mapa stránek || vyhledávání

Je možné žít 150 let? (ukázka z knihy)

michail-tombak-je-mozne-zit-150-let Podle všeobecně uznávaných souhrnů starobylé čínské medicíny (to co bylo dokázáno v posledních vědeckých výzkumech), je organizmus člověka jedním velkým energetickým systémem, jehož všechny buňky a orgány spolu souvisí. Energie v něm proudí po 12 energetických meridiánech (dráhách).

Každý z nás má několik druhů energie, které se stále mění, přecházejíc z jednoho druhu na druhý, přičemž každá plní přísně stanovené funkce např.

  • tepelná energie udržuje stálou tělesnou teplotu
  • světelná energie udává barvu očím, vlasům i vnitřním orgánům
  • gravitační energie nedovoluje, aby se naše tělo rozpadlo na molekuly, udržuje je v prostoru
  • fyzickou energii dostáváme ze stravy astrální energii dědíme od rodičů
  • mentální energii bereme z vesmíru

Energie tvoří okolo našeho těla biologický lem (auru), který definuje fyzický i psychický stav našeho těla. Celistvý cyklus změn energii v organizmu trvá 7 let a v průběhu našeho života se mění 22 krát, což znamená, že z hlediska nashromážděné lidské energie bychom měli žít kolem 150 let.

150 let je možná trochu přehne, myslí si zřejmě skepticky zaměřený čtenář, nicméně přece jen existuje šance na dlouhý život, a co je nejdůležitější, být zdravý. Přece organismus stárne a stoná tehdy, když se převaha mezi zdravými a nemocnými buňkami mění ve prospěch těch nemocných. Zadržet proces stárnutí znamená odvrátit nepříznivou bilanci v organismu.

Teoreticky vzato v průběhu sedmi let jsou buňky našeho těla schopny se úplně zregenerovat, jen je pro to třeba vytvořit patřičné podmínky. Vědecky bylo zjištěno, že 15% zdraví člověk dědí po rodičích, 15% mohou vrátit lékaři, nicméně 70% je spojeno se stylem života.

Ve svém životě jsem přečetl hodně knih o nemocech i o zdraví, pomáhal jsem mnoha lidem znovu získat kondici a dobrý vnitřní pocit. S úplným přesvědčením mohu říct, že je pět hlavních příčin, které člověka ruinuji:

  1. Zanedbaná páteř
  2. Nesprávné dýchaní
  3. Nesprávné stravování
  4. Nedostatek vnitřní tělesné hygieny
  5. Nedostatek podnětů, jak se učinit šťastným

 

Ukázka z knihy Michail Tombak – Je možné žít 150 let?, Nakladatelství Beskydy, ISBN 978-80-87431-08-5, strana 10 až 11

„Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo neumí číst.“
C. Goldoni (Motivácia 02/2012)

Poslal: Milan Mancovič

Hodnocení článku
Tisk Tisk

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference