mapa stránek || vyhledávání

Modlitba za vodu

studanka„Ubývá míst, kam chodívala pro vodu, voda si na to vzpomíná, voda je krásná, voda má, voda má…“

Známý text jímavé písně „Modlitba za vodu“ jihomoravského Hradišťanu je jeden z mnoha, který opěvuje životodárný zdroj. Na zeměkouli je 1,4 miliardy km3 vodní plochy, ale 97,5 % této vody je příliš slané na to, aby se dala použít jako pitná nebo na zavlažování. Jen 0,26 % připadá na jezera a řeky, z kterých bereme vodu na zavlažování a pro naši potřebu.

Vysokou důležitost vody formulovala již Evropská vodní charta v roce 1968 v rámci svých dvanácti bodů: od „Bez vody není života“ až po „Voda nezná hranic, jako společný zdroj vyžaduje mezinárodní spolupráci“. O 24 let později byl světový den vody stanovený na 22. březen. Spojené národy toto datum navrhly v rámci Agendy 21 na jednání UNCED v Rio de Janeiru v Brazílii. Důvodem byla (a je) skutečnost, že na světě je 1,1 miliardy lidí (cca 18 % světové populace), kteří mají obtížný přístup k pitné vodě.

Zajištění pitné vody a základní hygieny pro obyvatele planety do roku 2015 je jeden z rozvojových cílů tisíciletí. Podle všeho se však nepovede naplnit. 2,6 miliardy lidí nemá kanalizaci. Každý týden umírá podle odhadů 42 000 lidí na nemoci způsobené nedostatkem vody k pití. Dostatečný přístup k pitné vodě se definuje jako dostupnost nejméně 20 litrů vody na osobu a den – ze zdroje vzdáleného do 1 km od místa bydliště. Podle odborníků bude v roce 2030 téměř polovina (47 %) populace obývat oblasti, kde je vody málo nebo je špatně dostupná.

V ČR nám připadá problém nedostatku vody mnohdy vzdálený. Kvalitní pitnou vodou je u nás zásobováno více než 87 % obyvatel, na kanalizace je napojeno 75 % populace. Podařilo se zásadním způsobem snížit znečištění vypouštěné do našich řek a prakticky eliminovat výskyt nejhorší třídy kvality vody. Od roku 1990 došlo ke snížení odběrů vody v zemědělství o 88 %, v průmyslu o 47 % a v energetice o 49 % a pro potřebu veřejných vodovodů o 35 %. Průměrná denní potřeba pitné vody v domácnostech na jednoho obyvatele poklesla jednak díky plošně zaváděnému měření a pak také díky ceně podložené skutečnými náklady na současnou úroveň 109 litrů (v Evropě se ustálila spotřeba vody na cca 150 l/os/den, v Severní Americe je spotřeba 300 l/os/den).

Jako dobrovolník obecně prospěšné společnosti MOST jezdím do oblasti, kde by uvedené čísla způsobily úžas. Vysokohorská poušť 3500 m n.m. – Ladak v severovýchodní Indii. Jedno z míst na světě, kde se usadili Tibeťané po svém útěku z okupované země. První generace uprchlíků zestárla a dožívá často ve velmi těžkých podmínkách. MOST o.p.s. zde pomáhá díky českým dárcům projektem „Adopce na dálku“. Sponzor podporuje částkou 5 500 Kč ročně nejdůležitější potřeby starého člověka. Tam, kde se dárce nenajde, dostávají staří lidé pomoc ze všeobecných darů. Probíhají však i jiné podpůrné projekty a jeden slaví v letošním roce pětileté trvání. Týká se právě vody.

Organizace MOST předala v roce 2010 90 000 indických rupií kemplídrovi (vedoucí tibetské vesničky složené z domečků z cihel pálených pouze sluncem). „Starosta“ kempu č. 6 zakoupil dieselový generátor a sehnal dalších 200 000 rupií na vyhloubení vrtu. Hladina pitné vody se nachází v hloubce 170 stop. Díky spojení těchto financí mohou obyvatelé kempu tři hodiny denně čerpat pitnou vodu – 88 rodin, 455 lidí. Rodina dostane 15 litrů vody na den. Pokud potřebuje více, musí si dojít ke staré ruční pumpě. Načerpat pár litrů vody z hloubky přes 55 metrů je velmi namáhavé a pro starší lidí fyzicky nemožné. O rok později dárci z Čech finančně podpořili v kempu č. 12 výstavbu dvou ekologických veřejných toalet a dvaceti vodních pump na rozvod vody po celé vesnici.

img_6390_resizemSprávce, který má klíče od generátoru, zde dochází 1x denně. Omezení je nutné, s vodou se šetří. Provoz generátoru něco stojí. Navíc se čerpadlo opotřebovává a správa kempu neví, kdy seženeme peníze příště. Kdo chce vodu na mytí či praní, musí k řece. Prostředky tibetské exilové vlády jsou omezené.

Voda je nejen symbolem ekologie přírody, ale i ekologie duše. Každý dar pomůže lidem tady, v nejvyšších horách na zeměkouli, v jejich nelehkém údělu. Pomoci můžete i „kapkou“ – odesláním esemesky ve tvaru DMS PROTIBET na číslo 87777. Anebo finančním darem na účet veřejné sbírky č. 2800064052/2010 u FIO banky. V případě zájmu lze bližší informace o projektech české pomoci najít na www.protibet.cz.
 

Petr Ďásek, www.protibet.cz

hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

44 komentářů

 1. Vzduch, voda, potraviny. Základ života nejen pro život člověka. U toho prvního jsou alarmy v počátku. To druhé a třetí je již často i předmětem politiky a přiznávám za sebe, že i nástrojem vydírání, manipulace a až ovládání.

  Je faktem, že lokální řešení je vždy o něco snadnější než globální. A je druhým faktem, že potřebu vody a potravin si lze správně uvědomit až při jejich nedostatku. A třetím faktem je, že někdo, některé státy mají takový dostatek, že doslova až plýtvají.

  Proč byla např. Libye zdevastována? Proč ji byla bombami vyvezena demokracie „západního střihu“? Snaha tohoto státu, který měl přinést vodu, potraviny, ale i vzdělání, bydlení a zdravotnictví pro všechny, mohla se tato líbit politikům Západu? A jaký je asi stav tohoto velkého projektu nyní, když „noví“ demokraté si vybojovali možnost ovládat přísuny /přesuny/ peněz.
  Odkaz. http://www.zvedavec.org/komentare_4631.htm Pokračuje se v takových projektech?

  Činnost „MOSTů“ a podobných organizací je jistě záslužná. Pro někoho je to ale, s přihlédnutím k problémům v globále, něco jako příslovečné plácnutí do vody. Jak ale MOST tlačí na světové lídry, aby naplňovali úkoly z přijatých dokumentů, třeba i OSN. Stačí pro příklad nastínit částku např. „jen“ ročního rozpočtu USA na zbrojení = 585 miliard dolarů. Kdyby darovala tato velmoc z toho 1% na řešení problémů s pitnou vodou Tibetu, bude to „jen“ 5,85 miliardy dolarů, při kursu cca 40 rupií za dolar je to cca 230 miliard rupií. To by bylo čerpadel, studní, agregátů?

  Jak apelují MOSTy na naši vládu, jaká protestní hnutí a tlaky na mocné spoluorganizují ve světě? Dny Tibetu? To jim blahosklonně mocní povolí, i nějakou tu rupii nechají ukápnout? Ale zkuste být hlasití při průjezdu kolony vojsk USA, zkuste si lehat na silnice, mávat transparenty – řešte vodu pro svět a ne zbraně! Jste již objednáni u českého generála Pavla, druhého muže NATO s apelem, aby se svět pohnul od nebezpečí válek k zajištění bezpečnosti v potravinách a vodě?

  To by byly pak zcela jiné postupy. On totiž politik, který se chce hřát „na výsluní“ své moci, ten se klidně ukáže i darem pro MOSTy, plamenně prohovoří o hrozné Číně a útlaku tibetského obyvatelstva, kterému Čína „jen“ přinesla osvobození od feudalismu, otroctví, řádu nevolnictví.

 2. „tři hodiny denně čerpat pitnou vodu – 88 rodin, 455 lidí.“
  K požadované podpoře – jak je to s růstem počtu obyvatel té vesnice, těch rodin? Pomáhat k přelidňování by jim nakonec nebylo prospěšné.

   1. Odkaz na článek :
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ekologicky-holocaust-Nekteri-vedci-vesti-svetu-katastrofu-za-par-desitek-let-muze-byt-planeta-neobyvatelna-369075

    Nechápu, jak se vědci mohou dát koupit? Tedy skuteční vědci.

    Nemám podklady, ale jak se podílí na „dodávkách“ kyslíku do atmosféry rostlinstvo, jak vodstvo a kde je asi hranice narušení rovnováhy všech složek vzduchu, který dýcháme a který potřebuje veškerý život zde. I s CO2?

 3. Really, opravdu alarmující. Však žádný komentář. Snad jen upozornění na „výživnost“ mnoha snímků.

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5787-prelidneni-a-nadmerna-konzumace-silne-fotografie-krajiny-oteviraji-oci

  A dotaz.

  Co byste vy, starší, doporučili mladší, tzv.svobodné generací? Aby si ničeho kolem nevšímala, aby hrála svoje adrenalinové hry, konzumovala, když má za co, aby experimentovala s drogami, chlastala a bavila se s modlami a o modlách – sportovci, herci a herečkami, zpěváky a modelkami, aby je zajímal jen sex za účelem chvilkové rozkoše?

  1. Doporučovat mohu co chci, ale je to Váš život. Ten žijete Vy, nikdo ho za Vás žít nebude.
   Co zkusit vytvořit ostrůvky života? Ne toho „ovčího“ a „stádního“, ale skutečného.

   1. Ano, nick „Matka“! Díky za reakci. Jak krásné slovo. Matka = i planeta, fyzická matka všech a všeho života. Matka ale i žena, rodící děti a nový život v životě planety. A je jedno, jestli matka – samice lvice, žirafy, králíka či žena.

    Dobrá rada?? Ne!! Co ní asi myslíte, Vy, zástupkyně starší generace? Odpojit se od elektřiny, pěstovat na pár hektarech vlastní zemědělskou produkci, mít svůj zdroj vody, být co nejvíce nezávislí? Pak přijede televize a natočí reportáž a lidé se u svých klobás a pívečka dojímají / někteří /, či vysmívají /většina/, jak jim to tam jde v té komunitě ztuha, ač říkají, jak jsou šťastni.

    Je to ale řešení? A na druhé straně nechat ničit v obrovském rozsahu životní prostředí, jako by se to toho společenství ostrůvku netýkalo – jestli i jim bude otrávena spodní voda, pršet na ně kyselé deště…..atd.!. Bydlím nedaleko mateřské školky. Opravdu vyjímečně jsou tam děti přivedeny pěšky. Město má u této MŠ obrovský problém s parkovištěm, protože všichni jezdí s dítětem autem. Kdepak pěšky, za ručičku, vyprávět si s ním, s ní.

    Existují ale ekonomické nástroje pro změnu myšlení. Benzín za stovku? pro začátek. Silniční daň dvacet tisíc. Kilo masa za tři stovky? Vedlo by to snad k sociálním bouřím? Kdo by si to z vlády dovolil, i když by řekl, že to povede v důsledku k ozdravění?

    Matko, máte pravdu. Je to můj život. Ale podmínky vytvářejí, a nyní značně zhoršují jiní, kteří také žijí své životy. Na jedné straně obrovsky bohatá nepatrná vrstva obyvatel, která si myslí, že je peníze zachrání. Ale jejich tzv.zisky se rodí na konto neobnovitelné planety. A na druhé straně stále větší chudoba, nemoci, úmrtí hladem. Ale všichni dohromady mají přece jen jednu jedinou planetu???

    Nejsem vědec přes vodu, vzduch, půdu….,tedy životní prostředí.

    Proč ale tvořit ostrůvky života?????? To má být systémové řešení problémů???? Dámo, matko, vzpamatujte se. Planeta je sama o sobě zázračným životem v celé své rozmanitosti fauny a flóry. V nádherné souvztažnosti všeho. A vy, matky jste nám daly život! A teď pro mne, cizího člověka, ne Vašeho syna, máte radu, „je to Váš život“. Hmm, tomu říkám přístup matky.

    Chtěla byste být na tom Vámi doporučeném ostrově života tou ostrovní matkou? Přispět svými zkušenostmi a prací? A nebo jen vymyslíte nějaký svůj, s prominutím, „kec“.

    Sorry. Matky zvířat, samice, se nemohou nijak bránit. To, co i na ně, na jejich mláďata působí, je činnost člověka. A člověk? Podívejte se na působení civilizačních chorob, jejich nárůst. A lidé, kteří si je „způsobí“ mají být vděčni, že pak jsou moderně léčeni, a to tak draze, že to oni a ani společnost neunese.

    Ještě jednou, matko, naše modrá planeta má být planetou živou a s podmínkami pro život. Dnešní člověk by si to měl uvědomit. To, že to platí pro celou zeměkouli! Vaše doporučené ostrůvky jsou největší hloupostí, co jsem tu za tři měsíce, co sem chodím, četl.

    1. Jsem matka kovová, maličká, se ztrhaným závitem.
     Zajisté, nemusíte vytvářet ostrůvky života, proč taky, když je to taková hloupost, že ano. Žijte si tak, jak chcete. Jak by Vám v tom mohl někdo zabránit, Sama planeta Vám jednou odpoví, co jste z ní spotřebovali, jak a jakými látkami ji znečistili, na rozdíl od svých rodičů, dědů, pradědů,…
     Vy si nyní vytváříte podmínky života na této planetě. A nepřenášejte zodpovědnost na jiných lidí hloupost.
     Jestliže nevytvoříte každý sám za sebe ten pitomej a hloupej ostrůvek života, vymstí se Vám to, protože už nyní je velká část půdy např. mrtvá, bez života. A my staří už to neovlivníme, leda na svém kousku půdy, kterou obhospodařujeme hezky ručně, a vida, žížaly tam žijí, pomalu se vrací ponravy,…. Eh, nedožiji až za 35 let zjistíte konečně co a jak.

    2. Tak paní matko, ještě jednou a postupně.

     Vytvářet ostrůvky by šlo. Ale – kupte si tři-čtyři hektary zemědělské půdy? S kouskem lesa kvůli dřevu. A nějaký rozpadlý statek. Kde na to vzít peníze? Vy půjčujete?

     Opravdu si ale myslíte, při dnešní zemědělské politice EU / vč.ovocnářství, vinařství….atd./, že vytvářet takovéto „ostrůvky“ je řešením globálních problémů planety?

     Vaše další věta je málo srozumitelná:“Sama planeta Vám jednou odpoví, co jste z ní spotřebovali, jak a jakými látkami ji znečistili, na rozdíl od svých rodičů, dědů, pradědů,…“

     Sama planeta mi jednou odpoví……..ne rodiče, dědové, pradědové. Jak to myslíte? Že moji rodičové, dědové, pradědové nedělali nic špatného? Oni jako neznečišťovali? Mimochodem, vím od dědy, jak se na polích používalo hnojení, chemie, postřiky. Dnes jste vy, starší, svým souhlasem s politikou dali průchod tomu, že již nejsme ani schopni se sami svým zemědělstvím uživit. Děláte, jako kdybyste tady těch Vašich např. padesát let nežila, sama nespotřebovávala.

     To si mám myslet, že při mém studentském věku, mi tímto nějak vyhrožujete a házíte mi na krk, že ten marast tady nějak zaviňuji? Jen tak mimochodem, ještě mne ani nikdo nezneužil, jak se to u mládeže často dělá, na nějaké nastrčení jako protestujícího. Vy jste ale zřejmě věkem již na tom tak, že jste klidně mohla cinkat klíčkama a svobodně ty parchanty, kteří nás zaprodávají, i mnohokráte volit.

     A co je toto za Vaši divnou větu:“A nepřenášejte zodpovědnost na jiných lidí hloupost.“?? Jste Romka a nebo si od rána popíjíte nějaké krabicové?

     Ad.: „Jestliže nevytvoříte každý sám za sebe ten pitomej a hloupej ostrůvek života, vymstí se Vám to, protože už nyní je velká část půdy např. mrtvá, bez života.“

     Proč najednou to je pitomej a hloupej ostrůvek a co mi vůbec vyhrožujete, že se mi něco vymstí. Co jste to za matku. Věkem bych mohl být Váš syn. Děti mohou podle Vás za své rodiče? Náctiletí a dvacetiletí mohou za mrtvou půdu? Vždyť Vy máte moc v rukou, Vy zavelte, postavte se s tisícovkami jiných matek do čela, a vyrazte protestovat. Děti půjdou s Vámi, protože Vám /ještě/ věří!

     Ještě jednou Vám napíšu, do čeho nás /i vás/ ta Vaše generace přivedla / z mého pohledu, i když já a řada mých vrstevníků se tomu vyhýbáme jak jen můžeme/ a jak se ji zřejmě líbí, když bychom drželi hubu a krok a podali se tomu děsnému konzumu. Již jsem se na to tady ptal a budíž Vám poděkováno, že jste jako jediná zareagovala, i když sama sobě již vůbec nic nevěříte.

     „Co byste vy, starší, doporučili mladší, tzv.svobodné generací? Aby si ničeho kolem nevšímala, aby hrála svoje adrenalinové hry, konzumovala, když má za co, aby experimentovala s drogami, chlastala a bavila se s modlami a o modlách – sportovci, herci a herečkami, zpěváky a modelkami, aby je zajímal jen sex za účelem chvilkové rozkoše?“

     A Vaše závěrečné – „Eh, nedožiji až za 35 let zjistíte konečně co a jak“ – to je tedy móóc pokrytecké a sobecké. Uvědomujete si to? Já již to ale zjišťuji dnes a jak by řekl klasik – etot vaše dělo! Na to, abyste to za sebe přiznala, jste asi příliš zbabělá. S Vámi, jako matkou, bych tedy na ostrov nechtěl.

     Stačilo by mi jen, kdybyste si ten Váš marasmus a podíl na něm uvědomila a přiznala, že nic proti tomu neděláte.

     S takovými matkami, jakou se tady prezentujete, by mocní mohli klidně rozpoutat i velkou novou válku a nás, mladé syny nechat zabíjet. Pak by se naplnilo Vaše ….jsem matka kovová / u tanku/…… . A došla byste naplnění.

     Paní matko, nejvíce mne mrzí, že mi sdělujete /nepíšu již vyhrožujete/, že se mi „něco“ vymstí. Opravdu Vám, a starší generaci často již vůbec, nerozumím, jak jste to dopracovali a jak to klidně hodíte na druhé. Příště mi napište, že za to může Putin a bude vymalováno.

    3. Studente,
     Váš komentář je na mne příliš dlouhý. Nevím, má-li smysl to přečíst a odpovídat….
     – Vy zřejmě nepamatujete dobu, kdy mnoho lidí na venkově mělo ke svému zaměstnání navíc záhumenek a tam si řadu rostlin mohlo vypěstovat, odchovat i něco drobného zvířectva,…
     – pole, ani peníze nejsou problém. Ale jde o něco jiného – díky tomu, jak jsou nastaveny v EU ceny a dotace, se to příliš nevyplatí, začít se něčemu takovému věnovat. A že bych se naučila jezdit traktorem, kombajnem,…? To asi těžko. Jestli by to bylo řešení? Leda by se jednalo o bio výrobu, nebo jak se to jmenuje. Ale skutečně bio, ne šizenou.
     – Jak se může planeta pomstít – přestane žít, protože bude otrávená. a s ní zemřou i lidé. Nechce se Vám nosit skleněné obaly, používáte igelity, umělé hmoty, nejsou tak náhodou i ve sprchových gelech? A to vše se dostává do vod, do koloběhu života. Jíst ryby bych nechtěla. Pochybuji, že to čističky zachytí. Za nás bylo umělých hmot minimum.
     – ten marast zaviňujete, tedy zaviňuje každý z nás – spotřebou. Kdo by nosil hadříky 20 let, boty alespoň 5 let,…čímpak se holíte? Jednou žíletkou pořád dokola? Nebo dokonce celý život jednou břitvou?
     – To víte, že jsem cinkala. Ale to, co dnes vzniká, je daleko tužší totalita, než byla dříve. Stačí totiž lidi ignorovat,…zneužívá je systém velmi systematicky….A myslíte, že proti tomu něco zmůžu? Nikoliv. Jak jsem to zkoušela, bych nesdělovala.
     – jj, ta věta je někajá neúplná, nedává mi smysl. Ale berte to tak, že Vy budete aktivně ovlivňovat život, nebo se můžete alibisticky vymlouvat na chyby minulosti.
     – Romka, ani cigoška nejsu, dokonce si troufám říci, že ani alkoholička. Vy ano? Že neumíte pochopit většinu psaného textu….
     – pitomej a hloupej ostrůvek – tuším, že jste to tak pochopil, že větší hloupost jste tu nečetl. Vyhrožuju? Ale kdepak. To bude realita, pokud se budete jen vymlouvat na ostatní.
     Co su za matku? Nemyslím, že bych se Vám chtěla zpovídat.
     Co jste to za syna? Řečnická otázka.
     Jako Čapkova matka? CHápete, co jste to vůbec napsal? Jako další vůdce, který striktně zavelí? Nezlobte se, nejsu Hitler, který sebral do války malý usmrkaný děcka. A také dnešní děti – nejsou stádo, které slyší a jedná slepě na povel. I když od médií jsou ovlivněny dost a hloupě.
     – děsný konzum – jistě, za posledních 26 roků se z mnoha lidí stali konzumenti, odkladači…ve velkém Jenže je to dáno i výrobou, kdy řada výrobků má cíleně velmi omezenou dobu, kdy je funkční. Takže konzumu se těžko dá vyhnout. Leda snad tím, vypěstovat si něco málo těch biopotravin a nebýt plně závislým na koupi nekvalitního jídla.
     Pokud se Vám daří konzumu vyhýbat – blahopřeji.
     Že sama sobě již vůbec nic nevěřím? Nevíte, jak a čím žiji, čemu věřím. Ale starší člověk se samozřejmě stává bezradnějším i bezbrannějším, je to dáno i stárnutím organismu,…
     – Co bych doporučila mladé generaci – poslechl byste, kdybych Vám něco doporučovala? Kdepak, nazval byste to hloupostí.
     – že nebudu za 35 let žít – co je na tom sobeckého? To je velmi pravděpodobná realita. Vy v té době zřejmě budete hodnotit co a jak se povedlo Vaší generaci. Etot Vaše dělo – na jakých plínách jste odrostl? Mé děti na hadrových, pořád dokola praných, žehlených,…
     S Váma na ostrov? Co bych tam dělala? Plavat neumím, tak bych se tam těžko mohla dostat. Leda na neckách – umíte prát v neckách za pomocí valchy? Nebo v řece na kameni bouchat do prádla kamenem a tak prát? Nebo raději automatickou pračku?
     – a co proti svému marasmu děláte Vy?
     – vy jste zřejmě na rozdíl od mého syna neprošel základní vojenskou službou. Takže hlupák jste tentokrát Vy. Bez urážky. Vymýšlíte si zlé nesmysly.
     – k poslednímu odstavci – za 35 let uvidíte.

    4. Student a matka si tu vyříkali mezigenerační problémy.

     Matka se staví do pozice, že za nic nemůže. Student, zřejmě o generaci mladší, který snad ještě ani nic nemohl nějak zásadně pokazit, taky ne. Studentovi zrušili základní vojenskou službu a tak je nazván hlupákem. Hmm?!

     Z těchto dvou ale asi opravdu nikdo za nic nemůže.
     Ale pak tedy kdo? Která generace přináší pro děti, mládež, pro jejich dalších 35 roků obrovské finanční dluhy, kdo přináší devastaci životního prostředí?

     Student chtěl vědět, a docela přirozeným právem mladšího, co by starší, tu diskutující, jako generace rodičů mladým doporučila. Tak jsem to pochopil. A naznačil, asi ze svých zkušeností, k čemu je mládež tlačena. A matka mu odpověděla ve větě „Co zkusit vytvořit ostrůvky života? Ne toho „ovčího“ a „stádního“, ale skutečného.“

     Co si ten mladý člověk má představit pod tím „ostrůvkem skutečného života“, to již zkušená matka nevysvětlila?

     Připojuji se k Mirovi. Zaznělo tu mnoho demagogie. Je ale fakt, že by však mladý člověk mohl slyšet o životě pravdu od těch „svých“ starších. Je jednoduché napsat, že za 35 let uvidíte!! Generace rodičů by to neměla takto zabalit a měla by upozornit „své“ mladé lidi na chyby, které oni udělali. Kdo je dnes u vlády? Na postech starostů, ve vedení krajů, ve vládě, v poslaneckých lavicích? Je tam snad generace dětí a mládeže?

     V tomto článku „Modlitba za vodu“ je označen jeden ze symbolů života. Je to ale skutečná – základní potřeba pro život, a nejen lidí. Matka chce vytvářet skutečné ostrůvky života, ale když nebude ani ta voda, tak to skončí.

    5. Špatně jste četl, co jsem psala. Nezbavuji se viny, ale nemíním zde vypisovat, co a jak jsem ve skutečnosti udělala, či ne.
     Nemám čas číst podrobně, tak jen odkaz
     http://www.novinky.cz/domaci/366373-na-infekce-z-potravin-stale-umiraji-i-lide-v-cesku.html
     Co tak vytvořit si ostrůvek zdravého života v ledničce?
     Co se týká vody – zatím je jí dost, ale pokud bude devastace pokračovat, nebude. Jak to ovlivníte Vy? My na pozemku vodu nemáme, pokud vím, a z kopce odtéká pryč velmi rychle. Do čističky ale jsou zde u nás místa, kde je možné se nakazit legionelou (nevím, jak se to správně píše) a pak jde o život.

     No dobrá – hlupákem byl student nazván kvůli tomu, jak si vymýšlí můj postoj ke klukům ve věku, kdy dříve chodili na ZVS, nikoliv kvůli zrušení ZVS, atd…..Nikdy jsem o tomto svém postoji k ZVS nepsala, takže si vymýšlel, hloupě a nenávistně. Takový můj postoj, jak uváděl, nikdy nebyl.
     – Co mohu jako starší člověk mladým doporučit? Nic. Oni žijí jinak než my, jinak než jejich dědové,… k neckám se vracet je hloupost. Sami mají najít způsob, jak napravit, co je špatné a zlé. A případně zamezit další devastaci. Já tu sílu, či možnost měla a mám snad jen na onom „svém ostrůvku života“, tedy na pár arech pozemků, v baráku, ledničce,… jiné pokusy mi nevyšly.
     – finanční dluhy – o kolik vzrostly tedy ty finanční po r. 1989? Díky krádežím, odkloněním majetku a tedy i dividend do zahraničí? Vyrovnají to dotace a zahraniční investice v republice? Kdo o tom všem rozhoduje? Ani já, ani student.
     – Co si ten student má představit, když mluvím o ostrůvcích života? Nepodceňujte studenta, on již velmi dobře naznačil, tuší tedy, co ano a co ne. A že by se nechal dotlačit k něčemu, co nechce? Inu, jeho život, za 35 let bude rekapitulovat.
     A nehledejte v tom žádnou mou zlobu, či hloupost. Tak život jde. Jak snadné, že ano. Pokud do toho nezasáhne nějaký novodobý opravdový hlupák s válkou, ať již ve jménu jakýchkoliv zájmů.
     Generace starších může mladé upozorňovat na cokoliv – myslíte, že oni to nevidí? Ovšem při posledních volbách se ukázalo, že vidění je rozdílné, přibližně 50 : 50 %. Co v tom vidíte za demagogii? I to je život. Že neprošel „pankáč“ Karel? No, asi ho všichni mladí nepovažovali za „jejich“ vůdce a spasitele. Ostatně volby jsou ovlivněné médii, kde jsou vidět jen někteří kandidáti. Já se na cirkus v TV sice nedívám, ale pochybuji, že by tam slovo dostávali všichni, kdo kandidují. Případně jsou moderátory, či ostatními kandidáty „smeteni“.
     Schopnost regenerace vody ve vodu živou – zkuste i tu možnost.
     A jednou za čas se země otřese, třeba i tsunami, sopka, propad, vyzdvihnutí země,… něco málo vyřeší, vzniknou nové ostrůvky….
     Ani to není demagogie, ale život.

    6. Matka, dovolím si tu zareagovat, ale tak všeobecne. Vyjadruje sa tu obava z katastrofálneho stavu spoločnosti a ľudstva v očakávaní skorého zániku. Tu treba podotknúť, že takýto pohľad sa vyskytoval u každej civilizácie vo svete a tak je rozumné pátrať po jeho príčine. Vo všeobecnosti sa akýto stav pripisuje systému správy a vlády spoločnosti, ale nie samotným ľuďom. Preto sa vymýšľali nové, ešte neodskúšané systémy ako napr. komunizmus, demokracia a pod. Ale, ako sa ukazuje, všetky systémy zlyhávajú na ľudskom faktore, lebo, ak sa človek dostane k moci, tak ju okamžite zneužije ku svojmu osobnému prospechu, alebo skupiny, ktorá ho do jeho postavenia dosadila. Je to otázka postavenia mocných a poddaných, ktorú vo svojich dielach riešilo už mnoho filozofov (Nietzsche a pod.). Najhoršie je, ak sa k moci dostanú zločinci, ktorí majú dostatok prostriedkov k tomu, aby zbytok ľudstva držali v strachu a poddajnosti, ako je tomu dnes. Aké riešenie sa tu ponúka pre väčšinu tých utláčaných? Ak dôjde k stretu sily proti sile, je tu riziko celkového zničenia. Ak si niekto zvolí ostrovky slobody, ako to navrhuje „matka“, nie je problém ich zničenia vražedným komandom s vysvetlením „hromadnej sebevraždy“. Spoliehať sa na to, že „ak sa dravec nažerie, prestane byť nebezpečný“ je tiež nespoľahlivé, lebo „dravec opäť vyhladne“. Náboženskí vodcovia (Ježiš) navrhujú zmeniť ducha človeka a riadiť sa láskou, ale to neplatí pre tých u moci, lebo tí si naopak zvolili ducha zla a nenávisti (satana). Okrem toho majú tí mocní v rukách aj prostriedky na ovládanie mysle človeka a jeho ega, takže nie je pre nich problém túto stránku človeka držať pod kontrolou. Jediná možnosť spásy sa tu naskytuje iba pre individuálneho človeka, ktorí si vyberie zachrániť sám seba a svoju dušu pre večnosť, ale to je, ako sa vraví „krížová cesta“. Máme iba jedinú istotu, že tu nie sme naveky!

    7. Jsme v učebnách na planetě dne a noci.
     Mohu si vybrat den, či noc, světlo, nebo tmu.
     Nemusí se mi líbit, jak dopadají mí bližní, ale to je asi tak vše, co mohu.
     Ale protože jsme v učebnách a já mohu občas „naťuknout“, něco je jako by naučit,… mohu komunikovat. A oni se mnou také mohou hovořit, i když mne třeba nemusí, nerozumí mi,… nebo já jim.
     Díky, Degone, hezký den. Z.

    8. Matka,
     Tento hrubohmotný svet a jej hrubohmotná živočíšna forma skutočne nemá priveľkú šancu k tomu, aby sa stala základňou pre trvalý, alebo večný život, po ktorom vždy túžili popredné inteligencie tohto sveta. Ako je písané v Biblii, konec nastane až keď sa diabol (mocní tohto sveta) problížia k získaniu večného života a myslím, že práve o to sa usilujú naši poplatní vedci vo svojom základnom výzkume v zariadeniach ako je ono v Cerne vo Švajcarsku, kde skúma podstata hmoty, alebo jej jemnohmotných foriem, aká sa vyskytuje u Akaši, kde je ukrytá všetka činnosť pozemských životov od počiatku sveta. Tam je ukryté tajomstvo večného života. Do tohto výzkume sa investuje obrovské množstvo peňazí a venujú sa mu poprední vedci svetového kalibru. Na jednej strane vo svete chýbajú prostriedky na ochranu životného prostredia a likvidáciu chudoby, ale na nezmyseľný kozmický výzkum a skúmanie podstaty hmoty sa mrhajú obrovské peniaze. To nie je iba náhoda, nemyslíte?
     Pekný deň!

    9. Degone, k 9.4.2015 (8:30) k Akáši, atd. – existuje jakási mřížka, pokud člověk zvládne prozáření všech jejich spojů a zachová prozářené i její uzly, je možné léčit na hmotné úrovni, co je nezdravé, přiotrávené. Dokáží-li to vědci, netuším. A pak je možné jít ještě jinam, kde hmoty již tak moc není, ale projevuje se tam něco, co popsat neumím… :-) A protože nejsem vědec, snad ani skeptik, dostala bych od nich nejspíš svěrací kazajku, kdybych více psala. :-)
     A nejlépe je pro každého jednotlivě získat zkušenosti, bez toho, aby byl člověk veden za ručičku a byla mu zametána cestička. Při žádosti o pomoc, je zajisté nějaká možnost pomoci, bez vměšování se do individuální cesty,… Nevím, dává-li to smysl… :-)

    10. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5803-novy-projekt-vyuziva-technologii-nasa-k-lepsi-zelene-budoucnosti

     Toto řešení, o kterém se v článku v odkazu říká:“„Chceme se znovu s ztotožnit s tím, co to opravdu znamená být lidskou bytostí,“ říká Sam Kovalyov ve videu.“…., je zatím jen chimérou, která by mohla dojít naplnění tehdy, pokud by se veškeré úsilí lidstva a jeho všech prostředků k tomuto mimořádnému cíli napnulo, a to beze zbytku, bez postranních úmyslů, jako k jedinému smyslu života. Předpokládalo by to vlastně JEN duchovní naplnění, dokonalé poznání u všech lidí a dokonalé rozlišování. V konkrétních krocích pak změnu v přístupu k morálce, etice, změnu ve školství, v pojetí vědy a náboženství, sepětí vědomí ducha s hmotou, a to celé v Pravdě, která by to celé úsilí vedla.

     To však tu, v hmotném, pomíjivém, duálním světě, není možné.

     Pokud by někdo chtěl tvrdit opak, mohl by zkusit v několika bodech nastínit postupné kroky jako priority, které by objasňovaly přechod k tomuto ideálu, k nějakému pozemskému ráji! Rád si o tom podiskutuji.

     Co však lze, a to již i plně chápu, je tato nelehká cesta, nastoupená jako individuální, cesta k podstatě a s podstatou života. To konečné dozrání pak ale stejně není v tomto světě, ale v naprosto jiných dimenzích.

     Srozumitelně na to poukazuje pan Degon.

     Matko, napsal jsem Vám:“Vaše doporučené ostrůvky jsou největší hloupostí, co jsem tu za tři měsíce, co sem chodím, četl.“

     Podle mne hloupost, ale neznamená to, že ten, kdo ji vyslovil je hlupákem. Často tu napíšete i nějaký moudrý veršík, zklidňujete hladinu názorů.

     Pak mi ale natvrdo napíšete, že“ – vy jste zřejmě na rozdíl od mého syna neprošel základní vojenskou službou. Takže hlupák jste tentokrát Vy. Bez urážky. “ A tak jsem od Vás, mírotvorné duše, natvrdo nazván hlupákem. Proto, že jsem mladý a neabsolvoval jsem ZVS??!!

     Ale nebojte se. Vláda Vašich vrstevníků již schválila návrh jakéhosi branného zákona. Bude to možná první krůček. A pak možná i mladí doženou – doženeme – Vašeho ideálního syna, vojáka pod přísahou.

    11. Studente, studentíku, hlupákem jsem Vás nazvala proto, že si vymýšlíte, jaký mám postoj k vojně a ZVS, aniž víte, co a jak třeba ten můj syn zažil na ZVS, co jsem udělala a k čemu mne to přivedlo. Nepíši o tom nikde, a Vy si o mě tudíž vytváříte chiméry, že bych byla schopna vyvolat i válku. Proto jsem Vás nazvala hlupákem. Pro nic jiného a také Vás to nemělo urazit, … leč zbytečně, nejspíš to po Vás sklouzlo, jako onen hrách po stěně.
     Možná slovo hlupák plně neodpovídá tomuto Vašemu chování, zkuste si ho tedy definovat a nazvat se odpovídajícím slovem.
     Také jsem se kdysi musela rozhodnout, jestli přijmu označení za zmiji jedovatou, debila,…
     Přijmout zajisté nemusíte, dokazovat nemusíte. Ale ani já nemusím dokazovat něco, co se týká jen mne, případně mého synka.
     Jo ten odkaz – nemám teď čas jej studovat.
     A další Váš text v tomto komentáři také ne, ale vrátím se k němu, jsou tam záležitosti, které nejsou vůbec studentské, přesahují toho, kdo by byl jen studentíkem.
     Ale nejsem si jista, jestli si stejně jako vy, z nedůsledného přečtení, nevytvářím jen bludy.

    12. nicméně- vyměňme tedy podstatné jméno podstatným jménem jiným. Nechám to na Vás.
     chiméra – to je uskutečněná hloupost. Protože chimérou se stává něco, co je sice uskutečnitelné, ale ten kdo to nazve chimérou, našel dostatek výmluv, proč to nelze uskutečnit.
     Jak nazvat někoho, kdo se neptá, jestli je to hloupost, chiméra, jestli sám není hlupákem, anóóóbrž jde a uskuteční zdánlivě neuskutečnitelné. A i kdyby jeho dílo někdo zničil i s ním, jedno mu nikdo nevezme – prožitek, vzpomínku na uskutečněný cíl.
     Na poli dnes bylo krásně.
     Koncert ptáčků zněl jarně,

    13. Díky za Váš rozbor o použití slova chiméra.

     Podle mne jsem ho použil dobře. Ve výkladovém slovníku je to = obluda, příšera;přelud, klamná představa. V kontextu mého použití tedy to třetí nebo čtvrté objasnění.

     Radim Lhoták na Zvědavci naznačuje, kde je / částečný, ale důležitý/ problém.

     http://www.zvedavec.org/komentare/2015/04/6414-vlada-moralni-spodiny.htm

     Předpoklady pro změnu v lidské společnosti – aby to nebyly jen ty chiméry – jsem pojmenoval jako :
     „V konkrétních krocích pak změnu v přístupu k morálce, etice, změnu ve školství, v pojetí vědy a náboženství, sepětí vědomí ducha s hmotou, a to celé v Pravdě, která by to celé úsilí vedla.

     Koncert ptáčků musel znít jarně, protože je jaro. Mohu Vás ujistit, že jste netrpěla žádným přeludem.

 4. Dlouho jsem přemýšlel, jak tady takové, i pro mě, zajímavé téma komentovat. Přečetl jsem si názory Studenta, pak matky a tak dokola. A musím konstatovat: pěkně jste si pokecali, holoubkové. Jenže naprt. Argumenty nula, důkazy tvrzení nedodány. Matka v demagogii těsně vede, ale fakt jen těsně. Měkte se tu krásně. Zase si někdy přijdu počíst.

  1. – Nevím, proč bych měla vypisovat, jak ve skutečnosti jednám.
   – Počíst? Stačí to? To není ťukání na vrátka, nebo na skálu. Karo-Lámo,skalní bráno, otevři se, Ťuká malá hvězdička… ahááá, ťukám na nesprávném místě. No co už.

 5. Nevím, proč bych měla vypisovat, jak ve skutečnosti jednám.

  1. K tomu opravdu není co dodat. A o čem si tady povídáte?
   No nic…

 6. ad.Dotaz
  „Co byste vy, starší, doporučili mladší, tzv.svobodné generací?“

  Velmi dobrá otázka.Nejdřív však malé upozornění.To,že stárne fyzické tělo,
  protože vše z této reality podléhá rozkladu,ještě neznamená,že stárne i srdce,
  tedy vědomí.Za další,kde vidíš tzv.svobodnou generaci,když kolem sebe máš
  jen spící zombie,otroky své mysli,kteří si dokonce myslí,že myslí?Z generace
  na generaci namyšlení slepci zotročují další generace,aby pak sami byli zotročeni.
  Rozeznáš možná starší a mladší tělo.Rozeznáš však starší a mladší srdce?
  Hledáš viníka a myslíš si slepě,žes ho našel?:)
  Není zde jediného člověka-viníka.Všechna srdce jsou si rovna,žádné není více ani
  méně a každou smrtí život ještě jen začíná.

  ad.“Aby si ničeho kolem nevšímala, aby hrála svoje adrenalinové hry, konzumovala,
  když má za co, aby experimentovala s drogami, chlastala a bavila se s modlami
  a o modlách – sportovci, herci a herečkami, zpěváky a modelkami, aby je zajímal
  jen sex za účelem chvilkové rozkoše?“

  Dám ti jednu radu :nejdříve ze všeho NAJDI PŘÍČINU všech důsledků,které jsi
  vyjmenoval ve své otázce.Čeká tě ovšem dřina.Nejdříve SESTUP do svého nitra,
  posléze boj o svou duši a o dar,ze všech darů nejvzácnějších-tzv.kámen mudrců.
  Až potom najdeš příčinu a příčiny důsledků,které snášíš.Až potom najdeš ŘEŠENÍ
  těchto důsledků.Uzříš je zcela jasně.
  Dokud nepodstoupíš ty sám cestu do svého nitra a nepoznáš sám sebe vpravdě,
  do té doby přebýváš v bídě a jsi bídou a z tvých úst bude vycházet to,co tě
  špiní.A jako vrchol všeho,nebudeš si toho do té doby,než tak učiníš,vůbec vědom.
  Jak bys chtěl vůbec řešit globál,když neznáš sám sebe vpravdě?

  Nechal ses strhnout otátkou „přemnožení“?=>To je jen důsledek nevědomosti
  o sexuální síle.Nevědomosti o svém zvířecím skafandru.Cestě osvobození,zapřené
  egoistickými slepci.Řešení je snadné,těžké však pro závisláky,jejichž mysl
  ulpěla na lžích.Není třeba válek,zabíjení atd.,zlo se zničí samo.
  Země přestane žít?Nikoliv,Země se vzpamatuje velice rychle.Nepřežije jen další
  generace egoistických závisláků-biorobotů.Oceány hodně snesou.
  Experimenty s drogami?=>důsledek úniku z utrpení egoistické mysli nebo
  naopak z rozežranosti neví coby,či snahy hrát si na Boha=>závislost!
  Sportovci,herci,známé osobnosti,tzv.top star?=>závislost a napodobování,
  Samo napodobování osobností je však zcestné,protože srdce již není samo
  sebou,jen předstírá(maskuje se),že je někým jiným nebo se snaží hrát si
  na někoho,kým není.Divadlo.A což teprv napodobňování boha,stvořeného církevními
  fanatiky k obrazu svému?!To je divadlo!Bůh JE a je Živý a je zcela jiný,než
  jak je ti předkládáno.Zjistíš to však jen když poznáš sám sebe vpravdě.
  Když se narodí lidské tělo-biorobot- učí se pokaždé odznovu chodit,mluvit,
  starat se o sebe(hygiena,jídlo),rozumovat,atd.,a to především opičím napodobováním.
  Co jej naučí rodina a společnost,tím bude.Co uvidí,to bude napodobovat a bude
  se motat v bludném kruhu a bude učit tomu samému i své děti.Uvěří-li iluzi tvrzení(odsuzování,představám,..)
  rodiny a společnosti,že je špatným-dobrým,úžasným,dokonalým-zatraceným,
  chytrým-hloupým,že hřeší-je svatým,..,uvěří Iluzi a bude soudit také.
  Nebude však sám sebou,protože se nepozná vpravdě.Nebude mít ani snahu si
  vše,co je mu předkládáno,ověřit.Bude předstírat divadlo
  pro sebe samého a zamotávat se do svých vlastních výkalů,aniž by si toho byl
  vědom.

  PS:Zázraky neexistují,protože se vše dá ověřit vědecky.
  V tomto světě(podsvětí) existuje jen jeden jediný „zázrak“:
  Chtít sám ze sebe,s čistou upřímností a láskou v srdci,
  bez vidiny prestiže,bludných zásluh,věčného života či vidiny
  hmotného bohatství,rozumět tomu všemu okolo sebe a poznat
  sám sebe vpravdě.
  ————–
  Ezechiel 28:22 Řekni:Toto praví Panovník JHVH:Jsem s tebou,pracuj,ať vynikneš zásluhou vlastní tvrdé práce,neboť nezná dobro ten,kdo nezakusil chudobu srdce(=zlo).
  Nepohoršuj se nad chováním jiných,věz,že Já jsem JHVH,vynikající „herec“,takže si nehrej na to,kým nejsi.Budeš potřebovat Lásku k pochopení určité věci,a zlé se v Dobré obrátí.
  ——————
  Kdo hledá, najde. A [kdo našel], tomu bude otevřeno.
  *Kdo se nebojí překážek,jež nejsou „zadarmo“,najde řešení.
  Kdo našel řešení(Lásku bezpodmínečnou ve svém srdci),tomu
  bude otevřeno „okno“ i do srdce.
  ——————
  Důležité a mám ověřeno :
  Jehova je Duch a lidé ho nemohou vidět. Bůh je Duch a ti kdo ho
  uctívají, musí uctívat duchem a Pravdou.(Jan 4:24)♥

 7. Hvězdička nám podala zjavenie :

  ….Jehova je Duch a lidé ho nemohou vidět. Bůh je Duch a ti kdo ho
  uctívají, musí uctívat duchem a Pravdou.(Jan 4:24)♥

  Takže to môžme zhrnúť : Mojžiš, či Abrahám, Jób, Lenin, námestník Boha na Zemi rozprávali sa s Bohom a občas mu aj ,,vynadali“! Ako je to možné že si pokecali s Netvorom, neživým organizmom – s duchom. S čím vydáva duševná bytosť zvuk?
  Čo sa mu rozoznieva ? A s čím oplodnil Židovku Marienku, keď ho nie je vidieť , ani cítiť…

  Bol potom jeho ,,synátor“ Ježiško z mäsa, kostí, mal aj DNA , alebo bol zložený z DDT ?

  Iné vysvetlenie je to, že bol a je hmotný, ale si logol ,,vodičku“ Neviditelnosti, alebo šlohol Blekotovi ten jeho ,,kabát“. Boha jeho, to sú mi veci…

  Teda kto ho videl, či vidí? Dutokostní anjeli, tie ,,strašidlá“ bez zažívacích orgánov, bez pohlavných organizácií a bez hormónov….

  1. Pro Gilgamešovu nohu:

   ad.Hvězdička nám podala zjavenie :
   ….Jehova je Duch a lidé ho nemohou vidět. Bůh je Duch a ti kdo ho
   uctívají, musí uctívat duchem a Pravdou.(Jan 4:24)♥

   Nikoliv zjevení,nýbrž svědectví.

   ad.Takže to môžme zhrnúť :

   Zkus začít rozlišovat:
   Mojžiš, či Abrahám, Jób – se týkají především etymologické metonymie,a to
   přenesením vlastností a jevů psýché na vlastní jména

   Lenin,papež,atd.-jsou jména a názvy skutečných osob,nevědoucích

   ad.rozprávali sa s Bohom a občas mu aj ,,vynadali“. Ako je to možné že si pokecali s Netvorom, neživým organizmom – s duchom. S čím vydáva duševná bytosť zvuk?

   Všichni lidé světa rozmlovají s Duchem.Rozdíl je jen v tom,že si toho jsou
   nebo nejsou vědomi.Ostatně dá se tomu zcela vědomě naučit.O tom,jestli se
   člověku nechá Otcův Duch poznat,však rozhoduje On sám.Nechá-li se ti však
   poznat vpravdě,zůstaneš ohromen,no zároveň ti ve vteřině spadne opona Máji
   okolo tebe a v sobě samém cítíš nesmírnou úlevu.Jako když spadne těžký kámen
   z tvého srdce,plný všech nánosů lží a falešných představ o Něm.
   O svém příběhu,jak mne učil Otec komunikovat s Ním zcela vědomě(bez „muchomůrek“,
   drog,bez regresí,hypnóz,změn vědomí,..),jak mne učil rozlišovat mezi myslí
   lidského těla a Jeho myslí a myslí srdce,o tom jsem zde již psala.

   ad. S čím vydáva duševná bytosť zvuk?

   Otcův Duch komunikuje duchem-myslí.Má však vliv na všechny.Má vliv na všechno,
   ovlivňuje i tvůj dech,a tím i všechny chemické procesy,které ovlivňují stav
   mysli a tím i vědomí->náladu.Veškerá fyzika tohoto světa je o Síle kmitočtů,
   které jsou také pod Jeho vlivem.Je zde však i další Síla-DušE.Vzájemným působením
   těchto dvou Sil vzniká třetí.(tlak,tah,odpor)

   ad.Čo sa mu rozoznieva ?

   Srdce=duch i duše.Matku nazývají „doma“ Hudbou Sŕdc,ale také Gulovnicí.:)
   Falešný tón … Matku neoklame.

   ad. A s čím oplodnil Židovku Marienku, keď ho nie je vidieť , ani cítiť…

   Alegorii sis pojal jako skutečnou událost,lépe řečeno sis tento blud převzal.
   Otce lze „vidět“,ale jinak než jak jsi naučen vidět(lidskýma očima).A lze Jej
   i cítit,ale jinak,než vnímáš dotyky jiného člověka,protože jsi v Něm a On v tobě(v každém člověku).Ba dokonce i vůní se může nechat dát připomenout(duše ji zná).

   ad.Bol potom jeho ,,synátor“ Ježiško z mäsa, kostí, mal aj DNA , alebo bol zložený z DDT ?

   Jdeš na to dobře.Napovím ti a ty si to pak celé ověř.Yehoshua a Otec jsou jedním
   a tím samých Duchem.Yehoshua je jedou z povah(aspektů) Otce.
   DNA patří k tvorbě(tím i maso a kosti).Tolik ti ještě povím:Kdykoliv někomu
   jinému ublížíš,zalžeš,někoho okradeš,zabiješ,znásilníš,zneužiješ,..-pokaždé
   je ti Duch a Duše svědkem,jinými slovy:pokaždé jsi :zabil,okradl,zneužil,
   znásilnil,oklamal,podvedl samotného Boha.Je stebou stále a je všemi a vším.

   ad.Iné vysvetlenie je to, že bol a je hmotný, ale si logol ,,vodičku“ Neviditelnosti, alebo šlohol Blekotovi ten jeho ,,kabát“. Boha jeho, to sú mi veci…

   Ano,to kým Duch je,Jej činí neviditelným,chceš-li:“neviditelný plášť“ má tím
   pádem sobě i každý člověk,nejen Duch.

   ad.Teda kto ho videl, či vidí?

   Mé srdce.Otec mne tomu naučil.

   ad.Dutokostní anjeli, tie ,,strašidlá“ bez zažívacích orgánov, bez pohlavných organizácií a bez hormónov….

   Andělé,to jsou prodložené ruce Otcovy.
   Strašidla,démoni,atd.-jsou nanejvýš v tvé mysli.Sám si je tam zavlekl.
   A k tomu ti také radu dám,makej na sobě ihned,nečekej,protože to,co nosíš
   ve svém lidském vědomí i podvědomí(vše,o čem ani nemáš potuchy,že tam je),tak
   přesně tam se ocitneš-za „odměnu“.
   Otec je přísný a důsledně zodpovědný.Máš svobodu volby rozhodnout se-např.
   klamat-neklamat,ublížit-neublížit,podvést-nepodvést,…s důsledky však počítej
   zcela jistě.Necháš-li se strhout tím,že vdyť všichni klamou a kradou,tak můžu
   také-počítej s tím,že ti ještě pomůže,ale důsledky ti dá vyjíst až do dna,
   i kdyby tě to stálo mnoho bolesti i život.

   PS:Na tuto větu jsem dnes díky tobě natrefila:
   cituji:
   “ Každý Projev Boží má dvě roviny. První je čistá abstrakce a základní jednota. Nazýváš-li je (Boží Projevy) tedy z tohoto pohledu jedním jménem a připisuješ jim tytéž přídomky, neodvrátil ses od pravdy… Druhá rovina – rovina odlišnosti – náleží světu stvoření a omezením z něj vyplývajícím. Z tohoto pohledu má každý Projev Boží odlišnou osobnost, přesně předepsané poselství, předurčené zjevení a zvlášť stanovená vymezení. Každý z nich je znám pod jiným jménem, je popisován osobitými přídomky a má vymezené poslání…“(— Bahá’u’lláh)

   Úžasně výstižné.Jen-Otec má pravdu v tom,že synátoři mají vždy problém
   s předposledním schodíkem.Začnou si hrát na bohy a zvítězí u nich prestiž
   místo srdce naplněné láskou.Důsledky jsou katastrofou pro lidi již tisíce let.
   Jsou i takoví duchové,co odsuzují nevinnou duši a na Božskou Matku již zapomněli.
   ———–
   Otcova slova:

   „Jistotu zde mají jen ti,co si se Mnou srdcem uvědomili,
   že si tu se Mnou o svou samostatnost zabojovat přišli
   a důsledky svých činů se snášet naučili.
   Důsledkem toho,že se Mi na odpor postavili,
   tak dlouho si tu zůstali,pokud se sami se Mnou,
   jejich Matce neomluvili a nepoklonili,
   že svá srdce s rozumem a vzájemně Láskou nespojili.“

   Také odkaz:
   „Zabudlo sis,že so Mnou sis tu bolo,
   z Otca sis hlupáka urobilo,
   dopadlo sis rovnako ako srdiečko,
   čo sis svojou chamtivosťou zlomilo.

   A tak milý synu,
   až vyzvracíš víno,kterým ses opil,
   čiň pokání a hledej ve svém srdci Pravdu,
   aby ses domů se Mnou mohl vrátit.“

 8. Hvězdička

  sa nám ,,rozkecala“, nie je to v zlom moje konštatovanie, myslým si, že ju ,,To“ velmo zaujíma, vyklopkáva, klope, nahliada do všetkých kútov , lenže Ja ako skeptik ,,hovorím Ti „, darmo, klopkáš, darmo hladáš, nebude Ti otvorené, lebo Netvor nemá záujem o ludský Odpad .

  Nie si z vyvoleného NÁRODA. Si len křoví, ktoré ,,vyvolených “ obklopuje. A si ŽENA. U starovekých Izraelitov to bolo niečo medzi dobytkom a ludským tvorom, pretože tým, že bola stvorená z Adamovho rebra, nemá DUŠU , pretože tá sa stratila prvotnou operáciou . Bola len vybraná hmota, ale duša podla všetkých náboženstiev je ,,NEDELITEĽNÁ „, teda sa do ženského tela prenosom ,,rebra“ nedostala. Si tvor na úrovni sliepky, kozy, kravy,husi,možno ,,hovnivála“…

  Nie nechcem Ti spôsobovať traumu, ale chcem, aby si sa už raz a navždy odpútala od NADPRIRODZENÝCH“ síl, a konaj ďalej tak, akoby NEBOLI a jednoducho akoby ti boli ukradnuté.

  Uvidíš, ako sa Ti ulaví. Nebudeš mať pocit, že musíš niečo urobiť, lebo Ťa niekto špehuje a raz Ti to ,,spočíta“.

  To Ti spočítajú Tí, čo ŤA špehujú cez internet, mobil, satelitmi, ale si pre nich zase zaujímavá len vtedy, keď niečo vlastníš.

  Keď nemáš NIČ, ,,oserú“ ŤA aj ONI…

  Nezúfaj, aj Hatátilá bol najprv ,,nešťastný“ a teraz je v pohode.Stačí mu v lete tráva, kýbel vody a v zime seno a aký je to ,,inteligentný“ TVOR .

  1. Pro Gilgamešovu nohu:

   Sám si za to můžeš.Za to,kam jsi se dostal.Přijal sis církevní žvásty.
   Sám ses na jejich tvorbě podílel a proto nyní snášíš důsledky,do kterých se
   ještě více zamotáváš.Svým nynějším životem sis dostal příležitost pracovat na sobě a poznat sám sebe vpravdě.Jenže ty ve svých žvástech pokračuješ.

   Sám si máš klepat na svou duši,aby ti otevřela.Jenže kdo ti otevře,když
   sis ji ubližoval.Sám ses podílel v kněžském rouchu na zabití Duše ve své mysli
   a tím i Ducha Svatého.
   Kdo ti nyní pomůže?Katolícká církev?Rituály?I oni si ponesou důsledky.

   Žádné nadpřirozené síly neexistují,jedině v tvé slepé mysli.

   ad.Uvidíš, ako sa Ti ulaví. Nebudeš mať pocit, že musíš niečo urobiť, lebo Ťa niekto špehuje a raz Ti to ,,spočíta“.

   Ano,takhle se na to dívají ti,jež si „myslí“,že jsou slušnými lidmi.Tedy ti,
   kteří slepě uvěřili,že když chodí do kostela,můžou krást,zabíjet a vést války.
   Ti,kteří uvěřili žvástům a chovají se jak hovada.Ti,kteří slepě uvěřili a
   myslí si,že Bůh stojí někde mimo nich.:)Mimoni.Ti jež uvěřili slepě,že budou
   zatraceni za chyby,kterých se dopustili a nyní o sobě ze strachu vyhlašují,
   jak jsou dokonalí,bezchybní,všeznalí.Ti,co naletěli žvástům,že Bůh není osobní.
   Zkus se na to podívat i z jiného úhlu.Kolik Boží trpělivosti stojí všechny
   ty zkoušky a poznání,tzv.kmení medem a smetanou,aby se srdce naučila rozlišovat,
   aby ustála a obstála v boji o svou důslednou samostatnost.

   Chybováním se učíme všichni.Udělat chybu a rozumět chybě,to stojí nějaké úsilí.
   Bát se chybovat,znamená nenaučit se chůzi,protože se bojíš pádů a bolesti.Bát se
   chybovat,abys nebyl za své pády souzen,znamená být mrtev.Odpustit si můžeš,jen
   když chybě s láskou v srdci-vědomě porozumíš.Jen tehdy se chyba rozloží a promění
   na tvou zkušenost.Bez lásky v srdci(vědomí) si však těchto chyb nebudeš ani vědom,budeš je stále opakovat a důsledky si ukládat ve svém nevědomí,až jednou..
   tě složí,zlomí tvé srdce.Až pak se ti možná zjeví ta,která v něm byla ukryta.

   Vůbec nevíš o čem mluvíš.Vyvolený národ?:)Žena nemá duši?:)Žena je méně než
   muž?:)Elita světa?:)
   A ty těm žvástům stále věříš?Mnoho mužů,ale i žen,u kterých převládá
   mužský princip, se zhrozí,až zjistí pravdu o sobě samých.
   A je jedno jakého jsou vyznání,barvy pleti,národnosti.Nemají-li lásku
   v srdcích,ve svém vědomí,jsou bídou a přebývají v bídě.Nechali se sežrat lží a stali se odpadem.Nedá se totižto přilévat do plného poháru.Nedá se míchat
   staré s novým v jednom měchu,nedá se sedět na dvou koních a nelze sloužit dvěma pánům.

   Nic ve zlém,ale sám si za to můžeš,žes spadl na úroveň arogantního nadrženého
   hovada,protože sis ulpěl na své sexualitě.Ostatně tvá náplň vědomí,ze které
   leze všechna ta špína,je toho důkazem.Sebelítost není cestou.

   PS:Díváš se špatným směrem-ven,začni se dívat dovnitř,do sebe samého.
   Až se prokoušeš,jako ten hovnivál,všemi těmi svými výkaly,které si nakydal na duši a zaklepeš,možná ti Láska otevře.Možná ti ukáže cestu „domů“.Mnoho zdaru při svém sebepoznávání,při svém souboji s drakem o svou duši,ti přeji.Nelekej se všeho,co se na tebe vyřítí z hlubin tvého nevědomí.To vše je jen o tobě a je tvým „bohatstvím“.

   Neklepala jsem,klepal někdo jiný na mé „okno“.Skutečná Láska se totižto nedá
   koupit,ani vlastnit,ani získat násílím,či přetvářkou.Vždyť ženská část tvé
   podstaty,tvého duchovního srdce,je Duše sama.

   „To, co máte v sobě, vás zachrání, když to vytvoříte sami ze sebe. Jestliže to v sobě nemáte, pak vás to, co v sobě nemáte, zahubí.“

   „Jeden vinný keř byl zasazen mimo Otce a protože nebyl upevněn, bude se svými kořeny vyvrácen a zahyne.“Ten bez lásky v srdci-vědomí.

   „Aby víno mohlo dobře vyrůst a uzrát, potřebuje mnoho slunce (oheň) a mnoho vody, jakmile cokoli schází, víno nevyroste.(vinice=duše,láska)“

 9. Hviezdička: čo povedal Ježiš platí v plnej miere aj v dnešnej dobe: “ Nechajte mŕtvych (duchovne mŕtvych) mŕtvym a nasledujte ma „

  1. Poslední dva dny před domem,kde momentálně s rodinou bydlíme,jedna velká
   porodnice.Přichází na svět malá jehňátka-samá dvojčata.Dnes před polednem
   jich přišlo na svět nejméně šest.Jen jedna z ovec se více potrápila.
   Nejdřív přišlo na svět větší,bílé a o něco později strakaté maličké.Větší
   se během chvilky postavilo na vlastní,tomu druhému musela dost dlouho
   pomáhat.Nyní v podvečer je celé stádo pohromadě na jednom konci louky,jen
   ta jedna ovce je spolu s jehňaty,zejména s tím slabším,na druhém konci,
   přímo u domu.Neopustila ho.

   Rozumíš mému srdci?Možná je to slabost,ale také víra v srdce,která jen ztratila
   cestu „domů“.

   1. Rozumiem Tvojmu srdcu ale poznám aj príbeh o stratenom synovi, keď otec syna nehľadal, ale synáčik sa sám vrátil „domov“ keď minul všetko do posledného haliera a klesol na samé dno…

    1. ad.ale poznám aj príbeh o stratenom synovi, keď otec syna nehľadal, ale synáčik sa sám vrátil „domov“ keď minul všetko do posledného haliera a klesol na samé dno…

     Rozumím,ten příběh je však pojímán člověkem v porovnání jednoho lidského života.Jenže pro srovnání: „doma“ čas osmnáckrát krát tisíc
     rychlejší.Nebo v tom uváděném příkladu,že jeden den „doma“,je jako tisíc
     let pozemského života,tak potom sedm let „doma“ jsou již tisíce let
     tady.A to je to,co jsem měla na srdci.To již opravdu stěží najde rodný
     dům a otce živého bez pomoci Otce Živého.

 10. Hvězdička vo svojom spravodlivom rozhorčení napísala :

  …Nyní v podvečer je celé stádo pohromadě na jednom konci louky,jen
  ta jedna ovce je spolu s jehňaty,zejména s tím slabším,na druhém konci,
  přímo u domu.Neopustila ho.

  Neviem posúdiť či v zvieracim ,,svete“ existuje niečo ako city. Aj malé vtáčatko ,,vychováva“ ako hlúoa hus kukučku, ktorá vtáčatku vykydla z hniezda jej ,,dieťatko“. Jej vlastné dieťatko a ona hlúpa hus vychováva ,,vrahyňu“, akoby sa nič nestalo.

  Aj Tarzan, to bol taký ludský tvor vychovávaný Opicou sa ,,vychublal“ v dospelého jedinca a táto ,,fikcia“ len potvrdzuje, že si nesmieme mýliť ,,pudy“ s citmi zvierat, ktoré vraj podla Cirkvi podobne ako ženy nemajú duše…

  Ja netvrdám, že je to tak, ale námestník Netvora ešte nikdy nepovedal, že tieto cirkevné bludy , ktoré vznikli pomätením mysle niekedy v prvopočiatkoch kresťanstva v hlavách pedofílnych ,,cirkevníkov“ , že už v súčastnosti neplatia ..

  Však aj dnes sú ženy len v pozícii upratovačiek v kostoloch a nemajú prístup do všetkých ,,kútov“ kostola…Stačí si spomenúť na filmy Slunce, seno….

  Ich prítomnosťou v zakázaných zónach kostola by sa znesvätil kostol. A ženy strpia aj túto potupu , lebo vraj tam ,,hore“ v Nebesiach“…

  Nie , aj to velký OMYL, ženy ,,nemajú“ ani po smrti prístup do Neba…

  Nemáš dušu, nevazmožno !!!

  Ak sa nehrnieš Hvězdička do Neba, tak si už v prvom Levely poznania…

  1. ad.Neviem posúdiť či v zvieracim ,,svete“ existuje niečo ako city. Aj malé vtáčatko ,,vychováva“ ako hlúoa hus kukučku, ktorá vtáčatku vykydla z hniezda jej ,,dieťatko“. Jej vlastné dieťatko a ona hlúpa hus vychováva ,,vrahyňu“, akoby sa nič nestalo.

   To máš tak,ani člověk si není vědom,jaká bytost duchovní se nachází v hmotném
   těle jeho dítěte.Přesto se o ně většina matek s láskou postará.Lidští rodiče splodí(stvoří)podle programu(Navigátora)fyzické tělo,tedy šaty,ušité přesně na míru danému srdci,včetně programu(DNA).Tito rodiče jsou přesně tím,co právě
   toto srdce pořebuje získat ke svému poznání-jsou ti nejlepší.Právě tak i společnost a přírodní krajina.
   Tito rodiče splodí tělo,šaty,které jsou pomíjivé a jednou se zcela jistě rozpadnou na prvky Země nebo budou spáleny.Avšak to,co je v nich ukryto,to je
   Dítě(srdce)duchovních Rodičů.Emanace(kvantové dělení) nyní raději vynechám.
   K pochopení jen tolik,že většina obyvatel Země je součástí právě tohoto
   vědomí nejmladšího potomka.
   Toto dítě mají lidé svěřeno do své péče,ale nepatří jim.Nejsou jeho vlastníky.

   Pokud bych použila tvůj slovník,pak i otcové jsou hlupáci,pokud si myslí,že
   vychovávají vlastního potomka,když vlastně dbají jen o ty šaty.O to,jak vypadají,
   jakou školu mají,jakým majetkem oplývají,či jako největší hlupáci je ženou
   do válek o získání území,jež nepatří nikomu,nebo je vedou k budování prestiže
   a kariéry v nicotě.Je to k smíchu i pláči zároveň.

   To,co dělí člověka od kukačky nebo ovce,je jeho duchovní spiritualita,
   přičemž vědomím oplývají i stromy,nejen zvířata.K vědomí patří city i mysl.
   Domnívat se,že lidský mozek obsahuje duchovní vědomí,je vrchol iluze,které
   nepodlehli ani naši dávní předkové(také my:)).Člověk se od zvířete liší jen tím,
   že má k dispozici tzv.abstraktní inteligenci.
   To,co dělí člověka od poznání sebe samého vpravdě,je jeho falešné ego,stvořené
   jeho rodinou a společností.Tato tragédie se opakuje z pokolení na pokolení již tisíce let.

   ad.Ja netvrdám, že je to tak, ale námestník Netvora ešte nikdy nepovedal, že tieto cirkevné bludy , ktoré vznikli pomätením mysle niekedy v prvopočiatkoch kresťanstva v hlavách pedofílnych ,,cirkevníkov“ , že už v súčastnosti neplatia ..

   Zeptám se tě a odpověz si sám.Může člověk,který nezná ani sám sebe vpravdě,
   vůbec Ducha-Otce znát?Může člověk,který jen přijal slepé bludy,umět rozlišovat
   mezi skutečností a bludy?Může člověk,který byl rodiči a společností veden
   k nezodpovědnosti k sobě samému i ostatním,který byl jimi naučen jen slepě
   přikyvovat a přijímat špatné informace,může takový člověk okamžitě pochopit,
   že vše je jinak?Dnešní lidé již ani za to nemohou,že jsou tam,kde jsou,neboť
   jako předkové sebe samých udělali chybu.Ta chyba má katastrofální důsledky,
   ale současný člověk si je nemá jak uvědomit.Ví,že je něco v nepořádku,ale
   nemá se od čeho odrazit.Nemá nikoho,koho by se zeptal,nemá s čím sám sebe
   porovnávat.Lépe řečeno má,ale neví o tom.Člověk je biostroj,co ho naučíš,tím
   bude..dokud se v něm něco nezlomí a začne se ptát.
   A nyní:Proč neví,že je součástí Živého Boha?Jak je vůbec možné,že si člověk
   není vědom,že Bůh je v každém člověku a každý člověk je jeho projevem?Proč
   člověk zapomněl,pro co si sem přišel?Jak je možné,že duchovní bytosti v tělech
   stále ještě „spí“?Jak je vůbec možné,že nechali lidskou mysl tak zdegradovat
   a stali se otroky naučené mysli fyzického těla(falešné osobnosti?Jak je vůbec
   možné,že si duchovní bytosti v lidech neuvědomují,že sem přišly tvořit?Tedy
   podílet se na tvorbě nové inteligence,nového Vědomí?…

   Ptal se jak je možné,že námesník Ne-tvora,Ducha,ešte nikdy nepovedal?
   Očividně proto,protože s Duchem vůbec vědomě nekomunikuje.Nejen papež,ale ani
   tzv.duchovní církve,a to nejen katolické,vůbec neví o čem se v Bibli píše.
   Nemohou tudíž znát Slovo Otcovo,ani Jeho samého.Největší faux pas na tom je,
   že Bible a hlavně knihy Starého Zákona jsou toho důkazem.Čili důkazem o jejich
   duchovní nevědomosti.
   Děkuji Otci,že mne naučil číst srdcem.Nejde to ze dne na den,ale dá se tomu naučit.Protože mne naučil číst,začala jsem rozumět i tomu,co je v Bibli skryto.
   Měla a mám z toho velkou radost,protože se na odhalování pravého obsahu Bible,starých písem,tzv.viděních,textech pyramid,či proroctvích,může podílet
   každý,kdo má zájem odhalit pravdu o sobě samém a tím i o historii.
   Starý Zákon neobsahuje historická fakta,na což již vědci pomalu přicházejí.
   Postupné odhalování Písem současně odhaluje všechny spícím a chamtivým člověkem
   stvořené LŽI.Úžasné pro člověka vědomého,hledajícího Pravdu ve svém srdci.
   Katastrofou pro člověka spícího,závislého na Nicotě,zotročeného vlastní,ale
   naučenou myslí.

   ad.Ich prítomnosťou v zakázaných zónach kostola by sa znesvätil kostol. A ženy strpia aj túto potupu , lebo vraj tam ,,hore“ v Nebesiach“…

   Pššš.Přece se nebudou klanět nebo bouchat o zem samy sobě.:)

   ad.Nie , aj to velký OMYL, ženy ,,nemajú“ ani po smrti prístup do Neba…

   Hej,Nebe je Vědomí.Již jsem v nebi.Chápeš?:)

   ad.Nemáš dušu, nevazmožno !!!

   Pravdu díš.Nemohu mít duši,když jsem duší a jsem součástí Duše.Zvlášť když se
   zde učím pomocí Otcova Ducha a jeho emanací(povah) rozumovat tak,abych samostaně
   myslela srdcem,a tak „přivedla na svět syna(ducha=mysl)“.Učí se tak všechny duše
   a naopak duchové si přichází zabojovat o svou duši.
   Pokud sis těmto slovům porozuměl,pak jistě i pochopíš pohádku,které uvěřily
   milióny lidí na celé Zemi.Že jde o ně samotné,to jim bylo zapřeno.


   „Jest pravdivé, jest jisté, jest skutečné, že to, co jest dole, jest jako to, co jest nahoře a to, co jest nahoře, jest jako to, co jest dole, aby dokonány byly divy jediné věci.“

   „Kdy nastane vzkříšení mrtvých a kdy přijde nový svět? On jim řekl: To, co čekáte, přišlo, ale vy to nechápete.“

   “ Nebe i země budou před vámi svinuta. A živý z Živého nespatří smrt ani strach.“

 11. Hvědička,

  mám taký dojem, že si mužského vydania. Máš ťah na logické myslenie,
  široký prehľad a hneď Ťa tak niečo nerozhádže , si osobnosť, a to mi nepasíruje, že si ženská.

  Tie sa ,,naserú“ aj pre menšie narážky, než som uvádzal.Písal som to ako pokušitel- Luciferko a Ty si zachovávaš ,,poker tvár“…

  Ak si naozaj ženská, emancipácia v priamom prenose…

  Len jedno na záver , celá Biblia bola a je určená výlučne pre Židov. Dokonca aj virtuálny Ježiš trval na tom, že jeho myšlienky nie sú pre Gójov, treba len pozorne prečítať celý Nový Zákon.

  To už si kresťaniua nevedeli stvoriť vlastného Boha na svoj OBRAZ? A museli Židom ,,ukradnúť“ ICH Hospodina? Ich vlastný ,,vynález“.

  Fuj odporné, hnusné, Sodoma, Gomora…

  Dokoca aj pre Židov, ktorí vedú ,,bohabojný“ život je Nebo viac menej zarúbané,je tam tolko podmienok a blábolov, že ak sa jeden či dvaja dostanú cez to sito, bude to Zázrak.

  Ako vieme, zázraky sú porušením Božích zákonov a ani sám Hospodin – po mojom Netvor z hlbín vesmíru ICH nesmie a nemôže porušovať, lebo by sa ,,systém“ zrútil a bol by nastal Koniec sveta…

  Takže sa naozaj zmier s tým, že smrťou končí VŠETKO a nepôjdeš ani HORE, ani Dolu….

  Definitívne a JA také malé ,,hovno“ zo Zeme som tomu naozaj nesmierne rád…

 12. ad.Len jedno na záver , celá Biblia bola a je určená výlučne pre Židov.

  Asi jsem se vyjádřila dost špatně.Tak ještě jednou.Mám důkaz proti lžím,a to
  nejen katolické církve.Paradoxem je,že tím důkazem je samotná Bible,ve které
  jsou skryty texty dávného vědění tak,aby byly odhaleny až nyní.

  ad.To už si kresťaniua nevedeli stvoriť vlastného Boha na svoj OBRAZ? A museli Židom ,,ukradnúť“ ICH Hospodina? Ich vlastný ,,vynález“.

  Výborně,jen má to chybičku,ono tak učinili i židé,no zároveň tak uchránili
  knihy z několikráte vypalované Alexandrijské knihovny,protože tzv.mocnáři si tvoří dějiny podle sebe: převezmou to,co jim vyhovuje přejmenují postavy a děj přemístí. Většinou však ten,který tak činí na příkaz rozumářů,objeví pravou
  hodnotu,kterou opět zašifruje do textů.Takto učinili i ti,kteří se zasloužili
  uchovat dávné vědění pro budoucí generace,tedy pro ně samé.Např.vědění egyptské
  zasazeno do řecké mytologie.A tak se dělo stále.Základ však zůstává stejný a
  v tom je to úžasné.
  Spravedlivé na tom je,že tak vybabrají vždy především sami se sebou-do budoucna.
  Pak se zlobí,kdo že se to opovážil krást a měnit historii nebo vydal tak hloupé
  zákony atd.
  Budeš muset jít ještě dál do historie,abys alespoň zahlédl,že i ten Kolumbus byl
  skutěčně posledním,kdo jakože objevil Ameriku,nebo-li Malou Tartárii,kde
  slované,keltové,líbyjci,.. již dávno žili.Budeš muset odhalit jaké genocidy
  se zde páchaly a páchají do dnes,pod rouškou bojů o ropu,když světlo světa již
  dávno spatřily jiné zdroje a navíc v souladu s přírodou.Momentálně se rozumáři
  snaží likvidovat historické důkazy o jejich podvodech.Zneužívajíc lidských
  zombie.Jedni si jsou velmi dobře vědomi svých lží,druzí již vůbec ne a další
  zůstali jen prodejnými kuplíři a slepými mamonáři.Neboj,dojde i na ně.Chci říci,
  že na všechny lži došlo v okamžiku jejich vzniku.
  I ti Etruskové na tom byli stokrát lépe,než současní vědci a právníci.A tutlá se
  i to,na jakých základech stojí kostely.A co takové pyramidy(„občerstvení“),byť i přírodní.O jedné kousek ode mne vím zcela jistě.Nepotřeboval bys žádné léky..
  To víš,závislost na ničem v Nicotě,moc a cinkání plíšků-pomatenost v blázinci.

  ad.Ako vieme, zázraky sú porušením Božích zákonov a ani sám Hospodin – po mojom Netvor z hlbín vesmíru ICH nesmie a nemôže porušovať, lebo by sa ,,systém“ zrútil a bol by nastal Koniec sveta…

  Zázraky neexistují.Není co porušovat.To,že ještě člověk některé jevy nestihl,
  pro neustálé války a rozbroje skrze moci,znovuobjevit a vědecky odůvodnit
  a vysvětlit jen potvrzuje,že z toho,čemu člověk nerozumí srdcem,má strach.
  Má strach ze tmy.A konec světa?Tohoto zcela jistě.

  ad.Takže sa naozaj zmier s tým, že smrťou končí VŠETKO a nepôjdeš ani HORE, ani Dolu….

  To ani nelze,neboť každé vědomí je součástí Vědomí.Navíc to,co je člověkem
  považováno ze Nevědomí,to je Vědomím.A to,co je člověkem považováno za vědomí,
  je Nevědomím-Nicotou.
  Smrtí život ještě jen začíná,jen v jiných šatech nebo jiné formě.

  PS:Zván na Boží hostinu je každý.Jen málokdo si je toho vědom pro svá ulpění
  a svou chudobu srdce.Zvláště ti,kteří ulpěli na lži,že Bůh je někde mimo ně
  a daleko.

  Také se měj.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference