mapa stránek || vyhledávání

„SEN Slovensko a Česko“ na pomoc ľuďom v duchovnej kríze

Po niekoľkomesačnej príprave a za podpory medzinárodnej organizácie ISEN (International Spiritual Emergency Network) vznikla v týchto dňoch jej slovenská a česká sekcia pod názvom „SEN Slovensko a Česko“. Tento projekt je v SR a ČR jedinečný a pojednáva o duchovnom raste ako aj duchovnej kríze jednotlivca z trošku iného pohľadu.

Zakladateľkou „SEN Slovensko a Česko“ je Júlia Sellers (www.juliasellers.sk), ktorá skúma mimotelové zážitky ako súčasť duchovného vývoja jednotlivca. Na vzniku „SEN Slovensko a Česko“ sa podieľala aj medzinárodná mimovládna organizácia Aurisong, z.s.

„SEN Slovensko a Česko“ je súčasťou medzinárodnej organizácie ISEN. ISEN združuje predstaviteľov z rôznych krajín sveta za účelom poskytovania poradenstva pri riešení otázok súvisiacich s duchovným vývojom a duchovným rastom (spiritual emergence), ako aj stavom duchovnej núdze v rámci prežívania individuálnej duchovnej krízy (Spiritual Emergency). Až do roku 2017 bol ISEN súčasťou americkej nadácie The Grof Foundation, ktorú založil americký psychiater českého pôvodu Stanislav Grof, známy ako zakladateľ transpersonálnej psychológie ako aj hnutia na podporu duchovnej krízy a duchovného rastu ako nepatologickej súčasti duševného zdravia.

ISEN ako aj jej slovenská a česká sekcia má za cieľ poskytovať platformu spolupráce, ktorá spája siete SEN po celom svete. Poskytuje pritom podporu všetkým tým, ktorí chápu svoje duchovné skúsenosti a zážitky z duchovnej krízy, ako súčasť svojej duchovnej evolúcie, nie ako duševnú chorobu. ISEN zvyšuje povedomie o existencii integrálneho rámca v oblasti duševného zdravia, ktorý je vnímaný na nepatologickej báze.

Máte za sebou duchovné skúsenosti, ktoré vo Vašom živote zanechali radikálny vplyv? Potrebujete ich hlbšie pochopiť a zároveň sa cítite izolovane alebo nepochopení? Prechádzanie duchovnou krízou je v živote každého jednotlivca vlastne bežné, aj keď na prvý pohľad sa tento proces môže zdať veľmi znepokojujúci. Duchovná kríza v rámci ktorej cítite, že sa Vám pod nohami rúca celý svet, môže byť v konečnom dôsledku súčasťou cesty k veľmi pozitívnej duchovnej transformácii.

Činnosť ISEN sa dá stručne charakterizovať v jej nasledovnej vízii:

„Veríme v svet, v ktorom všetky národy a rôzne kultúry sú pripravené akceptovať duchovný rast ako súčasť života každého jednotlivca, aby tak prispeli k pozitívnemu posunu smerom k vyššiemu stupňu vedomia pre celé ľudstvo.“

Link na stránky „SEN Slovensko a Česko“:
http://www.spiritualemergencenetwork.org/slovakia/

Link na domovskú stránku medzinárodného ISEN:
http://www.spiritualemergencenetwork.org/
 

Julia Sellers
http://www.juliasellers.sk/
 

Další články autorky:


hodnocení: 3.7
hlasů: 3
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

489 komentářů

Přidat komentář
 1. Schvalování a zveřejňování komentářů – tedy nevím přesně proč, jestli je admin něčím vázán svými nadřízenými, nebo poskytovateli tohoto prostoru.
  Tož se jen zeptám – budou nebudou schváleny, budou tedy zveřejňovány, či nikoliv? Pokud ne – nestačilo by ke komentáři dát červené trenýrky? To by hříšníka zajisté napravilo – v očích slušných zastánců trenýrek.
  Mi chtěla potencionální tvůrčí spolupracovnice též zakazovat malovat srdíčka, psát v textech zdrobněliny,….
  Když si uvědomím, jak píší moderní spisovatelé a přec jejich texty vycházejí všude možně i nemožně – dávám prapůvodci cenzury červené trenýrky. Neboť takto vzniká duchovní krize národa. Dnes dovedená k dokonalosti.

  1. Matko, to s těmi červenými trenýrkami (v očích slušných zastánců trenýrek?) je od vás – fůůůůůůůůůj!!!!!!!!

  2. ad. Anonym 4.9.2018 (9:57)
   Tož změňte si barvu na zelenou, nebo jakoukoliv jinou a třeba to bude slušné. Nemám proti změně barvy námitek.

 2. Děkuji admine za zveřejnění.
  Vážím si možnosti zde být a zajisté i další hodnocení…

  Klidnou noc všem.

 3. Matko, klídek, z naší dlouholeté diskuze nám přece duševní krize nehrozí? Nebo jo? Tykání, vykání, to je jen formalita. :-)
  A slušnost? Co je to?

  1. česneku mám dostatek a s jeho použitím již potíže nemám. A o své záštitě jsem již psala, takže nebudu se bát vlka nic….nebo jak to je.
   A k slušnosti toho napsal dost Honza ve 20:47. Lépe bych to nenapsala.

 4. @ – A slušnost? Co je to?

  Dneska už jen pověra, prázdný slovo, dutá ulita, ale hlavně klacek na ty „jinak smýšlející“.:-)

  „Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem „šťastný“. Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.“ (John Lennon)

 5. pro admina

  to je stejně zajímavý, tenhle (Honza 3.9.2018 (20:47)skoro až kacířskej koment prošel. Ale tu krupicovou kaši, kterou jsem postoval odpoledne matičce, po ní ani stopa.

 6. Krupičnou kaši? Jako že hrnečku vař?
  No, kdysi dávno, co by malé děcko, jsem byly ve špitále se spálou, kterou jsem vlastně neměla. Nasadili mi dietu – krupicovou kaši. Přeslazenou, přesolenou, mastnou,…
  Nebyla by jiná důvtipná kašička, než je ta krupicová? Nejspíš bych z ní moudrost velmi, velmi těžce strávila a ve zdraví přežila :-)

 7. 1) Sprosťák ke svému sprosťáctví potřebuje slušné lidi – jen mezi nimi může zaujmout pózu, protože mezi sprosťáky by samozřejmě nebyl odlišný, nebyl by vidět.

  2) Může být, jak někde uvedla matka, že slova vedená ve slušné rovině jsou zákeřná – jenže tu zákeřnost lze ve slušnosti odhalit a od-argumentovat. V žumpě sprosťáren nelze od-argumentovat vůbec nic, natož něco řešit.

  3) Někteří jsou hrdí na to, že nevědí, co je slušnost. Pro začátek by tedy mohli pochopit heslo: nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali tobě.

  A nevěřte sprosťákům. Sprosťáctví je jim totiž mnohem bližší, než bližní. Oni jsou přímo tím sprosťáctvím, kterým si na druhých ulevují pnutí v jejich nitru.

 8. poznámečka ad.
  JK 4.9.2018 (11:00)

  1) Vyrůstala jsem v partě, kde si členové nebrali servítky. A rozlišovala jsem mezi nimi velmi dobře, nesplývali mi. Pravda, „brblali mi“, že su čarodějnice, citlivka,… Nechávala jsem je při tom a ono je to přešlo :-)

  2) Ale zajisté i vulgarismy mohou být řečeny, či napsány tak, že člověka zdeptají, nejen ve slušnosti lze tyto snahy najít. To, čím jsem minulý týden prošla, mi to doložilo naprosto úžasně, jak může slušný člověk s titulem slušnými slovy a s naprostým klidem ubližovat.
  Jde o to, co, tedy jakou energii, do svých slov ať již slušných, či vulgárních, ten který člověk vloží.
  A že se nedá argumentovat? No jistě, s tou paní jsem argumentovat nemohla, přes její, jediné správné zkušenosti, vlak přeci nejede a pak, když je v koncích, začne ponižovat, rozkazovat,…
  3) Ale řekla bych, že každý člověk, jakkoliv slovy „neslušný“ dovede být slušným. Ale pokud jej ostatní obviňují z všeho možného i nemožného, samozřejmě může „vyletět“.
  Jistě, není snadné najít ve zdejší záplavě slov něco, co člověku pomůže.
  Ale ano jsem ve střehu, nevěřím hlavně „slušným“ sprosťákům. Protože od těch, co jednají na rovinu, třeba i s použitím vulgarit, tuším, co mohu čekat.
  Kdybyste znal toho našeho slušného souseda, co za energii dá do nadávek do dobytků,… a pak se jde vyzpovídat,…
  Ale hele, pro vyhnané kupčíky z chrámu byl Ježíš čím? Možná i sprosťákem,…

  1. Karma, matičko, čím si procházíte, to je karmička. Sklízíte a ta úrodička, je jen a jen Vaše.
   A proč, co se skrývalo za tím, že Ježíš vyhnal kupčíky, to asi nepochopíte. Na to ještě nemáte.

  2. pro vyhnané kupčíky z chrámu byl Ježíš čím? Možná i sprosťákem,…

   Myslíte, že při tom nadával? Vždyť je to plýtvání energii. O kupčících je pasáž…

   Jan 2, 17 Jeho učedníci si vzpomněli, že je psáno: ‚Horlivost pro tvůj dům mne stráví.‘

   Sám o sobě říká Matouš 11, 29 Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorného srdce: a naleznete odpočinutí svým duším.

  3. ad. Anonym 4.9.2018 (13:01)
   „…Karma, matičko, čím si procházíte, to je karmička. Sklízíte a ta úrodička, je jen a jen Vaše.
   A proč, co se skrývalo za tím, že Ježíš vyhnal kupčíky, to asi nepochopíte. Na to ještě nemáte.“

   Nesuď, abys souzen nebyl sám, anonyme….
   Nevíte, nač mám, či nemám, zde v tomto životě. Tušit to z matrixu mohl jen jeden jediný člověk.

  4. Anonym 4.9.2018 (13:01)
   P.S. Jak byste to mohl vůbec tušit anonyme kým jsem, když to nevěděli ani … no to je jedno kdo, Vás se to netýká….

  5. Matičko, nesoudím Vás. Jen konstatuji, že ve své rádoby vzdělanosti, schopnosti vytvářet veršíky, a také zdůrazňování své schopnosti malovat, Vy nevíte nic, o čem Pan Ježíš hovořil. A opravdu o tom, nač máte či nemáte zde, v tomto životě, nevím. Že by to bylo v tom psaní o sousedech, česneku, krupičné kaši…… ??

  6. Anonym 4.9.2018 (14:45)

   * Zvědavost? Nuže neuspokojím ji.
   * Vzdělanost? Nikdy jsem se jí nechlubila, nemám příliš vysoké vzdělání, ale základní školu jsem absolvovala.
   * Schopnosti vytvářet veršíky? To, co píši, nejsou veršíky.
   * Malovat? To není malba a profesionální již vůbec ne,…

   ad. *… Vy nevíte nic, o čem Pan Ježíš hovořil….
   * zde bych z dovolením Vaši zvědavost, či domněnky ponechala Vám. Nemíním se k tomu, co a jak, vyjadřovat.
   „…A opravdu o tom, nač máte či nemáte zde, v tomto životě, nevím…..“
   * Škoda, nejste to Vy :-(
   ad. „….Že by to bylo v tom psaní o sousedech, česneku, krupičné kaši…… ??….“
   * zde bych to také ponechala Vaší zvědavosti, domněnkám. S tím se nesvěřuji. Nikomu.

   Mějte se hezky, anonyme. Na další hrátky momentálně nemám čas.

  7. P.S.
   „…psaní o sousedech, česneku, krupičné kaši…… ??…“

   No proč ne. Můžete to vzít jako obecně platné lidské příběhy. Příště napíši o tom, že zrovna odešla sousedka, která mi přinesla vzorek zavařené dýně ochucené příchutí ananasu, já jí nabídla kafe a koláč a skvěle jsme pokecaly, manžel šel pomoci sousedovi s lisováním hroznů a česnek se neurodil, tož koupíme, „hrnečku vař“ na krupicovou kaši jsem rozbila,….
   vše svedu na karmičku…

   Ostatně jsou velmi zajímavé různé reakce zdejších lidí, snahu o pomoc (i domněle sprostými slovy o padání na boha) velmi přesně dávkovanou, versus výsměch domněle slušnými slovy,… nebo jen snaha odehnání otravné mouchy,…

  8. I vy jste se tak dříve chovali; kdysi jste takto žili.
   Teď ale to všechno – zuřivost, hněv, zášť, urážky i sprosté řeči – odstraňte ze svých úst.

   Zde už není žádný Řek a Žid, obřezaný a neobřezaný, barbar a divoch, otrok a svobodný.
   Všechno a ve všech je Kristus!

  9. ad.
   JK 5.9.2018 (11:58)

   Ale rozkázat …odstraňte ze svých úst… Je jako rozkázat abych kreslila jinak, psala jinak – jistě šlo by to nejspíš, ale již by to nebyla má vlastní tvorba, již bych to nebyla já, byla bych zotročená.
   …a ve všech je Kristus… ano naprosto ve všech, i těch, kterým je rozkazováno, zakazováno,….

   Nicméně poprosit (ne rozkazovat) je možné, pak již záleží na každém, jak se rozhodne, třeba i pro odchod z tohoto prostoru (tedy pokud nebude zablokován).
   Ani pro mne to nebyl problém, když jsem z jiného prostoru odešla, ač jsem se snažila striktně nepoužívat vulgarismy.

  10. Matko,

   v tomto případě nepolemizujete se mnou, nýbrž s Pavlem – z Boží vůle apoštolem Krista Ježíše (viz Koloským 3)

   A Milenium polemizuje přímo s Ježíšem Kristem (viz Janovo zjevení 3)

   Nenapadlo mne, že by mi mohl někdo přisuzovat autorství těch biblických moudrostí. Já se k těm citátům akorát hlásím, protože s nimi souhlasím – ukazují jasná řešení.

  11. ad. JK 5.9.2018 (22:38)
   ach, Honza též cituje. Vždy s přesným odkazem na zdroj.
   Bibli detailně neznám.
   Ach, apoštolové v lidských podobách….aha

 9. ad- Matrix 4.9.2018 (13:22)

  Ježíš a nadávat? Nikoliv, to v žádném případě. Ani v energiích jistě nadávky nevyzařoval.
  Ale to neznamená, že pro kupčíky nemohl býti sprosťákem – jejich pokroucené ego, zloba to mohla tak, či podobně, chápat. Nebo to vše také mohli přijmout s pokorou v srdci.

  Jak jsem psala – záleží na vyzařování srdce.

 10. Pane JK, dovolím si k zamyšlení pro Vás – viz Vaše: „v tomto případě nepolemizujete se mnou, nýbrž s Pavlem – z Boží vůle apoštolem Krista Ježíše“

  Ježíš Kristus se nikdy za svého života s Pavlem nesetkal. Apoštolů bylo za života Ježíše Krista 12 a ti dostali od svého Mistra, Ježíše úkoly, které charakterizují jejich tzv. apoštolství. Viz např. NZ Marek 3,14-19.

  Pavel, apoštol z Boží vůle? To je asi jen Vaše představa. Co Vy víte o Jeho vůli?

  Pěkný den.
  Václav Žáček

  1. Vendo,

   …Pavel, apoštol z Boží vůle? To je asi jen Vaše představa…

   Tento váš výrok pramení určitě z vaší neznalosti, ne-li z něčeho horšího.
   Že je Pavel z Boží vůle apoštol Krista Ježíše – to je v Novém zákonu citováno několikrát, například tím začíná List Koloským.

   Řekněte, mám já (a třeba i jiní) věřit vašemu plácání, nebo Bibli?

  2. Jaképak plácání, vždyť jsem se jen zeptal, co víte o Jeho vůli /Boha/?

   Že se to píše – Pavel, apoštol z Boží vůle v Listě Koloským? Bible, ekumenický překlad z r.1985 píše, že to mohl napsat sám Pavel z věznění v Římě na sklonku svého života a nebo to napsal jeho nějaký žák? A nakonec, proč ne, proč nevydat svědectví sám o sobě? Pavel Ježíše za jeho života nikdy nepotkal, Ježíš ho nikdy nepokřtil, křesťany Pavel pronásledoval, tak co by o sobě nemohl napsat, že je apoštol z Boží vůle. Kdo by mu oponoval? List Koloským byl údajně napsán v r. 62. Markovo evangelium někdy mezi roky 65 až 80. Proč by o svém apoštolství nemohl Pavel svobodně psát, když ještě nebyl záznam z Marka, kde Ježíš jmenoval apoštoly a které vlastně Pavel ani nemohl číst / nejen Marka, ale ani pozdějšího Matouše, Lukáše či Jana /.

   Věřte čemu chcete, co Vás oslovilo. Třeba tomu, že Pavel se opravdu, téměř vůbec nesetkal v dobrém s Petrem, apoštolem a s ostatními přímými Ježišovými učedníky.

  3. Vendovi a JK.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Apo%C5%A1tol
   12 apoštolů v konaktu s Kristem (mírně sporní Juda a Tadeáš) podle evangelií.
   Dále se uvádí :“Názvem apoštol jsou též pojmenováni někteří důležití křesťané prvních let křesťanství, zvláště sv. Pavel z Tarsu, „apoštol národů“ a sv. Barnabáš“
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu
   Je řazen mezi apoštoly, přestože mezi původních dvanáct nepatřil a s Ježíšem se osobně nesetkal, kromě zázraku obrácení na cestě do Damašku. Jeho zásluhou se křesťanství začalo šířit mezi pohany a stalo se světovým náboženstvím. Proto je často považován za faktického zakladatele křesťanství.
   V Bibli se spojení slov „apoštol Pavel“ nevyskytuje. Také se v Bibli nevyskytuje spojení slov „Pavel z vůle Boží“.
   O Pavlovi se píše v kapitole Skutky apoštolů.
   Znalost Bible není sektářství. Nehledě na to, že to co je v Bibli se dá snadno a rychle elektronicky najít.

  4. Vendo,

   máte schizofrenický přístup k Bibli: něco berete, něco ne. Oběma přístupům je však společné to, že Bibli nerozumíte. A to proto, že kloužete po povrchu.
   Hrozně vás zajímá „kdo“ to napsal a s kým se setkal, aniž by vám bylo jasné, „co“ kdo napsal.

   Až budete jako Pavel, nebude plácat zbytečnosti a nesmysly.
   A kdy to bude? Až stejně, jako on, si budete vědom:
   Nežiji už já – Kristus žije ve mně! (Galatským 2)

  5. Pardale, dík za shrnutí.

   JK, jde mi o učení Ježíše Krista a k němu se hlásím. Věřím, že Stvořitel je jen jeden, Slovo je jedno a Pavel, farizejský učenec, věděl na jakou politickou kolej nové náboženství – instituci později silně zbytnělou, dogmatickou, dostat.

   Učení Pána Ježíše Krista je o něčem jiném. Každý může poznat, jak moc Pavel toto učení znal či ne.

   Pěkný den.
   Václav Žáček

  6. Vendo, to je dobře, že „jde mi o učení Ježíše Krista a k němu se hlásím. Věřím, že Stvořitel je jen jeden, Slovo je jedno a Pavel, farizejský učenec, věděl na jakou politickou kolej nové náboženství – instituci později silně zbytnělou, dogmatickou, dostat.“
   Hlásíte se svými články třeba https://hledani.gnosis.cz/mahatma/
   k indické filosofii, hlavně asi k hinduismu, i když jste se nikdy pořádně nevyjádřil, jen obecně, že Bůh je jen jeden. Nicméně být křesťanem a hinduistou současně je jako sdělení : Moje dívka je trochu těhotná.
   Apoštol/neapoštol a nevěřící/věřící Pavel byl myslitel, který zanechal podstatný odkaz. Jeho spisy vznikaly v počátcích křesťanství, které zápolilo o svoji existenci, takže názor že vytvářel zbytnělou zbytečnou instituci, to je Váš názor. Prostě přiznat, že jste něco napsal o Pavlovi špatně, to nelze.

  7. Vendo, píšete :“Pavel, farizejský učenec, věděl na jakou politickou kolej nové náboženství – instituci později silně zbytnělou, dogmatickou, dostat.”
   Divím se, že nepřipíšete vinu za náboženství zvytnělé a dogmatické přímo Féničanům, ti vynalezli hláskové písmo jako univerzální prostředek šíření informací, tady i dogmat a politiky.

  8. Pardale, přemýšlejte nad přečteným. Nikde nepíšu, že Pavel vytvářel zbytnělé náboženství……. .To zbytnění náboženství přišlo až později, jak o tom opravdu píšu.
   Moje články jste asi nikdy nečetl. Věděl byste, k čemu se hlásím, k jakému učení. Je to na konci článků v sekci „Hledání Světla“ vždy uváděno. A již jste kolem toho se mnou ne jednou diskutoval. Principy univerzálního učení jsou zřetelné ve všech náboženstvích. Ty hledám a nacházím i v náboženství TAO, učení Véd, Upanišad, Bhagavadgítě, v judaismu, Patandžaliho sútrách, islámu, v náboženství Sikhů, v teosofii, u rosenkruciánů, u Rudolfa Steinera.. .

   To o těch Féničanech je dobrá sranda.

  9. Vendo, já jsem Vás citoval, takže ještě jednou :“Pavel, farizejský učenec, věděl na jakou politickou kolej nové náboženství – instituci později silně zbytnělou, dogmatickou, dostat.”
   Pokud tomu nerozumíte tak, že Pavel věděl, jak dostat křesťanství na cestu instituce silně zbytnělé a dogmatickou – tak nerozumíte svému vlastnímu textu. A ani mě to už nepřekvapuje – napsal jste něco, co se ukázalo neobhajitelné, takže chyba je v mém neporozumění.
   Hlásítese údajně k nějakému učení na konci článku, což myslíte asi tak, že jste z něj použil prameny. K čemu se hlásíte duchovně, to nevíte ani sám.
   Ano, křesťané říkají věřím v jednoho Boha. Ten je ovšem trojjediný, o to se církev handrkovala na koncilechaž toho nechal, protože tomu nerozuměli ani oni sami.
   Jinak jsem někde četl, že Bohů je přes 5 600 ( předpokládám, že si to číslo někdo +- vymyslel), a což teprve jmen Bohů.
   Viz A.C.Clarke: Devět miliard božích jmen. Je otázka, když lidstvo vymyslelo desítky hlavních Bohů, bůžků a božek, které z nich patří do jenoho Boha, a které ne.
   No, Vy odpověď jistě znáte, takže kterých 10 patří mezi jediného Boha? Když odpověď neznáte, tak o čem ten pojem jediný Bůh podle Vás je ?
   Předpokládám, že budte souhlasit s 
   https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1bo%C5%BEenstv%C3%AD_ve_sv%C4%9Bt%C4%9B
   ,kde je výčet hlavních náboženství. Myslíte, že třeba Alláh a Muhamed a sposty indických a východních bohů jsou taky jediný Bůh?

   Církev nežila dobře podle svých zásad, nejdříve byla bez kněží ( asi di do 3.stol.n.l, tdy dávno po životě sv. Pavta (+ asi r. 67 n.l.), pak vznikaly podle východních vzorů kláštery s askezí, došlo ale ke kumulaci moci a bohatství a také neřestí místo askeze. Teprve 1139 byl povinný celibát a dodržovat se začal až průběhu asi sta let.
   Zneužívání moci a neřesti má každý systém. V internetu máme hackery a porno, ale jinak je dobrý, že?

  10. Pardale, tak znovu. Napsal jsem: „Pavel, farizejský učenec, věděl na jakou politickou kolej nové náboženství – instituci později silně zbytnělou, dogmatickou, dostat.“

   Čtěte to prosím takto, to souvětí totiž říká o Pavlovi. „Pavel, farizejský učenec, věděl na jakou politickou kolej nové náboženství ……dostat.

   A „- instituci později silně zbytnělou, dogmatickou“ se již netýká Pavla, to později značí, že ta instituce POZDĚJI zbytněla – bylo to prostě později než za Pavla.

   K těm bůžkům jen tolik. Bůh je opravdu je jen jeden, má ale mnoho jmen.

   Podívejte se na heslo třeba „monáda“ a zkuste pochopit. Přátelsky upozorňuji, že Vesmír představuje nesčetné množství monád a jimi vytvářené rozmanité druhy materiálnosti. Vidím, že Vám vrtá hlavou hinduismus. Rád byste mi ho přišil. Ne, ne. Sant Mat, příteli v Kristu. Učení Mistrů, kam jsem byl zasvěcen již v roce 2004. Ale o něm Vy víte dost.

   Ještě něco z Upanišad – pro Vás nejasný hinduismus. Upanišady doporučují k duchovnímu vzestupu další prostředky. Jsou to sama, dama, titikša, samadhan, šradda a mumukšutva. Suma sumárum, Síly, které působí, ač to víte, víme, vědí…., Vy si ani nemáte co pod nimi připouštět . Fyzika, třeba i ta částic s nimi již začíná koketovat, ale teprve hledá dveře, které k nim vedou. Poslední dvě mají velkou sílu. / přirovnání – jako Ježíš sdělil svým učedníkům mnoho metafor a desítky podobenství, ale ty Vy znáte /.

   V Mundace je tato nádhera:
   „Vezmi velkou zbraň, luk, do něj vlož šíp. zostřený meditací. Napni jej svou myslí, zamiř v Nezměnitelné a zasáhni terč – zasáhni Nezměnitelné. ÓM je lukem, duše šípem a Brahma terčem. Musíš TÍM proniknout za pomoci soustředěné mysli a stát se jako šíp totožný s TÍM.

   V hierarchiích nekonečného Vesmíru, Stvoření hmoty i Ducha, je nekonečně mnoho úrovní. Tak jako v našich pozemských institucích jsou funkce např. vedoucí oddělení, vedoucí odboru, vedoucí úseku, náměstek, ředitel, vedoucí manažer a dnes mnohá cizojazyčná označení….atd., tak i v duchovním světě jsou personifikovány pro snadnější pochopení lidí mnohé bytosti z jiného světa, zastávající své Stvořitelem dané funkce a povinnosti, které neustále vykonávají.

   Vy, jako vědec, tomu nemusíte vůbec rozumět. A moje stručné ujasnění je tak minimální, že v to ani nedoufám.

   Bůh je jen JEDEN! A modlím se k němu, aby Vám dal jisté poznání.

   Ale předem upozorňuji, že toto poznání není z oblasti vědy – fyziky, matematiky, astronomie, chemie …..

   Pěknou neděli.

   Václav Žáček

  11. Vendo, pište si jak libo, třeba opět v německém způsobu vyjádření se slovesem na koci věty. Uprostřed věty se o dogmata otřete, a když jde do tuhého, tak zase jako že ne.
   Píšete
   „V hierarchiích nekonečného Vesmíru, Stvoření hmoty i Ducha, je nekonečně mnoho úrovní. Tak jako v našich pozemských institucích jsou funkce např. vedoucí oddělení, vedoucí odboru, vedoucí úseku, náměstek, ředitel, vedoucí manažer a dnes mnohá cizojazyčná označení….atd., tak i v duchovním světě jsou personifikovány pro snadnější pochopení lidí mnohé bytosti z jiného světa, zastávající své Stvořitelem dané funkce a povinnosti, které neustále vykonávají…
   Podívejte se na heslo třeba “monáda” a zkuste pochopit. Přátelsky upozorňuji, že Vesmír představuje nesčetné množství monád a jimi vytvářené rozmanité druhy materiálnosti. Vidím, že Vám vrtá hlavou hinduismus. Rád byste mi ho přišil. Ne, ne. Sant Mat, příteli v Kristu. Učení Mistrů, kam jsem byl zasvěcen již v roce 2004. Ale o něm Vy víte dost.“

   Je dobře, že se zabýváte hybridním křížením římsko-katolického učení a učení Sant Mat. Světlo a Zvuk (ÓM) a meditace. A meditací k Bohu.
   http://www.santmat.cz/
   Až se tu objeví ty “ mnohé bytosti z jiného světa, zastávající své Stvořitelem dané funkce a povinnosti, které neustále vykonávají.“, tak budou vědět, na koho se obrátit. Věda zatím ani neví, jak jednat s ufonky mimozemšťany, a ti když tak přiletí z našeho vesmíru. Je to hodně nepravděpodobné, ale možné.
   Co pravil ten Váš zasvěcující Mistr o křesťanství a Bibli ve své promluvě k tisícům lidí? Takže jste u nás lídr tohoto náboženského hybridu. Naši předci měli úsloví : nejde sedět jednou prdelí na dvou posvíceních.

   Nenašel jsem nic rozumného o monádách, leda:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Gottfried_Wilhelm_Leibniz

 11. Vendo, myslím, že máte pravdu v tom, že JK je nejspíš sektář, možno jehovista, nebo adventista. Je to patrné z jeho vyjadřování, ale to neznamená, že by tady neměl právo vyjádřit své názory. Ale, nemusí to být „Slovo Boží“ – to je nám všem jasné, jak se nám to snaží namluvit…

  1. Já mu mým krátkým vstupem žádné právo neberu. Nebo snad to jde obecně, abych někomu bral takové právo? Jen řečnická otázka.
   Ale jednu otázku mám na Vás – co si představujete pod výrazem „Slovo Boží“?
   Díky a pěkný den.
   Václav Žáček

  2. …JK je nejspíš sektář, možno jehovista, nebo adventista. Je to patrné z jeho vyjadřování…

   Z kterého vyjadřování (aspoň něco konkrétního)?

  3. JK se naučil Bibli a domnívá se, že jí i opravdu rozumí. A z tohoto postu potírá jiné výklady a odlišné názory.
   A navíc si myslí jak slouží Bohu a jak za to bude odměněn, čirý egoismus.

  4. ad.Kolemjdoucí 6.9.2018 (9:35)

   „…JK je nejspíš sektář, možno jehovista, nebo adventista. Je to patrné z jeho vyjadřování…“

   Nejspíš je to nesmysl. Proč? Protože mne kdysi nařkli z téhož…
   Ostatně Esejští prý byli též sektou a údajně vychovali Ježíše…. Tak co…

 12. Vendo, „Slovo Boží“ je výraz, kterým katolický kněz ukončuje vybrané liturgické čtení z Bible při mši před svojí kázní účastníkům mše. Je to tedy Písmo Bible. To se dělí na Starý Zákon a Nový Zákon, kde jsou evangelia a jiné spisy, jako Listy apoštolů a pod. Jak se zdá, nejsi katolík a do kostela nechodíš. Kdybych se já za mlada zeptal své mámy, co je Slovo Boží, dostal bych od ní pohlavek.
  Sektáři mají taky své posvátné knihy, které taky považují za „zjevené Boží slovo“ a nedají si je spochybňovat. I ty rád cituješ z knih svých „guru“ a taky je považuješ za naprosto důvěryhodné – jako slovo Boží…
  JK se odmítl přiznat ke svému sektářství a proto se snaží odvrátit pozornost na jiné věci. Je to jeho taktika. V tom jsou nepřekonatelní…

  1. …JK se odmítl přiznat ke svému sektářství a proto se snaží odvrátit pozornost na jiné věci…
   Lžete. Já jsem naopak chtěl, abyste se konkrétně vyjádřil k věci: z čeho pro vás vyplývá, že jsem sektář, jehovista, nebo adventista?
   (Že by z mých doslovných citací Bible?
   A to je pro vás každý, kdo cituje Bibli, sektářem?)

   … Kdybych se já za mlada zeptal své mámy, co je Slovo Boží, dostal bych od ní pohlavek…
   No to je gól – a já prý jsem sektářem… Ta autoritářská výchova na jedné straně je u vás kompenzovaná samolibostí na straně druhé. Proto vás Bible irituje.

   Velmože svléká donaha,
   ze soudců umí blázny udělat. (Job 12)

  2. Adventisti jsou náhodou fajn já jim věřím, den odpočinku byla doopravdy sobota, až katolická církev to dala na neděli nějakou vyhláškou a papeže udělala bohem na Zemi.

 13. pro Milenium:

  JK se naučil Bibli a domnívá se, že jí i opravdu rozumí. A z tohoto postu potírá jiné výklady a odlišné názory.
  A navíc si myslí jak slouží Bohu a jak za to bude odměněn, čirý egoismus…

  Takový plivanec, plněný domněnkami, jste nevydoloval z Ducha, nýbrž z ega. Zásadní otázkou právě u vás však je: projevil jste se takto ze svobodné vůle, nebo z naprogramování?

 14. Pro matku a JK: Je patrné, že pojem „sekta“ je možné chápat různě, proto jsou zde tak rozdílné reakce. Já ten pojem chápu tak, jak je charakterizován tady:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sekta . Ale, je ho možno chápat pejoratívne i takto: https://kolportaz.cz/clanky/2000-06-10-bauer-to-lidove-noviny-slovo-sekta.pdf .
  Laik pojem „sektář“ může chápat i jako urážku, jak naznačuje matka. Já ten pojem chápu spíš jako menšinové náboženské vyznání, které se liší od toho většinového.
  Moje zkušenost se sektáři je asi taková, že se nového zájemce snaží pomocí věrouky dostat do nekonečných polemik, až ten rezignuje a začne spolupracovat. Metody mohou být různé.

 15. ad.
  Kolemjdoucí 7.9.2018 (16:19)

  Nemám nyní čas číst odkazy. Ale ano, pojem sekta lze chápat různě. Zjednodušeně řečeno kladně, či záporně, podle toho, co která skupina sdružená v sektě vytváří.
  Nemám nastudováno, čím se zabývali Esejští, ale považuji tuto skupinu za kladnou.
  Jiné skupiny, které např. spáchaly atentát v Japonském metru, považuji za záporné.

  Pokud se člověk dostane do skupiny, kde je balamucen a přinucen ke spolupráci, je to také záporné.

  To znamená, pokud se dostanu do nějaké skupiny lidí, mám počítat s tím, že se může stát cokoliv a být si jistá sama sebou, že budu schopna kdykoliv odejít a nejít jen jako slepice za flusem za nějakým rádoby guruem….

  Zatím jsem měla štěstí, nikdy jsem nebyla nucena někde zůstat, pokud to nebyla má vůle. Lidé svobodně přicházeli a odcházeli.

  1. Matko, myslím, že sme tady narazili na problém pýchy, neboli jinak – sebestředmosti (egocentrizmu). Co to je? – Pěknou odpověď jsem našel tady: https://cemuverimormoni.cz/nauka/veci-vyjadruji-pokoru-ktere-znamenaji-pychu/.
   Možno si nenajdete „čas“ pro otevření téhle stránky, protože tak trochu se to týká i vašeho osobního problému. Naše „ego“ nám nedovolí zabývat se jinými, když se to nějak nedotýká nás samotných, nebo když nemohu oponovat slovíčkem – „to já …“. Taky ta poslední věta: „Zatím jsem měla štěstí, nikdy jsem nebyla nucena někde zůstat, pokud to nebyla má vůle“. A právě v tom slovíčku „má vůle“ je „ten pes zakopaný“.
   Sektáři mají svojí „vůli“, která se odlišuje od vůle obecní většiny. Je to problém výsostně důležitý a zásadním a je ukrytý v tom slovíčku „to já“, který vyjádřuje pýchu…

  2. Přes kolemjdoucího jsou Matce zrcadleny její vnitřní záležitosti, i její mnohokrát zmíněný nesoulad se sousedy je o jejím přístupu ke zdánlivému okolí a ostatním lidem. Jenže ostatní je i naše vlastní tělo, protože jím nikdo nejsme. Jediná cesta je zkrotit ego-satana své nejbližší hmoty (těla matka) a následně se teprve může proměnit další hmota, protože satan je jeden jediný a ovládá veškerou hmotu. Ego znemožňuje vnímat chování naší nejbližší hmoty, našeho těla, ale naopak si užívá posuzování hmoty kterou považujeme za ty ostatní. Vždy je to ve stavu, já jsem lepší než druzí, já bych se takhle nechoval. Jedině pokora umožní začít vnímat co ego představuje a co dokáže, ale není v silách a vůli nikoho se to nějak naučit a tento nadhled si osvojit. To přichází samo až po nažití si potřebných zkušeností z mnoha inkarnací, je to Boží plán, a jako člověk to nemáme nikdo naprosto v rukou.

  3. ad. Kolemjdoucí 9.9.2018 (10:30)
   No nevím, ale proč ne. Nazvěme klidně pýchou to, když člověk rozliší něco, co by mu škodilo a odejde od toho. Já bych to nazvala možná spíše nalezenou jistotou, schopností nenechat se ovládnout a zařadit se do stáda.
   Ten odkaz – trefil jste pro mne nesprávný čas, vybíráme brambory, připravuji na hody,…
   takže skutečně nemám příliš času. Snad jindy.-

  4. ad.
   Milenium 9.9.2018 (12:56)
   Milenie, Pavel nevnímá, mi je zrcadleno,… sorrry ale mrkněte sám do svého nitra a nesuďte jen podle přečteného. Všechny souvislosti nemáte šanci obsáhnout – nic o mě nevíte.
   Tož neposuzujte, nesuďte, satana mi nenuťte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference