mapa stránek || vyhledávání

Naše vláda, područí, přísaha věrnosti jiným kruhům…, co si o tom myslet?

Můj stručný příspěvek vznikl na základě vlastní zkušenosti. Ale od počátku. Na pozadí aktuálních problémů, které zavánějí až válečným nebezpečím – Ukrajina + otázka imigrace z islámských zemí a Afriky – zůstává k řešení i opačný trend. Tvůrčí SPOLUPRÁCE států a národů, která by měla vše nebezpečné zmírnit a vytyčit si zcela jiné cíly, než je konfrontace.

První otázka, proč tomu tak není – cítí se někdo ohrožen, že by „nějaký“ světový mír a spolupráce lidí na zachování a zkvalitnění života přinesla některým omezení zisků? Asi ano.

AIIBNedávno pronikl do podvědomí lidí takový nový náznak opačného trendu, než jakým je válčení, nový až grandiózní projekt. Předesílám, že mírový. Je jim tzv. HEDVÁBNÁ STEZKA a s ní související dobrovolná účast státu i ve finančním propojení, v tzv. AIIB – Asijská banka pro infrastrukturní investice.

Mnoho lidí se nad tím určitě zamýšlí, víc je však těch, kteří tzv. řeší válečné konflikty. Mimochodem, přemýšlejí nad následky a příčiny jsou jim zcela jedno – hlavně je to tak u politiků, kteří se snaží „dožít“ své volební období. Ale zpět k tomu velkému projektu.

Jsem již jen pasivním členem KDU-ČSL, ale zcela jasně jsem se přes Parlamentní listy optal místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka, mimochodem, předsedy této strany, na objasnění, na jeho názor:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/jak-se-v-tom-orientovat-83304

Kopíruji:

Jak se v tom orientovat?

Místopředsedo vlády,

jsi vzdělaný muž. Prosím o pomoc při orientaci v zahraniční politice. Jeden americký novinář a publicista napsal: „Příklad Velké Británie, která jako jedna z prvních oznámila, že se připojuje k Asijské bance pro infrastrukturní investice (AIIB), následovala Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí a Německo. Dokonce i poslední bašta amerického neokonservativismu v Asijsko-tichooceánském regionu, Austrálie, jak předpokládá novinář, bude získána Čínou.“

Může ČR, a má na to vůbec finance, udělat tentýž krok? Uvažuje se o tom v naší vládě a nebo jsme s některými státy střední a východní Evropy takovými chudáky, že nemáme vůbec šanci?
A nebo nám stačí, že tam budou např. evropské státy, které vlastní = mají banky na našem území /Nizozemsko, Francie, Německo…./?

Děkuji za odpověď a příjemné svátky v kruhu rodinném.
Václav Žáček, člen KDU-ČSL

Odpověď

7. 4. 2015 14:46:04 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Ahoj Václave, o tom nic nevím, to ti asi spíše zodpoví ministr financí.

Bělobrádek

(Malé objasnění – s tímto dnes vlivným člověkem se znám již několik roků, byl mým nadřízeným – proto to vzájemné tykání)

Přiznám se, že mi tato odpověď od člena vlády nestačila a zeptal jsem se ještě jednou, již konkrétněji:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MVDr-Pavel-Belobradek-Ph-D-MPA-3051/otazka/AIIB-Asijska-banka-pro-infrastrukturni-investice-83552

AIIB-Asijská banka pro infrastrukturní investice

Díky bratře předsedo za odpověď. Jako člen strany jsem chtěl znát tvůj názor. Bohužel, budu se muset, podle tvého doporučení, obracet mimo naši stranu. Zvykl jsem si, že ani na vnitřní diskuzi KDU-ČSL jsi neodpovídal. Já ti položil celkem 24 dotazů, které zůstaly bez odpovědi.

Víš, které státy se přihlásily k AIIB? Aby ses nemusel ptát ministra Babiše, tu je máš. Austrálie, Rakousko, Ázerbajdžán, Brazílie, Dánsko, Egypt, Finsko, Gruzie, Maďarsko, Island, Izrael, Kyrgystán, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rusko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Turecko, Francie, Německo, Itálie, Lucembursko, Švýcarsko, Spojené Království /UK/.

Dovolím si ještě dva dotazy.

Myslíš si, z názvu této banky, že tam nebudou žádné prostředky pro vědu a inovace, tedy pro tvůj rezort?

Znáš, ve svém omezeném vnímání světa, jaké významné mírové infrastrukturní projekty, ten přívlastek mírový zdůrazňuji, se v rámci AIIB chystají?

Václav Žáček, člen KDU-ČSL 

Odpověď

15. 4. 2015 11:27:47 – MVDr. Pavel Bělobrádek Ph.D., MPA

Nazdar Václave, jak vidíš, na dotazy reaguji zde, emaily, FB a twittrem, což považuji za dostatečné. To nevím. To nevím, neznám.

A opět můj údiv, možná i pochopitelný. Místopředseda vlády, který má ve svém referátě výzkum, vědu, inovace, neví, nezná. Tento grandiózní projekt bude přece zaměstnávat i vědecké kapacity, projekční a výzkumné ústavy… atd.

Pro ilustraci tu dávám odkaz na více informací ze dvou článků – jen krátký úvod do problému. Samozřejmě, že si každý dokáže najít další a další zdroje.

Hedvábná stezka – gigantický projekt

Čína je zemí jiného řádu čísel – její finanční rezervy se blíží hranici čtyř bilionů dolarů. Když jsem řekl, že by se Evropská unie měla podílet na pekingské vizi hedvábné cesty, měl jsem na mysli podílet se na plánovaných investicích. Změnit přístup dřív, než nám opět ujede vlak. Oněch 60 miliard dolarů je jen startovací investice. Čína zažívá zlaté ekonomické období. Její HDP od zavedení prvních ekonomických reforem v roce 1978 vzrostlo třicetinásobně a z poměrně zaostalé Říše Středu se během dvou generací stala největší ekonomika světa. Aby si Čína tuto pozici světového lídra udržela i v budoucnu, oživuje bájnou Hedvábnou stezku, která spojovala Čínu s Evropou.   

Dle nedávno zveřejněného akčního plánu si Peking od tohoto projektu slibuje, že „díky rozvoji států ležících na obou stezkách, suchozemské a mořské, dojde ke změně světového politického a ekonomického prostředí“. A nejen to, Si Ťin-pching na ‚Boao Forum for Asia‘ prohlásil, že jeho země očekává, že během pouhých deseti let roční objem přepraveného zboží přesáhne 2,5 bilionu dolarů.

Velké mlčení

Tak už opravdu nevím co si mám myslet. Mainstreamová média zarytě mlčí o největším gigantickém projektu všech dob a místo něj nám oznamují, že schodek státního rozpočtu ke konci května vzrostl na 22 miliard korun a je dvakrát vyšší než vloni. Jak jej snížit to už neříká nikdo.

Přitom to chce pouze jedno. Stačí se zapojit do čínského projektu AIIB a vstoupit na obchodní Hedvábnou stezku.

V ČR se nad vstupem do gigantického čínského projektu rozprostírá zlověstné mlčení.
Mnoho Západních zemí pochopilo význam spolupráce na tomto mírovém projektu a stali se zakládajícími členy AIIB.

My se členy AIIB nestali a připravili jsme se tak o možnost spolurozhodovat o pravidlech, projektech a zvýhodněných investicích za miliardy USD.

Vzorní vazalové a chytré Západní zeměhttp://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/hedvabna-stezka-giganticky-projekt.html

A ještě další zdroj (mimochodem, pan Emil Kalabus píše velmi kvalitně):

Zakládající členové AIIB budou ovládat investice na Hedvábné stezce

Půjde Evropa po čínské Hedvábné stezce, nebo se smíří s podřízeností USA?

Čínská banka úspěšně rozkládá transatlantické spojenectví.

Hedvábná stezka byla dlouhá síť obchodních tras, které procházely napříč celou Asií ze Středomoří do Číny a Indie, představovala také informační a kulturní most mezi Evropou a Dálným východem.

Přestože v češtině se pro tuto obchodní trasu více vžil termín Hedvábná stezka, správnější označení by asi mělo znít Hedvábná cesta, protože jednotlivé karavany, které se po ní pohybovaly, čítaly obvykle stovky i tisíce lidí. Navíc také v ostatních jazycích se používají ekvivalenty slova „cesta“ (něm. die Seidenstrasse, angl. Silk Road, rus. Шёлковый Путь, šp. la Ruta de la Seda).

Do AIIB se hlásí národy, které chtějí kráčet po Hedvábné stezce

Proti vůli USA se mnoho zemí EU přidalo mezi zakládající členy asijské investiční banky AIIB. Zájem po Maďarsku vyjádřilo i Polsko, Česko zatím možnost zvažuje. V očích Washingtonu je nová instituce pákou Pekingu pro rozšiřování jeho hospodářského vlivu ve světě a konkurence Světové banky a Asijské rozvojové banky (ADB), kterou vede Japonsko. AIIB je nástupní stanice na Hedvábnou stezku. Kdo je členem AIIB bude spolurozhodovat o obřích investicích.

Nevyhovující podmínky MMF

V r. 2010 byl za podpory administrativy prezidenta USA Baracka Obamy rozpracován balík reforem struktury vedení MMF. Předpokládalo se, že zástupci skupiny BRICS dostanou takový počet kvót hlasů, který by spravedlivě odrážel jejich přínos do světové ekonomiky. Tento návrh reforem Kongres USA zamítl, protože většina republikánů pochybuje o nutnosti mezinárodní finanční spolupráce, a kromě toho, by tyto opravy posílily pozice Číny a oslabily pozice Washingtonu.

Tento příklad je příznačný, protože odpovídá pozici, kterou vypracovaly USA vůči Číně: od r. 2005 vyvíjel Washington na Peking neustálý nátlak, vyzýval „k odpovědnosti“ a dokonce označil Čínu za „globálního bezhlavého jezdce“. Odmítnutí reformovat MMF prohloubilo rozpory, a stalo se jasné, že USA si nechtějí rozdělit moc s ČLR.

Čína je unavena čekáním na to, že ji bude poskytnuta větší pravomoc v mezinárodních bankách, takže si vytváří vlastní příležitosti po celém světě. Je zapojena do vytváření rozvojové banky BRICS, alternativy SWIFTu, budování kanálu v Nikaragui konkurujícímu Panamskému kanálu, a nyní vévodí nové Asijské infrastrukturní rozvojové bance (AIIB).

Na slavnostním zakládacím ceremoniálu v Pekingu 24. října 2014 bylo 21 zemí, které podepsaly společné memorandum o vstupu do AIIB: Čína, Indie, Thajsko, Malajsie, Singapur, Filipíny, Pákistán, Bangladéš, Brunej, Kambodža, Kazachstán, Kuvajt, Laos, Myanmar (Barma), Mongolsko, Nepal, Omán, Katar, Srí Lanka, Uzbekistán a Vietnam. S malým zpožděním přistoupila k memorandu Indonésie – v prosinci 2014. Austrálie a Jižní Korea ustály extrémní tlak ze strany USA a v březnu oficiálně také přistoupily k AIIB. Přihlášku podal i Hongkong a ukázalo se, že členem bude i Tchaj-wan, ovšem jako Čínský Taipei.

Velký průlom nastal na počátku března, kdy George Osborne, britský ministr financí, oznámil, že Velká Británie je připravena půjčit peníze bance AIIB. Americká administrativa si tehdy posteskla, že tento krok „nebyl konzultován s USA“. Velkou Británii následovalo rychle Německo, Francie a Itálie.

Uzávěrka pro přijímání zakládajících členů byla 31. března. Spousta států to stihla: Egypt i Finsko, Maďarsko i Polsko, Rusko i Izrael… K dnešnímu dni má AIIB 57 zakládajících členů.

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/zakladajici-clenove-aiib-budou-ovladat-investice-na-hedvabne-stezce.html

 

Ještě jeden můj všeobecně pojatý dodatek, který považuji za důležitý. Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, která zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?

 

Václav Žáček /Venda/
 

hodnocení: 4.7
hlasů: 15
Print Friendly, PDF & Email

321 komentářů

 1. Pokud se objeví nějaké zajímavé informace, dám je pod tento již více jak rok starý článek. Pokud to může někdo doplnit, i z pohledu tzv.“druhé strany“, která se zatím staví ke všem projektům integrace tu více, tu méně, záporně, budu rád. Být objektivní je lepší, než jen s jednostranným vnímáním.

  Jen úryvek – celé na :
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2728-pricina-demolice-ukrajiny-putinovy-navrhy-na-integraci-ruska-s-evropou-cina-poklada-koleje-hedvabna-stezka-konci-v-syrii-boj-o-eurasijsky-heartland-pacifik-americkym-jezerem-kdepak-byvavalo.htm

  „Hedvábná stezka 21. století
  Jde vlastně o ještě ambicióznější verzi eurasijské integrace, jejíž vytvoření se pozitivně promítne do životů dvou třetin světové populace, globální ekonomiky i obchodu. Rozdíl je, že tentokrát má plán za sebou značnou finanční hnací sílu. Tu mu dodává Fond Hedvábné stezky (Silk Road Fund), Asijská banka pro investice do infrastruktury (Asian Infrastructure Investment Bank – AIIB), Nová rozvojová banka BRICS (New Development Bank – NDB), rozvoj obchodu, který zachvátil celou Asii, a také oficiální připojení yüanu mezi měny zařazené do koše pro stanovení hodnoty Zvláštních práv čerpání – tedy “měny” Mezinárodního měnového fondu. Tím je současně yüan uznán za klíčovou měnu, která je vhodná k držení každou centrální bankou států s takzvaně nově se rozvíjejícími trhy (tedy BRICS a spol.).

  Na nedávné schůzce G20 v Kantonu ukázal prezident Si, že projekt OBOR (tedy Nové hedvábné stezky) je absolutně klíčový pro čínskou představu o tom, jak by měla nadále probíhat globalizace. Peking sází na to, že většina národů v celé Eurasii by raději investovala do výhodného scénáře ekonomického rozvoje, v němž budou všichni vítězi, než se nechala zatáhnout do strategické hry mezi Spojenými státy a Čínou, v němž, pokud dojde do určitého stádia, nakonec všichni prohrají.

  Jenže pro Impérium Chaosu je to naprosto nemyslitelné. Jak by také mohly jeho vedoucí postavy přijmout myšlenku, že Čína vyhrává mocenskou hru zvanou 21. století tím, že v Eurasii buduje jakousi Hedvábnou stezku?“

  /doporučuji přečíst celý článek na odkazu – pak ta kolečka pohledu lépe zapadají/

  Pěknou neděli všem.
  Václav Žáček

 2. Opět se dá něco zajímavého pro zamyšlení se nad světským děním přidat. I k tomuto mému více jak rok starému článku k Číně /nejen/.

  Ta byla nedávno, a u nás bude ještě dlouho, na tapetě. USA ji nemá rádo, „díky“ ní ztrácejí svůj vliv ve velké části Asie a naši někteří politici ji věrně následují s tím, že ji mají jako osinu v zadku. Nelze ale opominout, že USA Číně i dost dluží /dolárky/ zatímco Čína naší republice asi nic. Obchodníci / pod nimi výrobci / mají snahu prodat. Čína nakupuje. Má obrovský trh a potřebuje mnoho výrobků a energií pro jeho nasycení. A také má grandiózní plány – viz. můj článek. Včera proběhla na netu informace o snaze našich zemědělců proniknout na čínský trh / Poláci ta podle těch informací již jsou /. Zatím se však nedaří.

  Teď tu kopíruji něco ze Zvědavce, a to ukazuje pravý opak, než někteří naši politici prosazují :

  I Německo směřuje na Východ: Německý ministr průmyslu Gabriel navštívil Čínu s šedesátičlenou delegací
  3.11.16

  Německo:
  Německý ministr průmyslu Sigmar Gabriel navštívil v úterý Čínu s šedesátičlenou delegací. Gabriel jednal v Beijingu s čínským premiérem Li Keqiangem. Rozhovory proběhly v přátelském a konstruktivním duchu.
  Jediné napětí vzbuzovalo nedávné rozhodnutí německé vlády zrušit Číně povolení k převzetí německého strategického podniku Aixtron na výrobu čipů. Mluvčí čínského Ministerstva obchodu vyjádřil naději, že německá vláda vytvoří pro investory spravedlivé prostředí a ujistil, že se nemusí bát odlivu technologií a pracovních míst z Německa.
  Německo tvrdí, že Čína skupuje v Německu klíčové technologie a sama si své podniky před zahraničními investory chrání.
  Čína poukazuje na to, že v Číně podniká 8.200 německých společností,zatímco v Německu podniká jen 2.000 čínských společností.
  Obchody s Německem představují pro Čínu třetinu z celkových obchodů EU-Čína. V roce 2015 činil vzájemný obchod mezi Čínou a Německem 163 miliard eur.
  ______
  Tak Německo nás také táhne Východ – nejen Zeman ;-)

  . . . . . . . . . . . . .

  Odkaz na zdroj : http://www.zvedavec.org/vezkratce/13504/
  Tam je i odkaz na originál.

 3. Zdravim Vendo,
  Pokud se Cina nebude snazit vyvazet do sveta svou verzi demokracie,jako to delaji léta USA,pak to bude fajn. Zatim mam vsak obavy,ze jsme jen svedky presunu centra globalniho hegemona z jedne zeme do jine. A kdyz tak koukam,jakym stylem prosazuje tamni cinska vlada sve zajmy v samotne Cine,nedelam si iluze ,ze by za par let nepristoupila k podobnym praktikam i v zahranici.
  Jen čas ukaze nakolik je cinska civilizace schopna ujmout se role svetove mocnosti.

 4. Taky zdravím.
  Jestli nastane přesun „globálního hegemona“ do Číny, to neumím posoudit. Faktem by ale mohlo být to, že dosud je globální hegemon v USA a jestli se má „někam“ přesouvat, tak to bude až po důkladném zvážení všech možností.
  Pro mne je i dalším nepopiratelným faktem, že USA sice daly mnoha státům, třeba na africkém kontinentu, tzv.výhodné půjčky. Vedení těchto států za ně nakoupilo např. i americké zbraně. /a zčásti je i rozkradlo/ Splácení pak bylo tím, že nadnárodním korporacím bylo umožněno čerpat přírodní bohatství, často i možná získáním nějaké většiny pro rozhodování….i dalším umístěním i korupčních investic.

  Odkaz:
  http://www.rozvojovka.cz/clanky/1169-cinsky-drak-pozira-afriku.htm

  Mohlo by se po přečtení jevit, že Čína dělá v bledě zeleném totéž, co USA. Já si to však nemyslím, již i proto, že není účastna /jako i podněcovatel/ všech možných válečných konfliktů tam, kde by byly /jsou/ ohroženy její zájmy.

  Za chvíli dobré ráno na Floridu.

 5. „Faktem by ale mohlo být to, že dosud je globální hegemon v USA “

  Nemyslim si. Je treba si neplest US elity s globalnimi elitami. Pri sledovani deni ve svete si nelze nepovsimnout,kudy se ubira novy kurz. Filipiny,nejvetsi spojenec a vazal US v Pacifiku se verejne distancuji od US a navazuji nove vztahy s Cinou. Japonsko uzavira dohody s Ruskem.Turecko ma US uz uplne na haku,obzvlaste pote,co amici nebyli schopni,nebo nechteli, informovat Erdogana o pripravovanem puči. A tak se turek dohodnul na truc amikum i cele slavne NATO s Ruskem. Izrael,nejvetsi spojenec US, navazal velmi dobre vztahy s Ruskem,atd..
  Vitezstvi Trumpa nad Clintnovou ukazuje stejny scenar. Clintnova zastupuje prave ty US elity .. Trump signalizuje ze se bude snazit s Putinem dohodnout,i pres protiruskou hysterii. Atd. atd. Tech ukazatelu je vice.

  1. Ten můj článek, pod kterým teď diskutujeme má na konci tyto myšlenky :

   „Ještě jeden můj všeobecně pojatý dodatek, který považuji za důležitý. Jedná, lépe, mělo by se jednat na naší planetě o mír, o řešení problémů lidstva domluvou, projekty, která zaměstnají lidi, odstraní hlad, dají lidem zdroje pitné vody? A nebo se svěřit „jestřábům“, obchodníkům s válkou, kterým záleží jen na zisku? A co naše vláda? Kam nás vede?“

   A pořád se snažím tu přidávat odkazy třeba „jen“ na to, že Čína, mj. nebojuje, nerozvrací státy….. . Samozřejmě ale, že ruku v ruce musí zbrojit, protože její vzrůstající síla je trnem v patě těm, kteří by chtěli moc a obávají se, že o ni přijdou! A hegemon? Půjde asi tam, kde bude moci naplňovat své globální cíle.

   Před měsícem jsem tu přetiskl toto :

   „Na nedávné schůzce G20 v Kantonu ukázal prezident Si, že projekt OBOR (tedy Nové hedvábné stezky) je absolutně klíčový pro čínskou představu o tom, jak by měla nadále probíhat globalizace. Peking sází na to, že většina národů v celé Eurasii by raději investovala do výhodného scénáře ekonomického rozvoje, v němž budou všichni vítězi, než se nechala zatáhnout do strategické hry mezi Spojenými státy a Čínou, v němž, pokud dojde do určitého stádia, nakonec všichni prohrají.

   Jenže pro Impérium Chaosu je to naprosto nemyslitelné. Jak by také mohly jeho vedoucí postavy přijmout myšlenku, že Čína vyhrává mocenskou hru zvanou 21. století tím, že v Eurasii buduje jakousi Hedvábnou stezku?““
   . . . . . . .

   Na začátku letošního roku jsem sem dal úryvek z úvahy paní Spencerové :

   „„Je zřejmé, že hlavním čínským zájmem je upevnit svou ekonomickou pozici na ropném Blízkém východě, který by byl klidný a stabilní, nicméně rozsah čínské „soft power“, s níž se chce stát hybatelem regionu, je přece jen mimo běžné evropské uvažování (tím spíš v době migrační krize). V plánu je třeba projekt Hedvábné stezky překladové literatury, v jejímž rámci má být přeložena stovka klasických titulů z obou stran, nebo „výcvikový program“ pro tisíc „mladých arabských lídrů, nebo pozvání 1500 „lídrů arabských stran“ do Číny, nebo 10 tisíc stipendií a 10 tisíc zácvikových míst pro studenty a experty z arabských zemí, nebo propojení více než stovky kulturních institucí, nebo vybudování 11 konfuciánských center na Blízkém východě, nebo zahájení 183 leteckých linek týdně mezi Čínou a Blízkým východem, nebo vzájemné návštěvy desítky tisíc čínských a arabských umělců… “

   Když si to někdo přečtete celé, tak možná naskočí otázka jako u mne – Čína se staví stejně konstruktivně k těm i oněm, tedy zjednodušeně, k tomu směru islámu stejně, jako k tomu druhému. To může být překážka, pokud tedy by nedošlo k určitému smíření. S tím ale, po 1.400 rocích nepočítám, tak jednoduché to není. Čína má finance a Čína je ale chytrý hráč. A peníze arabským hráčům nesmrdí.“
   . . . . . . . .

   Čína, a vine se to jako ta nit v mém článku až po diskuzi, je pro mne momentálně zárukou, a to i ve spojení s Ruskem, že umírající kobyla USA by nemusela být až tak destruktivní. A skutečně mám raději, když svět obchoduje, tvoří, než ničí.

   Marťasi, v červnu jste napsal:
   „Rozumim Vendovi,ktery pise o mirumilovnych planech a spolupraci mezi zememi,apod. Nicmene mam takovy neprijemne sviravy pocit, jestli to planeta vubec ustoji .. :-))“

   Ano, je to složité a pocity mohou být různé. Nevím jak Vy rozumíte současné americké politice a jak předvídáte změnu kursů, budou – li vůbec nějaké po nástupu Trumpa. U nás v Čechii to stojí za prd. Nepochopení a silná rozhádanost a není nikoho, kdo by pochopil, co je soužití lidí na platformě určité výhodnosti a hlavně bez válek. Námitku, že Čína bude mít víc, tak říkám – jasně. Však také více investuje. My jsme nedokázali ani vstoupit do Asijské banky pro infrastrukturní rozvoj. Zatímco mnohé evropské státy ano. A to hovoří za vše, ne?

   Ten můj článek je tu více jak rok a i když ne vždy nad mým dalším vloženým odkazem někdo diskutuje, je to pro mne sbírání informací.

   Za Vaše postřehy díky.

   1. No do krámu mi to Marťasi nejde, protože pod ten můj článek si ukládám, a i jinými jsou tam ukládány či diskutovány postřehy k Číně. Jo kdyby to bylo o dávné historii Slovanů, resp. Rusů, kteří před mnoha tisíci let svedli s Kitají velkou bitvu a poražená Čína v nebeském chrámu uzavřela mír, to by byla jiná.
    Ale jo, Slované se vinou všemi možnými národy a pro mnoho jiných národů byli nebezpečím. Etruskové, Prusová, Iránci z povodí jedné ruské řeky /teď to nebudu hledat /, Arijové…..tam všude je stopa Slovanů. Ale to by bylo na jiný článek.

    Díky za upozornění.
    Václav Žáček

   2. Martasi, s praslovanským písmem z doby evangelií to nevypadá dobře.
    Odkaz http://leva-net.webnode.cz/products/nejvetsi-tajemstvi-novoveku-2/
    „Kromě toho tyto nálezy ukazují, že Slované měli vlastní propracované písmo i před Cyrilem a Metodějem, a vyjasňuje se, jakými „ruskými písmeny“ byly zřejmě napsány knihy, z nichž se v Korsuni Cyril naučil staroslovanské písmo.“
    https://is.muni.cz/el/1421/podzim2015/PLB400/Vznik_slovanskeho_pisma_a_jeho_vyvoj.pdf
    „Hypotézy o předcyrolometodějském užívání písma u Slovanů tzv. runové písmo u Slovanů – už dávno nemá podporu ve vědě tzv. „ruská teorie“ – také v slavistice má okrajové postavení (má několik variant) – opírá se o jedno místo v Životě Konstantinově, kde se líčí, jak Konstantin při cestě na černomořském pobřeží, která byla ještě před misí na Velkou Moravu, našel „evangelium a žaltář psané ruskými písmeny.
    Zastánci této teorie tvrdí, že
    A) Konstantin našel ruské knihy psané hlaholicí
    B) předpokládají, že to bylo řecké písmo, použité k záznamu slovanské řeči– tj. vidí zde zárodek cyrilice.
    ale:
    * žádné doklady hlaholice ani jiného slovanského písma na Rusi nejsou doloženy před 10. století
    * slovo „ruský“ pro 9. století neoznačovalo etnikum východoslovanské, ale germánské, a mohlo by být využito pro gótštinu žádné doklady hlaholice ani jiného slovanského písma na Rusi nejsou doloženy před 10. století slovo „ruský“ pro 9. století neoznačovalo etnikum východoslovanské, ale germánské, a mohlo by být využito pro gótštinu.

    1. Hmm,a jak to souvisi s tou freskou v Jordansku,Pardale ? Jinak,ze neni neco dolozeno,neznamena ze to neni nebo ze to neexistuje.
     Ta ohrana pisnicka o Cyrilovi a Metodejovi,kteri udajne prinesli slovanum pismu,je uz desne ohrana.

    2. Martasi, omlouvám se, předchozí příspěvek jsem posadil v diskuzi někam vedle.
     Stránky
     http://leva-net.webnode.cz/products/nejvetsi-tajemstvi-novoveku-2/
     Bombastické nadpisy Největší tajemství novověku (2) v článku :
     „V minulém díle jsem psal, že staroslovanština byla zřejmě původním jazykem křesťanství a jazykem zápisu evangelií, nyní je myslím možné vypustit slůvko „zřejmě“.“

     Komentář :
     Působí konspirátorsky, dokázáno to není nebo sporně a myslí, že je to jistě. Ježíš a byl Žid a jeho následníci, budoucí možní evangelisté, nežili ve slovanském prostředí. Věta :“staroslovanština byla zřejmě původním jazykem křesťanství a jazykem zápisu evangelií“ – je hrozná. Copak Ježíš apoštolové mluvili mezi sebou a k lidem staroslovansky? Starosvanština, že byla původním jazykem zápisu evangelií. A kterých evangelií???
     Ve starověku existovalo mnoho verzí řecké abecedy.
     http://www.lingvistika.mysteria.cz/recko_abeceda.htm
     https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98eck%C3%A1_abeceda
     kde jsou i vymizelá řecká písmena z toho 4 s nádechem výslovnosti s.

 6. Martasi, nevím jestli Cyril a Metoděj Slovanům písmo přinesli nebo přivezli na koni, ale slovanská písma z cyrilice odvozena jsou.
  Martasi, Váš odkaz
  http://leva-net.webnode.cz/products/nejvetsi-tajemstvi-novoveku-2/
  říká :
  „Je zřejmé, že v Gerase vidíme slovanské nápisy ve slovanském písmu. V minulém díle jsem psal, že staroslovanština byla zřejmě původním jazykem křesťanství a jazykem zápisu evangelií,“
  No a můj odkaz
  https://is.muni.cz/el/1421/podzim2015/PLB400/Vznik_slovanskeho_pisma_a_jeho_vyvoj.pdf
  říká že ne.
  A odkaz na předslovanské písmo to zpochybňuje též.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99edk%C5%99es%C5%A5ansk%C3%A9_slovansk%C3%A9_p%C3%ADsmo
  Vyloučit při nedostatku důkazů nelze nic ( třeba ani to, že předslovanské písmo a v něm evangelia vytvořili mimozemšťané.) Vyloučit nelze skoro nic, ale není dobré všemu věřit.
  Souhrnný pohled na slovanská stará písma :
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlaholice
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Cyrilice

 7. Opět přidám odkaz na Čínu. Možná to u někoho probudí takové hořké pousmání:

  http://czech.cri.cn/811/2016/12/27/1s169190.htm
  Píše se tam, že….V roce 2016 se v Číně zvýšila délka rychlostních dálnic o více než 6000 km.

  A v r.2017 to má být dalších 5.000 km.

  Stavbaři v ČR budovali dálnici D8 v délce cca 94 km více jak třicet roků. Inu, náš vyspělý kapitalistický a demokratický systém asi za Čínou pokulhává.

  1. Zdravim Vendo,

   Nas system pokulhava predevsim v trestnim zakoniku Vendo. Protoze kdyz uz je tady rec o dalnicich napr. ,tak kdyby se finance,ktere byly od 1990 v CR rozkradeny, pouzili jen na tu stavbu dalnic,tak dnes mame dalnici podel celych hranic. Do dnesniho dne,nebyl nikdo kdo se podilel na rozkradani CR po „revoluci“ potrestan. Za to pribyva novych uradu a uredniku jak hub po desti.
   Jen zde na Floride,zije dost tzv. „podnikatelu“ ,kteri „vydelali“ sve miliony,mozna i miliardy,na pochybnych ale za to pekne predrazenych statnich zakazkach. Pak se vsichni spolecne v golfovych vozitkach rechtaji nad tim,jak s tim statem vyjebali.

   Ono kdyby hned od zacatku,byli lidi jako Kozeny,Krejcir,Vondra,atd.atd. poveseni,a to verejne pro vystrahu,tak by to hospodarstvi vypadalo jinak. Ale to bychom zase asi nebyli prijati do „klubu“ demokratickych pravdolaskaru ..

   1. https://www.rt.com/business/372021-china-longest-railway-launch/

    A bude pokulhavat cim dal vic… Mam pocit,ze globalni elity presunujicentrum sve moci prave do tehle zeme.

    „..zabijeni pro organy..“
    V dnesni dobe „zarucene pravdivych zprav“ je jen velmi tezke necemu verit. Kdyz vidim tady v mediich,jak zarucene pravdive informuji o Syrii,kdy pocty zabitych si vycucava nejakej debil u klavesnice kdesi v Anglii,fotky mrtvych deti aranzuji kdesi v Egypte,a mnoho dalsich prikladu,ale vzdy tak,ze my tady na zapade jsme ti hodni a dobri a ti na vychode,ti zli cinani,ale predevsim ti proradni rusaci jsou vzdy ti spatni,tak se zdraham uz cemukoliv ze zapadnich zdroju uverit.

    1. Ono Marťasi je dobré opravdu se zamyslet nad zdrojem. Jestli se jedná o povrchní média (jako ten tvůj post z veskrze propagandistické Russian Television) nebo se jedná o výsledky dlouholeté mravenčí práce vesměs v utajení, který je dobře podložený argumenty. Přečti si tu knihu Marťasi, za tou nestojí „nějaký debil s klávesnicí“…

   2. Jo, svět je jeden velký problém. Transplantace orgánů, mimochodem, i vyspělá Ukrajina byla v nedávném svém válčení jejich velkým dodavatelem. I Kosovo prodávalo orgány ze svých srbských nepřátel. A kolik nevinných civilistů, dětí a žen, padlo při nedávných agresích těch vyspělých, ve většině křesťanských armád, které vybíjely lidi v arabském světě jako potkany. Kolik nenarozených dětí je usmrceno ještě v děloze matky, kolik zvířat je usmrceno v zájmu tzv.lidského pokroku….?

    Ta Čína je hrozná, i když bych věřil jen čtvrtině toho čísla.

    Ale na všechny dojde, i na Číňany, na ty kterých se to týká. Ani čínská zeď jim nepomůže. Zákon zpětného působení je neúprosný a určitě bude dopadat i na ty, co vyvražďovali původní obyvatelstvo na území i té dnešní Kanady. I na Španěly a Portugalce, Holanďany a Němce, Švédy a Iry, Angličany a Italy….zákon této spravedlnosti působí.

    Na druhou stranu ale. Od Číny pociťuji a sleduji zprávy, kde se píše o rozvoji infrastruktury, a to i v mezikontinentálním měřítku, a to v zájmu rozšiřování obchodu, za nímž vidím třeba jen zaměstnanost /např./. Na třetí straně jsou síly, které velmi rády řinčí zbraněmi, prodávají je kde jakému hejhulákovi, který je nakonec použije i proti nim. A také jsou země, jejich vedení, které slintá blahem při představě, že by mohlo získat třeba přírodní suroviny a zdroje jiného státu, a to nejlépe zadarmo a nebo za falešné – skleněné perličky! A na straně čtvrté – jak mnoho výrobků škodí lidem, jejich zdraví; z průmyslu tzv. léčiv, potravin….atd..

    Svět je divný a jsme v něm, jako člověk rozumný, zcela na palicu. Děkuji Lubko za Vaše poukázání, i když, jak píše Marťas, nemusí být údaje zcela pravdivé. Ani mně se ale nezdá, že by šlo za rok postavit 5.000 km silnic. Ale to lze dokázat – satelitní snímky to určitě mohou dokumentovat.

    Mějte se fajn.

    1. Venda píše :“Zákon zpětného působení je neúprosný a určitě bude dopadat i na ty, co vyvražďovali původní obyvatelstvo na území i té dnešní Kanady. I na Španěly a Portugalce, Holanďany a Němce, Švédy a Iry, Angličany a Italy….zákon této spravedlnosti působí.“
     No to jsou novinky, tak karma už nepůsobí na jednotlivce, ale šmahem na celé národy a to ještě za zločiny několik set let zpětně.

    2. Čas v zákonu spravedlivé odměny za spáchané skutky, zlé i dobré, nehraje žádnou roli.

     Proto je i karma trojího dělení:

     – prálabdh karma, tj. náš lidský osud, část karmy, kterou právě odžíváme a která je však jen částí úrody z té minulé setby. Proč jen část úrody? Nikdy nevíme, jak velkou úrodu karmických odplat v tomto životě sklidíme.

     – krijámán karma, to jsou ty nově vznikající karmické činy z právě probíhajícího života, kdy i některé reakce-odplaty můžeme odžít již za tohoto života… a nebo jsou přesunuty do

     – siňčit karmy, tj. zásobní karma, která je správcem karmy ukládána do „nějakého trezoru“ a někdy v budoucnosti bude teprve splacena (kdo ví, kolik má kdo „naspořeno“?).

     Novinky by to až tak nemusely být.

    3. Vendo, pořád je to karma individuální, ne národní.
     Národní je leda státní dluh ( skládá se taky z taky minulosti, současnosti a budoucnost nám vykukové do svého trezoru uložili někde na Bahamách nebo na Floridě).

    4. Pardale, dovolím si jedno malé poučení ke karmě, i když na ni nevěříte.
     Ale mimochodem, to s tím dluhem je docela nepřesné, když se nad tím zamyslím do důsledku. Podrobnosti ke státnímu dluhu třeba tady: http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/zakladni-informace/definice-a-mereni
     Národní dluh jako takový neexistuje. Snad jen zadluženost jednotlivých občanů. A na dluhu lze ukázat působení karmy – půjčíte si a pak musíte splatit víc. U karmy, aby došlo k poučení, jde však o placení v mnohem větším měřítku.

     Ale zpět. Kdo tvoří národ; odpověď je nasnadě – jednotlivci.

     Jestliže např.Španělé, jejich conquistadoři vyvražďovali na území států Jižní Ameriky původní obyvatelstvo, naháněli je na otrocké práce, znásilňovali ženy, vytvářeli těmito činy karmu, ne nějak příznivou. Podobně u tzv.koloniálních mocností, které takto konaly. Nevyjmenoval jsem všechny, proto těch pár teček.

     Napsal jsem „Zákon zpětného působení je neúprosný a určitě bude dopadat i na ty, co vyvražďovali původní obyvatelstvo na území i té dnešní Kanady. I na Španěly a Portugalce, Holanďany a Němce, Švédy a Iry, Angličany a Italy….“ To však neznamená, že píšu o státním útvaru Španělska, Portugalska, Německá, Anglie….atd.. . Vás asi popletlo, že příslušník národa se píše s velkým písmenem, to jste pak v souvislosti nepochopil. Ale teď Vám dám částečně zapravdu. Jestliže například velká vojenská jednotky čítající tisícovky mužů postupuje agresivně na cizím území, vraždí, zapaluje, znásilňuje, srovnává se zemí vesnice,rozbíjí města, zapaluje úrodu, vraždí domácí zvířata…, jestliže navíc přijme národ doktrínu třeba své nadřazenosti a v jejím zájmu vyvražďuje „ve velkém“ příslušníky jiných národů jako méněcenné, může se očekávat, že spravedlivý zákon karmy postihne pak i tak velkou část populace tohoto národa, že to pak lze posuzovat až jako národní katastrofu. Připomenu jen, že karma se vytváří i jen zlou myšlenkou.

     Ten čas pro konečné vyrovnání dluhů karmy z tohoto i z minulých životů / na rozdíl od těch dluhů finančních v konkrétním životě zadluženého jednotlivce / skutečně nehraje významnou roli.

     Pardale, jestliže chcete o zákonu karmy nadále diskutovat, přeneste prosím svoji diskuzi jinam. Tady jsem zavedl mé poukazování na Čínu a její politiku, která je výrazně zmíněna v mém výchozím článku. Rád bych to tady takto i ponechal. Díky za pochopení.

    5. Vendo, nebudu nic přesouvat, diskuzi o ní sem do tohoto vlákna ( naše vláda..)jste přinesl Vy
     Venda 28.12.2016 (15:44)
     O karmě už není skoro o čem diskutovat. Jde o to věřit/nevěřit.
     Vendo, dobře, myslel jste kolonizátory. Píšete :“Španělé, jejich conquistadoři vyvražďovali na území států Jižní Ameriky původní obyvatelstvo, naháněli je na otrocké práce,..“
     Takže karmou mají být potrestáni ti conquistadoři, co se provinili, tedy nikoli obecně Španělé. V dějinách bylo a je tolik násilí, že lze takové souvislosti najít vždycky. Belgické království na počátku 20.století provádělo genocidu v Kongu, kde mělo zahynout 10 milionů černochů kvůli těžbě nerostů pro hutní výrobu. Během pár desítek let se v Belgii válčilo ve dvou světových válkách, v první válce tam byl použit yperit, ve druhé ofenziva a protiofenziva v Ardenách a bombardování přístavů.
     Španělští kolonizátoři, kdy podle jejich záznamů při těžbě stříbra u Bolivijského Potosí v nelidských podmínkách a na neštovice zahynulo 6 milionů lidí. Před tím ( asi 1519) se potopily při bouři španělské karavely naložené poklady Aztéků a Cortéz zemřel později v chudobě. a bezpráví. Boleslav založil přemyslovský stát s Lužicí, Wroclavskem a Krakovskem až ke Kyjevské Rusi a řece Bug. Stát finančně stál na loupení, Praha byla místem prodeje otroků.
     Jenomže ani ta karma se nesmí přehánět. Měla pokaženou karmu mladá žena, která dobrovolně nastoupila do zbrojní výroby a dělala přesčasy, aby se její přítel mariňák vrátil dřív domů? Jen v Kanadě mladých žen ve zbrojovkách nastoupilo milion. Agitační plakát plakát :“Ronnie, dívka s kulometem Bren“. Objektivně mohla se její práce podílet na smrti desítek lidí.
     Jen tak mimochodem konstrukce Brenu vycházela z československého kulometu konstruktéra V. Holka z Brna (BRno ENfield).

     Michail Kalašnikov se dožil 94 let, měl dvě manželky a 3 děti. V roce 1947, kdy zkonstruoval AK-47 nebyl ještě členem strany. Jeho zbraň zabila snad milion lidí. Necítil se za to zodpovědný, pracoval pro vlast. Málokterá věc je jenom dobrá. Dítěti je občas dobré dát pár na zadek. Neodpírat zlu násilím je jen teorie.
     Spravedlnost v přírodě neexistuje. Lvice chytí jednu antilopu a jinou stejnou nechá příroda se dál množit.
     Tím neříkám, že se nemáme snažit žít správně, zjednodušeně řeknu podle desatera. Ale nezblbnout z toho, to hlavně.

    1. Tak nevím, jestli je to taková silvestrovská kachna.
     Kdyby to snad ale byla pravda, byly by USA opět o krok napřed, a to i před tou Čínou:

     „Na hranicích s deseti lidskými hlavami

     Federální úřady začaly společnost stíhat v roce 2011. V průběhu roku identifikovali vyšetřovatelé nejméně 250 podezřelých částí těla, které firma prodala detroitskému obchodníkovi Arthuru Rathburnovi. Toho celníci týž rok zadrželi na hranicích Ontaria. Našli u něj deset lidských hlav. Podle prohlášení FBI je k obchodníkovi dovedla jedna z nalezených hlav, kterou agenti sledovali.“
     Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pentagon-mrtva-tela-experiment-d32-/zahranicni.aspx?c=A161228_140702_zahranicni_jol#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

    2. Inu,jsme opet u typickeho prikladu: Pohledte lidé,jak v Cine obchoduji s organy. Pohledte jak Rusko tamhle to,jak Iran tamto,atd.apod.
     Sranda je,ze autori podobnych tvrzeni hledaji tyhle hruzne senzace v dalekych zemich jako je Cina,a neobtezuji se zapatrat,kam mizi kazdorocne tisice lidi tady v US. Prevazne deti a mladych lidi. Velke procento jsou sexualni predatori,ale nemala cast bude jiste take v obchodu s organy.

    3. Vendo vy jste fakt komik, bavíme se o státem organizovaném odběru orgánů od lidí jejichž jediným proviněním je jejich víra a zdravý životní styl a vy dáte do placu jako „argument“ že druhá strana je horší šílence, co sbírá lidské droby :)
     To jsem si nemyslel, že jste až takový … no teď nevím jak to říct slušně …. alternativně inteligentní, to je to správné slovo :)

    4. Dík za správné a originální slovo – je to originální.

     K odběru orgánů, jak jste ho popsal, jsem napsal :“Jo, svět je jeden velký problém. ………Ta Čína je hrozná, i když bych věřil jen čtvrtině toho čísla. Ale na všechny dojde, i na Číňany, na ty kterých se to týká.“ A ještě jsem Vám potvrdil, že máte pravdu.

     Co bych měl podle Vás dělat? Vyrobit protestní transparenty a pozvat Vás a jet protestovat do Prahy před čínské velvyslanectví?

     Také jsem zmínil potraty ve světě – též hrozné vraždění ve vyspělém Západě. A těmi „droby“? To ode mne nebylo myšleno jako protiargument. Vždyť jsem Vám napsal, že „svět je jeden velký problém“.

     Ale jedno si uvědomte. Když je poptávka po orgánech, je nabídka a nebo naopak. A nakonec jste to napsal celkem výstižně: „…..proč myslíte, že bohatí obyvatelé Západu (čest výjimce Izraeli, který to vlastním občanům zakázal) jezdili a dosud ještě jezdí do Číny?“

     No a zase z toho původního soudku.
     http://czech.cri.cn/713/2016/12/29/1s169230.htm

     Po roce 1989 se mluví v Čechách o nové rychlostní silnici mezi Hradcem Králové a Mohelnicí R35/I – asi 110 km. Teď mi jeden významný politik potvrdil svůj odhad, že bude v roce 2026 až 2035 tedy 36 až 45 roků. Inu, máme rezervy.

     Pěkný večer.

    5. Tak například sputniknews bych nevěřil ani nos mezi očima a to že Rusko bude oběti vlastního bombardování vydávat za povstalci umučené se ostatně dalo celkem čekat :)
     Fámy o odebírání orgánů provázejí každý konflikt, nicméně pokud vím potvrdilo se snad jen několik (výjimečných) případů v Kosovu. Všude jinde zuřící válka nepřeje nějakému tipování dárců a sterilnímu odběru zdravých orgánů v kontrolovaných podmínkách, které je základem úspěšných transplantací. A například v Sýrii s výjimkou Damašku snad neexistuje žádná nemocnice schopná transplantace. Západní nemocnice mají zdokladovaného každého dárce a příjemce, proč myslíte, že bohatí obyvatelé Západu (čest výjimce Izraeli, který to vlastním občanům zakázal) jezdili a dosud ještě jezdí do Číny?

 8. Po delší době mne zaujala tato informace -„Pred viac ako rokom sme vás informovali o projekte veľkokapacitných Li-Ion batérií na báze priestorových (3D) elektród, na ktorých pracuje tím pod vedením popredného českého odborníka na nanotechnológie a vedca Jana Procházku. Nová generácia lítiových batérií disponuje kapacitou väčšou ako 300 Wh/l a vysokou bezpečnosťou. Vývoj prebieha vo firme HE3DA, s. r. o., do ktorej už vstúpil čínsky investor s vkladom takmer 1,5 miliardy českých korún.
  V týchto dňoch sa oficiálne spúšťa sériová výroba, na slávnostnom otvorení v Prahe-Letňanoch sa zúčastnil aj český premiér Bohuslav Sobotka. V Letňanoch sa však bude uskutočňovať najmä vývoj, výroba by sa mala rozbehnúť v Hornej Suchej v Moravskosliezskom kraji.
  Nové batérie nie sú určené pre smartfóny a notebooky, spoločnosť sa chce zamerať na tri ciele – batérie pre automobily, pre domácnosti k strešným solárnym panelom a pre energetiku.
  „Naše päťdesiatvoltové autobatérie umožnia množstvo inovácií v automobilovom priemysle. Len čo budú výrobcovia automobilov pripravení využiť ich, sme schopní dodávať tieto batérie v rozmeroch a hmotnosti dnešných olovených akumulátorov, teda bez nutnosti zmeny dizajnu karosérie. Je to revolučná cesta k bezpečnému a cenovo dostupnému vysokovýkonnému akumulátoru s rýchlonabíjaním,“ vyjadril sa Procházka. Nové batérie by navyše mali byť lacnejšie, bezpečnejšie a s dlhšou životnosťou.“

  Zdroj a více informací je tady :
  http://www.he3da.cz/single-post/2017/01/06/Elon-Musk-by-mal-by%C5%A5-v-strehu-V-%C4%8CR-sa-za%C4%8D%C3%ADna-s%C3%A9riov%C3%A1-v%C3%BDroba-revolu%C4%8Dnej-bat%C3%A9rie-HE3DA

  Zase investice Číny, proto si toho všímám. Investice do výrobku, takže zase šikovné české ruce /mozek/.

  Co to však může přinést negativního? Tady je článek s tímto názvem :
  „Chystá se krádež českého lithia, co na to vynálezce revolučních lithiových baterií Jan Procházka?“

  http://www.nwoo.org/2017/02/15/chysta-se-kradez-ceskeho-lithia-co-na-to-vynalezce-revolucnich-lithiovych-baterii-jan-prochazka/

  A ještě jeden již dřívější článek – tentokráte celý s mým drobným komentářem :

  Nedávno mi přistál do pošty tento mail. Předesílám, že popisuje opět něco, s čeho se mi ježí zbytky mých vlasů. A ještě – na konci přidávám článek, kde se potvrzují kroky, i z úrovně ministra Mládka. Tak kdo chcete, čtěte.

  Z průvodního e-mailu:
  Třicet let staré odhady hovoří o tom, že by na Cínovci měl být až milion tun lithia. Při současných cenách by se kov prodal za tři biliony korun! Stát uvažuje, že ho prodá zahraničním firmám. Jestliže Vás článek zaujal, prosím sdílejte! Díky

  AŤ TO VĚDÍ VŠICHNI, CO ZASE CHYSTAJÍ ZA SVINSTVO !!!
  Vítek(Patrioti ČR): Voda byla ukradena, nyní se chystá potichu ohromná krádež lithia !!!

  02.01.2017Zdroj: /commons.wikimedia.org

  Americká společnost Tesla vybírá v Evropě druhé místo pro svoji druhou velkou továrnu a jednou z možných lokalit je Česko. Vše pod pláštíkem ekologického hospodářství a ochrany životního prostředí. Spekulacím o atraktivitě Česka pomáhá zmíněná skutečnost, že v Krušných horách jsou k dispozici velké zásoby lithia, o kterém se mluví jako o nové ropě. Lithium je klíčová surovina pro výrobu baterií, které jsou zas jednou z klíčových součástek celého elektromobilu. Rve se o něj americká Tesla, společnost Geomet, patřící do australského konsorcia European Metals,ale tak& amp; eacute ; firma C&am p;iacu te;novecká deponie, kterou vlastní skupina RSJ miliardáře Karla Janečka.

  Dopadne to skutečně tak, že Tesla nám tady postaví montovnu za státní podpory, zaměstná za pár šupů sto pracovníků z Česka, který budou rádi za 15 tisíc hrubýho a zisk půjde stejně jako u vody do zahraničí? A lithium bude těžit zahraniční firma, která bude zisk „odvážet“ do zahraničí? Copak to neumíme sami? My skutečně umíme jen jak hlupáci za státní peníze rekultivovat pomocí státem vydržovaného podniku DIAMO zahlazovat škody po „napakovaných“ uhlobaronech?

  Lithium karbonát za posledních 13 let zdražil až čtyřikrát na zhruba šest tisíc dolarů za tunu a jeho spotřeba se má do roku 2020 až zdvojnásobit. Cena cínu za uplynulou dekádu stoupla víc než pětkrát na 20 tisíc dolarů za tunu. Pod Cínovcem leží ohromné zásoby cínu, lithia, ale i wolframu.Těžařům nahrávají rostoucí ceny kovů na světových trzích a také fakt, že lithium i cín musí evropský průmysl dovážet z Číny nebo jižní Ameriky. Žádný jiný tak velký zdroj v Evropě zatím neexistuje. Ekonomická návratnost ložiska je nezpochybniteln&am p;am p;am p;aa cute;.
  Podle provedených výpočtů se u nás nalézá téměř 6 % světových zásob lithia.
  Podle velmi střízlivých odhadů je na Cínovci 37 milionů tun rudy., které obsahují lithium karbonát ve výši 0,8 procenta a 28 milionů tun rudy s obsahem cínu 0,4 procenta. Pokud stát zahájí těžbu, může lithium na Cínovci dobývat minimálně 50 nebo i 100 let. Třicet let staré odhady hovoří o tom, že by na Cínovci měl být až milion tun lithia. Při současných cenách by se kov prodal za tři biliony korun! Jen pro zajímavost náš státní dluh 1,6 bilionu by byl okamžitě smazán.

  Jestli necháme potichu tuto krádež spát, tak se zase se někdo na náš úkor napakuje, vytěží naše lithium a nám tu zbude zdevastované okolí těžby, poškozená krajina, a lithium budeme dál draze kupovat a přitom naši horníci nemají práci, nechápu proč nás tu bude vykrádat zahraniční firma , copak by jsme si nemohli lithium vytěžit v rámci státního podniku a prodat!!

  Nechme to našim vnukům !!!

  Nejsem žádný Nostradamus, ale věřte, že za 10 nebo 20 let tu bude zákon o kvótách na elektromobily (vozidla pro poštu, sanitky, policisté, hasiči, dopravci potravin do center velkých měst, a pak příjde řada i na obyčejné uživatele vozidel), to vše v zájmu „záchrany“ světa a pod pláštíkem ochrany životního prostředí s velkou podporou zkorumpovaných politiků ( jen si vzpomeňte na faleš solárních elektráren). Lid bude tleskat a závislost na ropě se vystřídá za závislosti na lithiu. A naše děti, vnučky, vnuci si budou drbat hlavu, proč jejich otcové, dědové, babičky prodali jejich případný blahobyt za pár stříbrných.
  Nechme toto bohatství našim vnukům, na nás je jim ho uchránit !!!!

  – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Odkaz, kde v textu najdete, že je na tom pravdy dost !!!

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mladek-chce-do-ceska-dostat-tovarnu-tesly-probihaji-ocuchava/r~6201a06ae7d011e69d89002590604f2e/?redirected=1485931716

  1. Vendo, píšte v článku „Mainstreamová média zarytě mlčí o největším gigantickém projektu všech dob a místo něj nám oznamují, že schodek státního rozpočtu ke konci května vzrostl na 22 miliard korun a je dvakrát vyšší než vloni.“
   Státní dluh máme asi 1,6 bilionu korun, asi 40% DPH (zadluženost státu asi 1,8 bilionů Kč). Takže schodek ke konci května jistě nevzrostl NA 22 miliard korun, leda snad o 22 miliard korun.
   V diskuzi sám uvádíte státní dluh asi 1,6 bilionu korun.
   Největší zásoby lithia (60 % světových zásob) má Bolívie na náhorní plošině na dně nějakého před miliony let vyschlého moře a nyní vyzvednutého jezera. Čili prohluběň a málo tam prší, což je těžitelnost z neobydleného prostoru je jistě dobré.
   Nevím, jestli jste projížděl přes náš Cínovec, není to zrovna místo na budoucí měsíční krajinu s nesmírnou ekologickou zátěží, uhličitan lithný je rozpustný (15,4 g/ litr vody). A sloučeniny lithné jsou jedovaté a jedovaté včetně Li2CO3, viz bezpečnostní list.
   http://www.pentachemicals.eu/bezp_listy/u/bezplist_547.pdf
   smrtelná dávka asi 0,5 g/kg u savců.
   Číňané naslibovali investice, dokud jim naše vláda lezla do zadku, a skutek utek´ sotva na 10% slibů.
   Ale je dobře, že máte pro naši vlast řešení, to má málokdo.

 9. Pardale,
  provozovatel stránek píše ve výzvě novým autorům toto: „Diskuse pod články není redigována, autoři však mohou e-mailem požádat o odstranění komentářů obsahujících spam, vulgarity apod. Na výzvu autorů je možné diskusi pod konkrétním článkem zablokovat nebo po určité době uzavřít.“
  více zde: http://hledani.gnosis.cz/vyzva-autorum/

  Ta výzva je již z roku 2004 a já ji, jako autor akceptuji. Diskuzi pod svým článkem jsem uzavřel již myslím potřetí. Je to mé právo.

  Víte, Vy se možná bude bavit, snad i rád, o čemkoliv. Já také rád mluvím s lidmi, ale když je navozené téma, například na mých přednáškách zde v místě bydliště, není pak úplně vhodné, když diskuze jde zcela jinam. V případě mého „Slabikáře 4“ tomu tak bylo.

  A potom. Je tu diskuzní fórum – odkaz: http://forum.gnosis9.net/
  Tam si můžete Vy nebo i jiní „naroubovat“ diskuzi ke kravskému lejnu na příslušnou rubriku, např. tady – http://forum.gnosis9.net/viewforum.php?f=9&sid=327fb40d4b42f3be18f10e2d5c7c5df2

  Je tam jen nebezpečí, v praxi je to vidět, že účastníci tam nebudou tolik chodit.

  Pardale, já s Vámi nesoupeřím. Když nějakou odpověď ode mne považujete za slabou, nevyčerpávající…..atd., je to jen Váš pocit. Opravdu mi věřte, že jsou témata, která mne buď nezajímají či nemám k nim žádné vzdělání. Mohl jste si povšimnout, že jsem tam, kde Vy diskutujete o vědě, fyzice, matematice, astronomii s Lubkem, s panem Muladim, Tichánkem…..aj., nevstupoval. Maximálně s nějakým slovem obdivu ke znalostem, jimiž i Vy disponujete. Ale naopak, mnoho a mnoho diskuzí jsem vedl u témat duchovního zaměření s Vámi. Postupně jste mne však přesvědčil, že ve Vašem případě plýtvám energií. Chápete to?

  Mějte se dobře.

  Václav Žáček

  – – – – – – – – – –

  Tak a teď k mému článku, pod kterým píšu. Opět zajímavý komentář ze Zvědavce:

  „Musíme se postarat o tento svět, jenž patří nám a který musíme přestavět podle sebe, umně a přínosně.

  Ekonomická zóna Hedvábné stezky nepředstavuje pouze obchodní či logistický koncept, ale koncept hluboké a radikální transformace celé Eurasie za pomoci čínského kapitálu a částečně i čínských rukou. AEHU (Eurasijská hospodářská unie) je ústřední součástí nové Hedvábné stezky nikoliv pouze z geografických důvodů (i když objektivně tvoří její územní jádro), ale především proto, že Rusko, jak měli možnost poznat naši přátelé i nepřátelé, vládne uměním strategické vize a využitelností kolosálních přírodních zdrojů.

  Kromě toho právě Rusko střeží a dále rozvíjí (a to i vně státních a velkých komerčních struktur) technologie budoucnosti, pro něž se vžil název „utajené“, přičemž ne tak z historických, jako z kulturních příčin. Vytvořeny z velké části v útrobách sovětského vojensko-průmyslového komplexu mají paradoxně základ ve spojení poznatků z různých oblastí vědy a techniky a lze je snadno realizovat. V dnešním světě jsou zablokovány byrokracií a především monopoly, které se objektivně orientují na zvyšování a ne na úsporu nákladů, ale po kolapsu světa vlivem globální deprese a prudkém poklesu trhů budou jedinou příležitostí, jak zachránit technologickou civilizaci v podobě, jak ji známe. Čína si to velmi dobře uvědomuje, a proto se ve většině výzkumu soustředí na podobné vývojové úkoly; lze předpokládat, že s jejich obsahem bude mít možnost se seznámit i ruský stát.“

  Celý článek zde:
  http://www.zvedavec.org/komentare/2017/03/7196-budoucnost-sveta-patri-vychodu-a-ne-zapadu.htm

  1. Nesmí se diskutovat pod Hruštíncem, Kryllovou, Šupa nediskutuje. Už i Ty, Vendo?

   1. „Už i Ty, Vendo?“

    Ne, a Vy dobře víte, i když tu nejste dlouho, že diskutuji, obzvláště . Samozřejmě že nejraději k věci, k tématu. Raritou tady je, že například MVDr.Staněk mi napsal, že si nepřeje, abych pod jeho příspěvky psal.

    Poslední dotaz na Vás. Proč mi tykáte?

    1. ad.: Proč mi tykáte?

     Mám v tom už chaos, s kým si vykám a s kým si tykám. Gilgamešova noha všem tyká a nikomu to nevadí. Ostatně bych navrhoval, abychom si tady všichni tykali jako na všech jiných fórech na internetu. Myslím si, že vykání úroveň diskuse nezvýší.

    2. Raritou? Je to přece jeho právo :-)))))))))))))))))))
     Vy to nechápete? :-)))))))))))))))))))))))))))

    3. Matko, je to jeho právo. Tedy může mi to napsat, uznávám to a chápu.

     K jeho novým článku od té doby napíši vždy jen komentář a zpravidla již nediskutuji. A věřte mi, prosím, že panu Staňkovi, jehož znám z jeho seminářů osobně, vlastním jeho šest knih a čtu jeho články z Fénixu, píšu vždy slušně a k věci. Možná to bylo právě tím důvodem, že si přál, abych mu nepsal. Dodám jen – on může toto vyslovit /napsat/, já to mohu ale nemusím akceptovat a on může můj názor, když ho napíši i přesto, že nechce, abych psal, nečíst. Tak to je.

     Ale celé je to věc názoru. A ten nemáme vždy stejný.

  2. Vendo, zavírejte si diskuzi jak libo. Já jsem uvedl, že diskutujete taky neslušně. Že nemáte na to a navážíte se do vědy, kosmologie, atomové a kvantové fyziky, to si ve Vašich článcích ( i v posledním Slabikáři)a diskuzích může najít každý. Takže není pravda, že o tom nediskutujete. Vy s tím přímo začínáte, když duchovna argumenty slábnou.
   Stejně jako odkazy ze zvedavec.org. a souvislosti s článkem- no zasmáli jsme se.

    1. Paní matko,
     Pardal se nepíše s dlouhým á. Pardál je zvíře a to náš Pardal není.
     Zase lidem kazíte nicky – pod mým článkem to nedělejte, prosím.

    2. Chcete diskutovat mimo téma článku? Dobrá. A smím taktéž, nebo mne smažete?

     Ostatně to umíte skvěle – jste pouhou kopií.
     Pokud by mi to vyčetl Pardal osobně, beru to a omluvím se a pro příště si vezmu na čárečku brejle. Ale nemyslím, že Pardal potřebuje obhájce.

     K ostatním příliš dlouhým příspěvkům – nemám čas se jimi kvůli záhalu vědomí prodírat, nemusela bych jejich duchovní hodnotu vůbec pochopit. Takže reagovat na ně nebudu.
     Momentálně nejsem princeznička na hrášku.

    3. Před pár hodinami jste se, matko, pod mým článkem „Rituály, obřady“ čílila nad nickem Matka – matka, že poskvrňuji, a pak napíšete Pardalovi Pardále.
     Já jen na to upozornil pro pořádek.

     https://www.youtube.com/watch?v=BaXcCLalBd0

     Uzený na hrášku Pepy Nose- buďte raději veselá – záhal vědomí jednou pomine – je to toto?:“ somnolence – lehčí forma poruchy vědomí, pacient musí být vzbuzen podrážděním, oslovením, dotykem a potom je plně orientován,…“ Omlouvám se, že se tak přímo ptám, ale nemám s tím zkušenosti a vlastně, začala jste o tom psát Vy.

     Děkuji za pochopení.

    4. ad.
     Venda pro matku 1.3.2017 (17:13)
     – Já se čílila? Kdepak. Mé skutečné rozčilení jste nezažil :-)))))))))))) To pak lítají mosty, víme.
     – Pardal Vás požádal o to, abyste mne na chybu upozornil? Tak to pak jóóó.
     Ale protože jsem tak také kdysi sama konala, je to podceňování člověka, protože pokud by má čárka Pardalovi vadila, zajisté by byl schopen mne sám osobně na mou chybu upozornit, případně požádat o omluvu, kdyby ho to rušilo. Tak jak já dokázala sama za sebe upozornit na pro mne rušivé velké M.
     Dřív bych požádala o zprostředkování někoho jiného. Dnes to dokáži sama a
     není mi třeba nevyžádaného zastupování….
     – Pepa Nos? Neznám žádné jeho dílo, ani nemám zájem se s ním seznámit.
     Takže Vaše domněnky ohledně hrášku i záhalu vědomí, tak jak jsem o nich psala, jsou vedle, jak ta jedle.
     Objasňovat, co jsem tím chtěla vyjádřit, pochopitelně nemíním.
     Až si sám duchovně přivodíte záhal vědomí, pocítíte hrášek jako ona princezna na hrášku, pak teprve máte šanci pochopit.

    5. Matko, nic jiného za tím nehledejte, než to, že pod mým článkem jsem si povšiml, že jste změnila nick jednoho diskutujícího.
     Mohl bych Vám vyhledat, že pan Pardal byl v jednom případě na to háklivý, tentýž omyl, a upozornil, že není Pardál. Ale je to již dlouho.

     K Vaší otázce – Pardal mne samozřejmě neupozornil, dovolil jsem si to provést sám. Zvláště po té, když jste mne Vy správně upozornila, že se píšete s malým počátečním písmenem m! Vsadil bych se s Vámi o korunu, že kdybyste Pardalovi psala v jeho nicku dlouhé á již pořád, tak by mu tato Vaše čárka časem vadila a stručně by na to upozornil. Ale to teď již nelze dokázat a Vy jste jeho správně psaný nick pochopila. A o to mi šlo.

     Pepa Nos byl můj první učitel jógy v r.1982. Nevím, kde jste vzala, že bych Vás chtěl s jeho dílem seznamovat. Ale vy jste mi tou princeznou na hrášku připomenula jeho píseň, kde je hrášek a která má i vnitřní hluboký smysl. Já však zapomněl, že s Vaším vědomím to není zcela v pořádku. Přeji Vám ale vše nejlepší, uzdravení a myslím, že diskuzi o nicku Pardal můžeme uzavřít.

     Pěkný den a těším se na Vaše další básničky a rýmovačky.

    6. ad.
     Pěkný den a těším se na Vaše další básničky a rýmovačky.

     Mám snad dokonce přísahat věrnost, že zde budu psát ?

     Toto prostředí zde, přestalo býti, díky objasňování, vytýkání chybičky ve jméně na oplátku,… inspirativní. A už vůbec není duchovní. To už jsem vícekrát zažila, takže zde psát básničky a rýmovačky? Tolik lidí již bylo odehnáno, diskuse zastavena a já mám psát básničky a rýmovačky? Ne. Tu svobodu mám zas já, abych určila, kde je zveřejnit, pod jakým článkem, u kterého autora, kde mi je dobře.

    7. Pro upřesnění, anonyme, to uzavření diskuze se týkalo jen posledního mého článku. Každý může diskutovat pod jinými články, nejen ale mými.

    8. Matko, ano. Můžete vždy konat dle své svobodné vůle. Užívejte si svoji svobodu a věrnost. A hlavně přeji zdraví.

     Václav Žáček

    9. Doplňuji – Děkuji, Pardale. Bez uvozovek a ironie děkuji, aby bylo i ostatním, kteří mylně myslí, že našli, jasno.

   1. Co je to za význam – navážíte? Chcete tím snad říci, abych nehledal nic, co vědu a např. mystiku spojuje?

    Pár citátů slavných vědců:

    André-Marie Ampère
    Jedním z nejvíce přesvědčivých důvodů existence Boží je soulad panující ve vesmíru a onen podivuhodný soulad, jehož mocí každá živoucí bytost nalézá ve svých ústrojích všechno, co je jí potřebné k zachování života.

    Bernard Bolzano
    Koho chce bůh zničit, toho raní rozumem.

    Humphry Davy
    Děkuji bohu za to, že mne neudělal schopným experimentátorem. Mé největší objevy mi napověděly nezdařené pokusy.

    Stephen Hawking
    Úvahy o tom, že černá díra emituje částice, nasvědčují, že bůh nejenže v kostky hraje, ale občas je hází i tam, kde je nikdo nemůže vidět.

    Mikuláš Kopernik
    Recept mnicha Bernarda na mazání proti bolení břicha: Vezmi 2 kvarty lihu, 4 drachmy sušených filců, po 5 drachmách skořice, šafránu a hřebíčků. Užívej. Zachce-li se pánubohu, pomůže to.

    Thomas Alva Edison
    Mám neobyčejnou úctu a obdiv vůči každému inženýrovi, zejména vůči největšímu z nich – Bohu.

    Albert Einstein
    Nejkrásnější a nejhlubší pocit jaký může člověk zažít je poznat tajemno. To je základním principem náboženství, stejně tak jako veškerého seriózního úsilí v umění a ve vědě.

    Søren Kierkegaard
    Etika je obecno, a jako taková tedy božská. Můžeme proto právem říci, že každá povinnost je vlastně povinností k Bohu.

    Blaise Pascal
    To, že si člověk uvědomí bezesmyslnost pozemského života, jej nutí vsadit na to, že Bůh existuje, i přes nemožnost dokázat toto přesvědčení.

    – – – – – – – – – –

    ad/“Stejně jako odkazy ze zvedavec.org. a souvislosti s článkem- no zasmáli jsme se.“

    Jsem rád, že jste se zasmáli. To je vždy pozitivní.

    1. Vendo, nenavážíte se, jen srovnáváte. Srovnávat znamená vědět něco i o druhé straně, což není Váš případ, jak opakovaně přiznáváte.
     Slabikář (4) : „- DUŠE. A to bez ohledu na existenci temné hmoty, energie… či dalších poznání vědců současného světa…I slovutní vědci tápou nad pojmem počáteční singularita, na kterou se nikdy nedají naroubovat mnohem později objevené fyzikální zákony.“
     Jasně, věda neví, má tu chybu. Duchovědci neví a mají tu výhodu, že vědět nepotřebují, stačí věřit a zapatlat do toho temnou energie a hmotu, aby to vypadalo líp. Sám jste řekl ve smyslu, že nepotřebujete vědět , kdy a jak svět byl stvořen duchem, Bohem.

    2. Pardale,
     k článku „Slabikář 4“ jsem požádal o ukončení diskuze a nebudu ji znovu otevírat tady.

     Vy sám jste po mém návratu ze Slovenska svoji diskuzi se mnou ukončil, když jste mi jakoby položil otázku a odpověděl jste na ni sám stejně jako já – viz. „Vendo, to je v pořádku. Nemůžete mít názor na to, kdy byl ten duchovní počátek – Slovo, Ducha svatého a Boha? Není to podstatné pro Váš život.“ 27.2.2017 (9:09)

     A pak jste se již připojil do diskuze o stáří vesmíru o miliardách a bilionech let a na to potom i k vlastnostem kravinců.

     Víc nic k tomu již nemám.

    3. Vendo, hezky. Otevřel jste zde diskuzi k zavřené diskuzi 1.3. v 7 hodin ráno, pokračoval asi 5x a nyní v 15:39 nebudete otevírat diskuzi znovu tady.

    4. Pardale, Vy jako precizní člověk, posuzující leccos s logickou přesností vědeckého myšlení a při Vašem vzdělání, byste se měl vyvarovat manipulace. A nepíši Vám to poprvé.

     Já jsem uzavřel diskuzi – požádal o ní 28. 2. 2017 v 15:06 pod mým článkem a ihned na to jsem to mailem potvrdil v 15:08:29 panu Kuklišovi.

     Vy jste ještě tentýž den v 22:30 zareagoval a chtěl diskutovat k možnosti používat slovo hovno, argumentoval jste vzpomínkou na film Kolja, tedy zřejmě k tomu, že Vy slovo hovno používáte také běžně. Ale hlavně jste manipuloval a uvedl v omyl i diskutéra Anonyma, který mne pod Vaším článkem nazval čurákem a zmrdem. (to Vám ovšem nevadí – asi je to také Váš slovník a jistě byste našel v české kinematografii film, kde to nějaká postava použila ) Jen tak mimochodem, mohl jste pana Kukliše požádat o smazání tohoto Anonymova příspěvku.

     Kopíruji Vám výzvu pana Kukliše k potencionálním autorům / jednou jsem Vám dal i odkaz /:

     „Jste-li autorem nebo autorkou zajímavého textu a chcete jeho prostřednictvím oslovit komunitu čtenářů, můžete jej v Magazínu Gnosis publikovat. V případě zájmu pište na e-mail: info@gnosis.cz. Můžete také použít níže uvedený kontaktní formulář. Zaslané texty (jsou-li napsány slušně a nejsou-li v rozporu se zaměřením stránek nebo se zákony ČR) po zběžné korektuře zveřejním v oddělení Hledání Světla, příspěvky čtenářů. Texty případně také doplním vhodnými obrázky. Stránky neobsahují reklamu a obsah není zpoplatněn, proto autoři své texty zveřejňují bez nároku na honorář.

     Diskuse pod články není redigována, autoři však mohou e-mailem požádat o odstranění komentářů obsahujících spam, vulgarity apod. Na výzvu autorů je možné diskusi pod konkrétním článkem zablokovat nebo po určité době uzavřít.

     Děkuji všem autorům i čtenářům. Vážím si přízně a podpory všech dobrých lidí.

     Libor Kukliš, provozovatel

     – – – – – – – –
     Povšimněte si, Pardale, že pan Kukliš by nepřijal jakýkoliv článek – viz. jeho upozornění v závorce – (jsou-li napsány slušně a nejsou-li v rozporu se zaměřením stránek nebo se zákony ČR).

     No a autorovi, který posoudí nějakou „závadu“ dává i tu možnost diskuzi ukončit. Důkazem je i to, že Vaši diskuzi po slovech čurák a zmrd on neukončil a ani příspěvek Anonyma nesmazal. Toto má vždy ve svých rukou autor výchozího článku, pod kterým se diskutuje. Jen tak mimochodem. Když mne někdo takto hnusně pojmenoval, nevypovídá to nic o mne, ale spíše o autorovi výroku /Anonymovi/ a v kontextu s výzvou a pravidly pana Kukliše i o autorovi článku, pod kterým se takový výpad uskutečnil a je ponechán, v rozporu s výzvou pana Kukliše, bez povšimnutí.

     No a již rychle a dle časové posloupnosti :

     – pod mým článkem http://hledani.gnosis.cz/ritualy-obrady/#comment-area se ještě 28.2. objevily k aktu uzavření diskuze příspěvky od matky a Anonyma a já až 1.3. od cca 8mi hodin jsem jim vysvětloval /+ ještě Lojzovi/, proč mohu uzavřít diskuzi.

     – na Vaši reakci na uzavření stránek 27.2. ve 22:30 jsem reagoval pod tímto mým článkem – do rubriky jméno jsem dal „Venda pro Pardala“, to abyste si toho všiml, a to v čase 7:13. Proč pod mým zcela jiným článkem? Protože v diskuzi k vědě – „Vesmírné záhady nesmírné“ jsme si vyměnili v diskuzi pár informací a dva tři příspěvky a já již k tomu neměl dále co říci. A pak jsem dalším diskutujícím / + matka a Lojza / objasňoval 1.3. totéž – proč a za jakých podmínek je umožněno autorovi diskuzi ukončit. K tématu uzavřené diskuze článku „Slabikář 4 Adam a Eva“ jsme se již nevraceli. Jen Vy jste se snažil sem přenést, i v souvislosti s ním, další diskuzi i k vědě, k singularitě, k duchu a Bohu.

     Mějte hezký den. Jedno přátelské doporučení. Když Vám tak vadí uzavření diskuze pod mým článkem z důvodu, že to šlo zcela mimo mé téma, a když byste chtěl pokračovat a poučovat lidi o radioaktivitě a její neutralizaci, o vlastnostech atomů, dekontaminaci…..atd., přeneste tu diskuzi Jaromíra, Vaši, Lubka, matky, Lojzy, Gilgámešovi Nohy pod Váš článek „Vesmírné záhady nesmírné“. Všichni budou jistě rádi a Vy se navíc budete moci prezentovat svými znalostmi a odkazy.

     A nebo mi napište a já to udělám za Vás.

     Pěkný den

    5. …jedna oprava – v textu jsem napsal : „na Vaši reakci na uzavření stránek 27.2. ve 22:30“ Správně mělo být 28.3..

     Venda

 10. Z posledních deseti příspěvků je 5 Vendových. Zákaz diskuse ostatním opravdu funguje.

 11. Již více než dva roky uplynuly od doby, kdy jsem napsal tento článek. A pod ním doplňoval aktuální informace.

  Dnes tu mám jednu a je významná :

  http://www.protiproud.cz/politika/3466-megakontinent-v-nove-rezii-koupi-si-cinane-evropskou-unii-volvo-ci-inter-milan-jsou-jen-jednohubky-kolik-se-toho-da-koupit-za-bilion-eur-snezny-drak-se-prohani-arktidou-o-dotace-brzy-budeme-zadat-v-pekingu.htm

  Jeden můj kamarád již byl v Číně třikrát. Učí se čínsky. Dělá dobře ? Myslím že ano. V našem malém městě je zatím jen jedna /malá/ čínská investice – stravovací obchod. trochu mne mrzí, že naši zákonodárci asi zamítnou čínskou medicínu. Mít možnost alternativy, to je, podle mne, projev svobody.

 12. A pořád se něco děje. V Číně, večer v Plzni, v USA….. .
  Třeba tu:

  http://www.infokuryr.cz/news.php?item.23038

  A tady to z wiky bude stále ještě „na pořadu dne“, i když jsou tam problémy.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikaragujsk%C3%BD_pr%C5%AFplav

  A to je dobře.

  P.S. – dnes nepřemýšlím nad diskuzními příspěvky pod mým první článkem „Ego, to co….“. Zvrtlo se to jinam, někteří diskutující tu prostě musí prodat svůj pohled, své ego. Tento svůj pohled možná mají jako důkaz pro to, že ho chápou jako snad jedině správný. A tak často zabředají zcela jinam, ale to je jejich věc. Hvězdička nově překládá dokonce Starý Zákon.

  Pěkný večer všem.

  1. Aloisi,
   a co jste tím chtěl říci? Že budeme mít z Číny více jednorázových deštníků, bot na jedno použití a ponožek, které nejdou nazout?

  2. Nevím, proč to sem přítel Alois dal. Něco tu četl a pak se takto projevil.

   Jen dodám. Čína patří mezi světové velmoci. Ještě ale před pár desítkami let tam byla doslova bída. Teď pořádají olympiády, létají do kosmu, tzv.světoví politici se tam doslova derou s návštěvností…… . A pro svět jsou přínosem i těmi ambiciózními plány. I když někdo nemusí souhlasit, že? A ty ponožky? Inu, každý si koupí takové, na které má finance. Ty značkové a kvalitou lepší jsou dražší. I já jsem se vypekl s levnými boty „made in China“ na běh – pár kilometrů a ruply ve švu. I to je druhá strana konzumní společnosti.

   Pěkný den všem.

  3. Čína je stále totalitní velmoc. Masový vrah Mao Ce-tung (40 – 70 mil. obětí) se tam stále těší úctě obyvatel. Podle průzkumů veřejného mínění si 85 % Číňanů myslí, že Maovy zásluhy převažují nad jeho chybami. Stejný náhled má i současné vedení KS Číny. Je to stejné, jako kdyby Němci měli dodnes v úctě Hitlera.

   Ekonomická spolupráce s Čínou je pro náš stát nevýhodná. Čína k nám doveze přibližně 10x více zboží, než my k nim. Důvodem není, že by české zboží nebylo konkurenceschopné. Vždyť většinu svého zboží vyvážíme do zemí EU. Důvodem je, že Čína si svůj trh chrání nepřehledným konglomerátem proměnlivých pravidel s cílem omezit dovoz a podpořit vývoz. Jednou z cest k tomuto cíli je úřední manipulace s čínskou měnou. Ta je uměle (úředně) držena na nízkém kurzu vůči dolaru, aby se nám čínské zboží jevilo jako levné. Čínské zboží je pak v Číně (pro Číňany) dražší, než v zahraničí (například pro nás). Proto Čína vykazuje setrvalý vysoký hospodářský růst. Ten je také způsoben vykrádáním know-how (duševního vlastnictví) vyspělých západních zemí. Pokud od nás někdo chce podnikat v Číně, nemůže si tam jednoduše koupit firmu, budovu či pozemek jako Číňané v Česku. Musí založit společný podnik s čínským vlastníkem, s nímž se pak musí dělit o know-how. Tento vlastník posléze založí ryze čínskou firmu se stejným předmětem podnikání, která je pro společnou firmu konkurentem.

   Česká kontrarozvědka (Bezpečnostní informační služba) stále varuje před čínskou špionáží (Praha je jejich rejdištěm). Číňané se zajímají o vojenské informace, ale především se snaží ukrást citlivé průmyslově ekonomické informace.

   Prezident se ve středu z Číny vrátil, ale část jeho doprovodu pokračuje v programu, mj. na jednáních v Šen-čenu se společností Huawei. Ta také během Zemanovy návštěvy podepsala memorandum o porozumění o vývoji sítí páté generace s českou společností PPF, majitelkou mobilního operátora O2. Huawei je přitom z bezpečnostních důvodů vyloučena z veřejných zakázek v USA a v Austrálii. Jejich bezpečnostní služby specificky varují před účastí Huawei na sítích páté generace, které budou v budoucnu páteří nejen komunikační, ale i dopravní a jiné infrastruktury. V Austrálii nově přibyla právě v tyto dny další obvinění z účasti Huawei na špionážních operacích čínské vlády.

   Zatímco hrál Zeman v Šanghaji čínským soudruhům na klavír, probíhal v Ženevě pravidelný univerzální přezkum stavu lidských práv v Číně. Univerzální přezkum jednotlivých států probíhá před Radou OSN pro lidská práva zhruba každé čtyři roky. Tentokrát byl o to dramatičtější, že právě za posledních pět let, tedy od nástupu Si Ťin-pchinga k moci, se dodržování lidských práv v ČLR prudce zhoršilo.Členské země poukazovaly během přezkumu zejména na zavírání a mučení právníků, kteří v Číně hájili lidskopravní případy, a na hrubé porušování práv menšin v Tibetu a Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. V této oblasti vyrostla v posledních dvou letech síť „převýchovných táborů“, kde je internován až milion Ujgurů, tedy zhruba desetina všeho místního původního obyvatelstva.

   Komunistická strana Číny přivedla čínské obyvatelstvo do obrovské bídy a hladomorů. Díky hospodářské spolupráci se Západem, využitím jeho technologie, se jí podařilo největší bídu odstranit. Ona tak jen napravuje, co sama pokazila.

   V Číně jsou největší sociální rozdíly (Giniho index) ze všech zemí světa. V megapolích slušná životní úroveň. Na vesnicích téměř středověk. Pokud se člověk přestěhuje za lépe placenou prací z vesnice do města, ztratí nárok na důchod ve stáří (ten je však mizivý). Když onemocníte, nemocnice vás hospitalizuje, vezmete si půjčku od banky, zaplatíte a úvěr pak desítky let splácíte. Na vyských školách se platí školné (opět z půjčky od banky).

   V Číně jsou na každém kroku kamery a masově se zavádí software na rozpoznávání tváří, aby „velký bratr“ měl přehled o vaší aktivitě. Každý člověk má tzv. kredit. Když se zpronevěří – nezaplatí včas činži nebo kritizuje komunistickou stranu, sníží se mu kredit a může se mu stát, že nedostane zaměstnání či půjčku nebo mu odmítnou prodat v obchodním domě nějaké zboží. O kredit můžete rovněž přijít účastí v nedovolené organizaci, např. Fa-lun-kung (duchovní hnutí – fyzická a meditativní cvičení).

   Je zřejmé, že Čína je nevábná země. Má to nějaký význam pro naše duše? Jsem přesvědčen, že ano. Pokud situace těch lidí ubohých lidí, kteří trpí pod zpupnou, totalitní vládou, v nás nevyvolává soucit, je zbytečné, abychom vzývali nějakou Nejvyšší sílu. Tu opravdu nezajímá, jestli nám nějaká hedvábná stezka přinese zisky a blahobyt.

  4. Milenium nazval svět ve hmotě za průchod peklem. Nemám k tomu co dodat.
   Soucit, ano, nikoli lítost a zlost.
   Jak nahoře tak dole. Co se děje ve velkém světě, děje se i v mikro světě. Tam jsou také buňky které musí žít a pracovat ve velmi rozdílných podmínkách. Tak je to stvořeno. Bílé krvinky musí zabíjet, a buňky sliznatého povrchu v žaludku jsou opětovně vystavované agresi kyseliny chlorovodíkové. Buňky tlustého střeva a bakterie které zpracovávají potravu jsou neustále doslova ve sračkách a musí se střetávat denně se spoustou chemie kterou dnešní jídlo obsahuje. Mnoho buněk těla musí snášet násilí a přetěžování. Buňky jater jsou v některých tělech doslova devastována alkoholem a odpady z nevhodné skladby stravy. (nejhorší je kombinace mouka,tuk,cukr-tedy tak oblíbené a hojně konzumované sladké pečivo)Buňky plic, cév a žil zažívají peklo v tělech kuřáků atd.
   To je život, peklo kterým musí duše projít. A k jejímu vysvobození od přítomnosti v těle za podmínek pekla dojde až když si tím vším projde, nejde se tomu vyhnout, nejde to urychlit a nemá to tedy cenu ani kritizovat, je to Boží vůlí.
   Pokud mam ale pocit že se věci nedějí vůlí stvořitele, ale že existuje svobodná vůle, tak přirozeně budu mít tendence kritizovat a odsuzovat vše co se mému ego nelíbí a budu chtít proti všeličemu bojovat. Téměř vše co se děje se dá označit za špatné, když ne v jedné rovině, tak v nějaké další, hlubší. Kdo chce bojovat s přirozeností, danostmi a s Bohem popřeji mu ať si to užije.

  5. to Milenium

   Ve zvířecí říši dochází k „vraždám“, ale není to peklo. Zvířecí „krutost“ je téměř neomezená. Včera jsem se díval na film o přírodě na téma, jak zvířata chrání své teritorium: Tygřice opustila svá téměř dospělá mláďata, protože do jejího teritoria pronikl nový samec a jí nezbylo, než se mu poddat. Když se matka dlouho nevracela, nejstarší mládě opustilo doupě a samec ho vypátral a zabil (nebylo jeho). Zvířata jednají pudově. Nemůžeme je odsuzovat, protože za své jednání neodpovídají (nemají svědomí). Bylo by tedy hloupé říci, že příroda představuje peklo. Naproti tomu člověk má svobodnou vůli. Od zvířete se liší, že může jednat proti vlastnímu zájmu ve prospěch jiného. Dává-li však přednost jen vlastnímu zájmu, je stejný jako to zvíře. Boží vůlí zajisté není, aby se člověk choval jako zvíře.

   Boží vůlí zcela určitě není, aby si lidé dělali ze života peklo. Zločiny masových vrahů Lenina, Stalina, Hitlera a Maa nebyly v Božím plánu. Bůh jim nezabránil. Kdyby to udělal, člověk by určitě řekl: Bůh je nespravedlivý, protože některým válkám zabránil a jiným ne – zvýhodnil část lidí. Kdyby Bůh měl zabránit všem nespravedlnostem, vedlo by to v konečném důsledku k tomu, že všichni lidé by museli být zcela identičtí, aby někdo netrpěl tím, že je vůči ostatním „znevýhodněn.“ Svým způsobem o takový stav usiluje levice a nazývá to sociálním smírem.

  6. Pavel v,
   pro jistotu jsem se koukl, jestli jsem něco napsal o zvířatech, ne. Takže mi uniká návaznost na můj příspěvek.
   K Vaší zvířecí říši, současný člověk je člověk zvířecí ať se osobně cítíme jakkoli vyspěle. Člověk Božský byl Ježíš a pár desítek dalších za celou historii.
   Máte jako všichni křesťané problém v otázce Bůh – odehrávající se zlo. Snažíte se to všelijak kostrbatě vysvětlovat, ale nedává to v globále smysl, jsou to taková srandovně lidské představy.

   Je tu jeden Duch a jedna hmota. Oboje je rozděleno na mnohost, a pro vnímání lidských smyslů je vnímatelná jen hmota. Ale ve skutečnosti je oboje stále propojené do celku.
   Hmota žere hmotu, hmota zabíjí hmotu, takže sebe sama, svou část. Jakákoli hmota byla prach a v prach se obrátí. Je to pouze prostředek, učební pomůcka pro také dočasně rozděleného ducha do formy duší.

   -“ Kdyby to udělal, člověk by určitě řekl: Bůh je nespravedlivý“
   To je velmi naivní představa. Bůh hmotu naprogramoval, a pak se do ní nalil, používá jí jako nosič pro tuto realitu. Používá jí jako Vy používáte auto. To co nazýváme člověk je Bůh v autě. Auto má svůj program a umělou inteligenci a tím si uvědomilo sebe sama a o svém tvůrci a zároveň pasažérovi nemá tušení, případně má jen nepřesné představy. A jednotlivá auta se liší tou mírou představy o tom co jsou a jaký mají účel. Nakonec se auto propracuje k poznání, že není hmotou, ale, že je Bohem v autě.

   Nikdo nemůže změnit poměry v Číně, jediné co se dá, pokud to je jedinci dáno, tak může měnit svůj pohled na vnější svět a tím změnit sebe.

   „Kdo chceš hýbat světem, hni nejdříve sám sebou!“ — Sókratés

   „Kdo chce změnit svět, musí změnit nejdříve sebe.“ — Mark Twain

   „Neobviňuj svět, zlepši ho. Jak? Neustálým zlepšováním sebe samého.“ — Sri Chinmoy

   „Každý vidí svět jinak, a přitom se všichni dívají na jedno a to samé.“ — Sebastián Wortys

   „Stejně tak jako svět nemusí být tím, čím se zdá, můžeme i my být něčím víc, než jsme zvyklí si myslet.“ — Richard Bach

  7. Proč tedy Ježíš chodil po světě a někoho něco učil. Stačilo mu přeci říci: „Já vím a Vy ostatní si trhněte nohou.“

  8. ad.Hvězdička nově překládá dokonce Starý Zákon.
   ——-

   Že sis toho po šesti letech i všiml,klobouk dolů.

 13. Lojzo,
  a co jste tím chtěl říci Vy? že je to špatně, je to zlo?
  „Rozpolcenost vědomí je naučená rozlišováním na dobro a zlo.“ jste napsal vedle, tak proč si tady rozpolcujte své vědomí.
  Ale když ten satan má tak silné nástroje jak člověka ovládnout, že. A kde je Vaše svobodná vůle?

 14. ad.Naproti tomu člověk má svobodnou vůli. Od zvířete se liší, že může jednat proti vlastnímu zájmu ve prospěch jiného.

  Od zvířete se člověk neliší svobodnou vůlí.Zvířata i zvíře člověk jsou součástí živočišné přírody.Zvíře i člověk se učí napodobováním a člověk i zvíře jsou pod vlivem vrozených pudů.Velmi záleží na prostředí,ve kterém člověk i zvíře vyrůstá.
  Pokud lidské mládě vyrůstá ve společnosti,která vede určitý způsob života a má určitý duchovní pohled na svět,až poté můžeme konstatovat,že člověk se od zvířete liší svou
  spiritualitou.Přesto člověk nemůže tvrdit,že zvířata nebo rostliny nemají inteligenci.
  Má ji i voda a mnohem větší nežli člověk.Jedna kapka vody obsahuje přes třista tisíc informačních tabulí.Rostliny mají inteligenci také.Nejen že dokáží rozeznat vraha,pokud
  jsou přítomny v blízkosti vraha,ale dokáží se i mstít.
  Přesto zvířata i rostliny neztratily v průběhu času přímý kontakt se Zdrojem,protože Zdroj je jimi samotnými.To samé se týká lidí,Zdroj je jimi samotnými.Na rozdíl od zvířat
  již nedokáže rozlišit nebezpečí jako to dokáží zvířata.
  Člověk je zrovna tak dravec,jako i zvíře.O zvířatech nemůžeme,a jsme toho každodenními svědky,říci,že nemají duši,že nemají lásku,že nemají cit.Nejsou méně než člověk.Humánní
  a prosociální způsob můžeme sledovat i u nich.Tak kde je nějaký rozdíl?
  Pokud někdo namítne,že člověk má inteligenčně navrch/vždyť staví mrakodrapy,jezdí
  v autech,má školy,zdravotnictví,atd./,tak mu budu oponovat,že to má příroda již dávno.
  Zvíře nemá potřebu vlastnit drahé auta,cvičit ve fitku,nosit zlato,sledovat TV nebo vlastnit otroky,a již vůbec nepotřebuje něco jako peníze.Nezabývá se minulostí,neplánuje budoucnost.Příroda vyniká svou inteligencí strategie organismů pro zachování druhu přes pohlavní sexuální a erotický/především u samců/ pud,přesto sexualitu větší část zvířat nezneužívá k vlastnímu potěšení jako např.lvi nebo opice.
  Člověk pojmenoval lva jako krále zvířat a zdatně se ho snaží napodobovat.Že kterému
  lidskému pohlaví se život lva zamlouvá není snad ani pochyb.A že jej napodobuje již
  tak dlouho,začal tak i myslet a konat podvědomě.A to,co nyní pozorujeme a z čeho mají
  mnozí hrůzu,to jsou to již jen důsledky.
  Není to součástí evoluce,ale úpadku a zkázy.Lev se stal symbolem krále zvířat,kteří si
  říkají člověk.Že se lidé stali nevědomě závislí na sexu a jsou v nevědomí otroky své
  závislosti,kterou si dokáží ospravedlňovat,jako každý závislák,to si dnes již pomaličku
  opět začínají uvědomovat.Lidé svou sexuální závislost přivedli k „vrcholu dokonalosti“.
  V přírodě je to zbarvení a strategie samců,jak okouzlit samičku.Ve zvířecí-lidské
  pospolitosti je to mnohem zajímavější.Samci se snaží vydělávat co nejvíce peněz,aby
  zapůsobili na samice svým bohatstvím,svými svaly a auty,aby tak vyvolali iluzi zabezpečení rodiny,a tak volí strategii mocenské nadvlády navzájem.I za cenu podrazů,
  udavačství,bojů,válek,upevňujíc svou moc zbraněmi,znásilňováním a zabíjením nejen samic,ale i mláďat a poražených samců.Svou moc upevňují oblbováním a mrzačením inteligence ostatních pomocí prostředků jako jsou propagace životní „úrovně“ a „krásy“,
  reklamy,drogy,atd. na nichž zůstávají další jedinci závislí.Vtloukáním lží a nesmyslů i dětem ve školách.Důležité je,aby přestali vidět a slyšet.
  A jdou peklem vlastní sexuálně závislé mysli přes mrtvoly.Za inteligenci považují kus papíru,kterému říkají diplom.Ale došli ještě dál.Za inteligenci se považují ukecaní nic nedělající jedinci,kteří důmyslně okrádají zbytky těch,kteří ještě umí pracovat,tvořit
  a dokonce i přemýšlet.Při svých zlodějnách došli tak daleko,že vymýšlejí zákony a způsoby,jak se před „spodinou“ pospolitosti,kterou sami vytvořili,chránit a jak je
  trvale zotročit.Takže „žlutá“ skutečně zaplavuje Evropu,ale jiným způsobem,než se
  očekávalo.Žlutá totiž představuje egoismus prvního kalibru.

  Vždyť kdo je víc,ne?A na co vlastně mít rodinu,když si můžu užívat sám a nemusím
  mít za nikoho zodpovědnost.
  V praxi to pak vypadá asi takto:
  „Proboha,ty nemáš instagram?Jak vůbec můžeš žít,jsi normální?“
  „Vaše dítě podle tabulek má nadváhu.“
  „Za vaši rakovinu plic může vaše kouření,nikoliv zamořené ovzduší.“
  „Jezte zdravě!“/chemii/, „Hodně vody pijte!“/mrtvé/
  Na každý problém jsou přece „chemické léky“.
  Zubaři vidí svět jen přes zuby,tedy jak vypadá váš chrup.
  A co teprve inženýři,duchovní,učitelé a zejména politici….

  A protože člověk zapomněl,kým je vpravdě,hledá viníky skutečně všude,jen ne sám v sobě.Boha od sebe oddělil,oddělil se od Jednoty uvnitř sebe samého.A diví se,že:“Kde
  ten Bůh je a proč nezasáhne?“Dokonce se i na Boha dívá svým egoistickým pohledem a svou sexuálně závislou myslí.Ba co víc,začíná si na takového „boha“ i hrát.

  *spiritualita->způsob života, duchovní pohled na život, svět a práci,
  humánní a prosociální způsob jednání s lidmi, duchovnost
  *dvouocasé zvíře->zesílená pudová podstata->sen bývá důsledkem citové a duchovní náplně mysli nebo se objevuje u lidí,kteří si zvolí a úspěšně žijí dobrovolný celibát
  *lev->sexuální náruživost;symbol energie a síly sexuální
  *zlatá->zesílený mužský princip->rozumářství
  *pěticípá hvězda->mikrokosmos->nitro člověka

  https://xman.idnes.cz/sexualni-zavislost-epidemie-dusevni-nemoc-porucha-vyzkum-pam-/xman-styl.aspx?c=A181111_154132_xman-styl_fro

  Jung -cituji:
  Tendence nevědomí a vědomí jsou dva faktory, které společně tvoří transcendentní funkci. Nazývá se transcendentní, protože umožňuje přechod od jednoho postoje ke druhému organicky, tj. bez ztráty nevědomí.

  V praxi tedy transcendentní funkci zprostředkovává pacientovi příslušně vzdělaný lékař, aby spojil vědomí a nevědomí a docílil tak nového postoje.

  Jak jsme ji řekli, vědomé obsahy potřebujeme doplnit nevědomými. Kdyby byl vědomý postoj „zaměřený“ jen v malé míře, mohlo by nevědomí vplynout úplně samo od sebe, což se právě děje všem lidem, u niž napětí vědomí patrně nedosahuje vyššího stupně – příkladem jsou primitivové. Chceme-li si u nich zjednat přístup k nevědomí, nepotřebujeme k tomu žádné zvláštní prostředky. V určitém smyslu je nepotřebujeme vůbec, neboť ten, kdo svou nevědomou stránku zná nejméně, je jí ovlivněn nejvíce. Není si toho však vědom. Nevědomí se života skrytě účastní vždy a všude; tuto spoluúčast není třeba hledat. To co je potřeba hledat, je uvědomění nevědomých obsahů, které se chystají proniknout do našeho jednání; můžeme tak zabránit tajnému vměšování nevědomí a jeho nežádoucím následkům.“
  /Z knihy: Výbor z díla II. Transcendentní funkce/

  Projekce je tedy, jak víme z lékařské zkušenosti, nevědomý, automatický proces, jímž se subjektu nevědomý obsah přenáší na objekt, a tím se zdá, jakoby tento obsah patřil objektu. Projekce naopak přestává v okamžiku, v němž se stává vědomou, tj. když člověk vidí, že obsah patří subjektu.
  /Z knihy: Výbor z díla II./

 15. Zatímco můj přítel Alois dopíše /asi dnes?/ svůj druhý autorský článek, já sem dávám k více jak tři roky starému článku něco novinek. Pořád mne ten svět trošku zajímá a Čína s Ruskem obzvláště.

  Úryvek ze závěru: „….Rusko a Čína se staly nevyhnutelnými spojenci kvůli jejich „společnému cíli restrukturalizace globálních hodnotových řetězců a rozvoje multipolárního světa“. Není divu, že snaha Pekingu vyvinout co nejmodernější celostátní technologické platformy vyvolává ve Washingtonu tolik hněvu. A z hlediska celku skutečně dává smysl, aby uskupení BRI bylo sladěno s úsilím Ruska o ekonomickou spojitost v rámci vytvoření Velké Eurasie.

  Je to nevratné. Psi démonizace, omezení vlivu, sankcí a dokonce války mohou štěkat, jak chtějí, ale integrační karavana Eurasie jde dál.“

  Celé je to tady: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7789-jak-se-nove-hedvabne-stezky-propojuji-s-velkou-eurasii.htm

  A také na závěr roku přeji všem zdejším čtenářům a diskutujícím klidné svátky vánoc a mír a zdraví v roce 2019.

  Václav Žáček /Venda/

 16. Čas od času se objeví informace o Číně. Teď je novinka tady. Nemusí to, co je tam psáno být ale pravdou. To se teprve pozná. Ale Čína má stále ještě našlápnuto.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-bude-revu-Italie-podporila-Cinu-a-chce-s-ni-delat-kseft-572888

  Stále se mi ta Hedvábná stezka jeví jako dobrý nápad. Mrzuté je, že z toho mají /měli by/ Američané málo či nic. Snad se po Itálii, pokud to dopadne, pohnou příslovečné ledy.

  A ještě drobnost. Teď se zase budou vyvěšovat tibetské vlajky. Jako důkaz naší solidarity s lidem Tibetu. Ano, takový názor může být. Dokonce mohlo být lidu Tibetu i ublíženo, když opomenu „diktaturu mnichů“ a utrpení Tibeťanů pod vlastními vyvolenými. Tibet má strategickou polohu – taková střecha světa to je. Kdyby ho Čína nezabrala, zabraly by ho o něco později vojska USA /NATO/. Raketové základny a na nich rakety namířené na sever, severovýchod a nakonec i na severozápad a západ, to by nebyl špatný záměr z pohledu vojenského.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference