- Magazín Gnosis – Hledání Světla, příspěvky čtenářů - https://hledani.gnosis.cz -

Proč Bůh dopouští zlo

„Proč Bůh dopouští zlo“ je název nové knihy, která nedávno vyšla v Nakladatelství Petrklíč. Z důvodu „atraktivnosti“ názvu jsem knihu přejmenoval. Původní název knihy byl „Nicota a polarita“. Na těchto stránkách byla dokonce zdarma ke stažení ve formátu pdf. Nakladatel si ale nepřeje dále její volné šíření, a proto jsem požádal provozovatele těchto stránek o stažení volné verze.

Kolem knihy byla na těchto stánkách poměrně věcná a konstruktivní diskuse. Možná si na to někdo ze zdejších diskutujících ještě vzpomíná. Jelikož jsem potkal mnoho lidí, kterým se kniha velmi líbila, rozhodl jsem se knihu vydat v tištěné podobě.

Ukázky z knihy a následná diskuse jsou např. zde:

https://hledani.gnosis.cz/milan-kucera-nicota-a-polarita-ukazka-z-knihy/
https://hledani.gnosis.cz/odpadkovy-kos/
https://hledani.gnosis.cz/stvoreni-clovek-buh/
https://hledani.gnosis.cz/zjeveni-milanovo/
 

Krátká anotace knihy „Proč Bůh dopouští zlo“

„Za svět odpovídá jedině Bůh. Ďábel je jen nepřijatelným hromosvodem, když svět stvořil Bůh.“

Chcete vědět, proč Bůh dopouští zlo? Chcete vědět, proč Bůh dopouští války, bídu, nemoci, bolest a utrpení? Chcete vědět, proč boží mlýny melou tak pomalu a Bůh nepotrestá hříšníky ihned? Chcete vědět, zda existuje duše a posmrtný život? Víte, jaký je rozdíl mezi duší a duchem?

Tyto odpovědi najdete v knize „Proč Bůh dopouští zlo“.

Kniha se zabývá termíny Bůh, Absolutno, Bytí, Jednota, Nicota, polarita, stín, hřích, dědičný hřích, karma apod. a vysvětluje tyto pojmy názorně a i pomocí obrázků v širších souvislostech.

Tyto termíny pak zasazuje do moderní psychologie a nových vědeckých poznatků o lidském mozku. Kniha hodně čerpá z vědomostí a objevů vynikajícího psychoterapeuta Carla Gustava Junga a i dalších lékařů, psychologů a psychiatrů.

V závěru knihy autor porovnává své poznatky s různými duchovními směry i náboženstvími.

Knihu v tištěné podobě si můžete objednat zde:
https://www.agenturabyti.cz/objednavka/
 

Milan Kučera
https://www.agenturabyti.cz/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 10