mapa stránek || vyhledávání

Když dva dělají totéž, není to totéž

Poslední události na Ukrajině jsou věrnou kopií událostí v bývalé Jugoslávii, Iráku, Libyi, Sýrii a jinde ve světě a media opět vyřvávají, jak je ubližováno demonstrantům, kteří obsazují vládní budovy. Nikdo nekáral americké bezpečnostní složky za to, že zastřelili ženu jedoucí v autě k Bílému domu, ale svět a nejvíce Amerika kárají ukrajinskou vládu za to, že se snaží udržet zákonný pořádek v zemi.

Vzpomeňte si, jak zcela nedávno zasáhla americká policie proti demonstrantům, jak na Wall Street brutálně vyháněla demonstranty ze stanového městečka v přilehlém parku. A celý svět mlčel. Ve zprávách bylo jen několik malých zmínek. Okupace přilehlého parku a vládních budov, to je setsakra velký rozdíl.

Protestující v Kyjevě, 18.2.2014.Nyní nechme stranou, zda jsou zákony Ukrajiny dobré či zlé, ale uvědomme si laskavě, že každá země má své zákony, ústavu a ty je třeba respektovat. Ukrajinská opozice zákony jasně nedodržuje, nemůže se tedy divit tomu, že je proti ní nasazena policie a má být povolána armáda k nastolení pořádku.

Co by asi dělaly bezpečnostní složky, kdyby demonstranti obsazovali vládní budovy v Británii, Francii, Německu nebo v ČR?

Konečně, pokud máte dost odvahy a kamarádů, můžete stejné vyzkoušet na domácím politickém kolbišti, pokuste se obsadit Strakovu akademii. Vždyť velká část z vás není spokojena s vládou, tak máte stejný důvod jako ukrajinská opozice.

Všude ve světě platí: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Zapřemýšlejte nad tím, kdo vlastní a kdo financuje média a jejich zaměstnance. Takový reportér, který je vyslaný na Ukrajinu, má přikázáno – natáčej potlučené demonstranty, potřebujeme, aby svět viděl, jak je tamní vláda zlá. Reportér, aby nepřišel o práci, tak koná.

Jen se podívejte, jaký humbuk se v médiích celého světa spustil:

Šipka Novinky.cz – Násilí na olympiádě: Policie a kozáci rozehnali v Soči happening Pussy Riot

Násilí na olympiádě: Policie a kozáci rozehnali v Soči happening Pussy Riot

Ruská policie a dobrovolnické hlídky kozáků ve středu společně rozehnaly za použití slzného plynu a obušků happening skupiny Pussy Riot v Soči. Několik osob bylo zraněno, uvedl mluvčí souboru Pjotr Verzilov.

Pussy Riot v úterý oznámily, že minulý víkend přijely do Soči natáčet videoklip pod názvem „Putin nás naučí milovat svou vlast“. Do dějiště olympijských her s nimi přijel tým kameramanů a novinářů.

Přesto, že:

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ve středu varoval členky Pussy Riot před politickými akcemi v dějišti zimní olympiády. Mluvčí MOV Mark Adams v prohlášení uvedl, že s takovouto akcí nesouhlasí: „Pokud by něco takového udělaly, bylo by to naprosto nepatřičné.“

Pussy Riot jasně něco porušily, tak není divu, že bezpečnostní složky zakročily.

Je zřejmé, žde jde o záměrnou provokaci, ke které byly Pussy Riot kýmsi zneužity, podobně jako Kličkov na Ukrajině. To vyplývá z toho, že ten kdosi reakci ruských bezpečnostních složek předpovídal. Jak jinak by mohly Pussy Riot přijet do dějiště olympijských her a s nimi i tým kameramanů a novinářů, když byla tato akce zakázána?
 

Vladimír Berossos
http://berossos.blog.cz/
berossos@seznam.cz

hodnocení: 4
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

9 komentářů

  1. Je to dobré proto, že si všichni mohou ve „svobodných médiích“ všimnout,jak který „novinář“ a politik píše a jak to vidí. A pamatovat si to.

    1. Připomnělo mi to „naši“ Katku jau jau, které ovšem to její „umělecké vystoupení“ na dlouhou dobu prošlo.

  2. pane berousek vy to vydíte jen ze svého úhlu pohledu a těch úhlů je minimálně 360 !!

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference