mapa stránek || vyhledávání

SKRZE SEBE ZMĚNÍM TEBE a dotknu se nebe

Mnoho z nás chce změnit svět, protože se nám nelíbí, jak vypadá.

Ke změně se nabízí mnoho nástrojů. Můžeme vyjít do ulic a protestovat. Můžeme založit sdružení, které si vytyčí proti něčemu bojovat. Můžeme si vytisknout letáky a rozdávat je lidem, aby se probudili. Můžeme pořádat kurzy, přednášky a besedy na téma změna společnosti. Můžeme založit internetovou stránku a šířit skrze ní osvětu. Můžeme se za změnu modlit.

cestaAnebo, ať spolu s výše uvedeným anebo bez něj, můžeme začít měnit sami sebe. Každý den, každou hodinu a každou minutu můžeme věnovat tomu, abychom měnili sami sebe k lepšímu. Není to otázka říct si a změnit se, je to o říkat si a měnit se, pořád, bez ustání, dál a dál a dál. Pokud to poctivě děláme, zjistíme, že už nám zbývá opravdu málo času na tisknutí letáků, boji proti něčemu, účastnění se besed atd. Je to alibistické uzavření se ve svém kukle a ignorace vnějšího světa? Možná. Možná ale taky ne.

Když půjdu do ulic a budu mluvit o lásce, duchu a světlu, možná tím někoho inspiruju (a možná taky ne), ale během této aktivity můj vlastní vývoj bude trochu stagnovat. Když místo toho využiju svůj čas poctivou prací na sobě, udělám určitě větší krok. Díky této práci na sobě se budou zvyšovat moje vibrace, očišťovat moje záření, láskou plnit moje duše. Pak můžu celý den žít v nenápadné tichosti svůj život uprostřed rušného velkoměsta a měnit jeho strukturu nepozorovaně z toho nejvnitřnějšího vnitřku. Rušivé a nízké vibrace kolem se mi stanou nejlepšími trenéry mé vnitřní práce a moje stále rostoucí a sílící vyzařování bude pozitivně působit na květiny, stromy, vzduch, lidi a zvířata kolem mě. Svojí neviditelnou energií budu automaticky a bez jakéhokoliv snažení „pohánět“ ostatní k tomu, aby se také vydali na svou vnitřní cestu za světlem. Moje duše bude jako člověk s nakažlivým záchvatem smíchu, kterého postavíte uprostřed vážný, šedivý, zamračený dav lidí. Nakažlivé vibrace smíchu nakazí lidi kolem mě a ty se začnou smát a začnou samovolně rozesmívat ty další, ode mě vzdálenější. Asi ne všichni dostanou záchvat smíchu, ale nakonec ani jedna tvář nezůstane vážná, někteří se budou usmívat, někteří smát a někteří řvát smíchem.

Můžu nadávat na zprávy, média, vlády, korporace…

Anebo můžu vyhodit z okna televizi, z novin si udělat papírovou čepici, politice nevěnovat ani minutu měsíčně a přestat toužit po nesmyslech, které stejně nechci a už vůbec nepotřebuju. Můžu udělat ze svého domova chrám plný míru a lásky a zvát do něj ty, které mám rád. Můžu zamést chodník před svým domem a usmát se na souseda. Můžu zavřít bránu, kterou do mojí hlavy proudí miliardy zbytečných, nesmyslných, zkreslených a negativních informací a můžu se naučit hledat sám v sobě. Pomocí PRAVIDELNÉ a disciplinované meditace můžu zjistit, že tak jako existuje internet v tom vnějším světě, existuje duchovní informačně-energetická síť prostupující celý vesmír, proti níž je náš internet ubohý hybrídek.

Můžu v sobě nalézt mír a den za dnem ho prohlubovat a zesilovat, aby jím nic nemohlo otřást, a pokud přeci jen otřese, abych ho znovu zase nastolil. Svým myšlením, mluvením, chováním a vyzařováním můžu natolik změnit svojí auru, že v její přítomnosti změkne i ten nejtvrdší kámen.

Skrze sebe, můžu změnit tebe a celý svět.
 

Jan Menděl
Zdroj: http://www.janmendel.com/clanky/clanky/skrze-sebe-zmenim-tebe-a-dotknu-se-nebe.html

hodnocení: 4.2
hlasů: 11
Print Friendly, PDF & Email

9 komentářů

 1. Děkuji nejen za tento článek a přidávám k tématu. >

  I
  Eduard Tomáš: KDYŽ ZMĚNÍME SEBE, ZMĚNÍME SVĚT!

  Ukázka z filmu ŽIVOT V PRAVDĚ o životě a duchovní práci manželů Míly a Eduarda Tomášových. Dokument natočil v roce 1993 režisér Martin Ilurin.

  http://www.youtube.com/watch?v=_55cnbZsejo

  II
  Trocha lásky – Little love – Inspiration For Life

  Neboj se dát trochu lásky. Život běží právě teď.
  Ame seu próximo como a si mesmo.estamos sempre a a tempo …

  http://www.youtube.com/watch?v=r2bzMz2mH6c

  III
  „Meditace“

  Meditovat se dá všelijak +

  všerůzně . . .

  Krásně o „TRANSENDENTNÍ

  MEDITACI“ hovoří na YOUTUBE

  pan režisér LYNCH DAVID

  (TWIN PEAKS;OHNI SE MNOU

  POJĎ;PŘÍBĚH ALVINA STRAIGHTA…)

  Já osobně „medituji“ tak jak to

  moje srdce cítí ; poslední dobou dosti

  nepravidelně … CÍL dle

  mne jest když se ČLOVĚK SÁM

  V SOBĚ TAK „ZTIŠÍ“ ; ŽE HO JIŽ

  NIC „NEROZHODÍ“ – „NEROZČÍLÍ“

  => JE SÁM SEBOU ! ! !

  A MEDITACÍ

  STÁVÁ SE

  ŽIVOT SÁM

  :-) <3+ M.K.

  PHA. 13.35.15.+

  7.3.2010

  ____________________________________________________________________________
  POZN.: David Lynch o meditaci * http://www.youtube.com/watch?v=WXDUXDXErO4

  http://cestydusi.cz/view.php?cisloclanku=2010030019

 2. Docela by mě zajímalo, proč se Jiří Muladi přetransformoval na Jana Menděla?
  Nebylo by vysvětlení?
  Z Jiřího na Jana. Velice zajímavé.

    1. Pane Karle,

     jste vedle, osobně Jana Menděla neznám – ale vím, že je člověkem, který hodně ví.
     (Potřebu dát si pseudonym jsem dosud neměl.)

     Mějte se pěkně

 3. Dobry clanok. Je to presne to si uvedomit, ze revolucie a vzbury nikdy k nicomu dobremu neviedli. Kym nezmeni každy sam seba k lepsiemu, lepsie nebude :). A prace mame kazdy na sebe naozaj vela.

 4. Keci, keci,
  jednotlivec je ,,kravské lajno“, neznamená nič a nikým nie je akceptovaný. Ked budeš oponovať, že aj Stalin , aj Hitler boli jednotlivci a čo zrobili, je to omyl. Aj on aj on a další museli mať svojich poskokov, manipulátorov, a amorfné osoby, ktorí im to ,,žrali“.Samotného si nečvypočuje ani Jahve, lebo teraz nemá čas, po týždni namáhavej práce ešte ,,oddychuje“ a riadením vesmíru a Zeme poveril svojho brata Satana. Alebo je to úplne inak ?

 5. Dekuji za Vas clanek.Vyjadril jste slovy Pravdu…“jak uvnitr,tak venku“ :)

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference