mapa stránek || vyhledávání

Novoroční výzva pro rok 2015

Přestaň se konečně bát! Tvůj strach tě svírá, žere a hatí veškeré tvé plány, sny a přání. Potom ti nic nevychází a ty se jen utvrzuješ v tom, že nic nemá cenu, že všechno snažení je zcela marné.

Přišla nová doba. Do našich životů si přitahujeme právě to, co vyzařujeme a vysíláme, co si v mysli programujeme. Pokud se k tomu však nepřidá upřímná víra srdce, plány nevychází, sny se neplní. Je nutné bezpodmínečně věřit tomu, co chceme, o čem sníme, co si přejeme.

Bez podmínek, bez pochybností, bez potřeby souhlasu našeho okolí. Jsme na to sami a to, co se nám v životě děje, co nám do života přichází, závisí jen na nás. Na síle našeho přesvědčení a hloubce naší víry.

Vše zlé se zhmotňuje velice rychle a proto kolem sebe dnes a denně vidíme narůstající zlo vyprodukované strachem zmatených mas, které se dnes a denně bojí o svou práci, o své zdraví, o svůj život a své blízké. Život se pomalu mění v jednu obrovskou křeč, kterou jen stěží maskujeme povrchním plkáním o dění v televizním seriálu, nové aplikaci v telefonu nebo o výhodném nákupu v akci.

Vše hezké, to, co bychom si v hloubi duše přáli žít, se rodí o to obtížněji, o co důkladněji jsme uvěznění ve své omezenosti bez ideje a bez víry. Nevěříme nikomu a ničemu a už vůbec ne sobě. Tomu, že bychom mohli najít lepší život, milovaného partnera, založit rodinu, zajímavou práci nebo vysněné bydlení.

Každý musí začít u sebe. Zbavit se pocitů strachů, pochybností a všeho, co nám o nás do hlav tloukli rodiče, učitelé a nadutí šéfové, často násilím a za citového vydírání, zakrytého tvrzeními, jak to s námi myslí dobře nebo konají pro naše dobro. Stará dobrá zaklínadla temnot.

Sami musíme objevit svou hodnotu, svou cennost uvnitř nás, která tam kdesi v nitru opuštěná a zoufalá čeká, až odhlédneme od mámení vnějšího světa zaplněného strachem naším i ostatních a přijdeme konečně dovnitř. Dovnitř sebe. Tam v zimě a tmě, sic o slabé jiskřičce, pokorně čeká naše naděje a tiše pláče za každý den, kdy jsme ve své zmatenosti a zahlcenosti vším vnějším hledali svoje štěstí všude jinde, jen ne u sebe.

Takže se už konečně probuď a vzpamatuj se. Neexistuje žádná aplikace, která by odemkla tvé srdce. Jenom život beze strachu a ve víře, že vše, co se kolem tebe děje, je v pořádku, protože ty a všichni tobě podobní, vystrašení a zmatení, jsou toho příčinou.

Využij nový rok k tomu, abys uskutečnil změnu ve svém uvažování, ve vnímání věcí kolem sebe a přijal zodpovědnost. Tvým úkolem je najít své zamčené srdce a odemknout ho. Pak už všechno přijde do tvého života samo. Bůh ti žehnej.
 

Daniel Adam Balušek, Mrač, 1.1.2015
 

hodnocení: 4.5
hlasů: 13
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference