mapa stránek || vyhledávání

POPRVÉ V NOVÉM: Doreen Virtue: Láska a světlo

Příznivcům Doreen Virtue jistě neunikl přerod andělské autorky v čistou křesťanku. Od svých minulých karet a děl se částečně distancovala a částečně výtěžky z jejich prodejů průběžně věnuje na charitu. A všechno začala dělat nově, v duchu Bible, Ježíše a křesťanství. A nyní poprvé u nás vychází karty s biblickou inspirací, ačkoliv na první pohled z krabičky možná rozdíl nepoznáte. Stále krásné, andělské, čisté.

Nebudu napínat. Sama jsem na to byla velmi zvědavá, a i když musím říct, že s novým stylem úplně nesrůstám, velice mne potěšilo, že v kartách zůstal základ čisté logické psychologie a selského rozumu, který jsem v jejích dílech, především však knihách, milovala. A že anděly New Age vystřídaly andělé jiní, to v podstatě už neřeším.

Můžeme to celé brát jako jiný úhel pohledu na víru, na životní plutí v čase a v situacích, jež nás potkávají. A ze všeho si vzít do svoje.

Anotace:

„Vše, co Bůh stvořil, je naplněno jeho láskou a světlem. Příroda je skvostné dílo Boží stejně jako pestrobarevná duha, vznešená zvířata, třpytivé řeky a obloha, z níž se tají dech. Karty Láska a světlo zdobí nádherné ilustrace, které vypadají jako z jiného světa, vyvolávají v nás představu království Božího a snů našeho dětství – a jsou doplněny moudrými slovy, jež mohou i dnes osvítit naši cestu.“

A tohle autorka splnila!

Nádherné ilustrace jsou silnou stránkou, je jen škoda, že kartičky jsou malého formátu, už jen kvůli těm duhovým a snivým ilustracím by si zasloužily větší formát. Souhlasím také s tím, že karty evokují pohyb, sny, lehkost až meditační, a když se na kartičky více a déle zadíváte, můžete v nich spatřit tu pravou odpověď, to cinknutí v srdci, to jedno slovíčko nebo myšlenku, která lehýnce souvisí s větičkami pod kartou, ale pro vás samotné má nesmírný význam. A v tuhle chvíli lze nechat stranou veškeré víry, nic neškatulkovat, v tuhle chvíli je to jen drobná informace o vás. O vaší duši.

A vůbec, kombinace růžové a modré na krabičce, mě nikdy nepřestane fascinovat!

Myslím si, že Doreen nezklamala své příznivce a možná k sobě i přizvala nové. To dobré tu zůstalo, to, co si musíte v kartách najít sami, co oslovuje duši.

Její nový kabát berme jako novou inspiraci.
 

O autorce:

Doreen Virtue vytvořila tyto karty jako duchovní rozjímání nebo jako každodenní obrácení k Bohu, které vám povznese a pomůže vám. Je duchovní učitelkou, psycholožkou, autorkou mnoha knih, karet a přednášek na téma andělských energií, a v poslední době se zabývá křesťanskou tématikou a inspiraci hledá v Bibli.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com
 

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 3.7
hlasů: 3
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference