mapa stránek || vyhledávání

Být sám sobě lékařem

Nedávno jsem Vás informovala o online službě, kdy tým lékařů na dálku, tedy prostřednictvím internetové sítě, pomáhá lidem s jejich zdravotními komplikacemi. Bohužel, dnešní doba je velmi hektická, a mnozí z nás nemají času nazbyt, aby mohli navštívit ordinaci svého praktického lékaře, pokud není jejich stav příliš akutní. Samozřejmě, při závažných komplikacích je vhodné navštívit odborná lékařská pracoviště, ačkoliv lékaři online poradny svým uživatelům doporučí následný postup a odborné ambulance, které by měli v co nejkratší možné době navštívit.
 

Příliš zrychlená doba

Psychika je velmi záludná věc, kdy si sami mnohdy nepomůžeme. Vždy je dobré obrátit se na odbornou ambulanci, kde nejlépe vědí, jak nám mohou od nervového vypětí pomoci. My studenti nejsme samozřejmě jediní, kteří se potýkají s příliš rychlou současností, kdy přirozený běh života narušily moderní technologie a náš neustálý spěch. Zajisté jsme si vědomi svých příliš krátkých životů, které ale hodláme prožít smysluplně a naplno. Někteří z nás se věnují adrenalinovým sportům, jiní obětují svůj život vědě, kdy jejich objevy pomáhají následujícím generacím, jiní se po celý život vzdělávají a mnozí z nás se věnují svým hobby, kdy je pro Čechy TOP koníčkem zahrádkářství a kutilství.
 

Věřím v sílu bylinek

Ovšem připouštím Vaši námitku, že někteří z nás se vrátili zpět k tradicím a především k přírodě, kde hledají svoji životní sílu a ztracenou energii. K této skupině lidí náležím i já. Naše rodinná zahrádka je malá zelená lékárna, kde na malém kousku půdy roste šalvěj, meduňka, tymián, oregano, estragon, ale i voňavá levandule. Jen pouhý pohled na zelené bylinky dokáže uzdravit bolavou mysl, kdy rána jsou balzámem na oči, když se na zelených lístcích bylinek třpytí ranní rosa a sluníčko pomalu stoupá k obzoru. Není na světě nic povznášejícího, než tyto nádherné okamžiky, kdy smíme svůj život spojit s okouzlující, ale i věčnou přírodou.
 

Bolavá záda

Naše duševní potěšení si ale vybere svoji přirozenou daň. Bylinková zahrádka potřebuje každodenní péči a lásku, kterou ji samozřejmě můžeme poskytovat a rádi ji těmito životními atributy zahrnujeme. Bez nich by velice strádala, stejně jako náš životní optimismus a vitalita. Pozor, nic se nesmí ale přehánět, a nyní mám na mysli naši manuální práci. Při práci na své zahrádce bychom si měli dělat pravidelné přestávky, kdy si na chvíli sedneme na lavičku do stínu vzrostlé jabloně a vychutnáme si svěží vánek a vůni našich bylinek.

Jestliže při okopávání a zalévání své zahrádky na chvíli nesložíme svá namožená těla a v klidu si nevypijeme šálek heřmánkového čaje, naše bolavá záda nás přivedou do nejbližší ambulance rehabilitačního oddělení, kde nás během dvou týdnů budou dávat dohromady.
 

S přáním pěkného dne v bylinkové zahrádce Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference