mapa stránek || vyhledávání

Otevírání „OKEN“

Na obalu na vejce jsem viděl tento text:

Tato vejce pochází z chovu, kde slepičky po ukončení intenzivní snášky nacházejí nový domov na zahradách ve spolupráci s neziskovou iniciativou Slepice v nouzi!“

Nějaký pan Josef Provazník to dal na Facebooku a napsal 8. července k tomu tento drobný komentář /a docela vtipný/:

„Tahle pitomost přesně symbolizuje dnešní zpovykanou dobu. Dřív končily slepice po splnění své funkce v polívce, dnes existují neziskovky, které jim shánějí nový domov. Neziskovka „Slepice v nouzi“ fakt existuje. Můžete si tam mj. adoptovat slepici!!! Já bych se již vážně nedivil, kdyby nějací aktivisté začali lobbovat za to, aby mohly žít dvě slepice v jedné domácnosti a byla jim povolena adopce malých koťátek…“

Vtipné, kdyby to nebylo i smutné.

Tady je důkaz o existenci – https://www.slepicevnouzi.cz/oceneni-sance-pro-slepice

V odkazu se dočtete, že za tím stojí Hnutí DUHA Střední Čechy! Mají tam v odkazu mírně rozvinutou tu svoji nosnou myšlenku:

„Mysleli jsme si, že lidé ve velkochovech budou rádi, když jim pomůžeme v tom, aby co nejvíce slepiček, které je dobře živí, dostalo šanci prožít druhou část svého života na zahradách, kam přirozeně patří.“

Dá se z toho dedukovat – lidé pracující ve velkochovech slepic, kteří jsou jimi živeni /dobře?/, a to velkovýrobou vajec, nemají asi zájem umístit staré slepice do zahrad. Nevděčníci jedni.

Nazval jsem svůj článek Otevírání „OKEN“.

Abych pochopil co to Overtonovo okno vlastně je, je dobré pochopit i paradoxy, které jemu mohou často předcházet. Mají myšlenku někdy i vtipnou, ale i skrývají důležitost lidského konání – Paradox hromady: tisíc kamenů tvoří hromadu; když odeberu jeden, je to ještě hromada? Nebo tento – Nevlezu do vody, dokud se nenaučím plavat. Paradox slabého mladého Slunce…, další – Bůh není všemocný, protože nemůže postavit zeď, kterou by nemohl přeskočit…

K předmětu úvodu mého článku se hodí tento paradox – Co bylo dříve, slepice nebo vejce? /Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Slepice,_nebo_vejce%3F/

Divnou situaci popisuje tento úvod článku:

„Priamo v Spojených štátoch sú rodiny, kde sa rodia deti na predaj. Ich pôrod sa nikde nehlási, nemajú rodné listy, a keď ich predajú, nikomu nebudú chýbať, ak ich zabijú. Do USA sa dovážajú aj deti bez dokladov z iných krajín. Nejde len o ich sexuálne zneužívanie pedofilmi, ale aj o mučenie. Pri mučení sa získava detská krv s vysokým obsahom adrenalínu, používa sa pri satanistických rituáloch.“

/Trošku více je zde: https://zemavek.sk/unosy-mucenie-a-vrazdenie-deti-v-ciernych-ritualoch//

K tomuto slovenskému časopisu nemám přístup, ale dá se předpokládat, že takové děti se dají vychovat do určitého věku a pak slouží možná i jako dárci nových orgánů pro ty bohatší lidi. Podivností je u nás na planetě velmi mnoho. Vrátím se na chvíli ale k těm slepicím, které již nemohou snášet.

Člověk, který celý život pracoval, zplodil děti, postavil dům, ošetřoval zahradu a pak mu došly síly /byl na konci své snůšky/ a může být dán nějakou neziskovkou na konečný „zelený výběh“ k dožití. Co by to bylo? Dvakráte čtyři metry prostoru na jednoho člověka, tj. postel a nějaká skříň, stará slepice má jen to bidýlko, základní jídlo pro člověka v takové míře, aby žil. I ten výběh, nějaký park, sady, blízkost lesa… Slepice, které ve snůšce zestárly a již nic nedávají, mohly být někdy obšťastněny kohoutem? Ale spíše ne a z vajec pro konzum se kuřátka – dětičky, neklubala. Ale lidé mají děti a ti by je v konečných výbězích navštěvovaly, že? Mnohým dětem jsou již staří rodiče na obtíž, ale jednou za čas udělat návštěvu? Proč ne. Zisk pro neziskovku /paradox/ – zatímco dnes má starý manželský pár obytnou plochu svého 2 + 1 kupř. 38 m2, teď by měl mnohem méně. V praxi to znamená úsporu tepla, vody, elektřiny. Pralo by se pro všechny, televize jen jedna pro nějaký počet lidí. A neziskovka by získala ten uvolněný byt a mohla by ho prodat těm, co ještě snášejí vejce.

V současné době se může pozorný čtenář setkávat s otevíráním nových Overtonových oken. Třeba i to, že by se jedlo lidské maso, kupříkladu zde:

„Problém přelidnění planety a jejího znečištění nezmizí, „i kdyby bylo Rusko vybombardováno“, a proto je třeba „sníst děti“! /…inu, řekla to paní na akci demokratů Spojených států amerických…/“ Více zde: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prelidneni-vybombardovat-rusko-nestaci-je-treba-snist-deti/

Již zcela běžně otevřeným oknem je akt eutanazie. Radim Ucháč asi před osmi lety k tomu napsal:

„Při diskuzi o eutanazii je totiž téma bolesti zástupným problémem. Dříve lidé neměli zdaleka takové možnosti tišení bolestí, jako máme dnes, a přesto nikoho nenapadlo svého blízkého usmrtit. Zdá se, že s odmítnutím víry přestala západní civilizace také chápat pozitivní prvek bolesti. Přestala chápat, že právě bolest a nemoc nás vytrhují z neustálého kolotoče vydělávání peněz, (dávají nám možnost uvědomit si karmické vyrovnávání dluhu, a tím nám dávají…) dávají nám vyrůst, orientují nás na trvalejší hodnoty a při péči o nemocné v nás probouzejí lidskost.

Je zde však jiná bolest, o které se vytrvale mlčí. Bolest, jejíž příčinou je ztráta smyslu života. Ztráta, kvůli níž všechno, co bylo, hořkne a kterou blahobyt paradoxně zesiluje. Tato ztráta je důsledkem odmítnutí Boha, bez kterého nic nemá stabilitu a vše pomíjí. Doufejme, že naší odpovědí na toto zoufalé volání po lásce a po smyslu existence nebude nabídka smrti.“

Blíží se Vánoce, svátky klidu a míru, a opět dojde u někoho k zamyšlení i nad smyslem života. A tak tu mám na závěr tip na dárek pro děti. Žádného pejska, kočku či morče. Pořiďte, zvláště ti rodiče, kteří mají zahrádku, tu starou slepici a nebo i dvě. Děti si je možná zamilují a budou s nimi chodit na procházky. A když by se stará slípka omrzela? No vždy ji lze sníst v té polívce a nebo vypustit do volné přírody. Ta se o ni postará třeba prostřednictvím kmotry lišky.

Kvok.
 

Václav Žáček /Venda/
 

P.S.

Abych byl však pozitivní a také objektivní. Ty koncentrační tábory – velkochovy – sice přinášejí většinu při produkci vajec, ale jsou i tací zemědělci, kteří vnáší do jejich výroby lidskost.

Pro svůj podestýlkový chov si slepičky sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřičky známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010 a tím jsme se zařadili mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem.

Více informací najdete na jejich webu www.nosnice.cz.
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

212 komentářů

 1. Každý člověk vidí vulgarismy, spam, invektivy, apod. – jinak a jinde, snad i díky víře, ve jménu víry, či co.

  1. Sucho souží tuto zem
  Zákaz zalévání? Proč, žádná porucha tu momentálně není. A kde že to má pršet?
  Na rosení vstát od stolu, aby nalepené papíry nezvlhly,…
  tsss, přírodní krasavice – musím zas nabarvit šediny, abych mohla vůbec mezi lidi a neděsila je co by jinaká, bláznivá přírodní lesní žínka…..

 2. 5. Tolik tedy k jinakosti:

  potok vyschl,
  říčka též
  sucho souží tuto zem.
  Strom vzácný před domem,
  úkryt ptačí,
  listy shazuje,
  pod ním zasychají keře,
  také ibišky kvetoucí,
  digitalis zaschl dávno,
  snad jen zlatobýl přežije,
  zalévání zakážem,
  pouštní zem
  tu zbudujem,
  nechť se lidem horku zvyklým,
  kteří nás tu vystřídají,
  dobře daří.

  Za dveřmi z vily
  je opět dáma.
  Však srdce bludičky Julie
  v hrudi jí tiše bije,
  s bosorkami v les touží jít,
  jednou snad
  až ET přistane,
  domů, domů
  tam, daleko,
  domu snad
  trefí,…

 3. → -Zdání klame.

  No a ne snad? Proč asi Ježíš učí: Probuďte se! Zdaní je druh náměsíčnosti, somnambulismu, „klapek na očích“, někdy též Mája (mlha před očima). Cožpak to nevidíte? Oh, sorry, já zapomněl, vy věříte na ty tzv. „dezinformační weby“, který vám jiný „dezinformační weby“ namlátily do hlavy a vy jste takovejm kravinám uvěřil.

  ps: diskutovat o tom s vámi nemíním, protože to nepotřebuji.

 4. → Honza píše, že Bůh rozděluje a má pravdu

  Honza nemá (ve smyslu: nevlastní) pravdu. Honza nic takového nepotřebuje. Co spočinul v NIC, nic mu nechybí. To jenom idioti uvěřili, že můžou něco vlastnit. Ano, „vlastní“ megatuny nesmyslů, polopravd a bludů všeho druhu.

 5. → Nikdo nemá právo rozdělovat společnost na MY a ONI (dobří a zlí).

  Supr! Máte skvělou příležitost s tím přestat. Stačilo pár slov a naběh jste si na svý vlastní vidle. Viz. „dezinformační weby“, bůhvíjaký seznamy a 3.14čoviny všeho druhu. Tak tu příležitost nepromarněte, třeba už se nebude opakovat.

 6. Honzo,

  použil jste argumentační klam na Wikipedii označený jako „úhybný manévr“ – cituji:

  Úhybný manévr (red herring)

  V angličtině výraz znamená původně uzený sleď, obrazně (často v detektivkách) falešná stopa (na základě historky, ve které se uzeným sleděm taženým přes území lovu nechali svést honicí psi ze stopy). V diskusích se jedná o odvedení pozornosti od meritu věci k nesouvisejícímu tématu. V anglofonním světě se v určitých případech používá i termín whataboutism/whataboutery.[3]

  Podstatu klamu vystihuje anekdota: USA: Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? SSSR: A vy zase bijete černochy!
  Manžel: Opravdu si nemůžeme dovolit norkový kožich. Pracuji dvanáct hodin denně a i tak máme sotva na nájem. Manželka: A na tu mladou servírku tehdy před deseti lety jsi peníze měl, co?! – konec citace.

  Vy naznačujete, že když jsem označil dezinformační weby, že tím, podobně jako vy, rozděluji společnost na MY a ONI. To je falešná stopa. Já pouze říkám, aby si lidé na ty weby dali pozor, protože se v nich objevily ne omyly, ale úmyslné lži – viz. rozbor webů https://neovlivni.cz/vnitro-ma-databazi-dezinformacnich-webu-koho-na-ni-zaradilo/ Kdybych to, co jste mi napsal, do důsledku aplikoval, nemohl bych upozornit na žádnou lež, jelikož bych tím rozděloval společnost na MY a ONI.

  Všimněte si, že na rozdíl od totalitních režimů, kde se jim nepříjemné informace cenzurovaly, cenzura dezinformačních webů zavedena nebyla. Jejich lži vyhledávají například http://manipulatori.cz/

  Dezinformační weby s oblibou popírají klimatickou změnu a skandalizují vědce, kteří o ní informují, jako například: https://manipulatori.cz/evropska-klimaticka-deklarace-neni-vedeckou-deklaraci/ nebo https://manipulatori.cz/antisemita-na-neviditelnem-psu-aneb-jakym-nesmyslum-o-klimatu-veri-ondrej-neff-a-mirek-topolanek/

  1. → na rozdíl od totalitních režimů, kde se jim nepříjemné informace cenzurovaly, cenzura dezinformačních webů zavedena nebyla.

   Zatím!, milej zlatej, zatím. Našlápnuto už je! Salámová metoda aneb Owertonova okna, vaření žab jedou na plný kule, 24/7/365! „Seznamama“, selekcí všeho druhu to začíná, updejtovanejma „Nürnberger Gesetze“ a plynovejma komorama končí. Všechno už tu bylo…
   Vám holt furt spousta kontextů, paralel a souvislostí nedochází, a to ani když do očí přímo bijí. Nedochází, protože je nevidíte nebo nechcete vidět. O to hůř, protože žijete v bludech, neřku-li v hříchu. „Hluchej“, „slepej“, to je přímo sebevražedná kombinace. A proto s vámi taky odmítám diskutovat, notabene o pitomostech a propagandistickou vatou vyfutrovaných rádoby „faktech“ vůbec.

   On jim odpověděl: „Protože vám je dáno znáti tajemství království nebeského, jim však není dáno.
   Kdo má, tomu bude dáno a bude mít ještě víc; ale kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.
   Proto k nim mluvím v podobenstvích, že hledíce nevidí a slyšíce neslyší ani nechápou.
   A plní se na nich proroctví Izaiášovo: ‚Budete stále poslouchat, a nepochopíte, ustavičně budete hledět, a neuvidíte.
   Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže neuvidí očima a ušima neuslyší, srdcem nepochopí a neobrátí se – a já je neuzdravím.
   Blažené vaše oči, že vidí, i vaše uši, že slyší.
   Amen, pravím vám, že mnozí proroci a spravedliví toužili vidět, na co vy hledíte, ale neviděli, a slyšet, co vy slyšíte, ale neslyšeli. (Matouš 13:11-17)

   http://biblickedilo.cz/bible-v-liturgii/liturgicky-rok-b/schopnost-videt-a-slepota-v-bibli/

   1. Honzo odmítáš diskuzi protože na ni nemáš. pavel v má argumenty a ty nic, jen tu „vatu“ co tu sem neustále cpeš.

 7. Židům 4:12
  12Slovo Boží je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce.
  12 Διότι ο λόγος+ του Θεού είναι ζωντανός+ και ασκεί δύναμη+ και είναι κοφτερότερος από κάθε δίκοπο σπαθί+ και διεισδύει μέχρι διαίρεσης της ψυχής+ και του πνεύματος,+ και των αρθρώσεων και του μυελού τους, και μπορεί να διακρίνει σκέψεις και προθέσεις της καρδιάς.

  překlad:
  *12 Kvůli spojení je slovo jeho Boží živé a praktikující /cvičící/ sílu a je vše osekávajícím dvojitým ostřím /mečem/ přes porozumění duše jeho ducha dokud nepronikne spojeními jeho mozku,a /cvičící/schopnost rozlišovat vnímání a záměry srdce.

  * slovo Boží živé-> vnitřní světelný a zvukový proud,vnitřní slovo
  * dvojsečný meč Boží-> protíná iluzi jasnou a bdělou pozorností
  * úder -> varování
  * sekat->likvidace erotických a sexuálních myšlenek
  * přes porozumění/uchopení/ duše->přes lásku bezpodmínečnou,milosrdenství
  * duše jeho ducha-> milosrdenství jeho mysli ->myslet s láskou /soucitem,milosrdenstvím/
  * spojeními jeho mozku-> neuronová propojení mozku
  * vnímání smyslové je ovlivněno nevědomou částí mysli/ducha/->/nevědomí/
  * záměry srdce-> záměry vědomé části mysli/vědomí/

  PS: Každý si sem přišel o svou duši zabojovat,aby mohl ožít.Jinak je stále „Stínem bez duše“.

 8. Nedávno jsem tu odepsal jednomu diskutujícímu :

  ….není třeba nijak plakat nad světem. Má své cykly, léta bohatá i hubená. A Stvořitel nabízí jedinou jistotu. Smrt. Než k ní u jedince dojde, je v nabídce i život s osudem. Opakoval bych se, kdybych psal něco o vytváření si vlastního osudu, čím, jak a proč. Stvořitel zřejmě chce, nemusíte se mnou souhlasit, že máme využít našeho lidského těla ke službě Nejvyšší bytosti, Bohu. A ta služba a její smysl spočívá v tom, že můžeme svůj klenot, svoji duši přivést do jejího pravého domova. Nezáleží na tom, jestli máme titul či bohatství a nebo chudobu. Záleží na tom, jak tohoto daru a možnosti využijeme. Bůh nám dal podmínky, tělo, mysl a smysli a do jisté míry svobodnou vůli. Umožňuje nám náš jedinečný vývoj; tu pomalejší, z hlediska postupu = výstupu k němu, tu rychlejší. Bůh má totiž čas.

  A pak se tu objevovala různá další „neblahá OKNA“ a diskuze k nim. Ale i diskuze zcela /záměrně/ mířená jinam ?!

  Teď jsem narazil na odpověď jednoho, z mého pohledu vzdělaného člověka. Nejprve otázka a pak odpověď :

  Váš obor je studium tepelných jevů, v nichž je teplota hlavní proměnou. Hodně se mluví o teplotě Země, lze provést nějaký odhad jejího rozsahu? Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) poukázal na vliv lidstva, bez kterého by byla teplota na Zemi o 2 až 3 oC nižší, zatímco podle Národního úřadu pro ovzduší a oceány v USA (NOAA) se průměrná teplota na Zemi zvýšila od roku 1880 do současnosti o pouhých 0,8 oC. Čemu máme věřit?

  Takový odhad se odvíjí od předpokladu chování Země jako hypotetického černého tělesa. Připomeňme si, že příchozí záření ze Slunce s teplotou cca 5800 K a vlnovou délkou 497 nanometrů má protiakci odcházející záření ze Země při teplotě 290 K a vlnové délce 9,9 metru. Teplotu Země (T) pak můžeme odhadnout ze vztahu Tčť {(1-A) / (1-G)}1/4 , kde Tčť je teplota černého tělesa. Důležitá je sluneční konstanta S znamenající hustotu energie záření ze Slunce ve vzdálenosti orbitu Země. Za základ můžeme vzít v úvahu dva rozhodující procesy; odraz (tzv. albedo A ~ 35 procent) a absorpci (tzv. skleníkový efekt G ~ 45 procent, kdy část záření se v důsledku interakce s atmosférou vrací zpět). Pro současný stav vychází T okolo 17 oC. Hraniční hodnoty ukazují T = 5,4 oC v případě bez atmosféry, T = – 23 oC bez skleníkového efektu a T = 50 oC bez albeda. Tyto odhady velmi dobře ilustrují nejen mimořádně nám prospěšné nastavení Země ve sluneční soustavě, ale poukazují i na nepříznivé hodnoty u sousedních planet Mars, kde G je zanedbatelný a u Venuše dosahující až 80 procent. Tyto hodnoty byly v minulosti jiné a taky příznivější pro existenci života. Relativní tepelná stabilita Země spolu s přiměřeně malým rozptylem teplot 50 oC je nejen důležitá, ale také leží příznivě kolem teploty tuhnutí vody. V tomto měřítku bude fluktuace v řádu stupňů zcela přirozeným jevem systému závislém na momentálních hodnotách S, A a G. Počasí i klima tak má i bude mít krátkodobé výkyvy bez ohledu na to, jestli na planetě je, nebo není člověk.

  /Konec/

  Povšimněte si té poslední věty !

  Více zde, ale já jsem vybral jen to, co má nějaký vztah k OKNU.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdenek-Sverak-muj-soused-Milion-chvilek-Studenti-Profesor-tyrany-za-medaili-od-Zemana-bez-obalu-o-17-listopadu-602304

  A zatím děvče Gréta teď dumá, jak se ekologicky dostat do Španělska. Zatím se potuluje na západní polokouli. Prý zase nějaká jachta bohatého člověka??

  A Pavel V. /taky jsem rád, že je zde, ostatně jako jsem rád za všechny, co sem přispívají / rozebírá jedno anonymní sdělení nějakého profesora a hledá, jak ho zařadit a do jakého argumentačního klamu. Jeden známý mi říkal, že jeho kamarád, středoškolský učitel, navrhl studentům ať jdou protestovat proti vypouštění CO2 v pátek v 16:00. Kdo se hlásí, ještě prý řekl, že transparent vyrobil, ?????? Nikdo neměl zájem.

  Pěkné odpoledne.
  Václav Žáček

  1. ad „Počasí i klima tak má i bude mít krátkodobé výkyvy bez ohledu na to, jestli na planetě je, nebo není člověk.“

   Zde je uveden oficiální graf vývoje povrchových teplot vzduchu na planetě (globální teploty) https://cs.wikipedia.org/wiki/Instrument%C3%A1ln%C3%AD_z%C3%A1znamy_teplot
   Tam je vidět, že růst teploty se zrychluje. Dnes není nade vší pochybnost dokázáno, že růst teplot je způsoben člověkem, ale je riziko, že až to budeme vědět na sto procent, bude nám taková informace už k ničemu.

   ad „Více zde, ale já jsem vybral jen to, co má nějaký vztah k OKNU.“

   Díky článku jsem se dověděl, že Zdeněk Svěrák byl 8 let v KSČ, ale přesto není tak špatný jako Pavel Telička, Tomáš Zima, Luděk Sekyra nebo Petr Pavel. Podle článku to byli „kariérní bolševici“. Na jejich adresu je uvedeno:
   „Vážím si řadového člena KSČ, dnes už obrozené KSČM, který je ochotný se o své ideály hádat i po mnoha letech, spíše než kariérního synka z rodiny donašečů StB, který se z moskevské radnice bez mrknutí oka překabátil do bruselské. Ti, co byli v padesátých letech v KSČ, museli vědět z dostupného svodného vysílání, že režim je zločinecký, a dokonce schopný i justičních vražd. Škoda, že nedošlo alespoň k exemplárnímu potrestání některých tehdejších vůdčích osobností, a vrchol ironie je, že řada z nich dokonce unikla amnestií trestu za následné ekonomické delikty. Vždycky je to věc mezilidských vztahů. A tak se, bohužel, stalo, jak se stalo.“

   Připomnělo mi to podobenství o návratu ztraceného syna. Tam je svým otcem omilostněn syn, který prohýřil majetek, zatímco druhý syn, který je „vzorný“ je ve výsledku pokárán. Setkal jsem se se spirituálně založeným přítelem, který měl prostudovanou Bibli a křesťanské učení nemohl snést tvrdíc, že je nejen v tomto podobenství nespravedlivé. A je pravda, že Ježíš věnoval své sympatie prostitutce nebo celníkovi (zloději), zatímco tvrdě káral farizeje „vzorně dodržující“ Mojžíšův zákon. Tak i mě jsou sympatičtější bývalí komunisté Zdeněk Svěrák a Petr Pavel než „vzorný“ profesor Šesták, který komunistou nikdy nebyl.

   Zarazilo mě, co ten člověk napsal na Neviditelném psu:

   „Vědci odhadují, že počet nepůvodních invazních druhů se v Evropě za posledních 40 let zvýšil o více než tři čtvrtiny. Roční újma, kterou způsobuje jejich invaze na území Evropské unie, dosahuje až 12 miliard eur. Náklady na zabraňování jejich šíření a regulaci přesahují v rámci EU už 100 milionů eur za rok a výsledek je v nedohlednu. To je asi ale jen polovina toho, co samotné Německo vynakládá na podporu příchodu invazních druhů lidského charakteru.“

   Vendo, snad se shodneme, že to je hodně fuj.

   1. Toho, co se děje u nás v ČR či jinde ve světě je mnohé označení slovem fuj. Souhlas. Příchod invazních druhů lidí, to je opravdu silné přirovnání. Budu rád, když si třeba za dvacet roků budeme moci napsat, že se nic takového nestalo.

    Jinak mě udivuje Vaše neznalost podobenství o návratu ztraceného syna.

    Pěkný den. A ještě dotaz. Jedete demonstrovat do Prahy 16. listopadu?

    S pozdravem.
    Václav Žáček

   2. Vendo,

    invazní druh k nám přijel v hranatých, železných maringotkách …

    ad podobenství o návratu ztraceného syna

    Vysvětlení tohoto podobenství poskytuje Lukášovo evangelium (15,7): „Pravím vám, že právě tak bude v nebi větší radost nad jedním hříšníkem, který činí pokání, než nad devadesáti devíti spravedlivými, kteří pokání nepotřebují.“ Existuje však člověk, který je tak dokonalý, že nepotřebuje pokání? To je prakticky vyloučené. Polopatisticky by tedy Ježíšova věta zněla:“Pravím vám, že právě tak bude v nebi větší radost nad jedním hříšníkem, který činí pokání, než nad devadesáti devíti spravedlivými, ‚kteří si myslí‘, že pokání nepotřebují.“ V Ježíšově době to byli farizeové, kteří si o sobě mysleli, že jsou výkvětem národa, že jsou lepší než ostatní a že tedy „mají na nebe nárok“. Ale i dnes znám spoustu lidí přesvědčených o své bezúhonnosti a výjimečnosti, ba „kulturní nadřazenosti“ (jiné lidi nazvou invazním druhem). Takoví lidé vám řeknou: „Nikdy jsem nikoho neokradl, poctivě pracuji a platím daně, tak co po mě můžete ještě chtít?“ Odpověď poskytne například případ Hilsner. Tehdy byli židé nařčeni z rituální vraždy, ale jen nepatrné množství českých občanů se postavilo na jejich obranu, že se o rituální vraždu nejednalo, ať už ji spáchal kdokoliv. Všichni ti, co mlčeli, se dopustili něčeho horšího, než krádeže.

    Podobně tomu bylo i se ztraceným synem. Ten litoval a obrátil se, zatímco jeho „spravedlivý“ bratr si myslel, že je natolik bezúhonný, že má na otcův mejetek automaticky nárok.

    Hezký den

    Pavel

   3. to „Jinak mě udivuje Vaše neznalost podobenství o návratu ztraceného syna.“

    Podobenství o návratu ztraceného syna není paralelou k Písni o perle. Na rozdíl od ní má otec v Bibli syny dva a na tomto příběhu chce Ježíš ukázat rozdíl mezi jejich postoji. Marnotratný se stává pokorným a „spořádaný“ pyšným. A proto si marnotratný nakonec získá větší sympatie.

    Domnívám se, že levicově zaměřený člověk považuje křesťanského Boha za nespravedlivého, že je pro něj například těžko skousnutelné následující podobenství:

    (Matouš 20) „Nebeské království je podobné hospodáři, který vyšel za svítání, aby najal dělníky na svou vinici. 2 Domluvil se s dělníky na denáru za den a poslal je na svou vinici. 3 Když vyšel ven okolo deváté hodiny, uviděl jiné, jak stojí na tržišti a zahálejí, 4 a tak jim řekl: ‚Jděte i vy na mou vinici. Dám vám spravedlivou odměnu.‘ 5 A tak šli. V poledne a kolem třetí odpoledne vyšel znovu a udělal totéž. 6 Když pak vyšel kolem páté odpoledne, našel jiné, jak tam postávají, a tak jim řekl: ‚Proč tu stojíte a celý den zahálíte?‘ 7 ‚Nikdo nás nenajal,‘ odpověděli mu. Řekl jim tedy: ‚Jděte i vy na mou vinici.‘ 8 Večer řekl pán vinice svému správci: ‚Zavolej dělníky a vyplať jim mzdu, počínaje od posledních až po první.‘ 9 Přišli tedy ti najatí kolem páté odpoledne a dostali každý po jednom denáru. 10 Když přišli na řadu ti první, mysleli si, že dostanou víc, ale i oni dostali každý po jednom denáru. 11 A když ho dostali, začali reptat na hospodáře: 12 ‚Tihle poslední pracovali jednu hodinu a tys je postavil naroveň nám, kteří jsme v tom horku dřeli celý den!‘ 13 On však jednomu z nich odpověděl: ‚Příteli, já ti nekřivdím. Nedomluvil ses se mnou na denáru? 14 Vezmi si, co ti patří, a běž; já ale chci dát tomuto poslednímu stejně jako tobě. 15 Nesmím si snad na svém dělat, co chci? Anebo snad kvůli mé štědrosti trpíš závistí?‘ 16 Takto budou poslední první a první poslední.“

    Toto podobenství ukazuje, že spása (věčný život) člověka není závislá na množství jeho zásluh. Mám dokonce zato, že učení o očistci, kde člověk vyrovnává své viny, je tímto podobenstvím popřeno. Na druhé straně to neznamená, že do nebe lze vstoupit zcela bez „zásluh“. Tou hlavní kvalifikací, nezbytně nutnou, je schopnost sebereflexe. Naopak, pyšnému člověku nepomohou ani hory zásluh. Pýcha například hrála smutnou úlohu v kostnickém procesu. Katoličtí preláti odmítli s Mistrem Janem Husem diskutovat. Jak je možné, že lidé ohánějící se Janem Husem, dělají to samé?

   4. pavel v, s tím Husem to nemá chybu. Odmítat diskuzi v diskuzní sekci je nanejvýš podezřelé. Tak mě napadá o co tomu člověku jde. Jestli si jen hojí nízké sebevědomí???!!!

  2. Vendo, ach jo. Nevěřte všemu a nešiřte všechno, co kde lítá. Píšete :“Příchozí záření ze Slunce s teplotou cca 5800 K a vlnovou délkou 497 nanometrů má protiakci odcházející záření ze Země při teplotě 290 K a vlnové délce 9,9 metru“
   Komentář :
   Většina energie ze Slunce je ve viditelné části spektra s převahou žluté světla (565 nm – 590 nanometrů). Asi se shodneme, že Slunce má žlutou barvu.
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a4/Solar_spectrum_cs.svg/400px-Solar_spectrum_cs.svg.png
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektromagnetick%C3%A9_spektrum
   Vámi uvedených 497 nm je barva modrá.
   Země vyzařuje infračervené ( tepelné) záření, které je pohlcováno skleníkovými plyny, ale ne v tzv. oblasti okna vodních par
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/CO2_H2O_absorption_atmospheric_gases_unique_pattern_energy_wavelengths_of_energy_transparent_to_others.png
   kolem 10,5 mikrometrů toto Infračervené záření může unikat do vesmíru, molekuly dusíku a kyslíku ho propouští.
   Takže infračervené záření nemá vlnovou délku 9 m, kterou uvádíte, ale když tak třeba 9 mikrometrů.

   1. Pardale, díky za konstruktivní přístup a za jistou roli „hlídače“ informací a dat od vědců. (ten hlídač je myšleno jako pocta Vašim znalostem, vždyť sám jste odborně vzdělán). Doporučuji si tu Vámi nalezenou nepřesnost, možná tedy hovadinu 1.stupně, vyříkat / ale pozor možná je to překlep – stává se to, že? / přímo s autorem. Zřejmě je to tento vzdělaný muž. Já nic nepíšu, byť to tak vypadá, já jsem to jen překopíroval – níže je zdroj znovu.

    https://www.fzu.cz/oddeleni/oddeleni-polovodicu/prof-ing-jaroslav-sestak-drscdrhc

    A ještě – na druhé straně jsem rád, že ctíte to, proč jsem to vybral a nejdete do dalších témat z článku v odkazu.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdenek-Sverak-muj-soused-Milion-chvilek-Studenti-Profesor-tyrany-za-medaili-od-Zemana-bez-obalu-o-17-listopadu-602304

    Chtěl jsem, aby v souvislosti s OKNEM, změny klimatu, zazněla možnost, že to způsobuje nejen člověk. Proto jsem dal důraz na tu profesorovu větu: „Počasí i klima tak má i bude mít krátkodobé výkyvy bez ohledu na to, jestli na planetě je, nebo není člověk.“

    Ještě jednou díky za Vaše upozornění – „Takže infračervené záření nemá vlnovou délku 9 m, kterou uvádíte, ale když tak třeba 9 mikrometrů.“

    Prosím, pokud navážete diskuzi s panem profesorem, můžete sem dát informaci ?

    Václav Žáček

   2. Vendo, neuvedl jste odkud jste kopíroval, ale oficiální vědeckou stránku prof. Šestáka, kde ten odstavec z jakési diskuze sotva bude.
    Řada lidí včetně mě si dává krátké bloky vykopírované pro dočasné užití do Poznámkového bloku, který neumí řecká písmena, místo řeckého m jako mikro se objeví  a místo mikrometr vznikne m a pochybný otazník ve čtverečku pak dobrá duše smaže a je pavěda na světě. A tato diskuze to pro jistotu zobrazí bez otazníku uvnitř čtverečku.
    Dole vidíte, jak může dopadnout červená řepa v adrese vyhledávače, prostě tvůrci internetu s námi v počátcích nepočítali a háčky a čárky jsou tam dodatečně přilepené.
    https://recepty.vareni.cz/vyhledavani/?ingredience=cervena%20repa&order=relevance
    Na tvorbu WWW stránek se používá třeba KompoZer (je zdarma), ten místo řeckého mikro napíše m Písmenka mají různý font, což se sotva postřehne.Vznikne mm.
    Některé formáty .PDF při kopírování do Wordu a .html a nazpátek dělají paznaky místo písmen s háčky a čárkami.
    Takže prof.Šestákovi určitě psát nebudu. Už jsem psal, že je dobré kopírovat s rozmyslem a aspoň trochu být v obraze, co tam původně bylo a může být.

    Hlavně už to neřešte.
    Přeji pohodu.

   3. Pane Pardale, při vší úctě k Vám, teď se mi zdáte trochu mimo.

    Kopíruji to znovu :

    Nejprve otázka na profesora :
    Váš obor je studium tepelných jevů, v nichž je teplota hlavní proměnou. Hodně se mluví o teplotě Země, lze provést nějaký odhad jejího rozsahu? Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) poukázal na vliv lidstva, bez kterého by byla teplota na Zemi o 2 až 3 oC nižší, zatímco podle Národního úřadu pro ovzduší a oceány v USA (NOAA) se průměrná teplota na Zemi zvýšila od roku 1880 do současnosti o pouhých 0,8 oC. Čemu máme věřit?

    A jeho odpověď :

    Takový odhad se odvíjí od předpokladu chování Země jako hypotetického černého tělesa. Připomeňme si, že příchozí záření ze Slunce s teplotou cca 5800 K a vlnovou délkou 497 nanometrů má protiakci odcházející záření ze Země při teplotě 290 K a vlnové délce 9,9 metru. Teplotu Země (T) pak můžeme odhadnout ze vztahu Tčť {(1-A) / (1-G)}1/4 , kde Tčť je teplota černého tělesa. Důležitá je sluneční konstanta S znamenající hustotu energie záření ze Slunce ve vzdálenosti orbitu Země. Za základ můžeme vzít v úvahu dva rozhodující procesy; odraz (tzv. albedo A ~ 35 procent) a absorpci (tzv. skleníkový efekt G ~ 45 procent, kdy část záření se v důsledku interakce s atmosférou vrací zpět). Pro současný stav vychází T okolo 17 oC. Hraniční hodnoty ukazují T = 5,4 oC v případě bez atmosféry, T = – 23 oC bez skleníkového efektu a T = 50 oC bez albeda. Tyto odhady velmi dobře ilustrují nejen mimořádně nám prospěšné nastavení Země ve sluneční soustavě, ale poukazují i na nepříznivé hodnoty u sousedních planet Mars, kde G je zanedbatelný, a u Venuše dosahující až 80 procent. Tyto hodnoty byly v minulosti jiné a taky příznivější pro existenci života. Relativní tepelná stabilita Země spolu s přiměřeně malým rozptylem teplot 50 oC je nejen důležitá, ale také leží příznivě kolem teploty tuhnutí vody. V tomto měřítku bude fluktuace v řádu stupňů zcela přirozeným jevem systému závislém na momentálních hodnotách S, A a G. Počasí i klima tak má i bude mít krátkodobé výkyvy bez ohledu na to, jestli na planetě je, nebo není člověk.

    V předchozí mé odpovědi jsem Vám dal odkaz na to, odkud jsem to čerpal:
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zdenek-Sverak-muj-soused-Milion-chvilek-Studenti-Profesor-tyrany-za-medaili-od-Zemana-bez-obalu-o-17-listopadu-602304

    Ta otázka i odpověď je ke konci – před fotografií Klause st. .

    Rozmysl u mě, snažím se, ale tak nějak předem nezpochybňuji texty od vědce, profesora FÚ AV ČR.

   4. Vendo, dobře, je to v odkazu o Zdeňku Svěrákovi a spol. pěkně zahrabané v článku, četl jsem to letmo, většina článku je o něčem jiném. Tedy chyby o klimatu, které jsem ukázal, vykopírovaly Parlamentní listy.
    Odkaz na IPCC
    https://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/souhrnna_zprava_ipcc_2015/$FILE/OEOK-IPCC_SYR_report_CZ-20150504.pdf
    str.
    „Lineární trend globálních průměrů kombinované teploty z povrchu souše a oceánu vykazují oteplení o 0,85 [0,65 až 1,06] °C za období 1880–2012, za které existuje několik nezávisle vytvořených datových souborů (obr. SPM 1a)“
    Komentář :
    To tedy říká IPCC a NASA rovněž. Já říkám, že lineární trend neí totéž co rozdíl teplot 1880 a 2O12. Co o IPCC říká redaktor Parlamentních listů, je celkem jedno. Těžko bude vliv lidstva 2-3°C, když celková změna je 0,8°C. Prof. Šesták odpovídá na něco jiného- tu Venuše, tu Mars.
    Cituji položenou otázku redaktorem Parlamentních listů :
    „Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) poukázal na vliv lidstva, bez kterého by byla teplota na Zemi o 2 až 3 °C nižší, zatímco podle Národního úřadu pro ovzduší a oceány v USA (NOAA) se průměrná teplota na Zemi zvýšila od roku 1880 do současnosti o pouhých 0,8 °C. Čemu máme věřit?“
    Odpověď : Redaktorům Parlamentních listů určitě ne.
    Nečetl jsem celou zprávu IPCC, která má asi 3 500 stran. Hlavní informace je, že do roku 2100 se očekává nárůst teplot o 2-3 °C, což je spíše nižší mez odhadu.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Spor_o_glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3%AD
    „Ve vědecké literatuře existuje silná shoda, že globální povrchové teploty v posledních desetiletích rostou a že trend je způsoben zvýšenými emisemi antropogenních skleníkových plynů.“
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3%AD
    „V roce 2015 státy UNFCCC přijaly Pařížskou dohodu, která má za cíl omezit globální oteplování ( do 2100) na výrazně nižší hodnotu než 2,0 °C ve srovnání s předindustriální úrovní, s úsilím o omezení oteplení do 1,5 °C..Do roku 2100 by měla povrchová teplota na Zemi stoupnout o 0,3 až 1,7 °C pro scénáře s výrazným snižováním produkce CO2, resp. o 2,6 až 4,8 °C pro scénář s dnešním tempem produkce CO2.“

 9. Pavle v,

  …Po této poznámce mám silné pochybnosti o právě o vaší integritě…
  Nestarejte se o moji, nýbrž o vaši morální integritu – právě na ní budete ještě muset hodně pracovat.

  …Lžete – nikde jsem nedělal ctnost z kázání vody a pití vína…
  Opravdu? Vždyť váš citát usvědčuje ze lži právě vás:

  I tvrzení (= vodu kázat)
  které jeho zastánce nedodržuje (= víno pít)
  může být pravdivé (= může být podle vás ctnostné)

  Jinými slovy, kdo uznává (jako vy), že se sám nemusí řídit tím, co tvrdí,
  ten je pokrytec a lhář, který jiné lidi jen otravuje a parazituje na nich.

  A jestli chcete jenom nezávazně blábolit (což tady obhajuje například Matrix),
  tak řešením samozřejmě není řídit se těmi bláboly – řešením je netvrdit bláboly.
  Matouš 5/37: Ať je tedy vaše slovo ‚Ano‘ ano a ‚Ne‘ ne. Co je nad to, je od zlého.

  1. Pane JK,

   všechno to vaše vztekání plyne z pouhého nepochopení věci. Jde o to, že rozpor mezi skutky a slovy člověka, nemusí nutně znamenat, že ten člověk lže. Když například notorický alkoholik, který není schopen zbavit se své závislosti, řekne svému synovi, že alkohol je zlo, neznamená to, že mu lže. Nebo když vám vyhlášený lhář řekne, že 2+2=4, neznamená to, že to vypočítal špatně. Jen v dětském světě se lidé dělí na lháře a kabrňáky, na ty, kdo ze zásady lžou nebo na ty, kdo ze zásady mluví pravdu. Ve skutečném světě žádný člověk nemá stoprocentní morální integritu a šikovný slovní manipulátor při výměně názorů dokáže bleskově vymyslet „argument“ (něco z vaší minulosti), na němž vás nachytá. A neříkejte, že se vám to ještě nestalo.

   Mějte se

   Pavel

 10. → Když například notorický alkoholik, který není schopen zbavit se své závislosti, řekne svému synovi, že alkohol je zlo, neznamená to, že mu lže.

  Alkoholicus semper mendex – alkoholik vždycky lže.

  1. A kuřák zajisté také? Jste vedle jak ta jedle i JKčkem a hvězdičkou dohromady, ještě že tu máte od ní tu bezpodmínečnou lásku.

 11. ad.Pavel Vybíhal 6.11.2019 (21:11)

  https://hlidacipes.org/prijmete-ctyricet-detskych-uprchliku-vyzvalo-recko-v-zari-prahu-ministerstvo-vnitra-o-prosbe-mlci/

  Dalo by se to Overtonovo okno alespoň trošku pootevřít?
  ————————————————————————–

  *Vývoz vojenského materiálu z Česka do Turecka stoupl loni na 5,4 milionu eur (139,4 milionu korun), meziroční růst byl dvojnásobný.

  *Zatímco v roce 2001 české zbrojovky vyvezly zbraně za dvě miliardy korun, loni objem exportu překročil 18 miliard a letos by mohl zlomit 20miliardovou hranici./2017/

  *Zhoršující se bezpečnost ve světě českým zbrojovkám pomáhá

  *Úspěšně vyvážíme převážně do Evropy, Asie a Afriky,

  z článku:
  ad.Co se týká národností, nejvíce nedoprovázených dětí pochází z Afghánistánu a Pákistánu, třetí nejvyšší počet pak ze Sýrie.

  *Země, kam ČR nejvíc vyváží

  Irák – 10 procent
  78 procent letecká technika; 7 procent rakety; 5 procent střelivo

  SAE – 8 procent
  54 procent pozemní technika; 32 procent elektronika

  USA – 6 procent
  87 procent letecká; 7 procent střelivo

  Egypt – 6 procent
  62 procent výrobní zařízení; 35 procent pozemní technika

  Afghánistán – 5 procent
  99 procent letecká technika

  *V černu 2018 zahájila koalice vedená Saúdskou Arábií útok na jemenský … potvrdila šestinásobný vzrůst v počtu zabitých a zmrzačených dětí v … Zbraně dodává válčícím stranám v Jemenu také Česká republika. …. Denně zabijí 130 dětí.

  *2018 – Kdo by v ČR kdy slyšel o nějaké válce v Jemenu, o milionech dětí … za toto vraždění, protože česká vláda je podporuje dodávkami zbraní Saúdské Arábii.
  https://blisty.cz/art/92189-cr-podporuje-dodavkami-zbrani-vrazdeni-deti-v-jemenu-ktere-provadi-saudska-arabie.html

  *
  https://www.euro.cz/byznys/cesti-zbrojari-rozjedou-byznys-v-pakistanu-pomohla-statni-navsteva-1317156

  *CZ 807 BREN: Stovky tisíc českých útočných pušek pro Pákistán
  https://www.armadninoviny.cz/cz-807-bren-stovky-tisic-ceskych-utocnych-pusek-pro-pakistan3f.html

  —-
  *V Česku přibývá dětí, které vyrůstají mimo svou vlastní rodinu. Za posledních deset let se víc než zdvojnásobil počet chlapců a děvčat, o které se starají pěstouni. V roce 2006 v pěstounských domácnostech žilo ani ne 5000 dětí, nyní přes deset tisíc./2017/
  Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/statistiky-v-cesku-pribyva-deti-ktere-vyrustaji-mimo-svou-rodinu-20170301.html

  *V pěstounských rodinách vyrůstají dvě třetiny dětí v tísni

  *Drogově závislých mladistvých přibývá. Je alarmující, jak je pro děti snadné obstarat si drogy

  *Národní výroční zpráva o užívání návykových látek v Česku v roce 2016 uvádí, že kolem 5500 dětí a mladých do 18 let mělo podle odborných odhadů závislost na pervitinu a opioidech, na konopí asi 27 300 a na alkoholu zhruba 20 000. V zemi bylo přes 11 100 patologických hráčů v dětském věku.


  * Každé dvě minuty se v EU ztratí dítě.
  Podle organizace Missing Children Europe ale lidé v unii každý rok nahlásí čtvrt milionu zmizelých dětí. To je jedno dítě každé dvě minuty.

  *Robert David Steele: Ve světě ročně zmizí 7 až 8 milionů dětí …
  https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc

  ..našich tisíc základen v zámoří neslouží k národní obraně,jsou to ostrůvky na pašování
  zbraní,zlata,hotovosti,drog a malých dětí.

  *Juvenilní justice lov na děti
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=2UXoRhyTCXo

  https://www.pokec24.cz/nezarazene/juvenilni-justice-v-norsku-teror-byznysu-s-detmi-a-stat-ve-state-barnevern/

  http://vesmironas.cz/25/03/2018/nebezpeci-juvenilni-justice/
  Novodobí obchodníci s dětskými otroky ukrytí za neutrálním pojmem „juvenilní justice“, jsou jednou z největších hrozeb, kterým tradiční rodina v dnešní době čelí. Jak svědčí tisíce případů z celého světa, situace začíná být vskutku apokalyptická.

  Upozornění – do Norska není bezpečné jezdit s dětmi obecně, existují případy, kdy BARNEVERN odebral děti rodinám, trávícím tam jen dovolenou. Podle norských zákonů je dítě, nacházející se na území Norska, majetkem státu!


  HLAVNĚ TO NIKOMU NEŘÍKEJ | Bratři Sekielští | Celý Dokumentární Film | České Titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4

  Bez výčitek: Kevin Annett a kanadská genocida – 2/5
  https://www.youtube.com/watch?v=4h2Gvy6WM_Q

  PS: Nemáš ani ponětí o čem se píše v Bibli.
  Takže můžeš citovat z Bible jak je ti libo,i tak budeš mimo.

  Samotné písmo nejen Bible usvědčuje náboženské organizace ze lží.

  1. A spadly jim šupiny z očí… No jak komu, že…

   → PS: Nemáš ani ponětí o čem se píše v Bibli.
   Takže můžeš citovat z Bible jak je ti libo,i tak budeš mimo.

   Souhlas Hvězdičko, souhlas. Pravda vyděsí. Tenhle „přímej přenos“ online je věru fascinující podívaná.

   1. ad.A spadly jim šupiny z očí..

    I kdepak.Spadnou až tehdy,když pochopí,že jsme Jedním a že to,co nám Znalec pole nevědomí zobrazuje v „přímém přenosu“ je o nás,o náplni našeho nevědomí.O tom skrytém.

    Srdce obrostlé tukem totiž znamená,že vědomá část mysli je otrokem té nevědomé,přeplněné
    pudy a pudovými emocemi.Jinými slovy: Nositelé světla se stali zvířaty.Jako v té
    pohádce Kráska a Zvíře.

    Je fakt,že pravda vyděsí,ale léčivá síla Pravdy má mnohem větší moc.Největší!

  2. Slečno Hvězdičko,

   já o voze, vy o koze. Nebo taky: USA: Kolik činí plat dělníka v Sovětském svazu? SSSR: A vy zase bijete černochy.

   ad vývoz zbraní: Zeman vyznamenal 41 lidí. Včetně miliardáře Krúpy a zbrojaře Strnada (Lidovky 28.10.2018) Miloš Zeman vystavěl svoji popularitu na odmítání pomoci lidem postiženým válkou.

   ad děti vyrůstající bez rodičů: Jak to souvisí s tématem? Co tím chtěl básník říci?

   ad zmizelé děti: Americká NASA je již tradičně terčem konspiračních teoretiků. Nově například radiová stanice InfoWars tvrdí, že na Marsu existuje kolonie dětských otroků. Aktivisté z hnutí Anonymous zase přišli s tím, že vědci našli mimozemský život, o němž zatím neinformovali veřejnost. S teorií o kolonii dětských otroků přišel bývalý člen americké výzvědné služby CIA Robert David Steele a s veřejností se o tuto představu podělil v rozhovoru se zakladatelem InfoWars Alexem Jonesem. Podle Steela na Marsu funguje kolonie unesených dětí, které někdo poslal na dvacet let do vesmíru a učinil z nich tak otroky v místní kolonii. https://plus.rozhlas.cz/nasa-tercem-konspiracnich-teorii-detsti-otroci-na-marsu-nebo-utajovane-6515012 K tomu snad není o dodat.

   ad Hlavně to nikomu neříkej: Je mi těch obětí líto. Také v Česku se vyskytla pedofilie kněží. Srovnáme-li počet nahlášených případů kněžské pedofilie (cca 2/rok) s ostatní nahlášenou pedofilií (cca 800/rok), pak kněžská činí 2,5 promile z celku. Je jasné, že hlavní těžiště sexuálního zneužívání dětí není u kněží. Zdroje čísel: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mapa-sexualniho-zneuzivani-v-katolicke-cirkvi-v-cesku-je-53-dolozenych-obeti-69243 https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sexualni-zneuzivani-deti-v-cr.A131024_133129_domaci_skr

   ad Kevin Annett: Je to podvodník. https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=en&u=https://rationalwiki.org/wiki/International_Tribunal_into_Crimes_of_Church_and_State&prev=search

   ad „Nemáš ani ponětí o čem se píše v Bibli.
   Takže můžeš citovat z Bible jak je ti libo,i tak budeš mimo.“
   Ano, uznávám, že na rozdíl od vás, slečno, nemám patent na výklad Bible :-)

   So long

   Pavel

   1. To není pouhý výklad Bible. Totiž Pavlína nemá patent na moudrost, argumenty,… ona se moudrou stala.
    A rozumět tomu nemusíte.

   2. → Ano, uznávám, že na rozdíl od vás, slečno, nemám patent na výklad Bible :-)

    V tom případě je docela echt bizár a dada, že se tou Biblí tak rád a často a kontextovně zcela nesmyslně (rozuměj: mimo mísu) oháníte. Vaše dnešní „velkovyprávění o ztraceném synu“, maringotkách a farizejích, to zas byl teda majstrštyk hodný génia (rozuměj: žvanila), nad kterým se lze jen v němém úžasu ustrnout a projevit shovívavý soucit.:-)))

 12. → Jen v dětském světě (…) Ve skutečném světě (…)

  Hmm, jóóó táák, až takhle sofistikovaně vy to máte v tý svý hlavě porovnaný; „dětskej svět“, „skutečnej svět“. No to máte fakt príma.:-)) Ale rozhodně nic záviděníhodnýho. Ve kterým „světě“ žijete vy? Když budete hodnej, tak vám to možná i prozradím.:-) Zatím můžete študovat: https://cs.wikipedia.org/wiki/Podobenstv%C3%AD_o_jeskyni – Ale pozor!, aby to nebyl třeba nějakej ten „dezinformační“ web a link, dneska jeden vopravdu neví. Babylón, zmatení jazyků, Platónova ústava, to všechno smrdí myšlením a prací.:-))

  ps: připojuju se k Matrixovi, a jsem taky rád, že jste tady…-)))

 13. → Honzo odmítáš diskuzi protože na ni nemáš.

  Ano, nemám, vopravdu a fakt ne. A díky Bohu za to.

  1. Ano, i já děkuji, že na mnohé nemám, to jsem raději za tu bosorku,….

   a ještě k tomu co bylo v komentáři: tzv. vata a argumenty druhých – řekla bych to takto:

   Slova moudrých v ústech nevědomých se stávají lží…
   Na druhou stranu cesta k upokojeni vede pouze skrze ukázněni sebe sama… ne skrze ukázňovani „druhých“.
   To znamená např. i to – jak mohu skrze slova alkoholikova o škodlivosti alkoholu považovat tento argument za moudrost?
   Nepochopila jsem v životě již mnohá ukázňování. I to se musí umět a že někdo „vatu“ nepochopí? Doroste :-) Možná :-)

   1. Já nemluvil o moudrosti, ale o pravdě. Že je alkohol škodlivá droga, je pravda bez ohledu na to, kdo to vysloví.

    U mě nejste za bosorku. Dokážu pochopit, že když jste vyrostla v prostředí neustálých argumentačních klamů hrnoucích se z tehdejších sdělovacích prostředků, že se nedokážete tak snadno přeorientovat. Já jsem v tom vyrostl taky a dlouho jsem si myslel, že je to tak správně, že je to normální. Honza by řekl, že jsem byl slepý.

   2. ad. pavel v8.11.2019 (12:19)

    Nebyla a nejsem ani nyní a zde odkázaná na argumentační klamy slepých, hrňte si sem, co je libo.

 14. ad. „….Ty koncentrační tábory – velkochovy ….“

  Zajděte jednou do velkochovu, který se zabývá chovem slepic na podestýlce. Budete zděšen, co se tam děje a jak je proti tomu velkochov v tzv klecovém koncentráku lidským.

 15. → Já nemluvil o moudrosti, ale o pravdě.

  Hmm, no teda odvaha hraničící s drzostí vám rozhodně nechybí. Už jste někdy viděl moudrost bez pravdy? Ale co to plácám, vždyť se ptám „slepýho“. Beru zpět a sorry..:-)

  Hloupý věří každému slovu, ale opatrný šetří kroku svého. (Šalamoun – Přísloví)

 16. → Honzo, co konkrétně bylo mimo mísu?

  Šílenec po vodě pátrá, i když je uprostřed vln. (Sextus Propertius)

  1. Kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne. (teta Kateřina)

 17. Zase jeden hokus pokus o změnu k lepšímu.

  Autentická občanská společnost
  Jak z toho všeho ven? Jak po třiceti letech stabilizovat křehkou demokracii?

  Nabízí se zde teze sociologa Ralfa Dahrendorfa, který zformuloval tři základní milníky na cestě k zajištění stabilní demokracie a svobody. Konkrétně stanovil tuto časovou mapu:

  1. Nejdříve potrvá přinejmenším 6 měsíců přijetí nové ústavy;

  2. poté potrvá přinejmenším 6 let, než lidé pocítí přínosy ekonomické reformy;

  3. avšak přinejmenším 60 let potrvá, než se vytvoří společenský základ každé demokracie, a tím je autentická občanská společnost. Právě až bude splněna tato třetí podmínka, teprve tehdy budou ústavní a ekonomické reformy fungovat nejen za pěkného počasí, ale i v období bouřek.

  Zdroj na konci.

  Jak obtížné provést u nás.Kde ten sociolog vidí časový limit 6 měsíců pro změnu ústavy ? Jo, tam, kde jsou na to podmínky, tedy nějaká ústavní většina. U nás nee.

  Žádná ekonomická reforma nevydržela 6 roků. I to rozkrádání bylo rychlejší.

  A třetí bod vylučuje vše ostatní. U nás k tomu nikdy nedojde. Pod Rakousko – Uherskem to byly nějaké mnohem delší roky, ale když potom došlo na ústavu, bylo jich v rychlém sledu více a vlastně nikdy nešlo o žádnou demokracii.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-tricet-let-po-listopadu-1989-hrozi-eroze-demokracie-82311?dop-ab-variant=15&seq-no=3&source=hp

 18. → Spadnou až tehdy,když pochopí,že jsme Jedním a že to,co nám Znalec pole nevědomí zobrazuje v „přímém přenosu“ je o nás,o náplni našeho nevědomí.

  Rozumím, Hvězdičko. Akorát sám dobře nevím, proč jsem v tomto směru vlastně dnes už jakýsi „doživotní skeptik“. Jinými slovy, pochybuji, stejně jako pochybuji o svém pochybování. Netušíte jak já někdy závidím blbcům. Blbcům, kteří mají okamžitě ve všem „jasno“.

  1. -> Akorát sám dobře nevím, proč jsem v tomto směru vlastně dnes už jakýsi „doživotní skeptik“

   Být skeptik znamená být naživu,tedy žít.

   Jestliže jdu k podstatě slova skeptik,pak podstatou slova je vidět,dívat se.pozorovat,což znamená být kolemjdoucím,a to je dobře.Taková je i rada Boží.
   Σκεπτικοι->σκεπτικός->kontemplativní , meditativní , ohleduplný->σκεπτῐκός->přemýšlivý , tázavý->σκέπτομαι-1.Podívám se , zkoumám,2.Zkoumám , uvažuji , přemýšlím->* sképiíai ->podívat se->* spéḱyeti -> 1.dívat se na to, dívat se dál->* speḱ->1. vidět , dívat se , pozorovat

   I pro mne bylo těžké přijmout,že se z pozice člověka nezmění nic ze dne na den
   nebo ihned.V okamžité zázraky jsem nevěřila,přesto mé podvědomí bylo naučeno
   díky této společnosti/tradicím ,zvykům,rituálům/ v zázraky věřit,jako když je malé
   dítě přesvědčeno,že dárky na Vánoce jsou od Ježíška či Santy.

   Bože můj,jak já byla nadšená,že mohu komunikovat s Nebeským Otcem.
   Domnívala jsem se,že budou nadšeni všichni,komu budu nejen o tom vyprávět,
   ale i ze způsobu a možnosti navázání přímého kontaktu s Ním.Drsný opak je pravdou.
   A tady je na místě můj dík tobě za dlouhodobou skepsi o představách a domněnkách.

   Jsou to právě ony,které člověka oslepily.A jsou to především naučené domněnky a
   představy našich rodičů a náboženských směrů napříč celou společností,předávané
   z generace na generaci již po tisíce let a pro náboženská a nyní i vědecká dogmata
   i bez možnosti ověřování.Ověřování bylo a je považováno za vzpouru proti Bohu,
   protože ohrožovalo mocenské zájmy „farizejů“,kteří mají i dnes různé kabáty a masky.
   A přitom jednou z Otcových berliček jsou slova:“Důvěřuj,ale prověřuj!“A že si dává záležet
   na tom,aby tomu tak i bylo,je schopen klást okamžitě člověku do cesty překážky a
   tím i zkoušky jak obstojí.

   Na mou zoufalost po reakcích,kterých se mi dostávalo,když jsem se snažila
   cokoliv vysvětlit mi pověděl:
   „Nemohu nechat rozkvést strom v zimě,nepřinesl by žádné ovoce.“
   To znamená,že vyprávět mohu o svých zkušenostech všem,ale pochopí jen ten,
   kdo pochopit má.A tak se to má i s našim životem.Mnohdy nevíme,komu a jak ,
   ať již v dobrém či zlém,pomůžeme pohnout se z místa či poznání sebe samého.
   Proto je dobré být upřímným a mluvit o svých zkušenostech a ne o svých
   představách a domněnkách.A jestliže jsem chybovala díky převzatým iluzím
   já,mají právo chybovat i ostatní.Chybováním se učíme všichni myslet.
   Chce to jen,jak říkává Otec,obrnit se trpělivostí.

   Faktem je,že chudoba /bída/ srdcí všude okolo rozdává jen bídu a není
   snadné pochopit,že jsou nemocná a potřebují jen nalézt v sobě to,co ztratila.
   Proto nehledají v sobě samých po Zdroji a bohatství,protože se mylně domnívají,
   že to najdou venku.A tak baží jen po tom,co má ten druhý,protože se litují.
   A protože sebelitují ,nežijí,ale živoří v závisti, nenávisti a věčném nedostatku.
   Proto je také sebelítost největší zlo.
   Ano,je to deprimující,pokud v sobě člověk povstal z mrtvých díky duši.
   Nemocní se topí ve svých vlastních emocích a pudech.To je to,čemu Otec říká
   „potopa světa“.Přitom právě o této zkušenosti je psáno nejen v Bibli.
   Je tam psáno obrazně/v symbolech/,co má člověk udělat,aby potopu
   ustál.Tedy jak postavit archu duchovní.Smutné je,že biblické texty lidé stále
   berou doslovně.Proto je k smíchu i pláči zároveň ,když se najde trouba,který
   archu hledá venku nebo tvrdí,že ji našel.A tak se to má i se všemi těmi relikviemi
   jako Longiovým kopí,ostatky apoštolů,třískami z kříže,Ježíšovou krví,svatým grálem,atd.

   Blbci,kteří mají ve všem „jasno“ jen živoří ve svých naučených představách a
   domněnkách.Mají svou iluzi a nejsou schopni druhým porozumět nebo
   přijímat nová poznání.Mají přeplněný pohár a nejsou kolemjdoucími.

   Má zkušenost je uvědomění si jediné jistoty,lásky bezpodmínečné,milosrdenství,
   tzv.bodu spojení/X/.Díky ní mohu komunikovat s Otcem zcela vědomě.
   Sám mne naučil rozlišovat mezi jeho myslí a myslí mého těla,ale dnes se
   tato hranice maže.Přesto mne každým dnem vystavuje takovým situacím
   a zákeřným ranám, ve kterých bych bez této lásky neobstála a denně si to
   uvědomuji.Také mým úkolem byla a je sebeúcta.
   Milosrdenství je také to jediné,co mohu tomuto světu dát.

   A právě za ty bolestivé rány se mi dostává od Otce poznání prostřednictvím
   každodenních zkušeností,kdy prostřednictvím vědomé i podvědomé mysli
   vede mou pozornost.
   Ostatně tak se děje zcela všem.Jen si toho jsou nebo nejsou vědomi.

   A pak jsem zde získala ještě další ověřenou zkušenost:
   Písmo Bible se týká zásadně vnitřního života a je psáno jazykem symbolů.
   V praxi to znamená, nejen že jsou špatně přeložená,ale že se prvně člověk
   má naučit jazyku symbolů rozumět a až potom bude rozumět textům.
   Nemluvě o tom,že každý čte podle svého stavu mysli.

   A další zkušenost:Je až neskutečné,v jakém množství a jak rychle dokáže
   slepý produkovat nejen duchovní „plevel“.Ten totiž,kdo zatím jen rozumuje
   rozumem,si zatím s Otcem nezabojoval o svou podstatu,o svou duši..A Otec to ví.
   Láska bezpodmínečná,milosrdenství,Matka dává život všem stejně bez
   rozdílu.Zrnu i plevelu.V den žně se plevel ukáže.Dřív nebo později.
   Ostatně tou poslední stříbrnou mincí/posledním haléřem/,je právě ta
   láska bezpodmínečná a poznání její hodnoty.Ona je živou inteligencí,
   kterou lze jen cítit.Proto se na otázku,co je to Pravda nedá odpovědět slovy.

   Pohrdá-li kdokoliv milosrdenstvím,pak si není vědom,že v jen v ní je jeho spása.
   Pohrdá-li kdokoliv milosrdenstvím,jak jej pak chce získat od Otce?

   1. → A tady je na místě můj dík tobě za dlouhodobou skepsi o představách a domněnkách.

    Řekl bych, že to „inter-actio“ je vzájemný a funkční. Taky ti * děkuji, děkuji že JSEŠ. Stejně je to zázrak, zázrak BÝT, no ne?..:-)

   2. → Pohrdá-li kdokoliv milosrdenstvím,pak si není vědom,že v jen v ní je jeho spása.

    Milosrdenství (spása) je pro mě neodmyslitelně spojený s Janem, neboli: Poznáte pravdu a pravda vás vysvobodí. Je to až k nevíře, ale funguje to.

    → Pohrdá-li kdokoliv milosrdenstvím,jak jej pak chce získat od Otce?

    Dobrá otázka. Pohrdá-li kdokoli milosrdenstvím, spásou, pravdou, pohrdá v konečném důsledku sám sebou. Přičemž je šumafuk, jestli si to vůbec uvěmomuje nebo ne. Kontexty, souvislosti, jsou přitom jasný jak facka.

   3. → Blbci,kteří mají ve všem „jasno“ jen živoří ve svých naučených představách a
    domněnkách.

    Blbce už dááávno neřeším. Že to (mě) někteří nedokážou pochopit a vstřebat, je mi fuk. Život je jinde. A vysvětlovat blbcům tento prostý fakt, nepotřebuji. V tý nepotřebě vidím nejen kus svý volby, ale zejména kus autentický svobody. Prostě, proč a na co, když je to zbytečný. Viz. tvoje → „Nemohu nechat rozkvést strom v zimě,nepřinesl by žádné ovoce.“ Každému takovému (po poznání toužícímu) mohu říct jen jediný: (po)otevřel jsem ti teď dveře, ale projít si jimi musíš sám, protože nikdo jinej to za tebe neudělá.

   4. -> Řekl bych, že to „inter-actio“ je vzájemný a funkční.

    Je mi ctí.

   5. ad.
    „…Honza11.11.2019 (16:21)
    → A tady je na místě můj dík tobě za dlouhodobou skepsi o představách a domněnkách….“
    Totiž skepse pomine, když se člověku „něco stane“ a třeba až po mnoha, mnoha letech ho osloví něco, co přečetl, vzpomínka, prožitek druhého člověka a pokud v tu chvíli i porozumí, co a jak vlastně, je po skepsi. Nebo naopak. Něco si přečte a následný prožitek mu potvrdí správnost přečteného slova a může ho přijmout.
    A blik, cvak moudrost, prožitek, slovo …. vše, o poznání silnější člověk, znova začíná, žije :-) , ta touha, sen po moudrosti rovněž ustoupí, neboť v přítomném okamžiku jí dosáhl. Vlastní pílí, studiem, prožitkem + darem :-)

   6. Hvězdička píše: „Blbci,kteří mají ve všem „jasno“ jen živoří ve svých naučených představách a domněnkách.Mají svou iluzi a nejsou schopni druhým porozumět nebo přijímat nová poznání.“

    Označovat druhé jako blbce je výrazem pýchy. V kázání na hoře řekl Ježíš: „Blaze chudým v duchu, neboť jejich je království nebeské.“ To znamená, blaze pokorným, to jest lidem, kteří se nepovyšují nad jiné (nemluví o nich jako o blbcích).

    Ježíš zcela nevybíravě kritizoval farizeje. Nikdy je však neodsuzoval jako takové, vždy je kritzoval v přímé souvislosti s jejich hříchy a postoji. Kritizoval hlavně jejich pýchu a pokrytectví. Farizeové mu usilovali o život a přesto řekl (Mat. 23,2-3): „Na stolici Mojžíšově zasedli zákoníci a farizeové. Proto čiňte a zachovávejte všechno, co vám řeknou; ale podle jejich skutků nejednejte: neboť oni mluví a nečiní.“ Jinde Ježíš vyzývá k lásce k nepřátelům a žádá, aby lidé byli dokonalí jako nebeský Otec, který nechává svítit slunce na dobré i zlé. Co Ježíš vyčítal farizejům nejvíce, byla neochota k naslouchání (Mat. 13,15): „Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže neuvidí očima a ušima neuslyší, srdcem nepochopí a neobrátí se – a já je neuzdravím.“

    Označit člověka za blbce je výrazem neochoty naslouchat (jaký smysl by mělo naslouchat hlupákovi?) Nevěřím, že člověk, který se povyšuje a není ochoten naslouchat, komunikuje s Nebeským Otcem.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference