mapa stránek || vyhledávání

Dodržujte dietu s nízkým obsahem glycidů – budete méně stárnout

patrick-holford-jerome-burne-tajemstvi-zdraveho-starnutiJednou z výhod středomořského stylu stravování je, že má nízký glykemický index, jinými slovy, že karbohydráty v něm obsažené nejsou toho druhu, který se rychle štěpí na glukózu v krvi. Strava s nizkým glykemickým indexem, přl které konzumujete spiše méně karbohydratů a vyhýbáte se rafinovaným karbohydratům, jak je jen možné, udržuje hladinu krevního cukru na stejné úrovni, což znamená, ze si nemusíte vyrábět tak velké množství hormonu inzulinu. Jak již bylo uvedeno v 6. kapitole, to nejen vypíná klíčový gen stárnutí, nýbrž také snižuje vaše riziko zhoršováni paměti související s věkem. Ve Třetí části, 2. kapitole vysvětlujeme prostá pravidla stravovaní se s nízkým glykemickým indexem v naší Dietě zbržd’ující stárnutí.

Tajemství zdravého stárnutí Výzkumníci na Kolumbijské univerzitě v New Yorku zjistili, že dvakrát tolik lidi s vysokou hladinou inzulinu začalo trpět demencí v porovnání s těmi, kdo měli normální hladinu inzulinu. Rovněž u lidí s vysokou hladinou inzulinu docházelo k největšímu zhoršení paměti. Jedna italská studie prováděná s lidmi bez demence a bez cukrovky ukázala, že vysoká hladina inzulinu výrazně souvisí s horšimi mentálními funkcemi.

Ve 3. tajemství se dozvíte, že udržení hladiny glykozylovaného hemoglobinu (indikátoru vysokého krevního cukru a inzulinu) pod 5,5 je klíčovým faktorem zdravého stárnutí, protože to snižuje pravděpodobnost vzniku metabolického syndromu, který vězí za mnoha degenerativními onemocněními.
 

Ukázka z knihy Patricka Holforda a Jerome Burna – Tajemství zdravého stárnutí
 

2013 Sanny pro http://novazeme2010.ning.com/

Zdroj: http://novazeme2010.ning.com/profiles/blogs/dodr-ujte-dietu-s-n-zk-m-obsahem-glycid…

Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference