mapa stránek || vyhledávání

Před prázdninami…

Kdysi jsem na Gnosis psal taková letní témata s názvem například „Střípky… pro prázdninové rozjímání“. Nebyla ale nijak jednoduchá. Představil jsem si totiž relaxujícího člověka na sluníčku, který přijímá energie z naší hvězdy a také potřebný vitamín a který, když nedokáže omezit práci mysli a vyčistit ji, tak nad něčím přemýšlí. Také kdy jindy, když ne v čase třeba zasloužené dovolené?

Jen tak pro oživení je tu malá ukázka z jednoho, již pět roků starého „letního“ příspěvku: https://hledani.gnosis.cz/stripky-snad-i-jako-inspirace-pro-prazdninove-rozjimani/

V jeho závěru jsem uvedl toto:

Jakou máme cenu?

Jeden vyhlášený speaker začal svůj přednáškový seminář tím, že nad hlavu zvedl padesáti dolarovou bankovku. Zeptal se asi dvou set přítomných posluchačů, kdo by ji chtěl? Ruce se začaly zvedat. Pak sdělil, že ji dá jednomu z přítomných, ale dovolil si udělat s ní následující. Zmačkal ji v ruce. Kdo ji ještě chce, zeptal se? Opět se ruce zvedly. A co když udělám toto, řekl speaker, upustil pomačkanou bankovku na podlahu a začal ji botou pošlapávat. Pak ji zvedl a špinavou a pomačkanou ji ukázal s dotazem – ještě ji někdo chce? A mnoho rukou zůstalo zvednutých. Speaker řekl – právě jste se naučili velmi cennou lekci. Nehledě na to, co jsem s těmi penězi udělal, stále je chcete, protože neklesla jejich hodnota. Stále je to 50 dolarů!

A co poučení? Během života se často cítíme, že jsme na dně, zmačkaní, špinaví, doslova zašlapaní do špíny tím, jaká rozhodnutí činíme a jaké okolnosti nás potkávají. Někdy máme pocit, že nemáme žádnou cenu. Avšak, a to je důležité, bez ohledu na to, co se stalo, nebo co se stane, tak nikdy neztratíme svou cenu v očích Boha. Špinaví nebo čistí, zmačkaní či nažehlení, pro Něho jsme stále drahocenní!

Dnes jsem si vybral téma pro zamyšlení se nad životem v období, kdy příroda dochází k plné síle v čase růstu před další etapou dozrávání a sklizně svých plodů. Přečtěte si, prosím, obsah odkazu na tento zajímavý článek:

https://vmarkus.sk/pribehy/fenomen-kmena-hunza-ktory-ani-vedci-nedokazu-vysvetlit/

Fenomén kmene Hunza. Území, kde jeho obyvatelé žijí, patří pod Pákistán a když si v mapách najdete tyto severní kraje, tak zjistíte, že je to velmi hornaté území, s určitě čistou vodou, s trochou zemědělské půdy a nepatrně dotčenou přírodou. Z článku vybírám způsob jejich stravovacích návyků:

R. Bircher v knihe „Hunzakuty – ľudia, ktorí nepoznajú chorobu,“ zdôrazňuje tieto veľmi významné výhody výživového modelu:

 • predovšetkým strava je vegetariánska;
 • jedia veľké množstvá surových potravín;
 • v dennej strave dominuje zelenina a ovocie;
 • výrobky sú prírodné, bez akýchkoľvek chemikálií a pripravené tak aby boli zachované všetky biologicky hodnotné látky;
 • alkohol a sladkosti konzumujú len veľmi zriedka;
 • solia vo veľmi malom množstve;
 • produkty pestujú iba v pôvodnej pôde;
 • pravidelné dodržiavajú pôst.

A k tomu kopíruji charakteristické rysy těchto obyvatel hor jak jsou uvedeny v článku:

 1. Pracovitosť v širokom zmysle slova. U Hunzakutov sa táto schopnosť pracovať prejavuje tak počas práce ako aj počas tancov a hier. Pre nich je 100 — 200 kilometrov rovnako ako pre nás na krátka prechádzka v blízkosti domu. Veľmi ľahko dokážu vyliezť strmými horami, aby priniesli nejakú správu či novinku a potom sa vrátia domov svieži a veselí.
 2. Radosť zo života. Obyvateľ kmeňa Hunza sa neustále smeje, je vždy v dobrej nálade, aj keď trpí hladom alebo chladom.
 3. Mimoriadna odolnosť. «Nervy Hunzakutov sú silné ako laná a tenké a jemné ako struny,» napísal McCarrison. Nikdy sa nerozčuľujú a nesťažujú sa, nie sú nervózni a neukazujú netrpezlivosť, nehádajú sa medzi sebou a fyzickú bolesť, problémy či hluk znášajú s úplným pokojom mysle.

Některý člověk naší středoevropské civilizace by si možná řekl: Co je to asi za život? Bez televize /?/, bez seriálů, sportovních přenosů, zábavy různých bavičů a zpěváků, bez ranního stávání a dojíždění do práce, vození dětí do školy a kroužků, bez nákupů v marketech, bez piva a debat o politice, sportu, ženských, bez nových a nových tužeb, které se upínají k úúúžasnému modelu nového auta, nového PC, mobilu… Zkrátka konzum v plné podobě na straně jedné, v němž většina z nás žije, a na druhé straně průzračná obloha, čistý vzduch a voda z ledovců, meruňky které se v období růstu nestříkají… a ve volném čase třeba jen sousedé a z našeho pohledu primitivní hry dětí i dospělých??

Znají tito lidé aféry politiků, problémy celebrit, výkony sportovců, kterými jsme v rámci boje za větší úspěch politické strany či jen pro potěšení smyslů krmeni?

Kdo si najde toto území Hunza na mapě, zjistí, že tam vede silnice „Karakoram HighWay N-35“ Sporadicky musí být i benzinová pumpa. A na ní třeba kola a různé tyčinky či brambůrky? A nebo také ne! Mám jednu vzpomínku na podobné, civilizací nedotčené obyvatele někde na severu Švédska. /Je to asi z knihy MUDr.Jonáše??/ Přijel jim tam kdysi typický Evropan, civilizací naopak velmi dotčený a stěžoval si na bolest zubů. Místní obyvatelé se divili, jak vůbec mohou zuby bolet. Podle nich to jsou přece kamínky. Netrvalo však dlouho a do jejich čistých krajin a přírodních stravovacích návyků se dostal i bílý cukr a výrobky z něho a po čase s ním přišel i zkažený chrup s bolestí těch „kamínků“.

Lze jen přemýšlet a představovat si tuto část Pákistánu a nebo dále můžeme vyhledávat další informace, třeba úroveň jejich školství v této oblasti světa pod velehorami a ledovci. Jejich náboženství. Jejich jarní půsty. Kolik mají v rodinách dětí, jaká je úroveň bydlení…? A co HDP, co parita kupní síly…? Mnoho lidí i u nás, zvláště mladých, mají pod vlivem působení civilizace tendenci jakoby z tohoto světa utéci, jít blíž k přírodě. Jsou zde i různé malé komunity, které by se nejraději všemu, co civilizace nabízí, vyhnuly. Náš zákon nedává všem povinnost pracovat, ale jeho část, Listina základních práv a svobod, mnohé zajišťuje. Dovolím si pro někoho až kacířskou myšlenku; uprostřed „vyspělé“ civilizace, to se to navrací k přírodě? Úraz dítěte, porod, operace… a honem zpět do civilizace, jsem občan s právy! Jak moc ale v této zemi Hunzů tato „Listina základních…“ platí, a vědí vůbec o ní?

Letní rozjímání nad tímto tématem – o životě kmene Hunza – může zabrousit do různých oblastí. A také může nakonec přinést objektivní zhodnocení našeho vyspělého pohledu; máme se móóc dobře!! Vždyť se mohu dožít třeba i osmdesátky, posledních pár roků sice s kardiostimulátorem, kupou léků a novým kyčelním kloubem, úplně ke konci pak napojen na dýchací přístroj a umělou výživu.

Rozjímám teď u PC. Starší muž kmene Hunza sedí v tento čas na vyhřátém balvanu nedaleko řeky Hunza River, zá zády mu v sadu dozrávají krásné meruňky, jeho oči bez brýlí ve věku sto dvaceti let se kochají pohledem na majestátný ledovec Momhil Sar ( 7.343 m.n.m.). Napije se ze své butylky mírně zakalené ledovcové vody, to je ten vysoký obsah minerálů, a těší se ze svého klidu; těla, mysli i duše.
 

Pěkné léto a hodnotné rozjímaní přeji všem.
 

Václav Žáček /Venda/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

84 komentářů

 1. ad.
  „Anonym 2 18.6.2019 (20:01)
  Matko, velmi dobře vystihující.“
  Anonyme,
  abych pravdu řekla, pokud je to vystihující, tak z těch skutečností příliš radost nemám …

  ad.
  Návštevník 19.6.2019 (10:36)
  No, návštěvníku, jako učitelský děcko jsem to asi neměla až tak lehký. Možná to bylo i dobou, kdy jsem chodila do školy,…ale tak praxe mne naučila, i když kantor mi nedá jedničku, ale dvojku, svět na tom nestojí. A v praxi pro mne bylo daleko horší, když jsem dostala od jiného učitele 2-. Spíš bych se smířila s 3.
  A k té kvalitě – možná záleží na kantorech, jak se staví k výuce a ke svým žákům. No, chybičky se vloudí. Má dcerka prý nezvládne vystudovat gympl, kvůli češtině a matice. Měla jsem sto chutí se oné kantorky zeptat: „A co jste ji celé 4 roky učila?“. No, zatím jsem si nechala zajít chuť, dcerka to zvládla a půjdeme dokonce na další promoci.
  No, vím, je to jen papír :-)
  Aj, když už píši o škole a praxi – na střední škole chtěl kantor z češtiny, abych recitovala. Já na to, že recitovat neumím a po přečtení čehosi totéž naznal i on. Škoda, když nyní občas recituji v úzkém kruhu přátel, občas se ozve: „Ještě.“ Tak to je rozdíl mezi výukou a praxi :-)
  A další výuka je výuka duchovních nauk,… to je další kapitola sama pro sebe. Teprve to, jak se člověk v praxi uplatní a jestli předstihne své učitele, je známkou kvality výuky. Uf, že to ale bylo mnohdy těžké :-)
  Berte to prosím jako mé osobní poznatky, které nemusí býti osobně přenositelné a nemusí sloužit k výuce :-)

 2. Vendovi děkuji za letní příspěvek. Odlehčující s námětem, který může u člověka s jistou fantazií probudit představy o ještě čistém životě, byť třeba i primitivním, o životním prostředí. Ale může to být jen zdání. Pamatuji si na jeden již dost starý film s Belmondem, kde v závěru, v panenské přírodě Amazonie vjíždí na scénu – do záběru velké stroje pro zemní práce a likvidují prales, zelené plíce planety pro nějakou silnici. Nedávno jsem jel do Brna. Za Černou Horou, po levé straně kusy lesa, rezavého, suchého, který zničil kůrovec. Hektary stojících mrtvých stromů. Kde hledat viníky? Nebo je to běžný jev, nebo to bude již běžný jev? Představa i realita nedotčené krajiny od působení civilizačních vlivů bude čím dál vzácnější. „Populární“ jsou dnes videa pláží a hladiny moří, kde jsou hektary líně se převalujících odpadků – plastů. Včera jsem jel po dlouhé době vláčkem – motoráčkem. Kamarád strojvedoucí mne pozval do jeho kabiny. Je to takový jiný pohled než do boku nalevo či napravo z okna vlaku. Ta dráha je tam samá zatáčka. Za jednou z nich, tak čtyřicet metrů před námi srna přechází trať. Oba jsme vytušili, že to stihne. Ale za ní koloušek! Následuje poslušně mámu. Oba jsme vyskočili a pak již jen sotva slyšitelný náraz tělíčka do kol vlaku. V mžiku bylo po životě tohoto mláděte. Zastavit a zabránit srážce nešlo, byť jel vlak jen asi čtyřicítkou. Oba nás to velmi, velmi rozladilo. A mašinfíra přidal historku, jak řídil rychlíkovou lokomotivu, řítil se asi „jen“ stovkou a v dálce uviděl něco živého u kolejí. No stovka je velká rychlost a vlak se tak v této rychlosti přiblížil a….., k přivázanému vlčákovi ke kolejím. Strojvedoucí jen na okamžik spatřil hrůzu v jeho psí tváři a tentokráte ani žádný náraz nepocítil. Jaký je rozdíl mezi člověkem, který miluje přírodu a mezi člověkem, který dokáže živého tvora přivázat do kolejiště?! Proto vítám příspěvky typu „pro rozjímání“, kde může naše fantazie pracovat. I když skutečnost pak již nemusí být pravdivou. Sám jsem byl v loňském roce v Norsku. Hory, fjordy, příroda jak z žurnálu. Jak dlouho to vydrží? Tam asi ano, Norové milují přírodu.

  Ještě maličkost k zdejšímu diskutujícímu s nickem Degon. A prosím o pochopení, není to nic konfrontačního.
  Napsal jste něco Kolemjdoucímu 7.6. a pak hned druhý den toto V.Žáčkovi, autorovi článku v rámci tématu lidé a příroda: “

  8.6.2019 (10:52)

  Pane Vendo, očakával som miesto kritiky oponentov trochu konštruktívneho dialogu, napr. na tému modernizmu a pozitívneho kultúrneho a spoločenského života a nie obhajoby primitívneho spôsobu života niekde na vrcholkoch Himalájí, ktoré tam už tiež nejestvuje. Treba žiť v realite a nie v dajakej vysnenej a utopickej ilúzií. Ale Vám sú asi tie „babské reči“ blízke, keď im venujete toľko pozornosti.

  Prosím Vás, o jaké babské řeči, uvádíte je v uvozovkách, kterým Venda podle Vás věnuje tolik pozornosti, šlo z Vašeho pohledu? Pro úplnost, Vendův čerpá z nějakých slovenských webových stránek. „VMArkus“ -snad jsou za ním nějaké ženy?

  Přeji všem hezké léto. Slunce ale i adekvátně blahodárný déšť.

  Luboš

  1. Pánovi Lubošovi z 20.6.2019 (8:40):
   Aj Vás znepokojuje výraz „babské reči“? – Tento slovenský výraz „terminus technicus“ vyjadruje asi toto, čo som našiel na internete tuto: http:// innaia. blogspot.com/2015/09:
   – „myslím, že babské klábosení, je tak nějak součástí ženství a pokud je postavené na opravdovém přátelství a důvěře, tak je to strašně moc…“
   – Pokiaľ to „klábosení“ nieje od ženy, (ale muža) a nieje postavené na skutočnom priateľstve a dôvere, ale je za účelom balamútenia čitateľa, tak to nie je fér a treba to odsúdiť… Je to, ako odporúčať piť „zdravů ľadovcovú vodu“, aby sme sa dožili 160-tich rokov. Ako každý rozumný človek vie, ľadovcová voda je prakticky destilovaná voda bez akýchkoľvek minerálov…
   Tak teda „na zdravie, priatelia a dlhý život!“

  2. Luboši, díky za Váš vstup.

   Dotazy na pana Degona jste dostal zodpovězené – přímo od pramene. Není potřeba si toho nijak podrobně všímat. Pan Degon to již ukončil s tím, že jde / nevím jestli v mém článku „Před prázdninami“…./ a o balamucení. A jsem od něj za to zřejmě i křesťansky odsouzen.

   Dovolím si pro Vás jen drobnost. Můj článek byl zveřejněn 5.6.. Já jsem zareagoval takto stručně na pár vět od Kolemjdoucího:

   Venda 6.6.2019 (14:01)
   Můžete mi stručně vysvětlit, jaké „učení pana Žáčka“ myslíte?

   Děkuji.
   Václav Žáček

   Jeho odpověď přišla obratem – Kolemjdoucí 6.6.2019 (17:27)
   Venda: Můžete mi stručně vysvětlit, jaké „učení pana Žáčka“ myslíte?
   – Tak tedy opravdu stručně: To, které tak hojně prezentujete zde na těchto webových stránkách a nedáte na ně dopustit. Je motivováno Vaším bytostním egem. Ale, máte na ně jako svobodný občan – právo! Nikdo Vám ho neupírá. Pouze se s ním nemusí každý stotožňovat. To je taky právo každého čtenáře…

   Cítil jsem za moji povinnost mu to upřesnit – Venda 7.6.2019 (8:27)
   Ano, vyznávám učení Sant Mat. To asi máte na mysli. Jak souvisí třeba filosofie tohoto učení s náplní mého článku, to nevím. A co znamená to „jedna paní povídala“?

   Pak již neodpověděl, ale zapojil se pan Degon. A byl to rachot!! Vysvětlil tu kdo jsem:
   „Degon 9.6.2019 (10:11)
   Pre našu Hviezdičku a matku: Je to šokujúce a stresujúce odhalenie, keď sa satan rozhodne ukázať svoju pravú tvár. Je mi ľúto, že sa práve takéto dve výnimočné a jemné stvorenia stali terčom takého brutálneho odhalenia zo strany nášho exhibicionalistu, ktorému ide len o šokovanie toho jemnejšieho pohlavia. Dlho som ho nedokázal charakterizovať, ale teraz už viem o koho ide.“

   Ale je to pryč a vidím, že i některý svatý muž nemusí mít rád termín rozjímání, i když je tam téma přírody. Byl jste v Norsku, já v podhůří Himaláje. Víme oba, co je to kouzlo a velebnost hor, ještě i relativně čisté přírody.

   Ale nic.

   Vy jste tady dal své poznatky, které jsou pravým opakem pro předprázdninové rozjímání. Tedy něco od vašeho přítele. Někteří lidé jsou vskutku bezcitní. Schopnost empatie? Nula! Já slyšel od otřesném případě, kdy kdosi nalezl v lese mrtvého, na strom za uši hřebíky přibitého jezevčíka. Kdysi jsme vlastnili trpaslíčího jezevčíka – kouzelný pes. Víte, kdy se a proč projeví člověk jako psychopat? Ale raději to nechám po mém návratu z ciziny, pošlu Vám mail.

   Pane Luboši, je lepší rozjímat o hlubokém modrém nebi, o horách, zeleni přírody a o kráse třeba květů…..než o modernizmu a pozitivním kulturním společenském životě. Ale znáte to; proti gustu žádný….. .

   Mějte se hezky, v pondělí se s manželkou vracíme a pak se Vám ozvu.

   1. To mám být jako šťastná, že se o mě zmiňujete ve stejných větách jako kafemlejnek?
    Jó, mý čego by tím mohlo býti podpořeno a narůst až do nebe,….

 3. Zhodnocení: Jak se ukazuje, admin p. Kukliš se nenechal panem Žáčkem zmanipulovat do jeho tažení proti Degonovi a jako rozumný člověk volil neutrální postoj. To mu slouží ke cti.
  Anonym č.2 jde trochu dále a navrhuje něco jako „pakt o neútočení“, který se podařilo ustanovit v daleké Číně mezi Lao-ćem a Komfuciem, což je taková ideologická obdoba mezi duchovním vnímáním světa a života a tím materialistickým, který tady prezentuje pan Žáček (a jeho mluvčí Alois), což zabezpečilo v krajině mírové soužití a kulturní rozvoj na další období až do současnosti a císaři jejich služby využívali stejnou mírou.
  Takže mírová smlouva mezi oběma stranami konfliktu je možná, ale nesměla by být tak agresivní, jako je ta USA, která všechno chce řešit vojensky a násilně. To není ta správna cesta! Satanizmus vede ke konci světa a ne k mírovému soužití. Konfucius takové praktiky odmítal. Lao-ć se však taky mýlil, když život ctitele Taa popisoval v podřízenosti tomu druhému princípu (JIN a JANG).
  Oba představitelé se údajně setkali a je o tom i dokument (něco, jako mírová smlouva), kterou myslím už tady jednou Degon publikoval, ale s tím si nejsem jist. Konfucius nikdy neprosazoval násilí a nedopouštěl se nečestných podrazů…

  1. Degone, zvláštní, před chvílí mi kamarádka na týden „poslala“ anděly a archanděly světla ke mě domů.
   Cítím, že je to úžasné, i kdyby to byla jen autosugesce, jsou zde :-) A za týden provedu obřad loučení a pošlu je na další pouť ke třem dalším přátelům. Pokud máte zájem, dejte vědět :-)
   Texty Jar. Gonose jsem si vytiskla, ale mám doma tolik papírů, že jsem si zatím nevzpomněla, kam jsem je uložila. Ale chybí mi ty texty, byly moudré.
   Hezký den i Vám i dalším zdejším.

   1. Zvláštní, nikdo je nechtěl přijmout domů, tož jsem jim dala svobodu.
    – Kolikrát se ještě pro nás vrátí?
    – Kolikrát se ještě každý z nás pro někoho vrátí?

 4. Venda píše Hvězdičce, že je mile překvapen. Zřejmě nad obsahem toho, co píše ona.
  Přemýšlel jsem krátce, co jej asi zaujalo. A jak znám jeho příspěvky zde a jeho odkazy na učení Sant Mat, tak to bude asi ten zvukový proud.
  Tak jsem zvědav, jestli se k tomu Venda ještě vrátí.

 5. Luboši, vlastně jste to napsal již stručně za mě.

  Zvukový proud, Šabd, Nám, Duch svatý. Slovo, Logos, Nád, Vadan, Kalma, Isma-iázam,Ákáš Bání, Udgíta, Rám nám, Hudba Slova, Slyšitelný životní proud….a další mnohá pojmenování v mé milované Surat šabd józe. Je její alfou a omegou.

  Lidský jazyk je k pojmenování a působení tohoto fenoménu nedostatečný. Působí odstředivě i dostředivě. Je to samotná Podstata se svým tvořivým Světlem, dalším souběžně působícím fenoménem. Má mnoho podob, různě přirovnávaných k lidem známým zvukům /jedoucí vlak, zvuk vody, lastury, zvonu…../.

  Jako se duše v lidském těle projevuje v podobě vědomí, Bůh se projevuje jako vnitřní duchovní Zvuk. Existuje pět forem Šabdu v každé lidské bytosti. A zase jen lidé s nimi mohou pracovat, protože k tomu mají předpoklad vlastnictvím toho důležitého elementu. Setkat se s ním lze v oblasti „třetího oka“.

  Paní Hvězdička o něm dříve nepsala. Proto mě to nyní milé překvapilo. Každý má svůj vývoj a já Vám, Hvězdičko, za to, že jste to tu zmínila, děkuji.

  Je zřejmé, že mnozí si toho ani nepovšimli.

  Pěkný den oběma a moc zdraví.
  Václav Žáček

  P.S. – pro Luboše – byl jsem na józe a nic teď „netvořím“. Je na to i příliš horko.

  1. Pro Vendu:

   ad.Paní Hvězdička o něm dříve nepsala. Proto mě to nyní milé překvapilo. Každý má svůj vývoj a já Vám, Hvězdičko, za to, že jste to tu zmínila, děkuji.

   Je zřejmé, že mnozí si toho ani nepovšimli.
   —————-

   Trochu pootočím stolem.Osm let zde píšu stále o tom samém,ale až nyní sis to „uviděl“.
   A za tuto milost poděkuj Otci.

   *stůl->vše,co je na stole,je náplní vědomé části mysli

   PS:Jak úžasně zní slovíčko „aha“,neboť jest znakem vidění obrazu,uvědomění a poznání.

  2. Jasně, je mi to jasné. Čí slova ten tvořivý ZVUK potvrzují?

   Třeba tady – evangelium Jana 3:8; Vítr vane, kam chce, a slyšíš jeho hlas, ale nevíš, odkud přichází a kam jde. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha.

   Nebo tady: Jan 14:24; ….. A slovo, které slyšíte, není mé, ale Toho, který mě poslal, Otcovo.

   Pěkný den, a to všem.
   Luboš

 6. Píšu sem také osm roků.
  Mé články / i ostatních přispívatelů / mají do r. 2014 smazánu diskuzi.

  Vy, Hvězdičko, jste pod mým článkem poprvé zmínila něco o zvuku /tóny/v březnu 2014:

  „Slovo,Slovo Boží,to je Obraz složený z obrazů. Obraz,to jsou frekvence,neboli tóny.
  Bible a nejen Bible,ale i ostatní Písma různých náboženství,vypráví
  STEJNÝ PŘÍBĚH.“ . . . . . . „Bible je Příběh a Cesta Domů,do svého Srdce,podaný v různých slovních variantách,vydávajících však OBRAZ stejný.To,co je vydáváno za Proroctví,je ve skutečnosti popis MYSTICKÉ CESTY,tedy bytostného i Bytostného přerodu.
  Soukat do sebe slova bez obrazu a zvuku je nesmysl.

  Takže 1 x tóny a 1 x zvuk, to bylo od Vás tady poprvé.

  6.6.2019 jste pod tímto článkem významně ve svém chápaní Slova, Ducha svatého, Šabdu….atd, jako tvůrčího projevu Boha, pokročila – viz.: „A aby to bylo ještě víc tajemnější a zamotanější,v některých knihách Bible,jako je např. tzv.Janovo zjevení,jsou informace tak pečlivě zašifrované,že bych je bez vnitřního světelného a zvukového Proudu nikdy neměla šanci rozmotat.“

  Rozdíl, ale pokrok – jen tóny před 5ti léty a dnes zvuk jako světelný a zvukový Proud !

  Pěkný den.

  S mým článkem to mnou uvedené nesouvisí, ale cítil jsem, že bude dobré drobně na Váš pokrok zareagovat.

  Václav Žáček

 7. Ježkovy voči….Hotová blikající duha.
  Ještě že to jde posoudit

 8. Kdyby Hvězdička nebyla žena, tak bych napal, že si tu dva měří kdo ho má většího.
  Je paradoxní a zároveň tak běžné, že se tolik egoistické oddělenosti projevuje u lidí, kteří se považují za vrcholně duchovní. Tak málo lásky k bližnímu svému. (přijetí druhého jaký je a respektu k němu)
  Předkládáte zde mnoho let své pohledy a představy o tom jak se podle vás věci mají a snažíte se v podstatě zesměšnit a ponížit ty kteří nesouhlasí. Jste nespokojeni, že ostatní nesouhlasí, ale nevíte, že nedojdete uspokojení a klidu ani kdyby všichni souhlasili.
  Čím více se lidé snaží nalézt Boha, čím více na sobě pracují v představě svého zdokonalování, a čím více chtějí na svou stranu přetáhnout ostatní, tím více se aktuálně poznání Boha a pravdy která osvobozuje vzdalují.

  1. Anonym 2 3.7.2019 (9:44)

   ad.Kdyby Hvězdička nebyla žena, tak bych napal, že si tu dva měří kdo ho má většího.

   Duálně rozdělené a sexuálně závislé nevědomí.Od toho se odráží i tvůj způsob
   vědomého myšlení,což sebou nese i způsob tvého konání a snášení důsledků.

   ad.Je paradoxní a zároveň tak běžné, že se tolik egoistické oddělenosti projevuje u lidí, kteří se považují za vrcholně duchovní. Tak málo lásky k bližnímu svému. (přijetí druhého jaký je a respektu k němu)

   Otřepaná fráze nemocného slepce,který skutečnou lásku bezpodmínečnou nezná,ačkoliv si sem přišel o ní spolu s Otcem zabojovat.Není si toho vědom,zapomněl.
   Lásku si plete s přetvářkou laskavosti a dává na odiv svůj vlastní stín.

   ad.Předkládáte zde mnoho let své pohledy a představy o tom jak se podle vás věci mají a snažíte se v podstatě zesměšnit a ponížit ty kteří nesouhlasí. Jste nespokojeni, že ostatní nesouhlasí, ale nevíte, že nedojdete uspokojení a klidu ani kdyby všichni souhlasili.

   To je projev tvé vlastní sebelítosti a vidění rozděleného ducha.
   Sebelítost je největší zlo.

   ad.Čím více se lidé snaží nalézt Boha, čím více na sobě pracují v představě svého zdokonalování,

   To je také naučená fráze,která má k realitě a uskutečnění velmi daleko.
   Právě pro tu přetvářku hraní si na svaté.I ty ji máš ve své představě stále v podvědomí.
   A právě pro tuto iluzní a naučenou představu dokonalosti po mně chceš,
   abych se přetvařovala?
   Na jednu stranu kritizuješ nedostatek lásky bezpodmínečné,ale její projev se ti nelíbí
   a chceš po ní ,aby se přetvařovala a mazala ti med kolem huby.Jenže tak to nefunguje.

   ad.a čím více chtějí na svou stranu přetáhnout ostatní,

   Tak na to zapomeň velmi rychle.Každý zde může nanejvýš říci vpravdě svůj příběh
   svého spojení s Bohem a svůj životní příběh a o svých zkušenostech,u kterých zná
   příčinu i důsledky.Ty jediné jsou jeho získaným bohatstvím.

   ad.tím více se aktuálně poznání Boha a pravdy která osvobozuje vzdalují.

   Tak proč znám Otce,proč znám Matku?Jsou Živými Mistry.Znáš je i ty?Otec dokáže
   i tebe ukřižovat tak,abys neodešel s prázdnou.Klid najdeš jen sám v sobě.Venku ho nenajdeš.Roky zde píši,že jej i ty můžeš uvnitř poprosit o milost smrti a milost rozumu.
   Udělals to alespoň jedinkrát?Je pro tebe tak strašně ponižující poprosit Otce
   o pomoc a přiznat si,že vlastně nic nevíš?!

   Vždyť ty ani nevíš,že nic nevíš a nevíš,o čem mluvíš.Zatím žiješ ve svém vlastním
   světě představ a iluzí.Ten ti ovšem bude Otcem zbourán.

   ———
   Tady mám čtyři děti a každé je jiné povahy.To se týká i manžela,zeťáků,atd.
   Miluji je všechny stejně i s jejich chybováním.Každý chybujeme.Proč bych měla mezi
   nimi a tebou dělat rozdíl?Zvláště,když díky Otci vím,kým jsem vpravdě.
   Proč bych se měla přetvařovat?Aby mě lidi měli rádi takovou,jaká nejsem?
   Záleží mi na tom,jak mne vnímáš ty nebo někdo druhý?Musím snad zapadat do tvých
   představ a domněnek,když sám sebe neznáš vpravdě?Jsem prostě taková,jaká jsem.

   Nezesměšňuji tě,ani neponižuji.To je jen tvé vlastní vnímání.A když už mne bereš
   jako nepřítele,pak tedy pamatuj:Miluj svého nepřítele jako sám sebe,neboť tady
   ti tví „přátelé“ nikdy neřeknou vpravdě to,co si uvnitř myslí.A když,tak jsou to
   názory slepých,duálně rozdělených duchů.

   Symboly/přísloví/:
   * Z Ovce jsi,nádherný to uvnitř Bod; a čtyřech ne X mysl .
   * Perla z Matky tvé orel uvnitř nebes – Cesta Boží,hory diamant;
   cesta lodí- uvnitř srdce Oceánu a
   perla z Matky- hrdiny uvnitř dívkou/nezbytností/.

   1. „ad.Kdyby Hvězdička nebyla žena, tak bych napal, že si tu dva měří kdo ho má většího.
    Duálně rozdělené a sexuálně závislé nevědomí.“

    O sexualitě to vůbec není, a že jí tam hvězdička vidí je důsledek jejího nezdravého postoje k ní, potlačuje svou sexualitu z důvodu představ, že je na ní něco špatně. Tím znásilňuje své tělo a trápí manžela.
    Máme už několik dětí a pro samotné potěšení to tedy JÁ dělat nebudu, a manžel ať to kouká respektovat a neotravuje mě kvůli svým nízkým potřebám.

    Ten výrok o poměřování se přeci běžně používá jako popis souboje dvou lidí které slušně pohání ego v předhánění jeden druhého.

    Dál se k tomu příspěvku nebudu vyjadřovat, musel bych rekcemi popsal mnoho odstavců.

   2. Anonym 2 6.7.2019 (16:42)

    ad.O sexualitě to vůbec není,…

    Ty si to skutečně neuvědomuješ?Svou duálně rozdělenou a sexuálně závislou mysl popřeš a vzápětí jasně potvrdíš svými představami a domněnkami.

    ad.Ten výrok o poměřování se přeci běžně používá jako popis souboje dvou lidí které slušně pohání ego v předhánění jeden druhého.

    To by ses nejprve musel naučit rozlišovat zrno od plevele.A k tomu jiná cesta,
    nežli spásná sexuální askeze nevede.Ale to neláká nikoho,raději papouškuje nesmysly.
    Přestože je o tomto poznání,příčině i důsledcích psáno v Písmech,přestože o tom
    pojednává celá alegorie o Ježíšovi.
    Jak k smíchu a zároveň k pláči jsou následující „duchovní“ žvásty o přelidnění Země.
    A jak to spolu vše souvisí,to už nevidí.

    PS:Jinak děkuji. Když jsem včera manželovi přečetla tvůj příspěvek a zeptala se,co by ti na to odpověděl,vedli jsme úžasný rozhovor na toto téma.Týkal se UVĚDOMĚNÍ a poznání skutečné lásky.Jde o naši zkušenost,o naše bohatství.Otec je výborný Učitel!
    A tobě manžel odkázal:“Poznal jsem skutečnou lásku a shovívavost.“

    Ostatně nezkusíš,nevíš a nevidíš.A o tom je život tady v podsvětí,o zkušenostech.

   3. „spásná sexuální askeze“
    Sexuální askezi si ordinují církevní představitelé a protože těla většiny z nich nejsou na takový život připravena protože produkují v hojné míře hormony které přivádějí sexuální představy a vzrušení, tak tímto rozhodnutím mnozí trpí. To vede k nezvládnutí situace a nastává tolik případů zneužívání, že se některé dostávají i na veřejnost.

    Hmota se musí rozmnožovat, proto má sexuální pud daný každý organismus.
    Pokud sexuální askeze, vegetariánství, a podobně, tak jen jako naprosto přirozeně nastanuvší stav bez chtění být lepšímnež ostatní. Jedině tak to není násilí se všemi jeho důsledky.
    Jestli jste si tu askezi nenaordinovala a manžela k tomu nedotlačila, ale došlo k vymizení sexuálních tužeb bez násilí, tak je vše v pořádku.

  2. Docela rád bych se Vás na něco zeptal. Ale nejde to. Víte proč, že?

   Václav Žáček

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference