mapa stránek || vyhledávání

POPRVÉ V NOVÉM: Doreen Virtue: Láska a světlo

Příznivcům Doreen Virtue jistě neunikl přerod andělské autorky v čistou křesťanku. Od svých minulých karet a děl se částečně distancovala a částečně výtěžky z jejich prodejů průběžně věnuje na charitu. A všechno začala dělat nově, v duchu Bible, Ježíše a křesťanství. A nyní poprvé u nás vychází karty s biblickou inspirací, ačkoliv na první pohled z krabičky možná rozdíl nepoznáte. Stále krásné, andělské, čisté.

Nebudu napínat. Sama jsem na to byla velmi zvědavá, a i když musím říct, že s novým stylem úplně nesrůstám, velice mne potěšilo, že v kartách zůstal základ čisté logické psychologie a selského rozumu, který jsem v jejích dílech, především však knihách, milovala. A že anděly New Age vystřídaly andělé jiní, to v podstatě už neřeším.

Můžeme to celé brát jako jiný úhel pohledu na víru, na životní plutí v čase a v situacích, jež nás potkávají. A ze všeho si vzít do svoje.

Anotace:

„Vše, co Bůh stvořil, je naplněno jeho láskou a světlem. Příroda je skvostné dílo Boží stejně jako pestrobarevná duha, vznešená zvířata, třpytivé řeky a obloha, z níž se tají dech. Karty Láska a světlo zdobí nádherné ilustrace, které vypadají jako z jiného světa, vyvolávají v nás představu království Božího a snů našeho dětství – a jsou doplněny moudrými slovy, jež mohou i dnes osvítit naši cestu.“

A tohle autorka splnila!

Nádherné ilustrace jsou silnou stránkou, je jen škoda, že kartičky jsou malého formátu, už jen kvůli těm duhovým a snivým ilustracím by si zasloužily větší formát. Souhlasím také s tím, že karty evokují pohyb, sny, lehkost až meditační, a když se na kartičky více a déle zadíváte, můžete v nich spatřit tu pravou odpověď, to cinknutí v srdci, to jedno slovíčko nebo myšlenku, která lehýnce souvisí s větičkami pod kartou, ale pro vás samotné má nesmírný význam. A v tuhle chvíli lze nechat stranou veškeré víry, nic neškatulkovat, v tuhle chvíli je to jen drobná informace o vás. O vaší duši.

A vůbec, kombinace růžové a modré na krabičce, mě nikdy nepřestane fascinovat!

Myslím si, že Doreen nezklamala své příznivce a možná k sobě i přizvala nové. To dobré tu zůstalo, to, co si musíte v kartách najít sami, co oslovuje duši.

Její nový kabát berme jako novou inspiraci.
 

O autorce:

Doreen Virtue vytvořila tyto karty jako duchovní rozjímání nebo jako každodenní obrácení k Bohu, které vám povznese a pomůže vám. Je duchovní učitelkou, psycholožkou, autorkou mnoha knih, karet a přednášek na téma andělských energií, a v poslední době se zabývá křesťanskou tématikou a inspiraci hledá v Bibli.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com
 

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 3.7
hlasů: 3
Print Friendly, PDF & Email

13 komentářů

 1. Píšete – „To dobré tu zůstalo, to, co si musíte v kartách najít sami, co oslovuje duši.“

  Co oslovuje duši prochází filtrem mysli. Je proto logické, že jedna mysl se spolu s duší nad nimi rozpláče dojetím, jiná mysl takové karty zahodí do odpadků /pokud by se s nimi měla vůbec setkat/.

 2. Anotace:

  „Vše, co Bůh stvořil, je naplněno jeho láskou a světlem. Příroda je skvostné dílo Boží stejně jako pestrobarevná duha, vznešená zvířata, třpytivé řeky a obloha, z níž se tají dech. Karty Láska a světlo zdobí nádherné ilustrace, které vypadají jako z jiného světa, vyvolávají v nás představu království Božího a snů našeho dětství – a jsou doplněny moudrými slovy, jež mohou i dnes osvítit naši cestu.“

  Jak to jde spolu dohromady s tímto?

  Třeba takto: https://www.info.cz/svet/zacalo-masove-vymirani-druhu-hmyz-do-sta-let-zmizi-z-planety-a-prijde-katastrofa-varuji-vedci-40283.html

  A tudíž? Nejde to dohromady.

  1. Vendo, nevím s čím Váš odkaz a článek souvisí. Leda s tím, že všechno souvisí se vším.
   Jiní říkají, že všechno souvisí s Bohem.
   https://www.info.cz/svet/zacalo-masove-vymirani-druhu-hmyz-do-sta-let-zmizi-z-planety-a-prijde-katastrofa-varuji-vedci-40283.html
   Autor článku nepočítá vůbec, proč taky, že? :
   „Každý rok ve světě zmizí 2,5 procenta z celkového objemu hmyzu a bude-li ubývat dosavadním tempem, tak za 100 let zmizí úplně.“
   Komentář : co je dosavadním tempem?
   A)Když každý rok ze 100 ubyde 2,5 tak za 40 let bude O.
   B)Při 2,5 % úbytku ročně ze stavu daného roku bude příští rok 97,5 %, další rok 95,06% atd., za 10 let 75,7% ale za 50 let bude 27,5% původního a za 100 let 7,7% původního.

   Pan Sanchez v článku to myslí dobře, hmyz vymírá zvláště v oblastech silně rozvinutých.
   „Pozorovaný každoroční úbytek 2,5 procenta objemu hmyzu za posledních 25 až 30 let považuje Sánchez-Bayo za šokující. „Je to velmi rychlé. Za deset let bude hmyzu o čtvrtinu méně, za 50 let polovina a za 100 let nebude žádný,“ prognózuje.“
   Prognozovat může, co chce, neříká, že to vypočítal pomocí 2,5% v uplynulých 25-30 let.

   Článek je o tom, jak andělská autorka se přerodila na křesťanku. Doufám, že tím skončila a nepořerodí se časem na snivé karty pro Islám, Hindiusmus,Budhismus,Judaismus, aoismus,Sikhismus, Konfucianismus a pár dalších.

   Zrakové vjemy jsou pro náboženství důležité ( křesťanské obrazy dříve byly v každé domácnosti, nádherné chrámy), působí emočně a povznášejí.

 3. Z anotace:

  ….Příroda je skvostné dílo Boží stejně jako pestrobarevná duha, vznešená zvířata, třpytivé řeky a obloha, z níž se tají dech. ……..

  Komu se tají dech?
  Člověku.
  Co ale dělá člověk současně s tím, že se mu nad skvostným dílem Božím tají dech?
  Tu přírodu ničí.
  Proč to dělá? ??????
  Asi aby přežil, asi aby měl zisky………nevím.

  Matematický rozbor na tempo úbytku hmyzu není tak důležité, dokonce to není tématem článku. Důležité je, že se nad tím tempem tají dech. Jen pro ilustraci. V mém mládí byly kvetoucí lípy za rodným domem plné včel – byl to prostě bzukot slyšitelný na desítky metrů. V posledních létech? Nic. Vysadil jsem před 25ti léty třešeň. Dnes je v krásném dospělém věku. Před léty, když kvetla, říkal jsem ji princezna v bílém, bylo na ni včel nepočítaně. Teď? Počítaně a to tak, že musím po nich pátrat.

  Přerod autorky na křesťanku je fajn.

  Václav Žáček

  1. Vendo,
   jako důchodce nemáte určitě co dělat, tak si můžete vzít štěteček a oplodňovat ručně:-))

  2. To je pravda. I když nějaká práce se pořád kolem mne vyskytuje.

   Možná by byl dobrý nový učební obor – oplodňovač, kde by se kluci /i holky/ po základce učili lézt po stromech tak, aby mu co nejméně škodili a také základní znalosti o práci včel, resp. vše o tom, co jako jejich náhradníci musí znát. Dobrá by byla znalost použití techniky, nějakých závěsů /až i dronů/ pro oplodňovače nad stromem, který by tu práci štětečkem vykonával shora, protože k těm tenčím větvím s květy by se těžko dostával z nitra stromu.

   Jinak jsou třeba v ovocnářství samosprašné odrůdy, ale i cizoprašné.
   viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Samospra%C5%A1nost
   viz.https://cs.wikipedia.org/wiki/Opylova%C4%8D

   Pane Lojzo, asi více nebudu odbočovat od tématu.
   Je fakt ale, že člověk se řítí do své vlastní záhuby.

   Proto je dobré využít každé chvilky, kdy můžeme obdivovat přírodu jako skvostné dílo Boží, pestrobarevnou duhu, vznešená zvířata, třpytivé řeky a oblohu…./ i práci brouků, i kouzelné motýly……/ a tajit přitom i dech.

   Může tak činit člověk jakéhokoliv vyznání. Důležité je si to i připomínat.

   Mějte se fajn.

   Václav Žáček

  3. Vendo, jistě nejde o matematický výpočet, ale o to, že když se něco píše, měla by to být pravda. Stačilo napsat, že za 100 let by hmyz tímto tempen se TÉMĚŘ vyhubil. Předchůdci člověka byli před 70 000 lety téměř vyhubeni ekologickou katastrofou, vešli by se tehdy na jeden střední hokejový stadion. Byl to silný genetický váběr. Nejsem soupencem toho, že člověk byl natušup stvořen. Rozum se mu vdechoval těžkými podmínkami, které musel překonávat. Dnes jsme vláci Země. A nijak dobří vládci hmmotných věcí na Zemi ani duchovních. Po internetu koluje spousta nesmyslů a navíc je rozšiřují snaživí rozvíječi těchto nesmyslů.
   Už jsem několikrát psal, že hmyz na loukách hubí rotačky. Dnes jdete po loukách a nic, skoro žádné zvuky. Dřív přímo koncdert. Dřív se seklo koňskou sekačkou koelm dokola a na středních posledníchvětšina Hodně jich přežila. A obloha i nad malou vsí byla plná desítkami vlaštovek.
   Když bude mít hmyz podmínky, zase se namnoží, jako pověstné kobylky ( sarančata). Jako ty nesmysly na internetu, kterým se vytvořily vhodné podmínky.

   Píšete :Tu přírodu ničí.
   Proč to dělá? ??????
   Asi aby přežil, asi aby měl zisky………nevím.

   Pokud někomu vadí zisky Kauflandu, stačí nakoupit mouku, postavit si pec, sehnat dřevo amůže si péct chleba, mít slepice, králíky….

  4. Pane Pardale,

   ty Vaše dva odstavce v odpovědi, které začínají: „Vendo, jistě nejde o matematický výpočet, ale o to, že když se něco píše, měla by to být pravda. …….., tak k těm jen toto.

   Pravda? Já jsem sem dal informaci z média, které věřím. Nakonec v mých téměř sedmdesáti létech věku ten úbytek hmyzu vidím. Chcete-li diskutovat o pravdě v tomto tématu, kterou někdo píše, měl byste jít ale ke zdroji.

   Ještě jednou dva odkazy:

   první tu již byl: https://www.info.cz/svet/zacalo-masove-vymirani-druhu-hmyz-do-sta-let-zmizi-z-planety-a-prijde-katastrofa-varuji-vedci-40283.html

   V něm je odkaz na originál – Vyplývá to z analýzy zveřejněné v časopise Biological Conservation, na kterou upozornil britský list The Guardian.

   A ten si můžete otevřít zde:
   https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0006320718313636

   No a můžete se dopátrat původního zdroje, až třeba i vědeckého pracoviště či jen jednoho autora a diskutovat či polemizovat. To by bylo přínosné i pro nás, věděcké laiky zde, obzvláště když byste pak přinesl pohled „na vyjasněnou pravdu“ po této jistě odborné diskuzi.

   A k závěru Vaší odpovědi:
   …Pokud někomu vadí zisky Kauflandu, stačí nakoupit mouku, postavit si pec, sehnat dřevo a může si péct chleba, mít slepice, králíky….

   Máte jistě pravdu. Každý se může vrátit doslova „až na strom“. Ano, znám příklady, kdy většinou mladí lidé utekli před civilizací. Jde to.

   Ale, za odpovědí nějakého „mého“ žáka – „Asi aby přežil, asi aby měl zisky………nevím.“ se skrývá mnohem víc, než Váš příklad Kauflandu.

   Zisky těžařů ropy a jejich zpracovatelů /ovlivňují životní prostředí?/, zisky těžařů břidličné ropy a plynu /ovlivňují životní prostředí?/, zisky těžařů dřeva, těžařů v amazonských pralesích, zisky těžařů a zpracovatelů desítek různých rud, zisky výrobců elektřiny, zisky „výrobců“ pitné vody, zisky pěstitelů řepky, sóji, pšenice, dobytka, potravin, zisky výrobců zbraní, raket, chemických zbraní, látek pro oblečení /bavlny, lnu, konopí/, zisky nadnárodních korporací, bank a její lichvy, zisky pro chod států – výběr daní pro platby obyvatelům, kteří vytváří neobchodovatelné zboží, zisky lovců ryb z oceánů, lovců nosorožců a slonů pro jejich roh či kly, zisky výrobců letadel, aut a různé domácí elektroniky, zisky obchodníků se vším, co lze obchodovat, zisky všech reklamních institucí, zisky umělců, zpěváků, herců…..a nakonec, život člověka a nějaké peníze, které pro základní život potřebuje.

   V anotaci je: …..Příroda je skvostné dílo Boží stejně jako pestrobarevná duha, vznešená zvířata, třpytivé řeky a obloha, z níž se tají dech. ……..

   A já tam dosadil jen ten ohrožený hmyz. /bzučící mouchy, čmeláky, barevné motýli, pracující mravence…./

   Já s Vámi o pravdě či nepravdě nijak nediskutuji. Svět je takový, jaký je. Někde bojují v nějaké ZOO, aby se pokusili o rozmnožení nějakých posledních totálně v přírodě ohrožených zvířat. A pokus nevyjde a tato zvířata za nějaký čas zmizí z povrchu planety. Nemusí to být jen nějací savci, ale i jen ti nepatrní brouci. Stvořitel je vytvořil k nějakému účelu /?/, člověk je svoji činností ze života „odstraňuje či již i odstranil“.

   Může – mohlo to tak být?

   Proto za tím tajením ducha /nad tou krásou/ vidím i druhou stranu mince.

   Pěkný den.
   Václav Žáček

   P.S.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ohro%C5%BEen%C3%BDch_%C5%BEivo%C4%8Dich%C5%AF_v_%C4%8Cesku

  5. Vendo, také internet je zisková záležitost. A hodně energeticky náročná (= škodí přírodě), hlavně zálohování dat (Facebook zálohuje až 17x) a chlazení disků úložišť. Internet vyprodukuje víc emisí CO2 za rok jak veškerá letecká doprava. Takže i plácání na internetu škodí přírodě. Stejně jako většina dobrých úmyslů dotažených do nezvladatelného konce. Jako třeba biopaliva. Pesticidy ze stříkání řepky jsou nevratně v podzemních vodách.
   Chtěl jste, abych pátral po zdrojích článku o hmyzu. Nepátrám, protože Vy nečtete, co jsem psal. Nemám nic proti prognozám vědeckého autora Sancheze, který neříká, že úbytekm 2,5% bude za 100 let hmyz na nule. To si dotvořil český autor článku. A ten, jak je zvykem na
   https://www.info.cz
   není uveden. Mají jen adresu redakceinfo@cncenter.cz. Je to mediální skupina, co vydává i Blesk.
   Sanchez říká :
   „Pozorovaný každoroční úbytek 2,5 procenta objemu hmyzu za posledních 25 až 30 let považuje Sánchez-Bayo za šokující. „Je to velmi rychlé. Za deset let bude hmyzu o čtvrtinu méně, za 50 let polovina a za 100 let nebude žádný,“ prognózuje.“
   Prognozovat může, co chce, neříká, že to vypočítal pomocí 2,5% v uplynulých 25-30 let.“
   Váš odkaz
   https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0006320718313636
   vede jen k tzv. Abstrakts, tedy k hlavním neplaceným informacím k článku, kde se píše velmi rozumně:
   „Naše práce odhaluje dramatické míry úpadku, které mohou v příštích několika desetiletích vést k zániku 40% světových druhů hmyzu.“

  6. Ještě doplnění, za kterým lze vyčíst opět varování. Nabízí se otázka, zda náš Titanic ještě nevrazil do kry, ale jeho dráha je nezměnitelná. A nebo již narazil, ale jsme ve fázi, kdy jen někteří vědí o co jde, ostatní se ještě baví?

   https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/248922-svet-miri-k-apokalypse-v-britanii-identifikovali-dva-hlavni-duvody/

   Jak jedna věta z článku paní Petříčkové dokáže „probudit“ opačný pohled : ….Příroda je skvostné dílo Boží stejně jako pestrobarevná duha, vznešená zvířata, třpytivé řeky a obloha, z níž se tají dech. ……..

   V loňském roce byla dobrá i borůvková sezóna. Máme tu borovicové lesy s borůvčím. Po sezóně jejich sběru jsem šel na houby. Rád si sednu ve vyhřátém a voňavém lese. No ale, na každých cca 25 m2 ležel nějaký odpad od sběračů – PET lahev, tu mikroten sáčky s ubrouskem od svačiny,obal od džúsu, obal od tatranky. Lidé si přírody příliš neváží.

   Tady je to zřejmé.
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/more-plastu-grafika-plastovy-odpad-oceany-mikroplasty/r~a9f499305cf611e885e30cc47ab5f122/?redirected=1550038926

 4. Znečišťování prostředí považuje papež za hřích

  Také znečišťování životního prostředí považuje papež František podle rakouské stanice ORF za hřích. Jako zpovědník prý zatím jen zřídka slyší, „že se někdo obviňuje, že se dopustil násilí vůči přírodě, na Zemi, na stvoření“, prohlásil papež před několika dny ve Vatikánu před experty na morální teologii.

  https://www.novinky.cz/diskuse?id=554909&articleId=/zahranicni/496979-znecistovani-prostredi-povazuje-papez-za-hrich.html&sectionId=2

 5. → Internet vyprodukuje víc emisí CO2 za rok jak veškerá letecká doprava.

  Fakt jo? Mám jakoustakous představu o chlazení serverů, ale že by až takhle? Ten poměr (letecká doprava/sítě) mi přijde skoro až k neuvěření. Nevím, tak proto ty otázky.

  1. No, nebude to tím, jak intenzivně u internetu dýcháme :-) Skoro jak nadzvukový letadlo …:-)
   Eh, dnes jsem šla domů a poletovaly tu vrtulníky a nikomu to nevadí, že ano,
   připraveností na válku i samotnou válkou se zdůvodní tolik škodlivých blbin. Prej je to vše ve jménu humanity, lidských práv, nebo co.
   Jiní humanisté tvrdí, že u místního rybníka je třeba vykácet vrbu, že odebírá moc vody …

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference