mapa stránek || vyhledávání

David Deida – Cesta pravého muže

Pravý muž dá vedle sebe rozkvést ženě, nachází své hranice bez ohledu na přetvářku a tlaky okolí. David Deida v Cestě pravého muže nejenže velmi otevřeně popisuje stav dnešního „mužství“, ale také nabízí řešení a podává tak pomocnou ruku rovněž ženám. Jeho knihy jsou bestsellery a stávají se základem pro mnohá jiná učení a přednášky mimo jiné i českých lektorů v oblasti partnerských vztahů.

Míníte jako praví muži dát své ženě svobodu? Řeknete jí, ať v rámci vaší rodinné rady vezme rozhodovací žezlo? Pánové, kopete hrob nejen své lásce, svému sexu, ale i svému nejniternějšímu energetickému potenciálu. Přestáváte být mužem.

„Když muž očekává od ženy, že se bude rozhodovat sama za sebe a bude odpovídat za důsledky svých rozhodnutí, zříká se tím své odpovědnosti. Odmítá tak uplatňovat svůj dar mužskosti a staví ženu do pozice, ve které musí více zapojovat svou mužskou stránku ona. Pro některé ženy je užitečné, když si oživí své mužské rozhodovací schopnosti. Jestliže se však muž trvale zřekne své zodpovědnosti poskytovat dar mužské jednoznačnosti a rozhodnosti, pak bude žena chronicky rázná, nabroušená a nedůvěřivá vůči jeho lásce. Přestane se mu láskyplně odevzdávat, přestane věřit jeho mužským schopnostem a místo toho se stane sama sobě mužem.“

Ano, to je jeden z aspektů dnešní doby, ženy se takto brání, aby přežily. Zoufale, bolestivě a nuceně… Postupně Vám David Deida v 51 kapitolách vysvětluje energetický rozdíl mezi mužem a ženou a jak tyto dva dílky skládačky dát dohromady do „jednoty“. Možná překvapivě se muži dozví, že hlavní zodpovědnost za růst vztahu mají nikoliv ženy, ale právě oni. Muži!

Atraktivní pro ně budou závěrečné kapitoly věnované prožívání sexuality, která je ozdravujícím vrcholem vzájemné lásky. Velmi příjemně, nenuceně a prakticky je tu vysvětlován tzv. „velký tah“, tedy zadržování ejakulace, při které muž vede imaginací orgasmickou energii podél páteře do hlavy. Tento zážitek je s normálním vyčerpávajícím ejakulačním orgasmem nesrovnatelný. A hlavně jsou to dvě různé energetické roviny. Vyčerpání versus energizující léčení – co si vyberete? Jak duchovně prožívat milování se ženou, jak se vypořádat s touhou po jiných ženách, jak s rodinou, prací a jak postupně najít sám sebe.

Zjistíte, že ženské energie nejsou jen v ženách, ale také v přírodě jako takové, v alkoholu a drogách, to vše na muže působí jako náhražka čiré ženské energie. A že ani cesta vedoucí sexuální nestřídmostí a alkoholem není špatná, protože je to nutná trnitá cesta k vývoji pravého muže. Nejen teorie, autor se tu věnuje i praktickým cvičením – v reálném životě i samostatným vizualizačním cvičením.

* * *

david-deida-nahledDavid Deida se narodil 8. března 1958 v Clevelandu v Ohiu a jeho pravé jméno je David Greenberg, pro své knihy však zvolil příjmení Deida, které je zároveň jeho oblíbenou přezdívkou z dob dětství. Tento krok ho vynesl do podvědomí bezpočtu lidí, jeho knihy jsou bestsellery, vychází v audioverzích, spolupracuje i na DVD titulech. Jeho knihy hledají a nachází pravdu, čistí lidské vztahy a dávají nám pocítit podstatu našeho bytí.

Jeho díla byla přeložena do více než 25 jazyků v a v současné době se díky nakladatelství Synergie překládají do slovenštiny, slovinštiny a maďarštiny. Na podzim letošního roku vyjde v témže nakladatelství jeho druhá kniha Wild Night.

Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com
 

Renata Petříčková
 

Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference