mapa stránek || vyhledávání

Naše vláda, područí, přísaha věrnosti jiným kruhům…, co si o tom myslet?

Můj stručný příspěvek vznikl na základě vlastní zkušenosti. Ale od počátku. Na pozadí aktuálních problémů, které zavánějí až válečným nebezpečím – Ukrajina + otázka imigrace z islámských zemí a Afriky – zůstává k řešení i opačný trend. Tvůrčí SPOLUPRÁCE států a národů, která by měla vše nebezpečné zmírnit a vytyčit si zcela jiné cíly, než je konfrontace.

První otázka, proč tomu tak není – cítí se někdo ohrožen, že by „nějaký“ světový mír a spolupráce lidí na zachování a zkvalitnění života přinesla některým omezení zisků? Asi ano.

AIIBNedávno pronikl do podvědomí lidí takový nový náznak opačného trendu, než jakým je válčení, nový až grandiózní projekt. Předesílám, že mírový. Je jim tzv. HEDVÁBNÁ STEZKA a s ní související dobrovolná účast státu i ve finančním propojení, v tzv. AIIB – Asijská banka pro infrastrukturní investice.

Mnoho lidí se nad tím určitě zamýšlí, víc je však těch, kteří tzv. řeší válečné konflikty. Mimochodem, přemýšlejí nad následky a příčiny jsou jim zcela jedno – hlavně je to tak u politiků, kteří se snaží „dožít“ své volební období. Ale zpět k tomu velkému projektu.

Jsem již jen pasivním členem KDU-ČSL, ale zcela jasně jsem se přes Parlamentní listy optal místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, mimochodem, předsedy této strany, na objasnění, na jeho názor:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/jak-se-v-tom-orientovat-83304

Kopíruji:

Jak se v tom orientovat?

Místopředsedo vlády,

jsi vzdělaný muž. Prosím o pomoc při orientaci v zahraniční politice. Jeden americký novinář a publicista napsal: „Příklad Velké Británie, která jako jedna z prvních oznámila, že se připojuje k Asijské bance pro infrastrukturní investice (AIIB), následovala Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí a Německo. Dokonce i poslední bašta amerického neokonservativismu v Asijsko-tichooceánském regionu, Austrálie, jak předpokládá novinář, bude získána Čínou.“

Může ČR, a má na to vůbec finance, udělat tentýž krok? Uvažuje se o tom v naší vládě a nebo jsme s některými státy střední a východní Evropy takovými chudáky, že nemáme vůbec šanci?
A nebo nám stačí, že tam budou např. evropské státy, které vlastní = mají banky na našem území /Nizozemsko, Francie, Německo…./?

Děkuji za odpověď a příjemné svátky v kruhu rodinném.
Václav Žáček, člen KDU-ČSL

Odpověď

7. 4. 2015 14:46:04 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Ahoj Václave, o tom nic nevím, to ti asi spíše zodpoví ministr financí.

Bělobrádek

(Malé objasnění – s tímto dnes vlivným člověkem se znám již několik roků, byl mým nadřízeným – proto to vzájemné tykání)

Přiznám se, že mi tato odpověď od člena vlády nestačila a zeptal jsem se ještě jednou, již konkrétněji:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/AIIB-Asijska-banka-pro-infrastrukturni-investice-83552

AIIB-Asijská banka pro infrastrukturní investice

Díky bratře předsedo za odpověď. Jako člen strany jsem chtěl znát tvůj názor. Bohužel, budu se muset, podle tvého doporučení, obracet mimo naši stranu. Zvykl jsem si, že ani na vnitřní diskuzi KDU-ČSL jsi neodpovídal. Já ti položil celkem 24 dotazů, které zůstaly bez odpovědi.

Víš, které státy se přihlásily k AIIB? Aby ses nemusel ptát ministra Babiše, tu je máš. Austrálie, Rakousko, Ázerbajdžán, Brazílie, Dánsko, Egypt, Finsko, Gruzie, Maďarsko, Island, Izrael, Kyrgystán, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Turecko, Francie, Německo, Itálie, Lucembursko, Švýcarsko, Spojené Království /UK/.

Dovolím si ještě dva dotazy.

Myslíš si, z názvu této banky, že tam nebudou žádné prostředky pro vědu a inovace, tedy pro tvůj rezort?

Znáš, ve svém omezeném vnímání světa, jaké významné mírové infrastrukturní projekty, ten přívlastek mírový zdůrazňuji, se v rámci AIIB chystají?

Václav Žáček, člen KDU-ČSL 

Odpověď

15. 4. 2015 11:27:47 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Nazdar Václave, jak vidíš, na dotazy reaguji zde, emaily, FB a twittrem, což považuji za dostatečné. To nevím. To nevím, neznám.

A opět můj údiv, možná i pochopitelný. Místopředseda vlády, který má ve svém referátě výzkum, vědu, inovace, neví, nezná. Tento grandiózní projekt bude přece zaměstnávat i vědecké kapacity, projekční a výzkumné ústavy… atd.

Pro ilustraci tu dávám odkaz na více informací ze dvou článků – jen krátký úvod do problému. Samozřejmě, že si každý dokáže najít další a další zdroje.

Hedvábná stezka – gigantický projekt

Čína je zemí jiného řádu čísel – její finanční rezervy se blíží hranici čtyř bilionů dolarů. Když jsem řekl, že by se Evropská unie měla podílet na pekingské vizi hedvábné cesty, měl jsem na mysli podílet se na plánovaných investicích. Změnit přístup dřív, než nám opět ujede vlak. Oněch 60 miliard dolarů je jen startovací investice. Čína zažívá zlaté ekonomické období. Její HDP od zavedení prvních ekonomických reforem v roce 1978 vzrostlo třicetinásobně a z poměrně zaostalé Říše Středu se během dvou generací stala největší ekonomika světa. Aby si Čína tuto pozici světového lídra udržela i v budoucnu, oživuje bájnou Hedvábnou stezku, která spojovala Čínu s Evropou.   

Dle nedávno zveřejněného akčního plánu si Peking od tohoto projektu slibuje, že „díky rozvoji států ležících na obou stezkách, suchozemské a mořské, dojde ke změně světového politického a ekonomického prostředí“. A nejen to, Si Ťin-pching na ‚Boao Forum for Asia‘ prohlásil, že jeho země očekává, že během pouhých deseti let roční objem přepraveného zboží přesáhne 2,5 bilionu dolarů.

Velké mlčení

Tak už opravdu nevím co si mám myslet. Mainstreamová média zarytě mlčí o největším gigantickém projektu všech dob a místo něj nám oznamují, že schodek státního rozpočtu ke konci května vzrostl na 22 miliard korun a je dvakrát vyšší než vloni. Jak jej snížit to už neříká nikdo.

Přitom to chce pouze jedno. Stačí se zapojit do čínského projektu AIIB a vstoupit na obchodní Hedvábnou stezku.

V ČR se nad vstupem do gigantického čínského projektu rozprostírá zlověstné mlčení.
Mnoho Západních zemí pochopilo význam spolupráce na tomto mírovém projektu a stali se zakládajícími členy AIIB.

My se členy AIIB nestali a připravili jsme se tak o možnost spolurozhodovat o pravidlech, projektech a zvýhodněných investicích za miliardy USD.

Vzorní vazalové a chytré Západní zeměhttp://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/hedvabna-stezka-giganticky-projekt.html

A ještě další zdroj (mimochodem, pan Emil Kalabus píše velmi kvalitně):

Zakládající členové AIIB budou ovládat investice na Hedvábné stezce

Půjde Evropa po čínské Hedvábné stezce, nebo se smíří s podřízeností USA?

Čínská banka úspěšně rozkládá transatlantické spojenectví.

Hedvábná stezka byla dlouhá síť obchodních tras, které procházely napříč celou Asií ze Středomoří do Číny a Indie, představovala také informační a kulturní most mezi Evropou a Dálným východem.

Přestože v češtině se pro tuto obchodní trasu více vžil termín Hedvábná stezka, správnější označení by asi mělo znít Hedvábná cesta, protože jednotlivé karavany, které se po ní pohybovaly, čítaly obvykle stovky i tisíce lidí. Navíc také v ostatních jazycích se používají ekvivalenty slova „cesta“ (něm. die Seidenstrasse, angl. Silk Road, rus. Шёлковый Путь, šp. la Ruta de la Seda).

Do AIIB se hlásí národy, které chtějí kráčet po Hedvábné stezce

Proti vůli USA se mnoho zemí EU přidalo mezi zakládající členy asijské investiční banky AIIB. Zájem po Maďarsku vyjádřilo i Polsko, Česko zatím možnost zvažuje. V očích Washingtonu je nová instituce pákou Pekingu pro rozšiřování jeho hospodářského vlivu ve světě a konkurence Světové banky a Asijské rozvojové banky (ADB), kterou vede Japonsko. AIIB je nástupní stanice na Hedvábnou stezku. Kdo je členem AIIB bude spolurozhodovat o obřích investicích.

Nevyhovující podmínky MMF

V r. 2010 byl za podpory administrativy prezidenta USA Baracka Obamy rozpracován balík reforem struktury vedení MMF. Předpokládalo se, že zástupci skupiny BRICS dostanou takový počet kvót hlasů, který by spravedlivě odrážel jejich přínos do světové ekonomiky. Tento návrh reforem Kongres USA zamítl, protože většina republikánů pochybuje o nutnosti mezinárodní finanční spolupráce, a kromě toho, by tyto opravy posílily pozice Číny a oslabily pozice Washingtonu.

Tento příklad je příznačný, protože odpovídá pozici, kterou vypracovaly USA vůči Číně: od r. 2005 vyvíjel Washington na Peking neustálý nátlak, vyzýval „k odpovědnosti“ a dokonce označil Čínu za „globálního bezhlavého jezdce“. Odmítnutí reformovat MMF prohloubilo rozpory, a stalo se jasné, že USA si nechtějí rozdělit moc s ČLR.

Čína je unavena čekáním na to, že ji bude poskytnuta větší pravomoc v mezinárodních bankách, takže si vytváří vlastní příležitosti po celém světě. Je zapojena do vytváření rozvojové banky BRICS, alternativy SWIFTu, budování kanálu v Nikaragui konkurujícímu Panamskému kanálu, a nyní vévodí nové Asijské infrastrukturní rozvojové bance (AIIB).

Na slavnostním zakládacím ceremoniálu v Pekingu 24. října 2014 bylo 21 zemí, které podepsaly společné memorandum o vstupu do AIIB: Čína, Indie, Thajsko, Malajsie, Singapur, Filipíny, Pákistán, Bangladéš, Brunej, Kambodža, Kazachstán, Kuvajt, Laos, Myanmar (Barma), Mongolsko, Nepal, Omán, Katar, Srí Lanka, Uzbekistán a Vietnam. S malým zpožděním přistoupila k memorandu Indonésie – v prosinci 2014. Austrálie a Jižní Korea ustály extrémní tlak ze strany USA a v březnu oficiálně také přistoupily k AIIB. Přihlášku podal i Hongkong a ukázalo se, že členem bude i Tchaj-wan, ovšem jako Čínský Taipei.

Velký průlom nastal na počátku března, kdy George Osborne, britský ministr financí, oznámil, že Velká Británie je připravena půjčit peníze bance AIIB. Americká administrativa si tehdy posteskla, že tento krok „nebyl konzultován s USA“. Velkou Británii následovalo rychle Německo, Francie a Itálie.

Uzávěrka pro přijímání zakládajících členů byla 31. března. Spousta států to stihla: Egypt i Finsko, Maďarsko i Polsko, Rusko i Izrael… K dnešnímu dni má AIIB 57 zakládajících členů.

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/zakladajici-clenove-aiib-budou-ovladat-investice-na-hedvabne-stezce.html

 

Ještě jeden můj všeobecně pojatý dodatek, který považuji za důležitý. Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, která zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?

 

Václav Žáček /Venda/
 

hodnocení: 4.7
hlasů: 15
Print Friendly, PDF & Email

321 komentářů

 1. Milý Václave,
  je vidět, že se velmi vehementně snažíte vylepšit svět k obrazu svému a berete záležitost velmi vážně a do svých rukou. Pro ujasnění faktů lze logicky odpovědět, proč Vám tvůj pohlavár včera dnes ani zítra na kladené otázky neodpoví…. nezabýval se jimi a ani jim nerozumí. Zkostnatělá strana, které jste pouze nyní pasivním členem jak píšete – bojuje boj, který se nazývá „Prohnilí proti méně Prohnilým“.
  Nic mi do toho není, avšak troufám si tvrdit, že Vaše strana i kdyby měla motor z nadzvukového letounu Vás do Ráje nikdy nedoveze.
  David

  1. Jo, asi to o té politické straně je pravda.
   Mezi mladými lidmi, alespoň z okruhu kolem mne, také nemá příliš popularitu.

   Ale pak je tu druhá rovina článku a jeho podstata v čínské / a nejen / snaze. Ještě to rozšířím, Čína a nový plán na např. nový „panamský“ průplav.

   Podle mého „nepolitického“ názoru je dobře, že je alternativa k bloku tzv.vyspělých západních zemí. Jak moc je v důsledku lidštější, neumím zcela posoudit. Mají-li se posuzovat přírodní zákony /viz.jiný článek/, je asi lepší, když by mělo mít toto vše efekt neustálého hledání rovnováhy; dominance může být na škodu. Ovšem pro ty, kteří chtějí dominovat, se vším, co to přináší, je to asi ale špatně. Snad to vše kolem těchto dvou bloků zůstane sice v rovině soupeření, ale s mírovým základem ??!!

 2. Davide, do svých rukou beru zcela něco jiného – např. tašku s angličtinou a svačinou a vzhůru k rybníku.

  Jinak, KDU-ČSL je na větší rozbor. Díky za názory, ještě se k tomu vrátím. To o tom motoru je vtipné, ale k cestě do Ráje není potřeba žádná síla motoru ani politická strana. Dokonce ani náboženství, že?

  Ke Studentovi – na slovenském webu jsem našel zajímavé info jako doplněk :
  http://zemavek.sk/articles/view/madarsko-je-prvou-krajinou-eu-ktora-sa-pripojila-k-cinskemu-projektu-silk-road

  Tak pěkný den.

  Václav Žáček /Venda/

 3. Vendo,
  že si jste tak jistý, že to pro nás bude mít nějaký přínos, tedy to AIIB?
  Rozebíráte název ve smyslu stezka/cesta a opomněl jste rozebrat název hedvábí, což je mnohem důležitější. Vlákna z kukly NOČNÍHO motýla. Viděl jste jeho housenku?

  Čína není zrovna ukazatel nějakých pozitivních atributů. Obecně vzato falzifikátoři, národ draka. Že se jim momentálně daří vůbec není divné.

  Ve vašem případě bych byl opatrný, lobbovat za takovéto věci. Nejíte maso, zavěšujete se jako netopýr a nakonec si to pokazit lobbováním za draka. Vaše mnohaleté snažení by mohlo přijít vniveč.

  Je fakt, že co se týče světové situace platí stará známá moudrost, že tonoucí se stébla chytá.

  1. Pane Karle, díky za Vaši reakci, především za tu část, která se týká tématu mého článku.

   Přínos AIIB pro nás? Asi nebude, protože nejsme do toho zapojeni. Jen nějaké zprostředkované drobky se stolu třeba Německa. Jestli ale myslíte pro nás, jako lidstvo, proč by tam neměl být? Uvidíme. Realizace je však velmi daleko.

   Na moji činnost z Vašeho pohledu, která by se mohla nazývat lobbying, na to skutečně nemám. U místopředsedy vlády jsem zjišťoval, jak moc se tomu tento náš vedoucí představitel věnuje a jaký má názor. Ta diskuze na Parlamentních listech je veřejná, po přihlášení se může každý pokládat různým politikům své dotazy.

   Vaš myšlenkové pochody, kukla larvy bource, hedvábí, Čína – drak, moje nejezení masa, zavěšování se jako u netopýra….. . To je ryze Vaše myšlení. Mne z něj klidně vynechejte. Snažte to vést v obecné rovině.

   Pěkný den.

   Václav Žáček /Venda/

  2. Pane Karle, mimo téma.

   Toto je z wikipedie :

   Arcturus nebo Artkur (α Boo, zkráceně: α Bootes) je nejjasnější hvězda souhvězdí Pastýře a čtvrtá nejjasnější hvězda noční oblohy. Jedná se o oranžového obra ve vzdálenosti 36 světelných let.

   Je tato hvězda nějak zmíněna v NZPJK?

   Vysvětlení – něco pročítám a napadlo mne, že pan P.D.Francuch mohl z těch „nějakých“ pramenů čerpat, mít je uloženy v podvědomí.

   Díky, pokud mi můžete stručně = ano nebo ne – odpovědět.

   Václav Žáček /Venda/

   1. Vendo,
    nevím o tom, že by v Novém zjevení byla o této hvězdě zmínka.

    Na druhou stranu, sám jsem si ji všiml na obloze, protože podobně jako u Siria u ní
    vidím modré a červené záblesky. U jiných hvězd jsem si toho nevšiml, proto mě zaujala.
    Co to znamená nevím, snad jen že červená souvztaží s láskou a modrá s moudrostí.

    1. Karle, že Sirius ( modrobíle) bliká je způsobeno jeho spektrální barvou a naší atmosférou.A to odjakživa, ne od znamení NZPJK.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Sirius
     „Jméno Sírius pochází z řeckého slova seírios, což znamená blikotající, jiskřící. Toto jméno dostala hvězda od Řeků pro svoji blikotavou záři. To je způsobeno tím, že se Sírius nachází blízko obzoru. Neklid vzduchu proto způsobuje jeho scintilaci, zvláště za mrazivých nocí.
     Sírius je pozorovatelný z každého obydleného místa na Zemi a má hvězdnou velikost -1,46m. Jeho vzdálenost je jen 8,6 světelnýc let.. má průvodce Sírius B jen hvězdnou velikost 8,5m a je bílým trpaslíkem“
     Viditelné hvězdy jsou do 6 m ( m stupňů magnitudy), takže vidět okem není.

 4. Nie som znalec českej politickej scény, ale aj v našej gubernii je taká strana – piata kolóna Vatikánu. Až teraz prichádzam na to, že ,,komunisti“ boli až príliš lenivý pri likvidácii štruktúr katolicizmu, aj voči stranám, ktoré za
  ,,judášsky groš“ zapredajú svojich aj odporným Klingónom…

  Pinokio, už sa preber zo zimného spánku, Ty drevený pandrlák a odstráň už tú katolickú chamraď . Kade chodia, tade smrdia kadidlom , sírou a hnilobou…

  Teraz myslým regionálne , čiže guberniálne…

 5. Inu senioři dnes mají sladký život, když je o finance nepřipraví jejich všelijak vychované děti.
  Abych se přiznal, normálním nezapšknutým seniorům závidím to že mají na vše mnoho času a můžou blbě a nevděky rýpat do lidí a do všeho co se jim zamane, protože se očividně nudí při kavárenském dortu. Budiž vám mentální síla pouze k prospěchu přátelé.
  Až bude moje generace v důchodu v 67 letech, stát nám nedaruje ani korunu. Pravděpodobně mě z tvůrčí práce povezou rovnou pod růže.
  Vyzývám proto tímto příspěvkem starší generace, aby po sobě nezanechávali jenom smradlavé karmické dluhy a zachovávali dekorum skutečnosti, že se vše velmi rychle dokáže vrátit ke svému vlastníkovi.

  1. Pane Davide,
   možná působí včerejší slunce nebo moje ranní nechápavost.
   Co jste tím Vaším příspěvkem v souvislosti s tématem mého článku myslel ?

   Pěkný den i Vám.
   Václav Žáček /Venda/

   1. Václave,

    v souvislosti s Vaším článkem se chci zeptat na věc, kterou jsem přesně ve svém příspěvku nevyjádřil.

    Myslíte si, že Váš pohlavár strany o které píšete a s kterým vedete korespondenci.. , když odjel do USA jel za účelem seznámením za zájmy členů skupiny zvané „Bildenberg“, nebo to byla jen taková nezávazná dovolenka ?

    1. Davide, nikdy jsem se ho na to neptal. Na Parlamentních listech bylo na něj mnoho obdobných dotazů a narážek. Bělobrádek je celkem elegantně „splachoval“ jako spekulace a je celkem fakt, že nemusí, když to náklady platí někdo jiný, se nijak zpovídat, co tam dělal.

     Napsal o mne, že patřím mezi menšinu levicově smýšlejících členů KDU-ČSL, já o něm za sebe mohu říci, že jej cítím jako silně pravicového. Jeho součástí vzdělání je absolvování CEVRO institutu, což je pro mne málo pochopitelná kombinace – liberálně-konzervativního pohledu na svět.

     Co dělal v USA je jeho věc a možná to na vyšších orgánech strany sdělil. Je fakt, že USA „školí“ či získávají především mladé politiky, odborníky, takový „tvárný“ materiál. Co je cílem, to si může dosadit každý sám. Různé think-thanky a nadace, možná i financované skrytě z vládních zdrojů, zřejmě i neustále vyhledávají takové lidi, kteří pak považují za velmi prestižní a až i zavazující, když jsou pozváni na nějaká, lidově řečeno, školení, americkými institucemi. Jestli jsou pak nějak i jinak zavázáni, nevím. Fakt je, že mnoho našich politiků směřuje k USA, protože se nyní cítíme jako rovnocenná /?/ součást západního společenství.

     Pane Davide, nechci se příliš o osobě Pavla Bělobrádka bavit. Mám s ním mnohé zkušenosti, ale i když jsem v minulosti mohl vůči němu cítit i jako vyloženě záporný projev emoce, snažím se neškodit ani jemu, a to ani v myšlenkách. Každý člověk si pěstuje svoji úrodu budoucí sklizně.

     Pěkný den.
     Václav Žáček /Venda/

 6. Davide, píšete:
  „Abych se přiznal, normálním nezapšknutým seniorům závidím to že mají na vše mnoho času a můžou blbě a nevděky rýpat do lidí a do všeho co se jim zamane, protože se očividně nudí při kavárenském dortu.“
  No, jestli jste „blbě a nevděky“ nerýpal do vlastních jakoby mladistvých řad. Možná byste měl nakouknout do nějaké vyvařovny školy, kam do 11 hodin smí senioři, kteří svůj oběd sní nebo spíše si ho odnesou a zbytek dojí večer. Pohled na to, co odnáší rozvrtané žáci do odpadu svědčí o tom, že si neváží ničeho a jídla už vůbec ne, že chyba není jen u seniorů. Až Vaše generace v 67 letech půjde do důchodu, bude to po dvojím rozkradení. První rozkradení bylo zestátnění hospodářství a druhé privatizace. Senioři dnes údajně se nudící při kavárenském dortu pracovali dobře na to, aby se mohli mít v důchodu dobře, ale rozkradlo se toho víc, dokonce i fondy, které byly pro důchody vytvořeny se převedly k zakrytí státního dluhu. Zadlužené jsou skoro všechny vyspělé státy, Česko je zadlužením kolem 44 % HDP pořád slušně asi se ve středu i v Evropě zhruba na úrovni třeba Dánska ( přebytek peněz má Čína, která se právě o seniory nestará vůbec a má zadlužení stejně 38% HDP), naši důchodci rozhodně nejsou přeplaceni.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zem%C3%AD_podle_st%C3%A1tn%C3%ADho_dluhu
  Tato tabulka se seřadí podle % klinutím na záhlaví 2.sloupce a první je Japonsko s 218% HDP. Německo, USA a Rakousko mezi 80% a 70% atd.
  Až dnešní teenageři znuděně šoupající při coca-cole prstíčkem po mobilu budou pracovat a živit seniory, kteří jim mimo jiné zajistili stravu, výživu, cesty do zahraničí, většinou bydlení a finančně možnost studovat, tak se obávám, že Váš problém smradlavého karmického dluhu dnešních seniorů, bude to nejmenší.
  Statisticky nepůjdete v 67 letech do kytek ( chcete být zajímavý nebo skutečně neumíte si najít předpokládanou délku života ?), naopak délka života v ČR se po 1989 prodloužila podstatně a v prvních 10 letech prakticky nejvíc v Evropě.
  I Vy budete jednou starý muž, budou Vám pak vadit senioři?

  1. Pardále,
   až budu jednou starý muž, nebudu mít určitě choutky ani energii na pseudonym. Čas plyne spravedlivě každému z  nás. Naopak podporuji také starší generaci, aby místo dekadentních úvah o životě předala odpovídající zkušenosti mladším. Jak však zjišťuji, starší generace ve zdejších podmínkách dokáže předávat většinou hořkost a sebelítost nad sebou samými, nad svými dětmi, nebo partnery, než aby se sami mírně změnili a nepřipadali si jak odkopnuté „šalamounovo hovno“.
   Děkuji

   1. Davide, jaké budete mít choutky, až budete starý muž poznáte, až jím budete a budete vidět, co a pro koho ( včetně svých dětí) jste vykonal. Zatím o tom můžete kecat nebo ne, je to vcelku jedno.
    Píšete :“Naopak podporuji také starší generaci, aby místo dekadentních úvah o životě předala odpovídající zkušenosti mladším.“
    Aha, a čím to podporujete? Tím, že je urážíte?
    Co tady převádí mladší generace?
    David píše hulvátsky a myslí si, že je tak chytrý a užitečný, že si to může dovolit.
    GM tvoří novou gramatiku : Teraz myslým regionálne
    Karel sem dorazil po nějakém svém tzv. vymístění asi z jiné planety s rancem dekadentních nesmyslů.

 7. Troškou ne ode mne přispěji. Současný svět, dvě základní cesty, postoj a v něm snaha Číny, a další souvztažnosti jsou aktuálně popsány v tomto článku na Zvědavci :

  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/06/6483-globalizace-podle-ciny.htm

  V závěru se píše :
  „Částečnou výjimkou ve všech těchto směrech je Čína, ale možnost, že upadne do vlastního bludného kruhu nadměrné akumulace, narůstá alarmujícím způsobem. Proto Čína začala se svou vlastní globalizací a pokouší se vytvořit jakýsi druh „keynesiánství bez hranic.“ Je to souboj s časem tváří tvář vyčerpávání zdrojů.
  Pokud by jste se chtěl bavit o výzvách, se kterými se potýká Čína (a v širším slova smyslu – globální kapitalismus z hlediska své budoucnosti), vyprávění by dalo ještě na další knihu. Ale, aspoň si to myslím, tyto úvahy mohou víceméně objasnit, že v probíhajícím období zažíváme velkou nejistotu. Je to velká křižovatka cest lidské evoluce.“

  A nezní to příliš nadějně, tak fifty:fifty.

  Ještě vysvětlení pojmu „keynesiánství bez hranic.“ Podle převzatého zdroje je to – doslova „Čínské „keynesiánství bez hranic“ je tedy pak čínským státem a jeho zdroji realizovaná nadnárodní ekonomická globalizace, která tak konkuruje dosavadní globalizaci realizované různými nadnárodními a nestátními bankami a dalšími převážně finančními institucemi.“

  A tomu již tak trošku rozumím.

 8. Pane Žáčku, co takhle napsat nějaký článek k výročí smrti Jana Husa?! (Obracím se na Vás, protože těžko čekat něco od dalších autorů přispívajících na tyto stránky.)
  Překvapuje mě, že se na těchto stránkách mistr Jan Hus nediskutuje (alespoň v poslední době). Cožpak nepatřil mezi Hledače Světla? Myslím, že náleží (bez patosu) mezi největší Čechy historie. Dovolím si ještě pro zájemce link na projev pí Lenky Procházkové: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prochazkova-jan-hus-byl-nejslanejsi-soli-teto-zeme/

  1. Pane Udo, to asi nestihnu a ani, podle vlastního ohodnocení sebe sama, nemám na to.

   Již dříve tu byl pokus dobu husitství a působení Jana Husa pojmenovat, a to zdejším známým autorem Josefem Staňkem:

   http://hledani.gnosis.cz/husitstvi-a-reformace-jsou-projevem-hrouceni-presvedcivosti-krestanstvi/

   Autor tam nezmiňuje důležitého Angličana Jana Viklefa, který Jana Husa ovlivnil, ale to nevadí. V diskuzi, mimo úvahy matematicko-fyzikální až astronomické /diskuze se tu často odklání od tématu, že? / je i pár zajímavých myšlenek.

   Můj pohled na tuto dobu začátku 15.století, o které, upřímně, nechci psát, je její stručné pojmenování. Končící doba temna. Velmi pomalu končící! Lid prostý, venkovský i městský. Co tehdy znal? Kdo měl školy, vzdělání, kdo znal jazyky, latinu, němčinu, angličtinu, kdo mohl vlastnit Bibli? Lid však rozuměl útlaku, prožíval ho na vlastní kůži, kterým církev a světská moc ruku v ruce dokázala na lidi působit. Pozdější vynález knihtisku pomalu začal rozšiřovat Bibli a další díly mezi lid, ale většina byla ještě dlouho odkázána na slovo, který jim bylo kněžími sdělováno. Na kázání, které zřejmě bylo i často tím příkladem k nabádání pití vody, zatímco ti ovládající / i církevní hodnostáři /pili víno. že to byla propaganda s cílem ovládat a získávat bohatství pro vyvolené, je i dnes zřejmé.
   ¨
   Jan Hus je velmi zajímavá postava našich dějin. Říkal lidem pravdu, která byla v rozporu s oficiálním působením církve. V pozdějších dějinách, až i do současnosti, jsou nadále nepohodlní lidé odstraňováni. Příkladů je mnoho.

   Projev Lenky Procházkové je velmi dobrý. Že jste sem dal na něj odkaz, to chválím. Doporučuji k pozornému přečtení.

   Já se zaobírám často na své amatérské úrovni, vycházeje z mého cítění a dosavadního poznání, „duchovním rozměrem člověka“, jeho nelehkým putováním zpět ke své podstatě, k Bohu. Jan Hus měl doslova plné zuby papeženství, kdy tři papežové vládli tehdejší církvi a které v jeho čase ovládalo tehdejší Evropu. Určitě viděl i zcestné „putování tzv.církve svaté římské“, přes mučení lidí, jejich upalování až po to „jen“ ždímání odpustků. Že byl pro církev nepohodlný, nebezpečný, je zřejmé. Ale že spravedlnost nevládne ani po šesti stech létech, to je děsné. Jen mi to potvrzuje ten fakt, že toto stvoření není místem pro žádný ráj. Určitá naděje pro „nový zlatý věk“ tu ale je, ale to by bylo na dlouhé psaní.

   Proto si vážím těch, kteří i dnes, za stále mocné a panující složky moci, i s pomocí církve a s velmi propracovanými nástroji ovlivňování, se pokoušejí sdělovat lidem pravdu.

   Pěkný den.

   Václav Žáček /Venda/

   1. Pane Žáčku, škoda, že jsem Vás nepřesvědčil k psaní. Bylo by minimálně zajímavé zopakovat si diskusi podobnou jako pod tím článkem p. Staňka (jak jste uvedl link) a zjistit zda se tehdejší diskutéry někam dál posunuli ve svých názorech.
    Myslím si, že Husova osobnost je pořád objektem mystifikace a manipulace, jak dokládá i poslední veledílo ČT hollywoodského střihu. Je to ostatně pochopitelné – na rozdíl od MČČ měl Hus přesvědčení a jednoznačné názory, za které neváhal položit život. V dnešní době něco neslýchané a neviděné. Proto má Hus i po 600 letech tolik viditelných (zejména ř.-k. církev) i skrytých nepřátel.

    1. Posílám ještě tři další odkazy.

     Obzvláště ten první je určitou paralelou a lze si uvědomit, po šesti stoletích, že někdo někde vládne a vzpurné jedince umí stále potrestat. Naše ŘKC se samozřejmě nikdy Janem Husem nechlubila. A předchozí režim zase poukazoval, jaká je v lidech síla, když jdou a bojují za svoji správnou věc. To se však ani dnes nenosí. Ale z historie lze i vyčíst, jakými nástroji či prostředky došlo ke změně, v tomto případě k porážce husitství. A zase nic nového. Snad poučení, že píchnout velmocenské struktury do paty či je dokonce kopnout do kolena, může způsobit chvilkový pocit vítězství, ale pak stejně dojde k porážce.

     Proto i Rusko s Čínou /BRICS/ a s mnoha dalšími státy může vytvořit novou reálnou sílu, která nemá zájem někoho píchat do paty či kopat, ale která svou strategií a postupem změní myšlení těch, kteří již dokázali svět někam dovést. Kam dovést, to je na každém, jak dění sleduje a vyhodnocuje a samozřejmě, že názor má každý svůj.

     http://outsidermedia.cz/drive-a-dnes-2/

     http://e-republika.cz/article3173-Jan-Hus

     http://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Miloslav-Ransdorf-CSc-3263/clanek/Mistr-Jan-Hus-41383

     Václav Žáček /Venda /

    2. Mně jen těžko přesvědčíte, že Čína, natožpak Rusko, nemají zájem píchat někoho do paty a že se naopak honí za mírem.

     Sebe jste skutečně přesvědčil?

    3. Pokládáte mi otázky. A možná si i myslíte, že Vás chci přesvědčit. Nechci, nemám důvod.

     Můj článek přenáší reálnou nabídku pohledu ze světového dění, které si mi nabízí z různých informačních zdrojů, a to jen v jednom pohledu. Vy můžete mít jiný zájem o svět a jiné pohledy.

     Každý čtenář mi může oponovat a přinést sem článek o opačném směřování, o tom, jak je nutné a žádoucí podporovat jiný směr, tedy v intencích tohoto tématu podporovat verbálně stálou expanzi politiky např.USA či EU. Může, svoboda, svobodná vůle.

     Ptáte se mně, jestli jsem sám sebe skutečně přesvědčil? Když budete vědět moji odpověď, pomůže Vám to v něčem? Odpovím však.

     Nemám křišťálovou kouli a ani nemohu říci, aby lidstvo prožilo např. padesát roků na zkoušku pod novou „nadvládou“ mimo sféru západní civilizace. Jsme v nepřerušovaném procesu běhu světa, ve vývoji tady a teď. Budoucnost, o té můžeme spekulovat, minulost, tam si z ní můžeme vybrat, co se nám pro to teď i pro spekulace hodí.

     Vím, že většinu žen politika až tak nezajímá, ale přesto si dovolím malý můj pohled, než Vám přímo odpovím. Napoleon šel, s velkou účastí západních panovníků menší i větší úrovně, napadl Rusko a zase odešel. Poražen! A Rusové pochodovali pak až v jeho Paříži.

     O sto let později, v první světové válce se na jejím konci obrátila pozornost západního světa k Rusku, k jejich občanské válce a bylo velkým přáním mnoha politiků, aby ruská revoluce byla poražena a aby Rusko, již ale bez carské rodiny, dále existovalo. Jak by to bylo, kdyby to tak bylo, to nikdo neví.

     Hitler opět sebral velká vojska, opět za pomoci velké části tzv.Západu, došel 35 km před Moskvu a byl hnán zpět. Byl poražen a posléze ruská vojska slavnostně pochodovala po jeho Berlíně.

     Ještě ke konci 2.světové války byla určitá snaha, zvláště britských představitelů, aby se válka tzv.západních spojenců spolu se zbytky německé síly, obrátila proti Sovětskému svazu a pokračovala. Nedošlo k tomu a nikdo neví, co by se dělo, kdyby tomu tak bylo. Také je otázkou, jak by vše dopadlo, kdyby W.Churchill prosadil vylodění na Balkáně a vytvoření 2.fronty v tomto, pro postup vojsk, obtížném terénu. Ne na rovinách z francouzských břehů, přes Belgii, Nizozemí…. .

     Dnes, po mnoha létech lze vytušit, že Západ opět cítí příležitost jít proti Rusku silou. Ať je jeho cíl třeba jen v získání většinového přístupu k jeho surovinovému a energetickému bohatství, je situace dosti jiná. Dnes je tu navíc silná Čína, Indie a také USA nesklízí žádnou sladkou úrodu své politiky ve státech Jižní Ameriky. Přesto jsme takřka denně zahlcováni propagandou, že jediný nepřítel je Rusko.

     Rusko nemluví, Rusko zbrojí pro svoji obranu a získává čas. To je pro něj velmi důležité. A nabízí při tom jinou alternativu – alternativu vzájemně výhodné spolupráce mezi státy. Jde do toho i Čína, Indie, přidávají se ostatní.

     Jak by to v budoucnosti bylo, kdyby státy začaly spolupracovat a řešit společně planetární problémy a nebo jak by se vyvíjela situace, když by bylo Rusko nějakým způsobem poraženo, na to neumím nijak odpovědět.

     Nedávno jsem byl v Rusku, napsal jsem o tom pro zdejší čtenáře i krátký článek. Odkaz:
     http://hledani.gnosis.cz/cesta-na-severovychod/

     Na závěr jsem uvedl: „Rusko je velká země a je v ní cítit síla. Myslím si, že má před sebou ještě značný prostor pro rozvoj, materiální i duchovní.“

     Mám Rusko rád, je to slovanská země s pro mne blízkou kulturou a jazykem. Má za sebou prožití velkého problému – socialismu. Velkou zkušenost.

     Sebe jsem přesvědčil v tom, že pokud se nabízí mírová cesta, je nutné ji preferovat.

     Pěkný den.

     Václav Žáček /Venda/

    4. Páni, vy jste asi fakt přesvědčil sám sebe, že Rusko SKUTEČNĚ nabízí nějakou mírovější cestu než USA. I s vědomím existence současného ukrajinského konfliktu.
     Díky za odpověď, já totiž vážně nechápu, jak to někdo s letitými životními zkušenostmi v Čechách dneška dokáže.

     Chápu, že síla Ruska dokáže mnohé lidi fascinovat vědomě i nevědomě, bez ohledu na realitu, ale tohle by měl mít člověk na nějaké duchovní úrovni už přece vyřešené? Já si tím prošla ještě v dobách nezletilosti. A řekla bych, že vy jste musel také mít příležitost, vždyť hrdinské eposy o „ruském člověku“ v kombinaci třeba s poslechem Hlasu Ameriky patřily k běžnému životu.

     Opakuji, že bych byla vážně ráda, kdybyste měl pravdu. Ale prostě nechápu, jak byste ji mít mohl. Ruský medvěd je podle mně prakticky stejný útočný dravec jako americký jestřáb a když dostane příležitost, tak to rád ukáže.

    5. Ja si myslim,ze Venda to na duchovni urovni vyresene uz ma Šárí,proto napsal co napsal,a ja s nim jen souhlasim.

     „Opakuji, že bych byla vážně ráda, kdybyste měl pravdu. Ale prostě nechápu, jak byste ji mít mohl.“
     Jak by jste mohla byt rada,kdyz nechapete ? :-))))

     „Ruský medvěd je podle mně prakticky stejný útočný dravec jako americký jestřáb a když dostane příležitost, tak to rád ukáže.“
     Mohu se optat,jak a kde ukazuje „rusky medved“ svou utocnou dravci povahu ?Treba ted poslednich 20 let?

    6. Marťasi, srdečně zdravím a jsem rád, že jste můj postoj pochopil.

     Obzvláště tato část : „„Opakuji, že bych byla vážně ráda, kdybyste měl pravdu. Ale prostě nechápu, jak byste ji mít mohl.“
     Jak by jste mohla byt rada, kdyz nechapete ? :-))))
     Díky, zvláště od „cizího“ člověka, který je nad věcí, velmi výstižné.

     Vaše dva dotazy v závěru. Jsem skeptický, že by žena Šárí, při veškeré úctě k jejímu rozhledu, dokázala nějak odlišit vývoj posledních 20ti let.

     Na závěr odbočím a jak říkáme na Hané – by the way – moje dcera a tři spřátelené rodiny jedou příští týden na dovolenou, na Floridu. Vzpomněl jsem si zrovna dnes ráno na Vás. A již jste tady! pak že přenos myšlenek nefunguje. V hokeji jsem fandil Tampě, ale nějak jsem tušil, že to nevyjde.

     Pěkný den do Států.

     Václav Žáček /Venda/

    7. Jsem ráda, že si chlapci rozumíte a dokážete těch posledních 20 let tak pěkně odlišit:-)))

     Jen aby to ale někam vedlo. Nedokázali jste pochopit ani jednoduché vyjádření o tom, co a proč bych ráda, a ještě se za to plácáte navzájem po ramenou.

    8. Odpověděl jsem na Vaši otázku. A opakuji moji odpověď ze závěru ještě jednou:“Sebe jsem přesvědčil v tom, že pokud se nabízí mírová cesta, je nutné ji preferovat.“

     Vysvětlil jsem i proč, ač jsme na to nebyl tázán. Položil jsem Vám i já jednu otázku, zůstala však bez odpovědi.

     Teď moji odpověď znáte a Vaše nepochopení je opravdu Vaše.

     Jedna Vaše věta mne však v kontextu Vašeho postoje mile překvapila a vidím to i jako určité odhalení Vašeho nitra.

     Pěkný den.
     Václav Žáček /Venda/

    9. Šárí

     Ad: Ruský medvěd je podle mně prakticky stejný útočný dravec jako americký jestřáb a když dostane příležitost, tak to rád ukáže…

     To je pravda: světská moc je jako rakovina, ať už u jednotlivců, nebo u států. Jenže to není jádro současného sporu. Tím jádrem je vysychající hodnota amerického dolaru, a proto „americký jestřáb“ hledá způsoby a kořisti, kterými by tu hodnotu vyplnil. Nejefektivnější je prodej zbraní a jejich uplatnění – čili rozpoutání válečných konfliktů. Ovšem to se musí umět, tomu musí předcházet masáže, gesta a vymývání mozků. (To je taky důvod, proč v mainstreamovém zpravodajství dostáváme o Rusku samé negativní zprávy.)
     Český Švejk v tomto procesu představuje pro „amerického jestřába“ pouze protivnou nepříjemnost, ale skutečnou hrozbou je pro něho nejistota, jak se zachová německá orlice. A „jen ho nechte, ať se bojí“, protože kam myslíte, že by „ruský medvěd“ odkláněl případné americké rakety? Ovšem v případě, že by se orlice naprosto pragmaticky spojila s medvědem, zažil by jestřáb na vlastním území to, co dosud nezažil.

     https://www.youtube.com/watch?v=8tD71d6wcwY&index=18&list=PLCt0y1TnWpUA6D8fcW66UOnznOLoVTrMi

    10. Dravci tu vládnou už dlouho. Horší je, že je na spadnutí příchod toho dravce z moře, který má sedm hlav a na těch hlavách deset rohů. Trošku víc to zamíchá kartami.

     Zatím ještě pořád platí, že drak se rozkročil na břehu moře i když to jde ke konci. A věřte, že břeh moře je naše planeta, protože moře jsou pekla.

    11. Ad: „Napoleon šel, s velkou účastí západních panovníků menší i větší úrovně, napadl Rusko a zase odešel.“

     Podstatnou část Napoleonovy Grande Armee tvořily síly Rýnského spolku, Francie a Varšavského knížectví, tedy Němci, Francouzi a Poláci. Síly ostatních Napoleonových „spojenců“ nestály za řeč a byly tam v podstatě jen kvůli tomu, že je Napoleon nedávno předtím na hlavu porazil případně okupoval, tedy v podstatě na oko z donucení.

     No a podobně WWII, tvrdit že Hitler přepadl svého tehdejšího spojence SSSR (a nikoliv Rusko!) „opět za pomoci velké části tzv.Západu“ je nesmysl, jelikož v té době už byla většina západní Evropy (s výjimkou spojenecké Itálie a v podstatě neutrálního Španělska) Hitlerem okupována nebo s ním už bojovala.

     Máte prazvláštní pojetí historie pane Vendo :)

    12. Omylem jsem zapomněl připojit své jméno k předchozímu příspěvku …

    13. Pane Lubko,
     „opět za pomoci velké části tzv.Západu“, to není až tak nesmysl.

     Ta pomoc nebyla samozřejmě vždy dobrovolná, ale např. zbrojovky v jim okupovaných státech jely pro Hitlera naplno, zemědělství a veškerý zpracovatelský průmysl dodával pro Německo. Ukořistěné zbraně byly pro něj „pomocí“, když již pro nic jiného, tak jako materiál pro jeho vlastní výrobu zbraní. Měl jsem to „za pomoci velké části Západu“ dát do uvozovek. I ta velká země za oceánem poskytovala Hitlerovi finance, nebo ne ?

     Nejen tedy německá říše vč.Rakouska a zbytek potenciálu po ČSR, Italské království Itálie,Španělsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko a Finsko, ale i Francie, Chorvatsko, Řecko, Albánie, Norsko…., že by i státy Beneluxu nějak podporovaly /samozřejmě, že ne dobrovolně/ Hitlera ? A co neutrální Švédsko, jeho dodávky ocelí a rud, jeho železniční síť k přepravě německých vojsk.

     A že na začátku války proti SSSR bojovali na straně Hitlera i vojáci Norska, Francie, Finové, Slováci, Rumuni, Maďaři a další, je dohledatelné.

     Myslíte si, že by Hitler „šel“ do války proti SSSR, kdyby tuto základnu a strategická východiska, přímou i nepřímou spolupráci a dodávky neměl zajištěny?

     Zkuste se zamyslet.

     Díky za příspěvek a pěkný den.

     Václav Žáček/Venda/

    14. Pane Vendo, před vypuknutím války obchodoval s Německem v Evropě kdekdo. A ano, jisté bankovní kruhy v USA podporovaly Hitlera na jeho vzestupu, tyto aktivity ale v podstatě skončily s vypuknutím války v roce 1939.
     Na druhou stranu až do začátku Barbarossy 22.6. 1941 (tedy v době, kdy západní Evropa s Hitlerem už dávno válčila) SSSR Třetí říši mohutně podporoval. Dodávkou strategických surovin (ropa, železná ruda a surové železo, strategické barevné kovy, potraviny) a vojenskou spoluprací. V roce 1936 dokonce Stalin nechal z menší části usnout z větší části zlikvidovat špionážní síť své GRU v Německu. Část vlastních lidí přitom nechal popravit, některé poslal do gulagů a některé dokonce vydal gestapu v rámci spolupráce obou zemí po uzavření paktu Ribentrov-Molotov. Probíhala čilá spolupráce NKVD a gestapa, na jejímž základě Němci po vzoru gulagů stavěli a vylepšovali své koncentrační tábory.
     A předpokládám, že Vám pane Vendo neušla silná vojenská spolupráce SSSR-Německo, v jejímž výsledku si obě diktatury rozdělily Polsko, SSSR mohl okupovat Pobaltí, Besarábii a Bukovinu a zaútočit na Finsko. A Hitler mohl bez obav a se zajištěnými zády přepadnout a dobýt západní Evropu. Stalinův cíl byl přitom aby Německo hlavně vyřídilo Velkou Británii.
     Šílené ztráty Rudé armády v prvních měsících války jsou přímo na vrub Stalinově rozkazu nijak neprovokovat Německo a ponechat armádu naprosto nepřipravenou na obrannou válku. I když měl od svých agentů přesné zprávy, že Hitler SSSR napadne i s datumem útoku.

     Tož tak. Základnu v Evropě pro budoucí útok proti SSSR si Hitler zajistil spoluprací se Stalinem, který ho v okupaci západní Evropy a vytvoření oné základny plně podporoval. Vy se taky zkuste zamyslet – například jaký je rozdíl mezi spoluprací z donucení po okupaci a plnou státní podporou a kdo si čím co zajistil:)

    15. Politika je sviňa, jak říkával můj děda. Jak Vy, tak ani já nejsme ani na straně Hitlera, ani na straně Stalina.

     Jsou zdroje, ve kterých se říká, že Stalin potřeboval čas. O ten se hrálo, na té i té straně. Že oba tito politici a vůdcové byli hajzlové, není třeba diskutovat. Kdyby se Rusové, na základě té smlouvy s Němci, neposunuli více na západ obsazením některého území, byla by fakticky fronta na začátku jejich napadení rázem mnohem blíže Moskvě a Leningradu.

     Podpora vynucená nebo dobrovolná, je vždy určitou, v konečném efektu, podporou. Tak to beru. Nejen území a možnost, v případě napadení Ruska, přemístění německých divizí k ruským hranicím a příprava týlu, ale i výroba pro tuto mašinerii, výroba potravin, obuvi, ošacení…..to všechno mělo pro Německo velkou důležitost. Lze si představit, že by teprve 22.června 1941 napadli Němci Polsko a další státy a za jednoho pochodu porazili je, ale ihned se vydali na boj proti SSSR, na východ? Těch 3,7 mil. vojáků se zbraněmi a celým systémem zásobování? To si neumím představit. Vždyť v letech 1941–1943 byla východní fronta jedinou frontou v Evropě a až do konce války byla hlavní frontou. I po otevření západní fronty v Normandii v červnu 1944 až do konce války vázala přes 65 % sil nacistického Německa a jeho evropských spojenců.

     podívejte se na mapku – viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodn%C3%AD_fronta_(druh%C3%A1_sv%C4%9Btov%C3%A1_v%C3%A1lka)#/media/File:Eastern_Front_1941-06_to_1941-12.png

     A ještě k té podpoře. Můj otec, vyučený krejčí, musel za války dojíždět do zbrojovky, do pozdějšího ČKD Blansko, kde čistil odlitky pro zbrojní průmysl. Dost těžká práce. A když se fronta posunula na Moravu, byl v jeho vesnici na základní škole zřízen velký polní lazaret pro německé vojáky. Jeho velitel si nechal zavolat starostu a ten musel nahnat všechny krejčí ve vesnici, aby sešívali pro tento lazaret obvazy. Mohl otec utéci do lesů a nechat manželku s dvěma dětmi samu? Pracoval tak pro Hitlera? Jo! Zrovna tak spolupracovaly i ty poražené státy, a to proto, aby přežily, ne? V některém státě, třeba v Norsku, se dosadil do čela příznivec fašismu a Norsko postavilo nějakou divizi pro východní frontu.

     Dnes probleskují v tisku informace, že zatímco státy EU mají ze sankcí proti Rusku značný útlum svých ekonomik, ztráty, obchodování USA, jeho podnikatelů se naopak zvyšují. Rusko dodává Americe i raketové motory. Jaký paradox, že?

     Putin hraje o čas. Rusko se skutečně dobrovolně nechalo po roce 1990 velmi oslabit. Stačilo málo, a Jelcin by ho doslova propil. Mám radost z toho, že je nyní jiná situace u pro mne blízkého ruského národa. Kdo to tak necítí, má radost z něčeho jiného anebo více na Rusáky nadává a nevěří jim a přeje si, aby např.NATO i přes jiné státy /Ukrajina/ se dostalo ke konečné porážce Ruska. Může to tak být?

     Pardal zde použil KDYBY, já již několikráte také. Nemám to rád a ani on ne. Ale Lubko, zkuste se zamyslet a řekněte si, kde by asi byla ČR, rodiny z Hané, Valašska, Chodska, jižních Čech, Slovácka, Prahy, celé vesnice, společenství Čechů, Moravanů a Slezanů, kdyby Němci vyhráli válku, porazili Rusko. Již v tom roce 1941, jako dovršení té jejich bleskové války, kdy tzv.spojenci ještě proti Němcům ani nezačali bojovat?

     Tož tak. Chtěl jsem svým článkem naznačit, pro jakou cestu v řešení problému lidstva jsem já. A také, nejsem znalec historie jako Vy a neumím Vašim argumentům tolik oponovat. V řadě věcí máte pravdu.

     Za sebe však říkám; nechci válku, žádné řešení problémů vývoje lidstva vražděním a zabíjením.

     Pěkný den.
     Václav Žáček /Venda/

    16. Vendo, ( 17.06.2015 9:19) na KDYBY se v historii nehraje. Kdyby Hitler neztratil několik týdnů válčením na Balkáně, mohl při dřívějším napadení SSSR do Moskvy dojít. Je otázka, zda by tím opravdu zvítězil. Jih východní fronty táhli Rumuni až ke Stalingradu. Italové neválčili efektivně nikde, v Africe ani na východě. Pádem Moskvy podmiňovali Japonci vstup do války se Sov. svazem. Stalin nechal Sibiř odkrytou a Sibiřané ve 20°C mrazech zahnali Němce od Moskvy. Němci tam zůstali bez zimního oblečení. USA dodávaly severní cestou sovětům munici a vozidla za zlato. Většina Evropy pracovala ve válečném průmyslu pro Němce, české zbrojovky jestě v dubnu 1945.
     Churchil chtěl zabránit rozpínavosti Ruska ve střední Evropě, chtěl invazi na Balkáně a měl i tajný plán hned po válce v roce 1945 vytáhnout proti Sov. svazu do střední Evropy. Generalita mu to rozmluvila, Sov. svaz byl schopen postavit 6 milionů dobře vyzbrojených vojáků s nesmírnou obětavostí a válečnými zkušenostmi. Spojenci nebyli schopni sověty porazit.
     Napoleon se v Rusku porazil sám, nebyl schopen velet až 600 000 armádě složené z násilně zapojených spojenců. Zásobování této armády bylo za podmínek spálené země, kterou nechával Kutuzov, nemožné. Předchozí vítězství Napolenona byla v bitvách, kdy velel 30 000 dobře organizovaných vojáků ( třeba bitva u Slavkova)
     Poslední Respekt píše o názorech Rusů: Máme rozpínavost v krvi a geny zkažené Čingischánem. Rusko jako hospodářskou velmoc zničil Gorbačov a Jelcin. Kam se poděli všichni ti mladí a krásní lidé, kteří ještě počákem 90. let chodili na koncerty? Rusko ztratilo během 20 let milon hlavně mladých schopných lidí, kteří odešli do zahraničí, zvláště vědci. Také odešli Židé. Do 5 let bue v Rusku ( nejvíc v Moskvě) milion nakažených HIV. Rusko vymírá. Alkoholismus a krátká doba života Rusů, hlavně mužů. Kolem 2050 bude v Ruské federaci víc jak 50% muslimů. Ruské zásoby ropy a zemního plynu se rychle vyčerpávají, Rusko patří mezi 3 největší těžitele a vývozce, těžba je a bude drahá proti Arabským zemím. Bez Ukrajiny bude Rusko mít problém s potravinami. Síla Ruska byla vždy v odolném a obětavém venkovském obyvatelstvu. Vesnice mizí ještě víc jak v Evropě, není tam práce, rozkradeno, vytunelováno. U nás jen za 8 let vyvezeno do daňových rájů 155 miliard Kč a dohadujeme se o rozpočtu školství, o bezpečnosti, posílení policie a bojeschopnosti armády. Když naše armáda nasedne ( podle % složení armády) do jednoho Pandura s 15 lidmi , tak bude generál, důstojníci vyšší a nižsí atd. a jeden (!) prostý voják. Všichni budou velet.
     Po 1.svět válce sovětské Rusko nebylo silné ( původně flíček kolem Moskvy a Petrohradu velikosti sotva Česka), zastrašování a teror bylo obdobné dnes v Islámskému státu. Západ už válčit nechtěl, podpora Západu proti bolševikům byla slabá, všechny země měly svých problémů dost včetně sociálních a k tomu španělská chřipka hubila miliony lidí. Později Západ nechtěl válčit, ani když byl k tomu vázán smlouvami ( viz Mnichov).
     Obdiv k Rusům, kteří vyhráli za nesmírných obětí a přehmatů válku, to chápu. Mají morální kvality Rusové i dnes? Rozpínavost mají. A jejich boj za mír, že nezůstane kámen na kameni už známe.

    17. Pardále, co říkáte na to, že dle určitých proroctví (dokonce prý i Fatimského) má duchovní obroda lidstva přijít z Ruska?

     Kdybychom se měli v budoucnu bát nějakého státu (národu), tak podle mě to rozhodně není Rusko. Dále si myslím, že ruský národ zůstává stejný již několik epoch – je to mix géniů, průměrných existencí a lidí na okraji společnosti (tj. klasická Gaussova křivka), který si úplně vystačí s vlastními problémy. Dělat z něj krvelačné zrůdy usilující o rozpoutání další světové války může jen člověk mdlého rozumu s propagandou vymytým mozkem.

    18. Světu ovšem vládne realita, nikoliv blouznivá proroctví, navíc svévolně vykládaná náboženskými fanatiky. Nějak mám dojem, že na to spousta zdejších diskutujících zapomíná.
     Církev se pouze snaží udržet zdání, že je pro svět důležitá, že nějaká papežská zasvěcení jakýmsi Neposkvrněným srdcím skutečně něco znamenají. Oblíbené strašení peklem included.

     Nedávnou realitou bylo Rusko jako jedna ze stran světové studené války zbrojící ostopéro, Rusko jako podmanitel mnoha okolních států.
     Současnou realitou je Rusko v čele s Putinem, který opět zdatně zbrojí, který buduje vojenské zábavní parky pro celé rodiny. Rusko, které je, nejspíš naštěstí, na nějaké větší výboje slabé-ale i tak vystrkuje růžky v aspoň v Ukrajině.

    19. Udo, pochopitelně jsem se nemohl setkat s třetím proroctvím Fatimy. Ale četl jsem jedno významné dílo, kde jeho autor popisuje své zrození do metakultury, mladé, s opravdu velkou budoucností, ruské !!!!!!!!! Před tím nebyl nikdy zrozen do Ruska. Přijal však specifický úkol pro svůj návrat do nového zrození sem, aby v tom poměrně krutém životě, kdy prodělal celou blokádu Leningradu, došel až do Berlína, pak se vrátil do Sovětského svazu a byl zavřen na patnáct roků do Vladimírské pevnosti, podal tento člověk svědectví o tom, že Rusko značí v budoucnosti velikou naději.

     Tady na gnosis se objevilo několik přirovnání, jak vyspělá duše, která obdržela dar poznání díky vystoupení do jiných sfér, nedokáže popsat své prožitky svým jazykem. Je to jako bych načisto hluchému člověku chtěl popsat velkolepost např.hudebních děl B.Smetany či A.Dvořáka, či člověku slepému od narození objasnit poetiku obrazů M.Švabinského.

     Teď několik vysvětlení k použitému termínu METAKULTURA a dalším termínům a pojmům, které jsou pro objasnění použity. Důležité je, že tomuto člověku, zrovna jak pasačkám a pasákovi koz ve Fatimě bylo k Rusku „něco“ významného sděleno – Rusko bude mít v budoucnosti velmi významnou roli :

     METAKULTURA – vnitřní sakuály Šádánakáru, představující jakési segmenty jeho nižších vrstev. Metakultury sestávají z různého počtu vrstev, avšak každá má nutně tyto tři: vrstvu fyzickou – místo přebývání příslušného nadnároda (viz nadnárod), tvořícího svou kulturu v Enrófu; dále zatómis – nebeskou zemi prosvětlených duší tohoto národa; a konečně šrástr – démonické podsvětí, protiklad zatómisu. Všechny metakultury mají kromě toho určitý různý počet vrstev Prosvětlení a vrstev Odplaty. Povaha těchto světů se v každé metakultuře mění v souladu s průběhem metahistorických procesů.

     ENRÓF – název naší fyzikální vrstvy – pojem srovnatelný s pojmem současného astronomického vesmíru. Je charakterizován trojrozměrným prostorem a jednosměrným časem.

     ŠÁDÁNAKÁR – vlastní jméno bramfatury naší planety. Skládá se z velkého počtu (více než 240) vrstev různé materiálnosti, odlišného prostoru a času.

     BRAMFATURA – skoro každé nebeské těleso má řadu různě hmotných vrstev, tvořících propojený a navzájem podmíněný systém. Bramfaturami se též nazývají systémy spojené společnými procesy probíhajícími v jejich vrstvách. Hlavním procesem, který spojuje vrstvy většiny bramfatur naší Galaxie, je zápas sil Prozřetelnosti se silami démonickými. Jsou ovšem i takové bramfatury, které plně upadly do moci démonické, i takové, které se od ní již naprosto osvobodily.

     SAKUÁLA – zde systém dvou nebo několika vrstev různé materiálnosti, těsně mezi sebou propojených strukturálně a metahistoricky.

     METAHISTORIE – 1. Souhrn procesů, probíhajících ve vrstvách bytí odlišné materiálnosti s jinými typy prostoru a času, které prosvítají občas skrze proces vnímaný námi jako historie. Nyní leží mimo pozornost vědy a její metodologie. 2. Náboženské učení o těchto procesech.

     NADNÁROD – skupina národností spojená obecnou, společně vytvářenou kulturou.

     ZATÓMISY – nejvyšší vrstvy ve všech metakulturách lidstva, představující jejich nebeské světy; lůno vedoucích sil národů, sídlo synklétů. Celkový počet zatómisů včetně Arimóji, vytvářejícího se zatómisu Růže Světa, dosáhl třiceti čtyř.

     SYNKLÉTY – houfy prosvětlených lidských duší přebývajících v zatómisech metakultur.

     ŠRÁSTRY – materiální vrstvy jiných prostorových souřadnic, spojené s některými zónami fyzikálního těla planety Země, zejména s „kompenzačními výběžky“ pevnin, špičkami obrácených k zemskému středu. Jsou příbytkem antilidstva, které se skládá ze dvou společně žijících ras – jigvů a raruggů. Ve šrástrech jsou zvláštní velká města a vysoce rozvinutá démonická technika.

     Jedno vysvětlení – autor obdržel v jiných světech svého putování názvy, pojmosloví, které v jiných jazycích nejsou.

     Doporučuji k prostudování – pan Kukliš tu vzácnou knihu uvedl – viz.můj článek „Ženství….“

     http://hledani.gnosis.cz/zenstvi/

     Pěkný den.

     Václav Žáček /Venda/

    20. Odo, ono nejde ani tak o ruský národ, ale kdo ho vede a jak. Válka s Finskem, obsazení Besarábie ( Moldavska), rozdělení polska. Po válce zase válka v Koreji, Vietnamu, útok na Maďarsko 1956, na Československo 1968, boje na řece Ussuri s Čínou, válka v Afghanistanu, asi tři války v Čečensku včetně zlikvidování půlmilionového města Groznyj, boje v Gruzii, rozdělení Moldávie, okupace Krymu, útok na Ukrajinu.
     Samé nešťastné náhody mírumilovného ruského národa.

    21. Pardále, Finsko, Besarábie, Polsko, Afghánistán – ano, Rusko se projevilo jako agresor. Víme proč.
     Korea, Vietnam, Ussuri – Rusko tyto konflikty nevyvolalo (pochopitelně však muselo někomu stranit a pomáhat).
     Pořád je to však slabý čajíček (počtem, rozsahem agresí) proti tomu velkému Satanovi, který má po celém světě nepočítaně vojenských základen. K čemu asi mu slouží např. základny v Turecku? Snad k obraně území USA? K čemu chtěl stavět radar v Čechách – snad nevěříte, že proti nějakým íránským raketám (zajímavé, jak tato lež najednou usnula).

     Samozřejmě, že každý národ někdo vede a ovlivňuje. Nicméně tedy podle vás Putin usiluje o rozpoutání třetí světové války? I kdyby jste měl pravdu, myslíte, že ruský národ by mu ještě tleskal jako je tomu nyní? Velká vlastenecká válka stmelila ruský národ; u agresivní války (viz Afghánistán) bych o tom hluboce pochyboval.

    22. Pardal 19.6.2015 (0:14)

     Jen pro doplnění z wikipedie = přímá účast USA v konfliktech světa = z článku „Ozbrojené síly spojených států amerických“:

     20. století:

     Filipínsko-americká válka (1899-1913) = invaze vojenských sil USA. Po několika letech velmi tvrdých bojů armáda vedená revolučním hrdinou E. Aguinaldem musela kapitulovat. Ve válce svůj život položilo 4 196 Američanů. Filipínci za svou vlast a hrdost zaplatili skoro 20 000 vojáky a 1,5 milionem civilistů. Filipínská 1. republika zanikla roku 1902. Někteří filipínští vlastenci se ale vzdali až roku 1913. Americká armáda při této válce také poprvé systematicky užila koncentrační tábory k internaci filipínského civilního obyvatelstva.

     Americké zapojení do Mexické revoluce (1914–1919) – obrana svého /USA/ kapitálu a investic

     První světová válka (1917–1918) – válka ovšem začala už v roce 1914 – jak moc se dotkla území USA

     Banánové války (1903–1935) – neoficiální označení pro americké intervence v Karibiku a Střední Americe – opět mimo území USA
     Intervence v Panamě 1902-1903
     Okupace Nikaragui 1912-1933
     Okupace Haiti 1915-1934
     Okupace Dominikánské republiky 1916-1924
     Intervence v Hondurasu 1903, 1907, 1911, 1912, 1919, 1924 a 1925
     Americké zapojení do Mexické revoluce (1914–1919)

     Počty obětí by šlo dohledat. Zajímavá noticka podle wikipedie. Většiny konfliktů se z americké strany účastnil (a později je sám vedl) generál Smedley Butler (který na konci své vojenské kariéry svých činů litoval ve své knize War Is a Racket, kde tyto války popsal jako „znásilnění půl tuctu republik ve Střední Americe ve prospěch Wall Streetu“).

     Druhá světová válka (1941–1945) – válka ovšem začala už v roce 1939. Opět žádné válečné dění na území USA.

     Studená válka (1945–1991)

     Korejská válka (1950–1953) – tady se podepsaly jak USA, tak SSSR i Čína. Výsledek války : Ve válce bylo zabito, zraněno nebo pohřešováno 2,5 milionu Korejců, zemřelo přes 33 000 Američanů a 3 000 příslušníků vojsk OSN.[zdroj?] Zabito nebo zraněno bylo také kolem 900 000 Číňanů.[zdroj?] Po třech letech války zůstala dělící čára mezi Korejemi skoro tam, kde byla na začátku – trochu severněji od 38. rovnoběžky.

     Válka ve Vietnamu (1964–1975) – opět střet východního bloku /SSSR/ s proamerickými /i francouzskými / koloniálními zájmy – mrtvých vojáků na obou stranách až 1,5 milionu, civilistů kolem 2 milionů.

     Válka v Zálivu (1990–1991) – válka trvala cca půl roku – tady již začaly ukázky „svalů“ vítěze studené války a „zatažení“ obranného bloku NATO do přímých intervencí

     Válka v Jugoslávii (1991-2001) – na straně NATO

     21. století:

     Válka v Afghánistánu (Operace Trvalá Svoboda, od roku 2001), přibližně 25 tisíc amerických vojáků a včetně Mezinárodní bezpečnostní podpůrné síly přibližně 10 000 vojáků (celkem 35 000), plánována posila 17 tisíc vojáků – účast NATO

     Válka v Iráku (2003–2011), také „Druhá válka v Zálivu“, kolem 150 tisíc vojáků – účast NATO

     + dodatečně vkládám :

     Libye – přímá účast NATO
     Sýrie – jednoznačná podpora rozbití státu ze strany NATO, USA
     Ukrajina – každý si může dosadit ze svých informací tak, jak je chápe

     Větší rozsah informací může být i tady, i když někomu může vadit mnoho odkazů na ruské zdroje:

     http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

     Nejde ale jen o to, zda mám /máme/ všemu věřit. Tato uvedená historie buď je pravdou, není pravdou? Jestli připustím ano, tak co vypovídá, např. v čí prospěch se tyto události /konflikty a intervence / děly, jestliže připustím ne, tak proč tomu a z jakého důvodu nevěřit ?

     A takový možná naivní pohled na závěr. O co by se „nezaujatý návštěvník naší planety-mimozemšťan“, tak, jak bych to chápal já, jako pozemšťan, mohl zajímat při zkoumání lidské populace pro posouzení její historie a současné úrovně:

     – je mírumilovná k sobě samé?
     – je ohleduplná k biosféře?
     – chápe, že tato planeta není její ve smyslu vlastnictví
     – a závěrečný pohled na reálný svět, tzn. ohniska konfliktů, kdo proti komu bojuje, kdo koho a proč v boji podporuje, jakými zbraněmi, kdo dává největší výdaje na zbraně, kdo má nejvíce vojenských základen, jaké jsou vztahy a cíle tzv.velmocí, kdo byl a je vůdcem na těch či oněch stranách, úroveň té které části civilizace z hlediska morálky a etiky?

     Pěkný den.
     Václav Žáček /Venda/

    23. Vendo, USA vedly války. Historicky v Evropě od středověku nejvíc vedly války Francouzi. Nějak z Vašeho výčtu vymizela zásadní pomoc USA Evropě k porážce Německa za 1.světové války, pomoc Masarykovi ke vzniku Československa. Vítězství nad Německem a Japonskem za druhé světové války stálo asi USA přes 200-300 000 životů, srovnatelně se ztrátami Československa ( většina byli Židé v koncentračních táborech). Bez obrovské materiální pomoci USA V. Britanii a Sovětům, by 2.světová válka trvala v Evropě mnohem déle se všemi následky. Včetně obnovy válkou zničené Evropy.
     Nemyslím si, že byste to nevěděl, ale nějak se to nehodilo.

    24. Pardale, dobře jste to vypsal. Nic to nemění na tom doložitelném faktu, že Rusové, když jim jde o bytí, se umí bránit. I za cenu velkých obětí. A že to zanechává následky, materiální, psychické, u zdecimované společnosti je jisté, ne? A naopak, válka zase u druhých společností je obrovským zdrojem zisků. Zatímco v Rusku proti sobě stály tisíce tanků, letadel, miliony lidí, střílelo se, vraždilo, vypalovalo, na druhé straně vládla zábava, swing, vzkvétal průmysl,lidé se měli dobře, financování jedné strany konfliktu, dodávky zbraní pro druhou stranu?!

     V úvodu mého článku jsem ale uvedl stručný náznak reality, a to, o čem bude moje hledání v něm – opakuji to : „Na pozadí aktuálních problémů, které zavánějí až válečným nebezpečím – Ukrajina + otázka imigrace z islámských zemí a Afriky – zůstává k řešení i opačný trend. Tvůrčí SPOLUPRÁCE států a národů, která by měla vše nebezpečné zmírnit a vytyčit si zcela jiné cíle, než je konfrontace.“

     Takže dvě možnosti – buď to všechno ještě pomocí, do určité míry uměle vyvolaných a podporovaných ohnisek napětí, dokončit válkou a nebo se pokoušet o mírovou spolupráci a řešení problémů?

     Myslíte si, že nastane i válečný pokus číslo 3 – porazit silou a získat to, co je dnes ruské?

     A zkuste také pro objektivitu naznačit krátké dějiny USA s jejich přístupem ke světu. Byl to a je to většinou mírový proces a nebo proces pro vlastní zbohatnutí. Jejich nyní ještě bohatá města /ve filmech to tak vypadá – třeba Detroit/ s pomalu dosluhující infrastrukturou. Z čeho všeho, z jakých postupů a zisků to ale vše vznikalo. A jak dnes? Kolem 60 miliónů Američanů žije na potravinových lístcích, což odpovídá v sociálním systému naší republiky tzv. „hranici bídy“. A co jejich geniální vynález, o kterém se příliš nepíše – aby americká vláda zabránila inflaci, musí z uvedených principů prosazovat ve světě fenomén tzv. „globálního chudnutí“. Mnoho ekonomů popsalo, že americký model uspořádání světa má být především výhodný pro ně, pro bohatou vrstvu z jejich obyvatel + přisluhovačů z jiných států. Možná se mýlím a lehce mne přesvědčíte, že dnešní stav světa je kvetoucí zahradou s láskyplným životem všech tvorů na něm.

     Nicméně, nic to nemění na tom, co jsem také napsal v závěru mého článku, co jsem formuloval ve otázkách : “ Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, která zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?“

     Lze to napsat i jinak – porazíme ještě Rusko, Čínu, vnutíme Indii a všem státům světa náš pohled na rozvoj lidstva a pak již bude jen blahobyt pro všechny.

     Vidím snad v Americe vzor i pro morální pozdvižení lidstva, což považuji za velmi důležité. Ne, nevidím.

     Sám jste naťuknul i problémy Česka, třeba ty úniky peněz do daňových rájů. Ale nejen na tvrdo do nich, mimochodem, byly pro to vytvořeny /ó, jak spravedlivé/, ale my, a nejen my, jsme přece novodobá, moderně řízená kolonie. Nebo ne a jsme suverénní země? Nemáme své banky, domácí firmy nám většinově nepatří, nevyrábíme si již ani potraviny pro svoji potřebu k přežití, pitnou vodu jsme prodali cizincům.

     Nehledám názorový střet mezi námi v nějaké téměř nic neřešící diskuzi. A jako již mnohokráte jsem tu napsal – náš svět není místo pro žádný ráj. Vládne tu lidská mysl se svými negativními tendencemi. Chtivostí, hněvem, lpěním, chtěním a bezbřehým egoismem. Nevládnou tu žádné ctnosti – zdrženlivost a střídmost, schopnost odpouštět a tolerance, spokojenost a radost s tím, co nám život na této planetě dává /může dávat/, schopnost rozlišovat, nepřilnutí k falešným a pomíjivým hodnotám a nakonec pokora a skromnost. Do ideálu tu chybí projít u člověka opravdový velký kus cesty. Nastane nějaký věk pravého opaku toho negativního stavu. / odpověď zná podle knih NZPJK pan Karel /

     Já jen amatérsky hledám, co by mohlo být pro společnost lepší – viz. citovaný závěr mého článku. Kdo chce, tak si svoji odpověď dosadí sám. Vím, že realita může být jiná, než je mé přání. Ale myšlení člověka, každého jedince, ho formuje.

     Díky za Váš podnětný příspěvek.

     Václav Žáček /Venda/

   2. ad.Ale že spravedlnost nevládne ani po šesti stech létech, to je děsné.
    ————
    To proto,protože Stavitelé zavrhli kámen úhelný,aby ukázali jeho pravou
    hodnotu.Lidští „stavitelé“ pak postavili vše na hlavu,obrátili dům Silného.

    ad.Jen mi to potvrzuje ten fakt, že toto stvoření není místem pro žádný ráj.
    ————
    Omyl,chyba.Chybný názor z chudoby srdce,ve kterém chybí kámen úhelný,neboli
    kámen mudrců,neboli svatý grál,neboli Duch Svatý,neboli kulička vakua,ale
    také Pravda a Spravedlnost.

 9. p. Udo píše:

  ….Překvapuje mě, že se na těchto stránkách mistr Jan Hus nediskutuje (alespoň v poslední době). Cožpak nepatřil mezi Hledače Světla? Myslím, že náleží (bez patosu) mezi největší Čechy historie.

  Ano, to je správna pripomienka, keď vezmememe so úvahy, že práve včera 15.6.2015 sa k tejto téme vyjadril aj Nežid, jeden z hlavných bosorákov z Vatikánu, p. Franta, námestník pre veci zemevajcové, no ten oný ten tajtrlík a tichý ,,prisluhovač “ fašistov ,jezuita Franta z Argentíny….

 10. Když to čtu, napadá mně úsloví „vyhánět čerta ďáblem“.

  Moc bych si přála, aby věc byla skutečně tou báječnou mírovou cestou. Ale nějak tomu nedokážu věřit. Nějak vidím jen další kšeftaře ve velkém, kteří se derou k lizu a kteří pro změnu nejsou z MMF, ale z Číny.

  1. Pro Šárí 18.6.2015 (7:53)

   Existuje termín – výplach mozků. Znáš to?

   Můj kámoš byl v Rusku nedávno. Lidé, se kterými se setkal na něj působili jako…., hledám výraz…., semknutí! Řekla bys, že jeho přímá zkušenost je výsledkem propagandy? Putin je státník s obrovskou podporou. I ve výzkumech mimo Rusko to tak bývá.

   A např.USA. Sud střelného prachu. Na jihu hispánci a černoši, ti ostatně všude, na západě Číńané. A co zadluženost této velmoci. V nějaké tabulce z wiki jsem našel toto:

   Hrubý dluh v % HDP
   Země 2007 2010 2011
   USA 62% 92% 102%

   Nemusí to být pravda, že?

   Jakou roli v možnostech válčení USA hrají tzv.petrodolary? Považuješ to za nejvíce vychytralé a nebo jako logický a správný nástroj vyspělé ekonomiky? A co třeba rekordní produkce opia v posledních létech pod laskavou kontrolou USarmy a CIA /a i naší/ v Afghanistánu? Považuješ to za špatnost a nebo skvělý výdobytek laskavého vedení USA a jeho spojenců. A dodám, a to ty asi víš, že peníze za drogy jsou v ekonomikách těmi „nejčernějšími“ a k čemu slouží je nasnadě.

   Tu Ukrajinu sem moc nepleť, i když sorry, je v tématu Vendovic článku. Jen drobně, tzv.anexe Krymu a tzv.anexe Havaje. Jaký vidíš rozdíl? To již nenapíši nic o Kosovu.

   Ahojky.

   1. Rozumíte klasickému českému úsloví „vyhánění čerta ďáblem“, které jsem uvedla ve své příspěvku? To prosím znamená, že si ani USA neidealizuju. Chápete? Nestraním jedněm ani druhým. Havaj jako Ukrajina. USA jako Rusko, v podstatě všechno jedna pakáž.
    Je to teď srozumitelné?

    Přiznávám ovšem, že kdybych si měla v současnosti natvrdo vybrat, ke komu se přiklonit, byly by to pořád USA, pokud by další variantou byly Čína nebo Rusko.

    Co se týče podpory Putina-Stalin byl taky státník s obrovskou podporou. Mnozí Rusové po něm pláčí dodnes. A jaký z toho měli konkrétně třeba Češi prospěch? Komunistickou diktaturu.

    1. „Havaj jako Ukrajina…..“ To je někdy ta ženská nedůslednost, neříkám nepozornost. Havaj – Krym, proč to měníš na Ukrajinu?
     A Stalin? Kdo rozhodl o poválečném uspořádání Evropy?

    2. Jedna vzdělaná a zkušená paní odpovídá na otázky zde :

     http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vse-se-otrasa-Tereza-Spencerova-a-dlouha-rada-veci-ktere-mohou-zmenit-svet-tak-jak-ho-zname-380128

     Předposlední otázka na ni:
     Na americkém velvyslanectví v Praze je k vidění draft dohody TTIP. Raději tam ale nechoďte, protože vám ji neukážou: Smí ji vidět cca asi 1000 vyvolených špiček naší země. Nesmějí si ji kopírovat, musejí si ji zapamatovat. A nejde o útlou knížečku. Co vás po vyslechnutí této informace napadá?

     Její odpověď :
     Na tom mě nejvíc překvapuje, že máme v zemi tisíc „špiček“, osobně bych to hádala, že „prověřených“ bude méně. Ale jasné je, že je to jen další důkaz mravního bankrotu současné západní „demokracie“. O nás bez nás. Na to jsme my Češi zvyklí od Habsburků, pak od Mnichova, pak z osmašedesátého, takže se vlastně neděje nic nového. Ale vážně – TTIP je poslední pokus amerických korporací se ještě ekonomicky zmátořit a vnutit někomu poddajnému svou vůli. V případě asijsko-tichomořské TTP se jim to nepovedlo, protože všechny zájemce jim přetáhli Číňané, a tak už jim zbýváme jen my. Poté, co se Latinská Amerika postavila na zadní, se nálepka „zadní dvorek Ameriky“ přesouvá na Evropu. Co za to budeme mít? Třeba Monsanto, superdrahý zkapalněný zemní plyn z USA a krach spousty evropských firem. Jupí!

     – – – – – – – – – – –

     Pokud by to byl „ten poslední pokus“, co by mohlo následovat po něm, v případě jeho neúspěchu. Kobyla USA a spol. by začala nějak více „umírat“ a o to více kolem sebe kopat?

     Stále jsem pro maximální mírová řešení všech problémů, pro co největší použití spravedlnosti, a to na bázi politické korektnosti mezi státy. Kdo ví, co to TTIP vlastně je? Proč to není uvedeno ve známost všem lidem, když to má být tak výhodné? Jak říkal ten hasič v „Hoří má panenko“ – nepodceňujte lidi, lidi nejsou blbí. Proč nám to nevysvětlují analytici, glosátoři, komentátoři, ekonomové, politici svým voličům, kteří je volili.

     Od těch posledně jmenovaných je to přinejlepším „podozrivé“.

     Václav Žáček /Venda/

     P.S. – vyhánění čerta ďáblem. To je výmluva, to je nihilizmus. Člověk musí jednou pochopit, že ne oko za oko, zub za zub. Vývoj tím směrem již dále nemůže jít.

    3. Vendo, jaké zas oko za oko? Jak jste z mých příspěvků k něčemu takovému došel?

     Přemýšlíte vůbec nad tím, co čtete? Zřejmě ne, jak vidím. V tom případě to už dál nemá cenu.

    4. Když toto vyhánění čerta ďáblem nepochopíte na stále opakujícím se příkladu a principu oko za oko, zub za zub, tedy ve svém důsledku žádné pozitivní řešení, jen svět zla, odplaty……, kdy nedojdete svět k ničemu, kde by měla být spíše láska a nový pohled na budoucnost, kdy čerta nahrazuje ďábel, kdy za vyražený zub je vyrážen druhému zub, za oko oko, tak to fakt nemá dále cenu.

     Souhlasím.

     Působíte, Šárí, nějak popuzeně. Nejsem za tento můj pocit ale nijak rád.

     Upřímně, děkuji za Vaše vstupy, které tu vedly některé účastníky diskuze k zamyšlení.

     Václav Žáček /Venda/

    5. Kdo rozhodl o poválečném uspořádání Evropy? Tak například Stalin, mimo jiné.

     Jinak doporučuju nastudovat mužsky důsledně dějiny Ukrajiny, chytráku.

    6. která řekla, že to nemá cenu.

     O poválečném uspořádání Evropy rozhodli spojenci. I Stalin. /Teherán, Jalta, Postupim /

     Venda zmiňuje v článku Ukrajinu, já jsem napsal o Havaji a Krymu, o anexi, kterou dělí od sebe více jak sto roků. A ptal se, jaký v provedení těchto anexí vidíš rozdíl ??

     Tak čauky, když neodpovíš, nic nenadělám.

    7. Vážně zkuste Wikipedii. Dozvíte se tam překvapivě o tom, že Ukrajina byla pod ruskou nadvládou už před nějakým tím stoletím. A že to nebylo nijak dobrovolné ze strany Ukrajiny.

 11. Kdo rozhodl o poválečném uspořádání Evropy? Tak například Stalin, mimo jiné.

  Jinak doporučuju nastudovat mužsky důsledně dějiny Ukrajiny, chytráku.

 12. Nemam obavu o Rusko a rusky lid,i presto ze evidentne se je jiste kruhy snazi „znicit“. Rusove se o sebe postaraji.Spise mam obavu ,jak dopadne maly xenofobni narod uprostred Evropy,ktery jiz davno neni hrdym samostatnym statem,ale jen jakymsi prekladistem s totalne zkorumpovanym politickym systemem.A co hur,s lidem resicim co kdo kde kdy a jak nam cechum udelal,misto objektivniho posouzeni dnesni reality.
  Ti zatracovani rusove,maji na rozdil od nas opravdu na co byt hrdi. A politiky jako Putin ci Lavrov jim jen muzem tise zavidet.

  Tak hezky den vsem
  Хорошего дня. :-))

  1. Tys nám to teda nandal. Nebýt těch dobráku z USA kde si odejitý, tak ten hrdý samostatný národ jsme.

   1. Jak tomu mám Matrixi rozumět?

    Nebýt těch /kterých/ dobráků z USA, tak ten hrdý samostatný národ jsme. Vládních činitelů nebo obyvatel USA celkem?

    A v jaké fázi vývoje našich vzájemných vztahů platí podle Vás to „nebýt jich“? Před 1.světovou válkou, před 2.sv.v., v roce 1968, v r. 1989, až nyní ?

    Díky.

    Václav Žáček /Venda/

    1. Po druhé světové nás nechali Rusům a po 89 nás ovládají.

    2. Matrixi, již jsem psal o používání KDYBY.

     Výsledek 2.světové války, tedy rozdělování sféry vlivů, asi nemohli ovlivnit. I když to mnozí nedávno zpochybňovali, Rudá armáda osvobodila většinu území ČR /ČSR / a tzv.nárok SSSR nebyl zřejmě zpochybňován, ani Angličany, ani Francouzi. Tyto evropské státy nás ostatně nechali již podruhé po pár rocích tomu silnějšímu ??!!

     To jejich ovládání po roce 1989 jsme si / ti rozhodující o naší politice / nechali radostně líbit. Kam to nyní může pokračovat, jaký na to máte názor?

     Díky

     Václav Žáček /Venda/

   2. Matrixi,Vy osobne mate nejaky problem ? Proc hned ta jizlivost,vzdyt ze US je tim skutecnym agresorem ,to se snad shodnem oba,ne ? A ze „sem tam odejity“, inu jako statisice jinych jsem se k tomu v 90. letech rozhodl.Dnes bych neco takove neudelal,a castecne me to i mrzi ze sem se tak rozhodnul.Mohu Vas vsak uklidnit,takovych „nespokojenych“ zde zacina byt vice,a nejen z rad imigrantu.

    Mimochodem,mrknete na tohle https://m.youtube.com/watch?v=tkgbHfbPk4E
    .. znam lidi,co to zde jiz radeji „balí“ ..

 13. Každý, kdo je pravdivý, ale zdůrazňuji že „na povrchu“ musí jasně vidět, že Rusko momentálně hraje anděla.

  USA momentálně jednoznačně hrají čerta, podle všech zevních měřítek a celý svět se od nich začíná odvracet.

  Šárí to říká dobře, jsou to dvě nohy jednoho draka a účelem je vyvolat napětí, rozkol, válku.

  Situace houstne a těžko říct, jak to bude. Konfrontaci se nejspíš nevyhneme, všechno tomu napovídá. Jaderná nebude, toho se nebojme, možná někdo dostane lokální lekci a to skutečný agresor. Tady se to obvykle jeví jinak. Tak je psáno v knihách Nového zjevení.

  Každopádně celé tohle divadlo předznamenává druhý příchod pseudotvůrců, což je ten dravec z moře. Bude to zinscenováno jako druhý příchod Ježíše Krista, ve smyslu „Syn Boží“, když chodil před 2000 – léty po zemi.

  Takové jsou vyhlídky do budoucna podle mě a doporučuji nastudovat vše, co o tom tehdy říkal Ježíš Kristus, ten pravý Bůh, který učinil své Božství lidským a následně to lidské učinil Božským.
  Tady malá ukázka z Lukáše 21:
  20 Když uvidíte, že Jeruzalém obkličují vojska, tu poznáte, že se přiblížila jeho zkáza.
  21 Tehdy ti, kdo jsou v Judsku, ať uprchnou do hor, kteří jsou v Jeruzalémě, ať z něho odejdou, a kteří jsou po venkově, ať do něho nevcházejí,
  22 poněvadž jsou to dny odplaty, v nichž se má naplnit vše, co je psáno.
  23 Běda těhotným a kojícím v oněch dnech! Neboť bude veliké soužení na zemi a hněv proti tomuto lidu.
  24 Padnou ostřím meče, budou jako zajatci odvedeni mezi všecky národy, po Jeruzalému budou šlapat pohané, dokud se jejich čas neskončí.
  25 Budou znamení na slunci, měsíci a hvězdách a na zemi úzkost národů, bezradných, kam se podít před řevem valícího se moře.
  26 Lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přichází na celý svět. Neboť mocnosti nebeské se zachvějí.

  Jenom takové drobné vysvětlení k předešlému textu:
  mocnosti nebeské se zachvějí: znamená zatroubení sedmého anděla, znamená dokončení fůze těla
  Ježíše Krista (svatý grál) s povšechností Nejvyššího. Nejvyšší se stal Pánem Ježíšem Kristem.
  Souvztaží s časem těsně před vánoci 1987 na naší planetě. Úplně nová přirozenost Boží, což značí změnu všeho. Počátek druhého příchodu Pána Ježíše Krista.

  Pro mě je to jasné, jak to bude. Celkem zajímavé jsou slova běda těhotným a kojícím v těch dnech. Jsou to ti dobří, kteří nejsou úplně pevně zakotvení v té skutečně pravdivé víře. Ti na tom budou nejhůř, protože čerti, ti si klidně mastěj mariáš a vůbec se o to, co se děje nestaraj.

  1. Nechci vám brát vítr z plachet, ale to se vztahovalo na skutečný Jeruzalém, který byl několikrát v minulosti vypleněn a tak jak je popsáno zničen.

   1. Matrixi,
    Vaše poznámka je typicky lidská a taky typicky hloupá. Evangelia Nového zákona jsou inspirována Nejvyšším, patří do těch 35-ti knih pravého slova Božího obsaženého v Bibli a mají skrytý duchovní smysl. V žádném případě se nejedná o skutečný Jeruzalém, jak si to myslí lidé.

    Týká se to poslední fáze odhalení podstaty negativního stavu. Na pozitivní lidi se budou pořádat hony, buď se skloní před šelmou, nebo budou zabiti. Má to ale háček,
    pozitivní lidi tu udržují jakž takž rovnováhu a jak jich bude ubývat, život zde se stane nesnesitelný. Jinak řečeno, živí budou závidět mrtvým.

    Nejsou to dobré správy a tak se ani nedivím, že se je snažíte vytěsnit. Jenomže schování hlavy do písku tomu nepomůže. Co ale dělat? Fakt nevím, každý dělá co
    momentálně považuje za vhodné.

    1. „Na pozitivní lidi se budou pořádat hony, buď se skloní před šelmou, nebo budou zabiti.“

     Mistře Karle, Vy nějak lpíte na lidském životě? To pomíjivé tělo člověka je pro nauku NZPJK tak důležité? To zabití pozitivních lidí má být nějakou hrůzou?

     Není něco mnohem důležitější a vyššího než je život hmotného „obalu“, tedy těla?

     Nebo si snad ukládáte své poklady tady na zemi a ne u Boha, kde na ně moli, rez a ani zloději /vrazi/ nemohou?

     Že Vy se asi staráte o ten zítřek, který bude mít svých starostí dost?

     Překvapil jste mne.

    2. Aleši,
     na lidském životě fakt nelpím a upřímně a sprostě řečeno, velice se mi uleví,
     až budu mít ty sračky za sebou.

     Jistě lze říct, že ve chvíli, kdy to budou mít ti pozitivní lidé za sebou, mají vyhráno, protože kdo zemře pro Jeho/Její jméno a nepřijme cejch šelmy, bude mít podíl na království nebeském. Určitě to nebude snadné a z evangelií
     je zřejmé, že takovým bude pomoženo, neboť si nemají připravovat „řeč“ dopředu.

     Na druhou stranu vím, jaké to je být typickým lidským tvorem, se všemi těmi specifickými nedostatky. Hlavně mám starost o ty těhotné a kojící, kteří budou mít správně našlápnuto, ale pod vlivem událostí se nechají svést.

     Taky je dobré se zorientovat v čase, o čemž mluví poučení od fíkovníku. Na tom pohořeli všichni apoštolové, neboť všechno očekávali ještě za jejich života. No,
     je to jinak, a zaručená informace spočívá v tom, že mocnosti nebeské se zachvěli
     těsně před vánoci 1987 našeho času. Před tím se to stát nemohlo, neboť třeba z toho Lukáše je patrné, že soužení „posledních dní“ jsou následkem této události.

     Zatím se o tom všem bavíme pouze v teoretické rovině. Ovšem pozor, přijde to nečekaně, jako zemětřesení a všechno bude jiné. Až to přijde, pak je možné počítat s tou generací z fíkovníku, což podle mě je cca čtvrt století.

    3. Karle, píšete :“na lidském životě fakt nelpím a upřímně a sprostě řečeno, velice se mi uleví, až budu mít ty sračky za sebou“
     Když se těšíte na směr Hluboká pod zemí, že tak lpíte na Novém Zjevení a poučování o něm a ulevujete si tady do hněda v diskuzi. Až ty zmatky NZPJK budete mít za sebou, tak se Vám uleví ještě za živa. Život tak špatný není, záleží na pohledu na něj. Smyslem není konečná stanice, která je jistá, ale sama jízda.

    4. Pardale,
     život tak špatný není, záleží na pohledu na něj. No, to máte sice pravdu, ale určitě platí, jak pro koho. Stačí se jen podívat na jakékoliv správy a trošku se nad tím zamyslet.
     Když to řádí u sousedů, předstíráme, že nám se to stát nemůže. Jenomže může a pak se názor většinou změní. Že zrovna mě se to zatím netýká neznamená, že si neuvědomuji v jak hnusném světě jsem.

    5. „na lidském životě fakt nelpím a upřímně a sprostě řečeno, velice se mi uleví,
     až budu mít ty sračky za sebou. Jistě lze říct, že ve chvíli, kdy to budou mít ti pozitivní lidé za sebou, mají vyhráno, protože kdo zemře pro Jeho/Její jméno a nepřijme cejch šelmy, bude mít podíl na království nebeském. Určitě to nebude snadné a z evangelií
     je zřejmé, že takovým bude pomoženo, neboť si nemají připravovat „řeč“ dopředu.“

     Pane Karle, pokud Vám tento světonázor zajistilo čtení NZPJK pak musím toto učení odmítnout jako velmi zavádějící. Vám Vaši víru brát nemohu a ani nechci, ale píši to zde pro ostatní.

     Lidský život je ohromný převeliký dar a lze jej vidět i jako přípravku, školu na možný další život, spíše však na „vstup do Království“ a to už klidně za fyzického života v těle, jenže to není zadarmo. Rozhodně nevím, jak člověku v tomto může pomoci sebelepší duchovní výklad, když nepozná/nezmění sám sebe, tedy pokud se „nenarodí znovu“. Starý způsob života umírá a zároveň se rodí nový, širší, láskyplnější. Vědomí se rozšířuje, tak je tomu postupně, to jsou obecné znaky duchovního rozvoje i když existují i větší skoky, každá cesta je svým způsobem odlišná jak je odlišný každý z nás. „Ježíš mu odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží.“ Nikodém mu řekl: „Jak se může člověk narodit, když je už starý? Nemůže přece vstoupit do těla své matky a podruhé se narodit.“ Ježíš odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího. (Jan 3,3-5)

     Téměř fátalní omyl církve spočívá především v tom, že tyto stavy spojuje POUZE s dnešním pokřtěním/biřmováním a vstup do království Božího slibuje až po fyzické smrti.

     Nový zákon a Zj.sv.Jana rozhodně neberu jako zašifrované proroctví, ale návod jak dobýt království nebeské (lze chápat i jako vládu Boží nad sebou, poznat Boha) a informace, že jej máme hledat především. Ježíš učí lásce k Bohu a k bližním (tedy odvádí člověka od něho samého) a zřejmě ví proč. Všimněte si, že novozákonní Ježíš nelpí na nějakém pevném dogmatismu, ale jde si pro každého člověka doslova tam „kde se duchovně nachází“. Toto je životní pravda a i má osobní zkušenost, toto žádná sebelepší nedokáže poskytnout a nahradit.

    6. Mystiku,
     musím uznat, z těch Vašich pár příspěvků, že do toho celkem vidíte. Ale vycházíte z nesprávných předpokladů.

     Naše planeta není školka pro nebe, ale naopak pro pekla
     Život na naší planetě nestvořil Bůh, ale pseudotvůrci za pomoci ukradených znalostí Boží tvorby. Je to jejich hlavní zbraň, tedy především lidské tělo (ostatní jsou jen souvztažné kulisy) v boji proti Bohu a Jeho pozitivnímu stavu.
     Naše planeta je umístěna na zvláštní místo mezi pravé stvoření a zónu vymístění. Platí zde hmotné zákony zóny vymístění (všechno naopak proti pravému stvoření).
     Bůh se vtělil do lidského těla Ježíše Krista, tedy do nepřátelské formy
     a na nepřátelské území. Porazil to tělo a vzal si ho s sebou. Přetvořil
     to tělo a vpojil ho do Svojí Absolutní přirozenosti, čímž se stal
     Pánem Ježíšem Kristem.

     To máte jen tak stručně výcuc toho nejdůležitějšího, v čem se podle mě
     mýlíte.

     Pojem narodit se znovu myslím chápete správně. Odhodit všechny nesprávné pojetí víry a přijmout tu pravou. Můžete se svým vědomím přiblížit pozitivnímu stavu, ale úplně tam být nemůžete. Je to pro lidské tělo, které souvztaží s těmi nejhoršími nepravdami a zly smrtící.

     Lidský život je ohromný, převeliký dar. No, jak se to vezme. Z hlediska
     pravého stvoření určitě, protože se názorně a zkušenostně vidí a chápe,
     jak to vypadá, když nikdo nic neví o Bohu, nebo když životu vládnou nepravdy o Bohu. Takové poučení má cenu zlata.
     Na druhou stranu, být v tom přímo účasten, není podle mě zrovna nic moc. Učebnice dějepisu o tom říkají myslím dost.

    7. ad „Vaše poznámka je typicky lidská a taky typicky hloupá.“

     S tímto byste měl být opatrný. Vysvětlení evangelií dle Vašeho učení, alespoň to málo co jsem od Vás četl, mi přijde velmi nedokonalé, podobných vysvětlení lze vymyslet mnoho, ale to je problematika asi všech duchovních knih. Pravý zdroj je pouze uvnitř.

     Např.Zjevení sv.Jana předpokládám, že pojednává především o vnitřních proměnách při zasvěcování. Na druhou stranu to je zase moje chápání proti tomu Vašemu, tedy to nemá cenu se takto dohadovat. Jen upozorňuji a velmi nesouhlasím s Vaším strašením o zabíjení a o tom, že musí být hůře apod. jakkoliv předpokládám, že to tady nikdo nebere vážně.

     Mimochodem, živý člověk podle Nového zákona je člověk osvícen Duchem svatým, ten který poznal („realizoval“) Krista. Živým člověkem se může stát každý a byla to touha Pána Ježíše, aby následováním jeho příkladu člověk přestal být „mrtvým“, ale stal se „živým“.

    8. Mystiku,
     že se Vám jeví moje výklady evangelií nedokonalé celkem chápu. Snažím se svými slovy vystihnout podstatu toho, co je o tom psáno v knihách Nového zjevení.

     Pravý zdroj je pouze uvnitř. Ano s tím souhlasím, byl jenom uvnitř. Je především uvnitř, ale od vánoc 1987 je i vně, což otřásá základy stvoření. Každopádně správný řád stvoření říká, že to uvnitř definuje to vně.
     Co málokdo ví, že existuje zfalšované uvnitř, které se nazývá peklo.

     Pojem živý/mrtvý záleží na tom, jak se na to dívá. Z našeho hlediska je to jasné
     každému. Matrixovi to píšu v tom našem lidském smyslu.

     Jinak co se týče skutečné reality a duchovního smyslu Bible, být živým značí být duchovně živým, tedy být v pozitivním stavu, neboli v nebi.
     Být mrtvým značí být v negativním stavu, neboli v pekle.
     Být na zvláštním místě, tedy na naší planetě, která se správně nazývá planeta Nula, značí ani živý ani mrtvý.

    9. Mystik z 19.6.2015 (17:49): živý člověk (v dikci Bible) je člověk, který realizoval Krista …
     Ano, ještě že se tu najde alespoň jeden …

 14. Karlovi, ktorí plače nad nerozliatym molokom:

  Zo starého Jeruzalema zostal len ,,akýsi“ Múr, kde Židia nariekajú nad strateným osudom ,lebo ich ,,opustil“ Hospodin, ktorého si sami pre seba ,,stvorili“ na svoj obraz…

  Ilúzia o ,,Čističovi“, ktorý im bude pomáhať do skonania sveta sa vytratila a posledná nádej zakapala….

  Čo teraz ? No zostáva jediná šanca. Vymyslieť si nového a účinnejšieho Hospodina ktorý modernejšími metódami zabojuje a fertig Maryška…

  Potom aj kresťania, mohamedáni, Svedkovia Jahvoví, ako pokročilí odpisovači, si už nájdu cestičku, ako nový Hospodin zase ,,oplodní“ nejakú nevinnú Židovku sa zrodí sa nový Ježišťok a znovuzrodený Pavol-Šavel to zase dá richtigu…

  Tak nám Pinokia pomáhaj…

  1. Gilgamešova Noho,

   napsal jste pod posledním článkem pana Šupy toto: „Ja som Tvoj Boh- Hospodin…
   Ano, pre Izraelitov bol možno, „svetlom na konci tunela“, ale pre vzdelaných ludí 21. storočia, ktorí nemôžu pochopiť židovstvo a ich kultúru, i keby sa ,,roztrhali“,“je“ niečim nepochopitelným.. .“ Můj dotaz: Pokud jste i Vy tím vzdělaným člověkem 21.století, říkáte i za sebe, že židovstvo a jeho kultura je pro Vás nepochopitelná? Děláte něco pro to, abyste ji, jako vzdělaný člověk, pochopil a nebo z nějakého, mne neznámého důvodu, je cítíte jako ten příslovečný trn v patě. Pokud ano, proč?

   Pod stejným článkem jste diskutujícímu Davidovi napsal : „Dávid zabrdol do oblasti, ktorú Hospodin z celej svojej duševnej ,,duše“ neznáša, i keď len teoreticky ….. .“ Můj dotaz, jak to víte, jako ten vzdělaný člověk 21.století, ale ten co nechápe židovského Hospodina, co ON z celé své duševní duše nesnáší??

   Zkuste se ale prosím oprostit ve Vašich případných odpovědí Vaší terminologie, jako pojmenování Netvora z hlubin vesmíru, Hospodina jako báťušku Hospodina, židovského Jahveho, Zeměvajci, Sodomky a Gomorky, Nebeského Taťuldy, od PLYNOVÉHO Monštra – Ducha svätého, Ježišťoka, prostě je nepoužívat a objasnit nám některým, píši jen za sebe = já mám zájem, jaký Vy máte pohled na pozemský život, proč tu vlastně existuje, proč tu je člověk a má-li, podle Vás, jeho život nějaký smysl a jaký?

   Je to sice trochu od tématu mého článku. Ale pana Karla jsem nepřímo k informaci, jak situaci vidí dle NZPJK vyzval.

   Pěkný den.

   Václav Žáček /Venda/

 15. Načetla jsem si něco o AIIB a Hedvábné stezce z jiných zdrojů. Doporučuji to všem. Bez obdivného áchání nad Čínou a řečí o našem vzorném vazalství Emeriky alá Czechfreepress se najednou ukazuje, že je to docela zajímavý projekt. Uvidíme.

 16. p. Venda píše :

  …a objasnit nám některým, píši jen za sebe = já mám zájem, jaký Vy máte pohled na pozemský život, proč tu vlastně existuje, proč tu je člověk a má-li, podle Vás, jeho život nějaký smysl a jaký?

  To je vážna výzva a sám som v rozpakoch, keď sa mám konkrétne vyjadriť na Vaše otázky.

  Podľa môjho názoru vznik vesmíru ako celku a vznik ,,života“sú dve veci, ktoré sú vynútené premenou kvantity na kvalitu.

  Podľa mňa vesmír tu bol odjakživa, nebol k tomu potrebný BOH a bude tu a to pozor ,,len dočasne“, pretože ,,nič nie je nekonečné“…
  Umierajú slnká, umierajú galaxie, a vzniká nová kvalita : Čierne diery, temná hmota, temná energia, a temná gravitácia…

  Poznanie ludstva je ako hyperbola, ktorá sa k časovej osi blíži, ale nikdy sa jej nedotkne.

  Toto je aj OSUD poznania ludstva. Bude sa stále približovať k ose poznania , ale nikdy ju nespozná..

  Kruté ?

  Nie, ak je človek len trochu múdri, musí sa skloniť nad tým, že ovocie Stromu poznania bolo len ,,nakusnuté“ Evičkou a Adamom, ale ostatné ovocie na strome bolo ,,nezožraté…

  Je som presvedčený, že tajomstvo vzniku vasmíru a života nebude už nikdy odhalené..

  A verte, že takto je to FASA, lebo keby sa tak stalo, človek by skantril celý vesmír a aj život v ňom, pretože väčšieho Netvora, ako je človek, ešte nikto ,,nevyšlachtil“…

  1. Díky za odpověď, ve které jste se udržel v takovém vyjadřování, které se musí líbit.

   Díky i za nahlédnutí do Vašich představ.

   Jen jedno je nějak nepochopitelné.

   Píšete:
   „Podľa mňa vesmír tu bol odjakživa, nebol k tomu potrebný BOH a bude tu a to pozor ,,len dočasne“, pretože ,,nič nie je nekonečné“…“

   Jestliže je tu vesmír odjakživa, tak tedy nebyl nikdy nijak stvořen, zrozen a tak je logické, že by neměl mít ani konec. Není k tomu žádný důvod.

   A píšete, že: „Umierajú slnká, umierajú galaxie, a vzniká nová kvalita : Čierne diery, temná hmota, temná energia, a temná gravitácia…“

   Jak jste na to přišel? Že Vy si to, pane Gilgamešova Noho, jen tak myslíte?

   Václav Žáček /Venda/

 17. Situace ve světě se neustále vyvíjí. Neustále se mění i člověk.

  Do chápání světa a i pod můj článek se hodí i Klausův projev z Petrohradu :

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klausuv-projev-o-ruske-ceste-a-problemech-Zapadu-ktery-okamzite-vzbudil-rozruch-Prectete-si-jej-poprve-cely-cesky-380509

  Co kdo věděl před desíti léty, že tady bude horký problém – Evropa, NATO, Rusko, Ukrajina, Blízký Východ, severní Afrika, imigrace, zadluženost, umělé peníze, blízkost války.

  I ten Klausův projev mne utvrzuje v tom, že je potřeba se na řešení problémů domlouvat. Nevyhánět čerta ďáblem, nechtít stálou odvetu oko za oko, zub za zub. Na tuto planetu /jinou s vědomým životem neznáme / nelze pohlížet jako na planetu nula. Proč jsme tady? Abychom v pomíjivém životě získali pocit, že tu vytvoříme trvalý svět? Jedině tady, ne v nebi, rozhodujeme o tom, jestli pak půjdeme do nebe nebo do pekla. Když přijmu Karlovu terminologii.

  Jan Werich řekl :
  „Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.“

  Co dodat? Člověk přišel na svět proto, aby poznal sám sebe. Ne, aby uměl podle knihy vysvětlovat Janovo zjevení a pro každé vysvětlení listoval ve stránkách a hledal, jak a proč důležitě vztyčí ukazovák.

  Každý tu jedná sám za sebe a každý, jak jsem psal Davidovi, si obhospodařuje svoji úrodu a sklidí její plody. Na každém jednotlivě záleží, jaká to bude.

  Václav Žáček /Venda/

  1. Vendo,
   Babylon začíná tak trochu praskat, je to vidět všude kolem nás. Je to fakt dobře a jen houšť
   a rychleji.

   Zfalšované nezachráníte, skončí tam kde má, v ohnivém jezeře.

 18. p. Venda píše :

  …..Každý tu jedná sám za sebe a každý, jak jsem psal Davidovi, si obhospodařuje svoji úrodu a sklidí její plody. Na každém jednotlivě záleží, jaká to bude…

  Nie je to celkom tak, pretože Homo kazisvet už má v génoch, nenávisť voči inej rase, náboženstvu, iným názorom, ale už pochopil, že aj ,,kolektív“ má svoju silu
  a preto sa už od pradávna združoval a tak sa mu darilo lepšie boriť, vraždiť, lúpiť a prenášať ,,svoje“ názory na svet , iným…

  Aj združovanie podla náboženstva je v rozpore s individualizmom, pretože dobrovolné, či nedobrovolné prijímanie názorov ,,elity“, je výhodné pre tých, ktorí tvoria ONÚ náboženskú elitu.

  Nič iné sa nedeje ani katolíckej hierarchii, ktorá sa už dve tisícročia priživuje na ,,umeline“ typu p. Ježišťok, ktorého vraj svojim ejakulátom spolu v Marienke ,,upiekla“ Nehmotná nebytosť…

  O nič lepšie na tom nie sú ani Mohamedáni, pretože nové vedecké výskumy hlavne z Nemecka jednoznačne dokazujú , že aj Mohamed bol len ,,vyšúlaný“ na záchode po desiatkach rokov od jeho údajnej smrti. Aj tam mali svojho Pavla…

  Viď kresťanské cirkvi, pripečených mohamedánov, či Židov, ktorí ešte aj po ,,smti“ Hospodina ho velebia, pretože ich ,,vymyslenina“ im pomohla vo vyčistení životného priestoru. Mám dojem, že pôvodný Hospodin bol zamenený v súčastnosti za politiku USA, ktorá tiež pomáha ,,čistiť“ ich priestor, ako volakedy Nehmotná nebytosť…

  Tak nám Pinokia pomáhaj…

  Pozor, Pinokia je vymyslená mandželka ONÉHO Pinokia…

 19. Takové drobné upozornění pro ty, které by to případně zajímalo. Je ošklivo a tak kdo ví?
  Už několik let sleduji poselství Varování a nabyl jsem dojmu, že toto je pseudonové zjevení,
  které má přijít brzy po Novém zjevení. Brzy znamená v tomto případě cca čtvrt století.

  Bylo ukončeno, s tím, že je to celé a poslední dovětky přichází skrze šest jazyků, český je mezi nimi. Poslední dobou je v těch českých veliký zmatek, bude se mazat, z obav, že přenos poselství napadl jakýsi duch Jezábel.
  Co se týče Česka, jsou tam docela zajímavé informace. Rozhodně bych ale nevěřil tomu podpisu,
  je to podle celého obsahu Varování podvodník. To však neznamená, že se to nemůže stát, právě naopak.

  Tak bohužel, ty poslední byly už smazány, můžu Vám říct, že byly fakt divné a i já si toho všiml. Zachovalo se momentálně do čísla 85. Bylo jich tam 109.
  https://petrabostlova.wordpress.com/2015/04/28/poselstvi-pana-jezise-c-85-jste-navzdy-soucasti-me-nejuzsi-rodiny/

 20. Když už jsem se dneska tak rozkecal, je vhodné zmínit to, co se děje kolem Babiše.
  http://www.novinky.cz/domaci/372895-nahnevany-babis-sincl-je-normalne-zlobbovany-rakovina-je-vymluva.html

  Ten slovní základ bab tam je, ať si každý říká co chce. A Babylon je nepravda!
  Tady takový zajímavý článek o něm:
  http://denikreferendum.cz/clanek/20605-babisova-firma-znicila-svemu-konkurentovi-urodu-za-ctyri-miliony
  Zatím je to neutrální, protože Babiš se jeví jako oblíbený. Uvidíme, jak to bude dál.

  Možná Venda by nám mohl něco říct, když už má ty spojnice do vysoké politiky, je pochopitelné, že si to nechá pro sebe a tak je třeba číst mezi řádky.

  Další dnešní významná událost je zde:
  http://www.novinky.cz/domaci/372893-na-obloze-se-vecer-objevi-netradicni-seskupeni-planet-a-mesice.html

  Půjdu se podívat, jaké je rozložení sil a nechám to na sebe působit. Jupiter je jednoznačně vládce negativního stavu a Venuše značí lásku k Pánu Ježíši Kristu. Co značí měsíc ve tvaru D úplně jistě nevím, uvidíme ke komu bude břichem přikloněn. Venuše je jasnější. Jen doufám, že nebude zataženo.

  1. V podvečer jsem se vrátil k PC. Něco sem bylo v diskuzi přidáno, většinou mimo téma, ale to nevadí.

   Chválím příspěvek mystikův. Je z „mé“ krevní skupiny.Díky.

   tady je něco z večerního ruského Sputnika :
   http://cz.sputniknews.com/svet/20150620/578318.html
   Obzvláště ten finanční údaj je zajímavý.

   Také probleskla dobrá zpráva, že Němci a některé důležité firmy se domluvili na výstavbě nového plynovodu po dně Baltu. Ještě se nestaví, ale v politice bude vždy dobré, když bude vítězit spolupráce.

   Také je asi opět dobrý pan Pjakin, nemám to ještě celé odposlouchané.
   http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-06-2015/

   Dobré je to, že si mohu opakovat ruštinu. A také hned v úvodu hovoří o Číně.

   Pěkný a klidný večer a dobrou meditaci. Nezapomeňte na Venuši, Jupiter a Měsíc. Vypadá, že bude jasno.

   Václav Žáček /Venda/

  2. Na základě čeho tvrdíte, že Jupiter je jednoznačně vládce negativního stavu? Vnímáte to tak? Nebo jste se to někde dočetl?

   1. Kolemjdoucí,

    Vnímám to tak. Toto jsem se nikde nedočetl. Jupiter je ten samý co Zeus a tak dál směrem dozadu. Prostě král pohanů, jenž se v čase vyvíjel. Vládce blesků a třeba i těch ss.

    Co se týče planetární souvztažnosti, je poměrně blízko a je ze všech největší. Což značí
    veliký vliv na nás a to nemluvím o přisluhovačích, jeho měsících, je jich spousta. Co je celkem zajímavé, že ostatní planety mají jména jeho sourozenců, dětí, rodičů a tak nějak.

    Celkem zajímavé počtení je o Jupiterově efektu, který se udál v roce 1982. Je to krátké a doporučuji přečíst:
    http://www.pomoc-lidem.cz/poselstvi_z_nitra.htm#1

    Další, čehož jsem si všiml v Novém zjevení je toto. Vztahuje se to k tomu dni Jupiterova efektu a k výkladu o zradě křesťanství. Kopíruji z Nového zjevení:

    Co se však týká osobního osudu Pavla / Šavla, ať je nyní dáno na vědomost, že se konečně obrátil do pozitivního stavu ze své svobodné vůle a volby, a to v době, která na vaší planetě odpovídá datu 10. března 1982. Jeho obrácení bylo velkým vítězstvím pro pozitivní stav a ohromnou porážkou pro pekelné mocnosti. V přítomné době Pavel je spolu s ostatními apoštoly Pána Ježíše Krista horlivým stoupencem a zvěstovatelem Nového zjevení po všech oblastech Stvoření. Je vyslancem Pána Ježíše Krista v peklech, odkud je schopen vyvést mnohé duchy, co se chtějí ze své svobodné vůle a volby obrátit do pozitivního stavu. Pavel je velmi šťasten a vděčný za skutečnost, že pravda o jeho roli ve všem vylíčeném dění vychází úplně najevo. Je neustále přítomen s tímto zprostředkovatelem při přenášení této dávky Nového zjevení od Pána Ježíše Krista. Dobrovolně na sebe vzal úkol okamžitě jej šířit po celém duchovním světě, mezisvětě i v přírodním světě pravého Stvoření a v některých nefyzických oblastech zóny vymístění. Vnitřní obrácení Pavla předpovídá konečné obrácení tak zvaného křesťanství k Petrově principu – k Pánu Ježíši Kristu.“

    Nejspíš tomu nebudete bez znalostí souvislostí rozumět. K Jupiterovi to ale je, předznamenává to jeho konec.

    1. Váš výklad je Váš výklad. S kým rezonuje, nechť se jím klidně zaobírá. Já to nejsem. Jupiter je astrology nazýván velké štěstí, což by tedy samo o sobě nic neznamenalo
     Jedním z názorů je např. to, že Jupiter má pod patronací vladařskou sílu, sílu krále (vládce). Jeho vliv tedy nebyl na Zemi zatím nijak hluboce zužitkován, protože tu nepůsobí dostatečně kvalitní vladaři, kteří by vládli jednoduše řečeno v naprostém souladu s Boží vůlí. Míchají tam stále vůli svou vlastní.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference