mapa stránek || vyhledávání

Když dva dělají totéž, není to totéž

Poslední události na Ukrajině jsou věrnou kopií událostí v bývalé Jugoslávii, Iráku, Libyi, Sýrii a jinde ve světě a media opět vyřvávají, jak je ubližováno demonstrantům, kteří obsazují vládní budovy. Nikdo nekáral americké bezpečnostní složky za to, že zastřelili ženu jedoucí v autě k Bílému domu, ale svět a nejvíce Amerika kárají ukrajinskou vládu za to, že se snaží udržet zákonný pořádek v zemi.

Vzpomeňte si, jak zcela nedávno zasáhla americká policie proti demonstrantům, jak na Wall Street brutálně vyháněla demonstranty ze stanového městečka v přilehlém parku. A celý svět mlčel. Ve zprávách bylo jen několik malých zmínek. Okupace přilehlého parku a vládních budov, to je setsakra velký rozdíl.

Protestující v Kyjevě, 18.2.2014.Nyní nechme stranou, zda jsou zákony Ukrajiny dobré či zlé, ale uvědomme si laskavě, že každá země má své zákony, ústavu a ty je třeba respektovat. Ukrajinská opozice zákony jasně nedodržuje, nemůže se tedy divit tomu, že je proti ní nasazena policie a má být povolána armáda k nastolení pořádku.

Co by asi dělaly bezpečnostní složky, kdyby demonstranti obsazovali vládní budovy v Británii, Francii, Německu nebo v ČR?

Konečně, pokud máte dost odvahy a kamarádů, můžete stejné vyzkoušet na domácím politickém kolbišti, pokuste se obsadit Strakovu akademii. Vždyť velká část z vás není spokojena s vládou, tak máte stejný důvod jako ukrajinská opozice.

Všude ve světě platí: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Zapřemýšlejte nad tím, kdo vlastní a kdo financuje média a jejich zaměstnance. Takový reportér, který je vyslaný na Ukrajinu, má přikázáno – natáčej potlučené demonstranty, potřebujeme, aby svět viděl, jak je tamní vláda zlá. Reportér, aby nepřišel o práci, tak koná.

Jen se podívejte, jaký humbuk se v médiích celého světa spustil:

Šipka Novinky.cz – Násilí na olympiádě: Policie a kozáci rozehnali v Soči happening Pussy Riot

Násilí na olympiádě: Policie a kozáci rozehnali v Soči happening Pussy Riot

Ruská policie a dobrovolnické hlídky kozáků ve středu společně rozehnaly za použití slzného plynu a obušků happening skupiny Pussy Riot v Soči. Několik osob bylo zraněno, uvedl mluvčí souboru Pjotr Verzilov.

Pussy Riot v úterý oznámily, že minulý víkend přijely do Soči natáčet videoklip pod názvem „Putin nás naučí milovat svou vlast“. Do dějiště olympijských her s nimi přijel tým kameramanů a novinářů.

Přesto, že:

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ve středu varoval členky Pussy Riot před politickými akcemi v dějišti zimní olympiády. Mluvčí MOV Mark Adams v prohlášení uvedl, že s takovouto akcí nesouhlasí: „Pokud by něco takového udělaly, bylo by to naprosto nepatřičné.“

Pussy Riot jasně něco porušily, tak není divu, že bezpečnostní složky zakročily.

Je zřejmé, žde jde o záměrnou provokaci, ke které byly Pussy Riot kýmsi zneužity, podobně jako Kličkov na Ukrajině. To vyplývá z toho, že ten kdosi reakci ruských bezpečnostních složek předpovídal. Jak jinak by mohly Pussy Riot přijet do dějiště olympijských her a s nimi i tým kameramanů a novinářů, když byla tato akce zakázána?
 

Vladimír Berossos
http://berossos.blog.cz/
berossos@seznam.cz

hodnocení: 4
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference