mapa stránek || vyhledávání

Esther a Jerry Hicks: Sára – Kniha druhá

sara-kniha-prvni-a-druhaJe málo knih, u kterých se zastavujete úžasem. Musíte se zastavit, protože slova autora CÍTÍTE. A tak i tato rozměrově celkem malá kniha stává se rázem příběhem obrovským, jehož četba vás obohatí na velmi dlouhou dobu.

Pokračování první úspěšné knihy Sára – kniha první se mimořádně vydařilo. Poněkud dospělejší Sára tu dostala kamaráda. Stejně starého chlapce Setha, který se přistěhoval poté, co jejich velmi chatrné přístřeší shořelo. Jeho život je vůbec sledem ukázkové smůly na patách a tak jsem čekala, že se příběh bude zaměřovat především na nápravu jakéhosi škarohlídství. Kupodivu do nového Sethova domova mezi jeho rodiče, z nichž únava a zoufalství přímo čiší, se často nedíváme. Tam se dějí zásadní věci až ke konci příběhu a o to vzácnější tyto návštěvy jsou.

sara-kniha-druhaDěj je především zasazen mezi kamarádství Sáry a Setha, jež vzniká velmi pomalu, leč intenzivně na základě vzájemného souznění. Oba jsou překvapeni svou přítomností a navíc – do všeho toho krásného a kouzelného přilétá Šalamoun. Moudrá, bílá, magická sova, která i v prvním dílu provázela Sáru svým moudrým slovem a vedením. Ano, takhle nějak to vypadá, když máte vnitřní vedení a moudrost. Když se učíte žít. Ne přežívat, ale vědomě žít.

V knize je aplikováno učení Abraham-Hicks a ač jsem ho dosud neznala, uznávám, že je poněkud odlišné od všech těch naléhavých až fanatických propagací pozitivního myšlení. Tohle je o pohodě.

O nenásilné pohodě.

Esther a Jerry Hicksovi se díky svým knihám Požádej a je ti dáno, Moc a síla přesného záměru, Úžasná síla emocí a Zákon přitažlivosti dostali na žebříček nejprodávanějších autorů New York Times. Jsou významnými propagátory Abraham-Hicksova učení o přijímání naší přirozené pohody. Jako zásadní věc považuji, že autoři zasadili tato moudra do příběhu o dětech, do dětského světa, do jejich vnímání a prožívání. Do doby, kterou si sami v sobě vnitřně vybavíme a naladíme se na tu naivitiu, na ten ničím nezatížený dětský svět. Na dětské obavy a starosti, na ten začátek, kdy se učíme žít. Učíme se orientovat ve světě. Ještě nejsme tolik pokažení.

Jako dospělí jsme již často deformováni výchovou, svým okolím, prožitými událostmi a zkušenostmi. Špatně se nalaďujeme na ty jemnější vibrace, protože jsou dávno zatlačeny někde v nitru. Tato kniha je znovu ve vás hledá a nachází. Vytahuje je nitku po nitce a zanechává je na povrchu. Abyste s nimi mohli pracovat. Abyste je mohli zase cítit.

Abyste lépe přijali svou přirozenou pohodu.
 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com
 

Renata Petříčková
 

Hodnocení článku
Tisk Tisk

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference