mapa stránek || vyhledávání

Ukrajina

Denně jsou média zahlcována situací na Ukrajině a lidé celého světa se dozvídají převážně o brutálních zákrocích policie, občas jsou jakoby v kontrastu zveřejněny záběry zraněných policistů, ale zprávy v médiích nejsou objektivní. Je potřeba u světové veřejnosti vytvořit přesvědčení, že prezident Viktor Janukovyč je zrůda a jeho i jeho vládu je třeba odstranit ve jménu demokracie a svobody. Proto jsou zpravodajci (možná si to ani nezvědomují, nebo jsou zprávy filtrované) nuceni podávat zprávy tak, aby vyzněli kladně pro demonstranty a záporně pro policii a vládu. U zpravodajců je to tak, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Přemýšlejte také, kdo zpravodajce na Ukrajinu vyslal a kdo je platí, pak možná budete tamní situaci vidět v jiném světle.
mapa-evropa-ukrajina
Co se na Ukrajině stalo?

Prezident Viktor Janukovyč se opovážil podepsat smlouvu s Ruskem, ve které Rusko od Ukrajiny odkoupilo část dluhu a nabídlo dodávky levnějšího plynu. Tím Ukrajina přinejmenším značně omezila odběr plynu z EU, což se pochopitelně Bruselu vůbec nezamlouvá, protože distribuční společnosti budou mít menší zisk a kdo ví, jak bruselští páni na tomto zisku profitují.

To není konspirační teorie.

Tento článek zní jako konspirační teorie a následná slova nelze nikterak dokázat – doložit, to bych musel disponovat tajnými službami, minimálně na stejné úrovni jako je CIA či jiné, ale tím nedisponuji, tak mně zbývá pouhé sledování veškerého světového dění a jeho analýza.

Ukrajinský boxer Kličko nejen, že vyniká v tomto tvrdém sportu, ale oproti ostatním boxerům má krom fyzické ještě jednu přednost, není to bezduchá mlátička, ale člověk s vysokým vzděláním a intelektem. To nemohlo uniknout mocným, kteří odmítají směřování Ukrajiny k Rusku, jak po stránce ekonomické, tak politické. Politika a ekonomika jsou spojité nádoby, které nelze oddělit. Kličko byl umně zmanipulován a zneužit k protivládním demonstracím, jeho úspěšná sportovní kariéra spolu s intelektem a vzděláním jej předurčovala, aby jej odpůrci režimu postavili do čela demonstrantů ještě dříve, než byly protestní demonstrace proti režimu vyvolány. Osnovatelé si byli dobře vědomi, že občané půjdou za touto hvězdnou osobností. To, že radikálové nepochopili, kam povede zemi takzvaně demokratická vláda, která se v dohledné době ujme úřadu, lze tak trochu pochopit, ale u tak inteligentního a vzdělaného člověka, jako je Kličko, je zcela nepochopitelné, že se dal tak zmanipulovat a neprohlédl, do jak zlé situace je Ukrajina tlačena.

Okamžikem podepsání přístupových smluv s EU bude Rusko požadovat za dodávky plynu světové ceny, ty jsou mnohem vyšší, než za jaké ceny bylo Rusko ochotno plyn Ukrajině dodávat a zřejmě neodkoupí ani malou část ukrajinského státního dluhu, což ekonomicky Ukrajinu doslova zařízne.

Už se stalo a uvedený důvod je zřejmě zavádějící, protože jde o cíleně snížený rating, aby se Ukrajina dostala do neřešitelné situace a byla nucena přijmout bez výhrad diktát EU a MMF, podobně jako Řecko. Diktát může dojít až tak daleko, že bude muset „prodat“ své úrodné oblasti (dříve nazývané obilnice Sovětského svazu) západním nadnárodním kooperacím. Pravděpodobný důsledek raději nepředjímat, ale pro lid Ukrajiny to přinese jen zhoršení jejich života. Navíc, to se vší pravděpodobností přinese problém s územím o velikosti Moravy, které zcela nedávno na Ukrajině zakoupila Čína.

Šipka Novinky.cz – Agentura S&P snížila ratingy Ukrajiny do podřadné kategorie

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s v úterý srazila hodnocení úvěrové důvěryhodnosti Ukrajiny do podřadné kategorie C. Zdůvodnila to eskalující politickou krizí v zemi a upozornila, že úvěrovou známku může, podle vývoje situace dál zhoršit.

I stalo se pro Bruselské pány něco daleko horšího: Viktor Janukovyč odmítl podepsat přístupové dohody k EU a to se podlili bruselským pánům oči krví. Ukrajina je velká země, když nevstoupí do EU, tak nejen, že nebude odbytištěm pro nadnárodní koncerny, jak bylo v plánu, Evropská banka je nebude moci tak snadno odírat a to se nebude zamlouvat MMF, který je Evropské bance nadřazen. Jak chudáci evropští bankéři svým nadřízeným zdůvodní, že mají nižší zisk oproti plánu a pro bruselské pány budou nižší dividendy a oni mají tak malé platy, že by se nad nimi srdce ustrnulo a ukrajinská moc jim nedopřeje vylepšení jejich portfolia.

S tím se musí něco udělat, Viktor Janukovič a jeho vláda se musí donutit k podepsání přístupové smlouvy. Když jej nelze přesvědčit, tak se použije totožný scénář, jaký byl použit v Jugoslávii, Iráku, Egyptě a jinde na světě. Vybraní lidé, kteří si z jakéhokoli důvodu přejí vyměnit vládu, ti dostanou na místní poměry hodně peněz se slibem dalších výhod, když rozpoutají masové protesty, které vyústí v odstoupení současné vlády. Pro svět se vytvoří mediální bublina, aby pád současné vlády byl ne-li přímo žádaný, tak alespoň přijatelný.

Irácký despotický vládce také terorizoval občany země, kradl státní peníze a ukrýval zbraně hromadného ničení. S Kurdy zacházejí Turci stejně tvrdě, navíc na výsostném území Iráku, a nikdo neprotestuje. O nakradených penězích se hovoří v médiích, ale je to pravda? A žádné zbraně hromadného ničení v Iráku nikdy nalezeny nebyly.

Pokud šlo o Egypt a desítky dalších zemí, byl vždy s úspěchem použit s malými obměnami stejný scénář, jaký je nyní realizován na Ukrajině. Aby to bylo stravitelnější, tak se svět začal zabývat situací na Ukrajině. A jak jinak, v čele se Spojenými státy a EU.

Jakmile padne Janukovyč a jeho vláda, bude „demokraticky“ zvolena vláda loutková a za krátký čas na území Ukrajiny přibude nová vojenská základna Spojených států amerických – oni jich mají ve světě málo a tato bude navíc u hranic s Ruskem.

Mezi řádky

K pochopení tragédie světa – Egypta, Sýrie a jiných národů, současné dění na Ukrajině – je třeba číst mezi řádky – slyšet myšlenky, ne slova.

Šipka Novinky.cz – Ukrajina by zbankrotovala, pokud by podepsala dohodu s Evropskou unií
 

Vladimír Berossos
http://berossos.blog.cz/

Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

1 komentář

  1. Ani jsem ten článek nemusela číst,abych si potvrdila svůj náhled na situaci,která se vyvíjí přesně podle scénáře mozků,které mají mít z tohoto politováníhodného bratrovražedného boje největší užitek/satanisti-čert je vem/.Vzala bych ty nebožáky z ulic do vlaku a ukázala jim jak dopadla naše téměř ve všem soběstačná zemička po 25 letech vládnutí chorých mozků,ochotných k čemukoli,co voní po penězích a jejich stoupající nenažranosti= totální devastace prosperity a hlavně morálky lidí=bezbřehá deziluze,marasmus a beznaděj,že se ta zkáza dá ještě zastavit.Přála bych si zvláště pro naše potomky,aby se tenhle uměle vytvořený paskvil/zvaný Unie/co nejdříve zhroutil a vzal s sebou do pekel vykořisťovatele vykořisťovaných,aby se vrátila do Východní Evropy smírnost slovanských národů a hrdost a nezlomnost jejich lidí,kteří nejsou vychcánci a nechtějí se podílet na pošlapávání zásadních morálních hodnot.Věřím,že dobro zvítězí nad zlem a nenávistí.Ať Bůh Duch svatý obdaruje národ Ukrajiny zdravým rozumem a ten se nenechá oblbovat pochybnými sliby,že jen cesta do Unie je spasí-naopak-pokryje jejich úrodná pole betonem obchodních a výrobních center/s levnou pracovní sílou/a dá zelenou mafiánům,děvkám a drogám.Divím se Kličkovi-pochybuji o jeho inteligenci/vyboxovaný mozek,který už se vidí v prezidentském křesle/Ať prtoboha zastaví krveprolévání,nestojí za to padnout pro zrůdy/podívejte se u nás na odkaz Palacha/-tyhle novodobé zrůdy jsou horší předešlých-to je moje poučení se za 50 let co pilně sleduji celosvětové politické dění.Nihil novum sub solei-tak chutná moc:-( JE

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference