mapa stránek || vyhledávání

Společenský dialog k nedostatku vodních zdrojů

Jsem studentkou 1. ročníku ČZU na Fakultě životního prostředí. Za téma své diplomové práce jsem si zvolila současnou problematiku boje s častými periodami sucha na území České republiky. Nicméně, na tento klíčový problém nahlížím prostřednictvím využití srážkové a odpadní vody. Dne 13. července 2020 jsem spustila studentský projekt webových stránek. Jedná se de facto o určitou formu studentského blogu, který se věnuje tématu odborné vysokoškolské práce. Rok dokončení v akademickém roce 2020/2021.

Studentský projekt je k dispozici na této adrese.

Čtenáři mohou být spoluautory blogu na téma „srážkové a odpadní vody“. Mohou se zapojit nejen svými náměty, případně připomínkami k provozu webových stránek, ale také svými návrhy na odborné články.

Součástí studentského blogu je rovněž fotografická galerie. Voda je zde prezentována nejen jako pouhá kapka vody, ale také jako nezkrotný přírodní živel. Není jen pouhou univerzální bezbarvou hmotou, ale je také živlem, který spoluutvářel nejen naši minulost, ale také současnost. V uměleckých kruzích voda prezentuje zejména faktor zrození a života. Zvláště pro amatérské fotografy má své osobité kouzlo. Je to přírodní živel, který před objektivem mění svoji podstatu vlastní formy vteřinu od vteřiny. Nelze zachytit fotografickým aparátem naše pocity, které při pohledu na tento vodní živel jako amatérští fotografové vnímáme, obdobně jako pohyb na vodní hladině. Sebemenší vánek roztančí vodní vlnky, které rezonují v atmosféře uměleckého snímku.

Ze svého fotografického archivu jsem vybrala snímky, o nichž se právem domnívám, že právě ony prezentují slova v mém zamyšlení. Fotografie z velké části pocházejí ze Zoologické zahrady hl. m. Prahy, Botanické zahrady hl. m. Prahy a rekreační oblasti Višňovka v Městské části Praha – Slivenec.

Z pohledu následujících let je nezbytné, abychom vodní zdroje dostatečně chránili, a optimálně je ke své potřebě využívali. Nikdo z nás bohužel netuší, co nám budoucnost, a to především meteorologická, v nejbližších měsících a letech přenese. Z tohoto důvodu bychom měli na toto téma vést nesčetné dialogy nejen na platformě internetových informačních kanálů, ale také v tištěných médiích, a samozřejmě mezi sebou samými.

Čtenářům je na mém blogu k dispozici odpovědní formulář, kde mě mohou kontaktovat.

Pevně věřím, že studentský blog si najde své příznivce, a přispěje k vzájemnému dialogu na současné společenské téma nedostatku vodních zdrojů, a zajisté také související problematiky hospodářských ztrát v důsledku dlouhodobého sucha.

S přáním pěkného dne Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference