mapa stránek || vyhledávání

Enrique Barrios: Ami, chlapec z hvězd, Ami se vrací

V roce 1989 vyšla kniha Ami, chlapec z hvězd. Někdo o ní dnes řekne, že to je takový druhý Malý princ. S tím jsem ji také poprvé otvírala. Ano, spoustu věcí tu je podobných, jde o svět viděný z vyšší moudrosti a očima malého chlapce. A je tu téma vesmíru a jiných planet. A zákonů lidské existence z hlediska lásky, hierarchie duší, což v kontextu s naší přízemní a ryze pracovní planetou Země tvoří právě to dějové napětí a obrovské pohlazení po duši.

Co všechno můžete v této knize nalézt?

  • Milovníci konspiračních teorií padnou do kolen, protože v roce 89 musela tato kniha vypadat jako poblázněné dílo, jenže… jenže roky ukázaly, že v něčem měla tato kniha pravdu. Že lidé se čím dál víc probouzí do vědomí, že to lidské plahočení se při Zemi je neuspokojuje. Kde se to vzalo? Je to opravdu tak, že mimozemské civilizace vysílají do našeho informačního pole pomoc, podporu a citliví jedinci ji zachytí a šíří dál jako své vlastní uvědomění: Protože sama od sebe nesmí žádná civilizace zasáhnout do vývoje jiné.
  • Potěšující je v této knize fakt, že nehrozí, že nás zničí jiná civilizace, protože ta, která je schopna přemisťování a cestování vesmírem by tuto dovednost a znalosti nedostala, kdyby nebyla jistota, že je nezneužije. Ostatní, a předčasně vyspělí, se zničí sami. Jednoduše řečeno, zcela jistě se lidstvo dříve zničí samo atomovou bombou, než že ji použije k bohulibým nebo cestovatelským záměrům.
  • Na druhé straně právě nebezpečí samozničení je v knize často zmiňováno.

Jak to dopadlo s Atlantidou? Jak se žije na jiných planetách a je lidská duše opravdu nesmrtelná? Jsou pak i inkarnace na vyšší úrovni, při kterých je nesmrtelné i tělo?

Ani nevíte jak, začtete se do příjemného příběhu, ve kterém všechno dává logický smysl. Smysl takový, že si čtenář opravdu přeje, aby to tak bylo. Aby tohle byla naděje, se kterou pak i snáze přijmete těžké žití na Zemi. Protože, v porovnání s jinými planetami, které tu poznáte, to těžké je.

A jsou pak i místa, která vás chytí za srdce… Třeba tady?

Ukázka:

Nikde nebylo vidět žádné město.

„Na Ofiru ani v jiných vyspělých světech neexistují velká města. To jsou prehistorické formy soužití,“ řekl Ami.

„Proč?“

„Mají mnoho nedostatků, z nichž jeden je, že příliš mnoho lidí na jednom místě vyvolává nerovnováhu, která ovlivňuje jak je samotné, tak i celou planetu.“

„Planetu?“

„Planety jsou živé bytosti s různým stupněm vývoje. Pouze život vytváří život, proto je všechno svým způsobem živé. Vše je na všem vzájemně závislé, všechno je propojené. To, co se stane planetě Zemi, ovlivňuje lidi, kteří na ni žijí, a naopak.“

„Proč příliš mnoho lidí na jednom místě vyvolává nerovnováhu?“

„Protože jsou na přelidněných místech nespokojeni. A Země to vnímá. Lidé potřebují prostor, stromy, květiny, vodu, vzduch.“

„I vyspělí lidé?“ zeptal jsem se zmateně, protože Ami vlastně naznačoval, že vyspělé společnosti žijí v přírodě jako nějací sedláci. Myslel jsem si, že budoucnost bude úplně jiná – umělá města na oběžné dráze, obrovské budovy velké jako města, podzemní města s miliony obyvatel, všude kolem plast a kov jako ve futuristických filmech.

„Především: vyspělí lidé potřebují žít v kontaktu s přírodou,“ řekl.

„Myslel jsem, že je to naopak, že život ve volné přírodě je právě pro ty méně civilizované.“

„Kdybyste na Zemi nemysleli všechno naopak, nehrozilo by vám další zničení. V přírodě se dá žít civilizovaně, Pedro.“

„A lidé z Ofiru se nechtěli vrátit na Zemi?“

„Ne.“

„Proč?“

„Opustili své rodné hnízdo a dospělí se tam už pak nevracejí, je jim příliš malé.“

 

Druhý Ami se vrací vás seznámit s podobnou zemí

V druhé knize Ami se vrací se Ami za Pedritem opravdu vrací a provede ho dalšími planetami, tentokrát i za doprovodu Vinky, dívky z planety Kia, která je tak podobná Zemi. Přesto v něčem odlišná a možná vás také bude bavit hledat odlišnosti společně s hlavními hrdiny. A víte co? Ami slíbil, že se vrátí i potřetí.

Dojemné chvíle, těžká uvědomění.

U obou knih si uvědomíte, jak velmi křehká je rovnováha tam, kde panuje dobro a láska. Jak vysoké má nároky. Nesnese mezi sebou jediné zkažené semínko, jedinou plevu. I ta by dokázala všechno zničit. Nebo to není křehkost, ale je to naopak nesmírná síla? Síla, která dokáže ochránit sebe samu a pečlivě a neomylně oddělit zrna od plev?

Spíše je to celé o tom, že kdo jednou pozná ten klid a mír, který tento styl života přináší, už se nebude chtít vrátit do stresu a věčné ostražitosti před nebezpečím. Jen blázen by se vracel do světa, kde můžete být nečekaně zabiti příslušníkem svého druhu jen z nějaké malicherné příčiny. Žádné zvíře si neotráví životní prostředí, ve kterém žije. My ano.

Ač Enriquie Barrios vypráví příběh jako pohádku, jako něco smyšleného, co sděluje po zážitku s Amim, sám něco podobného zažil, zažil ve svých 39 letech – chvíli rozšířeného vědomí, která výrazně ovlivnila jeho život a jeho všechny další literární díla. Knihu Ami, chlapec z hvězd, napsal Enrique Barrios za pouhých 8 dní. Děti v knize uvidí příběh, dospělí hluboké duchovní moudro – a to je to, co má Ami společné s Malým princem.
 

O autorovi:

Enrique Barrios je spisovatel chilsko-venezuelského původu narozený v roce 1945, cestovatel a hledač, jehož neklidná duše již v mládí vedla k neustálému putování a poznávání. Navštívil země všech pěti kontinentů a objel téměř celý svět. V roce 1984 objevil podle vlastních slov své skutečné poslání. Ve stavu rozšířeného vědomí se setkal s tím, co nazývá Nejvyšší vesmírná realita. Tento zážitek byl základem veškeré jeho pozdější tvorby. Láska jako mocná vesmírná síla, původce a strůjce všeho. Bylo to přesně to, co celý život hledal a po čem pátral. Zjistil, že to nesouvisí s vírou či ateismem, ale že je to realita, kterou může každý poznat a zažít sám bez jakýchkoliv prostředníků, neboť (skoro) každý z nás je schopen prožívat lásku, která je prapůvodní ideou všech náboženství.

První vydání Amiho spatřilo světlo světa v Chile v březnu roku 1986. Tuto knihu napsal autor za pouhých osm dní, formuloval v ní důležitou a hlubokou zprávu, která mu byla předána a kterou již dříve zaznamenal ve své prvotině Kniha Boha Lásky (Libro de Dios Amor). Enrique Barrios je autorem dvanácti knih. Žije v Brazílii, kde řídí Institut Ami-Ophir, virtuální, vzdělávací a nenáboženskou organizaci, zaměřenou na pozvednutí vědomí lásky jednotlivců a skupin.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2012, 2013, www.anch-books.eu
 

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference