mapa stránek || vyhledávání

Proč Bůh dopouští zlo

„Proč Bůh dopouští zlo“ je název nové knihy, která nedávno vyšla v Nakladatelství Petrklíč. Z důvodu „atraktivnosti“ názvu jsem knihu přejmenoval. Původní název knihy byl „Nicota a polarita“. Na těchto stránkách byla dokonce zdarma ke stažení ve formátu pdf. Nakladatel si ale nepřeje dále její volné šíření, a proto jsem požádal provozovatele těchto stránek o stažení volné verze.

Kolem knihy byla na těchto stánkách poměrně věcná a konstruktivní diskuse. Možná si na to někdo ze zdejších diskutujících ještě vzpomíná. Jelikož jsem potkal mnoho lidí, kterým se kniha velmi líbila, rozhodl jsem se knihu vydat v tištěné podobě.

Ukázky z knihy a následná diskuse jsou např. zde:

https://hledani.gnosis.cz/milan-kucera-nicota-a-polarita-ukazka-z-knihy/
https://hledani.gnosis.cz/odpadkovy-kos/
https://hledani.gnosis.cz/stvoreni-clovek-buh/
https://hledani.gnosis.cz/zjeveni-milanovo/
 

Krátká anotace knihy „Proč Bůh dopouští zlo“

„Za svět odpovídá jedině Bůh. Ďábel je jen nepřijatelným hromosvodem, když svět stvořil Bůh.“

Chcete vědět, proč Bůh dopouští zlo? Chcete vědět, proč Bůh dopouští války, bídu, nemoci, bolest a utrpení? Chcete vědět, proč boží mlýny melou tak pomalu a Bůh nepotrestá hříšníky ihned? Chcete vědět, zda existuje duše a posmrtný život? Víte, jaký je rozdíl mezi duší a duchem?

Tyto odpovědi najdete v knize „Proč Bůh dopouští zlo“.

Kniha se zabývá termíny Bůh, Absolutno, Bytí, Jednota, Nicota, polarita, stín, hřích, dědičný hřích, karma apod. a vysvětluje tyto pojmy názorně a i pomocí obrázků v širších souvislostech.

Tyto termíny pak zasazuje do moderní psychologie a nových vědeckých poznatků o lidském mozku. Kniha hodně čerpá z vědomostí a objevů vynikajícího psychoterapeuta Carla Gustava Junga a i dalších lékařů, psychologů a psychiatrů.

V závěru knihy autor porovnává své poznatky s různými duchovními směry i náboženstvími.

Knihu v tištěné podobě si můžete objednat zde:
https://www.agenturabyti.cz/objednavka/
 

Milan Kučera
https://www.agenturabyti.cz/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 10
Print Friendly, PDF & Email

216 komentářů

 1. Tak klídek, pane AuM. Já jsem přišel později, to již Alois měl příspěvek napsán. Přečetl mi ho a já povídám, přesně, ale nepočítej s nějakou solidní reakcí od kolegu, který tu v sekci Hledání Světla diskutuje. Doslova jsem řekl – asi ti neodpoví.

  Pan Milénium skutečně napsal, a to mě také fakt pobavilo : „Ta brána 4D se otevřela počátkem roku 2013 a bude otevřená jen nemnoho let.“ MŽIK, inu sudé brány to tak dělají – ale já Aloisovi povídám – zeptej se ho, kdy to přesně to otevření bylo. To by mohl vědět. Začátkem roku 2013, vždyť je to nedávno, to by si mohl pamatovat? To bude mít jistě i vazbu na ten rok 2012? Ale nechtěl to tam už plést, někam spěchal. Za sebe jen říkám – takové informace sem, do hledání světla příliš nepatří. Ale i to je věc názoru a přístupu.

  Ale, AuM i pane Anonyme, nechme to být.

  Fakt je ten, že nemám rád bludy.

  Kdyby to náhodou četl pan Milenium, tak se Vás uctivě ptám a prosím o odpověď – o těch bránách hovořila někde na přednáškách paní Adamcová. Stačí, když napíšete, že ano, a já si to na netu najdu.

  Dobrou noc.

  Václav Žáček

  1. Vendo ze zdvořilosti reakce na tu prosbu:
   „Kdyby to náhodou četl pan Milenium, tak se Vás uctivě ptám a prosím o odpověď – o těch bránách hovořila někde na přednáškách paní Adamcová. Stačí, když napíšete, že ano, a já si to na netu najdu.“
   Ano, ale na netu si to myslím nenajdete. Na you tube jsou totiž pouze její rané přednášky určené svým obsahem pro širší veřejnost.
   Zkuste si na to téma zameditovat, nebo se optat svých indických guru….

  2. Ale, AuM i pane Anonyme, nechme to být.

   Pěkně se kroutíš, když obětuješ Aloise.
   Ano. Nechám to být. Nechci s takovými lidmi nic mít. Kvůli takovým jsou nicky. Proto jsem anonymem.
   To vše.

 2. ad.
  „…Chcete vědět, proč boží mlýny melou tak pomalu a Bůh nepotrestá hříšníky ihned? …“

  Řekla bych, že při mletí velmi zrychlují.

  1. Matko,
   velmi zajímavý postřeh. Z čeho tak usuzujete? Pozorujete něco ve svém okolí?

   Já si myslím, že to je vlastně celá ta očekávaná transformace lidstva. Boží mlýny prostě začnou mlet rychleji, a tím oddělí zrno od plev. To je podle mě celý princip tolik očekávané transformace.

  2. ad. Milan alias Lojza 12.2.2019 (16:12)
   Cítím mnohé a není snadné to unést.
   Ale toto mletí – dříve se mi vracely „události“ staré několik desítek let, které jsem následně řešila, pokud byla chyba z mé strany, tak jsem se je snažila napravit.
   V této době se to děje daleko rychleji.
   A ano, kdo toto dění – transformaci třeba i světlem, či mletím, neunese,…nebude na tom dobře.
   Možná je to dáno i věkem,… A když mám tzv. potkávací dny, bývá to velká síla.

   A co stíhám číst zde, tak se to i zde mezi lidmi mele dost těžce.
   Jako by jeden nechtěl pochopit druhého, že cesty mohou býti rozličné. Uznávají jen své mistry, guru, případně Ivanku a ani je nenapadne, že existují i další bytosti, …

  3. ad.: A co stíhám číst zde, tak se to i zde mezi lidmi mele dost těžce.

   No mele se to tady, to jo. Ale přesto všechno by se to zde dalo označit za „kultivovanou“ diskusi. Pokud navštívíte nějaká jiná diskusní fóra, tak to je teprve nářez. No holt máme demograciju, tak děkujme za ni. To myslím upřímně, protože v jiné době by mě kniha vyjít nemohla a ještě jiné době by mě za ní upálili. Tož tak.

  4. ad. Lojza alias Milan 13.2.2019 (8:30)
   Značně jsem omezila chození na jiná fóra. Dnešní svoboda slova je krásná, uvidíme, jestli to v konečné fázi k něčemu bude. Pravda, v minulosti knihy pálili i lidi. Jak mi kdysi řekl syn, také bych skončila v ohni, jako čarodějnice. Tak se mírním :-)

 3. Tady je obětovaný Alois Vrobel.

  Netušil jsem, že pár dotazů k jeho tvrzením ze předvčerejška Milenia tak rozhodí.
  Pak zpochybnil to, proč to chci vědět, na co mi to vlastně bude, a to jsem se již neudržel a napsal mu znovu a dotazy na jeho přechody v branách upřesnil. Kolega Václav byl u toho až na závěr a doporučoval mi tam ještě něco dopsat / dnes to sem dopsal sám /, ale já to již pustil Miléniovi takto. No, někdo se zkrátka podivil až rozzlobil. Ale člověk Milenium, který tu má svého mluvčího, jenž o něm píše jako o „on Milenium“, taky nic nepochopil.

  Dnes jsem přišel o chvíli dřív a říkal jsem si, že si něco od paní Adamcové poslechnu. Nu, je tu dost na youtube adorovaná. Já si poslechl toto a uvádím tam i časy myšlenek, které by mohly Miléniovi pomoci :

  http://www.youtube.com/watch?v=k_m-vVEuuqM

  V čase 3:13
  „ A proto přijímám všechny činy druhých lidí, i své činy, jako dobré a všechny situace mého života, neboť dnes jsem jaký jsem“
  V čase 7:41
  „Vše je dobré“
  V čase 13:04
  „A proto vše přijímám, vše bylo dobré“
  V čase 14:28
  „Ani neposuzuji činy druhých lidí, neboť oni musí dělat své činy druhým lidem, neboť jim to slíbili……. I já mám své činy, které dělat musím“

  Zkusil bych si ty její řeči kolem přestupů do jiných dimenzí najít sám a poslechnout, ale vyslechl bych takovým podivností, že to asi nedám.

  1. Aloisi,
   přidávám odkaz na slavnou válečnou fotografii z Vietnamu dívky popálené napalmem:

   https://www.google.cz/search?q=nejslavn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD+fotka+z+vietnamu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjAwPGJi7jgAhUBZFAKHelnDoEQ_AUIDigB&biw=1024&bih=629#imgrc=eZRtkE8PWh0AFM:&spf=1550039535105

   Ivanka:
   „Vše je dobré“
   „A proto přijímám všechny činy druhých lidí, i své činy, jako dobré
   „A proto vše přijímám, vše bylo dobré“

   a nemyslící žáček Milenium dodá:
   „Zlo neexistuje.“
   „To má spálenou jenom hmotu těla, tak proč tak vyvádí?“
   „Nesmí tomu napalmu klást odpor a vše s pokorou přijímat.“
   „Má to zapsané v DNA, tak dobře jí tak.“


   Další si doplňte…

  2. Zdravím Lojzo alias Milane neboli pane Kučero,

   Díky za určitou podporu. Některá ta tvrzení Milenia či jeho mluvčího mne prostě nadzvednou ze židle, ale není v tom žádná silná emoce. Spíše zvědavost. Někdo napíše – brána se otevřela počátkem roku 2013 – to může napsat přece jenom ten, kdo o tom něco ví.

   A oni, mluvčí a Milenium? Oni neví.

   A ještě, když bych chtěl odkaz na paní Adamcovou, tak to zamažou, jako že, jak jsem vyrozuměl, to v těch dřívějších videích nenajdeme. Oni nevědí, kde to bylo, kdy jim to paní Adamcová řekla.

   Paní Adamcové říká…..dnes jsem jaká jsem…..a zítra? Co bude zítra?

   Zlo je méně světla, řekl někdo moudrý. Někdo zase říká, že máme životní události uloženy v DNA. Co ta dívenka z Vietnamu, popálená napalmem?

   Víte, na tom DNA je zajímavé jen to, že nese, velmi stručně řečeno a prosím některé ostatní o nezkoumání, genetickou informaci. DNA je v konkrétním těle, třeba muže X. Je to jeho DNA. Ten se seznámí ve svém růstu s ženou Y a zplodí spolu dvě- tři děti. Ta žena přináší do plodu svoji DNA a dítě se narodí s jistými dědičnými předpoklady od rodičů. Ale to není karma. Protože duše, to vědomí, nemá s DNA těla, do kterého se zrozuje, nic společného. Všechny činy, skutky, myšlenky, které muž X za svůj život vytvořil, jsou uloženy v ……, každý si může dosadit co chce, ale nemá to nic společného s DNA, anóbrž s duší. Tělo i DNA muže X umře, umře mozek, buňky, všechny orgány, tkáně. A kdo odnáší karmické dluhy? Zůstanou v rakvi či jsou spáleny v krematoriu? Duše „dostane“ pro svůj další život „přidělené“ tělo, které se narodí dvou lidem, muži a ženě s jistými dědičnými vlohami. Ale to není karma té duše. Dostane-li se duše do těla, které se narodí s deformací vlivem neprokrvení ručičky v děloze, která byla přiškrcena pupeční šňůrou, má si prožít tento defekt. Od Spravedlnosti to dostala. Ale karmické dluhy, to co má prožít duše – vědomí si nese z minulých životů třeba i z pěti předchozích zrození. A DNA svého nového těla, do kterého se narodí rodičům X a Y, s tím nemá nic společného. To tělo je nástrojem pro duši, její život tu ve hmotném světě. Důležitá je podle mne i poznámka, že všechny duše ze Stvoření Boha nejsou inkarnovány do světa hmoty.

   Dal by se udělat seznam bludů pana Milenia. Abych ho a další neurazil, seznam toho, čemu neporozuměl. Ale já si ho již nechci více všímat, pokud nenapíše něco, co se vymyká lidskému poznání. Mohl bych mu dát zdroje poznání o putování duše, o karmě,…., od mnoha slavných lidí, mužů i žen minulosti. Ale samozřejmě. On a jeho mluvčí by nemuseli ničemu takovému věřit.

   Jen tak na okraj. Zadal jsem si do youtube – přednášky Iva Adamcová a google mi nabídl toto:
   https://www.google.com/search?q=iva+adamcov%C3%A1+p%C5%99edn%C3%A1%C5%A1ky+2018&rlz=1C1CHZL_csCZ754CZ754&oq=p%C5%99edn%C3%A1%C5%A1ky+Iva+Adamcov%C3%A1&aqs=chrome.2.69i57j0l3.15766j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

   A pak jsem si našel, zcela jednoduše tuto přednášku z roku 2018. Proč mi ji nedoporučil mluvčí Milenia či Milenium samotné? Nevím.

   https://www.youtube.com/watch?v=LisAbb97xLY

   A jsou tam ty dimenze……..

   Od času 2:39 začíná paní Adamcová perlit:

   Mezi D1 a D2 maličko dlouhá doba !! ??
   V D2 je to výrazně kratší
   V D3 se vytvořila naše planeta / ale uvnitř planety je uvězněné vědomí – a my jsme tam byli od začátku/
   Dnes jsme v D3, prošli jsme jim.
   Pak začne mluvit o třídách, prvňáci…atd.
   Pak říká , že dnes jdeme přes D4 / ta bude jen pár desítek let/ a jdeme do D5
   Bůh je situace, vše je uloženo i v DNA, i výsledek politických voleb…..
   Naše vraždění jsme si jako duch objednali…..
   Satánek nás nabádá k tomu, abychom se hádali s maminkou….
   Bílý mág odebírá nemoci……
   Neexistuje, aby nám někdo odebral nemoc….. / co Milost Boha ?/
   Satan nám projektuje hmotné vědomí, pocity jiných entit, galaktických sezení…
   V současnosti prožíváme druhý příchod Krista……..

   Doporučuji si to poslechnout. Často paní Iva mluví / pokorně / o prdeli. Dává tomu tak punc pravdivosti?

   Ojoj.

   Mějte se hezky.
   Alois

  3. Lojzo,

   holčičku líznul napalm a Lojza to používá proti postoji Milenia.
   Nedochází mu, že díky této události mohla být vytvořena tato fotografie která obletěla svět a má své pozitivní dopady na náhled války a utrpení civilistů. Z holčičky vyrostla žena a stala se aktivistkou. Kdyby nebylo toho co prožila v dětství maximálně by někde pěstovala rýži. Jak prosté.

  4. Aloisi. Patrně jste Vy a Václav Jediní, kdo mi může pomoci.

   Do tohoto zrození jsem tentokrát nešel v leže, ale ve stoje. V závěsu. A ani nevím jak, se mi uvolnila hlava z popruhů. A mám ji svěšenou na hrudi. Díky tomu, se mi nedaří propojit.

   Prosím tedy Vas, nebo Václava. Vy jediní zde, jste plně realizovaní, plní lásky a pravdy.
   Pomozte mi prosím vzpřímit hlavu. Děkuji. :)))))))))
   Nebo je to moje karmička? :))))))

  5. Aloisi,
   díky, že jste sem dal odkaz na tu pražskou přednášku paní Adamcové z loňského roku.
   Je úžasné kolik tam je informací, krásně ucelený a podrobný pohled na stvoření.
   Takový jsem ještě z žádného jiného zdroje nedostal.

  6. Anonym 3 k vašemu odkazu.

   1.Slovník vysvětluje slovo „úžasné“ v pozitivním slova smyslu.
   2.Slovu dává význam až dohoda minimálně dvou lidí, shodnou se, že „nos“ je to čím dýchají.
   3.Slovo samo o sobě nemá žádnou energii, tu tomu dává ten kdo ho vyřkne a ten kterému je určeno. „Ty troubo“ řečené s úsměvem na tváři nese opačnou informaci a energii než to samé řečené s emocí zlosti a kroucením hlavou do stran.
   4.Mnoho slov používaných ještě naší babičkou dnes již neuslyšíme a naše vnoučata už nebudou vědět co znamenalo.

  7. pro anonyma 2

   …krásně ucelený a podrobný pohled na stvoření.Takový jsem ještě z žádného jiného zdroje nedostal…

   Tak to jste na tom velmi bídně.
   Paní Adamcová je učitelkou Milenia, které tvrdí, že když „holčičku lízne napalm“ je to pro ni ve výsledku prostě dobré.
   Co myslíte, kdyby zastánce tak zrůdné filosofie taky lízal napalm, nebylo by to pro ně ve výsledku rovněž prostě dobré?

 4. Najděte místo, kde hmota má paměť. Tam to, co potřebujete, najdete. Napovím, zkuste třeba popraviště. A pokud máte z něčeho deprese tak ty Vám, do prdele, jak by řekla paní Adamcová, nepatří. Vaše ego brblá, ale Vy se nenechte uzavřít. Vzpřimte hlavu, obratel po obratli. Zakloňte ji a řekněte si – nejsem na světě sám úplně pitomej. To pomůže.

 5. → Vy jediní zde, jste plně realizovaní, plní lásky a pravdy.

  :-))))))))))))

  Nejhorší na tom je, že tomu asi fakt i věřej…-))))))

 6. Trupův projev o stavu Unie /malá část/:

  „“Zákonodárci v New Yorku nadšeně aplaudovali přijetí legislativy, která umožňuje dítěti, aby ho vyrvali z matčina lůna a zabili třeba jen několik vteřin předtím, než se má narodit. To, o čem mluvíme, jsou živoucí, cítící, překrásné lidské bytosti – nemluvňátka, která už nikdy nedostanou šanci, aby se se světem podělila o své sny a o svou lásku. Ostatně, máme tady ještě jeden odpuzující příklad, guvernéra Virginie, který se nechal slyšet, že by klidně čerstvě narozené dítě popravil.

  Aby byla zaručena úcta k lidské bytosti, žádám nyní Kongres, aby se usnesl na zákoně, zakazujícím ve federálním měřítku potrat dítěte v pozdní fázi těhotenství. Takové děti mohou v lůnech svých matek cítit bolest. Pojďme spolupracovat na budování kultury, která si nevinného lidského života váží a střeží ho. A pojďme tak společně stvrdit jednu ze základních pravd lidské existence: Všechny děti – narozené, stejně jako právě počaté – jsou stvořeny ke svatému obrazu Božímu.”

  Na jedné straně zlo, na druhé opak?

  Trump říká – ….která si nevinného lidského života váží a střeží ho!

  Lidský život je nevinný nebo vinný?

  Podle mystičky paní Adamcové prochází duše pěti sty životy. Stačí to k poznání jeho smyslu? Kolik z nich je v těle člověka?

  A nakonec opakuji znovu:

  http://www.youtube.com/watch?v=k_m-vVEuuqM

  V čase 3:13
  „ A proto přijímám všechny činy druhých lidí, i své činy, jako dobré a všechny situace mého života, neboť dnes jsem jaký jsem“
  V čase 7:41
  „Vše je dobré“
  V čase 13:04
  „A proto vše přijímám, vše bylo dobré“
  V čase 14:28
  „Ani neposuzuji činy druhých lidí, neboť oni musí dělat své činy druhým lidem, neboť jim to slíbili……. I já mám své činy, které dělat musím“

  Dodám jen něco, co podle mne na paní Ivanku Adamcovou může sedět. Napsal to DŽALÁL-UDDÍN RÚMI:

  „Jestli jsi ještě neviděla ďábla, podívej se na své já“

  Jaký na to máte názor?

  1. ad. „Jestli jsi ještě neviděla ďábla, podívej se na své já“…“

   Mrknu do zrcadla. Stačí?
   Nebo sestoupím do nejmenší částečky, na samou podstatu svého bytí a ejhle,
   otevřenými dveřmi pronikají do hrobu paprsky světla.

   „V srdci jsem v chrámu lásky, slyším její ozvěnu.“ napsal kdysi kdosi. Dodávám – pokud to jen trochu lze – kdekoli, kdykoli.

  2. Aloisi za mě ok, a doplním ještě další myšlenky které mě tam zaujaly

   Jediné čeho se můžete „obávat“ jsou reakce vašeho těla, které vás vězní a kterým jste nikdy nebyli.
   Obyčejný člověk je ten nejsilnější.
   Útokem proti zlu se zlo tvoří. Každá negativní emoce je útokem na to co se děje, a proto se musí tyto děje opakovat.

   A ty příběhy z jejího života a jak se k situacím s dcerou postavila – naprosto super.
   To je ukázka duchovní moudrosti v praxi života.

  3. Tak jsem si pustil to video mystičky Ivanky a je opravdu „úžasné“!
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Mojí vůlí boha…
   Mojí vůlí boha…

   Kde jsi byl, když jsem zakládal zemi? Pověz, víš-li něco rozumného o tom .
   Víš, kdo stanovil její rozměry, kdo nad ní natáhl měřicí šňůru?
   Do čeho jsou zapuštěny její podstavce, kdo kladl její úhelný kámen,
   zatímco jitřní hvězdy společně plesaly a všichni synové Boží propukli v hlahol?
   Kdo sevřel moře vraty, když se valilo z lůna země ,
   když jsem mu určil za oděv mračno a za plénku temný mrak,
   když jsem mu stanovil meze, položil závory a vrata
   a řekl: ‚Až sem smíš přijít, ale ne dál; zde se složí tvé nespoutané vlnobití!‘
   Zdali jsi ty někdy za svých dnů dal příkaz jitru a vykázal jitřence její místo,
   aby se chopila okrajů země a svévolníci byli z ní vytřeseni?
   Země se mění jak hlína pod pečetidlem, ale oni tu stojí, ač jsou jen šat.
   Svévolníkům bude odepřeno světlo a zvednutá paže bude přeražena.
   Přišel jsi až ke zřídlu moře, procházel ses po dně propastné tůně?
   Byly ti odkryty brány smrti, brány šeré smrti jsi spatřil?
   Postřehls celou šíři země? Pověz, znáš-li to všechno.
   Kde je cesta k obydlí světla? Kde má své místo temnota?
   Můžeš je vykázat do jejich hranic? Máš ponětí o stezkách k jejich domu?
   Tušil jsi, že se jednou narodíš a jak velký bude počet tvých dnů?

   Jób 38

 7. Anonym 3 14.2.2019 (12:48)

  Díky za odkaz.

  Zůstanou „stát v němé hrůze“ všichni,
  jenž jsou si současnými texty jisti,
  že vlastně vědí,o čem je psáno v Písmech,v Bibli,
  přičemž kód své rodné řeči tam venku zcela zapomněli.

  יג וְהָיָה לָהֶם דְּבַר-יְהוָה, צַו לָצָו צַו לָצָו קַו לָקָו קַו לָקָו, זְעֵיר שָׁם, זְעֵיר שָׁם–לְמַעַן יֵלְכוּ וְכָשְׁלוּ אָחוֹר, וְנִשְׁבָּרוּ, וְנוֹקְשׁוּ, וְנִלְכָּדוּ. {פ}

  יד לָכֵן שִׁמְעוּ דְבַר-יְהוָה, אַנְשֵׁי לָצוֹן–מֹשְׁלֵי הָעָם הַזֶּה, אֲשֶׁר בִּירוּשָׁלִָם.

 8. Konečně jsem dočetl vaši knihu. Věříte v Boha, je to však jiný bůh, než Bůh křesťanský.

  Na straně 55 píšete: „Křesťanství je zastaralé náboženství utápějící se ve středověkých dogmatech. Vůbec nám neposkytuje uspokojivé odpovědi na důležité životní otázky a problémy dneška. Za jeden z nejdůležitějších považuji to, že křesťanství nedokáže žádným uspokojivým způsobem vysvětlit původ zla.“ Konec cit.

  Křesťanství v posledních letech prošlo hlubokou změnou. Jen jako příklad mohu uvést, že křesťané přijali teorii, že „člověk pochází z opice“ (přijali evoluční teorii). Tytam jsou časy, kdy se křesťané snažili vědecky dokazovat Boha. Podle nejnovějších „církevních dogmat“ se věda zabývá jen materiální stránkou světa a nemá žádný přesah do duchovní sféry. Věda nemůže Boha ani dokázat, ani popřít, protože Bůh je nehmotný duch. Vím, že neříkám pro vás nic nového, chci jen na tomto příkladu ukázat, že „dogmata“ patří minulosti. Křesťanství s více než dvěma miliardami věřících je nejrozšířenějším světovým náboženstvím, počet křesťanů přitom roste asi o 2 procenta ročně, tedy zhruba stejně jako celosvětová populace.V absolutních počtech je tak křesťanství nejrychleji rostoucí velké náboženství (https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99es%C5%A5anstv%C3%AD#Roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%AD_a_zastoupen%C3%AD). Z hlediska evangelií nemá tato informace velkou relevanci, popírá však domněnku, že „kostely jsou prázdné …“, jak jste napsal.

  K věci samé. Dokáže křesťanství vysvětlit původ zla? Odpověď zní: jen částečně. Křesťanství dokáže uspokojivě vysvětlit původ zla páchaného člověkem. Je to vysvětleno v mýtu o Adamovi a Evě. Bible, ač se to tak může zdát, zde nepopisuje konkrétní událost. Ve skutečnosti se jedná o podobenství (proto jsem napsal mýtus). Vyjadřování v podobenstvích bylo pro starověkého člověka obvyklé. Ostatně je to obvyklé i dnes. Člověk, který chce sdělit nějakou závažnou myšlenku, napíše tom knihu. Žel, ne každému je dáno pochopit, co chtěl básník říci … Zpět k Adamovi. Adam je reprezentant člověka – každého z nás lidí. Bůh stvořil člověka k svému obrazu – dal mu svobodnou vůli. Člověk ji využil ke vzpouře vůči svému tvůrci. To, že pojedl ze stromu poznání dobra a zla symbolizuje skutečnost, že člověk odmítá řídit se Božími „směrnicemi“, které má napsány ve svém srdci (má na rozdíl od zvířat svědomí). Člověk chce sám rozhodovat o tom, co je dobré a co zlé. Jsme toho svědky dnes a denně. Například alkoholik zničí své manželství, protože ve své pýše není ochoten uznat, že je těžce nemocný. On je prostě „v pohodě“, on přesvědčuje ostatní, že „nedělá nic zlého…“ Podobně i každý z nás máme svého „kostlivce ve skříni“. Křesťanský Bůh však přesto nezlomil nad lidstvem hůl. Rohodl se, že pokud se najde alespoň jeden člověk, který se nezpronevěří jeho přikázáním (který se nezpronevěří svému svědomí), odpustí vzdor i všem ostatním lidem. Jedinou podmínkou je vzdát se pýchy rozhodovat o tom co je dobré a co zlé (považovat Desatero za „nemoderní“ – například legalizovat vraždu) a uvěřit, že člověk není schopen získat království Boží vlastním úsilím, že je však může získat vírou v Boží milost (vírou v Ježíše Krista). Uvěřit, že cesta do Božího království vede přes víru v umučeného člověka, je pro narcisistní povahy téměř nemožné. Tuto víru snadněji získá člověk, který sám trpí. Je obrovským paradoxem, že utrpení takto může být pro člověka výhodou, že jeho šance získat království Boží se tím zvětšuje. To je možná odpověď, proč Bůh sesílá na člověka utrpení (zlo) v podobě různých pohrom (dopravních nehod, nemocí, přírodních katastrof). Píši možná, protože musím přiznat, že to nevím. Křesťané nemají odpověď na otázku, proč Bůh dopouští nemoci a přírodní katastrofy. Ani kniha Jób, která se touto otázkou zabývá, na to nedává odpověď. Říká jen, že Bůh člověka nekonečně přesahuje, což je důvod, proč člověk nemůže Boha úplně pochopit (asi tak, jako tříleté dítě nechápe dospělé a někdy se na ně vzteká).

  Milane, nedělám si naději, že bych vás přesvědčil o své víře. Cítím však, že jste člověk hledající a snad jsem vás tedy posunul alespoň o maličký kousek dál. I pro mě byla vaše kniha rozšířením mého poznání, byť mě vaše polarita příliš neoslovila.

  Pavel

  1. Pavele,
   předně jsem rád, že jste si knihu přečetl. Ale asi to ve Vás nezanechalo vůbec nic.

   ad.: Dokáže křesťanství vysvětlit původ zla? Odpověď zní: jen částečně.

   To mi zní jako „trochu těhotná“:-))

   Jestli někdo čeká, že se katolická církev zreformuje v nějaké moderní náboženství, tak je na omylu. Žádný prohnilý kolos se nikdy nedá reformovat. Musí se rozpadnout a na jeho troskách musí vyrůst něco nového.

   Good luck!! (je to ten Váš pozdrav pětašedesátníka, ne?)

 9. JÓB 38:2
  dostupný překlad v češtině je překladem z angličtiny:
  2 Who is this that darkeneth counsel by words without knowledge?
  2„Kdo to zatemňuje úradek Boží neuváženými slovy?

  Job Chapter 38 אִיּוֹב
  ב מִי זֶה, מַחְשִׁיךְ עֵצָה בְמִלִּין– בְּלִי-דָעַת.

  překlad z hebrejštiny:
  2.Bez úsvitu/Jitřenky/ ten uvnitř,
  a. kdo rodičů zevnitř neuskutečnil Zvuk.
  b. kdo držitelem uvnitř tmy advokát/obhájce/.

  a opačně,přičemž ve všech variantách je význam zcela stejný:
  Kdo rodičů zevnitř neuskutečnil Zvuk,bez úsvitu/Jitřenky/ ten uvnitř.
  Kdo držitelem uvnitř tmy advokát/obhájce/,bez úsvitu/Jitřenky/ ten uvnitř.

  ב מִי זֶה, מַחְשִׁיךְ עֵצָה בְמִלִּין– בְּלִי-דָעַת.

  *ב.->
  *מִי ->kdo,zdali,někdo
  *זֶה->tento;arab.ذو ( ḏū )->držitel,rodičů
  *מַ+חְשִׁיךְ->מַחְשִׁיךְ->neudělal Zvuk,mlčel,tma+uvnitř
  *עֵצָה->plán uskutečnění/oběšení->viselec/->úkol-program
  *בְ+מִלִּין->בְמִלִּין->ten,tito;plnosti;stěžovat si+uvnitř
  *בְּלִי->bez;mimo,venku
  *דָעַת->úsvit/=Jitřenka/,primární,hlavní,původní,prvotní Zdroj

  *Job =אִיּוֹב=>
  1.jméno ->jména jsou důležitá
  2.אִיּוֹב->práce=úkol,povinnost,pracovat v úkolu->sebepoznání vpravdě
  3.iyóv->i+yóv->já Jov=Jova= Jupiter=Nebeský Otec/Djaus Pitar/= Guru = Rod->Rod+bohorodička Rožana,Rožanice;roh hojnosti
  4.IJova,Jova tvrdě na sobě pracuje aby se stal a On se stal YHVH,nositelem smrtícího světla/Jitřenky/->smrtící světlo zabíjí nevědomost
  5.YHVH a JESUS,ESUS/KRISTUS mají zcela stejný význam:Iisous/Já vámi->vašim tělem i duchem,myslí/+Kristus od slova krystal,kámen úhelný nebo též kámen mudrců=duše
  *Rod= Tyč,prut->velmi často užíváno ve védských písmech;Prut->O třech Svatoplukových prutech=>dvojí duch+duše->trojjedinost
  *Zvuk->hudba->harmonie->Matka,Nadduše->duše
  *Zvuk->Slovo->řeč,mluva->Otec,Duch->duchové
  Srdce celé tvoří duch spolu s duší,zde dvojný duch spolu s duší.Dvojný duch je Jedním.
  ——–
  Sprostá slova neexistují,jen „sprostá“,tedy hloupá mysl z chudoby srdce.

  „v prdeli“->perdeli->perde+eli->perdi=ztratit,ztráta + eli->el=hlava,život/=zvuk Matky/ =>“ztratit rozum“,“ztratit Zvuk Matky“,“být venku“
  Tak je tomu i v přírodě.I ty včely jsou v perdeli,když zemře Matka královna.V úle nastává chaos.
  „v prdeli“->pr/para/=za něčím+de->da=Zvuk+li->la=dávání,přijímání =>“být mimo Zvuk dávání a přijímání“

 10. Bohužel všechny církve stojí/hnijí/ k mému úžasu/zhrození/ zcela mimo Zvuku,mimo Slova i mimo Písma.Jsou mrtvé a s nimi i ti,co jim uvěřili.Z pokolení na pokolení.Neví,co činí a o čem mluví,neboť neznají sami sebe vpravdě.

  Otcovo Slovo:
  „Chudoba srdce je zlo,
  zlo dělá zlo,
  zlo umí ublížit,
  no opravdu umí ublížit srdce,
  sebelítost je největší zlo.“

  39 Διότι σας λέω: Δεν πρόκειται να με δείτε στο εξής μέχρι να πείτε: “Ευλογημένος αυτός που έρχεται στο όνομα του Ιεχωβά!”»+

  39 Dvojitý váš řekl:Dokud není vyslovena prosba mě být si vědom/vidět/ uvnitř,
  nepřijdu dřív,než znovu se připojíš/přijdeš dolů;padneš/:“Dobré slovo má v mysli/duchu/,
  kdo zpět uvnitř obrátí se ve jménu svého YHWH!“

  Izajáš 42:8->Yahavah->Ya=ja=Světlo/sláva,Slawa/+ha=smrtící+vah=nesoucí,držící
  *YHWH=“Držící/nesoucí/ Světlo smrtící“
  *smrtící světlo->zabíjí nevědomost

  Oznamuji zde již pár let Otcova slova,každý Jej může s pokorou poprosit:
  „Otče prosím tě upřímně o milost rozumu a milost smrti.“

  *s pokorou = po/uvnitř/ + korou/=hudba srdce/

 11. Všichni jsou bohové,všichni jsou Jedním Srdcem,jen venku na to zapomněli.

  Zabíjel,či znásilňoval by druhého,ponižoval,či snad se nad druhým povyšoval kdokoliv.
  kdyby si byl vědom,že tak činí sám sobě?A je zcela jedno jestli zde má ženské nebo
  mužské tělo.Každý z nás je projevenou,zhmotněnou součástí Boha celého,Živého.

  Tady jsou jen dva druhy lidí:
  *věřící = má vír,tedy přímé spojení se Zdrojem;je YHVH,tedy nesoucím světlo smrtící
  *nevěřící =jen ztratil vír/šňůru/ spojení s primárním Zdrojem,Vědomím; je mrtev/bez Života/

  Věřící nezabíjí nevěřící doslovně,ale pomáhá jim nalézt v sobě samých Zvuk,Slovo,Světlo,
  přímé spojení se Zdrojem „zabíjením“ jejich nevědomosti.

  A tak paradoxně ti,co o sobě tvrdí-já jsem křesťan,já jsem žid,já jsem mohamedán,atd.,jsou
  vlastně nevěřícími.Zůstali bez spojení a neví o tom.Viníkem je nevědomost a skryté klíče
  Vědění.Jak to,že naši předkové si toho vědomi byli.

  Izajáš 44:24 Toto praví JHVH, tvůj vykupitel, který tě vytvořil v životě matky:
  „Já jsem JHVH, já konám všechno: sám nebesa roztahuji, překlenul jsem zemi. Kdo byl se mnou?“

  překlad z jazyka symbolů:

  Toto praví JHVH,s kterým zvládneš pozitivně naladit svou mysl,zažiješ mnoho nepoznaných
  a nových věcí v bludišti pro sebe samého(poznání v labyrintu),budeš spokojený,když budeš milovat(budeš milován),protože největší hrůzou lidstva není bída, ale zaslepenost*:
  „Já jsem JHVH,Já mám na všechno a na všechny vliv:otevírám duchovní život,abych našel někoho,
  kdo mě bude chápat a brát takového jaký jsem,protože jsem překonal překážky z minulosti.
  Kdo je se Mnou?“

  *zaslepenost->obelhaný,ovlivněný,oslepený,zaslepený,nevidoucí

  1. „Všichni jsou bohové,všichni jsou Jedním Srdcem,jen venku na to zapomněli.

   Zabíjel,či znásilňoval by druhého,ponižoval,či snad se nad druhým povyšoval kdokoliv.
   kdyby si byl vědom,že tak činí sám sobě?A je zcela jedno jestli zde má ženské nebo
   mužské tělo.Každý z nás je projevenou,zhmotněnou součástí Boha celého,Živého.“

   -ANO.

   Je pouze jeden, jsem to já, ty, on. Co činím druhému, činím v nevědomosti sám sobě, takže mi to někdo další přijde vrátit – zákon karmy. Někdo mi přijde následně karmu vybít, a já se na něj zase z nevědomosti zlobím, proč mi dělá takovou věc, a nespojím si to s mým někdejším činem, ego tu souvislost dovedně skryje.
   Proto je tu to :nečiň druhému co nechceš aby někdo činil tobě.
   Vše začíná u nás, nejde čekat až se začnou pěkně chovat druzí, to je nekonečné čekání.

   Mam to prožité poměrně čerstvě ve svém osobním životě. Ale musím napsat, že změnit chování jako první mě napadlo a snažil jsem se o to už před skoro 20ti lety, ale nešlo to! Potvrzuje mi to, že to nemáme v rukou. A jednou jsem si všiml, že jsem se v obligátní situaci zachoval jinak, tedy tělo se zachovalo jinak a já jsem si to jako vědomí mohl „prohlédnout“. Postupně se chování mého těla bez vědomého usilování měnilo, a nešlo si nevšimnout, že se začalo měnit i chování toho druhého. Zharmonizování našeho vztahu je velmi zásadní. Myslím, že se to děje ne abych si užíval lásku a přízeň, ale abych si ten děj, tu změnu a její mechanismus prohlédl a uvědomil jsem si jak to je, jak se věci mají s chtěním a svobodnou volbou. Takovýto mimořádný zážitek ve světle toho jak se vztahy mezi lidmi běžně vyvíjejí a jak končí vyznívá jako zázrak a zároveň slouží jako potvrzení či důkaz jak věci opravdu pracují, tedy alespoň pro mě.

 12. Milenie

  …Co činím druhému, činím v nevědomosti sám sobě, takže mi to někdo další přijde vrátit – zákon karmy. …Proto je tu to :nečiň druhému co nechceš aby někdo činil tobě.
  Vše začíná u nás, nejde čekat až se začnou pěkně chovat druzí, to je nekonečné čekání…

  To je ve vašem případě úplné „obrácení Ferdyše Pištory“. Ještě nedávno jste tady tvrdil, že člověk nemá svobodnou vůli, že se nemá o nic snažit, že je naprogramovaný a že zločinec za své zločiny nemůže.
  A ta „holčička líznutá napalmem“, to byl od vás mimořádně odporný cynismus, v naprostém rozporu s pravidlem „nečiň druhému, co nechceš, aby někdo činil tobě“.

  Tak jakou filosofií vlastně žijete?

  1. JK,

   každý žijeme to, co jsme si jako Božské vědomí stvořili, takže jako člověk v zapomění co zkutečně jsem a co to znamená prožívání lidského života žiju pocitem svobodné volby. Ale přitom nemohu udělat nic, co nemám dané v osudu, který spoluutvářím díky programu v DNA. To už ale zase melu kafe jak by upozornil Lojza.

   Ohledně svobodné vůle člověka jsem názor ani v nejmenším nezměnil a i tento příspěvek o tom píše a dokonce to dokazuje, Vy to tam nevidíte?

   „Ale musím napsat, že změnit chování jako první mě napadlo a SNAŽIL JSEM SE O TO už před skoro 20ti lety, ALE NEŠLO TO! POTVRZUJE MI TO, ŽE TO NEMÁME V RUKOU. A jednou jsem si všiml, že jsem se v obligátní situaci zachoval jinak, tedy tělo se zachovalo jinak a já jsem si to jako vědomí mohl „prohlédnout“. Postupně se chování mého těla BEZ VĚDOMÉHO USILOVÁNÍ měnilo, a nešlo si nevšimnout, že se začalo měnit i chování toho druhého. Zharmonizování našeho vztahu je velmi zásadní. Myslím, že se to děje ne abych si užíval lásku a přízeň, ale abych si ten děj, tu změnu a její mechanismus prohlédl a uvědomil jsem si jak to je, jak se věci mají s chtěním a svobodnou volbou.“

   Jsem schopen si představit, že tomu nerozumíte, že si to nedovedete prakticky představit, že se něco stalo jakoby samo, ale nejsem schopen s tím nic udělat, nemam kromě slov jinou možnost Vás s tím seznámit. Když jsem vůlí chtěl nešlo to, a po mnoha letech, se to najednou začalo dít. Musel by jste to také prožít a mít možnost to „spatřit“.
   Znát to pravidlo „nečiň druhému…“ je jedna věc, druhá a dost jíná je moci podle něj i žít, mít to nastavené v programu.

   Naše představa Boha a fungování této reality je příliš vzdálená, máme jiné představy a zkušenosti. Nezbývá nám než respekt k tomu, že to má ten druhý jinak.

  2. ad.: Ale přitom nemohu udělat nic, co nemám dané v osudu, který spoluutvářím díky programu v DNA.

   ad.: Jsem schopen si představit, že tomu nerozumíte, že si to nedovedete prakticky představit,

   Nerozumíte tomu Vy, Milenium. Nechápete ty logické protimluvy, které sem pořád cpete?
   Když jsem pejsek na vodítku, tak se nepotřebuji ničemu učit.
   A pokud spoluutvářím osud, tak nemůže být všechno dopředu dané, pak bych přece nic neutvářel.

   Nic si z toho nedělejte, ženy mívají s logikou potíže.

  3. Lojzo ta Vaše paranoja s ženami, nebudu Vám nic vymlouvat, vždyť Lojza ví vše nejlépe.

   Zkusím to ještě jednou, na jednoduchém a dobře představitelném příkladu.
   Když má fotbalový zápas dopadnout výhrou domácích 3:0, tak ty góly musí někdo vstřelit, shodneme se na tom, je to logické? OK,takže není těžké se shodnout i na tom, že nejde aby si půl mančavtu domácích řeklo : „vše je dané a už hotové, tak mi zůstaneme doma, nebo půjdeme do hospody rovnou to vítězství oslavit.“.
   Nebo si snad myslíte, že když si několik hráčů řekne to Vaše nač se teda o něco snažit, že je možné a běžné aby 3:0 vyhrál i mančaft v takovémto oslabení? Ono by stačilo, kdyby se podle Vaší představy zachoval pouze brankář, už tak by jen těžko nepadl do branky domácích žádný gól.
   Vše je dané, ale musí se to odehrát a to nejde bez konání nejen lidí, a že Vám to mozek nebere, to je také dané, netrapte se tím. To je dobrá rada, ale když to tak máte mít, tak se s tím nedá nic dělat. :o)

  4. Milenum,
   když je vše dané, tak může klidně půl manšaftu zůstat v hospodě. Ale netrapte se tím, že Vám to mozek nebere. Vaše IQ na tak náročnou úvahu prostě nestačí.

  5. Lojzo, když je dané, že mužstvo vyhraje 3:0 , tak musí být dané i reálné podmínky které k tomuto výsledku povedou. Nemůže se tedy stát, že půlka fotbalistů, nebo dokonce všichni půjdou do hospody, jako se nemohlo stát že otec Lojzy nebyl dárcem spermie. I když bylo dáno, že se Lojza narodí a dnes tu bude, tak tomu muselo předcházet, že se jeho rodiče museli poznat, mít rande a sex.

  6. Soupeř nenastoupil a mužstvo přesto vyhrálo 3 : 0?

  7. Milenium,
   už mě ty Vaše výšplechty fakt přestávají bavit. Končím.

   Ale netrapte se tím, že Vám to mozek nebere. Vaše IQ na tak náročnou úvahu prostě nestačí.

   „Komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí.“

  8. Milenium / nebo jeho mluvčí/, někdo z vás uvedl pro Lojzu:

   „Zkusím to ještě jednou, na jednoduchém a dobře představitelném příkladu.
   Když má fotbalový zápas dopadnout výhrou domácích 3:0, tak ty góly musí někdo vstřelit, shodneme se na tom, je to logické? ….“

   Milenie nebo pane mluvčí Milenia – toto je čirá / a dost špatná / spekulace a nemá žádný základ. A není to také žádný představitelný příklad. Je tam slůvko „kdyby“ nebo „když by“….. . O žádném fotbalovém zápase Vy /nebo Váš mluvčí/ nemůžete dopředu vědět, že vyhrají domácí 3:0. Nastínil jste tady 20.2.2019 (11:54) jen hypotetický příklad a na něm děláte nějaké závěry o danosti…..ale tak to není.

   Zkuste, Vy nebo Váš mluvčí, uvést jiný příklad.

   Pěkný den.

   Pravdu zde má anonym – víte kdy „Vaše“ domácí mužstvo vyhraje 3:0 ? Aby to bylo jednodušší – najdete to v herním řádu fotbalových soutěží?? Napovím – kontumační výsledek.

  9. Příčinnost v běžné řeči a ve filosofii

   České slovo „příčina“ se odvozuje od slovesa „přičinit se“ a znamenalo tedy všechno, co se o nějakou věc či událost přičinilo.[1] Podobně i řecké aitia, které znamená příčinu, ale také vinu, zavinění. V běžné řeči tedy užíváme spíš širší pojem kauzality a počítáme s tím, že příčin může být víc.

   Tak je tomu v Aristotelově teorii příčinnosti, kterou převzala scholastika. Aristotelés rozlišuje čtyři druhy příčin:
   1.formální (nebo tvarová) lat. causa formalis – například představa domu;
   2.látková, lat. causa materialis – materiál na jeho stavbu;
   3.účinná (nebo působící), lat. causa efficiens – stavitel, který jej postaví;
   4.cílová, lat. causa finalis – účel domu, totiž bydlení.

   Teprve součinnost všech čtyř může způsobit, že se dům skutečně postaví. Přitom platí, že následek je přiměřený příčině, že „podobné působí podobné“.

   Podle I. Kanta je kauzalita jednou z apriorních podmínek poznání, které se zpravidla ptá právě po příčinách. Vysvětlit nějakou věc nebo událost znamená často najít její příčiny, například při policejním vyšetřování. Kant rovněž ukázal, že ze základní představy kauzality, to jest vztahu příčiny a následku, se také odvozuje směr či smysl času: příčina nutně předchází následek a NIKDY TO NEMŮŽE BÝT NAOPAK. Z toho plyne nevratnost (irreversibilita) času.

  10. Když má fotbalový zápas dopadnout výhrou domácích 3:0, tak ty góly musí někdo vstřelit, shodneme se na tom, je to logické? ….“
   toto je čirá / a dost špatná / spekulace a nemá žádný základ.
   ————————

   Takže karma je jen výplodem chorých mozků ?

  11. příčina nutně předchází následek a NIKDY TO NEMŮŽE BÝT NAOPAK.
   ———————————-

   Není tedy možné, že následek proběhne dříve než příčina a tím se stává příčinou a příčina se stává důsledkem a zároveň zůstává příčinou ?
   https://www.youtube.com/watch?v=DBRF4vLPAu0
   Ten čas, to je to tik – tak, nebo tic-tac ?

  12. Lidičky, já chápu to vaše běžné myšlení omezené na kontinuální čas bylo- je-bude, ale to je omezení mantinely této reality, tohoto vesmíru a časoprostoru. Bez pohledu zpoza časoprostoru není možné nahlédnout na věci jinak než stále dokola omezeně lidsky podle dosavadního poznání založeném na prastarých filozofech, poznání, které stále nedokáže všelicos co se děje vysvětlit, proč asi?

   Lojzo, chápu, že nemá cenu vysvětlovat, že naopak Vaše schopnost uvažovat v mantinelech ve kterých jste sešněrován neumožňuje chápat mé úvahy. Jste na tom jako když si lidstvo ještě představovalo, že je země placatá, vždyť to říkali předci, a je to logické, jinak by spadli do vesmíru, že.

   Proč jsme se dostali až k tomu příkladu s fotbalem? Snažil jsem se vysvětlit, proč je nesmysl Lojzova argumentace, že když je vše dané tak proč se o něco snažit, proč ráno vstát z postele.

  13. Díky anonyme, kdo si chce působit fyzickou nevolnost, i ta je nakonec dána z DNA, má možnost poslouchat mystičku, která se tak již narodila.

   Již jen to, že tam má pojmenovanou rubriku „náhodná otázka a odpověď“ je podivné. Když je vše dáno, tak nemůže být nic náhodného.

  14. Anonym 6 :o)))

   Ta přednáška ve Starých Křečanech je z roku 2012. Postupně a pozvolna o svobodné vůli začala mluvit paní Iva jinak, a už nějakou dobu říká, že jí jako člověk nemáme vůbec a, že nemohla hned na začátku ega posluchačů tímto vystrašit, odmítla by to ze strachu o svou existenci. Lidé co je to k ní přivedlo byly zejména z třídy takzvané bílé magie, tedy ti, co žijí tím, že jsou výjimeční, mají od Boha různé dary (léčitelství, práce s energií, astrální cestování, atd) takže lidé aktivní v duchovní oblasti. Tito lidé se cítí vyvolený a nepřijali by, že to nemají ve svých rukou, že nemůžou nikoho zachránit vlastní snahou a vůlí, pokud to není v Božím plánu.
   Milenium si prošel tímto procesem změny vědomí, slyšel více jak sto povídání z doby 2012-2018. A tedy ví, jak se jeho ego ještě před třemi lety kroutilo, když poprvé řekla natvrdo, jak to je. Takže lididčky, já tomu Vašemu postoji moc dobře rozumím.
   Ano, Bůh musel dopustit, ba dokonce stvořit Milenium, kdyby to nebylo jeho záměrem nebyl by tu.

  15. ad.
   „….Milenium 22.2.2019 (13:24)
   Anonym 6 :o)))

   Ta přednáška ve Starých Křečanech je z roku 2012. Postupně a pozvolna o svobodné vůli začala mluvit paní Iva jinak, a už nějakou dobu říká, že jí jako člověk nemáme vůbec a, že nemohla hned na začátku ega posluchačů tímto vystrašit, odmítla by to ze strachu o svou existenci. Lidé co je to k ní přivedlo byly zejména z třídy takzvané bílé magie, tedy ti, co žijí tím, že jsou výjimeční, mají od Boha různé dary (léčitelství, práce s energií, astrální cestování, atd) takže lidé aktivní v duchovní oblasti. Tito lidé se cítí vyvolený a nepřijali by, že to nemají ve svých rukou, že nemůžou nikoho zachránit vlastní snahou a vůlí, pokud to není v Božím plánu.
   Milenium si prošel tímto procesem změny vědomí, slyšel více jak sto povídání z doby 2012-2018. A tedy ví, jak se jeho ego ještě před třemi lety kroutilo, když poprvé řekla natvrdo, jak to je. Takže lididčky, já tomu Vašemu postoji moc dobře rozumím.
   Ano, Bůh musel dopustit, ba dokonce stvořit Milenium, kdyby to nebylo jeho záměrem nebyl by tu…..“

   Milenie,
   – Vy jste byl rovněž bílým mágem, že se Vaše ego tak dlouho kroutilo? To mi nesedí na vyvoleného bílého mága.
   – Ale prosím Vás – co je to za konstrukty?
   – Každý člověk je vyvolený. Jaký rozdíl je mezi bílým mágem, kterýmkoliv jiným člověkem, mystičkou, mističkou,… všechny žene touha prosadit se. Jinak by po nikom nebylo ani vidu, ani slechu.
   – „…Bůh musel dopustit…“ Jó, když bůh dopustí, i motyka spustí, nebo dokonce i trakaře z nebe padají…

  16. Milenium :o(((

   Tak to je ta nejhorší odpověď, co jste mohl napsat. Ona se jako mystička narodila, pak se nám v letech 2012 – 2018 dovyvinula a my se máme dovyvíjet podle ní? Co když se za dalších 6 let dovyvine jinak a řekne „odvolám, co jsem odvolala“! Nechtěl bych být jejím žákem! (A vůbec, proč to video tedy nesmaže, když už to není pravda? Nebo si její žáci vůbec nevšimnou, že kydá voloviny?) Fuj, je mi taky zle, blééé… Jdu blejt….

   Býval tady jeden autor i diskutér p. Staněk a ten taky psal jednu knihu za druhou. Jak se vyvíjel, tak postupně popíral či zapomněl to, co napsal v těch prvních. Taky se vyvíjel…

   Neměli by se všichni ti mystici napřed vyvinout a potom kázat?

  17. Milenium: byl jsem bílý mág a teď jsem žák Ivanky.

   Tak to je výhra! Wow!

  18. Ano, Bůh musel dopustit, ba dokonce stvořit Milenium, kdyby to nebylo jeho záměrem nebyl by tu…..“

   Konečně odpověď pro:
   anonym 007 22.2.2019 (8:12)
   Proč Bůh dopouští Milenium?

  19. Anonyme,

   Proč by jste měl chtít být jejím žákem, klidně zapomeňte, že někdo takový existuje.

   To video není potřeba mazat, proč? Je určené lidem určité vývojové úrovně. Každý si musí postupně projít poznáním než je možné věci přijmout a chápat, případně se určité věci dozvědět, jak skutečně jsou. Nevšiml jste si, že v první třídě se děti učí základy a jinak, než v páté, na střední, vysoké? Na tom webu je jasně uvedeno, že se má začít základníma přednáškama z Křečan a pak pokud člověku není proti mysli co se tam dozvěděl postupovat chronologicky v dalších přednáškách, o které si zájemce požádá. Pokud někdo má při shlédnutí základních informací problém, nemá chuť to dokoukat, nebo ho to dokonce odpuzuje, nebo se mu chce jako Vám zvracet, je to naprosto jasný znak toho, že to pro takové není. Je možné to zkusit zase po nějakém čase. Mileniovi nebylo při prvním setkání s přednáškou zle, jen ho to nechytlo aby to dokoukal. Po druhé někdy za rok ho to už vyloženě zaujalo. Takže vše má svůj čas a míru.
   Malému dítěti na otázku jak se rodí děti přeci také hned neřeknete celou pravdu, že muž strká do ženy penis a za devět měsíců žena v bolestech z břicha přes vagínu vytlačí dítě a už vůbec nebudete mluvit o preventivním nastřihávání hráze, šití atp., a že miminko spatří svět v příšerně zmuchlaném stavu, zašlemené, zkrvavené a řvoucí z toho všestranného šoku.
   Použijete pro věk dítěte přijatelnou pohádku.
   V tomto případě je tou přijatelnou formou pro začátečníky, informace, že člověk má jistou omezenou dávku svobodné vůle.

  20. … Nevšiml jste si, že v první třídě se děti učí základy a jinak, než v páté, na střední, vysoké?…

   V první třídě se učí děti, že 1 + 1 = 2. Ani v páté ani na střední či vysoké se už toto nezpochybňuje.
   A děkuji Ivance, že je tak ohleduplná a že nám tu krutou pravdu, že jsme loutky, dává po kapkách. Kdyby nám to dala hned netvrdo, tak bychom všichni utekli a kdo by ji pak živil, že?

  21. Milénium

   Když není svobodná vůle uvědomujete si že není nic. Nikdo se nemusí snažit a všechno je nějak samo.

   Kdyby jste byl opravdu přesvědčen, že není svobodná vůle… tak nepíšete

   každý
   musí
   projít
   příjmout
   chápat
   dozvědět
   nevšiml
   učí základy
   proti mysli
   dozvěděl
   postupovat
   požádá
   shlédnutí
   problém
   chuť to dokoukat
   odpuzuje
   pro takové není
   zkusit
   nechytlo
   zaujalo

   Tyto slova patří do svobodné vůle, tak to příště napište jinak. Znova a lépe.

   Každý si musí postupně projít poznáním než je možné věci přijmout a chápat, případně se určité věci dozvědět, jak skutečně jsou. Nevšiml jste si, že v první třídě se děti učí základy a jinak, než v páté, na střední, vysoké? Na tom webu je jasně uvedeno, že se má začít základníma přednáškama z Křečan a pak pokud člověku není proti mysli co se tam dozvěděl postupovat chronologicky v dalších přednáškách, o které si zájemce požádá. Pokud někdo má při shlédnutí základních informací problém, nemá chuť to dokoukat, nebo ho to dokonce odpuzuje, nebo se mu chce jako Vám zvracet, je to naprosto jasný znak toho, že to pro takové není. Je možné to zkusit zase po nějakém čase. Mileniovi nebylo při prvním setkání s přednáškou zle, jen ho to nechytlo aby to dokoukal. Po druhé někdy za rok ho to už vyloženě zaujalo. Takže vše má svůj čas a míru.

  22. – …už víš o čem mluvím?
   -O Bohu?
   -chtěl bys vědět co to je? Bůh je všude, obklopuje nás, a to i teď, tady v téhle místnosti. Vidíš ho když se podíváš z okna, nebo když zapneš televizi, Bůh je vším a za vším. Cítíš jeho projevy když jdeš do práce, nebo do kostela, když platíš daně. Bůh je vše, jen si to neuvědomuješ, vidíš svět, jsi jím přes všechny smysly nepřetržitě poután aby sis neuvědomil pravdu.
   -Jakou pravdu?
   -Že jsi Bůh, že jsi Duch a vědomí uvězněné v těle. Bohužel Ti nedovedu Boha dokonale popsat, musíš se přesvědčit sám. S touto modrou kapslí příběh skončí, probudíš se doma a budeš věřit čemu chceš, ale s tou červenou zůstaneš v říši divů.

  23. Milenium,
   Vy máte problém s pochopením významu slov. Asi byste měl jít na to telepatické fórum, kde se slova nepoužívají. Tady se pořád dorozumíváme slovy.

   @ Že jsi Bůh, že jsi Duch a vědomí uvězněné v těle.

   Na co bychom měli slova Bůh a Duch, když je to to samé.

   @ probudíš se doma a…
   budeš mít ruku v nočníku.

  24. máte problém s pochopením významu slov
   ——————————

   pravda.
   jaký význam, měl pojem bůh pro Adama?
   jaký význam, měl pojem bůh pro Noeho?
   jaký význam, měl pojem bůh pro Jákoba? a jaký pro Izraele?
   jaký význam, má pojem bůh pro anonimouse?

   Vnímání významu, je vždy subjektivní a v závislosti na okolnostech se mění.
   Slovní sjednocení významů je iluze.

  25. Anonyme, asi jste si zatím nevšiml, že pro mnoho věcí je více názvů, existuje pro to dokonce označení synonymum.
   Takže Bůh-božské vědomí-Duch, a používám například ještě synonyma: ego-hmotné vědomí-satan.

  26. Milenium 24.2.2019 (14:04)
   Bůh-božské vědomí-Duch
   ego-hmotné vědomí-satan

   To nejsou synonyma. To jenom dokazuje míru Vaší hlouposti či nevědomosti. Komu dal Bůh hloupost, tak mu musel nadělit i hodně energie k prosazování této hlouposti. Protože jinak by hloupost rychle zanikla a s ní i troll Milénium.

  27. Z knihy: A Bůh pravil: Musíme si promluvit !
   https://www.gnosis.cz/?748,a-buh-pravil-musime-si-promluvit-!

   „Před vámi sedí Bůh osobně,“ prohlásí můj protějšek a otře si z tváře slzy smíchu.

   Mlčíme.

   „Zvláštní,“ řeknu po chvíli a předstírám, že to na mě neudělalo vůbec žádný dojem. „Vždycky jsem si vás představoval jinak.“

   Baumann zvedne ukazováček a s hranou přísností prohlásí: „To je zakázáno. Nezobrazíš si Boha, vzpomínáte? To platí i pro představy.“

   „No, přinejmenším se zdá, že Bůh má smysl pro humor,“ poznamenám.

   Baumann přikývne. „Bohu nezbývá nic jiného, než brát věci s humorem.“ Jeho úsměv se přetaví v náznak melancholie. Zamyšleně sklopí pohled. „Je to pravda, doktore Jakobi. Vážně jsem to já.“

   Předkloní se a zahledí se mi zpříma do očí.

   „Jsem Bůh. A jsem, řečeno mezi námi, dost v háji. Takže by bylo fajn, kdybyste mi mohl pomoct, doktore.“

  28. Anonyme, s tou hloupostí to je dozajista pravda, a proč to ten Bůh asi udělal?
   A kde je ta lidské svobodná vůle?
   Také pobavilo.

 13. „Dostaví“ se blázen, který kvůli svému bláznovství netuší vůbec nic, ani to, že nemůže tvořit a tak začne tvořit.
  Stereotyp, danost, konstrukty,… poboří.
  A pak přijde Avatar…

  1. Obávám se, že avatar nepřijde. :(
   Blázen, je příliš zabrán do svého bláznění. :(
   Jeho konstruktem je ….. Odpovědnost

  2. re Anonym 22.2.2019 (15:42)
   Dobrá, opravme „blázen“ :-)
   A jestli přijde Avatar? No, už jich tady pár bylo, tedy jestli Avatary byli.
   Fakt je, že očekávání (a zároveň obávání se) nemusí být splněno.
   Tož neočekávám a bývám občas velmi mile překvapena. Včera bylo milé překvapení naplněno mírou vrchovatou … :-)

  3. Dobrá, opravme „blázen“ :-)
   —————————

   Ano. Rozumím.
   A který z nich bydlí v ústavu? „blázen“ ? nebo blázen? :)
   Nebo všichni? :)

  4. Anonym 24.2.2019 (13:07)

   Ano. Rozumím.
   A který z nich bydlí v ústavu? „blázen“ ? nebo blázen? :)
   Nebo všichni? :)

   To je otázka, koho z nich ostatní uznají za hodna pobytu v ústavu a koho ne.
   Včera jsem byla na vystoupení J. Duška a spolu s ním tam vystupovaly i děti z praktické školy, jeden dokonce zpíval jako sólista. A věřte, nebo ne, lidé jim tleskali více, než J. Duškovi. že by pobořili stereotyp, danost, konstrukty,…?
   V každém případě vystoupení všech zúčastněných včetně autogramiády bylo velmi obohacující. Bez ohledu na to, kdo byl kým, zda-li dokonce bláznem, nebo jen „bláznem“.
   P.S. Ostatní jsou elita, či jelita?

  5. :)
   ano. Dávám otázky, ale nežádám odpovědi.
   pouze směruji pohled z jiného úhlu.

   Víš sama, že při uvolnění je nemožné myslet na uvozovky.
   Gramatika je také jen konstrukt. :)

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference