mapa stránek || vyhledávání

Prasíla a Zemská porodnice u sv. Apolináře

Josef Hlávka, portrét od Václava Brožíka

Josef Hlávka, portrét od Václava Brožíka

Karel IV. chtěl vytvořit z Prahy hlavní město Svaté říše římské. Nepodařilo se. I když založil výstavbu celé řady významných staveb, včetně Nového Města Pražského. Jednou z menších je Novoměstská radnice a třeba také jednolodní kostel sv. Apolináře s neobvyklými freskami čtyř apoštolů. Kostel má připomínat ubitého biskupa sv. Apolináře, což byl horlivý křesťan léčící modlitbou, čili energií a sugescí. Podobným způsobem léčil v 1. polovině 20. století také náš zázračný duchovní léčitel Bedřich Kočí, který měl přezdívku „pražský divotvorce“. Ale protože mu nebyl postaven kostel, i když měl bezpočet „zázračných“ vyléčení, tak se na něj v krátké době zapomnělo.

Ze stavby porodnice, kterou navrhl a postavil Josef Hlávka a nachází se nedaleko kostela sv. Apolináře, by měl zcela jistě radost i vnímavý jedinec český král a císař římský Karel IV.

Nebudeme se zabývat životopisem císařského architekta J. Hlávky. Jisté je, že byl neobyčejnou, a podobně jako Karel IV., neobyčejně vnímavou osobností. Což prokázal tak, že se na svém zámečku vyléčil proto, že se vyskytoval převážně na energeticky vydatných místech. Jedno z nich vytvořil v kapli P. Marie, kterou sám navrhl a postavil. Vydatný vyzařovací prostor se nachází v místě, kde v ní pobýval.

Některá svá velká díla vytváří s velkým duševním a pracovním nasazením propojeným s poctivě prováděnou stavitelskou činností v jím přestavěném Lužanském zámku. Některá z nich jsou velká jak svou rozlohou, tak svým architektonickým odkazem. Což ocenilo UNESCO, Neboť biskupský rezidenční areál v Černovcích na Ukrajině byl 28.6.2011 zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví.

Soubor Hlávkových náboženských staveb v Černovcích je svým plošným rozsahem staveb srovnatelný s francouzským královským areálem ve Versailles. Největší stavbou je kněžský dům řecko-pravoslavné církve, kde odvážně propojuje novogotiku a novorenesanci. Přímo úžasným novorenesančním interiérem je kompozičně jednoduchý synodní sál – rezidence metropolity v Černovcích.

Černovická národní univerzita Jurije Feďkovyče, dříve rezidence bukovinských metropolitů

Černovická národní univerzita Jurije Feďkovyče, dříve rezidence bukovinských metropolitů. Foto: Free Art License, zdroj Wikimedia Commons

Dalším stavebním projektem, podstatně menším, jednodušším a účelově odlišným, je Zemská porodnice. I když ve své době byl celý areál největší porodnicí v Evropě. Předprojektovou přípravu zahajuje návštěvou pavilonových nemocnic; sv. Jana v Bruselu, Rudolfovy ve Vídni a Lariboisiere v Paříži, postavených mezi lety 1838-1865.

Zemská porodnice v Praze

Budova Zemské porodnice na Apolinářské ulici v Praze.

Vstupní portál porodnice (1875) z neomítaných cihel má vzhled gotického kostela ze strany obklopeného členitě ustupujícími a snižujícími se novorenesančními křídly. Což úžasným způsobem hermeticky propojuje minulost s přítomností – ženy matky před porodem a po něm. Půdorys pak připomíná spíše než klášter zámek. Členění vnitřních prostor bylo navrženo tak, že dodnes vyhovují svému účelu. Dva tajné vchody do porodnice umožňují utajit nechtěný porod. V patře, ve středovém vstupním pseudogotickém prostoru, má porodnice vlastní „křtící“ kapli s arkýřem. Také v této  kapli sv. Kříže nám Hlávka předává poselství poznané prasíly. Podobně činí v kapli lužanské, zasvěcené P. Marii. Jeho odkaz je srovnatelný s tím, který nám nabízí král a císař Karel IV., ať v chrámu sv. Víta v kapli sv. Václava či v kapli sv. Kříže na Karlštejně.

Především kaplí sv. Kříže Zemské porodnice, představuje Josef Hlávka ještě cosi navíc – zjevný odkaz na energii-prasílu. Jsou to dva sloupy nad sebou na stejném průsečíku linií. Jeden je ve vstupní hale a přesně nad ním je v kapli nad ním druhý. Zakládá půdorys kaple s arkýřem stejným způsobem jako tomu je ve vnitřních arkýřových výklencích gotických kaplí Staroměstské radnice či Univerzity Karlovy. Na stejném principu jejich oltářních stolů a jejich oltářních kamenů, jejichž osami prochází průsečíky linií prasíly. Autor se takto, jako jeden z posledních, hlásí ke skutečným „architektům“ prasíly-archey. To, že nezůstává ve využívání pozitivního vyzařování prasíly pouze v prostoru kaple, napovídá i další členění celého porodničního areálu.

Císařský architekt J. Hlávka nepatří k těm, kteří stavby orientují pouze podle linií prasíly, ale k těm, kteří je dokáží také, stejně jako třeba Santini, jejich průběh stavbou směrově upravit a energeticky proměnit. Tato jeho činnost vypovídá, že byl, podobně jako Santini, nesmírně vnímavým jedincem. Proto oba museli vědět, podobně jako ostatní stavitelé prasíly-archey, co navrhovaná stavba s liniemi dokáže udělat. Čili jak je dokáže změnit. Proto do stavby porodnice, kvůli navýšení vyzařovací (tedy léčivé) složky prasíly, vnáší pozitivní stavební materiál. Neboť to jsou cihly, které jejich napojením na energetické linie prasíly navyšují vyzařovací prostor porodnice.

Lidé energii-prasílu většinou nevnímají. Ale rostliny a zvířata (i ochočená) ano. Bylo zjištěno, že např. slonice a žirafy slehnou pouze na určitých místech. Výzkumný ústav živočišné výroby v Uhříněvsi dělal zajímavé pokusy s kravami. Za zmínku stojí jeden z nich.

Březí krávy byly ponechané ve volném výběhu. Pro slehnutí pro ně bylo připraveno místo s přístřeškem – vystlané slámou a s nádobou vody. Jenže krávy chodily opakovaně na pastvině jinam. A sice stále na to stejné energeticky vydatné místo.

Na rozdíl od krav vědci nevěděli, proto nedokázali vysvětlit proč. V Zemské porodnici jsem chtěl, aby ženy rodily též na energeticky vydatných místech. Jenže jsem pro svůj záměr nenašel pochopení. Myslím si, že by se nedivil jenom sv. Apolinář, ale též krávy.
 

Lužanský zámek J. Hlávky skrývá bezpočet odkazů na energii-prasílu. Jedním z nich je kokrhající kohout. Dalším - záření z dlaní P. Marie v kapli téhož jména.

Lužanský zámek J. Hlávky skrývá bezpočet odkazů na energii-prasílu. Jedním z nich je kokrhající kohout. Dalším – záření z dlaní P. Marie v kapli téhož jména.


 
Jan Johann Jaroslav Miška
 

hodnocení: 5
hlasů: 4
Tisk Tisk

98 komentářů

 1. Nazvať niečo staré a zhúžvané, ako zdroj SILY, z ktorej je možné ešte stále čerpať,je dosť komické a v rozpore s druhou vetou termodynamickou , mnohí ju poznajú skôr ako Aladinovu vetu.

  Vždy ten s menšou silou-energiou, odcucáva silu tomu silnejšiemu a tak mu ,,pretína žily“ ….

  To by bol Galaktický prieser, keby to bolo NAOPAK…

  Samozrejme. Nič v dobrom, ale čo je staré,či dokonca prestárle, to je tesne pred smrťou, čiže SILA je už ta-tam , čiže je viac menej mrtvá…

  Aj Prasila je už ,,mimo“, lebo sa premenila na ,,oblastnú búrku“ a niekde možno aj zapršalo.

  Vždy treba hladať ,,rodiacu sa silu „, alebo objaviť ,,Miesto a čas“ kde sa zrodí . Tá sa ešte môže viackrát ,,retardovať“ a ešte z nej vždy čosi zostane aj na ,,rozdávanie“…

 2. K pražské porodnici zrovna nyní:
  51 minut:
  Český žurnál: Pět zrození. Z pražské porodnice
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10408111009-cesky-zurnal/214562262600004-pet-zrozeni/
  **
  Po porodu mamince vezmou dítě, to je špatně. Z jednoho jsem se utekla vyplakat, říká dokumentaristka
  14. 11. | Ve všech porodech dochází k rutinním věcem, které nejsou dobře, je to třeba odnášení miminka po porodu, říká dokumentaristka Erika Hníková o svém filmu Pět zrození. V českých porodnicích je podle ní špatně hlavně komunikace s rodičkami nebo neinformovanost o lécích. Prý se například nedozví o vedlejších účincích.
  24 minut:
  http://video.aktualne.cz/dvtv/porodnice-jsou-hrozne-tisnive-z-jednoho-porodu-jsem-se-utekl/r~1983816c8a1811e58f1e002590604f2e/
  **
  Natočili třeba opuštěné děťátko. Nikdo už ale neřekl, že je to jediné dítě, které na boxu pro děti leží, protože jeho maminka je těžce nemocná a nemůže se o něj starat. Jenže oni to natočili jako samotný záběr a nic k němu neřekli:
  http://www.lidovky.cz/dokument-ani-nahodou-spise-tendecni-prace-na-zakazku-zlobi-se-svoboda-kvuli-filmu-pet-zrozeni-ip0-/zpravy-domov.aspx?c=A151113_125822_ln_domov_sk

   1. Jistě zaměstnanci v práce v pražské porodnici dělají, co umí, ze všech sil. Přesto výhrada:
    „Natočili třeba opuštěné děťátko. Nikdo už ale neřekl, že…“ – MUDr. Bohuslav Svoboda.
    Jenže ve filmu ČTV je také vidět přes 10 opuštěných děťátek, pokud správně vzpomínám. V jedné místnosti – bez 10 matek. Možná je to profesionální slepota, že opuštěnost je dodnes obvyklá.

    1. ad – Jenže ve filmu ČTV je také vidět přes 10 opuštěných děťátek,

     Čemu říkáte „opuštěné děťátko“, milý/á bo?
     ps – dá se ten film někde na netu zkouknout?

   1. MUDr. Svoboda: „Porodnice mají úmrtnost 2 promile dětí.“
    Když se ale člověk zeptá na www diskusním lékařském foru, jak to bude s budoucností lidstva, pak lékaři raději neodpovídají.
    Jen některý přizná, že jsou i záporné výhledy s tímto spojené.

    1. ad – Jen některý přizná, že jsou i záporné výhledy s tímto spojené.

     Takže?

    2. Přesto, že ženy nerodí ve směru prasíly, je úmrtnost novorozenců mimořádně nízká. Jinak řečeno, rodí se děti dobrým způsobem. Když se podíváte do
     https://digi.ceskearchivy.cz/DA?lang=cs
     na narozené a zemřelé v rodné vesnici prarodičů před 100 a víc lety, tak dětská úmrtnost byla obrovská, několik dětí v rodině se nedožilo 10 let. A na vesnicích žilo tak 70% lidí. Tohle síto ovšem přineslo zdravou populaci, z níž těžíme dodnes.
     Článek píše
     http://hledani.gnosis.cz/prasila-a-zemska-porodnice-u-sv-apolinare/
     „Soubor Hlávkových náboženských staveb v Černovcích je svým plošným rozsahem staveb srovnatelný s francouzským královským areálem ve Versailles.“
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Hl%C3%A1vka
     http://www.apolinar.cz/cs/historie
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Emauzsk%C3%BD_kl%C3%A1%C5%A1ter#Za_druh.C3.A9_sv.C4.9Btov.C3.A9_v.C3.A1lky
     „architektonický projekt rezidence bukovinských metropolitů o velikosti POLOVINY Versailles obdržel II. cenu na světové výstavě v Paříži v roce 1867″
     Dřívější Bukovina je nyní na Ukrajině a v Rumunsku. Hlavní město Bukoviny jsou Černovice na Ukrajině.
     Porodnice Apolinář v Praze byla dne 14. 2. 1945 při bombardování Prahy částečně zasažena. Hodně zničen byl klášter Emauzy v Praze 2. Šlo o omyl navigace při bombardování Dráždan. Tam zahynulo podle současných údajů asi 30 000 osob, v Praze asi 700.
     Pět novoměstských kostelů, založených Karlem IV., tvoří pravidelný kříž. Severo-jižní rameno tvoří spojnice kostelů kostel sv. Kateřiny a kostel Zvěstování Panny Marie Na Slupi, západo-východní rameno kostel Panny Marie a svatého Karla Velikého a Emauzský klášter, ramena se protínají v kostele sv. Apolináře.“

     V nemocnici u Apolináře se v 70. letech léčily často prostitutky s pohlavními nemocemi a v areálu byla známá protiakloholická léčebna. Takže tam působily četné prasíly.
     Autor článku píše :“Neboť to jsou cihly, které jejich napojením na energetické linie prasíly navyšují vyzařovací prostor porodnice.“
     Největší cihlové komplexy u nás jsou josefínské pevnosti Terezín a Josefov. Terezín se stavěl 10 let (1780-1790), každý rok se spotřebovalo asi 20 milionů cihel. Čili asi tak 1 milion cihel (ze 200 milionů ) na energetické linii prasíly navyšuje vyzařovací prostor“. To jsem si vymyslel, ale vypadá to taky dobře.
     Článek píše :“Březí krávy byly ponechané ve volném výběhu. Pro slehnutí pro ně bylo připraveno místo s přístřeškem – vystlané slámou a s nádobou vody. Jenže krávy chodily opakovaně na pastvině jinam. A sice stále na to stejné energeticky vydatné místo.“
     I dnešní krávy tisíce let domestifikované odjakživa lehají na pastvě tak, že vytváří na suchém spíše vyvýšeném místě kolo s hlavami ven a telaty uvnitř kruhu. Jak jim káže obranný instinkt.
     Pes než si lehne se točí dokola, aby čichem zjistil možné nebezpečí. Uléhá hlavně tak, aby měl záda krytá a do očí mu nesvítilo světlo. Jako by mi chtěl dát za pravdu, zrovna teď si lehal, se otočil se víc jak o 360 ° a lehl si zády ke stěně, oči schoval ze okraj pelechu. V noci se několikrát otočí, neleží celou noc ve směru nějaké prasíly.
     Článek o mecenášovi Hlávkovi je dobrý, škoda, že nemá dnešní době odpovídající následníky mezi nejbohatšími bývalými Čechy, dnes občany daňových rájů. Díry v zákonech jsou síla, na kterou prasíla nestačí.

 3. Vždycky mě „potěší zasvěcené komentáře“. Jednou to je noha po druhé dravé zvíře. Jestliže jsem napsal, že krávy vědí proč rodit na energeticky vydatném místě, tak to bylo také proto, že vnímavým jedincem byl i J. Hlávka, který porodnici „energetickým“ způsobem řešil. Dokonce se sám na svém zámku tímto způsobem vyléčil.

  Samozřejmě platí také to co zaznělo v dalších komentářích. Dítě po porodu MUSÍ zůstat s matkou. To také vědí krávy. Sečteno a podtrženo. Energeticky vydatné místo je takové, kde energie (prasíla, čchi, prána atp.) proudí vzhůru a je organismům dodávána, což pro opačný prostor působí opačně. Což je pro novorozence důležité. Není jenom fyzicky zdravé, ale také energeticky nabité. Také matka je porodem méně fyzicky oslabena. Na další hloupé připomínky už nebudu reagovat.

  Napsal o tom tolik, že by i ten největší hlupák, jenž si přečetl mé knihy mohl vědět daleko víc než to, o čem píši v tomto článečku. Jako např., že život každého závisí na vyrovnaném energetickém potenciálu jeho těla. Protože jí má všechno co je na zemi i vesmíru. Někdy ve větší, jindy menší míře. To všechno bylo známo jak v dobách Sumerské říše, tak pračlověku vybírajícím si pro místa svého pobytu energeticky vydatná místa. Jedním z nich je jeskyně Pekárna v Moravském krasu. Poznání současným zabedněncům schází. Ale mohou si zajít na plošinu Vlhoště. Místo je oslabí natolik, že možná ani nedojdou k autům. Jeden příklad, právě odtamtud, jsem už také někde uvedl.

  Poznatky o energii nejsou o víře. Ta je vypěstována stokrát se opakující lží, která se stává pravdou. A co vidím jako nejhorší? když si nějaká víra udělá z víry živnost. Kam až vede přehnaná víra vidíme všude kolem nás. To neznamená, že by lidé měli ztratit víru v dobro, ať si pod tímto pojmem představují cokoli. U někoho to může být Platón nebo Hegel, u jiných třeba Ježíš Kristus, Buddha, Aláh, JHVJ, Bůh nebo Marx, Engels a Lenin.

  S pozdravem JJJ M.

  1. Pane JJJ M. píšete :“A co vidím jako nejhorší? když si nějaká víra udělá z víry živnost.“
   Napsal jste o prasíle knihy, asi to živnost není.
   U prasíly jde skutečně o víru, že existuje, nebo snad jste prokázal nějakou prasílu v místě, kde se rozhodly rodit krávy na „energeticky vydatném místě“?. I slonice rodí obklopeny svými družkami matriarchálního stáda, takže potřeba v době slehnutí být uvnitř stáda a pod jeho ochranou je jasná. Oddělené stání se slámou to asi není.
   To jsou pojmy dojmy. Píšete :“život každého závisí na vyrovnaném energetickém potenciálu jeho těla“
   Rozdíl potenciálů je napětí, vyrovnaný potenciál = nulový. Co to je energetický potenciál ? Je to potenciál ( ve voltech) nebo energie ( v joulech)? Síla se udává v newtonech, prasíla se neudává zjevně v ničem, nevíme jestli je to potenciál, energie nebo síla. Pokud je prasíla skutečně síla tak má počátek, směr a velikost. Jinak se prasíla může jmenovat třeba virtuální energetický bobek.
   Píšete :“cihly, které jejich napojením na energetické linie prasíly navyšují vyzařovací prostor“
   Jestliže se zvětšuje prostor vyzařování čehosi třeba prasíly, tak klesá intenzita vyzařování se čtvercem vzdálenosti od místa vyzařování. Takže zvětšený prostor vyzařuje menší intenzitou na plošnou jednotku, tady méně i směrem k nám, ale z větší plochy, takže při nejlepším stejně celkově, pokud jsme uprostřed a směr vyzařování je k nám. To jsou věci, že?
   Není asi podstatné, kolik jste napsal knih, ale jestli něco z toho existuje, lze to opakovaně pozorovat a prokázat účinky.
   Píšete:“To neznamená, že by lidé měli ztratit víru v dobro, ať si pod tímto pojmem představují cokoli“
   No právě, dobro se může projevovat třeba tím, že máme svůj názor a přejeme jiným jejich názor, v mém případě je to bez prasíly. Vy už jste názory na prasílu šiřil mocně, takže diskuze a jiný názor může leda prospět té hledané pravdě a víře v dobro.

   1. S ignoranty, kteří si z článku vyberou jenom něco, se komunikovat nedá. A to je právě váš případ. Energii zvláštní elektromagnetické podstaty jsem popsal v knize Tajemství prasíly 2 Zjevování. Budete se divit. Vnímají ji rostliny, zvířata, a budete se divit, dokonce ještě někteří lidé.
    Prasíla má dokonce dvě fyzikální jednotky. Ty si můžete „vydžoulovat“ na internetu. Ale na to zřejmě vaše síly nestačí. Aby bylo jasno, to co dělám je vysoce prodělečná záležitost. A víte co je nejhorší? Když narazíte na negramotného tupce. který si myslí, že sežral všechnu moudrost. Proto si ty vaše nesmyslné úvahy můžete strčit však víte kam. V případě energie o níž píši, nejde o názor, ale o samotnou podstatu života a neživota. Přesvědčte se sám. Zkuste pár dní „pobejt“ na planině Vlhoště a uvidíte co to s vámi udělá. Vycucne z vašeho těla hodně energie, o níž nemáte nejmenší páru. V nejlepším případě budete jenom hodně unavený.

    Přeji pěkný den JJJM.

    1. Pane JJJM, jsou i tací, kteří onu sílu vnímají a dokonce s ní pracují. :-) Těžké je to, že slepý zřícímu nevěří, necítící cítícímu také ne. Nejlépe je neházet perly sviním. Vám posílám srdečný pozdrav.

    2. Pane Miško,používáte přívlastky „bájná“ prasíla, „magická“ prasíla….proč? Když použijete přívlastek „bájná“, pak automaticky řadíte popisovaný objekt do oblasti bájí.
     Trochu jsem si zagůglila a vyběhlo mi:
     „Všechny moje knihy, které doposud byly vydány, jsou založeny na neobvyklém vnímání energie prasíly. Energii-prasílu vnímám totiž 3x více než průměrný jedinec.“ Když někdo použije konkrétní poměření, míru, pak by neměl být problém uvést nějakou základní jednotku, jakýsi mustr, podle kterého se měří. Jak víte, že vnímáte prasílu 3x více než třeba já? Jak si to můžeme ověřit?
     Jinak – co se týká toho otelení krav – když může zvíře volit mezi přirozeným úkrytem a místem upraveným člověkem, zvolí si vždycky to, čeho se nedotkla lidská ruka, nebo prostě to, které se zvířeti jeví bezpečnější.

    3. Vážená paní. Informace se ke mně dostávaly v období víc jak 33 let postupně. Stejně tak jsem je cca na 1500 stranách s 500 barevnými fotografiemi popsal. Proto jsem trošku podrážděný, když lidé, kteří o energii vytvářející kolem lidského těla pro někoho viditelnou auru si pletou prakticky ověřená zjištění uvedená v mých knihách. a dokonce si troufají je považuvat za víru. To je analfabetismus nejvyššího stupně. Energii-prasílu známou pod mnoha pojmenování po celém starověkém a středověkém světě, jíž přede mnou už pojmenoval pan Sezemský (což jsem se také dozvěděl poměrně nedávno). Stále čekám, jakého že ta elektromagnetická energie zvláštní podstaty právě je. Leč nikoho to, kromě těch co si ještě něco objevného dokáží přečíst, nezajímá. Co si pak pozitivně mám o takových rádoby všeználcích myslet. Moje knihy nejsou prodělečné, ale též si moc nevydělá žádné nakladatelství. Prodělečná je moje práce. Víc jak patnáct let pracuji na knize Architektura prasíly. Ještě donedávna o využívání energie ve stavbách věděli někteří naši architekti. Což je doloženo zvláštním způsobem v Obecním domě. Fenoménem „ďáblem“ prasíly byl J.B.Santini, či v článku zmiňovaný císařský architekt Josef Hlávka. Oni věděli. Už v knize Magická prasíla jsem popsal a zdůvodnil proč byly stavěny pyramidy. Jaké jsou a proč je dobré nosit nebo používat k léčení přírodniny a energetické předměty. Atd, atd…

     Přečtěte si následný převelice hloupý komentář snaživce schovávajícího se za přezdívkou Pardál. Dotyčný ani neví, že na poznání energie čchi (prasíly) je založeno několik asijských nauk. Z nichž snad nejznámější je staročínská akupunkturní medicína. O výběru místa pro rozmnožování vědí své třeba želvy karety, velryby a další živočichové. Mnohé o tom jsem také napsal.

     Chcete vědět jak jste citlivá na energii-prasílu. Stačí jednoduchý test. Nepotřebujete žádné tabulky nebo hodnocení jiných. Dejte si pokrčené ruce před sebe jako když se modlíte. A, pokud cítíte proud energie,tak je postupně od sebe oddalujte. Když ji ucítíte při největším možném rozpažení, tak prasílu vnímáte cca 3x , nebo i vícekráte, než ostatní. Mějte se co nejlépe JJJM.

    4. Pane Miško, komentář pana Pardala jsem četla a souhlasím.
     Netroufám si posuzovat Vaše knihy, je to Vaše životní dílo, investoval jste spoustu práce, energie, síly….
     Ale co mě trochu víc upoutává, a to nejen ve Vašich příspěvcích, ale obecně: o VÍŘE se často mluví jako o jakémsi podřadném fenomenu a náhražce vědění. Jenže já mám zkušenost, že víra má obrovský tvůrčí potenciál, víra dokáže úplně změnit a zvrátit předpokládaný chod událostí a jevů.

     ad – A, pokud cítíte proud energie,tak je postupně od sebe oddalujte. Když ji ucítíte při největším možném rozpažení, tak prasílu vnímáte cca 3x , nebo i vícekráte, než ostatní

     hmmm…..co autosugesce? Znáte ten pokus s šířením výparů éteru po učebně, že?

    5. Pane JJJM, nejsem ignorant a negramot, mám jiný názor. Vylezlo z Vás, že něco o energii zvláštní elektromagnetické podstaty. Takže jde o energii, nejde o prasílu a nebo potenciál. Škoda že máváte prázdnými pojmy, které vzápětí ani sám nepoužíváte. Vypadá to ale víc vědecky. Vaše knihy jsou vysoce prodělečné, není třeba napadat šmahem Ty, kteří píší třeba o víře.
     Vůbec nic nenamítám proti léčitelům, kteří třeba svýma rukama dokáží příznivě působit na pochroumané nervy a svaly. A je mi jedno, že tomu nerozumím. Třeba páter Ferda. Působí hodně psychicky a v klidu. Nedovedu si představit léčitele, který mi nadává do ignorantů a negramotných tupců, jako Vy, když jste v koncích se svými esoterickými kecy ( od Platóna po Lenina).
     Nedivím se, že se lidé vypotácí z planiny Vlhoště, zvláště když se dozví, kolik to stálo.
     Neukázal jste nic z proklamovaného dobra , ani „To neznamená, že by lidé měli ztratit víru v dobro, ať si pod tímto pojmem představují cokoli. “
     Prokázal jste zlobu, podrážděnost, úhybné manévry v diskuzi. Článek zjevně není určen k tomu, aby se o něm diskutovalo, aby se u něj nedejbože myslelo. Takže na něj kašlu a na Vaše knihy též.

    6. Vážený pane. Nic ze mě nevylezlo. Jsou též přístroje, nejenom jednotky (starší z oněch dvou, které jste si měl místo štvaní nalézt se jmenuje Tesla), o nichž jsem vám už psal které tuto vesmírnou energii dokáží změřit. Jednotky této energie jste si nenašel, jen zde omíláte jedny a stejné bláboly. Pokud vám víra zatemňuje mozek, pak si zajděte k psychiatrovi. I když, na rozdíl od p. B. Kafky, který dělal s lidskou duší pokusy, o ní psychologové a psychiatři nic nevědí. Určitě víte co to v překladu je psyché.

     Na závěr ještě jednu pravdu: Slabé víra ohlupuje, silné oslabuje. A radu. Dobře si přečtěte Bibli, tam je psáno nejenom o energii-prasíle, ale též o mimozemšťanech. Ty nám na pečetních válečcích z pálené hlíny, spolu s energií kaba, připomínají, dlouho před sepsáním Bible Sumerové.Informace jsou staré víc jak 5000 let.

    7. Pane JJJ Miško, úkoly jak se dovzdělat z fyziky a ve fyzikálních jednotkách jsou před Vámi. Stačilo říci, že prasíla není síla ani potenciál, ale energie. Fyzikální jednotka tesla [T] je jednotkou magnetické indukce, charakterizuje magnetické pole, které je v lidském těle mimořádně slabé. V srdci obíhá krev s ionty, což odpovídá proudu, který vyvolává magnetické pole. Při vyšetření srdce se používají supravodiče, které jsou schopny ukázat slabé indukované proudy v přístroji. Takže věda ví o magnetickém poli lidského těla. Jiná veličina charakterizující magnetické pole je indukčnost ( vlastní indukčnost) udává se v henry [H], charakterizuje schopnost vytvářet magnetické pole při průchodu proudu vodičem.
     Zdraví Vás negramotný tupec Pardal.

   2. Z principu mi vadí jakákoli redukce. Lhostejno, zda „na volty, „na newtony“, atd. Protože se za ní skrývá především redukce rozumu. Ale aby bylo jasno, rozhodně tím neobhajuju nějakou prasílu. Nic o ní dohromady nevím a zredukováným tézím a závěrům – co nejde spočítat, změřit nebo zvážit, to neexistuje a není – se vyhýbám, stejně jako zredukovanému myšlení.

    https://drive.google.com/folderview?id=0BydtQqcCRKOaMWVNWGM3Tkc2YXc&usp=sharing

 4. Pane JJJM,

  musím sa zastať Pardála, hoci to vôbec nepotrebuje, ale potrebujem sa vyjadriť JA.

  Nikomu nechcem brať jeho ,,vieru“. Ty veríš na nejakú Prasílu, ja na Deda vševeda a obaja s našimi Nadprirodzenými silami sme úplne spokojní, dokonca sa tvárime , že sme s nimi šťastní…

  Čo tým chcem povedať ? Len tolko, že nikto nemá právo brať inému jeho Nadprirodzené sily ktorým vložil do ,,rúk“ svoju ,,vieru“ a dokonca ich znevažovať.

  Ale je povinnosťou každého ,,rozumného “ človeka poukázať na ,,medzery“ v teórii, ktorú niekto prezentuje na verejnosti…

  Musel si tušiť, keď si s Prasilou vyšiel na svetlo Sveta, že nie každý Ti Tvoju Prasilu zbaští, ako horčicou namazaný chlebíček..

  Ani Ty JJJM nemáš ,,Certifikát na rozum “ od ,,nejakej relevantnej Nadprirodzenej sily, ktorá by bola všeobecne uznávanou…

  Je demokracia, aspoň dúfam, a preto mi dovol JJJM, súhlasiť s Pardálom, že jeho myšlienkové pochody sú mi v tejto konkrétnej veci sympatickejšie, ako Tie Tvoje…

  Ano, už počujem, že hovoríš, že ani JA, Gilgamešová nôžka , nemám petent na rozum , ale ako zdôrazňujem vždy, mám SVOJ názor. Nič viac, nič menej…

  Prasila, je sen každého ,,Opusteného Pozemšťana“ hlavne vtedy, keď stráca pôdu pod svojimi nožičkami a nevie Ako ĎALEJ TU, na Zemeplacke, okolo ktorej neúprosne obieha po eliptickej dráhe tá ,,odporne prehriata hviezda“, to Slnko…

  1. Pane GN,
   http://www.peramost.cz/casopis/clanek/183/vesmir-a-lidske-telo
   pan JJJ Miška publikuje také o vzniku vesmíru, Vaše oblíbené Zeměvejce/Vesmírovejce tam má importované z bájí Číny. Dále Jang-a Jing atd. až po auru.
   “ Vesmírné či nebeské jangové božstvo bývá mužského pohlaví, zatímco pozemský jinový je bohyní. ,,
   Provazy energetické sítě prasíly jsou jak vyzařovací mužské jangové, které nazývají Číňané žílami červeného draka; ty energii-prasílu vydávají či vyzařují a opačné vzařovací ženské jinové modrého draka, jež prasílu čchi odebírají či vtahují. Je důležité si uvědomit, že prasíla je nestejnoměrně zabudována všude a ve všem co se na planetě Zemi nachází.“
   Komentář :To je opravdu zajímavé, ženský princip vzařuje ( vtahuje energii). Mohou tedy mít ženy auru- to je vyzařování kolem hlavy a těla? Já bych řekl, že vnadné ženy mají čím vyzařovat.

   1. Každý člověk má mužské jangové i ženské jinové energie, pochopitelně to není tak, že ženy by měly jen jin a muži jen jang. Takže proto může žena energii i vyzařovat.

    Kdyby měly ženské jen jinovou energii, zdrcly by se do malé kuličky, mužští jen s jangem by se naopak rozletěli na kusy :-)))

    1. Šárí, hezké vysvětlení, takže jako chlap mám stejné množství mužského a ženského principu. Jdu se kouknout, jestli mi nerostou prsa.

    2. Pardale, ještě je další možnost – že nemáte „to“ ani „to“…..:-))))

    3. Proč si pod pojmem ženský princip okamžitĕ představujete prsa?

    4. ad – Proč si pod pojmem ženský princip okamžitĕ představujete prsa?

     Měl by to být penis?

    5. Ajo, vy o tom nevíte naprosto a jenom si tu děláte legraci.

     Tak to potom jo. Fakt k popukání a takové originální :-)))

    6. Představuji si i jiné ženské součásti, ale o tom se píše těžko.

    7. Ad:Představuji si i jiné ženské součásti,ale o tom se píše těžko.

     A proč, protože by to byla síla? Nebo jen falešná představa vědomí?

   2. Vždycky obdivuji lidi, kteří se snaží zhlounout ostatní a dát tím zdání vlastní chytrosti. Kdybyste trochu znal fyziku, tak víte,že nejde o magnetickou, ale jak by vám Nikola Tesla vysvětlil, elektromagnetickou energii udávanou některými jako volnou. Tu dokázal z prostoru jímat. A pokud jde o fyziku, tak na novověkou klidně zapomeňte, protože o fyzice, i když tak tato nauka nebyla pojmenována, toho starověcí mágové a středověcí alchymisté víc než novověcí vědátoři. A to jak její zakladatelé, tak Albert Einstein, protože, kdo o přírodních zákonech něco málo ví, tak mu je jasný, že jeho teorie relativity, založená na empirickém vzorci je nesmysl. Totéž platí pro science fiktion teorii strun. Ale vraťme se v Vašemu tělu. Víte kde a jak máte energii-prasílu např. zabudovanou v každé buňce? Energetické dráhy lidského těla by vám dokonce vysvětlil jeden z našich nejlepších léčitelů a diagnostiků Vladimír Ďurina Atd, atd.

    Kdybyste opravdu dobře četl mé knihy, tak byste věděl to co hinduisté o čakrách. Muži mají čtyři vyzařovací (jangové) a ženy čtyři vzařovací (jinové). Pro jistotu dodávám, že zbývající tři jsou u nich opačné. To věděli i alchymické. Proto jsou …Ale to by snad už stačilo.

    Jenom ještě o mém oblíbeném vejci. V knize Bájná prasíla je bezpočet kosmogonických a jiných bájí a dokonce i jedna pohádka. Je potřeba si uvědomit, že čínští mudrci poznali Velký třesk už několik tisíciletí před současnými vědci. V bájích je představováno jako vesmírné vejce prasíly čchi které puklo a rozdělilo se na dvě části. Lehké jangové (vyzařovacé) stoupaly vzhůru a těžké jinové (vzařovací) zase opačně. Ale i Slované měl báji o vzniku vesmíru. U nich plulo vesmírem zlaté vejce.

    P.S.: Kdybyste o čakrách, stejně jako o skutečné fyzice, aspoň něco věděl, ta byste neshazoval paní pod přízviskem Šarí.

    1. Pane JJJ Miško,
     buďte tak hodný, až budte dělat to, o čem si myslíte, že je komunikace se mnou, tak to na začátek příspěvku uveďte.
     Veličiny magnetického pole tesla [T] a jakousi další, což asi měl být henry [H] jste do diskuze zavedl sám a nyní ťaf do vlastního palečku. Není to magnetická, elektromagnetická energie. Energie se přenáší jako elektromagnetické záření. Elektromagnetické záření je příčné postupné vlnění magnetického a elektrického pole tedy elektromagnetického pole.

     Viděl jsem Teslův vysokofrekvenční transformátor v chodu a háďátka výboje převážně modravé bavy mi běhaly po kůži bez následků. Kůže má velký odpor ( asi 1000 ohmů) a odpor vysokofrekvenčních kmitů roste s frekvenecí. Každý transformátor potřebuje na primáru zdroj střídavého nebo přerušovaného napětí, to snad uznáte. Takže z kosmu ta energie nebude.

     http://files.vedajinak-cz.webnode.cz/200000039-dc1a2dd148/Semin%C3%A1rn%C3%AD%20pr%C3%A1ce%20-%20Nikola%20Tesla%20%E2%80%93%20kopie.pdf
     Je to článek hodný časopisu Blesk nebo Šifra. Tesla v Colorado Spring 1899 nečerpal energii z kosmu ( kosmického záření a pod), ale z genetátorů , které mu místní lidé z obav zničili. A bylo po pokusech.
     https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=37943
     Teslou generované vysokofrekvenční vlny nejsou vhodné pro přenos signálu na dálku jako vlny rádiové.
     S rádiovým přenosem přes Atlantik uspěl Marconi.
     Další skvost z Vašeho příspěvku :“jak by vám Nikola Tesla vysvětlil, elektromagnetickou energii udávanou některými jako volnou.“
     Volná energie existuje v termodynamice a přesně definována. Volná energie ( Gibbsova volná energie).
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Gibbsova_voln%C3%A1_energie

     Volná energie vakua a výroba energie z ní bez dosání energie je mýtus. Ale psát se tom dá hezky
     http://www.hyperkrychle.cz/bearden.html
     http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4116-volna-energie-zive-v-akci-bere-to-dech-protoze-se-prepisuje-veda

     Teorie, že vakuum má energii vychází z Heisenbergova principu neurčitosti, z toho že ve vakuu může vzniknout částice a její antičástice, které okamžitě zase zaniknou bez produkce energie.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Energie_vakua
     Pane Miško, přeji hodně zdaru a až zas něco objevíte ve fyzice, než začnete publikovat, tak se podívejte, co pojmy kterými tu házíte znamenají.

    2. Pane Pardále. Protiřečíte si, vylučujte poznání prasíly (volné energie atd.) známé rostlinám, zvířatům, známé a využívané lidmi nejenom v pravěku a starověku, znali jí mudrcové, mágové, znají ji někteří současní vnímaví jedinci šamani (jednoho jsem dokonce jmenoval) stavíte své úvahy na novověké fyzice, která fyzikou není. Právě na jejím poznání jsem v knize Magická prasíla odhalil účel pyramidových a menhirových systémů. Můj úspěšný pokus je zveřejněn někde na internetu. Prasíla je dokonce měřitelná přístroji (viz kanadský pořad Pyramide code).(Nemusíte mluvit anglicky, najdete ho v archivu ČT) Teslův transformátor (pokud nebylo něco podobného CO BYLO Teslovi přičítáno) nebyl založen ani na jednosměrném, natož střídavém proudu. Ale jímal energie z prostoru, tedy elektřinu volnou či prasílu. Jak jsem napsal je to vaše víra, která vás oslabuje. Protože je už řada vědců, kteří vědí, že tzv. teorií relativity nelze vše vysvětlit. Vy, kromě toho co vás naučili ve škole nevíte vůbec nic. Prostě jenom a pouze mlátíte prázdnou slámu.Dejte se proto aspoň na čtení krásné literatury, nebo chytejte ryby a pokuste se samostatně přemýšlet. K tomu vám přeji hodně a hodně úspěchů. Když se vám to nepodaří v tomto životě, tak se snad zadaří v příštím. Možná, že jsem se někdy vyjádřil poněkud příkřeji. Ale nesnáším omezené ignoranty.

    3. Pane Miško, Teslův transformátor nejímá, žádnou volnou energii ale jedná se o prostý vysokofrekvenční transformátor a pracuje s normální elektromagnetickou energií. Tesla ho využíval k dálkovému přenosu elektřiny, který funguje leč je zoufale neefektivní. Mohl byste si ho postavit i sám, na netu najdete tisíce návodů, ale vzhledem k vašim postojům vůči běžné fyzice bych Vám to rozhodně nedoporučoval:)

     Fakt, že teorií relativity nelze objasnit „vše“ je notoricky znám všem vědcům. Tato Vaše věta naopak prozrazuje celkem výstižně, že vůbec netušíte o čem současná fyzika je. Takže Vaše vlastní slova o omezených ignorantech pasují na Vás v této oblasti lidského poznání jak dětská prdelka na nočník.

    4. Zapomněl jsem podepsat předchozí příspěvek – je tedy ode mne.

  2. anóbrž hýbeš rozumem jako zdechlé tele ocasem, prudíš a provokuješ, může být, že budeš zkoušen, osud si již vybere cestu. Vše do času. Arci když ti např. diagnostikují rakovinu (máš již na to náležitý věk), tak budeš čurat strachy petrolej a budou ti pak najednou dobré všeliké „Nadprirodzené sily“, „Vesmírný netvor“, „Ježišťok“ atd. atd. A nebudeš ani první, ani poslední s touhle zkušeností. Takových hrdinů jako ty již bylo…

   1. dobré to slovo patří nepoučitelné Gilgamešově noze

 5. ad: obecně: o VÍŘE se často mluví jako o jakémsi podřadném fenomenu a náhražce vědění.

  _________ Což je v ale konečném důsledku zase a opět jen a jen víra. Víra, že víra je náhražka vědění. To jsou ty paradoxy, aneb a kontext:…:-)

  Podtrhnout židli
  pod tvým rozumem
  a vidět tě padat na Boha –
  nic jiného nechce Háfiz udělat
  to je ta jediná zábava na tomto světě!

  ŠAMSUDDÍN MUHAMMAD HÁFIZ
  ISLÁMSKÝ MYSTIK (1320–1389)

  https://drive.google.com/open?id=0BydtQqcCRKOaMlJKYlZ5S3NnWXc

 6. Nedávno jsem se tu dočetl, že existují zajímavá skutečnost, že opravdu existují andělé.

  Pan J.J.J. Miška píše o prasíle / čchi, práně/, proč ne? Má s ní své určité zkušenosti a je k ní vnímavý.

  Staří rišiové a zřeci,…..,v dávných časech o těchto silách věděli, ale nepotřebovali je měřit a pitvat / zrovna jako se tu nikde nelze dočíst o podstatě andělů /, uměli s nimi ale pracovat a využívat je.

  V evangeliu Jana je hned v první kapitole popsána obrovská síla, energie, tvořivý záměr Boha, znějící zvukový proud, světlo, Logos…..Slovo, které tu bylo na počátku. I Ježíš s ním a v něm „pracoval“ – byl jim vlastně on sám.

  Z wikipedie : „Kvantová fyzika je soubor oborů postavených na teoriích, jejichž ústředním pojmem je kvantum. Na rozdíl od klasické fyziky se v nich nepopisuje stav systému pouze přiřazením určitých přesně daných hodnot fyzikálních veličin, ale předpokládají i existenci stavů, u kterých je výsledek měření předpověditelný pouze v rámci pravděpodobnosti.“ Povšimněte si – soubor oborů postavených na teoriích. A komu to tu vadí, že se většinou jedná o mikroskopické jevy?

  Energie je fyzikální veličina, která bývá charakterizována jako schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci. Energie je slovo vytvořené fyziky v polovině devatenáctého století, z řeckého energeia (vůle, síla či schopnost k činům). Vidíte, že i staří Řekové věděli, aniž by znali vše, co je nyní vědci znají, že je to vůle, síla či schopnost k činům. Trocha mé spekulace – existoval by člověk, kdyby tu vůli, sílu či schopnost neměl?

  A síla? Je to opět fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

  Současní vědci nejsou zdaleka u konce svého vědeckého zkoumání a určitě mnozí mohou i přiznávat, že jdou dál a dál, k nějaké podstatě, k nějakému vzniku v působení sil, energií, kvantových částic……atd., pokud nepřipustí, že se nemusí např. jejich vznik zkoumat, protože tu jsou stále.

  Autor článku zná a je vnímavý k určité energii či síle, kterou vědci neznají a tudíž ji i mohou prohlásit za neexistující.

  Autor ve svém článku zmiňuje také Bedřicha Kočího. Kdo, aniž byste museli hledat ve vyhledávači, znáte jeho život a práci? Zemřel v roce 1955 a je jisté, že komunisté nemohli jeho činnost, třeba na poli léčitelském, nijak propagovat, a tak, kdo ze starších lidí tady o něm před rokem 1989 věděl?

  Za sebe autorovi článku „Prasíla a Zemská….“ J.J.J.Miškovi děkuji. Nemám důvod zpochybňovat ani to chování krav či jiných zvířat, která ještě „umí“ vyciťovat jiné druhy sil, energií, které tu prostě jsou a působí a které člověk, do jisté doby zaživa pohřbený v nánosech hmotného působení, již nezná, zapomněl na ně.

  Pěkný den.
  Václav Žáček

 7. ˂i˃ad: Stačilo říci, že prasíla není síla ani potenciál, ale energie.˂/i˃

  Hmm… Přímo učebnicový příklad „redukce“, a současně důkaz, že ˂b˃jednoduchý pojem neexistuje˂/b˃. Kdyby vás to zajímalo, dejte vědět..:-) Tajemství je skryto nejen ve způsobu myšlení, ale v prvé řadě v jazyce a řeči.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Potenci%C3%A1l

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%BD_potenci%C3%A1l

  http://www.wikiskripta.eu/index.php/Energetick%C3%BD_metabolismus_a_jeho_poruchy

  1. ad – …odstraňování probíhá pomocí „auditů“, což je série otázek a odpovědí se starším scientologem měřených e-metrem, který pomocí elektrických signálů z vašeho těla hodnotí, jak váš audit probíhá.

   :-))
   něco jako guru Jára?

   1. Tohle bude asi něco mnohem a mnohem sofistikovanějšího, je to přece jen z „jůesej“, ze země velkovýroby iluzí a továren na sny všeho druhu, s.r.o. Guru Jára, to je jiná liga, sice jenom obyčejnej živnostník, ale k „auditování“ mu bohatě stačil jeho vlastní jednožilovej „kabel“..:-)

    1. ad – To ja Fakt

     :-)))))))))))))))

     ¨Bože ….:-)))
     slyším Jára a mám mžitky před očima….:-)))

     oprava:

     To je fakt

     :-))))

 8. Lubko, Vendo, Věro a další, přečetl jsem zajímavý článek o pojivových tkáních v lidském těle, jeho vlivu na zdraví a pohodu.
  Článek CO NÁS DRŽÍ POHROMADĚ napsala pro časopis GEO 2015/11 redaktorka a biochemička Hania Luczaková. Nejsem biolog, ale je to napsané tak, že se tomu dá rozumět.
  Každý si může udělat obrázek, co o józe, masážích, vnitřních reakcích těla a skrytých dráhách říká věda. Jasně a bez esoterických keců. Jsou to 4 stránky mých výpisků. Je to i józe, akupunktuře a hlavně vše obklopujících a vše ovlivňujících pojivových tkáních. Obecně lze doporučit pro zdraví pohyb a méně sedavého způsobu života, má to podnítit pružnost pojivových tkání.

   1. Díky, je mi to známo již delší dobu a léta s tím pracuji. Jen zdvořile upozorňuji na Váš omyl v použitém termínu. Jóga je pojmenování celé nauky či systému odvozeného od slovního sankrtského základu judž, znovu spojit a má široký praktický význam od dodržování morálně-etických příkazů a doporučení přes tělesná a dechová cvičení až ke ztažení smyslů a pozornosti dovnitř, po koncentrace a meditace jako tzv. vnitřní jógu. Vy máte na mysli cvičení tělesná – hathajógu, která má za cíl ovládnutí těla a jeho fyziologických pochodů. / o spojení principů ha a tha teď není třeba nic psát/

    Zaujmutí pozice – ásany s prodlouženou nehybností bez překážky ve vyvíjení přehnaného úsilí s kontrolou dýchání a uvědomění si celé ásany s „výrazem“ těla v technice velmi zpomaleného pohybu…. . V jógových kursech se běžně pracuje s hranicemi od normální svalové elasticity po natažení či smrštění za plného vědomí v konkrétních místech těla, vč. šlach, kloubů, kostí, kůže a všech vnitřních orgánů, kde se ásana projevuje. Zklidňující hluboké dýchání s technikou zádrží po nádechu a výdechu /pro pokročilé/ s vědomě vyvolaným podtlakem a přetlakem přináší změny v krevním oběhu a vědomý pohyb působí na lymfatický oběh vyvoláním rozdílu tlaků a napětí svalovými stahy ve vědomém pránickém toku energií s aktivátorem gravitace v prodloužené nehybnosti v ásaně, a to vše dohromady přivádí i zvýšený pohyb tzv.moku,v tzv.drenáži, od části mozkomišní až po celou síť ganglionárních „pevností“, kdy potom dochází k růstu vitality všech vyčištěných buněk těla.

    U jednotlivých ásán a dalších technik jógy bych mohl pak uvést komplexní působení od tělesné až k mentální úrovni.

    Díky, snad si to přečtou a poučí se i jiní lidé. Důležité je však, když již jste to poučení našel, začít s praxí. Hladový se totiž nenají čtením jídelního lístku.

    Pěkný den.
    Václav Žáček

    1. Vendo, díky. Pojem jóga jsem opsal z uvedeného článku, který jsem zjednodušil hlavně odrážkami a členěním. Souhlasím, že u cvičení jde o hathajógu, cvičil jsem ji asi 20 let denně. Přestal jsem kvůli potížím s tlakem v uchu při stoji na hlavě. Dnes jsme zkusil tu šíršasánu, tělo si to v pohodě pamatuje s nastavením rovnováhy na hlavě žádná potíž, ale tlak v uchu varuje, že něco není v pořádku. Takže to skončí na nějakém jednodušším protahování.
     Přeji hodně zdaru a věřím, že lze diskuzi zde vést rozumně tím, že budu reagovat na rozumné lidi.

    2. Díky za tuto normální klidnou a slušnou reakci. Jedno ale ale mám. V tom Vašem nočním příspěvku jste si stejně neodpustil tuto větu : „Jasně a bez esoterických keců.“

     Pochybuji, že byla určena Lubkovi a Věře, jmenoval jste mně.

     Ale nevadí mi to. Pokud jste cvičil „jen“ hathajógu / to jen proto, že jste se dál nedostal/, pak je to od Vás do jisté míry v pořádku, protože o této další cestě nic nevíte. Komplexní cesta jógy však jde nad fyzické tělo a v její podstatě je pak hlavní tzv.vnitřní jóga s cílem samádhi, jako stavem hluboké kontemplace. A byl bych zase u, podle Vás, esoterických keců. A opravdu nevidím důvod můj drobný komentář nijak rozšiřovat.

     Chci ještě dodat, že Vaši víru ve vědu tady nijak neshazuji a neodsuzuji. Naopak, Lubko, Věro a ostatní, považuji Pardala za vzdělaného, vědecky zaměřeného člověka.

     Pěkný den.
     Václav Žáček

    3. Vendo, je to těžké „Jasně a bez esoterických keců.“ bylo určeno JJJ Miškovi, se kterým preventivně já jako tupec a negramot nekomunikuji, aby se mu zase nepřitížilo. Právě tohle psaní o třetí osobě je mi hodně proti srsti, myslel jsem, že to v mém předchozím příspěvku pochopíte, že není určeno Vám.
     Nepamatuji si přesně co hlásáte, jóga ve všech formách je asi dobrá, ale ne pro každého. Ne každý je vrcholový horolezec nebo konstruktér zámořských lodí.
     S vaším pojetím karmy nesouhlasím, ale pořád je to lepší, jak náboženství s cestou k Bohu terorem a násilím.

   2. Čtu si Váš článek, opravte si tam prosím „fibroPlasty“ na fibroBlasty.

    (továrna na výrobu kolagenu – chondrocyty, keratinocyty a fibroblasty)

    1. Věro, díky, opravil jsem to a přidal Váš odkaz na dobré video.

    2. Tak jsem si ten článek/výpisky dočetla, jsou to dobré poznatky, možná se věda dostává o další krůček dál k tomu, co intuitivně víme dávno. Ještě bych k tomu přidala: tělo drží pohromadě nejen pojivová tkáň, ale taky psýché, ať to zní sebepodivněji. Můžeme tomu klidně říkat chemické procesy, protože komunikace duše s tělem se děje na bázi chemických reakcí. Ale na jejich začátku stojí vjem. Znovuobjevujeme celostní medicínu a znovuobjevujeme, jak všechno souvisí se vším a že na počátku mnoha tělesných potíží stojí myšlenka. Kdo se naučil pečlivě pozorovat sám sebe, ten tomu rozumí. Je možné například vysledovat přímou souvislost: stres z duševního přetížení -> bolesti zad.

 9. Je v tom velká moudrost. Zdravý sex s vyústěním do uvolňujícího očistného orgasmu je rozcvička, jóga, meditace, akupunktura a masáž dohromady, vyčistí a harmonizuje hlavu i tělo. Hodně psychosomatických potíží má příčinu právě v zanedbaném a odfláknutém sexu. Jenže o tom se nechce mluvit a slyšet. Raději lidi blbnou a haraší na EZOwebech, sublimace.

  1. Jenže pokud je odfláknutý, např. jen na fyzickou úroveň, tak člověk trpí.

 10. matka,

  ako sa dá sex odfláknuť a zárovaň uisťovať ,,partnera“, výkrikmi a stonmi,
  že je to prteviedol O.K ?

  Ak hráš ,,neférovú“ hru a ponecháš partnera v omyle, zapíše sa Ti to do toboboliek a ,,idú tieto negatívne činy“ s ,,Tebou“ až do vesmíru, kde si to Galektickí sliediči prezrú a keď zistia, čo a ako, pôjdeš do Pekla….

  Tak pozor veriaci, gnostici, amatérsky preláti, TÍ, ktorí ešte ,,klamú aj pri orgazme“, sa dopúšťajú polosmrtelného hriechu….

  Antonymos 3.7.41

 11. Jasně, nechme to tak. Vše je vysvětleno.

  Ad.: „Nepamatuji si přesně co hlásáte, jóga ve všech formách je asi dobrá, ale ne pro každého. Ne každý je vrcholový horolezec nebo konstruktér zámořských lodí.
  S vaším pojetím karmy nesouhlasím, ale pořád je to lepší, jak náboženství s cestou k Bohu terorem a násilím.“

  A také jasně! Každý dospěje k tomu, k čemu dospět může a má. Tak to prostě je. Nikdy nebudu špičkovým klavíristou, když to tak nemá být? A nebo že by ano? Ale mám pětašedesát a takové kratší prsty. A nemám klavír. Asi ne.

  Teď jsem tu pár dnů nebyl a také mám jiné úkoly a přiznávám, že se mi nechce číst nějakou minulost.

  Pardale, na něco se bez postranních úmyslů optám. Pan Miška píše o prasíle. Rozumím tomu.

  A teď ten dotaz.
  Je podle Vás ve vesmíru, v kosmu, mezi hvězdami, v galaxiích nějaká působící síla, která tam / tu / je již velmi, velmi dlouhou dobu a ještě i bude dlouho působit? Pokud ano, lze takovou sílu nazvat prasilou?

  A může nějaká síla působit na živé organismy a i na člověka tak, že o tom nemusí na vědomé úrovni ani vědět a přesto ho nějak ovlivňuje?

  Kdybyste řekl významnému vědci žijícímu třeba v 19.století, že opravdu existují hadrony, kvarky a antikvarky a že tyto částice jsou schopné vzájemného silového působení prostřednictvím silné interakce. Jak by Vám asi uvěřil, jaký důkaz byste mu mohl v tom předminulém století předložit k uvěření? Jen tvrzení?

  Musíme si dokazovat, že Slunce je, když ho každý den můžeme vidět? A mohu věřit na prasílu, která je pro dnešní vědce zatím nepochopitelná? Mohu, a věřím lidem, je jich minimum, kteří umí vyciťovat, co jiný neumí. Každý také přece nemá talent a nesloží Figara jako Mozart, i když se hudbě věnuje celý život či každý nenamaluje Slunečnice jako Vincent van Gogh, i když i třeba malbu studoval?

  Mrzí mne, že se tady lidé do sebe vzájemně strefují, i když o věci neví nic a nepřipustí v diskuzi argument a ani názor jiného – často tu vládne zesměšňování a arogance „nějaké pofidérní nadřazenosti“ . Pamatujete si prosím jména lidí, kteří odsud odešli – dobrovolně? Intago, AlžbětaK, GinBaw, Martin Kulhaj, Berrosos, Vahrion, Karpeta, LM, Rudolf a naposledy třeba i Karel?…..a mnoho dalších. Necítíte, že tu vládne nesnášenlivost, že v diskuzním fóru by měl být každý dobrovolně a již i proto, že objasňuje svobodně svůj názor, pohled na svět. Ale není tomu tak. Když je někdo jiný, když má jiný pohled, než má někdo druhý, je odsud až vyštípán. Ale ta jinakost není přece důvod k nenávistným reakcím. Jaký na to máte prosím názor?

  Díky a pěkný den.
  Václav Žáček

  1. Vendo, píšete „Je podle Vás ve vesmíru, v kosmu, mezi hvězdami, v galaxiích nějaká působící síla, která tam / tu / je již velmi, velmi dlouhou dobu a ještě i bude dlouho působit? Pokud ano, lze takovou sílu nazvat prasilou? “
   Komentář : Na Zemi platí přírodní, hlavně fyzikální zákony jako ve vesmíru, naopak to asi neplatí, věda nezná a asi nebude znát všechny jevy a zákonitosti vesmíru. Prasíla je zmatečný pojem, síla je vektor, má počátek, velikost a směr a s tím bude obecně v obroském vesmíru problém. Pokud je prasíla energie, tak by se to mělo jmenovat energie. Jeden z názorů na vznik vesmíru je v knize: Lawrence Krauss : Vesmír z ničeho. O tom už jsme diskutovali. Hlavní myšlenka je, že energie je odjakživa obsažena ve vakuu a celý velký třesk je přeměna energie dříve skryté na energii zjevnou, která rozpíná vesmír. Formálně obdoba přeměny kinetické a potenciální energie.
   Lidem, kteří nechtějí veřit vědě, nemůžete ani dokázat elektron. I když to co lítá v zářivkové trubici jsou primárně elektrony a na starém CRT monitoru nebo TV je obrazová stopa způsobena primárně elektrony a luminiscencí po jeho dopadu. Takže není třeba chodit ke kvantové mechanice nebo částicím hmoty v urychlovačích. Nedůvěřovat všemu je nutné, popírači vědy prostě předpokládají u vědců něco jako, že řidič kamionu neumí řadit, brzdit a už vůbec nezná dopravní předpisy. Podívejte se, jeden to neubrzdil.
   Píšete:“věřím lidem, je jich minimum, kteří umí vyciťovat, co jiný neumí. “
   Jistě. Ale drtivá většina tzv. paranormálních jevů je těžce deformována statistickou chybou. Lidská paměť ukládá ty jevy, které jsou vyjímečné. Šel jsem po ulici, říkal jsem si, že musím dávat pozor a nic se nestalo. Sel jsem po ulici, říkal jsem si, že musím dávat pozor a ze střechy spadlo kus sněhu. Mám takové zářitky rovněž, kdy jsem měl velmi silný pocit varovat při jízdě na kole tehdy malého syna a jinde také malou dceru, i když nebyl moc rozumný důvod , v obou případech to nezvládli a natloukli si. A stovky obdobných situací, kdy se nestalo nic paměť nedrží.
   Mimořádné schopnosti v léčitelství, od masáží až po přesnou diagnostiku lékaře ode dveří : Matko máte ploché nohy. A babička místo se slíbenými francouzskými holemi běhala s ortopedicky upravenými botami ještě 10 let.
   Můj odkaz na mé výpisky
   http://pardalnet.wz.cz/HTML/Pojivove-tkane-a-zdravi.html
   říká, že je hypotéza ztotožnit hlavní dráhy a uzly pojivových tkání s čínskou medicínou. Psal jste, že je Vám to blízké a chápete to z hlediska obecné jógy.
   Komentář : pojivové tkáně mají i zvířata,jsou tím prolpeteny svaly, orgány, nervy kosti, prostě všechno. Je pro zvířata čínská medicína, akupunktura atd.Jestliže ano, pak ztotožnění pojivových tkání s energii vše prostupující vesmírem i vším živým je něco jiného. Spíše něco žádného.
   http://hledani.gnosis.cz/magicka-energie-prasila-megalitickych-staveb-je-odhalena-2/comment-page-1/
   cituji:“Bájná prasíla. Tato energie prostupuje nejenom galaxiemi, naší planetární soustavou, Zemí s Měsícem, ale také v určité struktuře rostlinným a živočišným tělem, proto také lidským“
   Komentář, takové částice existují, jsou to neutrina. Interagují mimořádně málo, projdou třeba celou Zeměkoulí, takže snadno prostupují, ale právě tím účinky na organismus budou řádově slabé.
   J. J. J. Miška: Magické kameny šamanů … Včetně dobíjení energie ša (čchi, ki, prasíly) pomocí kamenů.
   KOmentář. Právě to považuji za chybné z hlediska fyzikální energie. Jestli si někdo myslí, že mu to pomáhá a dobího to, tak je to pořádku, jkde o věc psychickou.
   http://www.mojemedunka.cz/clanek.aspx/ekologiepriroda/clanek/prasila–zivot-a-smrt-
   cituji JJJ. Mišku : „Uvádí např. báje o stvoření Vesmíru, základní princip kabaly, elixíru mládí, stejně jako podstatu mnoha asijských nauk (např. feng šuej, jóga, akupunktura) odvíjejících se od poznané prasíly (čchi, ki, prána, archea). Jejich podstata, známá desítky tisíce let, je pro současnou vědu „španělskou vesnicí“.

   K odchodu lidí z diskuze na Gnosis9.net.
   1) Lidi, když nesjou schopni někoho přesvědčit, nebo ten nereaguje, přestane je to bavit. Jestli je to zesměšňováním nebo se zesměšnili sami, toť otázka.
   2) Mně třeba vadí to, že člověk přírodovědného založení je tady za exota, který vadí řadě pohybujícím se ve vysoké duchovb¨ní sféře. Tam není třeba nic dokazovat, jen věřit. Věřit ve smyslu křesťanského náboženství smysl má, už z hlediska duchovní kontinuity. A taky jako opora v nesnázích. Křes’tanství vytlačují vyumělkované esoterické kecy. Mám otázky, na něž odpovědi jsou předkládány k uvěření bez podkladů.
   Prasíla prostupuje vším. A hotovo. Když tu nebudu chtít být, po tom, co někdo nadává do ignorantů, tak tu být nemusím, nebo ho budu ignorovat. V čem je problém?
   3) Mnoho lidí přešlo na fenomén facebook a závislosti s tím spojenými.
   4) Vadí diskuze, která nabíhá do chatu, prostě jeden štěk z několika slov a honem to musí ven. Může to být vtipné, ale jak dlouho.

   Třeba v tématu mého odkazu zdraví, pohyb, pojivové tkáně, masáže atd. vyhodím hlášku :
   je třeba pohyb na zdravém vzduchu nebo na zdravém těle.

   1. Já si myslím, pane Pardale, že jste zdravou vodou na tomto fóru, že máte to vzdělání, které umožňuje konfrontovat čísi smyšlenky s platnými přírodními zákony, myslím, že si vedete dobře, …ještě k té józe, …pokud uvádíte, že jste dělal cvičení stoje na hlavě, tak máte můj obdiv, já sám bych se do takové ásány nepustil, připadá mi hraniční, obtížná, a to je možná důvod, proč jste jógu jako takovou pak zavrhl, cvičil jste prostě něco, co vám přineslo fyzické obtíže, …naproti tomu jóga hlubší, jak tuším píše i pan Venda, se cvičí v ásánách jednodušších, neboť jóga hlubší má za cíl rozpustit tělo, tudíž je třeba zaujmout takovou polohu relaxace, která duši tělo co nejméně připomíná. To stoj na hlavě přirozeně neumožňuje. Proto pro hlubší jógu je doporučována ponejprv poloha šavásány (leh na zádech), posléze, pro pokročilého padmasány (turecký sed). Tyto pozice těla přímo podporují dobrý meditační výsledek, …vše ostatní je hathajóga, která má přínos fyzický, kdo chce ale poznat sebe, duši, ten musí volit k meditaci pouze tyto dvě jmenované ásány, tak to prostě je. Z celéího srdce bych Vám přál, abyste zažil Blaženost Duše skrze Samádhi v Addžňá, poznat sebe, život sám, bezdůvodno, blaženost je stav příjemnější než slast a slast je nejvyšším poznatkem fyzického těla, …blaženost je počátek zkušeností vyšších, než pouhé tělesnosti, …kdo to zažil, ten to potvrdí. …Tak vám přeji vše dobré, a pozor na sněhové převisy!!! :D))))

    1. Jendo, vůbec ne, cvičení hathajogy je výborné, žádné obtíže, člověk se na ně přímo těší, je schopen v pohodě si odříct jídlo, proto s bachorem to nejde. Potíže jsem měl zcela nejógového původu s uchem a jóga tomu nepomáhala. Podařilo se mi nějak to z hlavy to pískání vytlačit, i když doktorka říkala jemně ve smyslu, že je až na věky a nikdy jinak. Teď se panicky bojím, aby to něco nespustilo, ráno jsem si nadával, že jsem stoj na hlavě zkoušel a začal zase brát Ginko. Stoj na hlavě se naučí každý, kdo nemá půl centu nadváhu a má zdravou páteř. Začíná se proti stěně, přepadnutí na začátku odrazuje.
     Prostě nechci poznat svou duši ani srdce, jsem s nimi spokojen i bez ásány vyšší jógy. Dobré pocity mám ,když si rozšiřuji vědomosti, vzdělání, ba i když diskutuji s rozumným člověkem. S manželkou se mluvit musí, ale opatrně, nesmí toho být moc. Proč labutě vydrží spolu věrně desítky let? Protože jsou v klidu, nehejkají na sebe jako husy nebo kachny, které mají na starosti, kde by byl lepší kačer nebo houser. Labutí ticho, náš světský ( případně i sovětský) vzor.

    2. …No tak to je krásné, vidím, že takzvaně „Umíte žít“, dobře, dobře činíte, …ale abyste se nedivil, až to jednou přijde, tak vězte, že dobře žijícího člověka, navíc oddaného 100% celibátu, čas od času potká to, že obdrží snos síly, snos zaznění sršícího světla tlačícího proti očím zhora dolů, …katolíci tomu říkají: Duch svatý, Indové: Šakti, v Čechách: Hadí Síla, …já tomu říkám: Pohlazení od Maminky. Je to neuvěřitelně něžný jev, něžné světlo-síla-zvuk, …nejvíce se to podobá šumění obrazu televizoru při nulovém signálu, jenomže toto šumění na rozdíl od telvize, nese s sebou ještě Blaženost, neuvěřitelně sladkou odměnu, duševně sladkou, cítíte sledkost, ale nikoli jazykem, ale temenem hlavy, …milý pane Pardale, kdybyste jenom věděl co všechno krásného je přichystáno pro toho, kdo dobře žije svůj život a přitom praktikuje hlubokou jógu rozpouštění těla, …nedá se to ani všechno popsat, protože co člověk, to trochu odlišná cesta, ale základní schema je vždy stejné: Hořící keř, to je prubířský kámen každého mystika, …ale pardon, vy jste chtěl původně přijít na kloub té prasíle, tedy Pránah, …pokud je něco neměřitelné, tak to musí nutně mít vyšší, nebo nižší frekvenci než hmota zde, …Pránou by se potom nazývala částečná interakce, asi jako když fouknete do odkvetlé pampelišky a váš fuk je neměřitelný, ale pohyb vírem vzduchu odtržených semínek s pápěřím už ano, Pránou, prasílou tedy nazýváme zřejmě nějak inteligentně modulovaný elektromagnetismus, možná i statickou elektřinu, ovšem zdroj těchto fluktuací, onen dech sfoukávající elektrony právě tím a jedním směrem, je neviditelný, za hranicemi tohoto světa a tudíž i neměřitelný. Protože je interakce slabá neb přijímač (mozek a mysl) je citlivý, tak se prostě dají měřit jen ty poletující semínka. …Šlo by to takhle? Nebo je to ještě jinak? Rád bych tomu skutečně porozuměl, …co je to ta věčně mentorovaná Prána???

    3. ad: Prostě nechci poznat svou duši ani srdce, jsem s nimi spokojen i bez ásány vyšší jógy.

     Hmm, rozumím. Ale věřte nebo nevěřte (a volba je čistě na Vás), ještě nikdo nikdy sám před sebou neunikl!!! Ani setkání se sebou samým, setkání se svým „pravým Já“. Navzdory svému vlastnímu „sebe(u)spokojení“, Vás to nemine. A ani urputnost, spočívající v „NE“, neboli „nechci poznat svou duši ani srdce“, na tom nic nezmění. Každé „NE“, každé odmítání, je cesta do prdele. Je to opravdu jen otázka času. Však to znáte; odmítaného chleba – největší krajíc.

   2. ad: K odchodu lidí z diskuze na Gnosis9.net. + Když tu nebudu chtít být, po tom, co někdo nadává do ignorantů, tak tu být nemusím, nebo ho budu ignorovat. V čem je problém?

    __________Klobouk dolů, Pardale! Stručný, jasný, výstižný. To jenom zm*rd „má problém“, aniž by mu docvaklo, že je to v prvé řadě „jeho problém“. Problém jeho „ryzího“ charakteru, jeho představ „o slušnosti“, jeho způsobu myšlení, atd. Pokrytci holt byli a asi ještě hodně dlouho budou. „Po ovoci jejich poznáte je“, učí přece Kristus.

  2. Vendo, zdá se mi, že mě chcete podnítit k napsání poněkud vědeckého článku k všeprostupující prasíle. Napsal jsem několik článků k vesmíru zvláště jeho vzniku a vývoji, je to na pardalnet.wz.cz.
   Nic podstatného se od té doby nezměnilo, máme víc exoplanet, větší naději, že existuje mimozemský život, naděje na setkání s ním vadne stejně jako před tím kvůli vzdálenostem, konečné rychlosti světla a z hlediska civilizace nesmyslnému množství energie potřebné k takovému cestování. Pokud necestujeme jak Star Track hopy skoky přes javory a přes cokoli.

   Mám zásadní problém pochopit, jak se může prasíla prostupovat vše počínaje galaxiemi a ovlivňovat třeba moje případné ledvinové kameny. Budu chápat prasílu jako energii elektromagnetického pole, co jiného se může obecným vesmírem šířit, snad i ty neutrina.
   1) Reliktní záření ( heslo Google)
   Odevšad z vesmíru prostupuje všesměrové reliktní záření teploty asi 3 K pocházející z počátku vzniku vesmíru, kdy byl takřka homogenní. Reliktní záření není plně homogenní
   http://www.osel.cz/6805-teleskop-planck-fluktuace-reliktniho-zareni-a-konec-kopernikovskeho-principu.html
   , ale hlavně má nízkou energii, měří se kosmickou sondou Planck, Na povrchu Země objeveno jako rádiový šum 1965. Od té doby účinky na moje ani cizí ledviny nejsou známy….
   http://www.hvezdarna-fp.cz/dokumenty/Relikt.pdf
   2) Kosmické záření, gama záblesky
   ( viz tato hesla Google). Extrémně vysoká energie, možné ničivé účinky na život.
   ALE. Už zemská atmosféra pohltí většinu kosmického záření, vznikají spršky částic. Jinak řečeno, ničivé záření omezuje už atmosféra. Jak se tato všeprostupující prasíla dostane do mých ledvin, to nevím, čekám vysvětlení od prasílistů.
   Gama záblesky ( asi ze supermasivních černých děr) mohou život zničit pokud tento uzoučký trychtýř z obrovské dálky zasáhne Zemi. Takže zase nic, co by ovlivňovalo prasílou čchi moje ledviny.
   3) Jediné, co víme, je že nevíme jaké podstaty prasíla je ani jak se šíří. Víme, že působí tam, kde je třeba ! Koupím si energetický kamínek, je tam prasíla. Napiju se urologického čaje, prasíla mi pomáhá tím, že v těle obíhá. Jdu se vyčurat, prasíla mi pomáhá tlačit do poslední kapky. Takže já jsem s prasílou spokojen.
   4) Všesměrová a vše prostupující prasíla od vesmíru počínaje do orgánů těla konče, je v logickém rozporu s tím, že má nějaké následky interakce. Reliktní záření ani neutrina toto působení nemají, respektive zcela zanedbatelné proti pozemským vlivům počínaje špatným a dlouhodobým posazením u monitoru.

   1. Pane Pardale, děkuji za odpověď výše, k józe, …pokud se mohu vyjádřit k problému prasíly, tak bych řekl asi toto: ano, také mě není jasný zcela pojem Pránaha, všichni operují s Pránah a nikdo vlastně neví, co to je, …jak tak o tom přemýšlím, najednou mne bleskne nápad: co když je Pránah opravdu nehmotná a je to kosmický ekvivalent Radosti, …řekněme takto: Práce je Radost a Radost je Pránah, …celý Vesmír pracuje a tím se zároveň raduje, …pokud se nějaká bytost dokáže naladit na tuto kosmickou radost, zažívá napojení na prasílu, resp. praenergii duševní složky z palety energií vesmíru. To by šlo, ne? Řekněme tedy, že Pránah je další harmonická na již existujících frekvencích hmotných, ale protože vibruje mírně nadsvětelnou rychlostí, není zatím měřitelná, neboť čím změříte Radost??? :)))))

    1. Jendo,
     duševní napojení na vesmír je iluze, ale dobrá, zvlášť když výsledkem je radost, radost z práce a harmonie mysli.
     Vybavily se mi jména rybníků, které jsou v tzv. Nadějské soustavě. Víra, Naděje, Láska a Skutek. Dnes je často napřed skutek, moc se nepovede, tak hned zuřivost, kdo z okolí to zavinil. Opravdu Víra, Naděje, Láska a Skutek s velkými písmeny jako názvy rybníků vytvořené lidmi v těžké dřině, ale s dobrou myslí.. Já moc ty pojmy s velkými písmeny Pravda, Láska, Srdce, atd. nemusím, ale prodloužím to na Víra, Naděje, Láska, Skutek a Radost.
     Člověk by měl mít a přát každému radost v každém věku a ne prudit. Např. léta v důchodu, když je zdráv, zabývá se svým koníčkem a jezdí při tom po světě a republice, píše o tom knihy a problém je, že svou práci označuje jako prodělečnou. Šíření dobra a moudrosti není o zisku.
     Prohlédl jsem internet podle rady JJJ Mišky se zaměřením na jeho dílo.
     1) Zaujaly mě tzv. hromové kameny podle keltského vzoru ve sklepě. A účinky byly : vysušení vlhkých zdí a ještě ochrana před úderem blesku. Prostě statistika : zatím tam neuhodilo. Taky jsme měli ve stavení kamenný klenutý přímo protiatomový sklep původně na brambory. Byl mírně vlhký, později se na dno dávalo pár kamenů, na ně dřevěná deska pro skladování zeleniny mimo dosah občasné vody. Proti blesku se zasazovaly odjakživa velké stromy, blízko stavení jsme měli topol rozčísnutý v kůře až k zemi bleskem.
     2) Strom vlašský ořech churavějící vedle zóny negativní energie. Přiložením zázračného kamene se churavějící kůra větve uzdravila. Pamatuji se, že na ovocné stromy otlučené občas při pasení krávy se dával obvaz z části pytle na brambory, hlíny a hnoje. A fungovalo to. Prasíla v pytlohlínohnoji.
     3)Příběh s  podle JJJ M. s člověkem , který jako amatér hned potvrdil proutkem podzemní pramen, když věděl, že tam je od proutkaře.
     Můj známý nám vyměřoval studní, dělá studny celý život a umí s proutkem hodně. A nedělá z toho drama prasíly od vesmíru po zdraví člověka. Zatím se nespletl. Hlavně ale věděl napřed, jaké je podloží 100 m odtud, kde už vrtali.

  3. ad – Pamatujete si prosím jména lidí, kteří odsud odešli – dobrovolně? Intago, AlžbětaK,

   Vendo, kdo šíří v rámci duchovní osvěty takové žvásty jako paní AlžbětaK, konkrétně že narození tělesně či duševně postiženého dítěte je spravedlivá karmická odplata, „aká sejba, taká žatva“, pak taková nána pomatená zaslouží s odpuštěním odeslat do prdele. Bez pardonů a bez ohledů. A jestli tam odešla, pak jen dobře.

   1. Vždyť Vy na působení karmického zákona nevěříte, že? Tak proč se o tom bavit?

    Ale zkuste se zamyslet, chcete-li, a možná zaujmout pragmatický postoj k tomu co sama píšete – jaká setba, taková sklizeň.

    1. ad – Vždyť Vy na působení karmického zákona nevěříte, že? Tak proč se o tom bavit?

     Vy nevíte, Vendo? Tak Vám to vysvětlím:
     každý, kdo sám sebe pasuje na duchovního guru a vykladače iluzí, zasévá do naslouchajících duší semeno svých slov. To se týká jak těch slov vyšlých z pravdy, tak těch slov, které vyšly ze lži. Lidem, kterým se semeno lži zachytí na půdě jejich duše a začne tam klíčit, mohou plody takového jedu způsobit obrovské psychosomatické problémy. Deprese, malomyslnost, pocity viny, trávicí potíže, potíže opěrného systému…atd. Proto je potřeba, aby tito lidé slyšeli, že to, čím je krmila paní Alžběta, je zlo a lež. Aby se ve svém neštěstí a trápení necítili zavrženi a apriori odsouzeni, protože oni se ničím neprovinili.
     Víte, Vendo? Proto.

     ad – Ale zkuste se zamyslet, chcete-li, a možná zaujmout pragmatický postoj k tomu co sama píšete – jaká setba, taková sklizeň.

     Vendo, já jsem Vaše sklizeň. To Vy jste si mě zasel, a teď si mě sklízíte. Dobře Vám tak.

    2. Ad.
     „Aby se ve svém neštěstí a trápení necítili zavrženi a apriori odsouzeni, protože oni se ničím neprovinili.“ – jak toto víte?

     Vy přece ani na reinkarnaci nevěříte? Nebo snad ano?

    3. ad – Vy přece ani na reinkarnaci nevěříte? Nebo snad ano?

     Vendo, myslím, že snad mluvím jasnou řečí.

    4. ad – Vy přece ani na reinkarnaci nevěříte? Nebo snad ano?

     Vendo, myslím, že snad mluvím jasnou řečí.

    5. Co je to to Vaše mluvení jasnou řečí, neptám se, to dostatečně znám.

     Váš výpad proti slušné paní, které tu již více jak rok není a nemůže se nijak bránit. Jakou to vlastně historkou a koho chcete přesvědčit – navíc s podsouváním karmy a reinkarnace, kterým sama nevěříte; neptám se.

     Ta paní, kterou jste tu nazvala dnes nánou a poslala ji do prdele, má tady jako autorka jeden příspěvek. /mimochodem, jaké semínko touto Vaší nezvládnutou emocí sejete pro sebe samu, pro Vaši budoucí úrodu – to si posuďte jen Vy /

     Píše v něm přímo své poznání a vyznání a já ji tak znám, vždy slušnou a uvážlivou.

     Cituji – celé na: http://hledani.gnosis.cz/k-vyznamu-mystickych-zazitkov/

     „Kde a v čom teda máme možnosť získať záruky v duchovný pokrok? Kto a čo nám naozaj pomôže zvýšiť duchovnú zrelosť?

     Pokorné poznávanie prírodných, univerzálnych zákonov, ktoré sú Božiu Vôľou. Múdro podriadiť svoju vôľu Božej vôli, jej zaradením do praktického života.

     Pokorné poznávanie aspoň základného prehľadu úrovní Stvorenia, ktoré nám pomôže ujasniť si, kde je naše miesto. Kde je náš pôvod a skutočný Domov. Aby sme sa rúhavo nepovyšovali, nepreceňovali, ale ani nepodceňovali voči nášmu Stvoriteľovi, ktorý je Najvyšší.

     V práci na sebapoznaní a sebavýchove, aby sme si dokázali priznať vlastné osobnostné a charakterové slabosti a nedostatky a snažili sa ich vedome zbavovať.

     V úsilí o čistotu myslenia, aby sme ani myšlienkami neubližovali sebe a blízkym.

     V čistote reči a v konaní skutkov s dobrým úmyslom. Aby sme v láske blížnym pomáhali potrebným.

     Čo znamená prevziať za seba zodpovednosť. Za svoje chcenie, túžby, city, myšlienky, reči a skutky.

     V prežívaní vďačnosti a úcty k Stvoriteľovi za milosť bytia, s láskou a podporou všetkého živého, posilňovať a rozvíjať svoj duchovný cit.

     V budovaní si cesty k Svetlu upevňovaním túžby po svetlom Domove Večného Ducha, kde je aj náš skutočný cieľ a Domov, do ktorého sa smieme vrátiť ako zrelé, seba-vedomé duchovné osobnosti.

     Pestovaním krásy, prežívaním lásky a radosti.

     /konec úryvku/

     Vetřela jste se do mé diskuze s Pardalem a hned opět napadáte. Slušně Vám doporučuji, abyste si všímala svých témat. Já nemám o čem s Vámi diskutovat a na nic se Vás neptám.

    6. ad – Vetřela jste se do mé diskuze s Pardalem a hned opět napadáte.

     Ne, Vendo. Žádná „vaše diskuse“ není. Je jen diskuse. Pokud máte potřebu diskutovat s Pardalem jen soukromě a ve dvou, odeberte se na nějaké soukromé fórum.

     ad – Slušně Vám doporučuji, abyste si všímala svých témat.

     A to jsou která, smím-li se zeptat? :-))))))))
     (to myslíte vážně, drzý Vendo?)

     ad – Já nemám o čem s Vámi diskutovat a na nic se Vás neptám.

     Takže všechny ty otázky, které jste mi v tomto vláknu položil vlastně neexistují? Oh Madona….!……:-))

     ps – Alžbětu mi citovat nemusíte, nečtu to. Reagovala jsem na její jméno jen proto, že jste ji zmínil Vy.

  4. 27
   Oběť svévolníků je ohavností, tím spíše, když se přináší s mrzkým záměrem .
   28
   Lživý svědek zahyne, ale muž, který vypoví , co slyšel, bude mít poslední slovo.
   29
   Svévolník vystupuje s nestoudnou tváří, přímý jde však rovnou cestou.

 12. Pro: nic ve zlém

  Prasíla jsem prasíla, zdechlým ocasem prudíla…

  1. ad – Prasíla jsem prasíla, zdechlým ocasem prudíla…

   Prasíla prasíla, až všechno zprasíla.
   Zdar.

 13. Už nemám sílu komunikovat s někým, kdo se energií pojmenovanou přede mnou. p. Sezemským jako prasílou, nehodlá smířit. Tak jenom krátce opakuji. Byla známa a dokonce využívána už v pravěku. Zde odkazuji především na knihy Magická prasíla a Bájná prasíla. Po celém světě má různá až prastará pojmenování. Sibiřští ša-mané jí říkali ša, Japonci ji pojmenovávají či nebo ki a Číňané čchi. Přejdu mnohá další pojmenování jako na. př. kaba pocházející až ze Sumeru, čili pojmenování 5 až 6. tisíc let staré. Naši prapředkové jí říkali ži. Všechna pojmenování jsou prokazatelně doložena. To stejné platí pro energetické linie prasíly prostupující v několikametrové síti zemským povrchem pojmenovanou Kelty rybářská síť, Číňané jim stále říkají žíly červeného a modrého draka.

  Tato energie je ve vědeckém novověku zcela zapomenuta. Proto je současná fyzika postavena na „hliněných“ nohách. Nedokáže vysvětlit celou řadu úkazů a dějů. A ani je nevysvětlí. Děsí mě, když astronomové objeví planetu svými parametry podobnou zemi. Jenže, aby tam byl život podobný na zemi, tak ta planeta musí mít také Měsíc. Proč? O tom se také dozvíte v některé z mých knih. Protože to už věděli nejenom starověcí Číňané, ale též evropští alchymisté.

  Děsí mě též, že existuje jakési akademické spolčení, které poznatky o této energii-prasíle ustavičně zametá pod stůl. Jako na př. studii onkologa Jurýška z Olomouce, jenž prokázal, že linie odebírající lidem energii z jejich těla, dostávají častěji rakovinu. Nesprávně se takovým místům říká patogenní nebo geopatogenní zóny.

  Proč stále přibývá různých druhů rakoviny, proč se stávají lidé méně a méně odolnými? Protože nezodpovědnou likvidací zdravé krajiny se zhoršuje stále rychleji a rychleji životní prostředí. Proč mají kosmonauti ve vesmíru přístroje, které dobíjejí energii lidského těla. Už dnes jsou vyvinuty poměrně levné pulzně elektromagnetické. Proč lékaři a archeologové odmítají přítomnost všude působící energie? Na čem je založena staročínská medicína? Na proudění energie v lidském těle. Ta dokáže, na rozdíl od „moderní“ léčit příčiny a nikoli následky chorob. A tak bych mohl pokračovat hodně dlouho.

  Svou práci, za níž nejsem honorován (knihami mizerně: naštěstí se objevuje stále více a více vědců, kteří v tomto směru otevírají zapšklým akademikům oči. A jsou mezi nimi i astrofyzikové. Věřím, že nastane čas prozření. Snad ještě nebude pozdě. Na webu najdete pod mým jménem (Jan Johann Jaroslav Miška) bezpočet článků, které to vše dokládají. Soubor šesti knih, které mi byly vydány postupně objevují to co se mně podařilo objevit. Kvůli připravované několik set stránkové knize pojednávající o energii ve stavbách a o jejím proměňování stavbami (pozměňuje se energetická síť místa), jsem pracovně procestoval několik zemí. A víte co vážení? Všude o ní v pravěku a starověku věděli víc než stáda současných akademiků. Což si na štěstí dokáži ověřit. Nejsem sám a stále nás přibývá. Možná si už svou energetickou sílu dokáží ověřit i někteří z vás. Návod jsem napsal v jednom komentáři u tohoto článku. Mějte se moc pěkně. Na výletech se vyhýbejte místům se zkroucenými a mnohdy i nemocnými stromy. Někteří z vás už vědí proč.

  P.S.: V Markvarticích u Sobotky jsem postavil menhirovou energetickou léčebnu. Její popis bude v knize Architektura prasíly. Ovšem postačí si tam zajet, Vnímaví jedinci se tam jezdí „dobíjet“ opakovaně. Je lepší než ta, kterou postavila keltská síla v Libenicích u Kolína, nebo ta která se nacházela v keltském hradišti u Českých Lhotic.

   1. Tato stavba je vzhledově kromlech, ale nesplňuje základní energetický požadavek kromlechů, jak jsem si spolu s dalšími energeticky prověřil. Studijně jsem navštívil po dvakrát Francii, tak Anglii (hengy). Proto vím o čem píši. Dokonce ani jedna Holašovická stavba není propojena s energetickou sítí linií, což platí též pro ostatní pseudostavby. Místo na bývalé pastvině jsem navštívil. Je to spíše kamenný komiks lákající důvěřivé lidi do Holašovic. Proč ne. Pěkná UNESCO vesnička to je, s několika dřevěnými pumpami (pod všemi skutečně probíhá pramen) před domy. A docela dobře tam v jedné hospodě vaří.

    1. ad: A docela dobře tam v jedné hospodě vaří.

     No to je dost, chlape. Konečně nějaká pořádná informace. Souřadnice by nebyly?…:-)

    2. Ano. Psala jsem pokus. Spíš je to na komerční bázi.
     Ale pokud se tam někomu, třeba i na základě jakéhosi placeba uleví, tak každá troška pomoci dobrá. I když to není, co by mohlo být.

     Znáte Jaroměřice poblíž Jevíčka? Je tam jedno zajímavé místo, které mne „vedlo“ velmi zvláštním způsobem… Byl to velmi, velmi zvláštní „přítomný“ okamžik…

 14. Nakopat do prdele každýho, kdo se okatě ohání slušností. Plná huba slušnosti, to jen maska, jen přetvářka a faleš.

  1. Vtip je v tom, jak psala GN, že všeho moc škodí.
   To znamená – s Vašeho hovna, prdele se stala okatá slušnost.
   Nebo se mýlím?
   Dnes mám za sebou těžkej den, tak se ani mýlím, ta „kudla“ v zádech mi dala zabrat.

 15. ad: Takže všechny ty otázky, které jste mi v tomto vláknu položil vlastně neexistují? Oh Madona….!

  Ty otázky jsou stejně tak přízrakové a fluidní, jako jejich autor. Kdepak, marná sláva, v blázinci se furt něco děje…:-)

 16. Honza píše:

  …Ty otázky jsou stejně tak přízrakové a fluidní, jako jejich autor. Kdepak, marná sláva, v blázinci se furt něco děje…:-)

  Honzo, nemáš pradu, práva teraz o 22.04 dostávajú pacienti ,,svoju dávku“ a zapíjajú ju čajíkom od Prcinôžku.

  Po vypití čajíku, si pacienti ustielajú, preťahujú si orgány a následne po ,,odobratí Svetla“, keď v miestnosti zostala len čistá esencia TMY, čiže ju ,,osvetlujú“ len TMÓNY, usínajú v očakávaní, že zajtra ,,už nebude“….

  Takže aj vy milí veriaci prvého levelu , svatuškári a iní ,,pedofilovia“, želám vám , aby ste po modlitbičke k Nehmotnej nebytosti, dosiahli v spánku ,,duševný organizmus“…

  1. To je, jako kdybych se zeptala, jakou silou disponuje tai-chi ?-)

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference