mapa stránek || vyhledávání

Naše vláda, područí, přísaha věrnosti jiným kruhům…, co si o tom myslet?

Můj stručný příspěvek vznikl na základě vlastní zkušenosti. Ale od počátku. Na pozadí aktuálních problémů, které zavánějí až válečným nebezpečím – Ukrajina + otázka imigrace z islámských zemí a Afriky – zůstává k řešení i opačný trend. Tvůrčí SPOLUPRÁCE států a národů, která by měla vše nebezpečné zmírnit a vytyčit si zcela jiné cíly, než je konfrontace.

První otázka, proč tomu tak není – cítí se někdo ohrožen, že by „nějaký“ světový mír a spolupráce lidí na zachování a zkvalitnění života přinesla některým omezení zisků? Asi ano.

AIIBNedávno pronikl do podvědomí lidí takový nový náznak opačného trendu, než jakým je válčení, nový až grandiózní projekt. Předesílám, že mírový. Je jim tzv. HEDVÁBNÁ STEZKA a s ní související dobrovolná účast státu i ve finančním propojení, v tzv. AIIB – Asijská banka pro infrastrukturní investice.

Mnoho lidí se nad tím určitě zamýšlí, víc je však těch, kteří tzv. řeší válečné konflikty. Mimochodem, přemýšlejí nad následky a příčiny jsou jim zcela jedno – hlavně je to tak u politiků, kteří se snaží „dožít“ své volební období. Ale zpět k tomu velkému projektu.

Jsem již jen pasivním členem KDU-ČSL, ale zcela jasně jsem se přes Parlamentní listy optal místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, mimochodem, předsedy této strany, na objasnění, na jeho názor:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/jak-se-v-tom-orientovat-83304

Kopíruji:

Jak se v tom orientovat?

Místopředsedo vlády,

jsi vzdělaný muž. Prosím o pomoc při orientaci v zahraniční politice. Jeden americký novinář a publicista napsal: „Příklad Velké Británie, která jako jedna z prvních oznámila, že se připojuje k Asijské bance pro infrastrukturní investice (AIIB), následovala Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí a Německo. Dokonce i poslední bašta amerického neokonservativismu v Asijsko-tichooceánském regionu, Austrálie, jak předpokládá novinář, bude získána Čínou.“

Může ČR, a má na to vůbec finance, udělat tentýž krok? Uvažuje se o tom v naší vládě a nebo jsme s některými státy střední a východní Evropy takovými chudáky, že nemáme vůbec šanci?
A nebo nám stačí, že tam budou např. evropské státy, které vlastní = mají banky na našem území /Nizozemsko, Francie, Německo…./?

Děkuji za odpověď a příjemné svátky v kruhu rodinném.
Václav Žáček, člen KDU-ČSL

Odpověď

7. 4. 2015 14:46:04 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Ahoj Václave, o tom nic nevím, to ti asi spíše zodpoví ministr financí.

Bělobrádek

(Malé objasnění – s tímto dnes vlivným člověkem se znám již několik roků, byl mým nadřízeným – proto to vzájemné tykání)

Přiznám se, že mi tato odpověď od člena vlády nestačila a zeptal jsem se ještě jednou, již konkrétněji:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/AIIB-Asijska-banka-pro-infrastrukturni-investice-83552

AIIB-Asijská banka pro infrastrukturní investice

Díky bratře předsedo za odpověď. Jako člen strany jsem chtěl znát tvůj názor. Bohužel, budu se muset, podle tvého doporučení, obracet mimo naši stranu. Zvykl jsem si, že ani na vnitřní diskuzi KDU-ČSL jsi neodpovídal. Já ti položil celkem 24 dotazů, které zůstaly bez odpovědi.

Víš, které státy se přihlásily k AIIB? Aby ses nemusel ptát ministra Babiše, tu je máš. Austrálie, Rakousko, Ázerbajdžán, Brazílie, Dánsko, Egypt, Finsko, Gruzie, Maďarsko, Island, Izrael, Kyrgystán, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Turecko, Francie, Německo, Itálie, Lucembursko, Švýcarsko, Spojené Království /UK/.

Dovolím si ještě dva dotazy.

Myslíš si, z názvu této banky, že tam nebudou žádné prostředky pro vědu a inovace, tedy pro tvůj rezort?

Znáš, ve svém omezeném vnímání světa, jaké významné mírové infrastrukturní projekty, ten přívlastek mírový zdůrazňuji, se v rámci AIIB chystají?

Václav Žáček, člen KDU-ČSL 

Odpověď

15. 4. 2015 11:27:47 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Nazdar Václave, jak vidíš, na dotazy reaguji zde, emaily, FB a twittrem, což považuji za dostatečné. To nevím. To nevím, neznám.

A opět můj údiv, možná i pochopitelný. Místopředseda vlády, který má ve svém referátě výzkum, vědu, inovace, neví, nezná. Tento grandiózní projekt bude přece zaměstnávat i vědecké kapacity, projekční a výzkumné ústavy… atd.

Pro ilustraci tu dávám odkaz na více informací ze dvou článků – jen krátký úvod do problému. Samozřejmě, že si každý dokáže najít další a další zdroje.

Hedvábná stezka – gigantický projekt

Čína je zemí jiného řádu čísel – její finanční rezervy se blíží hranici čtyř bilionů dolarů. Když jsem řekl, že by se Evropská unie měla podílet na pekingské vizi hedvábné cesty, měl jsem na mysli podílet se na plánovaných investicích. Změnit přístup dřív, než nám opět ujede vlak. Oněch 60 miliard dolarů je jen startovací investice. Čína zažívá zlaté ekonomické období. Její HDP od zavedení prvních ekonomických reforem v roce 1978 vzrostlo třicetinásobně a z poměrně zaostalé Říše Středu se během dvou generací stala největší ekonomika světa. Aby si Čína tuto pozici světového lídra udržela i v budoucnu, oživuje bájnou Hedvábnou stezku, která spojovala Čínu s Evropou.   

Dle nedávno zveřejněného akčního plánu si Peking od tohoto projektu slibuje, že „díky rozvoji států ležících na obou stezkách, suchozemské a mořské, dojde ke změně světového politického a ekonomického prostředí“. A nejen to, Si Ťin-pching na ‚Boao Forum for Asia‘ prohlásil, že jeho země očekává, že během pouhých deseti let roční objem přepraveného zboží přesáhne 2,5 bilionu dolarů.

Velké mlčení

Tak už opravdu nevím co si mám myslet. Mainstreamová média zarytě mlčí o největším gigantickém projektu všech dob a místo něj nám oznamují, že schodek státního rozpočtu ke konci května vzrostl na 22 miliard korun a je dvakrát vyšší než vloni. Jak jej snížit to už neříká nikdo.

Přitom to chce pouze jedno. Stačí se zapojit do čínského projektu AIIB a vstoupit na obchodní Hedvábnou stezku.

V ČR se nad vstupem do gigantického čínského projektu rozprostírá zlověstné mlčení.
Mnoho Západních zemí pochopilo význam spolupráce na tomto mírovém projektu a stali se zakládajícími členy AIIB.

My se členy AIIB nestali a připravili jsme se tak o možnost spolurozhodovat o pravidlech, projektech a zvýhodněných investicích za miliardy USD.

Vzorní vazalové a chytré Západní zeměhttp://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/hedvabna-stezka-giganticky-projekt.html

A ještě další zdroj (mimochodem, pan Emil Kalabus píše velmi kvalitně):

Zakládající členové AIIB budou ovládat investice na Hedvábné stezce

Půjde Evropa po čínské Hedvábné stezce, nebo se smíří s podřízeností USA?

Čínská banka úspěšně rozkládá transatlantické spojenectví.

Hedvábná stezka byla dlouhá síť obchodních tras, které procházely napříč celou Asií ze Středomoří do Číny a Indie, představovala také informační a kulturní most mezi Evropou a Dálným východem.

Přestože v češtině se pro tuto obchodní trasu více vžil termín Hedvábná stezka, správnější označení by asi mělo znít Hedvábná cesta, protože jednotlivé karavany, které se po ní pohybovaly, čítaly obvykle stovky i tisíce lidí. Navíc také v ostatních jazycích se používají ekvivalenty slova „cesta“ (něm. die Seidenstrasse, angl. Silk Road, rus. Шёлковый Путь, šp. la Ruta de la Seda).

Do AIIB se hlásí národy, které chtějí kráčet po Hedvábné stezce

Proti vůli USA se mnoho zemí EU přidalo mezi zakládající členy asijské investiční banky AIIB. Zájem po Maďarsku vyjádřilo i Polsko, Česko zatím možnost zvažuje. V očích Washingtonu je nová instituce pákou Pekingu pro rozšiřování jeho hospodářského vlivu ve světě a konkurence Světové banky a Asijské rozvojové banky (ADB), kterou vede Japonsko. AIIB je nástupní stanice na Hedvábnou stezku. Kdo je členem AIIB bude spolurozhodovat o obřích investicích.

Nevyhovující podmínky MMF

V r. 2010 byl za podpory administrativy prezidenta USA Baracka Obamy rozpracován balík reforem struktury vedení MMF. Předpokládalo se, že zástupci skupiny BRICS dostanou takový počet kvót hlasů, který by spravedlivě odrážel jejich přínos do světové ekonomiky. Tento návrh reforem Kongres USA zamítl, protože většina republikánů pochybuje o nutnosti mezinárodní finanční spolupráce, a kromě toho, by tyto opravy posílily pozice Číny a oslabily pozice Washingtonu.

Tento příklad je příznačný, protože odpovídá pozici, kterou vypracovaly USA vůči Číně: od r. 2005 vyvíjel Washington na Peking neustálý nátlak, vyzýval „k odpovědnosti“ a dokonce označil Čínu za „globálního bezhlavého jezdce“. Odmítnutí reformovat MMF prohloubilo rozpory, a stalo se jasné, že USA si nechtějí rozdělit moc s ČLR.

Čína je unavena čekáním na to, že ji bude poskytnuta větší pravomoc v mezinárodních bankách, takže si vytváří vlastní příležitosti po celém světě. Je zapojena do vytváření rozvojové banky BRICS, alternativy SWIFTu, budování kanálu v Nikaragui konkurujícímu Panamskému kanálu, a nyní vévodí nové Asijské infrastrukturní rozvojové bance (AIIB).

Na slavnostním zakládacím ceremoniálu v Pekingu 24. října 2014 bylo 21 zemí, které podepsaly společné memorandum o vstupu do AIIB: Čína, Indie, Thajsko, Malajsie, Singapur, Filipíny, Pákistán, Bangladéš, Brunej, Kambodža, Kazachstán, Kuvajt, Laos, Myanmar (Barma), Mongolsko, Nepal, Omán, Katar, Srí Lanka, Uzbekistán a Vietnam. S malým zpožděním přistoupila k memorandu Indonésie – v prosinci 2014. Austrálie a Jižní Korea ustály extrémní tlak ze strany USA a v březnu oficiálně také přistoupily k AIIB. Přihlášku podal i Hongkong a ukázalo se, že členem bude i Tchaj-wan, ovšem jako Čínský Taipei.

Velký průlom nastal na počátku března, kdy George Osborne, britský ministr financí, oznámil, že Velká Británie je připravena půjčit peníze bance AIIB. Americká administrativa si tehdy posteskla, že tento krok „nebyl konzultován s USA“. Velkou Británii následovalo rychle Německo, Francie a Itálie.

Uzávěrka pro přijímání zakládajících členů byla 31. března. Spousta států to stihla: Egypt i Finsko, Maďarsko i Polsko, Rusko i Izrael… K dnešnímu dni má AIIB 57 zakládajících členů.

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/zakladajici-clenove-aiib-budou-ovladat-investice-na-hedvabne-stezce.html

 

Ještě jeden můj všeobecně pojatý dodatek, který považuji za důležitý. Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, která zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?

 

Václav Žáček /Venda/
 

hodnocení: 4.7
hlasů: 15
Tisk Tisk

321 komentářů

   1. Úhel pohledu je různý.
    U nás, kdekoliv ve světě jsou třeba i novináři, politologové, ekonomové či politici, kteří mají jiné názory než ostatní.
    Osobně bych chtěl problémy světa / a tím je i problém energií / řešit celoplanetárně. Ale to by se lidstvo muselo umět domluvit. Ale to by také musela určitá skupina lidí odstoupit od jimi preferované cesty zisků pro sebe, do svých vlastních kapes. A to ti co rozhodují, mají tu rozhodovací moc, neumějí. A je to stále a pořád vidět.

    Díky za příspěvek.

    Václav Žáček

  1. ad: Někdo neochvějně věří mocnosti za „velkou louží“, ale já jsem již důvěru ztratil.

   Hmm, zajímavý. No a co na to ten váš partajgenosse a guru Bělobrádek („MBA“)?..:-))

   1. Honzo, v čase diskuze kolem tohoto mého článku jste tu nebyl ani jednou. A tak si říkám, jestli jste ten článek vůbec četl? Je tam o Bělobrádkovi celkem dost a proto vlastně i vznikl.

    Vy jste mne kdysi „objevil“, pokud si vzpomínám, na Parlamentních listech.
    Já dnes objevil, s dlouhým zpožděním náhodně tento článek. Předseda KDU-ČSL byl ke mně dost ostrý…..

    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lzes-Ze-se-nestydis-zchladil-Belobradek-muze-ktery-se-predstavil-jako-clen-KDU-CSL-a-ptal-se-na-Syrii-348414

    Je to ale na delší diskuzi a ta námět mého článku přesahuje.

    Dobrou noc.

    Václav Žáček

    1. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet… Bratrstvo pokrytců.

    2. Cit.z článku.:

     “ Všechny dotazy na tebe mám za poslední roky zdokumentovány – tvé mlčení! “

     Vendo, Vy máte fakt podivné až zvrácené manýry a zájmy. Kolik spisů máte založených v šupleti, na co? co s tím?, kde to používáte? Tady žvaníte o duchovnu, ale to je vážně humus, čím se dokážete zabývat a ještě se s tím chlubíte.

    3. Cit.z článku.:

     “ Všechny dotazy na tebe mám za poslední roky zdokumentovány – tvé mlčení! “

     Vendo, Vy máte fakt podivné až zvrácené manýry a zájmy. Kolik spisů máte založených v šupleti, na co? co s tím?, kde to používáte? Tady žvaníte o duchovnu, ale to je vážně humus, čím se dokážete zabývat a ještě se s tím chlubíte.

    4. Anonymní,

     čerpáte z článku, který jsem dobrovolně poskytl zdejšímu anonymovi pod nickem Honza. Zeptal se přímo – co na to ten váš partajgenosse a guru Bělobrádek („MBA“)?.. – jeho příspěvek Honza 27.10.2015 (20:11)

     Naivně jsem se domníval, že ho to tak nějak zajímá, tedy proč jsem ztratil důvěru mocnosti „za velkou louží“. Odpověděl jsem mu – a výsledek je o pár řádků nahoře.

     Ale to je jiná věc.

     Vy se ptáte, co mám v šuplíku a vypadá to, že jste docela pobouřen – pobouřena?

     Jen dodám stručné objasnění, ač bych nemusel. Byl jsem členem celostátního vedení KDU-ČSL a na neveřejném interním diskuzním fóru této strany jsem pokládal i předsedovi strany Bělobrádkovi různé otázky týkající se domácí i zahraniční politiky. A když jsem nedostával odpovědi, začal jsem pokládat otázky na fóru Parlamentních listů. To je i základ mého článku, pod kterým se mne ptáte na mé „zvrácené manýry, šuple, co s tím dělám….? Anonymní, jste zvědavý člověk, ale více k tomu neřeknu, jen to, že jsem ze zajímavých skutečností sepsal tento článek „Naše vláda…..“ a za ním si stojím.

     Už jste tady někdy diskutoval – diskutovala? Pod tímto mým článkem je nick anonymní – je něco z toho Vaše a nebo se z nějakého důvodu, ač anonymní, nemůžete k Vašemu vstupu přihlásit?
     Anonymní 17.6.2015 (14:38)
     Anonymní 17.6.2015 (21:09)
     Anonymní 4.7.2015 (22:29)
     Anonymní 22.10.2015 (6:31)

     V každém případě Vám přeji pěkný večer a věřte mi prosím, že se ničím nechlubím. Ten dotaz na místopředsedu vlády jsem napsal a ten článek, kterým reagoval někdo z redakce Parlamentních listů, ten jsem nepsal.

     Myslím, že Váš výraz „žvaníte o duchovnu“ je zbytečně ostrý – pod tímto článkem v diskuzi není třeba hledat duchovno. Vy ho tam hledáte a nacházíte?

     Dobrou noc.

     Václav Žáček /Venda/

 1. ad: Vendo, Vy máte fakt podivné až zvrácené manýry a zájmy. Kolik spisů máte založených v šupleti, na co? co s tím?, kde to používáte? Tady žvaníte o duchovnu, ale to je vážně humus, čím se dokážete zabývat a ještě se s tím chlubíte.

  Prasata postupně soustřeďovala větší a větší moc, až nakonec vládla v čele s diktátorem Napoleonem stejně přísně jako lidé. Přeučila ovce jejich přikázání na: 4 nohy dobré, 2 lepší a začala chodit po dvou. Sedm přikázání nakonec změnila v jedno: Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. (G.Orwell – Farma zvířat)

 2. Komentáře Oskara Krejčího čtu.

  Tady je jeden k tématu, který se týká Číny:

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-nastup-ciny-muze-zastavit-jen-valka/

  Zajímavé je, jak ti, co „chrání“ Evropu, varují i před Ruskem, dokáží s Čínou jednat a obchodovat / Francie, Německo /.

  Profesor Krejčí končí dvěma větami : “ Jisté je, že obrovský nástup Číny mohou zastavit jen její vlastní chyby. Nebo velká válka.“

  Vyloučím-li, že chyb se ani Čína nebude chtít dopouštět, pak je tu ta hrůzná první možnost. A nebo i třetí možnost, že Čínu a její obrovský nástup nebude chtít zastavit nikdo.

  Venda

 3. Všechno by mohlo být zcela jinak a i úhel pohledu na svět by se mohl dosti měnit. Kdo ví, co všechno se skrývá za tím, že Země se „může změnit“ tak, jak ji vědci neznali.

  A s tím je zase spojena otázka – lze kalkulovat s tím, že by se lidstvo mohlo novými poznáními více spojit či naopak rozdělit, tedy nové řízení, kšefty, používání moci za účelem ovládání v nějakém pokračování?

  Z článku v odkazu mne zaujalo mj.:
  – V. Larin:
  Hlavní problém je zformovaný názor specialistů (geologů), pro lidi je lehčí přijít o rozum, než změnit 20-30 let formovaný názor.

  – Existují vodíkové bakterie, které k životu nepotřebují světlo, jen vodík a kyslík, a které v dobrých podmínkách zdvojnásobují svůj počet co dvě hodiny. Prof. Zalazin prováděl experimenty, sestrojil bunkr, do které se umístila sláma, jeden gram těchto baktérií a přiváděl se vodík a kyslík. Za dva dny vzniklo z jednoho gramu několik tun bílkovinné biomasy, v pokusech tím krmili prasata a kuřata, slepice, nemělo negativní vlivy na maso ani na reprodukci, znamenalo by řešení potravinové bezpečnosti, revoluci v produkci potravin.

  -Toto není řadová událost nebo souhra okolností, jedná se o:
  událost globální politiky – není náhoda že zasedání bylo 30.10.2015, cca měsíc po Putinově vystoupení v OSN, kde vyzval mj. k hledání nových vědeckých paradigmat lidstva a zavádění přírodních technologií (neškodících biosféře Země, kopírujících přírodní principy).

  důsledek rostoucí suverenity Ruska a globální politiky Putina, všechny uvedené teorie a měření jsou známy roky, jen to bylo cenzurováno různými mafiemi v institutech a Akademii věd, podřízených globálnímu zákulisí.

  jedná se tlak na zmíněné struktury „sedící na prameni“, které mají nebo měly zájem na udržování dosavadního stavu a blokování nových přístupů.

  Jedná se nejspíš i o vzkaz ropným monarchiím v Zálivu a břidlicovému ropnému odvětví USA, USA obecně, že na ropě nepůjde sedět věčně.

  Pěkný večer.
  Václav Žáček

  1. Ad: „Jedná se nejspíš i o vzkaz ropným monarchiím v Zálivu a břidlicovému ropnému odvětví USA, USA obecně, že na ropě nepůjde sedět věčně.“

   Neměl jste pane Vendo náhodou na mysli „vzkaz od jedné ropné monarchie, která (Rusku) těm druhým ropným monarchiím“?? Ale i tak by to byl nesmysl. Neboť tou žábou na ropném prameni je především Rusko, které sedí na největších zásobách ropy a zemního plynu na světě a jeho ekonomika stojí a padá s jejich těžbou a vývozem:) A v inovacích směrem k bezropné ekonomice jsou na špičce Německo (-> přechod na obnovitelné zdroje včetně vodíkových technologií) a USA (-> elektromobily), Rusko je kdesi na chvostě.

   Asi jste to jen bez zapojení vlastního mozku převzal z LevaNetu takže se takovým nesmyslům vlastně ani nedivím :)

   Ad: „Prof. Zalazin prováděl experimenty, sestrojil bunkr, do které se umístila sláma, jeden gram těchto baktérií a přiváděl se vodík a kyslík. Za dva dny vzniklo z jednoho gramu několik tun bílkovinné biomasy, v pokusech tím krmili prasata a kuřata, slepice, nemělo negativní vlivy na maso ani na reprodukci, znamenalo by řešení potravinové bezpečnosti, revoluci v produkci potravin.“

   No to ale přeci není nic pro Vás pane Vendo. Nebo už jste přestal být vegetariánem? Nebo snad pokud to je ruské prase či slípka, tak jo skousnete i Vy? :)))

   1. Pane Lubko, určitě jsem to převzal z LevaNet – je tam přece i odkaz. Kdybyste chtěl, mohl byste svým vědeckým pohledem přispět do diskuze na LevaNet. Je ale fakt, že překladatel může mít i určitý problém, protože nemusí být vědec z oboru, odborník. I mne se nelíbí slovo bunkr – někdo by tam napsal – třeba – „v podzemních prostorách laboratoře……“.

    Vegetariánů je na světě kolem cca 2,5 až 4%. Já jim jsem. Samozřejmě, že biosféra mi ale na srdci leží. Ničení pralesů, vegetace a na „uvolněných“ pozemcích pěstování plodin pro výkrm /nejen/ dobytka na maso.

    A ještě poznámka – můj výchozí článek je mimo oblast „Hledání Světla“ a zařadil jsem ho do sekce „Společnost“. Možná jste ho přečetl. Dá se z něj zjistit, že je informativní, subjektivní, nečiní si žádný profesionální nárok pro hodnocení vývoje společnosti, i když v něm mírně píši o dnešní politice z mé vlastní zkušenosti a s pohledem – otazníkem, zda by měla jít civilizace ve svém vývoji dále, např. bez válek s tím, že prostředky a tím i zdroje, a ne malé, dá na udržení života.

  1. Vendo, vy máte přímo fascinující schopnost zabývat se naprostejma píčovinama… No a jestli navíc věříte v něco takovýho (iluze a bludy) jako je „náš premiér“, pak je mi vás docela líto. Vy fakt věříte, že něco takovýho jako „náš premiér“, vůbec existuje?…:-)))

   1. Tady v usa taky maji „jejich prezidenta“ a nemci maji „jejich kanclerku“, a svete div se – lidi se jeste dokazi mezi sebou kvuli temhle panakum hadat .Ale funguje to Jendo,staci se podivat okolo sebe .. Vcera jsem shlednul na popud me zeny par dilu noveho krimi serialu „Atentat“, no – nema to chybu – v kontextu k tomuto krimi serialu je „nas premier“ :-)))) dokonala pripominka.

    1. Trefný…:-))) A netřeba vůbec nic dodávat…:-) To jenom blázni můžou věřit tu „na demokracii“, onde zase „na premiéra“, „na vládu“, „na parlament“, „na svobodu“, etc., zkrátka, na všechny ty iluze vůbec..:-)))

   2. Když Vás spojení „náš premiér“ tak irituje, dosaďte si tam např. – premiér Sobotka, premiér České republiky, premiér vlády ČR…., a je to O.K., ne?

    1. Vendo, mě vůbec nic neirituje, neexistuje pro to jediný důvod. A jestli Vy věříte v iluze, na tituly a další nesmysly, kterou je „hra na demokracii“ promořená skrz naskrz, to je Váš problém. Svět je řízen zcela jinými lidmi, nikoli „partou udržbářů a kašparů“ s naprosto absurdním názvem „vláda ČR“…:-)

     Napoleon řekl: „Když je vláda finančně závislá na bankéřích, jsou to oni a nikoli hlavy vlád, kdo je pánem situace, protože ruka, která dává je výš než ruka, která bere“.

    2. Honzo, nechci se v diskuzi nechat zatáhnout k nějakým hrám na demokracii a ve svět řízený zcela jinými lidmi či k tomu, co řekl Napoleon, potažmo k důvodům změn postojů jakýchkoliv vlád. Jak píši Matrixovi, situace i u Bělobrádka, stav světa, jeho iluzornost / ano to všechno se tam nachází pro člověka s fantazií / se mění. Když tvrdíte, že se zabývám naprostejma píčovinama….., tak se v nich nehrabejte.

     Připadáte mi jako ta Maruška, když dětem paní učitelka ujasňuje, co je to fantazie a pak po nich chce, aby se projevily….. . Říká ji, a co ty Maruško si představuješ, když kape voda z vodovodu…kap, kap,….. a Maruška říká…já si představuji jak si blíží mrak, zakryje slunce, pak se zvedne vítr, my utíkáme s maminkou domů, vítr sílí, začíná se blýskat, ale do deště to prádlo z balkonu stihneme uklidit.

     Nenechávejte se Honzo unášet svými výjevy o hrách a kašparech a vládách ČR…… Co takhle zkusit Váš názor na to, co je v odkazu na článek o Číně z E15.

     Pro ostatní. Maruška byla pochválena za svoji představivost z kapání vody z kohoutku umyvadla ve třídě. A Pepíček? Hledí zasněně. Učitelka se ptá – a ty, Pepíčku, na co myslíš, když slyšíš kapat vodu. Pepíček, vyrušen, říká – já myslím, když slyším kapat vodu, na soulož! Jak to Pepíčku, vysvětli to. Nóó, já na to myslím furt.

  2. Nejlepší bylo jak Sobotka kritizoval Zemana za návštěvu Číny a potom, až odjel do Anglie čínský prezident a pokecal s Cameronem, tak sám Sobotka se vydal do Číny něco vyjednávat, on je strašný slizoun.

   1. Přesně Matrixi – hřebíček na hlavičku !

    Já v článku píši o postoji místopředsedy vlády Bělobrádka k Číně, AIIB….atd. a on naznačil v odpovědi na můj druhý konkrétní dotaz svůj nezájem. Pak zřejmě chlapci prohlédli a před třemi týdny – pic kozu do vazu – již o Číně ví. Stačilo půl roku a jeho pohled se změnil :
    http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/belobradek-cesko-chce-s-cinou-spolupracovat-v-aplikovanem-vyzkumu-1244219

 4. ad: Venda pro Honzu 5.12.2015 (7:52)

  Ach Bože!, to jsou zase žvásty a prázdné fráze. Cože jste to tuhle říkal?:

  ***Chce-li člověk s duchovním snažením správně užívat vivék,jako schopnost správně používat svůj intelekt v rozlišování / a je to opravdu nutnost/, musí pozorně uvažovat o tom, co je dobré, co není, co je opravdové, co falešné, co je užitečné a co je bez ceny. Je tak opravdovým základem nalézt jisté velké univerzální pravdy a principy, pevně je uchopit a v jejich světle pak uvažovat o všem ostatním – to a ještě mnohé se skrývá pod rozlišováním; prázdná fráze nepomůže. Vždy je lépe vědět, co je „za tím“***

  No nějak tu schopnost správně používat svůj intelekt u Vás postrádám a hlavně nevidím.

  1. Dobrá, Honzíku, nebudeme to nijak vyhrocovat, že? Není totiž co. Já dal odkaz na článek z E15, Vás zaujal „náš premiér“. Tak si o tom pište, až se z Vás bude kouřit.

   Vy hlavně nevidíte, já vím.

   Mohu-li doporučit, zkuste napsat nový článek do zdejší rubriky např. „Společnost“ na téma dnešní nedemokracie, vláda ČR, bankéři, premiéři, ruka co dává…..atd.. Pak to bude jistě nosné téma se správným rozlišením.

 5. ad: Dobrá, Honzíku, nebudeme to nijak vyhrocovat, že?

  Jakýpak vyhrocování? Co to zase melete? Na jednu stranu tady říkáte, ***Chce-li člověk s duchovním snažením správně užívat vivék,jako schopnost správně používat svůj intelekt v rozlišování / a je to opravdu nutnost/, musí pozorně uvažovat o tom, co je dobré, co není, co je opravdové, co falešné, co je užitečné a co je bez ceny. Je tak opravdovým základem nalézt jisté velké univerzální pravdy a principy, pevně je uchopit a v jejich světle pak uvažovat o všem ostatním – to a ještě mnohé se skrývá pod rozlišováním; prázdná fráze nepomůže. Vždy je lépe vědět, co je „za tím“*** – abyste to na druhou stranu ovšem v momentě hodil za hlavu, pošlapal a popřel. Akorát vám nedochází, že primárně popíráte sám sebe. Což mě u pokrytců a kašparů všech barev a vyznání, vůbec nepřekvapuje a neudivuje.

  ad: Mohu-li doporučit, zkuste napsat nový článek do zdejší rubriky např. „Společnost“ na téma dnešní nedemokracie, vláda ČR, bankéři, premiéři, ruka co dává…..atd.. Pak to bude jistě nosné téma se správným rozlišením.

  Milej gramoto, kdo chce vidět, ten vidí. Tudíž není potřeba vůbec nic psát a přispívat tak jen k inflaci slov.

  1. Rozlišujte prosím dvě roviny. Jedna ta duchovní práce, snažení….a stačí pro snad i pro Vaše pochopení.

   Druhá je ta světská, týkající se věcí a dění kolem nás, ať to stokráte nazvete iluzí a píčovinami. Můj článek „Naše vláda, područí, přísaha věrnosti jiným kruhům…, co si o tom myslet?“ je z té druhé kategorie, kde se míchá i politika, sympatie k mocnostem, cokoliv, co rozlišujete v tomto světě duality na poli, a znovu, politiky.

   Tak se upamatujte.

 6. ad: Tak se upamatujte.

  Já?! Ohóóó!..:-))) To si děláte asi prdel, ne? No snad Vy se upamatujte na svá vlastní slova, ano? A jestli porcujete realitu a pravdu, tu jednou na „duchovní“, a jindy zase „na světskou“, pak máte ovšem velký problém. Problém s vnímáním reality.

  Tohle si tisíckrát opakujte, dnem i nocí:

  ***Chce-li člověk s duchovním snažením správně užívat vivék,jako schopnost správně používat svůj intelekt v rozlišování / a je to opravdu nutnost/, musí pozorně uvažovat o tom, co je dobré, co není, co je opravdové, co falešné, co je užitečné a co je bez ceny. Je tak opravdovým základem nalézt jisté velké univerzální pravdy a principy, pevně je uchopit a v jejich světle pak uvažovat o všem ostatním – to a ještě mnohé se skrývá pod rozlišováním; prázdná fráze nepomůže. Vždy je lépe vědět, co je „za tím“***

  Tohle si tisíckrát opakujte, dnem i nocí. Třeba se Vám konečně rozsvítí…

  1. Díky za citaci „Chce-li člověk s duchovním snažením správně užívat vivék,jako schopnost správně používat svůj intelekt v rozlišování / a je to opravdu nutnost/, musí pozorně uvažovat o tom, co je dobré, co není, co je opravdové, co falešné, co je užitečné a co je bez ceny. Je tak opravdovým základem nalézt jisté velké univerzální pravdy a principy, …..

   Že nechápe vivék, to není můj problém.

   Upamatujte se a nebo pište své hloupé úvahy s náznaky v rozlišování tohoto světa, tady jste fakt dobrej, I když mimo mísu a mimo můj příspěvek, kterým jsem včera večer vzpomenul Čínu. Hrnete to jinam, ale mimo mne nemáte žádného čtenáře. Upamatujte se.

   1. ad: Hrnete to jinam,

    Omyl! „Hrnu“ to vždycky k podstatě a k podstatnému, neboli: pozorně uvažovat o tom, co je dobré, co není, co je opravdové, co falešné, co je užitečné a co je bez ceny. Je tak opravdovým základem nalézt jisté velké univerzální pravdy a principy, pevně je uchopit a v jejich světle pak uvažovat o všem ostatním – to a ještě mnohé se skrývá pod rozlišováním; prázdná fráze nepomůže.

    ad: ale mimo mne nemáte žádného čtenáře.

    To je absolutně nedůležitý. Nehledě na to, jak víte, že to zde čtete jenom Vy? Kdybyste opravdu, pečlivě a důsledně rozlišoval, a ne jen o tom žvanil, viděl byste to taky.

 7. Jsem rád, že tu mám takovou platformu pro uvedení informace, která se dotýká prozatím ještě mírového rozvoje a spolupráce – s podtextem Čína. Stále je možné se k tomuto tématu vracet.

  V tomto článku hodnotí významná levicová odbornice celý svět v těch hlavních pohledech.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Minuly-rok-se-ukazalo-jak-je-na-tom-ekonomika-A-opravdu-to-neni-hezke-Drtiva-bilance-docentky-Svihlikove-415616

  Je tam i zmínka, alespoň já tomu tak rozumím, o určité síle, kterou neustále upevňuje, i přes dílčí „pozastavení“ Čína. Píše tam doslova :
  „Ve svém komentáři si všimla také Světové obchodní organizace, Mezinárodního měnového fondu i skupiny Světové banky. „Ruský projekt Eurasijské unie je poněkud skromnější. Zato čínská Hedvábná stezka, která není dohodou, ale spíše řetězcem projektů od kultury po energetiku a navíc se týká námořní i pozemní cesty, skutečně posiluje velmoci. Vzhledem ke své poměrně neurčité a stále se vyvíjející podobě je kombinovatelná i s Eurasijskou unií, jak koneckonců ohlásili čínští představitelé,“ dodala také. “

  Pěkný večer.
  Venda

 8. Opět přidám odkaz:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cinsky-drak-a-cesky-tygr-V-Senatu-se-diskutovalo-o-velkolepe-budouci-spolupraci-417920

  Jsem rád, že se takto jedná.

  Tady je úryvek z rozhovoru – celý další článek na –
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Exministr-zahranici-Jan-Kohout-Nova-Hedvabna-stezka-ma-spojit-Cinu-s-Evropou-A-Cesko-by-melo-byt-u-toho-417867

  Kolik bude podle odhadů uskutečnění tohoto projektu stát a kudy má nová hedvábná stezka vést? Kolik zemí se bude na výstavbě infrastruktury související s Hedvábnou stezkou podílet a jak budou moci ovlivnit čínské představy a plány o ní?

  V tuto chvíli se k inciativě hlásí přibližně šedesát zemí. Asijská infrastrukturní investiční banka, která před několika dny zahájila svoji činnost, má 57 zakládajících členů. Jsem přesvědčen, že to číslo poroste. Pás a stezka je iniciativa na mnoho let, možná desetiletí. V současné chvíli jsou dvě základní instituce pro financování projektu, Silk Road Fund a AIIB, s kapitálem dohromady přibližně 160 miliard dolarů. Konkrétní, do detailu pevně propracované obrysy inciativy Pás a stezka zatím nejsou. To považuji za výhodu, že iniciativa je otevřená a každá země může přispět podle svých schopností a agendu definovat i podle svých potřeb.

  Budou se na výstavbě ať už v České republice, nebo i v jiných zemích podílet české firmy?

  K tomu, jaké projekty v rámci Hedvábné stezky by se měly uskutečnit v Česku, je třeba nejdříve vědět více o iniciativě samotné, více pochopit, jaké představuje možnosti. Já osobně vidím příležitosti v energetice, logistice a moderních technologiích. Byl bych rád, kdyby pozemní a námořní nové Hedvábné stezky byly doplněny novou leteckou Hedvábnou stezkou. Dovedu si představit Českou republiku jako uzel pro osobní i nákladní leteckou přepravu. Věřím, že diskuse jak na vládní, tak i podnikatelské úrovni povede k formulaci dalších konkrétních projektů.

  – – – – – – –
  Poznámka – v bance AIIB naše republika není, ale snad to jde napravit i se všemi právy i povinnostmi.

  Pěkný den
  Václav Žáček

 9. Zdravim Vendo,

  „Jsem rád, že se takto jedná.“

  Vendo ,pozor na to „cinske“ nadseni. Cina ma 1.5 miliardy lidi a ekonomika se tam ted znatelne zpomalila. Maji velike plany a projekty,ale to mel sveho casu i Sovetsky svaz.Chci tim rict,ze bych rovnez rad videl mezinarodni projekty typu Hedvabne stezky,ale nesmite zapominat,ze Cine pujde vprve rade vzdy o ne samotne. A verte,ze cinane dokazou byt pekne zakerni.

  Hezky den

  1. Marťasi, plně Vás chápu.

   Neznám situaci v USA, ale my tu asi máme v Evropě zaděláno na vážný problém. V jarních měsících to vypukne asi mnohem větší silou. Loňský rok byl v imigraci začátek, zahřívací kolo. Kdo, jestli vůbec někdo, ji organizuje, nechci spekulovat. Je tu prostě zaděláno na velký přímo průser. Němci dnes v Davosu / jejich prezident / a dnes i Merkelová řekli, že zavedou do příjmu pro svoji zemi kvóty. Ale v pohybu budou, i na německé pozvání, statisíce či miliony lidí a počítám s tím, že nějaké tisíce přijdou i do naší země.

   A tak všechno, co může přivést člověka k rozumu, všechno snažení, které vede mimo válku, a ta opravdu hrozí = máme k ní opět blízko, všechno vítám. I tu Čínu, i když si nedělám žádné iluze.

   Tady nový článek a z něho úvod :

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cinsky-drak-nas-nesezere-kdyz-nebudeme-ustraseni-Po-prednasce-cinskeho-ekonoma-docentka-Svihlikova-vysvetlila-co-prinese-vzajemna-spoluprace-418042

   REPORTÁŽ V gigantickém projektu Hedvábná stezka prý počítá Čína s Českou republikou jako s druhým nejvýznamnějším partnerem ve střední Evropě. „Chceme vytvořit další ekonomické koridory, jako nyní fungují na trase Čína–Mongolsko–Rusko, kdy bychom budovali společné vědeckotechnické parky a zaměřovali se na modernizaci dopravy, rozvodů energií, informačních systémů a prakticky veškerého spojení,“ popsal na besedě v Olomouci profesor ekonomie Jen Čchen ze Siamenské univerzity.

   – – – – – – –

   Pěkný den
   Václav Žáček

   P.S. – byl jsem na nákupu v Wal-Mart ve vašem hlavním městě Tallahasse. A to jsem čuměl, co čínského, korejského a jiného asijského zboží tam bylo. Vnuk chtěl pravou vojenskou čepici NAVY – made in China ! Nu což, pokud budou lidi obchodovat, třeba nebudou válčit. Vy na Floridě jste pro nás za vodou, i když ruské ponorky mohou být v nedalekých mezinárodních vodách. Smutné ! Sorry.

 10. Zhruba jednou za týden či deset dnů se někde objeví článek, komentář, analýza, kde najdu další příslib toho, co v politice upřednostňuji. Mírovou spolupráci a postupné řešení problémů světa před válečnými konflikty a zabíjením. Tím stále „držím“ můj článek a jeho téma v nějaké drobné pozornosti.

  Tady je novinka z blogu Terezy Spencerové :
  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21404-inske-zjeveni-na-blizkem-vychod-

  A krátký úryvek, kde je zmíněna „Hedvábná stezka“ v jiném pojmenování, v jiné souvislosti :

  „Je zřejmé, že hlavním čínským zájmem je upevnit svou ekonomickou pozici na ropném Blízkém východě, který by byl klidný a stabilní, nicméně rozsah čínské „soft power“, s níž se chce stát hybatelem regionu, je přece jen mimo běžné evropské uvažování (tím spíš v době migrační krize). V plánu je třeba projekt Hedvábné stezky překladové literatury, v jejímž rámci má být přeložena stovka klasických titulů z obou stran, nebo „výcvikový program“ pro tisíc „mladých arabských lídrů, nebo pozvání 1500 „lídrů arabských stran“ do Číny, nebo 10 tisíc stipendií a 10 tisíc zácvikových míst pro studenty a experty z arabských zemí, nebo propojení více než stovky kulturních institucí, nebo vybudování 11 konfuciánských center na Blízkém východě, nebo zahájení 183 leteckých linek týdně mezi Čínou a Blízkým východem, nebo vzájemné návštěvy desítky tisíc čínských a arabských umělců… “

  Když si to někdo přečtete celé, tak možná naskočí otázka jako u mne – Čína se staví stejně konstruktivně k těm i oněm, tedy zjednodušeně, k tomu směru islámu stejně, jako k tomu druhému. To může být překážka, pokud tedy by nedošlo k určitému smíření. S tím ale, po 1.400 rocích nepočítám, tak jednoduché to není. Čína má finance a Čína je ale chytrý hráč. A peníze arabským hráčům nesmrdí.

  Uvidíme, co dál?

  Václav Žáček

 11. Vím, že toto téma naší vlády a třeba i její závislosti není pro mnoho lidí populární. Asi budeme vždy na někom více či méně závislí.

  Ale v duchu toho, že upřednostňuji mír, jednání, vzájemně výhodné obchodní styky, spolupráci v ekonomice, ve vědě, kultuře, školství…..atd., je pro mne potěšitelná tato malá reportáž :

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bazant-pastika-a-Zeman-ve-svetru-Cinsky-prezident-si-toho-naseho-musi-opravdu-moc-vazit-zazniva-428256

  Václav Žáček

 12. Nedávno byl u nás v Čechii čínský prezident. Bylo kolem toho mnoho emocí, komentářů a analýz.

  Čína je určitě silnou zemí. Tady je příklad její spolupráce v zahraničí.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2016/04/6856-cinska-zeleznice-propojuje-etiopii-s-rudym-morem.htm

  Velká investice, pracovní příležitosti a především, i když neznám další podmínky kontraktů, cítím z toho rovnější podmínky pro vzájemnou výhodnost.

  Samozřejmě, že jsou za tím zištné cíle. Znám však i velmoci, které kašlou na přímé investice, půjčí nějakému „rozvojovému“ státu peníze, podpoří tam tzv. boje mezi různými vládnoucími křídly, v rámci půjčky dodají zbraně a získají případné přírodní bohatství. Je to popsáno velmi zjednodušeně. I tak to je.

  Čína na to jde jinak.

  V článku jsem zmínil místopředsedu vlády P.Bělobrádka.

  Ten byl nedávno v USA a v tomto článku píše i o Číně; celý je zde : http://www.kdu.cz/aktualne/z-medii/velka-cina-a-maly-uzitek-vidim-jine-partnery

  Říká v něm něco i o Floridě, kde žije náš zdejší diskutér Marťas. Nic proti Floridě, ale je to stejně z ruky jako Čína.
  Cituji Bělobrádka:

  „Na Floridě se pro nás perspektivně otevírá vyspělý trh a prostor pro spolupráci a investice v oblasti špičkových technologií, výzkumu a vývoje. Včetně strategických oborů. Neboť USA, na rozdíl od Číny, jsou naším spojencem. I když má Florida „jen“ dvacet milionů obyvatel, a ne 1,3 miliardy jako Čína, má pro nás spolupráce tímto směrem zjevné výhody. Ať už jde o dlouhodobou bezpečnost investic z USA, které jsou demokratickou zemí, jež s námi sdílí stejné hodnoty, o ochranu duševního vlastnictví, o excelentní vědeckou a technologickou úroveň. Do USA také vyvážíme dvakrát více než do Číny, a to výrobky s vysokou přidanou hodnotou.“

  ( Dodám jen, že je tam pro naše bohaté spoluobčany stále možnost kupovat nemovitosti. )

 13. Sedím u pana Žáčka, který si vaří oběd. A já se mu hrabu v počítači. A našel jsem zase něco výživného k Číně. Dávám tu část k ní sem celou, ale k pochopení souvislostí by bylo dobré si přečíst ten článek Pepeho Escobara taky celý :

  „Pokud nezpracujeme Čínu, máme problém

  Komplexní techniky odvozené od hybridní války byly nasazeny v plné síle proti Rusku a Brazílii. Ale proti Číně pohoří vše.

  Báchorkou Země vyjímečných je, že Čína není ekonomiky bezpečná, jak se zdá. Takže globální veřejné mínění je bombardováno obvyklými litaniemi o „otřesech na jejím finančním trhu“, „nechuti investorů k riziku“, „volatilitě“ či o nevyhnutelném krachu.

  Nesmysl. Vedení v Pekingu své strategické imperativy v poslední pětiletce zcela vymezilo. Kdykoliv bude potřeba, nalije do systému jakékoliv množství úvěrů. Nebude devalvovat juan – bez ohledu na to, jak hlasitě si bude Washington/New York stěžovat.

  Devalvace juanu by potopila řadu čínských firem obtěžkaných dluhem v amerických dolarech. Navíc Peking štěpí svůj systém a pečlivě řídí přechod z modelu poháněného vývozem na model tažený spotřebou vnitřního trhu. Silný juan zachovává kupní sílu desítek milionů příslušníků nové čínské střední třídy – všichni jsou stále mobilnější a všichni vlastní aktiva.

  Podle amerického ministerstva financí je v čínských rukách jen asi 1,2 bilionů dolarů likvidních aktiv. A bude to klesat, rychle – jak Čína nakupuje zlato. A navíc Čína již svoji ekonomiku otočila. To nás přivádí zpět k dramatickému nárůstu Baltského indexu. Cena ropy roste. A Čína kupuje vše.

  Peking postupuje na všech frontách; rozšiřuje vliv/obchodní dohody v celé Eurasii, kterou Nová hedvábná stezka přetvoří na obrovskou tržnici; modernizuje svoji armádu; kupuje strategická zahraniční aktiva; buduje globální důvěru v juan jako stabilní rezervní měnu; umožňuje čínské elitě diverzifikovat své obrovské bohatství nákupy zahraničních aktiv, od vinic v Bordeaux po divný fotbalový obr, AC Miláno.

  Není divu, že udivující šíření čínské ekonomické moci vedlo k naprosté nepříčetnosti různých Vyjímečných – od neokonzervativců po neoliberály. Washington nemá zemím v Asii, Africe a latinské Americe – v podstatě celému globálnímu Jihu – naprosto nic co nabídnout. Všichni viděli, jak Peking na trhu nepožaduje u státního dluhu složený úrok mafiánského stylu; „podporu“ neoliberálních kroků NATO nebo OSN; další extrateritoriální uzel pro základny americké Říše; nebo totální ovládnutí centrální banky.

  Na druhou stranu viděli to, co nabízí Washington: nekonečnou válku; zrychlující likvidaci národních států; demokracii rozbombardovanou na cucky; a technokratickou vládu 0,00001%.

  Avšak toto vše je jen klidem před bouří. Říše již vrací úder. Čeká nás spousta krve.“ – konec úryvku – celé na :

  http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6875-klid-pred-bourkou.htm

  Inu, pokrok a jeho nástin v přímém přenosu – a i ta hedvábná stezka.

  Je dobré toto vše připomínat. A mne baví, jak si mnozí myslí, že jejich tělesné schránky přežijí. Houby s octem. Jo, houbám by se mohlo dařit.

  Když už budu někomu fandit a mít na zřeteli nějakou /nesmyslnou / záchranu pomíjivého života, tak Rusko, Čína, BRICS……, Západ je již v řiti a my s ním.

 14. Nedávno někteří naši spoluobčané dali najevo nepochopení, někdo i až nenávist k Číně. Když již nic jiného z toho nebylo, tak alespoň se plnily stránky novin a politici se předháněli v postojích !

  Ale ono něco z té návštěvy vrcholného představitele Číny bylo a jako u každého začátku; když bude vůle, bude se spolupráce rozvíjet.

  Proč si to myslím?

  Třeba jsem si přečetl tento článek a utvrzuje mne to v tom, že bychom neměli Čínu opomíjet. Ani naši podnikatelé.

  http://czech.cri.cn/811/2016/06/07/1s165739.htm

  Pěkný večer.
  Václav Žáček

  1. Pane Vendo, to se zcela zásadně mýlíte :) Lidi tady nedávali najevo „nenávist“ k Číně jako takové nebo k čínskému lidu. Protestovali proti čínskému komunistickému režimu a jeho nejvyššímu představiteli. A také proti análnímu alpinismu vůči nim, který se projevoval u některých našich vrcholných představitelů ..

   1. Na jednu stranu bych zde rozhodne nehovoril o „analnim alpinismu“ nekterych nasich vrcholnych predstavitelu,protoze to by pak museli byt „alpiniste“ i v Anglii,kde si cinsky president vozil prdel spolu s Alzbetou ve zlatem kocare. Zrovna tak by museli byt „alpiniste“ i v USA,protoze o cinskeho presidenta se zde taky starali jak v bavlnce.

    Na stranu druhou,by se nemelo rozhodne zapominat,ze komunisticka strana Ciny neni nejaky spasitel od americke hegemonie. Jakykoli odpor umi brutalne potlacit (viz 1986 namesti v Pekingu). A rovnez bych rad pripomel takovy neprijemny jev,,ze cim vice se cinanum dari,tim vice mizi ve svete vzacne a ohrozene druhy zivocichu a rostlin (viz tradicni cinska medicina a uchylka nekterych cinskych milionaru a miliardaru.
    . Takze pozor,aby to cinske nadseni casem nezhorklo.

    1. Ano, Lubko, mýlit se mohu, dokonce se možná i mýlím. Ale co vidím.

     Vy píšete, že jsem napsal – „Lidi tady nedávali najevo „nenávist“ k Číně jako takové nebo k čínskému lidu. “

     Ale já jsem napsal doslova toto – „Nedávno někteří naši spoluobčané dali najevo nepochopení, někdo i až nenávist k Číně. “

     Ty dvě věty jsou opravdu zásadně rozdílné, necítíte to? Vy tu moji chápete „jako by lidé a snad všichni? A já jsem napsal, že někteří naši spoluobčané…. . Koho tím myslím je snad z těch nedávných událostí jasné.

     Jestli jste mne takto pochopil, tak pak můžete mít pocit, že se zásadně mýlím.

     Další pak objasnil Marťas. Jen k tomu dodám, že britská královna a ani prezident USA proti čínskému komunistickému režimu toliko neprotestovali. Dokonce si od něj půjčují i peníze. Podle Hospodářských novin – zahraniční vlády vlastní americké státní dluhopisy za 4,4 biliony dolarů. Nejvíce drží Čína /cca 1,3 bilionu dolarů /, Japonsko a Velká Británie. A ty peníze nesmrdí, že? A ani občané VB či USA se neshromažďovali před Buckinghamským palácem či Bílým domem a nedávali najevo nesouhlas se státní návštěvou. Nebo mi něco uniklo?

     Pěkný den.
     Václav Žáček

    2. Pane Vendo, stejně jako Marťas – jak se chovají představitelé v Anglii nebo USA jsem neřešil. To má být jako omluva, že se někdo jiný chová podobně? To snad ne :)
     Je zajímavé, že zrovna vy Vendo je dáváte za vzor :)

    3. Lubko, přečtěte si můj původní článkem, pod kterým píšete. V jeho závěru uvádím můj postoj. A nic se na něm před návštěvou čínského představitele tady a ani po ní nezměnilo.

     Na závěr píši, a to je opravdu můj pohled na věc:
     „Ještě jeden můj všeobecně pojatý dodatek, který považuji za důležitý. Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, které zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?“

     To, že je něco pro Vás zajímavé bych mohl za sebe svým názorem objasnit. Ale Vy jste na to moc materialisticky chápající člověk. Zkuste se ale zamyslet, pokud máte zájem, co mají společného např. Persie /dnešní Irán/, Čína a Indie. Když si to uvědomíte, pak pochopíte.

     Pěkný den.
     Václav Žáček

    4. Marťasi, mluvil jsem o našich představitelích.. ano a kdybych mluvil o anglických představitelích mluvil bych stejně. Drobné rozdíly tady pochopitelně jsou – policie v USA nebo Anglii, nepronásledovala nikoho za vyvěšování tibetských vlajek a nechránila dovezené čínské vítače proti obyvatelům vlastní země. Partnerství s Pekingem má taky spousta západních měst ale nikdo z nich do smlouvy o partnetství nedával poníženou supliku o jednotné Číně jako to spáchala pandychtivá Krnáčová. To je čirý rektální alpinismis a chování prezidenta a jeho posluhů před a při návštěvě taktéž. Jde o míru vkusu, která byla totálně za hranou. Neříkám ať se na čínského prezidenta plive ale mělo se mu dostat standardního přivítání jako například prezidentu rakouskému o týden později. A ne fanglosláva a svezení vítači jako když přijížděl Brežněv. Jen ty vlhké polibky chyběly :)

    5. Lubko,verte ze,tady v US lezou cinanum do zadku taky. Ale skryte,protoze jinak by volici politiky sezrali za ziva. Jiste jste uz zaslechl,ze polovina Vencouvru uz skoupili cinani a ceny vysroubovali tak vysoko,ze uz si ani rodili kanadani nemohou dovolit tam bydlet. To same probiha v USA,snad nejvice v Detroitu. Za poslednich 3-5 let bylo udeleno nejvice obchodnich víz prave cinanum.

     Policie zde nepronasleduje lidi s tibestkyma vlajkama,protoze maj dost sve prace s pronasledovani. cernochu. A rektalni alpinismus se zde pestuje jiz delsi cas k Saudske Arabii,takze vsude mame neco :-))).

     Rozumim Vendovi,ktery pise o mirumilovnych planech a spolupraci mezi zememi,apod. Nicmene mam takovy neprijemne sviravy pocit, jestli to planeta vubec ustoji .. :-))

     Radeji do pokosit travu …

    6. Ustála by to, kdyby byl upřímný zájem vedoucí státy, malé i velké, ke stejným cílům. Ale to se nikdy nezdaří. Přesto je nutné vítat pokusy, které k tomu lidi přibližují.

     Nejlepší je však nespoléhat na vnější svět a jít svou vnitřní cestou. Ať bych pátral v dějinách jakkoli dlouho, těžko nacházím nějaké dlouhé období, kdy na světě vládl mír a soulad. I když to tak nebylo, je třeba se o to ale pokoušet. A dá se začít třeba jen tou změnou v myšlení. Opačný přístup by znamenal obrovský nesoulad. Proto i ta jinde citovaná mnohá učení začínají poukazem na nutnost přijmout do života morální a etické principy. Harmonie v jednotě, soulad a láska jsou mnohem lepší než sobectví, touha po bohatství, závist či nenávist jedněch k druhým. Vím, že se opakuji, ale pravda, která je světlem musí být co nejčastěji vyjevována, byť i jen mými amatérskými pokusy.

     Pěkný den na Floridu – je letošní jaro v něčem jiném? Více srážek, méně slunce či naopak?

     V.Žáček

    7. „– je letošní jaro v něčem jiném? Více srážek, méně slunce či naopak?“

     V zime kdy je zde sezona,prislo par studenych front a vazne letos zpusobila skody farmarum na cele jizni Floride. To tak vse. Vsimam si,ze obcas byvaji hodne chladne dny na tohle pasmo a nekdy zase extremne horke dny. Zazil jsem zde roky,ze bylo z celeho roku chladno tak 3 tydny,posledni dobou je to tak 2 -3 mesice.Ale to je dnes jiz vsude. Avsak s porovnanim treba se zapadem ,ktery je suzovan neustalymi pozary nebo stredozapadem suzovanym cim dal castejsimi a silnejsimi tornady ,a nebo severovychodem ktery ma problem se snehovymi bouremi,je Florida stale takovy maly ráj. A myslim,ze nejvetsi faktor (nejen na Floride) zde je El Nino,ktere pusobi na celou severni hemisferu,a od toho se odviji jake bude treba jaro na Floride.
     Letos je to takovej prumer :-)))

 15. Zapomněl jsem připojit k příspěvku výše své jméno, tedy tímto to napravuji :)

 16. Z outsidermedia.cz:

  Přítel přijel z daleka
  Vladimir Kuprijanov

  27. června 2016

  Čím byla zakončena cesta Vladimira Putina do Taškentu a Pekingu.

  O minulém víkendu začala a rychle byla ukončena návštěva ruského prezidenta v Číně. Trvala od večera 24. 6. do 25. 6. Došlo k několika setkáním s trojicí předních čínských představitelů a Vladimir Putin zde podepsal desítky dohod. Ještě před svou návštěvou Číny se zúčastnil zasedání ŠOS v Taškentu, které rovněž nebylo obvyklé: organizace v první řadě rozšířila počet členů o třetí největší ekonomiku světa.

  Plus dva
  Tento patnáctý summit byl neobvyklý tím, že ŠOS obdržela zároveň tři žádosti o vstup, a to od zemí, které k sobě navzájem nechovají příliš přátelské city: Sýrie, Izraele a Egypta. Hlavní byly podpisy o závazcích pod memorandum indickým premiérem Nárendrou Módím a pákistánským prezidentem Mammúnem Husajnem. V procesu připojování je to klíčový moment. Během roku budou muset podepsat ještě několik dokumentů a pokud se nevyskytnou problémy, budou již obě země na příští schůzce představeny jako plnoprávní členové organizace. Je to první rozšíření od založení ŠOS a hned o dvě jaderné mocnosti, z nichž jedna je třetí ekonomikou světa.

  Členství Indie v ŠOS je triumfem Ruska a osobně Vladimira Putina. Její cesta k tomuto cíli byla obtížná kvůli teritoriálním sporům s Pákistánem a Čínou a pochopitelným obavám Pekingu z nároků Dillí na vůdčí úlohu v regionu. Právě na Rusko, jakožto strategického partnera Číny i Indie, připadla role zprostředkovatele příměří a arbitra. Této role se úspěšně zhostilo.

  Na taškentské frontě
  Pro Rusko má vstup Indie a Pákistánu do ŠOS velký význam. Má zájem na aktivizaci spolupráce vojenských struktur. Všechny členy organizace znepokojují otázky bezpečnosti, zejména ve světle současných událostí v Afghánistánu, Iráku a v Sýrii. Ne náhodou se v Taškentské deklaraci hovoří o nutnosti co nejrychlejšího přijetí Obecné úmluvy OSN o boji proti mezinárodnímu terorismu.

  Vůdci ŠOS se domluvili na vzájemné pomoci v případě ekonomické krize s cílem nepřipustit zpomalení hospodářského růstu. Ruský prezident navrhl zemím, které nejsou členy Euroasijské hospodářské unie připojit se k ní a k Ekonomickému pásu Hedvábné stezky. Podle něho by to bylo předehrou ke zformování velkého eurasijského partnerství.

  Neskončilo se jenom u slov: Vladimir Putin, Si Ťin-pching a mongolský prezident Cachjagín Elbegdordž podepsali dohodu o vytvoření ekonomického koridoru, který se musí stát jednou z větví budoucího jednotného infrastrukturně-ekonomického projektu.

  Smršť nad Pekingem
  Tak charakterizoval čínský tisk poslední Putinovu návštěvu v Číně (netrvala ani 24 hodin). Byla dlouho připravována předem Sergejem Lavrovem. Vztahy mezi RF a ČLR jsou především politické, méně už hospodářské. V Kremlu to vědí a snaží se to napravit. Při návštěvě Vladimir Putin řekl, že „ekonomika je základem mezinárodních vazeb a my děláme mnoho pro to, aby se základ upevnil“. V delegaci byli přítomni tři náměstci premiéra – první vicepremiér a dva vicepremiéři klíčových odvětví ekonomiky. Na rozdíl od dřívějších setkání zde bylo uzavřeno množství konkrétních dohod, mezi nimiž byly tři podepsané osobně Vladimirem Putinem a Si Ťin-pchingem. Jednou z nejdůležitějších je dohoda o spolupráci na novém dopravním dálkovém letadle. Letoun má pojmout téměř 300 pasažérů, má mít rozšířený prostor a má konkurovat Airbusu i Boeingu na světovém trhu. Je dohodnuta také výroba těžkého civilního vrtulníku.

  Potrubí, železnice a hokej
  Čína přislíbila další prostředky do ruského petrochemického odvětví. Rosněfť podepsala kontrakt na dodávky ropy pro China National Chemical Corporation. ChemChina se bude podílet 40 procenty na kapitálu budované Východní petrochemické společnosti. Moskva s Pekingem plánují moderní petrochemický komplex na Dálném východě orientovaný hlavně na trhy Asijskopacifického regionu. Náklady na projekt mají být vyšší než 1,3 biliony rublů.

  Dále se plánuje dokončit v tomto roce jednání o vysokorychlostní železnici Moskva – Kazaň. Stavba má být zahájena v roce 2017. Jak řekl ruský prezident, je stavba magistrály v souladu s úmyslem propojit Euroasijské hospodářské společenství a Ekonomický pás Hedvábné stezky, což napomůže „v budoucnu zformovat společný ekonomický prostor na celém Eurasijském kontinentu“.

  Byla projednávána výměna studentů středních i vysokých škol obou zemí a účast čínských hokejistů v zápasech kontinentální hokejové ligy.

  Na nová setkání
  Návštěva byla především ekonomická, ale dotkla se i politiky. Na závěrečné tiskové konferenci nazval čínský prezident Rusko a Čínu „konstruktivními silami zajištění regionální mezinárodní stability“ a slíbil, že Moskva s Pekingem budou i nadále „opatrovat mezinárodní spravedlnost“ prostřednictvím přátelských a rozvážných jednání. Promluvil o sankcích a postojích obou zemí k nim.

  Předseda Lidové Číny pozval Vladimira Putina na zářijový summit G20 do Chang-čou.

  Tato poslední návštěva kompenzovala nedostatek předešlých dohod. Dnes jdou s určitým zpožděním do ruského hospodářství čínské úvěry a investice. Spolupráce dostala nový impuls.

  Převzato z Lenta.ru

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference