mapa stránek || vyhledávání

Novoroční výzva pro rok 2015

Přestaň se konečně bát! Tvůj strach tě svírá, žere a hatí veškeré tvé plány, sny a přání. Potom ti nic nevychází a ty se jen utvrzuješ v tom, že nic nemá cenu, že všechno snažení je zcela marné.

Přišla nová doba. Do našich životů si přitahujeme právě to, co vyzařujeme a vysíláme, co si v mysli programujeme. Pokud se k tomu však nepřidá upřímná víra srdce, plány nevychází, sny se neplní. Je nutné bezpodmínečně věřit tomu, co chceme, o čem sníme, co si přejeme.

Bez podmínek, bez pochybností, bez potřeby souhlasu našeho okolí. Jsme na to sami a to, co se nám v životě děje, co nám do života přichází, závisí jen na nás. Na síle našeho přesvědčení a hloubce naší víry.

Vše zlé se zhmotňuje velice rychle a proto kolem sebe dnes a denně vidíme narůstající zlo vyprodukované strachem zmatených mas, které se dnes a denně bojí o svou práci, o své zdraví, o svůj život a své blízké. Život se pomalu mění v jednu obrovskou křeč, kterou jen stěží maskujeme povrchním plkáním o dění v televizním seriálu, nové aplikaci v telefonu nebo o výhodném nákupu v akci.

Vše hezké, to, co bychom si v hloubi duše přáli žít, se rodí o to obtížněji, o co důkladněji jsme uvěznění ve své omezenosti bez ideje a bez víry. Nevěříme nikomu a ničemu a už vůbec ne sobě. Tomu, že bychom mohli najít lepší život, milovaného partnera, založit rodinu, zajímavou práci nebo vysněné bydlení.

Každý musí začít u sebe. Zbavit se pocitů strachů, pochybností a všeho, co nám o nás do hlav tloukli rodiče, učitelé a nadutí šéfové, často násilím a za citového vydírání, zakrytého tvrzeními, jak to s námi myslí dobře nebo konají pro naše dobro. Stará dobrá zaklínadla temnot.

Sami musíme objevit svou hodnotu, svou cennost uvnitř nás, která tam kdesi v nitru opuštěná a zoufalá čeká, až odhlédneme od mámení vnějšího světa zaplněného strachem naším i ostatních a přijdeme konečně dovnitř. Dovnitř sebe. Tam v zimě a tmě, sic o slabé jiskřičce, pokorně čeká naše naděje a tiše pláče za každý den, kdy jsme ve své zmatenosti a zahlcenosti vším vnějším hledali svoje štěstí všude jinde, jen ne u sebe.

Takže se už konečně probuď a vzpamatuj se. Neexistuje žádná aplikace, která by odemkla tvé srdce. Jenom život beze strachu a ve víře, že vše, co se kolem tebe děje, je v pořádku, protože ty a všichni tobě podobní, vystrašení a zmatení, jsou toho příčinou.

Využij nový rok k tomu, abys uskutečnil změnu ve svém uvažování, ve vnímání věcí kolem sebe a přijal zodpovědnost. Tvým úkolem je najít své zamčené srdce a odemknout ho. Pak už všechno přijde do tvého života samo. Bůh ti žehnej.
 

Daniel Adam Balušek, Mrač, 1.1.2015
 

hodnocení: 4.5
hlasů: 13
Print Friendly, PDF & Email

49 komentářů

 1. Pane Balušku, píšete :“Zbavit se pocitů strachů, pochybností a všeho, co nám o nás do hlav tloukli rodiče, učitelé a nadutí šéfové, často násilím a za citového vydírání, zakrytého tvrzeními, jak to s námi myslí dobře nebo konají pro naše dobro.“
  Řekl bych, že v té hlavě se nemáte čeho zbavit, když si myslíte, že tam není místo na vliv rodičů, učitelů, šéfů. A k tomu “ Bůh ti žehnej“.
  Nevím, co je to za Boha, který nabádá nectít rodiče, ale jako jeho tiskový mluvčí podejte demisi nejlíp hned e-mailem.
  V tom zmíněném multimediálním plkání jste zapomněl na internet a na transformaci, kterou propagujete nejspíš taky pro naše dobro. A už z tarnsformace bylo někomu dobře nebo dokonce líp?

 2. „Sami musíme objevit svou hodnotu, svou cennost uvnitř nás“
  Tady je právě ten problém. Novodobí samozvaní učitelé neustále obrací své následovníky k sobě samým, proto tito nemohou nikdy nikam dojít. Je to cesta, která nikam nevede.

  Člověk nic netvoří, je pouze příjemcem, který má tu možnost, že si vybírá to, co bude přijímat. (svobodná vůle) Přijímané ale přichází z vnějšku! Duchovním magnetismem si člověk přitahuje to, co se mu líbí a to se pak stává jeho realitou.

  Nejnovějším hitem současné „duchovědy“, na který se nechal zřejmě nachytat i autor článku, je boj s vnitřním strachem. Nikdy ale tento boj nemůžete vyhrát, protože se na něj stále znovu a znovu zaměřujete a tím ho stále znovu a znovu přitahujete do svého života.

 3. ad: Nejnovějším hitem současné „duchovědy“, (…) je boj s vnitřním strachem.

  Samá voda a rozhodně žádný „hit“ a nic nového pod sluncem… Strach je jen důsledek podlehnutí kdekomu a kdečemu (namnoze jen domněnkám, sebeklamům, bludům a iluzím všeho druhu), projev malověrnosti a slabomyslnosti.

  http://blisty.cz/art/16484.html

  Největším vítězstvím je nepotřebovat žádné vítězství. (John Lennon)

  ad: Člověk nic netvoří, je pouze příjemcem, který má tu možnost, že si vybírá to, co bude přijímat. (svobodná vůle)

  Chá, chá… (Hurvínek)

  Nikdo není beznadějněji zotročen, než ti, kteří falešně věří, že jsou svobodni (J.W. Goethe)

  1. „Strach je jen důsledek podlehnutí kdekomu a kdečemu (namnoze jen domněnkám, sebeklamům, bludům a iluzím všeho druhu), projev malověrnosti a slabomyslnosti.“
   Fajn,to jsem rád že to konečně vím.A já si myslel,že mám strach ze zubaře proto,protože mě jeho zákroky nesnesitelně bolí…

   1. ad: .A já si myslel,že mám strach ze zubaře proto,protože mě jeho zákroky nesnesitelně bolí…
    _________ Neboj se a neměj strach vyměnit zubaře..:-) Ocertifikovaných rasů v bílejch plášťích, je všude jak nasráno.

 4. Zbaviť sa strachu je dobrá a správna vec, veď k tomu nás vyzýval aj samotný Ježiš slovami: „Nebojte sa!“.
  Už trochu iná vec je definovať samotné zlo, ktorého sa nemáme báť. Ja by som ho definoval ako to, čo k nám prichádza najmä prostredníctvom masmédii ako politické masírovanie našich mozgov, kadejaké hrozby z kozmu, od teroristov, alebo iných spiklencov, z prírodných katastrof, pádov ekonomiky, z nezvládnutelných epidémii, chorôb, z davového šialenstva, preľudnenosti a s tým spojeného znečisťovania životného prostredia, hladomorov, zo zvrátenej kultúry násila a brutality a nakoniec z vedomia, že sme tu Bohom ponechaní samy na seba a nikto z vyšších sfér nám nepomôže. Takéhoto strachu by sme sa mali skutočne vyvarovať a viac dôverovať Božej prozreteľnosti, ktorá pozná nielen prítomnosť, ale aj budúcnosť a že moc diabla je obmedzená, kým moc Božia je nekonečná. Často spomínam, že v Boha nie je treba iba veriť, ale je treba Mu aj dôverovať! Hľaďte na malú kvetinku, aká je hebká a slabá a predsa je o ňu Tvorcom postarané! Všetky naše strachy sú neopodstatnené a nám škodlivé!
  Všetko najlepšie v novom roku 2015!

 5. Ajhla, človek p. Degon sa hlboko zamyslel a vyslovil zbožnú vetu:

  …..Hľaďte na malú kvetinku, aká je hebká a slabá a predsa je o ňu Tvorcom postarané..

  No to snáj nie súdruh ,,veriaci“!

  Tvorca – Netvor z hlbokého vesmíru na kvetinku ako takú – ,,serie“, tá nie je centrom jeho záujmu, pretože sa ,,vyživí“ aj sama , len z toho, čo korienky ,,vyžerú“ z Matičky Zeme. Odpad, plasty, zhrzavelé železo,
  prach zo zhnitých tiel bývalých kolegov a kolegíň / myslým rastlinného pôvodu/ , našich miláčkov – myslým živočíšneho pôvodu a našich bývalých kolegov a kolegíň antropoidného charakteru…
  To sú podla mňa ozajstné Božie stvorenia! Nie ako človek, ktorý to, čo si neurve od blížneho svojho, alebo od Prírody, nemá na svete nič a nikoho, kto by pomohol. Dokonca ho aj jeho Stvoritel opustil a teraz ked sa dokázalo, že má aj slobodnú vôlu, tak je aj ponechaný napospas divej Prírode a čo je naozaj hrozné aj naospas SEBA SAMÉHO….

  Bože môj, čo nás len v roku 2015 čaká, aké to podivné znamenia na novoročnej oblohe, že by zase tí popletení Májovia , či nám niečo oznamujú ,,súdruhovia“ z ,,onoho sveta“, kde ,,zajtra už znamená predvčerom“ ? Bože môj, bože môj…

  1. Pane g.n.:
   Ďakujem Vám za Vašu reakciu aj napriek tomu, že je negatívna a výsmešná. Ale, ako sa zdá je úprimná a verne vyjadruje Vaše zmýšlanie. Nemôžem takéto zmýšľanie odsudzovať, lebo aj ja som bol už dávnejšie v podobnom rozpoložení, kedy som Vážne uvažoval o nezmyseľnosti tohto nášho pozemského života, kedy sa smrťou všetko skončí, ale dostalo sa mi milosti spoznať Pravdu a tým aj Boha, čo ma vyliečilo s dnes už uvažujem celkom inak. Ježiš to nazýval „znovuzrodením“ a myslím, že to dobre vystihuje tento obrat. Začal som žiť novým duchovným životom a spoznával som to, čo je materialistom neprístupné. Želám niečo podobné aj Vám a mnohým ďaľším!
   Pekný deň!

  2. Nedovolávej se Boha a běž raději v tichosti někam vystřízlívět !

  3. P.S.:odpověď pro „Galimatyášovou Nohu“ :o)).S Degonem souhlas.

 6. POSELSTVÍ 02.01.15 Jaroslav Chvátal

  http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/7898-poselstvi/
  _________________________________________________________________________________

  10.12.2014 Důvěra sobě

  Lidé Země, máte možnost být součástí událostí, které ovlivňují nejen vás, ale tento vliv přesahuje veškeré bytí a čas, nejen na vaší planetě, ale i v mnohých dalších světech. To, co nevidíte, vás netrápí. Ale mnohé vyciťujete, i přesto, že neznáte odpovědi na to, co se s vámi děje, proč cítíte to, co cítíte. Vlivy energií a změny událostí jsou soustředěny na Zemi. Je zde možné říci, že se planeta ocitá v pásmu kategoricky odlišném od původního záměru. Víte, že budoucnost není daná, odvíjí se od přítomnosti, od rozhodnutí. Dále zde existují záměry Stvořitele, které vás a nejen vás ovlivňují. Vlivy zesilují, neboť je potřeba uvolnit zablokované energie, které vám brání, abyste se otevírali vyššímu uvědomění. To, co vám chceme říci, musí být pro vás srozumitelné. Vnímejte to jako ozdravný vliv pro vaše duše. Země se dostává do pozitivního vlivu. Toto se bude odrážet ve vašem vnímání skutečnosti. Mnozí jsou připraveni se otevřít. A ti, kteří nejsou, budou příznivě vedeni, aby se tak stalo. Čas od času získáváte informace o meziplanetárním dění. Pomáhá vám to pochopit různé procesy, i přesto, že to neulehčí váš život. Odpověď je jasná. Nyní se bude moci uskutečnit mnoho pro vás příznivého. Tak to i budete vnímat. Ti, kteří nezaháleli a mají upřímnou snahu se posunout, vyřešit svůj život, budou velmi rychle hozeni vpřed. Některé události mohou být tak rychlé, že se nestačíte ani rozhlédnout a budete přímo ve středu událostí. Nyní máte čas k odpočinku. Avšak brzy bude potřeba, abyste činili rozhodnutí v souladu se svou duší. Myšleno je tím to, že vás cosi bude čím dál více nutit řídit se tím, co cítíte, i když to může vaše mysl popírat. Budete se učit důvěřovat těmto pocitům a na základě toho budete velice často cítit silné spojení s vyšším vědomím. Na mnoha dalších místech vesmíru, na mnoha osídlených planetách probíhají podobné změny. Země je však unikát. Potřebuje ještě mnoho lásky, aby byla přeměněna na planetu s novými vlastnostmi. Bude to tehdy, až to umožníte vy sami. Není zde nic, co by vám bránilo. Mnohé blokující vlivy byly odstraněny, další zvládnete odstranit sami. Tentokrát jste dali souhlas k tomu, aby váš vývoj byl odblokován. Každý z vás časem získá to, čemu náleží jeho přirozený vývoj. Nikdo více a nikdo méně. Každý to, co si zaslouží, to, co odráží jeho skutečný duchovní rozvoj. A jelikož jste právě překročili práh do další etapy, dostáváte další příležitosti k bleskovému růstu. Jak je využijete, je jen na vás. Jsme tu s vámi.

  http://zlata.dusicka.sweb.cz/new_page_4.htm

  _________________________________________________________________________________

 7. Jiný soudek, náhody
  http://www.novinky.cz/veda-skoly/357638-u-vetsiny-typu-rakoviny-meli-lide-proste-jen-smulu-zjistili-vedci.html
  „zhruba dvou třetin analyzovaných zhoubných nádorů měli lidé jen smůlu, protože jejich onemocnění způsobila nahodilá mutace buněk.“
  To svědčí poznatkům léčitele Lazareva, náhody nejsou:
  Před mnoha lety objevil a popsal systém zákonitostí karmy ve svých knihách, kterých dnes existuje 24. Potvrzení správnosti svého objevu našel v mnoha tisících případech uzdravení se ze všech možných druhů nevyléčitelných nemocí, jako jsou například rakovina, cukrovka, schizofrenie, neplodnost atd.
  http://www.diagnostika-karmy.cz/

  S. N. Lazarev: Novoroční přání 2015 (5 minut):
  https://www.facebook.com/video.php?v=1000144779999090

 8. p. Degon píše:

  ….Ďakujem Vám za Vašu reakciu aj napriek tomu, že je negatívna a výsmešná. Ale, ako sa zdá je úprimná a verne vyjadruje Vaše zmýšlanie.

  Je to tak, že aj vo svojom pokročilom veku ,,blúdim“. Očakávam, že raz ,,spadnem z koňa“ ako Šavel a ,,zmením sa“ na Pavla a budem verným služobníkom. Určite nie katolíckej verchuške, reprezentovanej v našej gubernii slizkými skužobníkmi Hospodina – NZHV , RKC .

  Som si vedomý aj špekulácie, pretože koňa nemám. Ale pretože cesty NZHV sú nevyspytatelné, môžem sa ,,zdrbať“ aj z bicykla a nastane to ONÉ – osvietenie. Zatial kým sa tak nestane, stojím si na svojich pozíciách – t.j, mám pochybnosti o Ježišťokovi, NZHV a iných nadprirodzených silách. Aby bolo jasné, nekamaratím sa ani so Satanom, ani Luciferinkom, keďže aj oni sú tie ONÉ – nadprirodzené sily.

  A ešte pochybnosti, či sa neurážate preto, že ,,nastavujete“ druhé líco, ako to prezentuje RKC v našej gubernii – ktorá ako sprostredkovatelia ,,vieri“ , vraj tlmočia Ježištekové slová a pretože je to ,,trendové“.

  Že prečo trendové ? Aj náš preceda vlády pri volbách do prezidentského kresla sa vyznal z toho , že za mladi bol birmovaný. Teda akože je viac ako bežný nedelňajší kresťan- katolík..

  A potom – prieser , našla sa JEHO prihláška do KSČ ,kde sa jednoznačne prihlásil k tomu, že je ,,vysporiadaný“ s vierou ako takou.

  Takéto obojpohlavné bytosti, ktoré plávajú s prúdom, sa mi hnusia , aj keď je
  teraz dočasným predcedm gubernie Ananás of Slovákia…

  Howgh.

  1. Pre g.n.:
   No, zdá sa, že v pohľade na dianie, na tomto svete, by sme sa ani tak veľmi neodlišovali. Tiež by som sa nerád vyjadroval na situáciu v KC, ktorá je aj podľa pápeža Františka veľmi zlá a už dávno zrelá na sebareflexiu a rekonštrukciu. K tomu spomínanému „znovuzrodeniu“, alebo „osvieteniu“ by sa dalo všeličo podotknúť, ale nespájal by som to s tým účelovým prerodom Šavla na Pavla. Takže kupovať koňa by som neodporúčal… Lepšie by bolo pokorne sa obrátiť na onoho „dirigenta“ tam hore, ako som to urobil aj ja. A nebol k tomu potrebný ani ten spomínaný kôň.
   Držím Vám palce (aj na nohách)…

 9. p. Degon, píšete :

  …Lepšie by bolo pokorne sa obrátiť na onoho „dirigenta“ tam hore, ako som to urobil aj ja….

  Nie nechcem aby celá diskusia sa točila i viere a neviere, ale nedokážem pochopiť jedno. Ten ,,dirigent“ – to pomenovanie sa mi zdá trefné , ale neviem si predstaviť ako spolu ,,komunikujete?“.. SMS, e-mail, alebo ráno pri kávičke, ked ani jeho ,,námestník“ tu na Zemevajci si s NIM ešte nikdy nepohovoril a Franta sa cíti možno aj urazený, že NZHV ho ignoruje, ked s Abrahámom, Izákom, Mojžišom, či dokonca aj s virtuálnym Ježištekom prehodili podla biblických textov pár ,,viet“, a dokonca Mojžiš mu aj vynadal, ako seberovnému…

  Ale s mámestníkmi NZHV ,od roku 0 pred. n.l. , neprehovril ani raz. Totiž ani jeden pápežov sa nepochválil, že by si spolu ,,pokecali“. Ani ten z pápežov čo mal syfilis, nemanželské deti, či extra trieda Borgiovci…

  Bude v tom nejaké skryté a temné tajomstvo a ja tuším, čo TO JE…Rysuje sa totiž viac riešení, keďže táto ,,rovnica“ má viac ako 3 neznáme..

  1. Pane g.n.:
   Vidím, že nestrácate humor a to je veľmi dobré konštatovanie. Na Vašej odpovedi som sa skvele pobavil a zasmial. Vďaka za to.
   Čo sa týka tej komunikácie s „Najvyšším“, to sa skutočne nedostane každému, kto by si to želal, lebo na poučovanie ľudí má svojich služobníkov. Aj mne sa od Neho dostala iba jediná poznámočka, alebo skôr otázočka: „Už si spokojný?“ To, čo nasledovalo, ale stálo za to! Ale, to sa tu na internete nedá rozoberať – bohužiaľ!
   Neviem, či tá „komunikácia s Najvyšším“ má tri, alebo viacero neznámych, pre mnohých to bude skôr nekonečný počet, ale pre iného možno bežná záležitosť.
   Otázka reality sveta, alebo stvorenia je však zaujímavá a niektorí astrofyzici asi tušia jej podstatu. Jej tajomstvo je ukryté v tom, čo my poznáme ako holografický princíp. Je to základ našej duality. Prvé špekulácie na túto tému sa objavili aj tu: http://gnosis9.net/comment.php?akce=fullview&cisloclanku=2004060010 .
   Pekný deň!

 10. p. Degon píše a ponúka aj preklik na zaujímavý článok..

  ….Je to základ našej duality. Prvé špekulácie na túto tému sa objavili aj tu…

  Viete beriem, aj ja som presvedčený, že toho ešte vela o kozme, prírode nevieme, ale každý má svoje ,,tušenie“. Ano súhlasím, že je to len ,,tušenie“ a to nie je nič vedecké, je to len taký hókus- pókus .

  Cítal som aj o biblickej atrcheológii, kde sa autori nehanbili rôznymi pseudoargumentami dokázať, že všetko čo je v Biblii napísané je PRAVDA.

  Medzitým rozbor textu Biblie dokázal, že JU nenapísal jeden autor, ale viacerí a postupne pri rôznych historických udalostiach.

  To, že by to dokazovali židovskí autori, by som pochopil, ale ,,neobrezaní“ , ktorí sledujú jediný ciel, udržať ,,davy“ kresťanov v nevedomosti a podávať im polopravdy dávkované v nelogických postupoch, sa mi zdá až trestuhodné. Dôkaz NZHV musí dokázať sám Hospodin a nie nejaký JEHO poskok. Ak to NZHV nevie, alebo nechce, zatial v neho jednoducho neverím…

  Možno toho koňa nakoniec budem musieť skúsiť, ale sú tu aj možnosti aké poskytuje bicyklel, pád z čerešne, či hrušky…

  Keď sa ,,osvietenia“ dožijem, dám všetkým vedieť a možno sa z Gilgamešovej nohy stane,, Palec NZHV“…

  Takže nejak tak, zatial..

  Čakám aj reakcie iných, možno to príde…

  1. ad: Ano súhlasím, že je to len ,,tušenie“ a to nie je nič vedecké, je to len taký hókus- pókus .
   _______ A proč by to ,,tušenie“ mělo bejt taky ausgrechnet vědecký? Vždyť pro to není a neexistuje jeden jedinej důvod. Je to jen naivní víra ve vědu, víra v paradigma a vzorec myšlení, které (zjednodušeně, obecně) říká a tvrdí: co nejde zvážit, změřit a spočítat, to neexistuje. A to je přece samo o sobě pitomost na entou.
   A je-li něco hodno označení „hókus- pókus“, pak je to permanentní snaha tzv. vědců, vlámat se do Božího tajemství. Věřte nebo nevěřte, ale od tušení už je jen krůček k tušení i „vidění“ souvislostí… Věřte nebo nevěřte, ale souvislosti jsou vidět.

   1. Páni g.n. a Honzo:
    Vaše reakcie sú dosť podobné a tak sa pokúsim odpovedať obom naraz. Ja si vážim úsilie vedcov o ich odvahu slobodne myslieť (keď im už nehrozí upaľovanie, ako tomu bolo v minulosti) a predkladajú svetu svoje vízie reality sveta a vystavujú sa tým posmechu, ak sa ukáže, že sú mylné. To je už riziko slobody. Cirkevné duchovenstvo takéto riziko nechce podstupovať, pretože sú zviazaní pevným putom poslušnosti k (dogmatickým) tradíciam a vrchnosti. Aj vedci majú podobné putá v podobe zaužívaným vedeckým teóriám, ktorým sa nesmia spreneveriť, ak nechcú riskovať stratu svojej akademickej kariéry a tak svoje vízie predkladají ako určité vízie, alebo tušenia súvislosti. Preto sa tu otvára priestor pre tých, ktorí sú slobodní duchom, aj telom, aby súkromne hľadali korene tradičnej viery a pokúšali sa pochopiť nielen tajomstvo reality stvorenia, ale aj samotného Stvoriteľa, ktorého nosíme v sebe ako svojho duchovného Otca.
    Boh nemá snahu pred nami niečo tajiť, ako to často robia ľudia ale chyba je na našej strane, že máme iba jednostranné zmysli a materiálne myslenie, kým vnímanie chuchovnosti je prevážne intuitívne a mystické a k takémuto vnímanie sa treba dopracovať vlastným úsilím. Vystáva tu otázka, prečo nás Boh nestvoril rovno takými (ako anjelov) so schopnosťou vnímať obe sféry reality. Domnievam sa, že takýto stav nás čaká po odložení (smrti) materiálneho tela, ak nebudeme spútaní dajakými väzbami (možno karmou – hriechom?).
    Vás asi viac zaujíma ako je možno dosiahnúť „osvietenia“, alebo aktiváciu „tretieho oka“, keď sa pred nami otvorí aj ten spomínaný duchovný svet, ktorý teraz vnímame iba intuitívne. Neodporúčal by som to skúšať pádom na hlavu, lebo tu hrozí riziko, že stratíme aj tú schopnosť vnímať tento materálny svet. A po tom asi nikto netúži…
    Pekný zimný deň!

  2. g.n.
   Ľudia, ktorých „osvietilo“ sa zhodujú v tom, že začnú hľadať TO v čom všetko vzniká, udržuje nás pri živote aj v Ňom zaniká až keď mali zubatú za chrbtom alebo klesli na samé dno takže nemali iné východisko ako sa z dna odraziť.Hospodin Ti nepotrebuje NIČ dokazovať tak ako Slnko nedokazuje nikomu že svieti. Problém majú tí čo sa schovajú v  pivnici a pritom vykrikujú že žiadne Slnko neexistuje.
   Ten čo sa chce k Nemu aspoň priblížiť, musí vystrčiť z hlavy svoje zatiahnuté anténky a potom mu príde pod ruku aj kvalitnejšia literatúra ako sú rozbory z Biblie, prípadne vycíti tých, ktorí sú s  Ním v Jednote . Vie ich odlíšiť od ostatných „duchoborcov“ ktorých sa na webe zmýri viac než dosť .
   Howkg

 11. Honzo,
  s takým negativistickým prístupom, ako má ten autor odporúčaného článku sa nemožno dopracovať k nijakým pozitívnym výsledkom. Ak keby našiel na ceste žiarivý diamant, s jeho prístupom by ho určite nezdvihol, lebo by hneď našiel množstvo argumentov proti tomu, že je to diamant a tak by ho tam nechal kľudne ležať. Všetko spochybňovať nie je správna cesta k poznaniu. Filozofia je špekulatívna veda, lebo hľadá logické vysvetlenia aj tam, kde nie sú, ale exaktná veda sa poctivo snaží hľadať pravdu, aj keď ju sprevádzajú negatívne výsledky. Ja som krátky čas pracoval vo výzkume a pamätám sa, ako som bol často sklamaný z negatívnych výsledkov. Môj šéf ma však vždy povzbudzoval, lebo aj negatívny výsledok je cestou k pozitívnemu výsledku, len tú správnu cestu je treba ešte len objaviť.

  1. ad: Všetko spochybňovať nie je správna cesta k poznaniu.
   ________ A všechno zrelativizovat, ve stylu „Kľudne to môže byť aj špekulatívna veda, aj láska k múdrosti“ – to už tuplem ne…-))

   Degone, pravda je každýmu relativní, dokud neteče krev, zvláště ta jeho. To je pak fofr a setsakra rychle po relativitě!

 12. ad: Filozofia je špekulatívna veda
  Právě jste si zafilozofoval..:-) Filosofie je především láska k moudrosti. Hledejte a naleznete…

  1. Honzo, tieto dva výroky si nemusia odporovať. Kľudne to môže byť aj špekulatívna veda, aj láska k múdrosti. Špekulujeme vo filozofii, lebo milujeme pravdu a múdrosť. Láska je našou motiváciou…

 13. ad: Honzo, tieto dva výroky si nemusia odporovať. Kľudne to môže byť aj špekulatívna veda, aj láska k múdrosti.
  ________ Ani kľudne, ani omylem, Degone..:-) Dvě pravdy si nikdy nemohou odporovat. (Galileo Galilei)

  ad: Špekulujeme vo filozofii, lebo milujeme pravdu a múdrosť.
  ________ Špekulujte si jak chcete..:-) Prohlásit, že „filozofia je špekulatívna veda“, je opravdu intelektuální masakr z kategorie; „on neví, že neví a neví o tom“.

  ad: Láska je našou motiváciou…
  ________ Ano. Přičemž láska k Pravdě stojí na prvním místě.

  1. Tak, tak Honzíku, láska k Pravde stojí na prvním místé. Otázka je čo je Pravda?

  2. Honzo,
   láska k pravde stojí na prvom mieste, ale čo je pravda sa snažíme zistiť špekulatívnou metódou, lebo tú PRAVDU, nevidíme priamo a často sa nám stane, že za pravdu považujeme každú našu predstavu. Až keď ju uzrieme „tvárou v tvár“ až potom nám „svitne“, čo v skutočnosti je.
   Lao-ć označoval Boha slovom Tao, čo v čínštine znamená „cesta“, teda dajaké predurčenie. Kresťania tomu vravia „Božia vôľa“ a Ježiš ju označoval pojmom Duch sv. V modernej reči vedy sa tomu vraví „program“.
   Ale ciest múže byť mnoho a nie každá vedie tam, kam chce ten hlavný „Programátor“.Každý si vytvárame svoj vlastný „program“ života, ktorý nemusí byť kompatibilný s tým prvotným a hlavným…
   O čo sa usilujete Vy, nemusí byť to isté, o čo sa usilujem ja.
   Pekný Trojkráľový deň!

   1. ad: špekulatívnou metódou
    ________ Přiznám se, že nevím co to znamená, resp. čemu tak říkáte, resp. co si „za tím“ nebo „po tím“ mám představit a vybavit. Nevím, ale Bůh nehraje v kostky..:-) Máte-li na mysli – http://cs.wikipedia.org/wiki/Spekulace – tak to je pak ovšem jiná. Pěkný den i Vám, Degone..:-)

    1. Honzo, zdá sa, že vďaka wikipedii si začíname rozumieť. Cesta Božie sú niekedy nevyzpytateľné…

    2. ad: Cesta Božie sú niekedy nevyzpytateľné…

     Ano, Degone. Taky mám ověřeno..:-) A řekl bych, že je v tom i jistá Boží spravedlnost.

    3. Holka, to je ti všechno skrz naskrz tak propojený, až je to k nevíře..:-))

    4. Honzo, Bůh nejenže v kostky hraje, ale má je navíc i trošku cinknuté :)))

    5. ad: ale má je navíc i trošku cinknuté :)))
     Má, lubko, má…:-)) Krásně cinknutý, přímo Božsky cinknutý. Nepokornej pošetilec je každej, kdo se rozhodne hrát s Bohem nějakýho „betla“.
     Nabije si držku a nestačí říct ani švec….:-))

 14. Klopte a bude Vám otvorené. Často klopeme na nesprávnu bránu a pred správnou sa zľakneme a cúvneme… :-)

  1. Ťuk, ťuk,… dutě dno zaznělo, to je Vám Ti fajn, že si mohu vybrat, jestli dno odkryji a narazím na další dno, kde budu moci opět zaťukat, nebo najdu žebřík a pracně budu po něm příčku za příčkou stoupat ze dna vzhůru a ťukat na dno zespodu vzhůru… :-)

  2. Ťuk, ťuk,… dutě dno zaznělo, to je Vám Ti fajn, že si mohu vybrat, jestli dno odkryji a narazím na další dno, kde budu moci opět zaťukat, nebo najdu žebřík a pracně budu po něm příčku za příčkou stoupat ze dna vzhůru a ťukat na dno zespodu vzhůru….. :-)

   1. Vida, jak časový posun pracuje. Co se stalo za ony 2 minuty? Kde zrovna ťukám? Dole, či nahoře? :-)

   2. Ma-Ti-čka:
    Čo urobíš keď sa Ti odkryje posledné dno alebo vystúpiš na poslednú priečku rebríka a už sa nebudeš mať čoho zachytiť ani na čo ťukať?

    1. Pak bude cíl dosažen, projdu branou života a smrti, zapomenu na vše a případně se znova narodím a „kolotoč“ začne znova. Nebo nezapomenu a zamotávám se znova a znova…nebo již ne? :-)
     Ostatně jako matička kovová maličká mám možnost závit přeskočit, či ztrhnout,… co já Vám Ti vím, nevím. Stejně jako nevím, je-li vesmír konečný, rozpíná-li se, či smršťuje,… :-)

     Geniální otázka, uvědomit si, co člověk udělá….
     Ále, co by kdyby :-)
     Lépe stanovit si nesmrtelnost a pak se nemusím starat, co by kdyby :-) Protože kdyby kdyby, vždycky chybí, tedy nač brát z minulosti, či budoucnosti. Ne že bych to nedělala :-)

    2. Matička maličká ja nemám metódu ťukaciu ani rebríkovú ale rozpúšťaciu, rozpúšťam dekle, závažia , nemám žiadny rebrík…Viem že keď sa všetko rozpustí (nie v kyseline:-)nebudem sa starať o vesmír ani o nesmrteľnosť chrústa.
     Jeden čo všetko rozpustil zistil že:
     „Ty nejsi VE vesmíru.
     Ty JSI Vesmír.
     Nejsi ani osobou.
     Jsi ohniskem
     ve kterém se Vesmír stává vědomým sebe sama.
     Jaký to zázrak!“

     ~Eckhart Tolle

    3. Tanec vesmírný :-)

     V pavučině uvázla matka malá,
     čím více ťuká,
     po žebřících hledá únik,
     tím více se zaplétá.

     Ale víla je v ní též.
     A ta si rady ví,
     jak rozpouštět:
     ——-
     Stát na břehu moře,
     najít odvahu
     po pláži se vydat do hlubin,
     do moře.
     Pláž je kamenitá,
     nohy víly lehkonohé
     do krve jsou zraněny.
     Sbírá kamínky a uklízí je,
     cestu do vln uvolňuje.
     Je znavena, kde síly načerpá.
     Jde však dále, hlouběji, i když umdlévá.
     Jde dále, hlouběji,
     tou cestou bolestnou,
     je už velmi hluboko,
     kamenů malých ubylo,
     je více velikých.
     Koho cestou potkává?
     Pro radost plno různých rybiček,
     někdo vhodil květy do moře,
     občas potápěč se ukáže,
     pro něj víla tiše zapěje.
     Voda rány vymývá,
     že sůl pálí?
     Nic malé víle nevadí.
     Jednou cíle dojde,
     to je její jistota.
     V dáli světlo pro ni svítí…
     a pak bolest pomine,
     rány se zahojí,
     vše se v tu chvíli zastaví,
     došla do cíle.
     A pak blik,
     vše se znova začíná.
     Ale víla je silnější.
     Üž ví a cítí,
     má prožitek.

     A pak se zasměje,
     jak vše zbytečně bolelo,
     ty války pozemské – žabomyší.
     ———
     – je popsáno čištění od bolesti,…
     čím hlouběji jdeme, tím je bolest větší,
     je třeba vynaložit větší námahu na její odstranění
     a odložení.
     Ale jednou bolest pomine.
     ———

     „Jak tato skutečnost,
     uskutečněná minulá přání,
     odpovídá těmto snům,
     jen každý sám svému srdci
     pravdivě zodpoví.“

    4. Anonymní, eště že už mám přes těch 50 (hóóódně) :-))) Začala jsem po několika desetiletích brečet (občas), smát se taky umím (srandě mi to nejde, humoru jo, když mi docvakne), chodím tancovat – tai-chi, stíhám pohlídat vnuky (občas), jé, hele, sluníčko, jdu nakoupit …:-)))) A budu se culit na prodavačky,…což ten, co se oběsil, nemůže. A tak se nevěšme a smějme se…:-)

    5. matička, závity nepreskakuj ani nestrhávaj, musela by si brúsiť nové .Máš pravdu, s humorom sa ľahšie prekonávajú prekážky . Dobre že hlídaš vnukov, babičky sú na to aby si vnúčatá užili, občas aj rozmaznávali.
     PS: vešať sa určite nebudeme (z nešťastnej lásky)ani nikomu na krk, z toho sme už vyrástli.:-)
     Čauko

 15. Takovej duchaplnejch článků tu vkládáte a ty neskutečný komentáře pod tim…
  Každej má svojí cestu a tim to hasne. Nemá cenu už dál sem nic psát a nikoho druhýho přesvědčovat o ničem.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference