mapa stránek || vyhledávání

Podobnosti mezi hindštinou a češtinou?

Proč zrovna taková jsou jména bohů? Proč zní jména Kristus a Krišna tak podobně?

krisna-a-kristusKrišna má jako indický Bůh mnoho jmen a jedno z jeho dalších jmen je „Mukunda“.

Pán blesku se jmenuje v Indii „Indra“, jenže on si říká i „Sakra“. Tak se jmenuje.

Bůh sexu je „Káma“ a Kámasútra je jediný díl Véd, kterému ateistická společnost propadla… Jenže tato Kámasútra je v důležitosti jednotlivých Véd řazena až někam hodně dolů.

Šrí Krišnarád svou věčnou společnici, která se po indicku jmenuje „Rádha“. Samozřejmě, že i „Rádha“ má ráda Krišnu.

Iluzorní energie je v Indii nazývána „maya“ neboli „mája“. V Česku je to lásky čas, květen (to i jinde ve světě).

Zatímco v Indii, když se mluví o „karmě“, myslí se tím souhrn příčin a důsledků hříšného a zbožného chování, my v České republice tím můžeme myslet rovněž plynový kotel…

V Česku se používá často věta: „Nazdar, kámo, jak se ti vede?“ Ale co takhle to říci jinak: „Ahoj, kama-ráde, jsi můj přítel a jako takového tě mám rád. Jak se ti daří?“ To je normální čeština bez úpadku.

Ale pokračujme.

Kumárové jsou podle Véd praotci lidstva. Nejsou to komáři, ale Evropa je na druhé straně euroasijského kontinentu než Indie…

Proč zrovna my máme Krušné hory a Němci těmto horám říkají jenom Erzgebirge, případně Fergunna, Mirihwidu? To jenom Češi mají hory s názvem, které zavání Krišnovým jménem. Samozřejmě, že v těch Krišných horách musí být zrovna i hora s názvem Komáří hůrka, aby to vše ještě víc zavánělo Indií a praotci Kumáry. :-) Není asi náhodou, že pod Komáří hůrkou je Bohosudov

Jestliže chodíte kalit alkohol, mějte na paměti, že z hlediska božích pravidel pravděpodobně hřešíte. To si můžeme dokázat i na písmenkách, protože my Češi říkáme „kalit“, když jdeme holdovat alkoholu. Na druhé straně, znamení, které si Indové dávají na čelo, aby bylo vidět, že jsou oddaní – tomu se říká „tilak“. Najednou tu máme slovíčka „kalit“ a „tilak“. Co je na nich podobného? Obě slovíčka jsou stejná, jenom je přehozený sled písmenek. A přitom – obě slova něco znamenají… Jedno slovíčko znamená projevit oddanost Bohu, to druhé vyjadřuje činnost, která se Bohu spíše příčí… Možná proto, že si tyto dvě činnosti odporují, jsou obě slova stejná, ale jen když přehodíme sled jejich písmenek. :-)
 

Jaroslav Krejčí
https://www.facebook.com/jaroslav.krejci.9406
 

hodnocení: 4.5
hlasů: 4
Tisk Tisk

13 komentářů

 1. Pane Krejčí, tak to jste mi udělal radost. Takové červencové odlehčení pro hraní si slovíčky.

  Rádha, jen dovysvětlím je označení pro duši. Máme ji všichni a vskutku ji máme rádi. Alespoň ti, kteří o ní víme?!

  A „kalit“ a označení pána nižších světů Kál, doslova čas a smrt – takže kalit by mohlo znamenat zahrávat si s časem nebo se smrtí, což se s přemírou alkoholu často děje.

  Pár zajímavých výrazů i přidám:

  murdá značí mrtvý, u nás se řekne mord, zamordovaný; v mysticismu je to označení pro žáka Mistra, který je mrtvý pro pokušení světa

  juga – světový věk a nebo také jho, jařmo, tedy přeneseně jako těžký úděl. Baba Jaga, ta značila asi opravdu těžký úděl, kdo byl v její moci.

  ami, ve Francii jako přítel, v sanskrtu jako nektar, vzácný /boží /nápoj nesmrtelnosti

  Anda značí astrální, tj.první duchovní oblast. A v jsou Andělé? / jako její jedni z mnoha obyvatel/

  Man / manas / a u nás maník nebo pán, v sanskrtu však jako mysl, ve spojení s jinými slovy pak její rozlišení / andí man – astrální mysl /

  mandir / chrám, budova / a nebo po našem snad díra pro muže?

  nádí jsou přeneseně „řeky“ jako označení proudů energie v lidském těle. A co takhle nádech, energie poté rozváděna v nádí

  pandita je příslušník kasty kněží; a co náš bandita ?

  sukh značí radost, potěšení, štěstí – a naše šuk, šukat ?

  vrtti značí projevy vědomí či vlny mysli – po našem to přenést do vrtět se?

  Pěkný červencový den.

  Venda

  1. Významy slov jsou samozřejmě odlišné, ale samotná výslovnost slov je v některých případech tak podobná, že pro některé lidi, jako třeba pro mě, může působit poněkud matoucím dojmem.

   „Mukunda“, to je vznešené jméno Boha a znamená „ten, kdo udílí osbobození“. V češtině jsou čtyři písmena z šesti v tomto slově vyjádřením neumírněné nadávky, a proto Čech, kdo uctívá Mukundu, může část Jeho jména slýchat velice často, i když s jménem Boha to samozřejmě nemá společného vůbec nic. Je to úplně něco jiného, a přitom to jsou dvě velmi podobná slova. Je to matoucí.

   Poté, co odejde duše, a tělo zemře, tělo se pohřbívá, nebo pálí na popel. Pokud se pohřbívá do země, musíte nejdřív vykopat jámu, abyste rakev s tělem mohl umístit pod zem…

   1. Omlouvám se, kdo umí počítat, stihne dříve než já zjistit, že těch písmen ve zmiňovaném slově je 7 a avizovaná obojetná část slova má 5 písmen.

   2. Pane Krejčí, pokud je slovo Mukunda matoucí, tak už skoro všechna slova. Dejte si do slovníku česko-německého slovo zákazník. Ano, der Kunde je zákazník. Platící zákazník za ženiny služby, za její i ladné křivky. Die Kurve= křivka.
    Další text je jen letmo inspirován Vaším hledáním kořenů slov češtiny a hundštiny, takže to neberte jako nějaké napadání.
    Kořeny mnoha hovorových českých slov jsou z gruntu z němčiny, na to nepotřebujete vercajk z hindštiny, ale český fortel a šikovnost . Je to sice čeština fujtajfl , ale sichruje to zdravý rozum není to něco z luftu (dovedný = geschickt, vzduch = die Luft, odtud lufták nemístní obyvatel, čert = der Teufel, jistota = Sicherheit, odtud i sichrhajcka = zapínací špendlík ).
    Brambory ( případně erteple, Erd = Země, Apple = jablko) máme podle Braniborska.
    Kopec převzatých a ne hezkých slov je na
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Nad%C3%A1vka
    Mám dojem, že i slovo hajzl, je původně z němčiny něco jako malý domeček až kadibudka.
    Slovo sakra jako nadávku nechápu, sakrální = svatý. A synonimum je už z němčiny hergot, kruci.
    Technické názvy se v cuku-letu dublují s němčinou, třeba ajzipońák a mašinfíra, na apelplacu kaprál a lajtnat mají kvér, kanonýři fest ládujou kanon, frajle má kamaráda. Snad i slovo hoch jako chlapec je z němčiny, ale na sichr je z němčiny fotr. Čeština hovorná je duchumdurch prolezlá němčinou.
    Mnoho českých slov logicky souvisí s němčinou ne s hindštinou. Wiessbach už psal o indoevropských jazycích.
    V době kázání (v kapli Betlémské) Mistra Jana Husa , co bude mít 6.6. „svátek“ upálení, mělo Staré Město pražské 18 zastupitelů z toho 16 německých.

 2. Doporucuji k tematu vynikajici knihu Antonina Horaka – O Slovanech uplne jinak: co nebylo dosud o Slovanech znamo.Clovek jen hledi,kde vsude lze najit stopy po staroslovanstine.Uz jen ang.“slave – otrok“ a „slav,slavik – slovan“ …

  Zajimave jsou i nektere zminky o Slovanskych Védách ,jako napr. v tomto krasnem dokumentu – http://m.youtube.com/watch?v=C_W_glknFwI

  1. Martasi300, indoevropské jazyky mají vzdálené společné kořeny. V Tarimské pánvi (dnes pouštní oblast Číny) byla nalezen sluncem mumifikovaný muž ze starověku se světlými vlasy a vousy. A malý národ tam žijící má kořeny slov typu otec, matka, dcera,voda takřka slovansky znějící. Dokonce i slovo dver jako dveře. Lotyši mají slovo liepa = naše lípa.
   V posledním Respektu je článek o českém reportérovi, který jezdil s Mongoly na jejich koni. A přitakání slovem „Aha“ zní a má stejný význam jako u nás.
   Krušní hory asi nebudou od Krišny
   http://www.rozhlas.cz/regina/slova/_zprava/100762
   „Nejstarší doložené jméno tohoto pohoří ( Krušné hory) je francké a zní Fergunna, což znamenalo horstvo. Sasové někdy kolem roku 1000 používali název Mirihwidu, tedy temný les. Češi tyto hory ve 12. století znali jako Vyšehory, Kosmas jim stejně jako Šumavě latinsky říkal Silva, tedy Les. Když se zjistilo, že toto pohoří je poměrně bohaté na rudy, vžil se německý Erzgebirge, Rudné pohoří, což se do češtiny překládalo jako Rudohoří. A skutečnost, že v těchto horách se skrývá významné nerostné bohatství, jim dalo i dnes užívaný název Krušné hory. Ano, staročeské slovo krušec, které stálo u kolébky pojmenování Krušné hory, znamenalo „hrouda nerostu, rudný kámen“. Výrazy krušec, kruch a třeba kroch vznikly ze slovesa krušit, které původně znamenalo drtit, rozmačkávat. Krušec byl odlomený kousek rudy, kruch byl odlomený kousek soli určený k lízání zvěři, do příbuzenstva patří i krušina jako odlomený kus chleba a také krušina jako keř, který má křehké, lámavé dřevo.“
   Krušina se říká plevelnému dřevu s červenými nebo černými bobulkami ( jiný místní název je psí víno).

   1. Dekuju za doplneni pane Pardale

    „Martasi300, indoevropské jazyky mají vzdálené společné kořeny. “

    Souhlas,a jak A.Horak predklada,ten spolecny koren by mohla byt staroslovanstina,jak predvedl na nekterych etruskych napisech.Horak poklada praslovany za neolitiky ,prave z te centralni Asie na kterou odkazuji i Vami zminene nalezy.

    „Tu najednou nekdy v 10.tisicileti pr.n.l. Se nekde ve stredni Orientu vyskytla skupina lidi,kteri zacali uvazovat jinak a zavedli zcela novy zivotni styl.Tito lide zavedli celou radu podstatnych zmen v chapani a vyuzivani prirody ( neoliticka kulturni revoluce).
    V te dobe vsak jeste existovalo jedno etnikum – lovecke etnikum paleoticke.Tam muzeme radit treba Kromanonce nebo Kelty.Tyto dve etnika se od sebe lisili nejen stavbou tela,ale i mentalne.Zatimco Kromanonci se vzdy zabyvali lovem,neolitikove postupne prichazeli na zpusoby pestovani plodin,chovu zvirat,rozvoj remesel,rozvoj duchovni,apod.Z pocatku tedy pri stretech techto dvou etnik dochazelo k vrazdeni Neolitiku kromanonskymi kmeny.Ale po par tisiciletich zacli kromanonske kmeny chapat,ze je pro ne vyhodnejsi se usadit mezi zemedelci (neolitiky).A tak kmenovy samani se postupne stavali krali rozlehlych uzemi osidlenych zemedelci,a postupne zacali vznikat civilizace.
    Avsak rozdil mezi temi dvemi etniky i pres smiseni nadale pretrvaval.Neolitici diky hlubsimu pochopeni chodu prirody meli rovnez odlisny duchovni pristup,nezli Kromanonci.Napr.Kromanonci v ramci sveho kultu mrtvych pochovavali pouze kostrove,kdezto Neolitikove ze zkusenosti ,ze nemoce zemrelych se siri na zive,sve zemrele zasadne spalovali a popel sypali do tekoucich rek,jak je tomu dodnes v Indii.Neolitikove rovnez udrzovali od pocatku prisne monogamni rodinu z duvodu genetickych a zdravotnich,na rozdil od kromanonskeho haremoveho mnohozenstvi.
    Nastup neolitu znamenal obrovsky pokrok,jenze k zakladani prvnich civilizaci dochazelo az pote,kdyz se vlady nad Neolitiky ujaly lovecke kmeny kromanoske,ktere si veskere hmotne i kulturni bohatsvi Neolitiku privlastnili.Proto dnesni historikove maji neolitickou kulturu za chudou a zaostalou a cely pokrok prisuzuji Kromanoncum,a Neolitikove zustali zcela neznami a z dejin uplne vypadli.
    K nezname narodnosti Neolitiku rika predni cesky archeolog profesor Jiri Neustupny (Pravek lidstva,Praha 1964,str.312) toto:
    ..take Cechy a Morava nalezeli v neolitu k teto kulturni oblasti a meli v no vyznamnou ulohu.Na techto nejurodnjsich nivach Evropy se usadili zemedelske kmeny zijici pod plastem jedne zakladni vzdelanosti,jejiz stejne hmotne a duchovni zjevy dovoluji usuzovat na velike duchovni spolecenstvi.Shody v kulture jsou jejim nositelum od pocatku vrozeny a nemohly byt pozdeji zpusobeny povrchnimy vlivy jineho prostredi,patrily k zakladum cele teto vzdelanosti – jejich narodno prislusnost a jmeno ovsem nezname a nikdy jiz nepozname….

    Jak vsak Horak doklada na prikladu nekterych etruskych textu,Neolitikove byli vlastne narodnosti – SLOVANSKE

    1. Martasi300, stáhl jsem si Horákovu knihu v  .PDF, jak odkaz poslal weissbach.
     Praslované v Sumeru nebo Egyptě- to snad ne. Leda pokud Praslované= = Indoevropané.
     Dokonce ani Ř9mané neříkali Slovanům Slované , ale Veneti. Podle nich jsou pojmenovány Benátky ( italsky Vnezia, benátsky Venesia), toto město předci Slovanů založili.
     Klasické vzdělání říká, že původní Slované pocházeli z východních stepí, věnovali se zemědělství, stavěli dlouhá společná obydlí kostrukce typu až snad 30 m dlouhá stodola pro širokou rodinu. Ze stepí postupovali na západ pomalu., všude bylo plno lesů ( u nás asi 90% plochy).
     Expanze lovanů do Evropy včetně jižní v řádově 6. stolení byla umožněma mocenským vakuem rozpadu Říma. Písmo se samohláskami vynalezli Féničané, dřív se psalo bez samohlásek ( v Egyptě !).
     Vy píšete :“ Zatimco Kromanonci se vzdy zabyvali lovem,neolitikove postupne prichazeli na zpusoby pestovani plodin,chovu zvirat,rozvoj remesel,rozvoj duchovni,apod.Z pocatku tedy pri stretech techto dvou etnik dochazelo k vrazdeni Neolitiku kromanonskymi kmeny.“
     Stačí si dát heslo
     http://cs.wikipedia.org/wiki/Kroma%C5%88onci.
     Kromaňonci jako lovci a sběrači asi 35 000 BP až 10 000 BP. Neandrtálci
     http://cs.wikipedia.org/wiki/Neandert%C3%A1lec
     poslední asi před 28 -30 000 roky, na Gibraltaru snad do 24 000 před současností. nebyli tedy současníky neolitiků.
     ( BP = před současností podle radiokarbonové ho datování , to je od 1950)
     POTOM přichází neolitici (zdomácnění dobytka ( ovce a kozy v tehdy širokém úrodném okolí Nilu).
     http://cs.wikipedia.org/wiki/Neolit
     Tato tzv. neolitická revoluce začíná na Blízkém východě někdy v 10. nebo 9. tisíciletí př. n. l. a ukončuje tak období mezolitu; neolit ovšem na různých územích začíná odlišně, podle toho, jak rychle či pomalu se sem znalost zemědělství šířila. Ve střední Evropě se uvažuje o 6. tisíciletí př. n. l.
     Evropští kromaňonci tedy jistě nevraždili neolitiky, to se časově rozchází. Taky zeměpisně, první neolitici možná v oblasti Jericha ( tehdy úrodná země pro pšenici a ječmen). Samozřejmě předci člověka přišli z Afriky ( počátek snad před 70 000 roky) přes Střední východ jak do Evropy, tak do Asie. Možná šli i přes Saharu tehdy zelenou.
     Napsal jsem pro Gnosis9.net několik článků typu Jak přežili lidé dobu ledovou, během prázdnin to snad bud rekonstruováno.
     Ano Slované byli neolitici, ale ne první.

 3. Název článků neodpovídá. Správně by měl znít: „Podobnosti mezi sanskrtem a češtinou“. Pro někoho detaily.
  Sanskrt má mnoho foneticky i významově podobných slov jako jiné indoevropské jazyky. Proto se jim tak říká. Indoevropské. Článek má své poetické kouzlo, ale jinak je zde spíš přání otcem myšlenky.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Indoevropsk%C3%A9_jazyky
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Sanskrt
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Hind%C5%A1tina

  1. Wikipedie není ten nejlepší zdroj, ani učebnice dějin. Místy jsou tam i vysloveně blbosti. Pokud chcete něco opravdu zjistit, musíte jít hlouběji do podstaty a zkoumat různé informace, hlavně odborné. Doporučuji knihu od Viktora Timury Dávnoveká Europa. Není to lehké čtení, je to spíše odborná literatura. Tam je hezky popsáno, jaké kultury žily na území Evropy a z části i Azie od pravěku, odkud kam se pohybovaly apod. Ve finále zjistíme, že od Rýna po Ural existovala v Evropě jedna, dá-li se to tak říci, podobná kultura už cca 10000 let. Po různých katastrofách, např. jako prolomení Bosporu a zalití původně sladkovodního jezera – dnes Černého moře, a i v pozdějších dobách následkem hladomoru docházelo k pohybům obyvatel z Evropy do různých stran, na jih třeba do dnešního Íránu a Indie. V indických védách, konkrétně v Rgvédě se píše, že jejich předkové, Árijské /slovanské/ kmeny přišli zpoza Himalájí a byli světlé pleti. Takže tzv. védština, později sanskrt, vznikly ze slovanských jazyků, ne naopak. Samozřejmě hindština byla již ovlivněna jazyky původních obyvatel Indie, zejména Drávidy, ale později i Araby po islámské invazi a i dalšími jazyky. Ale abychom se vrátili domů, do Evropy. To, že „někdo“ má zájem na tom, abychom si mysleli, že Slované teprve nedávno slezli ze stromů, že neměli písmo, že se „nějak“ vyskytli po 5. století n.l. – to má svou -dá se říci i politickou příčinu. Slované mají mnohem starší dějiny, než ostatní národy, dnes máme letopočet 7526 /od uzavření míru v Hvězdném chrámu/ podle slovanského kalendáře. To není kec, lze si to ověřit u takového zavilého antislovana jako byl Metoděj, který s tím druhým „údajně“ vymyslel nevzdělaným Slovanům písmo. Je zajímavé, že o tomto letopočtu píše ve své básni, dá se to vyhledat na netu. A s tím písmem – Cyril s Metodějem jen převzali původní slovanské písmo, Bukvici a trochu ji ořezali, nakonec ji dorazili bolševici, takže zanikla její duchovní podstata. Je zajímavé, že na starých ruských náhrobcích je ještě psán letopočet podle starého slovanského kalendáře. Dají se najít fotky na netu. Už slovo letopočet – Slované měli léta, ne roky. Při archeologických vykopávkách se našly sochy Višnua někde u Volhy. Slované měli mimo jiné bohy jménem Višeň a Krišeň.
   To, že nyní stále opakují někteří historici výmysly, které vznikly až v 19. století v Německu – předtím i němečtí historici uznávali, že na jejich území se v minulosti nacházelo slovanské osídlení – je také věc více politická než vědecká. Smutné je to, že to opakují i naši historici – snad abychom si Němce neznepřátelili, kdo ví? A že se to píše do učebnic. Proč se o Etruscích nepíše, že psali slovansky, když se jejich písmo dá docela slušně přeložit staroslovanštinou? Někomu se to nehodí do krámu. A co Chetité? To byl také slovanský národ, jejich písmo rozluštil náš vědec Bedřich Hrozný. A my o tom vůbec nic nevíme – ta podobnost s praslovanštinou bije do očí. Je toho moc a chce to hlubší studium, není tady prostor na to, aby se to dalo všechno shrnout do pár vět. Ještě bychom si měli připomenout, že největší ťafku dostali Slované při násilném pokřesťanšťování, kdy v Rusku byly zavražděny cca 3 miliony obyvatel, zůstali jen starci a děti, starci zemřeli a děti se převychovaly. Ani v našich zemích si „zvěrozvěsti“ nebrali servítky, kdo se nechtěl vzdát víry svých předků, byl zabit nebo odvlečen do otroctví – píše o tom sám Metoděj. Dokonce naše země jeden z nich proklel, protože jsme byli neposlušní.
   No a ještě k tomu sanskrtu – stačí si vzít knihu učebnice sanskrtu a vidíme, že cca 75 % slov má společný základ se slovanskými jazyky. Ale – tady jde o to, kdo od koho opisoval, zda my od Indů nebo Indové od nás, Slovanů. Výraz indoevropské jazyky se právě užívá proto, aby se nemuselo říkat – původně praslovanské jazyky. Že máme v češtině spoustu německých slov? Samozřejmě, když jsme dlouhou dobu žili spolu. Ale proč Slované říkají Němcům Němci? Pro nás byli němí, v první plánu to znamená, že jsme jim nerozuměli, ale v druhém plánu, že se odrodili a jejich řeč už ztratila svůj význam. Ono totiž se ve slovanských jazycích dají původní slova odvodit, lépe řečeno, dá se zjistit jejich pravý význam, není to jen náhodná skrumáž písmen, nebo hlásek. Např. slovo člověk – pochází ze slov čelo – věk. I v jiných jazycích /angličtině, němčině atd. / se dají najít původní slovanské kořeny, ale už zřídka. Nejvíce původních slov má srbština a ruština /údajně 40%/, čeština jen 20%. Slovo se skládá z hlásek a každý zvuk hlásky má určitou vibraci, která ovlivňuje člověka. To, že jsme ztratili velkou část původního jazyka, ztratili jsme povědomost o tom, kým doopravdy jsme, jsme nyní snadněji ovlivnitelní různými negativními vlivy. Ale, jak říkám, „někomu“ se to moc hodí do krámu. kdo chce, ať se o tuto problematiku více zajímá, je to sice těžké a mnohdy lze narazit i na nesmysly, ale i tak je to dobrodružné a poučné pro národní sebeuvědomění.

 4. Příspěvky a odkazy zde mne přivedli ke vzpomínkám na mé zájmy /již je to pár roků/ o ruský národ. Kdysi jsem odebíral magazín WM a ten mne přivedl na stránky leva-net. Tenkráte jsem tomu nevěnoval příliš pozornosti, ale jeden můj kamarád, snad 8x byl v Indii v ašramech, nesnesl pomyšlení, že by Rusové, snad Arijové, /velmi zjednodušuji / změnili indickou kulturu. Ale je to velmi zajímavá historie v nových obzorech – viz.odkaz:

  http://leva-net.webnode.cz/products/co-to-je-ruske-/

  Slovanstvo a nakonec i jejich jazyk mne opravdu zajímá viz. další odkazy :

  http://leva-net.webnode.cz/products/zamlcena-historie-ruska/

  http://leva-net.webnode.cz/products/zamlcena-historie-ruska-2-/

  A ještě přidám při ranním čaji některé slovní hrátky :

  prána – životní síla, esence = může být brána jako ta základní brána

  sévá značí službu, sévádar je ten, kdo službu vykonává; jak blízko to má k názvu stevard

  šlóka značí kuplet, verše či strofu

  védy, doslova vědění, jak blízko mají k vědám?

  Pěknou sobotu.
  Venda

 5. Něco k Bábelu:
  http://www.novebohatstvi.cz/2013_09_01_archive.html
  http://www.novebohatstvi.cz/2013_09_01_archive.html

  A přidám i maličkost,která Vám může ukázat pravou „tvář“ rozumářů,
  aneb jak se dá skrze touhy po moci falšovat Písmo,kterému nerozumí.
  Důsledky můžete „vidět“ všude okolo sebe.

  příklad za všechny:
  105 Ježíš řekl: Kdo pozná Otce a Matku, toho nazvou Synem děvky.
  (tzv.Tomášovo evangelium)

  -jednak tato slova nepochází od Ježíše,který je prezentován Novým Zákonem,ale
  ŠIVY,jednou z povah Božského Otce

  -v tzv.Novém zákoně jsou tato slova prezentována Máří coby prostitutkou u studny

  -no třešnička na tom všem je slovo děvka,protože správně je Déví,
  kdy zkomolenina z déví vznikla přes děvu až k děvce.Ten,kdo překládal,byl silně
  pod vlivem jiných společenských poměrů,a protože slovo děvka je neslušné,raději
  se mu vyhnul,avšak překroucením Písma.Nejen tato chyba,ale i konstrukt tzv.Nového zákona zajistily dalším generacím dobu temna.

  Lež se snědla a mysl člověka se stala Lží,která oživla.A to není zhola vše.

  105.z „Jsem“ prýštilo „Já“ četlo:Kdo pozná Otce a Matku, toho nazvou Synem Déví.

  PS:BABYLÓN jsem porazila díky Otci a Lásce bezpodmínečné ve svém srdci.
  „Jiho-Východ se spojí,jako prkna na kříži.“♥:)

  Hezký víkend.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference