mapa stránek || vyhledávání

Rok nové naděje

Svátky jsou minulostí. Jako svátky se ani moc netvářily, proběhly bez atmosféry, v tradičním zběsilém maratónu po obchodech, kde se zástupy bloudících snažily kdeco urvat ve stylu „rychle něco sehnat, ať to mám z krku“. Situaci nezachránil ani zledovatělý sníh, který se tentokrát nikde neuklízí, ani rozsvícený vánoční strom, ani sem tam polohlasně zazpívaná koleda. Náladě nepřidaly ani televize, které bez rozdílu majitele, vánoční a silvestrovský program vyloženě odflákly, aniž by se s tím nějak důkladněji tajily.

obrazek2012Skončil rok, který se vyznačoval extrémně rychlým tokem času. Dneškem formálně vstupujeme do roku 2011, který astrologicky ovšem začne až 6. ledna. Tento rok je ve všech směrech výjimečným obdobím, protože je to první rok, kdy vědomě můžeme vystoupit z rozjetého vlaku 2012.

Nástup Nového věku začal již 21.12.2008, ale teprve dnem 21.12.2010 se nám otevřela možnost tento Nový věk zakusit v realitě (více informací v článku „Bude rok 2010 rokem rozhodujícím?“). Je to první rok, kdy můžeme opustit staré energie a vstoupit do nových, kdy lze opustit potápějící se loď.

Nový věk se vyznačuje zejména rychlým zhmotňováním našich energií, našich myšlenek. Velice rychle si do svého života můžeme přitáhnout nový vztah, lepší bydlení, zajímavou práci, ale stejně tak, pod vlivem strachu, si můžeme všechno rychle zničit. Negativní se zhmotňuje rychleji, než pozitivní, záleží potom na čistotě našich myšlenek. Záleží tedy na tom, do jaké míry jsme na sobě v uplynulých letech pracovali, kolik strachu, bloků a nelásky jsme dovolili rozpustit. Nyní dostáváme ohromující možnost přímo tvořit a ovlivňovat svoje životy. Tato možnost samozřejmě existovala i doposud, ale realizace nemohla probíhat tak bezprostředně, jak to bude možné nyní. Bez nadsázky lze říct, že rok 2011 může být rokem splněných přání, pokud budeme mít kontrolu nad svými myšlenkami, pokud budeme žít v souladu se svým srdcem a pokud jsme přijali skutečnou zodpovědnost za svoje životy.

Máme v těchto dnech ještě velkou šanci ovlivnit průběh celého příštího roku. Pokud se zastavíme a v klidu soustředíme na svá přání, plány a představy, naskýtá se nám jedinečná možnost vytvořit si šťastný a spokojený rok plný tvůrčích počinů, pozitivních změn a láskyplných vztahů. Žijte v lásce a ve světle. Buďte upřímní k sobě i k druhým. Mluvte, jak myslíte, a žijte, jak mluvíte. Neztrácejte víru, nenechte se svádět z nastoupené cesty a buďte pevní ve svých předsevzetích, bez ohledu na názor okolí nebo vnější prostředí. Stále okolo sebe budete mít dost lidí, kteří se budou snažit překazit vaše dílo, či událostí, které se vás budou snažit uvrhnout do beznaděje a smutku. To ale není váš skutečný svět. Ten si tvoříte jen vy. Bůh vám žehnej.
 

Daniel Adam Balušek, 1.1.2011

Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference