mapa stránek || vyhledávání

Voda

„Voda, sumárním vzorcem H₂O, systematický název oxidan, je chemická sloučenina vodíku a kyslíku. Spolu se vzduchem, resp. zemskou atmosférou tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi.“ (z Wikipedie)

Vyhledávač Google mi našel 16 milionů odkazů na články se slovem voda. Zatímco slovo sex má cca 746 milionů odkazů, kraluje např. slovo auto s počtem 1 040 000 000. Pro zajímavost – jméno Ježíš Kristus můžete nalézt zhruba v 370 tisících odkazech.

* * *

Giovanni Segantini (1858-1899) - Žena pijící vodu z pramene

G. Segantini (1858-1899) – Žena pijící vodu z pramene

Pro moji malou úvahu jsem si zapůjčil úvodních pár vět z jednoho opět alarmujícího článku, který mne zaujal po mé třídenní nepřítomnosti na internetu. Ten, v něm popisovaný problém s vodou, je obecně znám. Ačkoliv naše malá republika patří na mapě světa mezi ty ještě stále „zelené“, tedy s bohatou vegetací, nemusí tomu tak být stále.

Měl jsem starého přítele, inženýra-zemědělce, který miloval svoji rodnou hroudu a od svých žákovských let si vedl záznamy o krajině, o úrodách, o lidech i o vodě… Na stará kolena začínal schůzi občanů v jeho malé obci svoji malou, ale inspirující přednáškou, která si všímala většinou vývoje v přírodě, kterou tak důvěrně znal a miloval.

Jeho poslední vystoupení, kterého jsem se zúčastnil, bylo o potocích jeho mládí. Ty tekly krajinou celý rok. Na léto se průtok sice zmenšoval, ale tekly! Bývaly v nich malé bělice, v tůňkách i raci a často pozoroval barevné vážky! Někdo mávne rukou, co nějaký potok, proč o něm mluvit? Jeho sledování a získané údaje však nezvratně dokumentovaly, jak potoky, které měly dříve vody dost, začínají stále dříve a dříve vysychat. Letní měsíce… a již neexistují. Hladina spodní vody klesala a nadále klesá. Byl odborník, sledoval produkci v zemědělství a jako všichni si uvědomoval, jak je voda pro člověka, pro výrobu potravin, pro naši biosféru, nezbytná.

Úryvek:

„Válka, hladomor, masové vymírání a devastující epidemie, vše se stane realitou, pokud se nenajde nějaké zázračné řešení k rostoucí vodní krizi. Do roku 2030, bude celosvětová poptávka mnohem vyšší, než budou globální zásoby vody a to až o 40 procent, podle jedné velmi znepokojivé zprávy americké vlády. Během toho, co čtete tento článek, jezera, potoky, řeky a kolektory stále po celé planetě vysychají. Nedostatek vody musí vést k ekonomickému kolapsu, pokud se nic neudělá, protože žádná společnost nemůže bez vody fungovat. Sladká voda je jedním z nejdůležitějších přírodních zdrojů na naší planetě a velmi rychle nám dochází. Níže uvádíme 25 šokujících faktů o ubývajících vodních zdrojích na Zemi, které by měl každý vědět.“

Šipka http://svobodnenoviny.eu/25-sokujicich-faktu-ze-se-na-zemi-rapidne-snizuji-zasoby-vody/

* * *

V neděli večer jsem se vrátil ze slovenské Oščadnice. Je to podhorská vesnice s mnoha penziony, sjezdovkami, tedy hlavně s „průmyslem“ pro zimní rekreaci. Věřící občané si tam po válce vybudovali křížovou cestu. Na jejím začátku je malá, opravdu malá studánka, kde naplnit pet lahev o obsahu litr a půl mi pak trvalo více jak čtyři minuty. Na lavičce u ní seděl jeden starý pán. Opálený, shrbené postavy, pamatující na budovatelské nadšení farníků, kteří se touto vodou při nelehké práci na své stavbě cesty občerstvovali…; trpělivě čekal, až se jeho pěti litrový kanystr této, pro něj zázračné vody, naplní. A já s ním. Povídal, že dříve jí teklo mnohem více. Dnes, a také v minulých létech, se však stává, že pramínek vysychá… Konstatoval tím pokorným uznáním, jako že Bůh dává, ale i bere. Povídal také, že nepije nic jiného, než tuto vodu. Poválí ji v ústech, prohřeje a s vděkem a pokorou polkne malý doušek do svých starých útrob…, a myslí přitom s láskou na Boha, na Ježíše Krista a na Pannu Marii. Zeptal jsem se ho, ač jsem tušil jeho odpověď, jestli se zajímá o mistrovství světa v kopané. Řekl něco ve smyslu, že spánek je mnohem sladší než med, a to bylo vše. A ke „své“ vodě ještě dodal, že na jeho každodenní malou procházku čeká i jeho stará kočka. Naleje decinku do její misky. A jak prý si pomlaskává.

Rozloučil jsem se a po natočení své láhve jsem se vydal vzhůru křížovou cestou. A u malého kostelíčka s výhledem do kraje chvíli, jak jinak, meditoval. Bylo pozdní odpoledne. Do ztišené mysli mi „vrčely“ trávní sekačky či ze silnice v údolí se ozýval kvílivý zvuk motorky, jejíž řidič zřejmě bez uzardění překračoval povolenou rychlost v obci. Když za ten třeba japonský stroj dal takové peníze? A opřen o vyhřátý kříž, nad hlavou s Ježíšem, jsem se napil vody ze studánky, tohoto „obyčejného“ daru, která tam zadarmo vytéká.

* * *

Dnes ráno jsem se podíval na zajímavý animovaný film. Vypráví o lidech, o vodě, o stromech, o lásce ke stvoření…, o těžké práci těch, kteří neuvažují například o zábavě či konzumu jako smyslu života. Opět jsem si uvědomil, jaký je život dar, který se dá ale opravdu lehce promrhat. I tady na internetu!

Šipka https://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ
 

Václav Žáček /Venda/
 

P.S. mimochodem – naše kočička má každý den vyměňovaný obsah své misky s vodou. Ta je však z veřejného vodovodu. Nenapije se z ní. Naopak, venku na zahrádce stojí třeba kýbl s dešťovou vodou, která může být i již dost stará. Kočka se elegantně postaví na zadní nohy a ponoří hlavičku pod jeho okraj a pije.

hodnocení: 5
hlasů: 6
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

204 komentářů

Přidat komentář
 1. @ – Takže ono to tak jednoduché není.

  Ani to jednoduché nemůže být, když jsme to tak zasrali. Sklízí se pouze to, co se zaselo, jak prosté.

  1. ad.
   Anonym 13.8.2018 (7:12)
   ..jak prosté, karmický zákon vše ovlivňuje.

   A lidská hloupost.

   Např. člověk má snahu rozhodovat vše za jakoukoliv cenu tak, jak on chce, mít pravdu za každou cenu,… Tím se však může stát, že jeho buňky tímto poučeny, chtějí také rozhodovat vše a tak začnou samostatně jednat a rozmnožovat se, protože díky tomuto vzorci chování je jednostranně posílena buď jen jin, nebo jang a dochází k bujení, často zhoubnému.
   Zajistné, ona hloupost v chování může být doplněna dalšími vlivy (genetická zátěž, životní prostředí, úrazy, viry, bakterie,…) …

  1. Nu ano, dnes jsem se zachovala také hloupě.
   Samou radostí, že vidím na zahrádce živého hada, jsem mu strčila svůj nos téměř k jeho rozeklanému jazyku. No, byl mrňavý, tak si na mě nezgustl. To by mi otevřel oči velmi rychle.
   Ale su ráda, že u nás je, protože hadi žijí v čistém prostředí. I nějaká ta ropucha, či jiná žába se občas najde :-) Rozesmála mne mladičká vlaštovka, která teprve sotva lítala, ukryla se do novodurové roury, kudy odvádíme dešťovou vodu z chodníků,….snad tam zdárně přenocuje, nebude moc pršet a ráno ji najdou ostatní vlaštovky,…

  2. Ad R. Weaver
   Díky za odkaz. Další člověk, o kterém jsem neměl ani tušení. Ale už mám, knihu budu shánět, oslovila mě.

 2. 22 rybářů odstraňuje leklé ryby z rybníku Nesyt na Jižní Moravě. Předpokládá se nejhorší, že úhyn může být téměř stoprocentní. Ryba je symbolem křesťanů. Buď velmi zlá matrice ohledně křesťanů u nás, nebo pro biblický projekt GP. Důvodem je sucho, tedy vyschlá noosféra historicky zformovaného křesťanství.

  https://www.e15.cz/domaci/v-rybniku-nesyt-uhynulo-kvuli-suchu-zrejme-az-sto-tun-ryb-skody-pujdou-do-milionu-1349891#utm_content=freshnews&utm_term=nesyt&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.czo pro biblický projekt GP.

 3. Podobná sucha jako v letošním roce byla i dříve. Například v letech 1857 – 1865. Tyto roky jsou považovány za nejsušší v historii. Také rok 1947 byl na déšť chudší než letošek. Také tehdy bylo sucho doprovázeno radikálním snížením hladiny spodních vod. Důležitou zkušeností je, že se hladina spodních vod za několik let obnovila. Nelze tedy jednoznačně říci, že příčinou letošního sucha je oteplování planety. Na to je ještě brzy. Nicméně bylo by chybou riziko oteplování ignorovat a čekat, až bude jednoznačně prokázané – pak už by mohlo být pozdě. O nutnosti řešit zadržování vody v krajině dnes nikdo nepochybuje. Další cestou je ochlazování krajiny vhodnou vegetací. Les údajně ochlazuje ovzduší cca o 5°C. Všeobecně se také ví, že za nedostatečné zadržování vody může bolševik a jeho kolektivizace zemědělství (scelování lánů, meliorace, rušení remízků atd.). Neštěstím je, že na bolševika navázali dnešní agrobaroni, z nichž jeden se stal dokonce předsedou vlády. Ministrem zemědělství v jeho vládě je Miroslav Toman, jehož otec Miroslav Toman starší působil jako ministr zemědělství v několika komunistických vládách. Miroslav Toman mladší byl náměstkem sociálnědemokratických ministrů zemědělství Palase, Zgarby a Mládka. Od r. 2007 je prezidentem Potravinářské komory a jako takový měl zásadní vliv na komisi rozdělující potravinářské dotace. Nejvyšší kontrolní úřad nedávno konstatoval, že netransparentní rozhodování komise zvýhodňuje velké firmy na úkor malých a středních. Nejvíc dotací pravidelně plyne do holdingu Agrofert. Evropská komise se chce vrátit k původnímu záměru podporovat dotacemi především rodinné farmy. Proto navrhuje zastropování dotací na 2,5 milionu Kč pro jednu firmu. Vláda Andreje Babiše toto zastropování odmítla již v programovém prohlášení. Bude zajímavé sledovat, zda se Tomanovi podaří návrh Evropské komise torpédovat.

  Ukazuje se, že vše souvisí se vším. Kolik lidí napadlo, že volba agrobarona do čela státu bude mít zhoubný vliv na zadržování vody v krajině? Snad letošní sucho přispěje k prozření. V Rakousku či Švýcarsku jsou obrovské lány spíše výjimkou. Menší farmy tam hospodaří více ekologicky, byť s horší produktivitou práce. Velkoplošné zemědělství je nejen ranou pro zadržování vody v krajině, je také hlavní příčinou rapidního vymírání živočišných druhů (hmyzu), protože nahrazuje klasické způsoby pěstování plodin chemií.

  Kde jsou ty časy, kdy ekologie byla in? Pověst Zelených zničila do značné míry fotovoltaika. Málokdo ví, že Bursík jako ministr životního prostředí navrhoval mnohem nižší dotace pro fotovoltaické elektrárny. Džina z láhve vypustila ČSSD pozměňovacím návrhem Bursíkova zákona, aby dotace klesaly každým rokem nižším tempem, aby stát vyplácel dotace delší dobu. Programem Zelených však byl spíše důraz na omezování spotřeby energií, na tzv. udržitelný rozvoj. Snad letošní sucho přispěje k poznání, že ekonomický růst a vyšší výběr daní není CESTOU.

  1. Naproti tomu rozklad zemědělství začal až posledních desítkách let, dovoz potravin. Kromě toho stavba přehrad měla své výhody – proti záplavám.

 4. @ Míra 14.8.2018 (16:40) – Díky za odkaz.

  Míro, za málo. Ono opravdu stačí otevřít oči, číst si o tom (hrůza a horror vakuí) snad ani netřeba. Když říkám, že celej tenhle SYSTÉM, jsou v konečným důsledku jen sračky a hovna, vím o čem mluvím.

 5. Ještě ale pár alarmujících myšlenek k tématu.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2018/08/7674-sklenikova-zeme-zanik-planetarniho-systemu-pro-udrzeni-zivota.htm
  Aby systém Země vybočil z potenciálních prahových hodnot a stabilizoval se v obyvatelném interglaciálním stavu, je zapotřebí kolektivního lidského jednání. Takové jednání znamená spravování celého systému Země – biosféry, klimatu a společnosti – a může zahrnovat dekarbonizaci globální ekonomiky, posílení propadů uhlíku, změnu chování, technologické inovace, nová kontrolní opatření a změněné sociální hodnoty.
  Pokud se ukáže, že ostatní metody jsou nedostatečné, bude kromě toho zapotřebí splnit nezbytný požadavek na snížení atmosférického CO₂. citace z clanku.
  A to… Je zapotrebi kolektivniho lidskeho jednani bych podtrhla!
  Obavam se vsak, ze pokud to nestanovi zakon nebo priroda sama neuderi smrtelnou ranou zustane jen u zvaneni.
  Ps. Kryl o tom zpiva uz leta letouci moc hezky a krasne jen bohuzel marne.

  1. Každý z nás může přispět svou troškou k tomu cíli, o němž mluvíte. Například tak, že příště už nedáme šanci různým Klausům, Zemanům, Babišům a Tomanům nabízejícím své zlaté tele blahobytu.

 6. to Anonym
  Největším znečišťovatelem ovzduší a oceánů je dnes Čína. Její megapole se trvale nacházejí ve smogu. Čína ignoruje ekologii, aby dosáhla nízkých výrobních nákladů a tím i konkurenceschopnosti svého zboží. Bilance obchodní výměny mezi námi a Čínou je silně nevyrovnaná. Dovoz z Číny je 10x vyšší, než náš vývoz tam. Můžeme být vděční Trumpovi, že s Čínou zahájil obchodní válku, která snad povede k tomu, že Čína alespoň sníží drancování planety.

  1. Čína alespoň sníží drancování planety – ale no tož tak,… na jedné přednášce o ničení planety jsem zaslechla: „Musíme se vzdát auta, cesty do Ameriky, dítěte, spotřeby, aby si toto mohly dopřát jiné státy, které přece na to mají nárok,…“
   Tož nechť se Američané v čele s Trumpem vzdají byť jen své spotřeby vody, PHM, jídla,… pomohou účinněji, než válčením. Jó, zase prosazují zájmy Ameriky na druhém konci světa? Darebáci. Jen rozdmýchávají opak.

  2. A kdy ta příroda sama uštědří smrtelnou ránu? Až všichni ti Klausové, Zemanové, Čína, USA, EU „dotlačí“ tu přírodu do kouta a ta pak bude jednat. Všechno má svůj postup a vše má svůj čas. Zpěvy Kryla nepomohou, ani žvanění a ani vděčnost. Tato civilizace /jako mnohé před ní/ si hrabe svůj hrobeček; zrovna jako každým zrozením nového života se blíží neodkladná smrt jeho nositele. Kdo může a chce, může to vidět. Jaképak kolektivní jednání, kdo by byl vůdcem? Dá se však o tom snít, to ano. O nějaké světové revoluci pro mír, pořádek, jednotu a lásku mezi lidmi a vším, co tu žije? Ještě ale, že život sám, jeho věčný princip není jen tím tělem. Co ale existuje, to je ten „novozákonní počátek běd“ /Matouš, kapitola 24, zkáza chrámu, počátky běd…. tj.pomíjející lidské podstaty a vše, co s tím souvisí / Pro ty, kteří jsou již na pokraji poznání se nabízí nový obzor. A v něm třeba jen to, že tu nesmrtelnou podstatu života nemůže ani Bělobrádek, Okamura, Fiala, Babiš či Trump a ani Putin zničit. Zlaté tele blahobytu neexistuje, zrovna jak neexistuje demokracie. Všechno jsou to jen nástroje, šidítka, které zneužívá moc. Využívá k tomu nástroje mysli dané ne pro povznesení lidské duše. Je jimi chtivost, chtíč, hněv, lpění, ego…. . U většiny lidí je opravdu dominantní mysl a většina lidí má smysl života v tom, aby uspokojovala právě touhy smyslů a vytvářejí si tak neustále svoji budoucnost, neustále připravují a sejí novou setbu, jejíž sklizeň se pak drtivé většině nelíbí. Stojí za tím vším hluboká nevědomost. Člověče, poznej sám sebe. Jak prosté.

  3. A v něm třeba jen to, že tu nesmrtelnou podstatu života nemůže ani Bělobrádek, Okamura, Fiala, Babiš či Trump a ani Putin zničit.

   No a pokud se to stane, tak je to nejspíš dobře. Vše je zařízené tak, aby fungovalo s nejmenším odporem. Existují lidé z leva tak zprava, ale ta hybná síla lidí je uprostřed, kterou se Země ubírá. https://cs.wikipedia.org/wiki/Normální_rozdělení

  4. Vendo, válka nebude, jen boj za karmu, že nezůstane kamen na kameni .
   Píšete :“Tato civilizace /jako mnohé před ní/ si hrabe svůj hrobeček; zrovna jako každým zrozením nového života se blíží neodkladná smrt jeho nositele.“

   éma je voda, vezmu to ze široka. Pitnou vodou se plýtvá na záchodě splachováním, čím víc prostatiků a zápalu močových cest (z koupání ve špatném rybníce třeba rybníce třeba a jsou i jiné možnosti jak něco chytit), tím víc se splachuje. Ještě před 100 lety se polovina čurání odbyla v přírodě nebo na hnoji na dvoře bez splachování a desinfekcí mísy. Močení v přírodě s pohledem na hvězdy je duchovní uvolnění jak při józe. Nedávno jsme měli meteorrický roj Perseidy, bych dal Mezinárodní den močení v přírodě ( MDMVP) na 11.srpen, který je ještě volný.
   http://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny/srpen/
   8. srpen už je obsazený jako Mezinárodní den ženského orgasmu. Původně jsem myslel, že je to překlep, že to má být Mezinárodní den ženského organismu (MDŽO), když MDŽ 8. března už skomírá.
   V té souvislosti mě napadá chlapská filosofie, nač dělat něco dobře, když to stejně bude špatně. To nemyslím v souvislosti s orgasmem, ale s tím, že ženy se během evoluce ujaly správcovství jeskyně a později přístřešku. Jak jinak vyhnat chlapy na lov nebo do práce. Dnes jsem byl usměrněn k posekání zahrady, usměrněný jsem byl pár hodin a už jsem zase střídavý od něčeho dobrého k jídlu k něčemu dobrému na internetu.

 7. Každý z nás může přispět svou troškou k tomu cíli, o němž mluvíte. Například tak, že příště už nedáme šanci různým Klausům, Zemanům, Babišům a Tomanům nabízejícím své zlaté tele blahobytu.

  Neverim ze tudy vede cesta, vzdycky tu byli nejaci Zemanove, Babisove a kdo vi kdo jeste a pokud se lide budou upinat na ty kteri prijdou po nich jako na spasu je to jen ztrata casu a idealu.
  Nejjednodussi je vzdycky zacit jen a jen u sebe a k tomu nejsou jmenovani vubec potreba.

  1. Správně.
   Ale pozor, loďka má děravé dno a slané vody stále přibývá.
   http://www.zvedavec.org/komentare/2018/08/7674-sklenikova-zeme-zanik-planetarniho-systemu-pro-udrzeni-zivota.htm

   Důležité je si uvědomit, že nejde přežít svůj vlastní život. Tělo zemře. Proto to „začít jen a jen u sebe“ má svoji pravdivost a váhu. Co třeba nejvyšší přikázání? Nebude jistě vadit, že setba byla již mnohokráte zaseta a karmický zákon odplaty nás dostihne. Stále je možnost začít!!! A to je v poznání sebe sama to nejdůležitější.

 8. Můžeme být vděční Trumpovi, že s Čínou zahájil obchodní válku, která snad povede k tomu, že Čína alespoň sníží drancování planety.

  Jedine co muze snizit drancovani planety je konzum a uvedomneni si jak malo toho clovek vlastne potrebuje.

  1. To je sice pěkné, ale malý konzum malá výplata, komu by se tohle líbilo.

   Čína ničí nejvíc planetu protože hodně vyrábí, kdyby se vyrábělo jinde, tak by znečišťovali jiní, možná jinak a ekologičtěji to je otázka.

  1. Války byly / a jsou/ a zřejmě i budou vždy následkem. Válka je obrovská negativní sklizeň předchozího setí. Bylo tomu tak v Německu, Rusku, Americe, Španělsku, Portugalsku, Číně, Japonsku, Francii, Británii, Švédsku, Finsku, Polsku, Itálii, Řecku, Turecku, Albánii, Česku, Ukrajině, Saudské Arábii, Libyi, Iráku, Iránu, Pakistánu, Indii, Afghanistánu, Sýrii…….; všude tam a v dalších zemích vládne mysl, sofistikovaný nástroj Satana.

 9. Správně.
  Ale pozor, loďka má děravé dno a slané vody stále přibývá.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2018/08/7674-sklenikova-zeme-zanik-planetarniho-systemu-pro-udrzeni-zivota.htm

  Důležité je si uvědomit, že nejde přežít svůj vlastní život. Tělo zemře. Proto to „začít jen a jen u sebe“ má svoji pravdivost a váhu. Co třeba nejvyšší přikázání? Nebude jistě vadit, že setba byla již mnohokráte zaseta a karmický zákon odplaty nás dostihne. Stále je možnost začít!!! A to je v poznání sebe sama to nejdůležitější.

 10. Každá lidská (budovatelská) činnost člověka ničí přírodu. Ta má naštěstí schopnost se samočinně revitalizovat. Dokud je ničení a revitalizace v rovnováze, je to OK. Problém nastává, když se překročí jisté meze, o nichž, žel, nevíme kde se přesně nachází. Když však žijete v čínské megapoli, která se ani na jeden den nezbaví smogu, kde uvnitř města jsou obrovské plochy bez zeleně, poznáte nezvratně, že tam hranice (rozumnosti) již překročena byla.

  Za Mao Ce-tunga byly v Číně hladomory. Teng Siao-pching dal Číně tržní hospodářství a hladomory zmizely. Pak ale Čína nabrala jiný směr. Je zřejmé, že chce být nejsilnější ekonomikou na světě a proto vsadila vše na růst HDP. Důkazem je umělá (úřední) manipulace s její vlastní měnou. Čínská vláda svou měnu úmyslně udržuje na nízké úrovni, aby se světu její zboží jevilo jako levné a podpořil se tak export. Že to udržuje čínské zaměstnance v chudobě (čínské zboží je v zahraničí levnější, než u nich doma), to vládnoucí komunistickou stranu nezajímá. Čínské zboží je levné díky sociálnímu a ekologickému dumpingu. V USA a EU byly přijaty tvrdé zákony na snižování emisí. Čína snižování emisí ignoruje. Ušetří se tím výrobní náklady. Když se zjistilo, že freony ničí ozonovou vrstvu, byly zakázány, a ozonová vrstva se zlepšila. Nedávno měření začala ukazovat, že se ozonová vrstva opět ztenčuje. Posléze bylo zjištěno, že na vině jsou čínské firmy (na výrobu stavebních hmot), které zákaz freonů ignorovaly (ani se tím netajily). Čína je rovněž největším znečišťovatelem oceánu plastovým odpadem (USA jsou až na 20. místě). Čína rovněž expanduje do Afriky, aby odtud získávala především nerostné bohatství. Horečně zbrojí a rozpíná se v Jihočínském moři (Spratleyho ostrovy). Okolní země bijí na poplach. Aby odvrátil hrozbu, začíná Vietnam vojensky spolupracovat s USA! Je jasné, že čínská vládnoucí klika především touží po moci a je si vědoma, že k tomu potřebuje ekonomickou sílu. Proto je ekologie v Číně popelkou.

  Je dobré vědět, že ve světě působí negativní síla a že její působení může vést až k ekologické apokalypse. Tato negativní síla však sama o sobě nic nezmůže. Vždy působí jen prostřednictvím konkrétních lidí a jejich zvrácených myšlenek. Těm je pořeba se postavit na odpor. Nejsme bez šance.

 11. Nedávno jsme měli meteorrický roj Perseidy, bych dal Mezinárodní den močení v přírodě ( MDMVP) na 11.srpen, který je ještě volný.

  Vyborny Napad !! :-)))))))

  Cele je to hezky a vtipne napsane :-)

 12. Čína ničí nejvíc planetu protože hodně vyrábí

  Cina zaplavuje planetu plastovejma nesmyslama na jedno pouziti.

  ale malý konzum malá výplata, komu by se tohle líbilo.

  Jiz jen tim, ze by se ty plastove kramy prestaly kupovat, musi preci kazdy zakonite usetrit a vyplata muze klidne zustat tak jak je.

  1. Anonym jsem v tomto případě já, ne že by mě to těšilo, ale ruce jsou někdy rychlejší než hlava a u počítače to platí dvojnásob.

 13. Je tolik debilních Mezinárodních dnů, že by určitě uspěl i Mezinárodní den prostatiků. A co takhle Mezinárodní den Mezinárodních dnů. Je to dost blbé? A co Mezinárodní den debilů, kteří vymýšlejí Mezinárodní dny? Na to by mohl navazovat Mezinárodní den kreténů, kteří ty dny schvalují, atd., atd. Obávám se, že některý z těchto návrhů by prošel.

 14. K té ekonomice do kruhu…že ty jsi myslel ty nebohé dětské čínské ručičky, které by taky mohly přijít o práci, nebo jak tomu mám rozumnět?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference