mapa stránek || vyhledávání

Duc-Hovní pošta

mailTak jsem na svůj e-mail zase obdržel „duchovní dopis“ od jedné známé. Spočíval v tom, že se zde nacházel obrázek anděla a za ním pak několik životních mouder. To by nebylo nic zvláštního, ale poté následovala speciální pasáž. V ní jsem byl vybízen, abych tento dopis do jednoho dne poslal 10 svým nejlepším přátelům. Pokud tak učiním, do dvou dnů se v mém životě stanou zázraky; pokud tak neučiním, hrozí mi následující postihy. Pak následoval výčet osobních katastrof různých liknavců, kteří to vzali na lehkou váhu a tento důležitý dopis nepřeposlali – od vyhoření, havárie s následnou invaliditou až ke ztrátě rodiny, dětí či manželky. Pěknej duchovní dopis, což?

Nevím, který „duchovní zhovad“ má zájem vyluzovat podobná svinstva, a vydávat je za duchovní poštu, ale napadají mne následující skupiny:

Podle zájmu o co nejvíc odeslání

  • někdo, kdo vydělává na provozu internetového datového toku (podle stylu výhružka-odměna typický obchodní mechanizmus západního stylu)
  • někdo, koho zajímají tasemnice adres, propojených s danou osobou a následnými korespondenty (data digging)

Podle IQ tvůrce

  • nějaký/á pablb/ka z naší esoterické scény. Z mnou vypozorovaných odrůd (Krásnodušička, Pokorník, Kapesní inkvizitor, Svatý zápasník) mi to vychází na tu první, zvláště, pokud jsou součástí dopisu obrázky růžových andílků, či závěrečný pozdrav „všechny vás lofánkuje Bláža Kunda-lína, nebo Lojza Karma-Náda“ (marmeláda).

Pokud jste byli také obšťastněni podobným přídělem, navrhuji následující postup k eliminaci nežádoucích jevů:

  • zkopírujte tento text, a pošlete ho tam, odkud daná korespondence přišla; s tím, aby ho i odesílatel poslal zpětně tam, odkud ho dostal on. Když už si dali tu práci vám poslat ten výluz, tak by se mohli na oplátku obtěžovat i pro vás. Tak se může tento text dostat až k „tvůrci“. Takříkajíc jsme ho poslali pěkně po americku „back up your ass“ (zpátky prdelí).
  • pokud je „duchovní dopis“ v editovatelném formátu, např. Power Point soubor, což bývá nejčastěji, a umíte s tím vy, nebo někdo z okolí zacházet, smažte tu výhružnou část. Nechte tam jen nabídku, poslat text svým nejlepším přátelům (bez udání počtu a termínu odeslání), a jako nový dopis, bez přeposlání. Žádné výhrůžky. Pošlete jako nový dopis, nikoliv jako přeposlanou předchozí poštu. (Pokud to tedy stojí za to :-)
  • pokud nelze soubor editovat, nebo to neumíte, rovnou ho smažte. Jen pošlete tento text odesílateli. Snad ho napadne, aby vám již příště nic podobného neposílal.
  • odesílatele upozorněte, že v případě další podobné pošty zařadíte adresu jeho mailu mezi spamy.

 

S pozdravem všem slušným lidem,

Bohumil Nandano Lipka
 

hodnocení: 5
hlasů: 4
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference