  Od tej doby, ako boli v blízkosti ich domov nainštalované 5G antény, obyvatelia tejto lokality začali trpieť najrôznejšími zdravotnými problémami. (…)

  Zhromaždení v byte jedného z nich, na piatom poschodí budovy v centre Ženevy, títo obyvatelia z blízkeho okolia sa dívajú na seba. Majú medzi sebou spoločné, že trpia nespavosťou, tinitusom a bolesťami hlavy. A majú hromadu nezodpovedaných otázok.

  (…)Pre neho a jeho suseda všetko začalo v apríli. „Ja, ktorý som sa vždy obával wi-fi a podobných vecí a nikdy som nemal problémy so spánkom, som náhle mal problémy zaspať. Predovšetkým, doma som sa cítil, ako to povedať, ako v mikrovlnke. Necítil som sa dobre v dome, akoby som bol obklopený duchmi“. Po otázkach a konzultáciach na webe Konfederácie zistil, že v blízkosti jeho domu boli práve uvedené do prevádzky tri 5G antény a že aj ďalší ľudia sa sť

  Automaticky kráceno
  pokračovanie (pozorovateľ | 25.10.19 19:24)
  sťažujú na identické zdravotné problémy, bolesti hlavy a únavu. „Je to psychikou? Neviem. Avšak hoci nikdy predtým som nemal problémy so sluchom keď som skladal hudbu, teraz, po prvý raz, mi v ušiach pískalo. Zobudilo ma to uprostred noci. Bolo to veľmi nezvyčajné“.

  (…)Jeho 50-ročný sused Elidan Arzoni na tom nie je o nič lepšie. V rovnaký deň sa u tohto herca, režiséra a šéfa spoločnosti Metamorphoses Company objavili podobné príznaky, ale výrazne akútnejšie. „Stalo sa to zo dňa na deň“, hovorí, „moje uši začali vydávať zvuk, veľmi hlasný, hoci som v tej dobe ani len netušil, čo je to tinitus“. V rovnakom čase cítil bolesť na ľavej strane hlavy a za lebkou. A objavila sa srdcová nepohoda tak prudká, že sa domnieval, že sa jedná o infarkt a o dva dni neskôr smeroval na pohotovosť. Tam ho po zopár testoch uistili, že má „srdce športovca“.Keď spomenul prítomnosť antén, sestrička odpovedala, že nikto nie je vyškolený aby ho informoval o potenciálnych efektoch týchto vysiela

  pokračovanie (pozorovateľ | 25.10.19 19:25)
  vysielačov. „Jediná rada, ktorú mi dali, bola aby som sa presťahoval…“ Pre neho je bez akýchkoľvek pochybností príčinou jeho zdravotných problémov vztýčenie antén. „Je to úplne zreteľné. Dokonca aj Swisscom mi to potvrdil v podobe informácií o načasovaní. Som veľmi zdravý, nepijem, nefajčím, nikdy som nechodieval k doktorom“. Taktiež poznamenáva, že jeho žena a jeho tri deti (9, 16, 21 ročné) najnovšie taktiež trpia nespavosťami.

  (…) Obaja susedia sa v jednom zhodujú: „Cítime sa ako pokusné morčatá.“ Len či ich niekto aj bude počúvať?

  Odkaz:
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16572/

  Dobrou noc – zítra můžeme spát o hodinu déle.

  1. Vendo, vliv vysokofrekvenčního vlnění jistě existuje. Jde o to jaký. Mobil při při mluvení do telefonu vysílá blízko hlavy. Co říká Státní zdravotní ústav?
   http://www.szu.cz/tema/pracovni-prostredi/zdravi-a-mobilni-telefony
   „Jediný vliv, který byl kdy u záření těchto frekvencí zjištěn a může představovat zdravotní riziko, je totiž ohřívání těla nebo jeho části…“
   Vysílání mobilu jsou krátké impulzy. Jde o milimetrové mikrovlny frekvence do 26 GHz. Mikrovlnná trouba, kterou máme přitom doma „přímo u huby“ má frekvenci 2,45 GHZ a vlnovou délku 12,24 cm.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/5G
   „V pásmech mezi 1 a 6 GHz je možné jak mobilní řešení tak stacionární pokrytí specifického místa podobně jako dnešní WiFi sítě, ale nejmasovější rozvoj umožní milimetrové vlny, kde se předpokládá využití kolem 26 GHz (pásmo K)….
   Zdravotní rizika.
   Podle názorů některých vědců představují milimetrové vlny (nově používané 5G sítěmi) zdravotní riziko pro člověka i přírodu, přičemž odkazují na studie zkoumající vliv milimetrových vln na kůži, zrak, srdce a zvýšenou rezistenci bakterií.[21] Podle studie v časopisu Scientific Reports z roku 2018 existuje také rezonanční absorpce u hmyzu, který bude podle této studie vstřebávat vlnění o milimetrových vlnových délkách řádově stokrát více, než se děje u záření dosud užívaného;[22] a to v situaci, kdy došlo k výraznému, až 75–80 % snížení populace létavého hmyzu oproti roku 1989.[23]“
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Mikrovlnn%C3%A1_trouba
   „Tepelná úprava pokrmu je v mikrovlnné troubě prováděna za pomoci elektromagnetického záření obvykle s frekvencí 2,45 GHz tj. vlnovou délkou 12,24 centimetrů…
   Působení mikrovln (vysokofrekvenčního pole) na člověka má také pouze tepelné účinky. Jediný prokázaný efekt je ohřátí tkání“.

   Pití horkého a a požívání horké polívky zvyšuje podstatně riziko rakoviny hltanu.Zdravotní rizika spojená s provozem aut a nebezpečí havárií všeho druhu jsou značné. Když jdeme do lesa, může na nás spadnout větev.
   Život prostě nebezpečný jev a stanice Hluboká pod zemí nás nemine. Což si právě o Dušičkách připomínáme.
   Řada z nás a našich rodičů žila na venkově, kde se celá desetiletí nestala tragedie a slyšet o ní z okolí bylo málokdy. Přes hrůzy kolektivizace a pod. rodiče žili v míru s osudem, hlavně, že děti jsou zdravé. Měli bychom si z té životní filosofie něco vzít a předat další generaci. Dnes máme internet a z Kanady nám zvedavec.org pomáhá problémy najít, aby nás neminuly a abychom se měli líp.

   1. Pardale, budoucnost ukáže leccos. Mnohé předpoklady z dřívějška se nenaplnily, mnohé události naopak překvapily i velké odborníky.
    Rád bych, kdybyste měl pravdu.

    Nemám pocit, že životní filosofie – hlavně že děti jsou zdravé – již není tak 100%. Děti by měly být zdravé, protože jejich mladý věk, jejich vývoj kupř. do osmi let věku jim ještě „nenabídl“ tolik škodlivých působení, které se ještě nemohly razantně akumulovat. U starší generace je to však jiné – určitě Vám něco říká termín civilizační choroby. Wikipedie dnes, rok 2019, uvádí tyto hlavní:
    Choroby často označované jako civilizační
    ateroskleróza
    infarkt myokardu
    cévní mozková příhoda
    hypertenze
    obezita
    diabetes mellitus
    rakovina
    revmatické nemoci
    předčasné porody a potraty
    některé vrozené vývojové vady nervového systému novorozenců
    Alzheimerova choroba
    chronický únavový syndrom
    zácpa
    syndrom vyhoření
    deprese

    No a za padesát roků, přijmu-li, že „vymoženosti“ civilizace budou ještě růst, mohou být /ale nemusejí/ nové civilizační choroby. A ty se mohou týkat /ale nemusejí/ stále většího procenta mladších lidí. Vezměte si jen, kolik je dnes obézních dětí. Samozřejmě, nemusí to souviset s vysokofrekvenčním vlněním. Ale děti dnes tráví podstatně více času u počítačů, mobilů / před např. 30ti léty ty výhody IT u nás nebyl,že? /. A kdo již klinicky ověřil, že choroby u dětí, i nakonec ta obezita, nerostou i proto, že i děti zneužívají fenomén IT. /neběhají za holkama, brzy dostávají auta, motorky, pohybu málo, na vojnu nemusí, strava nic moc……/

    Vám nemusím dávat odkazy na nárůst civilizačních chorob i u dětí. A ani ten dnešní venkov není z pohledu působení civilizace již nijakým zaručeným bezpečným místem.

    Mějte se fajn a jestli budete mít nějaké informace o působení sítí 5G na člověka, v tom ryze pozitivním smyslu, podělte se s nimi i zde.

    Tady je odkaz na pár článků i o možném negativním působení sítí 5G :
    https://www.google.com/search?q=p%C5%AFsoben%C3%AD+s%C3%ADt%C3%AD+5G+na+lidsk%C3%BD+organismus&rlz=1C1CHZL_csCZ754CZ754&oq=p%C5%AFsoben%C3%AD+s%C3%ADt%C3%AD+5G+na+lidsk%C3%BD+organismus&aqs=chrome..69i57.19333j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

    Václav Žáček

   2. Přišel mi tento e-mail – je to k sítím 5G. Na úvod si ale dovolím provokativní otázku. Jak si mohou dovolit ti, co toto chtějí, prosazovat to bez odzkoušení a vyhodnocení všech negativních dopadů na život jako takový /vegetace, život v celé živočišné říši, život lidí/ ???????

    Vážené dámy, vážení pánové,
    pan biolog Doc. RNDr. Vladimír Ptáček, CSc. mne požádal, abych vám rozeslala jeho apel, nebo spíše prosbu o to, aby nebyly prozatím spouštěny sítě 5G, které mnohanásobně navýší elektromagnetické záření, čímž zvýší rizika všech již pozorovaných a také vědecky zkoumaných i prokázaných vlivů na zdraví lidí i živočichů.

    Bylo by vhodné počkat na další výzkumy, a mnohem silnější elektromagnetické záření vyvolané sítěmi 5G povolit jen v případě, že by nezávislé výzkumy potvrdily, že je neškodné, což je ale nepravděpodobné. /Například biologové z MUNI společně s VUT Brno nyní připravují nový dobře promyšlený mezioborový výzkumný projekt v souvislosti s 5G sítěmi/.

    Naše veřejnost si zaslouží být informována o pravděpodobných zdravotních rizicích spojených s trvalým vystavením se elektromagnetickému záření, které se neustále navyšuje s přibývajícími anténami mobilních operátorů na střechách a stožárech, a věřím, že mnozí lidé dají přednost zdraví před „rychlejším stahováním koťátek“.

    Dalším aspektem této situace je také i to, že majitelé domů, kteří pronajímají kousek střechy mobilním operátorům pro tyto antény – zářiče, pobírají cca 150 tisíc korun ročně, zatímco sousedé v jejich blízkosti se musejí vystavovat silnému elektromagnetickému smogu zcela zdarma. A to omezuje jejich osobní svobodu.

    Naše vláda plánuje již nyní v listopadu rozprodat frekvence pro sítě 5G mobilním operátorům a také nalákat dalšího operátora na český trh, což ještě navýší počet antén, a tak je nejvyšší čas vše pozastavit, než budou hotovy nezávislé výzkumy. Zdá se ale, že vláda nemá zájem informovat obyvatele o zdravotních rizicích a média žijící z reklam mobilních operátorů také ne.

    Všimli jste si také, jak se zvyšujícím se počtem antén mobilních operátorů na střechách narůstá počet autistických dětí, ADHD, neplodnost, rakovina…?

    Přidávám proto odkaz na Světový apel, požadující globální zákaz instalace 5G sítě, který už podepsalo víc než 3.700 vědců (z toho v České republice 57, včetně 10 biologů) https://www.5gspaceappeal.org/scientists .

    Doufám, že se zveřejněním této problematiky zasadíte o zdraví, bezpečí a v neposlední řadě také svobodu našich občanů,

    Eva Fialová – nakladatel a fotograf

    Zde dopis biologa Doc. RNDr. Vladimíra Ptáčka, CSc. s odkazem na výzkum:

    Vážené dámy a pánové,

    poslanci Parlamentu ČR a Senátu ČR, členové vlády ČR

    V současné době se má zavádět nová generace sítí, zvaná 5G. Prosím, nedovolte tuto změnu bez dokonalých pokusů, které vyzkoumají vliv těchto frekvencí na člověka, domácí zvířata, přírodu, polní plodiny a stromy.

    Jsem bývalý učitel Obecné zoologie a Buněčné biologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Chovám včely u Mendelova včelínu v Brně. Svým studentům jsem přednášel také Aplikovanou fyziologii hmyzu – život a chov včely medonosné, čmeláků a včel samotářek. Moje poslední studentka vypracovala v roce 2010 bakalářskou práci na téma Vliv záření používaného v mobilních telefonech na včely (Apoidea, Hymenoptera). https://is.muni.cz/th/223183/prif_b/finalni_verze.pdf

    V práci je uvedena řada nepříznivých vlivu mobilního záření na člověka, zvířata i hmyz již před 9 lety, kdy vysílače zdaleka nebyly tak rozšířeny jako dnes.

    Dánské studentky provedly pokusy se semeny řeřichy, vysetými vedle Wi-Fi routeru a mimo ně a zjistily, že pod vlivem záření semena nevyklíčila a hnila.

    https://www.mnn.com/health/healthy-spaces/blogs/student-science-experiment-finds-plants-wont-grow-near-wi-fi-router

    Já osobně s rostoucím množstvím vysílačů na střechách okolních domů vidím obrovský úbytek zpěvných ptáků v Tyršově sadu před našimi okny. Vloni poprvé a letos opět nepřiletěli na zimu vůbec žádní havrani; zůstávají na polích mimo Brno, zatímco dříve jich přilétaly denně stovky. Všechny javory mléče (Acer platanoides) v parku a v celém vnitřním Brně mají již několik let abnormální červené okraje listů, které hnědnou. Mnohé stromy již uhynuly.

    Nelze vyloučit, že trvalé vystavení každého z nás mobilnímu záření (v mém bytě z několika wifin od sousedů) může přispívat k růstu počtu nervových chorob ve vyšším věku a řady dalších onemocnění (neplodnost).

    Letos je abnormálně vysoké množství parazitů Varroa destructor ve včelstvech včely medonosné, z nichž mnohá hynou ještě před zimou. Nelze vyloučit, že včely, vystavené mobilnímu záření v úlech nebo i při letu ztrácejí schopnost obrany a snadněji podléhají působení škůdců.

    Uvědomíme-li jak nepříznivé vlivy má již záření současné (viz výše uvedená práce T. Pechové) neměli bychom dovolit ještě vyšší frekvence bez provedení podrobných pokusů od molekulární po orgánovou úroveň. U nás je celá řada institucí, které by to mohly vykonat (Česká zemědělská univerzita v Praze, Masarykova Univerzita v Brně: fakulty lékařská, přírodovědecká, CEITEC), Biofyzikální ústav v Brně, Mendelova univerzita v Brně, fak. agronomická a dřevařsko-lesnická, Univerzita Palackého v Olomouci: Centrum regionu Haná, řada dalších ústavů České akademie věd).

    Prosím, nedopusťte nevratné povolení nových sítí bez provedených pokusů.

    S díky za laskavé přečtení tohoto dopisu a odpovědný přístup k rozhodování

    V Brně dne 25. října 2019

    Doc. RNDr. Vladimír Ptáček, CSc.

    Smetanova 41

    602 00 Brno

    ptacek.home@seznam.cz

    – – – – – – – – – – – – – – –

    proč to vědecká obec hájí? Je snad nějak uplacena a nebo prostě „jen“ musí?

   3. Ad „… rodiče žili v míru s osudem, hlavně, že děti jsou zdravé. Měli bychom si z té životní filosofie něco vzít a předat další generaci.“

    Při čtení těchto vět jsem si vzpomněl na film režiséra Martina Scorseseho natočený podle knihy Nikose Kazantzakise Poslední pokušení Krista. V něm Ježíše visícího na kříži vysvobodí ďábel. Ježíš se pak ožení s Máří Magdalénou, založí rodinu a prožívá takové to obyčejné lidské štěstí. To vše se nakonec ukáže být pouhým snem, Ježíš si uvědomí své poslání a ďáblovo pokušení zapudí.

    V evangeliu o tomto Ježíšově snu není zmínka. Přesto s ním film není v rozporu. Svědčí o tom například Luk. 9,61-62: A jiný mu řekl: „Budu tě následovat, Pane. Ale napřed mi dovol, abych se rozloučil se svou rodinou.“ Ježíš mu řekl: „Kdo položí ruku na pluh a ohlíží se zpět, není způsobilý pro království Boží.“ Nebo také: Mat. 10,37: „Kdo miluje otce nebo matku víc nežli mne, není mne hoden; kdo miluje syna nebo dceru víc nežli mne, není mne hoden.“

   4. ad.pavel v pro Pardala 29.10.2019 (9:55)

    ad. Mat. 10,37: „Kdo miluje otce nebo matku víc nežli mne, není mne hoden; kdo miluje syna nebo dceru víc nežli mne, není mne hoden.“

    koment:Pozor na podvrhy a plagiáty!

    37 Αυτός που νιώθει μεγαλύτερη στοργή για πατέρα ή μητέρα παρά για εμένα δεν είναι άξιός μου· και αυτός που νιώθει μεγαλύτερη στοργή για γιο ή κόρη παρά για εμένα δεν είναι άξιός μου.
    37 Sám kdo cítí větší náklonnost k otci než matce kvůli mně ,není veden/vzkříšen/
    mnou a kdo cítí větší náklonnost k synu než dceři kvůli mně ,není veden/vzkříšen/ mnou.

    Jedná se o připoutanost k jednomu z protikladů,která je však cizí lásce bezpodmínečné.
    Je jasným ukazatelem rozděleného ducha.V takovém případě je jasná absence lásky bezpodmínečné,která ducha sjednocuje.

    Tvoje diagnóza nemoci/a nejen tvoje/:
    “ Kdo poznal všechno, sám v sobě má ale nedostatek, má nedostatek ve všem.“/TE/
    Kdo poznal všechno, sám v sobě je ale rozdělen, má nedostatek ve všem.
    Kdo poznal všechno, sám v sobě je ale rozdělen, rozděluje všechno a všechny.

    Vynikající léčebnou metodou a královnou jógy je asparšajóga.
    joga = pěstovat svátost,pěstovat sjednocení
    asparšajóga = bez spojení pěstovat sjednocení, bez lítosti/politování,pudových emocí/ pěstovat sjednocení

    Mnohem lepší je však poprosit Otce s pokorou srdce o milost rozumu a milost smrti,
    neboť:
    „Kdo se napil z mých úst, bude jako já. Já se stanu jím a skryté se mu odhalí. „/TE/
    neboť:
    „Jméno, které dal Otec Synovi a které je vyvýšené nade všechno – jméno Otce. Syn by se nestal Otcem, kdyby nepřijal jméno Otce.“/FE/

   5. Domnívám se, že některé záležitosti spojit nelze. Ježíš kázal lásku, mírnost a odpuštění. Přesto tvrdě, bez servítků kritizoval farizeje a zákoníky:

    Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Zavíráte lidem království nebeské, sami nevcházíte a zabraňujete těm, kdo chtějí vejít. Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Vyjídáte domy vdov pod záminkou dlouhých modliteb; proto vás postihne tím přísnější soud. Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Obcházíte moře i zemi, abyste získali jednoho novověrce; a když ho získáte, učiníte z něho syna pekla, dvakrát horšího, než jste sami. Běda vám, slepí vůdcové! Říkáte: ‚Kdo by přísahal při chrámu, nic to neznamená; ale kdo by přísahal při chrámovém zlatu, je vázán. Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Odevzdáváte desátky z máty, kopru a kmínu, a nedbáte na to, co je v Zákoně důležitější: právo, milosrdenství a věrnost. Toto bylo třeba činit a to ostatní nezanedbávat. Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Očišťujete číše a talíře zvenčí, ale uvnitř jsou plné hrabivosti a chtivosti. Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Podobáte se obíleným hrobům, které zvenčí vypadají pěkně, ale uvnitř jsou plné lidských kostí a všelijaké nečistoty.
    Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Stavíte náhrobky prorokům, zdobíte pomníky spravedlivých (Mat.23,13-29)

    Jinde se Ježíš vyjadřuje na adresu farizeů rovněž velice nesmlouvavě:

    Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži (Jan 8,44)

    Jinde zase říká:

    Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Neboť jsem přišel postavit syna proti jeho otci, dceru proti matce, snachu proti tchyni ‚nepřítelem člověka bude jeho vlastní rodina‘(Mat. 10,34-36)

    Oheň jsem přišel uvrhnout na zemi, a jak si přeji, aby se už vzňal! Křtem mám být pokřtěn, a jak je mi úzko, dokud se nedokoná! Myslíte, že jsem přišel dát zemi pokoj? Ne, pravím vám, ale rozdělení! Neboť od této chvíle bude rozděleno v jednom domě pět lidí: tři proti dvěma a dva proti třem; budou rozděleni otec proti synu a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti snaše a snacha proti tchyni.“ (Luk. 12,49-53)

    Zdá se, že Ježíš je jakoby rozdělen sám v sobě. Není. Ježíš jednoduše nenávidí hřích (to jest lež – pokrytectví), ale miluje hříšníka. To znamená, že mu přeje obrácení. Proto ho kárá nebo dokonce trestá.

    Je překvapivé, jak mírně zachází Ježíš s cizoložnicí a jak tvrdě se „svatě“ žijícími a modlícími se farizeji? Proč asi?

 8. → Na úvod si ale dovolím provokativní otázku. Jak si mohou dovolit ti, co toto chtějí, prosazovat to bez odzkoušení a vyhodnocení všech negativních dopadů na život jako takový /vegetace, život v celé živočišné říši, život lidí/ ???????

  Jak?, no přece „Yes we can“.(Ano, MY můžeme: Barack Obama)

  Demokracie je fajn. (© – copyright by Matrix)

  :-))

  1. Další podklad k poznání otevíraného OKNA:

   Co je 5G

   Zavedení 5G oznámil v červnu 2016 Tom Wheeler, předseda Federální komise pro komunikace, který řekl, že bude pro veřejnost uvolněn dosud nevídaný počet nových mikrovlnných vysílacích frekvencí. Způsobí synergii různých biologických vlivů v kombinaci s existujícími hladinami emisí. Dva měsíce před tímto oznámením studie „Národního toxikologického programu USA“, při zkoumání krys v rozsahu předtím nevídaném dospěla k názoru, že mikrovlnné vyzařování způsobuje porušení DNA a rakovinu mozku a srdce. Federální komise pro telekomunikace vědecký výzkum ignorovala a také selhala ve své povinnosti být regulačním úřadem a přišla s oznámením o uvolnění technologie 5G.

   Co jsou milimetrové vlny?

   Milimetrové vlny jsou vlnové délky s nejrychlejší, nejkratší a největší intenzitou v rámci mikrovlnného spektra. Jsou to specializované frekvence, používané v medicíně na ošetřování jistých druhů rakoviny. Také jsou používány na letištích při skenování cestujících; u personálu bezpečnostních agentur letiště, kteří je obsluhují, je pozorován zvýšený výskyt rakoviny. Veškerá bezdrátová mikrovlnná radiace způsobuje poškození biologických tkání. Vzhledem k tomu, že mikrovlny jsou krátké – v rozsahu milimetrového spektra, je na to citlivý zejména hmyz, listoví rostlin, lidská pokožka a oči. Federální komise pro komunikace mikrovlny z hlediska bezpečnosti netestovala a ani žádný jin úřad, který uznává bezpečnostní hladinu pro radiové frekvence, vydané Federální komisí.

   Jak vznikne tato struktura 5G?

   V plánu je vybudovat hustou síť malých mobilů, umístěných v anténních systémech na každém sloupu osvětlení a elektrickém sloupu na všech místech s veřejným přístupem. Žádné místo tomu neunikne. Anténní systémy spolu s bezpečnostními kamerami na každém sloupu jsou zapotřebí k tomu, aby usnadnily toto mohutné propojení a sběr dat. Všechny přístroje budou propojeny a stanou se součástí Internetu Věcí: automobilů bez řidiče, mobilů, domácích spotřebičů a měřičů. Identifikační čipy s radiofrekvencemi budou umístěny na každou vyrobenou věc a nakonec na každého.

   …..a více zase odkaz

   https://www.matrix-2001.cz/clanek/sit-5g-to-co-neznate-vas-muze-zabit-1-9793

   A další pootevřené OKNO a do něho si sedají Piráti a radostně kývají nožkama a hulí své jointy:

   http://www.czechfreepress.cz/evropa/pirati-hlasovali-pro-nelegalni-migraci-z-afriky.html

   Jakýsi Pavel V. to tady umí přeonačit tak, že určitě dělají dobře, protože to je projev demokracie. Nebo nee??

   Jo, jo. Piráti, to je parta.

   1. Vážený pane anonyme,:-)

    uveřejnil jste zprávu z dezinformačního webu. Už to, že jsou v ní zveřejněny jen některé body usnesení Evropského parlamentu je podezřelé. Nemá smyslu pátrat, co bylo zamlčeno a jaký byl původní smysl toho všeho – jak to bylo doopravdy. Poloviční pravda je celá lež.

    Pro kriticky myslící čtenáře uvádím přehled dezinformačních webů:
    AC24
    Sputnik CZ
    Svět kolem nás
    První zprávy
    Aeronet
    Nová Republika
    New World Order Opposition
    Lajkit
    Svobodné noviny
    CzechFreePress
    Prvopodstata
    Eurasia24
    OrgoNet
    Vlastenecké noviny
    Česko aktuálně
    Osud
    Info kurýr
    E-republika
    Pařát dnes
    Megazine
    ISSTRAS
    Antiilluminati
    Vlastní hlavou
    Moravská Informační Kancelář
    InfoWars
    Parlamentní listy
    Protiproud
    Zvědavec
    EUportál
    Eportál
    Bez politické korektnosti
    Free Globe
    Rukojmí
    Časopis Šifra
    Euserver
    Pravdive.eu
    Almanach

    S pozdravem

    Pavel Vybíhal

   2. Pavle V

    poté, co jste uvedl přehled pro kriticky myslící čtenáře, ještě musíte uvést přehled i pro nekriticky myslící čtenáře – protože jak sám říkáte, poloviční pravda je celá lež.

    A máte lidi za stádo ovcí, které se musí řídit tím, co ze sebe vyprsknete,
    nebo lidem aspoň vysvětlíte, kdo určuje, kam který web patří – a podle jakého klíče?

   3. ad.Nemá smyslu pátrat, co bylo zamlčeno a jaký byl původní smysl toho všeho – jak to bylo doopravdy.

    Na takovou lež ti kriticky myslící odpoví: „Ale má,vždy má cenu pátrat a ověřovat!“

    ad.Pro kriticky myslící …

    doplňuji hlavní desinformační TV kanály a jejich weby:

    ČT1
    ČT2
    ČT24
    NOVA
    PRIMA
    Barrandov

    všechny církevní kanály a weby!

    https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/219411000101029/obsah/729423-sametova-revoluce

    Dělat závěry na základě tisícky dotazovaných je nehorázná lež!

   4. Dnes, pokud to demokracie vyspělých společností / he, he – vtip / nezakáže, lze na netu vyhledávat téměř cokoliv. Seznam, takový pokus o drobnou manipulaci od Pavla V., odkud asi je? Z jakých zdrojů tento pán čerpá?

    Pane Pavle v., vytvořil jste ten seznam sám? Asi ne, to byste totiž musel silně pracovat a číst zprávy z celého světa v mnoha jazycích a porovnávat, co kdo a jak /proč/ píše. Na to asi nemáte.

    Já ho ale našel téměř stejný na webu evropské hodnoty:

    evropskehodnoty.cz/fungovani-ceskych-dezinformacnich-webu/weby_list/

    V čele těchto hodnot je pan Jakub Janda /bývalý pornoherec/. Což mluví samo za sebe.

    Tato nevládní organizace, chtělo by až napsat, jistě nezávislá, má v náplni práce – nevládní odborná instituce bránící svobodu a suverenitu. Kdo ji asi financuje, čí chléb jí?

    Pane V., gratuluji Vám, když věříte této nezávislé instituci.

    Nicméně, dal jsem odkaz na stránky, které si sice, pane Pavle V. nikdy asi neotevřete, ale píše se na nich, že za české euro poslance jediní Piráti hlasovali pro usnesení – stručně nelegální migraci z Afriky. No budiž, nechcete to vidět. Nedal jsem to sem proto, že bych chtěl diskutovat o přijatelnosti různých webů. Dal jsem to sem proto, že OKNO /téma článku pana Žáčka/ migrace je nejméně silně pootevřené a může způsobit v budoucnu i naší republice, která v Africe neměla nikdy kolonie /tedy nerabovala tam/ nemalé potíže.

    Ale to Vy, pane Pavle V. nechcete vidět. Je to ovšem Vaše věc.

    Tady je jasný důkaz, jak který poslanec hlasoval. Najděte si tři zástupce za české Piráty podle příjmení:
    Gregorová, Kolaja, Peksa

    A pak mi sem, prosím pane Pavle V., napište, jestli dezinformační web o hlasování českých Pirátů lhal. Prosím, stačí – lhal – nelhal.

    https://www.votewatch.eu/en/term9-motions-for-resolutions-search-and-rescue-in-the-mediterranean-motion-for-resolution-vote-resolution.html

   5. Ptáte se, podle jakého klíče se určuje, kam který web patří (jak se pozná ten dezinformační).

    Níže je odkaz, kde jsou jednotlivé dezinformační weby detailně rozebrány. Obecně je lze poznat podle některého z následujících znaků:
    – nelze dohledat majitele ani adresu webu
    – články (zprávy) jsou anonymní a nelze přitom dohledat jména členů redakce, kteří by za pravdivost článků nesli odpovědnost
    – web zveřejňuje ničím nedoložené konspirační teorie
    – nelze zjistit, jak je web financován
    – majitel (redaktor) webu je nedůvěryhodný, neboť byl trestán za zveřejnění falešné informace
    Například web Zvědavec založil v září 1999 československý emigrant Vladimír Stwora, který žije v Torontu. Stwora byl v září 2011 pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody za to, že na Zvědavci v roce 2007 zveřejnil článek jiného autora zpochybňující existenci koncentračních táborů i plynových komor.

    https://neovlivni.cz/databaze-proruskeho-obsahu-od-a-z/

   6. ad „A pak mi sem, prosím pane Pavle V., napište, jestli dezinformační web o hlasování českých Pirátů lhal.“

    Dezinformační web o hlasování českých Pirátů nelhal. Přesto článek v něm uvedený je lživý. Lživý v tom smyslu, že poloviční pravda je celá lež. V článku není nikde uvedeno, že rezoluce Evropského parlamentu požaduje, aby příslušné úřady plnily závazky podle mezinárodních smluv, jak je uvedeno již na začátku té rezoluce – cituji:

    „Usnesení Evropského parlamentu o pátrání a záchraně ve Středomoří

    (2019/2755 (RSP))

    Evropský parlament,

    – s ohledem na Ženevskou úmluvu z roku 1951, zejména na článek 33, Protokol z roku 1967 o právním postavení uprchlíků, Úmluvu OSN o mořském právu z roku 1982 (UNCLOS), Mezinárodní úmluvu o bezpečnosti života na moři z roku 1974 (SOLAS) a Mezinárodní úmluva o pátrání a záchraně na moři z roku 1979 (SAR) v platném znění, a související usnesení Mezinárodní námořní organizace (IMO), zejména rezoluce MSC.167 (78) ze dne 20. května 2004 nazvaná „ Pokyny pro zacházení s osobami zachráněnými na moři …“ (konec citace)

    Ženevská úmlucva o právním postavení uprchlíků https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Amluva_o_pr%C3%A1vn%C3%ADm_postaven%C3%AD_uprchl%C3%ADk%C5%AF byla přijata po edruhé světové válce jako reakce na holokaust. Spoluvinu na něm nesly hlavně evropské státy odmítající přijmout na své území židovské uprchlíky – pro Hitlera byl tento postoj povzbuzením – viz. debakl Evianské konference uspořádané na pomoc židům, o níž napsal Leo Pavlát – cituji: „Hitlerův režim slavil triumf: přesvědčil se, že žádná výraznější mezinárodní solidarita s pronásledovanými Židy neexistuje, že při jejich persekuci má volné ruce. Čtyři měsíce po neúspěchu Evianské konference se v Německu uskutečnil pogrom Křišťálové noci – vražedná předzvěst budoucí, ještě mnohem větší židovské tragédie.“http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/evianska-konference/

    Takže, pane anonyme, vaše bezohlednost vůči lidem válkou vyhnaných ze svých domovů nepředstavuje nic nového. Všechno už tady bylo.

   7. Pane Pavle V.
    v tom mém odkazu, kterým jsem poukazoval na možné otevírání OKNA, šlo jen o to, jak Piráti hlasovali. A vy jste z toho udělal politické školení mužstva.

    ad/ „Takže, pane anonyme, vaše bezohlednost vůči lidem válkou vyhnaných ze svých domovů nepředstavuje nic nového. Všechno už tady bylo.“

    Válka byla příčinou. Kdopak ji asi vyvolal, podporoval a měl z toho profit, bez ohledu na lidské oběti?

    A máte pravdu. Všechno už tady bylo. I vlez doprdelkismus těm, kteří mají moc.

   8. pavle v.

    o dezinformačních webech tvrdíte: Obecně je lze poznat podle některého z následujících znaků…
    Ovšem alespoň jeden z těch znaků najdete vždy u všech médií, včetně veřejnoprávní ČT – viz vrcholně nedůvěryhodnou americkou noc, konspiraci třikrát „odejděného“ premiéra, nebo komplet začerněné obchodní smlouvy.
    Ale na ČT jste v tom seznamu zapomněl…
    Vaše pravdy jsou prostě výběrové, a jak sám uvádíte, poloviční pravda je celá lež.

    Mnohem horší ovšem pro vás je, že se tím živíte, takže si za jidášskou odměnu křivíte duši. (Tak blbej, abyste tu propagandu – navíc na duchovním webu – dělal zadarmo, být nemůžete.)

   9. Četl jsem jeden příspěvek v jiné diskuzi. Tady je:

    ČR není soběstačná prakticky v ničem. Zjednodušeně se to dá vyjádřit tezí, že před r. 1989 ekonomika dokázala dodávat ne sice vždy moderní, ale ucelené investiční celky, zajišťovala potravinovou nezávislost; u každého většího podniku byl vedle učiliště i výzkumný ústav. Dnes je „české národní hospodářství“ přívěskem unijní ekonomiky jako subdodavatel, prodejce méně kvalifikované pracovní síly a dovozce potravin; postrádá to, co by se dalo nazvat „autonomní know how“. „Liberální“ český stát tak po r. 1989 ztratil kontrolu nad tím, co lze nazvat „ekonomickou bezpečností“ a ztrácí kontrolu nad hospodářskými podmínkami života obyvatelstva či národa. Česko nemá žádnou vnitřní ekonomickou ani vnější promyšlenou strategickou zahraniční politiku. V oblasti potravinové bezpečnosti jsme v situaci, kdy musíme řadu potravin dovážet, ačkoliv jsme byli před r. 1989 jejich vývozci. Dnes jsme odbytištěm pro země stejného podnebního pásma. Z pohledu na strategické zásoby spravované SSHR zjistíme, že zásoby obilí má ČR na 30 dní, cukru na 5 dní a ostatních potravin na pouhé 3 dny! Strategické zásoby surovin, jako je ropa, železné a neželezné kovy máme v průměru na 3 měsíce. Souhrnně řečeno: po 24 letech budování kapitalismu není ČR soběstačná prakticky v ničem. A vše se musí alespoň z části dovážet. Jenže nebude za co, když si stát výraznější finanční rezervy nevytvořil. Národ, v případě dlouhodobé krize, bude v mnohem větším ohrožení, než si dnes většina Čechů dokáže připustit.

    Ta diskuze byla pro pana Pavla V. na webu Parlamentní listy.

    Pane Pavle V., mohl byste dát nějaký odkaz na Vaše správné zdroje a nebo vysvětlit či vyvrátit s pádnými argumenty to, co je výše napsáno.

    To OKNO po r. 1989 bylo otevřeno. Mnozí lidé jako Vy důvěřivě naskočili na ideál /neexistující/ nabídky, že máme svobodu, spravedlnost a že láska zvítězila nad lží a nenávistí.

    Zkuste se zamyslet a napište sem, jak naše republika pokročila a v čem.

    JK si myslí o Vás, že tu Vaši propagandu nemůžete zde dělat zadarmo. To já si nemyslím. Tuším, že Vy tomu věříte.

    Díky a mějte se dobře.

    Václav Žáček

   10. Posílám odkaz na anglickou Wikipedii, která mapuje různé formy autarkie https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Autarky&prev=search

    Netuším však, jaký smysl diskuze o národní soběstačnosti má. Svět je dnes velká vesnice a vzájemná závislost je svým způsobem výhodná. Nutí aktéry na světovém kolbišti chovat se vzájemně ohleduplně, protože to jsou nebo mohou být zákazníci. Základem obchodu je pak odbyt.

    Uvítal bych jen, kdyby naše země byla více nezávislá z hlediska obrany na úrovni státu Izrael. Důvodem je zjištění, že USA opustily svého spojence, Kurdy. Dalším důvodem je, že Trump vyhrožoval, že se stáhne z NATO, protože státy EU vesměs neplní závazky ohledně výdajů na zbrojení. Jejich obranu zajišťují USA, které tak musí investovat do zbrojení o to více. Je to z naší strany nefér politika – chováme se jako vyžírky. Zvláště když uvážíme, že Rusové stále přicházejí s převratnými zbraňovými systémy a Čína buduje supermasivní, technologicky vyspělou armádu, jak bezostyšně ukázala při nedávné přehlídce na Náměstí nebeského klidu.

    Pokud máme usilovat o nezávislost, pak potřebujeme nezávislost na totalitních mocnostech. Tamní despotové, když jim zachutná moc doma, budou ji chtít rozšířit na celý svět. Moc má opojnou chuť (viz. Mňačko).

 9. Anonym má zbytečně příkrý názor na Pavla V.. On to „pirátské“ do pojetí demokracie z jeho pohledu určitě nezahrne.

  Tady je ale další otevírání OKNA – „Geneticky upravení lidé“ ??? Proč ne, věda si může zakazovat třeba klonování lidí, ale „pamlsek“ byl již zjištěn a někteří chtějí mlsat.

  V přednášce profesora Petra je hned zpočátku zajímavost – gen CCR5, když z jeho genetického kódu vypadne 32 písmen, stává se organismus odolný nemoci HIV ?!! No není to báječné??

  A tak se nabízí otázka – jak se asi podívá budoucí přítomnost na historii, která se odvíjí právě dnes a na motto, které je v počátku svého vývoje -“ Lidstvo cíleně upravuje svoji dědičnou informaci“.

  OKNO jako hrom. A zásah do tvořivé a jedinečné Síly Boha, že?

 10. Váš text „Otevírání OKEN“ chápu v jeho hloubi jako i velmi duchovní, nejen téma společnosti a lidé a zvířata, kam byl zařazen.

  Kdysi jste tu použil citát, který jsem si zhruba zapamatoval takto.

  „Něco“ je, vypadá to, jako nějaká zrůda, něco co je odpudivé a člověk když tu negativitu chce poznat /alespoň částečně/, musí ji nějak spatřit a nějak se s tou odpudivostí intelektuálně ztotožnit. Ale to „něco“ může být nástraha, která vede člověka na scestí. A tak se o tom mluví a nebo je to viděno častěji a častěji. Stane se to snad i jistým zvykem se tím „něčím“ zaobírat a člověk to jakoby nejprve snáší, pak to „něco“ lituje a nakonec, otupěn, to i akceptuje. ???

  A to je záměr těch OKEN z Vašeho článku. Otevírá se jich mnoho a i tady v pár příspěvcích se objevují nová. Kdo ví, kam se bude vše vyvíjet?? Nedávno jsem se díval na film 6.den, sci-fi amerického střihu. Jde tam o klonování, nejprve zvířat, domácích mazlíčků, ale během příběhu dochází k odhalení, že jsou klonováni i lidé, vč. hlavního hrdiny. Nevím, je tento obor pro vědeckou obec asi nyní zakázán, ale kdo ví, jak se to může rozvíjet, dnes nebo v budoucnosti. Kdo ví, v jakém utajení ty bohaté státy na tom pracují?? I to klonování je tím dalším OKNEM.

  Mějte se fajn a těším se na článek k lásce?!

  Luboš

  1. Luboši, potěšil jste mě, jak jste svými slovy vylíčil a vlastně tedy i pochopil ten můj již starý citát. Zhruba vím, v kterém článku jsem ho použil.

   Pro srovnání – Vy to citujete takto:

   „„Něco“ je, vypadá to, jako nějaká zrůda, něco co je odpudivé a člověk když tu negativitu chce poznat /alespoň částečně/, musí ji nějak spatřit a nějak se s tou odpudivostí intelektuálně ztotožnit. Ale to „něco“ může být nástraha, která vede člověka na scestí. A tak se o tom mluví a nebo je to viděno častěji a častěji. Stane se to snad i jistým zvykem se tím „něčím“ zaobírat a člověk to jakoby nejprve snáší, pak to „něco“ lituje a nakonec, otupěn, to i akceptuje. ???“

   A originál od filosofa /Angličana/ jménem A.Pope zní:

   „Neřest je příšera se strašnou tváří,
   má-li se hnusit, třeba nejprv ji spatřit;
   leč viděna často, je blízká jak den,
   nejdřív ji trpíme, pak litujeme, pak obejmeme.“

   V článku zmiňuji Overtonovo okno. Používá se nejvíce v politické oblasti, ale tento zmíněný filosof tím myslel něco jiného.

   No jo, „těšit“ se můžeme na ledacos. Nebo spíš očekávat, až vlastně i přijímat i úplné absurdnosti? Tedy to, co je teď nepřijatelné ale v budoucnosti ???

   Článek o lásce má již nějaké obrysy.

   Mějte se hezky.

   Václav

  1. „Vtipný“ název článku, který se tak hodí k tématu je „Normální je stále více nenormální – a to není normální“. Jana Hamplová si v něm stěžuje: „Vše, co má hlavu a patu, tedy vše, co bychom měli nazvat zdravým rozumem, je potlačováno, a přednost dostávaji věci absurdní, trapné, nelogické a dokonce až nebezpečné.“

   Co je vlastně normální (má hlavu a patu) a co je absurdní? Kdo o tom rozhoduje? Jana Hamplová? Obsah článku svědčí o tom, že pisatelka článku je opravdu přesvědčena o své výlučnosti, díky níž rozeznává, co je „normální“.

   Historie ukazuje, že to, co lidé dlouho považovali za normální, vůbec normální nebylo. Například otroctví. To bylo zrušeno ve většině zemí až kolem roku 1850. Otázkou je: Dokázal by člověk jako Jana Hamplová před oficiálním zrušením otroctví poznat a ozvat se, že žije v nenormálním světě? Silně o tom pochybuji. Černoši byli tehdy většinou lidí považováni za nižší rasu. Stejně tak Hamplová hodnotí blízkovýchodní uprchlíky slovy: „Davy lidí, kteří sem prostě nepatří – historicky, inteligencí, náboženstvím, zvyky – si osobují právo přivlastňovat si naše po staletí budované hodnoty, naše území, náš majetek, zabírají to, co patří jen nám Evropanům, a my namísto abychom je hnali mílovými kroky, strkáme jim naši nejvyšší hodnotu – domov a jeho bezpečí.“ Z těchto slov čiší nadřazenost. Rovněž i lež, když tvrdí, že si uprchlíci osobují právo přivlastňovat si cosi našeho. Kdo uprchlíkům cosi strká? O nikom takovém nevím.

   Jestli se někdo chová absurdně, pak je to pisatelka článku.

   1. Milej zlatej PéVé, kdybyste do důsledku rozuměl Ježíši, nepsal byste takový kraviny co píšete. Kdybyste do důsledku rozuměl Ježíši, věděl byste, že Ježíš vše obrací vzhůru nohama a vrací zpátky na zem. Do normálu, to jen kdybyste nerozuměl, nevěděl a nechápal. No a jestli se někdo chová absurdně, pak jste to vy. A to přímo učebnicově! Ten váš seznam „závadných webů“, to je panečku masakr a „poučení z krizového vývoje“ hadr. Kdy ty lidi začnete upalovat?

    „Tam kde se pálí knihy, posléze se upalují lidé.“ — Heinrich Heine

   2. Honzo, co jsem konkrétně napsal podle vás špatně (mylně)? Co kdybyste jednou diskutoval k věci? Já se chystám někoho upalovat? Vyhrožoval jsem zde někdy někomu?

  2. Hamplová také napsala: „Nezletilá Greta, která patří do rukou spíše psychologů, než kamkoli jinam, je případ sám o sobě, a svědčí o této době víc, než cokoli jiného. Pokud osobnosti uctívají nedostudované a nestudující dítě, zahrnují ho nemístnými ovacemi, protože ještě v životě nic neukázalo ani nedosáhlo, jen opakuje pod taktovkou nenápadných manažerů naučené fráze a nic neřešící gesta, potřebují psychologa i ty osobnosti, a patří se položit si otázku, zda těmi osobnostmi mají být. Naslouchat je třeba vědcům a dalším moudrým lidem, a debatu o vážných otázkách vést věcně a efektivně, ne formou komické plavby bez záchodu po oceánu. Tedy „Gretou“ dáváme přednost šaškárně, divadlu, namísto řešení čehokoliv.“

   A já se ptám: Jak Hamplová zjistila, že Greta „opakuje pod taktovkou nenápadných manažerů naučené fráze“? Cožpak šestnáctiletá dívka nemůže být schopná mít svůj vlastní názor? Kdo jsou ti nenápadní manažeři, o kterých Hamplová mluví? Nevycucala si je náhodou z prstu?

   Dále Hamplová tvrdí: „Naslouchat je třeba vědcům a dalším moudrým lidem“. Proč tedy pomlouvá Grétu, když ta říká přesně to samé?

   A dále Hamplová píše:“debatu o vážných otázkách vést věcně a efektivně“ Snad ne jako Babiš, Klaus a Zeman? Ti vedou debatu tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Tedy aby to vypadalo, že pro životní prostředí něco dělají, ale aby to neohrozilo jejich plány na růst HDP. Ty jsou pro ně prioritní.

 11. → ad JK pro PV(Tak blbej, abyste tu propagandu – navíc na duchovním webu – dělal zadarmo, být nemůžete.)

  Ale jó, může bejt tak blbej, notabene když evidentně neví čí je, natožpak která bije a čemu slouží. Nebyl by ani první, ani poslední. Nic novýho pod sluncem, všechno už tu bylo.

  Kde blb, tam nebezpečno! (Jan Werich)

 12. → Venda pro Pavla V. 1.11.2019 (16:59)

  To jste mi teď připomněl toho magora Žirinovského, který kdysi v 90tých letech na otázku co je to Česko, odpověděl: Česko? To je jeden velký kruhový objezd a pár pivovarů. Ó jak se nemýlil..:-)) Kde domov můj, si můžou pověvovat jenom blázni.

 13. Pod článek „Gréta“ jsem dal odkaz na cizojazyčný text – téma – Američané kradou v Sýrii a hledají pro to odběratele ! Možná má nějaký zdejší diskutující i seznam zahraničních proruských či dezinformačních webů.

  A tento zdroj je u někoho na jasnou a svědivou kopřivku. Malý článek o otevření OKNA – Rusko a Afrika. Za toto jsem rád !

  http://leva-net.webnode.cz/news/par-slov-o-summitu-rusko-afrika/

  1. A zase nové OKNO, resp. srovnání, kdy OKNO naší civilizace a jeho stupeň otevření lze srovnat s antickým Římem.

   Opět něco k zamyšlení :

   Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus a cynismus a nakonec pád.Na internetu se šíří 20 bodů, které ukazují, jak skončil Řím a jak skončí prý i Evropa. Zde je nabízíme.

   1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.

   2. Množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.

   3. Senioři jsou zanedbáváni . Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.

   4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.

   5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.

   6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.

   7.Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.

   8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.

   9.Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.

   10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.

   11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.

   12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.

   13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.

   14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.

   15. Staletími předků prověřené hodnoty – jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.

   16. Šíří se cynismus.

   17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.

   18. Do země přichází velké množství cizinců.

   19. Politikové nadbíhají i lůze, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)

   20. Občané stále na všechno nadávají.

   Text napsal britský historik Edward Gibbon, autor knihy “ Úpadek a pád římské říše“, která vyšla v roce 1776.

   1. Z Wikipedie:“Hlavní Gibbonova teze říká, že o úpadek Říma se přičinila především postupná ztráta občanských hodnot obyvatel a jejich zpohodlnění. Dříve stmelující povinnosti jako obrana státu byly přenechány žoldnéřům barbarského původu, kterých postupně přibývalo, až získali nad Římany převahu. Na pádu Říma se podílelo i křesťanství, jež klade důraz na posmrtný život a oslabuje tak zájem o aktuální světské dění; opomenout nelze ani vpád Germánů.“

    Na anglické Wikipedii se můžeme také dočíst, že Gibbon odsuzoval křesťanství jako zženštilou nauku pro jeho odpor vůči násilí. Církev nabádala mladé muže, aby vstupovali do klášterů, místo aby jako vojáci bránili svou vlast. Gibbon byl dítětem své doby – „věku rozumu“ (byl osvícencem).

   2. Příčin pádu Říma bylo mnoho
    https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1d_Z%C3%A1pado%C5%99%C3%ADmsk%C3%A9_%C5%99%C3%AD%C5%A1e
    Ekonomika byla založena na stálé expanzi a využívání nových území. To není trvale možné. Barbarské kmeny (Vandalové) chtěli žít v luxusu jako Římané. Luxusní zboží- hedvábí z východu-odsávalo trvale zlato, které se už nevracelo z východu zpět. Kromě toho, co píše Wikipedie se uvažuje o tom, že slabost a krutost vládnoucí skupiny a císařů byla způsobena otravou olovem (způsobuje mimo jiné i záchvaty zuřivosti, noční děsivé sny atd). Víno se pilo z nádob z cínu tehdy s obsahem olova. A snad byly i olověné vodovodní trubky. Chlorid olovnatý je podstatně líp rozpustný v teplé vodě. Olověné trubky jsou pro pitnou vodu v některých našich městech stále, ale byly dost dobře zevnitř pocínovány.
    Analogie Říma a dnešního světa je dost formální. Svět dnes ovlivňují celosvětová média a mnoho lživých zpráv, finančně vládnou nadnárodní korporace, které deformují demokracii vyspělých států a ekonomiky států málo vyspělých. Svět ovlivňuje nadměrná spotřeba energii a potravin, blíží se nedostatek vody. Přemnožení lidstva, migrace a lokální války už jsou.

  2. ad/ Ekonomika byla založena na stálé expanzi a využívání nových území. To není trvale možné.

   Dnešní ekonomika je založena na podobném nesmyslu – neustálém růstu všech růstů /třeba HDP/. Také to není trvale možné a logicky se to jednou zastaví a poté i obrátí.

   ad/ Barbarské kmeny (Vandalové) chtěli žít v luxusu jako Římané.

   Dnes ti, co žijí mimo tzv. bohatý Západ také chtějí žít v podobném luxusu, což také logicky nejde.

   Srovnat minulý Řím a dnešní svět dost dobře nelze. Těch 20 bodů však má v sobě nějakou paralelu, protože srovnávat minulost s přítomností v něčem lze. V době prosperujícího Říma však nikdo z těch vládnoucích, myslitelů, filosofů….., nevystoupil s takovým sumářem toho, co povede k jeho úpadku. Nebylo by to přijato.

   Nejde také srovnávat život v přítomnosti s životem v budoucnosti. Jde ale znát poučení z minulosti a pochopit, co nedělat, co je pro budoucnost, třeba i již blízkou, špatné a co může přinést problémy. Univerzální poučení k životu lidí byla lidstvu v průběhu věků dávána. Mnohé lze nalézt v základu křesťanství, v Bhagavadgítě a jinde. Za základ byla považována etika a morálka. Že tak lidé nekonali a stále nekonají, to je jiná věc.

   I lidský život má svůj zrod, pak postupně přichází proces zrání, růst, plodnost, ale poté i úpadek, ztráta plodnosti, zastavení růstu a místo zrání přichází proces degradace až ke smrti. Během takto popsané etapy vývoje lze, je-li zájem jakoby poodstoupit a podívat se, v jakém stádiu procesu se nacházím, jednotlivec či celá civilizace. A to se děje a jde to zvláště v tomto světě obrovských možností pracovat s informacemi.

   Autor těch 20ti myšlenek /jistě ale přeložených jinak pro soudobé chápání/ E.Gibbon dokázal popsat, s odstupem tisíciletí, éru Říma. Pavel V. tu napsal – Gibbon byl dítětem své doby – „věku rozumu“ (byl osvícencem). Nebyl ale osvíceným natolik, že by varoval před nástupem a důsledky tzv. průmyslové revoluce. Naopak, našel jsem tento Gibbonův citát:
   „Dějiny říší jsou dějinami utrpení. Dějiny vědy jsou dějinami lidské velikosti a lidského štěstí. Přesto však lidé vzpomínají více na své ničitele než na své dobrodince.“

   Dnes lze již často pohlížet na vědu nejen pohledem pozitivním, ale i ryze negativním. A ten obrovský balík informací v nových technologiích / o nových technologiích/ nám může říkat, kde jsou limity.

   Závěrem – jeden citát z knihy „Moudrosti věků“:
   Od staršího vola se učí mladší orat

   Starší lidé v tom období své plodnosti – zralosti předávají zkušenosti těm mladším. Pak se ta mladší generace dostává do věku svého dozrávání a leccos mění, přestává přebírat od těch starších /ti již jsou v období, kdy ubývá sil, přicházející nemoci, prostě ten závěr/ a nastupuje jejich vidění světa a jeho vytváření se mění k jejich obrazu. Bude to tak i nyní a v budoucnosti, ať se otevírají jakákoliv OKNA.

   Líbil se mi na facebooku jedno vyjádření nějakého profesora : Dnešní mladí lidé budou stávkovat a bojovat proti kácení amazonských pralesů, ale zalít suchou kytku na chodbě školy je nenapadne.

   Václav Žáček

   1. ad „Líbil se mi na facebooku jedno vyjádření nějakého profesora : Dnešní mladí lidé budou stávkovat a bojovat proti kácení amazonských pralesů, ale zalít suchou kytku na chodbě školy je nenapadne.“

    Toto je takzvaný argumentační klam. Popis argumentačních klamů je popsán zde:

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam#Argumentum_ad_lapidem

    V tomto případě se jedná o argument ve Wikipedii nazvaný „Útok na člověka (argumentum ad hominem). Jednou z forem argumentu ad hominem je také poukázání na pokrytectví (anglicky appeal to hypocrisy nebo tu quoque), založené na tom, že osoba, která teoreticky zastává nějaké tvrzení, se jím sama v praxi neřídí.

    A: Je třeba zakázat kožešinové farmy. B: Zameť si před vlastním prahem, vždyť ty sama máš ve svém šatníku pět norkových kožichů.
    Katolická církev hlásá lži, protože někteří její duchovní se dopustili sexuálního zneužívání.

    Ve skutečnosti to, že někdo zastává určité tvrzení, kterým se v praxi neřídí, sice může zpochybňovat morální integritu zastánce (která není předmětem diskuse), ale nikoli pravdivost konkrétního obhajovaného tvrzení. I tvrzení, které jeho zastánce nedodržuje, může být pravdivé.

   2. Pavel v: …I tvrzení, které jeho zastánce nedodržuje, může být pravdivé…

    Když člověk vodu káže a víno pije, je to parazit, ne-li něco horšího.
    A když z toho ještě dělá ctnost, je to pavel v.

    Všichni ostatní vědí, že když zastánce nedodržuje své tvrzení, právě tím ukazuje lidem, jak mají s jeho tvrzením naložit.
    Verba movent, exempla trahunt.

   3. JK

    Nedodržovat tvrzení přece nemá vliv jestli je tvrzení pravdivé. Zároveň dodržovat tvrzení, z tvrzení neudělá pravdu. To mi připomíná nějakou sektu, co něco dodržují a žijí v bludech.

   4. Lžete – nikde jsem nedělal ctnost z kázání vody a pití vína. Naopak, napsal jsem, že takový člověk postrádá morální integritu.

    Po této poznámce mám silné pochybnosti o právě o vaší integritě.

 14. → pavel v 2.11.2019 (1:03)

  Diskuzím s „hluchým“ se vyhýbám. Preventivně. Jak už jsem řekl, mám se rád.

  1. Hluchý je člověk, na něhož mluvíte a on neodpovídá, protože neslyší. V přeneseném významu je to člověk, který v diskuzi nereaguje na vaše argumenty. Pokud je to tak, na co jsem nereagoval?

   1. Je to nejspíš jinak. Váš „čas“ není kompatibilní s naším „časem.“

  2. Vendo, píšete:
   Od staršího vola se učí mladší orat.
   Na majáles kdysi měli zemědělci heslo : 40 koní nezvorá, co jeden vůl.

 15. Je to nejspíš jinak. Váš „čas“ není kompatibilní s naším „časem.“

  MY a oni.

  1. MY a oni? Proč ne? Může být..:-)

   O dobrém rozlišování

   z knihy „O radostech lidské duše“

   Člověk by neměl spojovat, co Bůh rozloučil. (W. Pauli)

   Výrok rakouského fyzika Wolfganga Pauliho parafrázuje biblický citát o tom, že člověk nemá rozlučovat, co Bůh spojil. Bůh ovšem nespojil jenom muže a ženu, jak o tom hovoří Ježíš v Matoušově evangeliu, ale spojil také člověka s přírodou, dítě s matkou, dar s odpovědností, talent s očekáváním.

   Rušením všeho, co je záměrně Bohem spojeno, může člověku přinášet neskutečně falešné uspokojení, ale i skutečně velké problémy. Porušením rodinných svazků trpí děti, zničením národní tradice trpí budoucí generace, rušením přirozeného spojení člověka s přírodou nezíská lidstvo nakonec nic jiného, než zničení sebe sama.

   Ve všem, co Bůh spojil, je přirozený zákon. V tom, co Bůh rozděluje, je také přirozený zákon.

   Rozděluje pyšné od pokorných, spravedlivé od hříšníků, zrno od plev. Přirozené rozdělování musí respektovat i člověk.

   Vždyť chléb upečený ze žita i plev nebo ryba pojídaná s kostmi jsou nestravitelné.

   Pokud se člověk pokusí zrušit Bohem dané zákonitosti, neškodí Bohu, ale sobě. Představa, že rušením přirozených zákonů zničíme samotné zákony, je pošetilá. Vždyť skokem z mrakodrapu nezničíme zákon gravitace, ale sami sebe.

   K radosti lidské duše patří poznání přirozeného zákona a vědomí, že popřením Boha nezruším jeho existenci, ale smysl vlastní existence. Bůh spojuje i rozděluje svým živým slovem. O něm píše svatý Pavel v listě Židům, že je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce.

   1. ad „MY a oni? Proč ne? Může být..:-)“

    V pohádkách je svět rozdělen na ty dobré a na zlé. Dalo by se říci, že zlo je v nich personalizováno. Proč? Pohádka má naučit dítě, že existuje rozdíl mezi dobrem a zlem. Aby to dítě při svém dětském intelektu pochopilo, je v pohádce svět vylíčen ve zjednodušené formě. Skutečný svět však černobílý není. Nedělí se na MY, kteří to myslíme dobře a na ONI, co jsou zlí. Rozhraní mezi dobrem a zlem je „uvnitř“ každého z nás. Žádný z nás není andělem a i ten největší zlosyn má v sobě třeba i jen malou část dobrého.

    Psal jsem zde o banalitě zla v souvislosti s Eichmannem. Pro něj byl svět rozdělen na my (čistá árijská rasa) a oni (zkažení židé, kteří lichvou způsobili světovou hospodářskou krizi, nezaměstnanost atd.). Hannah Arendtová zjistila, že Eichmann je mentálně dítětem – posílal na smrt lidi bez výčitek svědomí. Byl dokonce křesťansky vychován. To je tak bizarní situace, že se stává neodbytnou otázka, jak se něco takového mohlo stát.

    Vysvětlení je prosté. Když chce potenciální despota ovládnou společnost, získá si snadno stoupence tím, že vymyslí „nepřítele“ a prohlásí se za spasitele, který onoho „nepřítele“ zničí. Pro nacisty byli nepřítelem židé, pro komunisty to byli buržuové, pro Zemana „pražská kavárna“ a migranti, pro Okamuru „nepřizpůsobiví“ a migranti, pro Babiše politici. On skrytě naznačuje, že politici jsou zkorumpovaní vyžírkové. On se mezi ně nepočítá a jeho cílem je vykázat politiky do „patřičných mezí“.

    Z uvedeného je zřejmé, že „nepřítel“ nemusí být nějak přesně označen a přesto pohádce o jeho existenci jednodušší lidé rádi uvěří. Už proto, že existence „nepřítele“ jim velice zjednodušší chápání světa (dá mu pořádek jako je to v pohádce). Specifickým případem „nepřítele“ jsou jacísi spiklenci. Konspirativistický názor předpokládá svět, který se řídí plánem. To se projevuje ve třech podstatných principech obsažených v téměř každé konspirační teorii:
    -Nic se neděje náhodně. Příčinou významných událostí nemůže být náhoda.
    -Zdání klame. Spiklenci důmyslně zakrývají svou identitu nebo činnost.
    -Všechno souvisí se vším. Skryté souvislosti lze odhalit propojením zdánlivě nesouvisejících informací.

    Český klub skeptiků Sisyfos anticenou Bludný balvan ocenil již mnoho zastánců konspiračních teorií v ČR, mezi nimi i režiséra, youtubera a vyznavače východních filozofií Igora Chauna či Karla Gotta. Populární zpěvák Karel Gott totiž pro média opakovaně vyjádřil svůj příznivý názor o rozvržení politické moci ve smyslu Nového Světového Řádu. Poté co se stal svědkem ničivé vlny tsunami, která v roce 2004 zasáhla pobřeží Indického oceánu, sdělil několika novinářům svůj názor, že za pohromou stály nějaké temné síly, lidé, kterým se katastrofa hodila. Zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Konspira%C4%8Dn%C3%AD_teorie

   2. ad. pavel v pro matku a Honzu4.11.2019 (22:40)

    – Psala jsem: „….ano, domnělá oddělenost. Pomine. – 03.11.2019 16:28…“
    – Gott zažil tsunami na vlastní kůži. měl tedy šanci prožít, poznat, cítit,… mnohými nepoznané.
    Já tam nebyla, ale dlouho před tím jsem tu situaci po troškách kreslila a přestat jsem nemohla. Již jsem o tom vícekrát psala. Rovněž tu sílu, která to způsobila, považuji (a nakreslila jsem to tak) za zlo.
    Ale protipólem tam byly jiné zářící světlé energie, které zemi udržely v jednom celku, země nepraskla. „Její desky“ zapadly zpět, do sebe a země je celá.

    To mohou býti ty Honzou popsané Bohem dané zákonitosti, které člověk nezničí. Leda sám sebe, jak v komentáři napsal:

    “ K radosti lidské duše patří poznání přirozeného zákona a vědomí, že popřením Boha nezruším jeho existenci, ale smysl vlastní existence. Bůh spojuje i rozděluje svým živým slovem. O něm píše svatý Pavel v listě Židům, že je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce.“

    A prej dutost…..Ba ne. Ale i to nálepkování jednou pomine :-)

   3. Honza píše, že Bůh rozděluje a má pravdu – při posledním soudu (Mat. 25, 31-46). Mezi lidmi není nikdo, komu by tuto pravomoc Syn Boží postoupil. Ani Honza. Nikdo nemá právo rozdělovat společnost na MY a ONI (dobří a zlí). Ježíš nedal tuto pravomoc ani apoštolům (Mat. 9,51-56):

    Když se naplňovaly dny, kdy měl být vzat vzhůru, upjal svou mysl k cestě do Jeruzaléma a poslal před sebou posly. Vydali se na cestu a přišli do jedné samařské vesnice, aby pro něho vše připravili. Ale tam jej nepřijali, protože jeho tvář byla obrácena k Jeruzalému. Když to uviděli učedníci Jakub a Jan, řekli: „Pane, máme přivolat oheň z nebe, aby je zahubil, jako to učinil Eliáš?“ Obrátil se a pokáral je: „Nevíte, jakého jste ducha. Syn člověka nepřišel lidi zahubit, ale zachránit.“ A šli do jiné vesnice.

   4. ad. pavel v pro matku5.11.2019 (17:13)

    Zkuste to, co píše Honza, brát tak, že svým psaním „chodí do jiné vesnice“.

   5. pavel v pro matku 5.11.2019 (17:13)
    Honza píše, že Bůh rozděluje a má pravdu – při posledním soudu (Mat. 25, 31-46). Mezi lidmi není nikdo, komu by tuto pravomoc Syn Boží postoupil. Ani Honza. Nikdo nemá právo rozdělovat společnost na MY a ONI (dobří a zlí). Ježíš nedal tuto pravomoc ani apoštolům (Mat. 9,51-56):

    Matouš 9, 51 – 56 ?????

    Kap. 9. Matouše končí veršem 38. ??????

   6. pro anonym

    Omlouvám se za svůj omyl. Byl to Lukáš 9,51-56. Text však byl správný.

   7. píšete……Ježíš nedal tuto pravomoc ani apoštolům (Mat. 9,51-56):

    Prosím, jaké máte vydání Nového zákona. Matoušova kapitola 9. nemá tolik veršů?
    Děkuji.

 16. matka 3.11.2019 (11:50)

  Věru vkusně vyjádřeno, věru vkusná odpověď, matičko.

 17. → Gibbonova teze říká

  Honza říká, že veškeré théze a hypotézy, toliko k h..nu jsou, neb jsou z říše domněnek, z říše hastrmanů a vodních víl. Ze slovíčka – PRAVDĚPODOBNĚ – se každý milující a ctící Jana Husa, spolehlivě osypává.

  „Hledej pravdu, prav pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do své smrti.“ — Jan Hus

  1. Amen

   „Nejvíc mluví o pravdě ti, co jsou ji nejdál.“ by Matrix

   1. Ano, potkala jsem Rusalku, ač je to dle jasné pravdy, nemožné.

   2. Co je to pravda, ptal se prokurátor Judska Pilát, co je ta Vaše jasná pravda?

   3. ad. “ Venda4.11.2019 (12:35)
    Co je to pravda, ptal se prokurátor Judska Pilát, co je ta Vaše jasná pravda?..“

    Dopadla stejně, jak píše Honza (4.11.2019 (14:44),
    umyli si nad ní ruce a nešla sice na smrt, ale vyobcována byla. Vadil její škleb a jinakost.

 18. → Co je to pravda, ptal se prokurátor Judska Pilát

  Pilát? To taky byl pěknej šmejd. Viz. „Já si však nad vámi myji ruce.“ A poslal Ježíše na smrt. Čím to je, že mnozí jedinci a mnohé charaktery, se bojí pravdy jako čert kříže…

 19. → jinakost

  Tak, tak, matičko, jinakost, to je problém, to je problém, mohl bych vyprávět..:-)) A co někteří jsou schopni proti jinakosti absolvovat, podstoupit – Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod. – to je až neuvěřitelný a k nevíře…-))

  1. 2. opsala jsem:
   „Komáří hymnus bažinu tiše slaví,
   můj kocour slavíka slastně dáví,
   vesničtí psi Měsíc zdraví táhle.
   Pak vrznou zadní vrátka náhle –
   v plachetce osoba ze vsi vyklouzla.
   Na pasece tančí, plachetka jí sklouzla.
   Zář Luny jí vlasy hladí a stříbří,
   do děr zalézají hadi a štíři.
   Pak zpět – teď za humny tma.
   Za dveřmi z víly je opět dáma.“

  2. 3. opsala jsem:
   “ Rozmarné léto .
   To léto je jak kráska v pytli.
   Fantazie plné.
   Tady jen krása v pytli
   na mne se hrne.

   Avsak tam v dáli , za horami i rekami ,
   dnes jiz skor vyschlými ,
   bosorka proti matce,
   matka proti bosorce,
   vsak svorne i mile prec ,
   kdyz bažiny jim z dáli posvecení dají
   Cernou, žlutou, fialovou, veškerou nemoc
   zdárne potírají.“

  3. 4. opsala jsem:
   Kdy vyschnou české bažiny?
   Až učiníme z nich pole-celiny!
   Nikdy nevyschnou česká rašeliniště.
   Emigranti udělali by si z nich hřiště.

   Česká pohraniční blata
   utopí vetřelce natotata!
   Ve vnitrozemí chráněné vlasti
   budeme budovat, dobytek pásti.

   Klid, mír a jistoty obnovíme,
   polku i kozáčka zatančíme!

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference