mapa stránek || vyhledávání

2016 – Rok završení

zimaV letošním roce nás čeká završení devítiletého cyklu. Udělejte si malou bilanci, kde jste byli před devíti lety a kde jste teď? Ptejte se, jestli je váš život lepší, hezčí, kvalitnější než v roce 2008? Zaměřte se na své srdce, zda se cítí šťastnější a spokojenější než tehdy. Jaká témata vás těmito devíti lety provázela? Jak jste se k nim postavili? Určitě se dost věcí podařilo, u pár věcí to s určitostí nevíte a zajisté jste v některých oblastech zaznamenali neúspěchy. To je přirozené a není třeba se za to na sebe zlobit nebo se trestat. Právě neúspěchy jsou pro nás velkými lekcemi a na naší cestě poznání bývají těmi nejprospěšnějšími průvodci. Každý zažitý konflikt, podraz nebo nedokončená věc jsou nám důležitou studnicí pochopení a vypovídají o nás a našem způsobu života mnohem víc, než jsme si schopni vůbec připustit. Avšak cesta je cílem a právě prožitek při jejím zvládání je to nejcennější, co nám nabízí. Vítejme proto své neúspěchy a nepříjemné zážitky, protože pro lidi otevřené mysli a srdce jsou tím nejlepším a nejupřímnějším nástrojem k porozumění a poznání sebe sama.

Rok 2016 je určený pro dokončení všeho, co jsme v uplynulých devíti letech začali. Bude to mimořádný rok, který nabídne doslova zázraky těm, kteří na sobě cílevědomě pracovali a který přinese bohatou sklizeň všem, kteří zaseli a pečlivě se o svou setbu starali. V tomto roce přijde odměna pro všechny, kteří už mnohdy pod tíhou svého osobního nákladu skuhrali a z posledních sil se často vlekli nebo i dlouho stáli na místě. Kdo pochopil a kdo vydržel a příliš často neremcal, že se po něm stále jenom „něco chce“, bude mít důvody k oslavám. Zbývá už jenom doladit pár maličkostí, přesvědčit se, že získané principy zůstaly důkladně osvojeny, že vaše životní témata jsou zpracována zevrubně a poctivě. Postavili jsme dům a teď zbývá už jenom umýt okna, pověsit záclony a položit koberce.

K příjemnému prožití oslavy je ovšem třeba mít také patřičné naladění. Je nezbytné doslova pozvednout své tělo, mysl i ducha. Vystoupit ze svého stínu, podívat se na vše z širší perspektivy a s nadhledem, nenechat se vláčet hmotou a temnotou. Hmota má sloužit nám a ne my jí. A temnota okolo je stále hutnější a znatelnější, jako vždycky před rozbřeskem. Nepouštějte si dobrovolně do života lidi, kteří vás vysávají emočně, energeticky, materiálně. Nestůjte v situacích, ve kterých se necítíte dobře, jenom proto, že si myslíte, že si nic lepšího nezasloužíte. Nedávejte svou energii věcem, o kterých víte, že neslouží k tomu, aby byl svět lepší a světlejší. Blaze všem, kteří v sobě probudili soucit se vším živým, nepodílí se na zabíjení zvířat a neživí se jejich mrtvými těly. Blaze všem, kteří se v době průmyslově zpracovávaných potravin odvrací od prázdné potravy bez energie a přijmou do svého života co největší podíl živé stravy. Blaze všem, jenž se co nejčastěji dokážou odpoutat od svých mobilů, tabletů a počítačů, rozhlédnou se, nadechnou se a zkusí žít tady a teď. Také vnitřní klid, pobyt v přírodě a na vzduchu jsou nejlepším způsobem, jak se přiblížit harmonii ve svém nitru.

Víte sami nejlépe, že vaše štěstí nezáleží na tom, kdo je zrovna premiérem nebo jak roste HDP. Drtivá většina toho, čím je denně zaměstnávána vaše mysl, nemá vůbec žádný vliv na váš vnitřní prožitek ukotvení, klidu a štěstí. Je vaší nekonečnou svobodou prožívat to, co skutečně chcete a ne to, co se vám k prožívání předkládá kýmsi zvenku. Zapomeňte na své touhy neustále měnit svět. Pravda je taková, že člověk musí změnit sebe a teprve pak se svět pohne k lepšímu. Strach a nenávist uvnitř člověka způsobuje stejný strach a nenávist v okolním světě. Chaos, zmatek a spěch, tak důvěrně známý stav současných lidských bytostí, vytváří zase jenom chaos a zmatek v okolí. Neztrácejte víru, neztrácejte víru, neztrácejte víru. Zrovna teď, ať už vás často napadá cokoliv, ať už pochybujete stále častěji, je víra ve smysl všeho to nejpodstatnější. Předně víra v sebe sama, ve své schopnosti, ve svou světlou podstatu. V to, že dojdete k cíli své cesty, že můžete být šťastní a že vaše životy mají smysl. Stůjte si za svým a věřte svému srdci. Šťastný rok završení!
 

Daniel Adam Balušek
 

hodnocení: 4.9
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

7 komentářů

 1. Nevím jaký devítiletý cyklus se v roce 2016 završuje.
  http://hledani.gnosis.cz/author/danielbalusek/
  na Gnosis9.net se Vaše starší články hemží Transformací, která se završila rokem 2012, kdy se nestalo vůbec nic.
  Co máme tedy očekávat od završení devítiletého cyklu?
  Jinak je zvykem si přát v Novému roce hezké věci, takže vše dobré přeji i Vám. Kromě toho završení. Člověk se celý život hrabe na kopec, aby zjistil, že tam nic není. Že smyslem života bylo ono snažení. Ne cíl stanice Hluboká pod Zemí, ale sama jízda.

  1. Děkuji za komentář. Cykly jsou různé povahy a základu, ten o kterém píšu letos, vychází z prosté numerologie. Pokud se podle Vás rokem 2012 „nestalo vůbec nic“, vypovídá to o Vás, nikoliv o mě nebo mých úvahách. Vaše negativní postoje k jakémukoliv mému článku jsou taky výpovědí o Vás a to velmi nápadnou. Zkuste si to zpracovat :-) Pokud byste četl pozorně, zjistil byste, že to co Vy nazýváte „jízda“ je u mě „cesta“ a v našem vzájemném nazírání není sporu. Vše nejlepší v Roce Završení i Vám.

   1. Píšete v článku ve smyslu : Negativní postoje k Vašim článkům jsou výpovědí o mně.
    Komentář: Ano, nevěřím prosté numerologii a vůbec žádné numerologii. Vy znáte nějaký důvod, že bych tomu věřit měl?
    K Syrové ( jinak živé) stravě. Vy znáte někoho, kdo se živil desítky let syrovou stravou a dožil se vysokého věku? Jak dlouho se živíte syrovou stravou? Nerozumím co je prázdná potrava bez energie. Spíše konzumujeme potraviny s prázdnou energii ( cukr), s malým množstvím vitaminů a minerálních látek. Asi mám být speciální vegetarián a živit se živou (=syrovou) stravou.
    Článek píše:
    „Blaze všem, kteří v sobě probudili soucit se vším živým, nepodílí se na zabíjení zvířat a neživí se jejich mrtvými těly. Blaze všem, kteří se v době průmyslově zpracovávaných potravin odvrací od prázdné potravy bez energie a přijmou do svého života co největší podíl živé stravy.“
    http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/zdrava-vyziva/tipy-zdrave-vyzivy/Syrova-strava-ma-dve-tvare__s639x7860.html
    „Syrovou stravu nelze dlouhodobě doporučit..Hlavními složkami syrové stravy jsou ovoce a zelenina, ořechy a semínka, luštěniny, obiloviny, mořské řasy a čerstvé kokosové mléko.“
    Komentář: Takže chybí mléko. Čím to, že savci jsou v rozhodující výhodě vývoje proti jiným druhům proto, že sají mléko?
    http://www.ziva-strava.cz/ovyzive.aspx
    doporučují k detoxikaci obklad z ricinového oleje, což je velmi silný jed, kdo přežije bude intoxinován.
    Dále tato stránka vytváří dojem, že syrová strava zachovává enzymy pro organismus, kdežto vařená je zničí.
    Je to hodně jednodušší, většinu případných enzymů ze stravy zničí silně kyselé prostředí žaludku, zničí se i peptidové vazby bílkovin, které jsou součástí většiny enzymů, většina enzymů pracuje v neutrálním až slabě kyselém prostředí. Mnohé vazby (sacharidů) rozloží i sliny. I prostá bakterie má v sobě asi 2000 enzymů. Ve střevech je 2 kg bakterií. Tuky snědené za studena obalují vnitřek střev a zhoršují trávení, podporují zánětlivé a potencionálně rakovinotvorné procesy. Gorily ( asi 90% mají stejné geny jako člověk)jsou vegetariáni ( občas trochu hmyzu sežerou) a nevaří si. Mají tlusté břicho a dožívají se průměrně 38 let. Vařená strava poskytuje podstatnou výhodu při trávení, které spotřebuje méně energie ( jinak řečeno využije lépe energii potravin).
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Enzym
    „Na rychlost má dále výrazný vliv pH prostředí – většině enzymů vyhovuje nejlépe pH 5–7, nicméně pepsin má optimum při pH 1,5–2.“

    Od roku 2008, který uvádíte mi do 2016 vyšlo 8 let ne završení devítiletého cyklu vycházejícího údajně z prosté numerologie. Vycházet z numerologie to je upřesnění jako kdybych vycházel z internetu.
    Součet číslic 2016 je 9, z čehož neplyne nic devítiletého. Pro mě 2016 není Rok Završení, proč by měl být? Moje hlava stačí tak na to, že jsme završili svátky vánoční. Přeji šťastný nový rok a užijte si ho jako Rok Završení čehokoliv.
    Numerologie už české dějiny ovlivnila a hodně špatně. 14.2.1420 měl být konec světa ( součet číslic je 7 a u roku také 7). Vyhubení hříšníků ( kromě několika měst jedno z nich byla Plzeň) nenastalo, Žižka se rozhodl je vyhubit s tábority sám.

  2. Si clovek nizkeho vedomia,preto nerozumies duchovnej vede a ani numerologii…len tolko…A.

 2. Pardále, píšeš:

  …Člověk se celý život hrabe na kopec, aby zjistil, že tam nic není. Že smyslem života bylo ono snažení. Ne cíl stanice Hluboká pod Zemí, ale sama jízda.

  Zabudol si, že nie cesta napr. na kopec je zmyslom snaženia , ale práve ten CIEL, ktorý si človek stanovil ešte pred dosiahnutím vrchola toho kopca, keď bol ešte TAM DOLU.

  Najkrajším zážitkom napr. pre turistu, ktorý hodiny a hodiny drel, aby dosiahol vrchol kopca je široká panoráma ktorú uvidí. To je ten prvý, ten najdôležitejší okamih z cesty nahor.

  Ten druhý okamih, je TEN, že dokázal prekonať možno aj seba samého , aby to dokázal. Ale na drinu a lopotu ktorú pri ceste nahor vynaložil, sa rýchlo zabúda, lebo tieto okamihy sa po dosiahnutí vrchola zahmlievajú a miznú a zostáva len pocit šťastia, eufórie, že aj ON….

  A to nemusí ísť len o cestu na reálny kopec, ale vo všeobecnosti o dosiahnutie akéhokolvek Ciela, ktorý si niekto ešte pred jeho dosiahnutím DAL…

  Zoberme si napr. takého Syzifa. Chcel dosiahnuť oba okamihy, a zostala mu len zbytočná drina, lebo nedosiahol okrem vlastného poníženia NIČ. Nedosiahol nikdy svoj CIEL – ten kopec, ten vrchol…

  A prečo, lebo ako tu bolo už povedané ,,posral“ si Karmínu , pretože naštval niekoho , kto mal vyššiu Funkciu a držal Opraty a nedokázal mu TO ,,odpustť“, že vo svojom živote už mal okamihy ,,šťastia z dosiahnutia svojho CIELA“…

  Nie v minulom živote, ale v tomto živote, v časoch, keď ,,mu išla karta“…

  Čo z tohoho vypláva ? Pamätaj, že ako sa do Hory volá, tak sa z Lesa môže ozývať aj niečo úplne iné, aj nečakané…

 3. Ad.: „Nepouštějte si dobrovolně do života lidi, kteří vás vysávají emočně, energeticky, materiálně. “

  Když se nad obsahem této věty zamyslím, tak mi vychází, že dopředu nikdy nevím, který člověk mne bude vysávat emočně, energeticky, materiálně. Tudíž, do života mi přicházejí lidé různí a až o nich zjistím to výše napsané, tak je opustím. Stanou se pro mne stupínkem poznání a odžité zkušenosti.

  Dobrý článek.
  Václav Žáček

 4. Venda, píšeš:

  …Stanou se pro mne stupínkem poznání a odžité zkušenosti.

  Ano, táti myšlienka mi pripomína tú TV vedomostnú súťaž 10 stupňov k zlatej…, ak si pamätáš.

  Aj tam sa premlela kopa ľudí a len pár bolo vyvolených, čo ,,vedeli“ zodpovedať skoro na všetky otázky..

  A bolo tam mnoho takých, čo toho ,,vedeli dosať málo“ , ale odvaha im nechýbala…

  Tak nám PánBožko naďalej otváraj obzory..

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference