mapa stránek || vyhledávání

Rok 2012 očima Adventu 2011

Právě se nacházíme na prahu roku 2012. Pro někoho tento rok neznamená nic výjimečného, jiný se vysmívá různým proroctvím a předpovědím, další žije v očekávání katastrof a pohrom. Pro ty z nás, kteří jsme prošli roky příprav a duchovní práce na sobě samých, je to hranice téměř mytická. Rok, který byl vždycky jakoby trochu zahalený v mlze tajemství, se najednou začíná vynořovat a získává jasnější obrysy. Rok 2012 se stává realitou a přímo začíná působit v našich životech. Silně si uvědomujeme význam tohoto přestupného roku, který nebude přestupným jen podle 29. února, ale díky němuž přestoupíme do nové éry, do nové etapy lidských dějin. Každý jsme si k němu došli po svém, jak je to vždycky nejlepší. Neexistuje jediná správná cesta. Špatně nakonec není se na ní ani nevydat, ale vždy s plným vědomím toho, že každé rozhodnutí přináší své důsledky.

21-12-2012Nepotřebujeme být nutně věštci, abychom si nevšimli, že rok 2012 bude bezesporu rokem bohatým na různé události a přinese nám řadu změn. Jenom některé se však budou přímo dotýkat našich životů nebo bezprostředně ovlivňovat naše rodiny. Dá se také předpokládat, že zhoustne mediální manipulace, budou probouzeny větší a větší emoce a šíření strachu pojede na plné obrátky. V příštím roce, více než jindy, bude třeba zachovat chladnou hlavu, nenechat se strhnout davovým chováním a řídit se výhradně vlastními pocity a intuicí.

Projdeme zcela určitě velkou zkouškou odolnosti, bude nutné naučit se důsledně odlišovat realitu od virtuality, která je nám denně podsouvána. Když docházejí argumenty a lži vystrkují pravou tvář, přicházejí útoky na naše emoce s cílem narušit naši vnitřní rovnováhu. Být pevně ukotven v sobě sama je základním předpokladem pro úspěšné projití transformačním rokem 2012.

Příští rok je nutné vnímat jako období zakončení mnoha cyklů, jako závěrečnou etapu nebo cílovou rovinku. I nesportovec ví, že úsek těsně před cílem patří k těm nejtěžším. Nesmíme ztratit tempo a zároveň musíme využít veškerých znalostí a zkušeností, které jsme v průběhu závodu získali. Ti z nás, kteří v minulých letech prošli vědomým vývojem osobnosti a podařilo se jim navázat kontakt se svým nitrem a zpracovat své bloky, mají trochu výhodu. Znají svá slabá místa a vědí, co může ohrozit jejich rovnováhu. I tak musíme počítat s tím, že tlak bude obrovský, nepolevovat ve svém snažení a nenechat se ukolébat tím, že jsme přece už udělali dost, zatímco ostatní spali. Víme dobře, že každý jsme někde jinde a že ti, kteří podle nás spali, se mohou najednou probrat a úplně v pohodě naskočit do rozjetého vlaku, neboť už dávno mají v sobě zpracováno to, na čem my musíme lopotně dřít.

Bez ohledu na individuální duchovní úroveň nebo stupeň poznání je ale zapotřebí se na sklonku starého věku rozloučit se vším starým a překonaným. Opustit své strachy, obavy, nejistoty, staré křivdy a staré vzorce myšlení. Rozpustit zbytky minulého, překonaného a uplynulého v nás a přestat se zabývat tím, co nemůžeme ze své pozice ovlivnit. Na místě je také odpuštění. Odpusťte všem, kteří vám ublížili nebo k vám byli nespravedliví a proste o odpuštění všechny, ke kterým jste byli nespravedliví vy. Nakonec odpusťte sami sobě, protože jenom s láskou k sobě sama můžete postoupit dál. Odevzdejte se Božímu vedení a věřte, že vždycky, v každém okamžiku, jste ve správné chvíli na správném místě. Jste milováni a v bezpečí.

Už jsme si pomalu uvykli a na vlastní kůži pocítili, jak rychle se v současnosti tvoří naše realita přes stav našeho vědomí, tedy vyzařování našich myšlenek. (Proto je tolik snahy naše myšlenky infikovat negativními zprávami, informacemi a událostmi.) Využijme tohoto kouzla a také vánočního času k vyslání svých přání a pozitivních afirmací ve prospěch nás, našich blízkých, ale i ve prospěch lidstva a planety Země. Jenom na našem naladění záleží, zda se naše přání změní ve skutečnost. A nezapomínejme neustále děkovat. Děkovat za neuvěřitelnou příležitost žít v této době a mít přímo možnost podílet se na přechodu lidstva do nového věku. Děkovat za to, že můžeme být u toho a poděkovat také sobě, že jsme se svou prací zasloužili o možnost přejít. Ne všichni se tak daleko dostali.

Rok 2013 bude rokem Jedna. Nejdřív na nás ale čeká „státní zkouška“. S Boží pomocí jí zvládneme. Požehnané a krásné Vánoce!
 

Daniel Adam Balušek, 23.12.2011

Hodnocení článku
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2020

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference