mapa stránek || vyhledávání

Proč Bůh dopouští zlo

„Proč Bůh dopouští zlo“ je název nové knihy, která nedávno vyšla v Nakladatelství Petrklíč. Z důvodu „atraktivnosti“ názvu jsem knihu přejmenoval. Původní název knihy byl „Nicota a polarita“. Na těchto stránkách byla dokonce zdarma ke stažení ve formátu pdf. Nakladatel si ale nepřeje dále její volné šíření, a proto jsem požádal provozovatele těchto stránek o stažení volné verze.

Kolem knihy byla na těchto stánkách poměrně věcná a konstruktivní diskuse. Možná si na to někdo ze zdejších diskutujících ještě vzpomíná. Jelikož jsem potkal mnoho lidí, kterým se kniha velmi líbila, rozhodl jsem se knihu vydat v tištěné podobě.

Ukázky z knihy a následná diskuse jsou např. zde:

https://hledani.gnosis.cz/milan-kucera-nicota-a-polarita-ukazka-z-knihy/
https://hledani.gnosis.cz/odpadkovy-kos/
https://hledani.gnosis.cz/stvoreni-clovek-buh/
https://hledani.gnosis.cz/zjeveni-milanovo/
 

Krátká anotace knihy „Proč Bůh dopouští zlo“

„Za svět odpovídá jedině Bůh. Ďábel je jen nepřijatelným hromosvodem, když svět stvořil Bůh.“

Chcete vědět, proč Bůh dopouští zlo? Chcete vědět, proč Bůh dopouští války, bídu, nemoci, bolest a utrpení? Chcete vědět, proč boží mlýny melou tak pomalu a Bůh nepotrestá hříšníky ihned? Chcete vědět, zda existuje duše a posmrtný život? Víte, jaký je rozdíl mezi duší a duchem?

Tyto odpovědi najdete v knize „Proč Bůh dopouští zlo“.

Kniha se zabývá termíny Bůh, Absolutno, Bytí, Jednota, Nicota, polarita, stín, hřích, dědičný hřích, karma apod. a vysvětluje tyto pojmy názorně a i pomocí obrázků v širších souvislostech.

Tyto termíny pak zasazuje do moderní psychologie a nových vědeckých poznatků o lidském mozku. Kniha hodně čerpá z vědomostí a objevů vynikajícího psychoterapeuta Carla Gustava Junga a i dalších lékařů, psychologů a psychiatrů.

V závěru knihy autor porovnává své poznatky s různými duchovními směry i náboženstvími.

Knihu v tištěné podobě si můžete objednat ve zdejším internetovém knihkupectví zde:
https://www.gnosis.cz/?1210,proc-buh-dopousti-zlo
 

Milan Kučera
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 6
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

175 komentářů

Přidat komentář
 1. Tak klídek, pane AuM. Já jsem přišel později, to již Alois měl příspěvek napsán. Přečetl mi ho a já povídám, přesně, ale nepočítej s nějakou solidní reakcí od kolegu, který tu v sekci Hledání Světla diskutuje. Doslova jsem řekl – asi ti neodpoví.

  Pan Milénium skutečně napsal, a to mě také fakt pobavilo : „Ta brána 4D se otevřela počátkem roku 2013 a bude otevřená jen nemnoho let.“ MŽIK, inu sudé brány to tak dělají – ale já Aloisovi povídám – zeptej se ho, kdy to přesně to otevření bylo. To by mohl vědět. Začátkem roku 2013, vždyť je to nedávno, to by si mohl pamatovat? To bude mít jistě i vazbu na ten rok 2012? Ale nechtěl to tam už plést, někam spěchal. Za sebe jen říkám – takové informace sem, do hledání světla příliš nepatří. Ale i to je věc názoru a přístupu.

  Ale, AuM i pane Anonyme, nechme to být.

  Fakt je ten, že nemám rád bludy.

  Kdyby to náhodou četl pan Milenium, tak se Vás uctivě ptám a prosím o odpověď – o těch bránách hovořila někde na přednáškách paní Adamcová. Stačí, když napíšete, že ano, a já si to na netu najdu.

  Dobrou noc.

  Václav Žáček

  1. Vendo ze zdvořilosti reakce na tu prosbu:
   „Kdyby to náhodou četl pan Milenium, tak se Vás uctivě ptám a prosím o odpověď – o těch bránách hovořila někde na přednáškách paní Adamcová. Stačí, když napíšete, že ano, a já si to na netu najdu.“
   Ano, ale na netu si to myslím nenajdete. Na you tube jsou totiž pouze její rané přednášky určené svým obsahem pro širší veřejnost.
   Zkuste si na to téma zameditovat, nebo se optat svých indických guru….

  2. Ale, AuM i pane Anonyme, nechme to být.

   Pěkně se kroutíš, když obětuješ Aloise.
   Ano. Nechám to být. Nechci s takovými lidmi nic mít. Kvůli takovým jsou nicky. Proto jsem anonymem.
   To vše.

 2. ad.
  „…Chcete vědět, proč boží mlýny melou tak pomalu a Bůh nepotrestá hříšníky ihned? …“

  Řekla bych, že při mletí velmi zrychlují.

  1. Matko,
   velmi zajímavý postřeh. Z čeho tak usuzujete? Pozorujete něco ve svém okolí?

   Já si myslím, že to je vlastně celá ta očekávaná transformace lidstva. Boží mlýny prostě začnou mlet rychleji, a tím oddělí zrno od plev. To je podle mě celý princip tolik očekávané transformace.

  2. ad. Milan alias Lojza 12.2.2019 (16:12)
   Cítím mnohé a není snadné to unést.
   Ale toto mletí – dříve se mi vracely „události“ staré několik desítek let, které jsem následně řešila, pokud byla chyba z mé strany, tak jsem se je snažila napravit.
   V této době se to děje daleko rychleji.
   A ano, kdo toto dění – transformaci třeba i světlem, či mletím, neunese,…nebude na tom dobře.
   Možná je to dáno i věkem,… A když mám tzv. potkávací dny, bývá to velká síla.

   A co stíhám číst zde, tak se to i zde mezi lidmi mele dost těžce.
   Jako by jeden nechtěl pochopit druhého, že cesty mohou býti rozličné. Uznávají jen své mistry, guru, případně Ivanku a ani je nenapadne, že existují i další bytosti, …

  3. ad.: A co stíhám číst zde, tak se to i zde mezi lidmi mele dost těžce.

   No mele se to tady, to jo. Ale přesto všechno by se to zde dalo označit za „kultivovanou“ diskusi. Pokud navštívíte nějaká jiná diskusní fóra, tak to je teprve nářez. No holt máme demograciju, tak děkujme za ni. To myslím upřímně, protože v jiné době by mě kniha vyjít nemohla a ještě jiné době by mě za ní upálili. Tož tak.

  4. ad. Lojza alias Milan 13.2.2019 (8:30)
   Značně jsem omezila chození na jiná fóra. Dnešní svoboda slova je krásná, uvidíme, jestli to v konečné fázi k něčemu bude. Pravda, v minulosti knihy pálili i lidi. Jak mi kdysi řekl syn, také bych skončila v ohni, jako čarodějnice. Tak se mírním :-)

 3. Tady je obětovaný Alois Vrobel.

  Netušil jsem, že pár dotazů k jeho tvrzením ze předvčerejška Milenia tak rozhodí.
  Pak zpochybnil to, proč to chci vědět, na co mi to vlastně bude, a to jsem se již neudržel a napsal mu znovu a dotazy na jeho přechody v branách upřesnil. Kolega Václav byl u toho až na závěr a doporučoval mi tam ještě něco dopsat / dnes to sem dopsal sám /, ale já to již pustil Miléniovi takto. No, někdo se zkrátka podivil až rozzlobil. Ale člověk Milenium, který tu má svého mluvčího, jenž o něm píše jako o „on Milenium“, taky nic nepochopil.

  Dnes jsem přišel o chvíli dřív a říkal jsem si, že si něco od paní Adamcové poslechnu. Nu, je tu dost na youtube adorovaná. Já si poslechl toto a uvádím tam i časy myšlenek, které by mohly Miléniovi pomoci :

  http://www.youtube.com/watch?v=k_m-vVEuuqM

  V čase 3:13
  „ A proto přijímám všechny činy druhých lidí, i své činy, jako dobré a všechny situace mého života, neboť dnes jsem jaký jsem“
  V čase 7:41
  „Vše je dobré“
  V čase 13:04
  „A proto vše přijímám, vše bylo dobré“
  V čase 14:28
  „Ani neposuzuji činy druhých lidí, neboť oni musí dělat své činy druhým lidem, neboť jim to slíbili……. I já mám své činy, které dělat musím“

  Zkusil bych si ty její řeči kolem přestupů do jiných dimenzí najít sám a poslechnout, ale vyslechl bych takovým podivností, že to asi nedám.

  1. Aloisi,
   přidávám odkaz na slavnou válečnou fotografii z Vietnamu dívky popálené napalmem:

   https://www.google.cz/search?q=nejslavn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD+fotka+z+vietnamu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjAwPGJi7jgAhUBZFAKHelnDoEQ_AUIDigB&biw=1024&bih=629#imgrc=eZRtkE8PWh0AFM:&spf=1550039535105

   Ivanka:
   „Vše je dobré“
   „A proto přijímám všechny činy druhých lidí, i své činy, jako dobré
   „A proto vše přijímám, vše bylo dobré“

   a nemyslící žáček Milenium dodá:
   „Zlo neexistuje.“
   „To má spálenou jenom hmotu těla, tak proč tak vyvádí?“
   „Nesmí tomu napalmu klást odpor a vše s pokorou přijímat.“
   „Má to zapsané v DNA, tak dobře jí tak.“


   Další si doplňte…

  2. Zdravím Lojzo alias Milane neboli pane Kučero,

   Díky za určitou podporu. Některá ta tvrzení Milenia či jeho mluvčího mne prostě nadzvednou ze židle, ale není v tom žádná silná emoce. Spíše zvědavost. Někdo napíše – brána se otevřela počátkem roku 2013 – to může napsat přece jenom ten, kdo o tom něco ví.

   A oni, mluvčí a Milenium? Oni neví.

   A ještě, když bych chtěl odkaz na paní Adamcovou, tak to zamažou, jako že, jak jsem vyrozuměl, to v těch dřívějších videích nenajdeme. Oni nevědí, kde to bylo, kdy jim to paní Adamcová řekla.

   Paní Adamcové říká…..dnes jsem jaká jsem…..a zítra? Co bude zítra?

   Zlo je méně světla, řekl někdo moudrý. Někdo zase říká, že máme životní události uloženy v DNA. Co ta dívenka z Vietnamu, popálená napalmem?

   Víte, na tom DNA je zajímavé jen to, že nese, velmi stručně řečeno a prosím některé ostatní o nezkoumání, genetickou informaci. DNA je v konkrétním těle, třeba muže X. Je to jeho DNA. Ten se seznámí ve svém růstu s ženou Y a zplodí spolu dvě- tři děti. Ta žena přináší do plodu svoji DNA a dítě se narodí s jistými dědičnými předpoklady od rodičů. Ale to není karma. Protože duše, to vědomí, nemá s DNA těla, do kterého se zrozuje, nic společného. Všechny činy, skutky, myšlenky, které muž X za svůj život vytvořil, jsou uloženy v ……, každý si může dosadit co chce, ale nemá to nic společného s DNA, anóbrž s duší. Tělo i DNA muže X umře, umře mozek, buňky, všechny orgány, tkáně. A kdo odnáší karmické dluhy? Zůstanou v rakvi či jsou spáleny v krematoriu? Duše „dostane“ pro svůj další život „přidělené“ tělo, které se narodí dvou lidem, muži a ženě s jistými dědičnými vlohami. Ale to není karma té duše. Dostane-li se duše do těla, které se narodí s deformací vlivem neprokrvení ručičky v děloze, která byla přiškrcena pupeční šňůrou, má si prožít tento defekt. Od Spravedlnosti to dostala. Ale karmické dluhy, to co má prožít duše – vědomí si nese z minulých životů třeba i z pěti předchozích zrození. A DNA svého nového těla, do kterého se narodí rodičům X a Y, s tím nemá nic společného. To tělo je nástrojem pro duši, její život tu ve hmotném světě. Důležitá je podle mne i poznámka, že všechny duše ze Stvoření Boha nejsou inkarnovány do světa hmoty.

   Dal by se udělat seznam bludů pana Milenia. Abych ho a další neurazil, seznam toho, čemu neporozuměl. Ale já si ho již nechci více všímat, pokud nenapíše něco, co se vymyká lidskému poznání. Mohl bych mu dát zdroje poznání o putování duše, o karmě,…., od mnoha slavných lidí, mužů i žen minulosti. Ale samozřejmě. On a jeho mluvčí by nemuseli ničemu takovému věřit.

   Jen tak na okraj. Zadal jsem si do youtube – přednášky Iva Adamcová a google mi nabídl toto:
   https://www.google.com/search?q=iva+adamcov%C3%A1+p%C5%99edn%C3%A1%C5%A1ky+2018&rlz=1C1CHZL_csCZ754CZ754&oq=p%C5%99edn%C3%A1%C5%A1ky+Iva+Adamcov%C3%A1&aqs=chrome.2.69i57j0l3.15766j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

   A pak jsem si našel, zcela jednoduše tuto přednášku z roku 2018. Proč mi ji nedoporučil mluvčí Milenia či Milenium samotné? Nevím.

   https://www.youtube.com/watch?v=LisAbb97xLY

   A jsou tam ty dimenze……..

   Od času 2:39 začíná paní Adamcová perlit:

   Mezi D1 a D2 maličko dlouhá doba !! ??
   V D2 je to výrazně kratší
   V D3 se vytvořila naše planeta / ale uvnitř planety je uvězněné vědomí – a my jsme tam byli od začátku/
   Dnes jsme v D3, prošli jsme jim.
   Pak začne mluvit o třídách, prvňáci…atd.
   Pak říká , že dnes jdeme přes D4 / ta bude jen pár desítek let/ a jdeme do D5
   Bůh je situace, vše je uloženo i v DNA, i výsledek politických voleb…..
   Naše vraždění jsme si jako duch objednali…..
   Satánek nás nabádá k tomu, abychom se hádali s maminkou….
   Bílý mág odebírá nemoci……
   Neexistuje, aby nám někdo odebral nemoc….. / co Milost Boha ?/
   Satan nám projektuje hmotné vědomí, pocity jiných entit, galaktických sezení…
   V současnosti prožíváme druhý příchod Krista……..

   Doporučuji si to poslechnout. Často paní Iva mluví / pokorně / o prdeli. Dává tomu tak punc pravdivosti?

   Ojoj.

   Mějte se hezky.
   Alois

  3. Lojzo,

   holčičku líznul napalm a Lojza to používá proti postoji Milenia.
   Nedochází mu, že díky této události mohla být vytvořena tato fotografie která obletěla svět a má své pozitivní dopady na náhled války a utrpení civilistů. Z holčičky vyrostla žena a stala se aktivistkou. Kdyby nebylo toho co prožila v dětství maximálně by někde pěstovala rýži. Jak prosté.

  4. Aloisi. Patrně jste Vy a Václav Jediní, kdo mi může pomoci.

   Do tohoto zrození jsem tentokrát nešel v leže, ale ve stoje. V závěsu. A ani nevím jak, se mi uvolnila hlava z popruhů. A mám ji svěšenou na hrudi. Díky tomu, se mi nedaří propojit.

   Prosím tedy Vas, nebo Václava. Vy jediní zde, jste plně realizovaní, plní lásky a pravdy.
   Pomozte mi prosím vzpřímit hlavu. Děkuji. :)))))))))
   Nebo je to moje karmička? :))))))

  5. Aloisi,
   díky, že jste sem dal odkaz na tu pražskou přednášku paní Adamcové z loňského roku.
   Je úžasné kolik tam je informací, krásně ucelený a podrobný pohled na stvoření.
   Takový jsem ještě z žádného jiného zdroje nedostal.

  6. Anonym 3 k vašemu odkazu.

   1.Slovník vysvětluje slovo „úžasné“ v pozitivním slova smyslu.
   2.Slovu dává význam až dohoda minimálně dvou lidí, shodnou se, že „nos“ je to čím dýchají.
   3.Slovo samo o sobě nemá žádnou energii, tu tomu dává ten kdo ho vyřkne a ten kterému je určeno. „Ty troubo“ řečené s úsměvem na tváři nese opačnou informaci a energii než to samé řečené s emocí zlosti a kroucením hlavou do stran.
   4.Mnoho slov používaných ještě naší babičkou dnes již neuslyšíme a naše vnoučata už nebudou vědět co znamenalo.

  7. pro anonyma 2

   …krásně ucelený a podrobný pohled na stvoření.Takový jsem ještě z žádného jiného zdroje nedostal…

   Tak to jste na tom velmi bídně.
   Paní Adamcová je učitelkou Milenia, které tvrdí, že když „holčičku lízne napalm“ je to pro ni ve výsledku prostě dobré.
   Co myslíte, kdyby zastánce tak zrůdné filosofie taky lízal napalm, nebylo by to pro ně ve výsledku rovněž prostě dobré?

 4. Najděte místo, kde hmota má paměť. Tam to, co potřebujete, najdete. Napovím, zkuste třeba popraviště. A pokud máte z něčeho deprese tak ty Vám, do prdele, jak by řekla paní Adamcová, nepatří. Vaše ego brblá, ale Vy se nenechte uzavřít. Vzpřimte hlavu, obratel po obratli. Zakloňte ji a řekněte si – nejsem na světě sám úplně pitomej. To pomůže.

 5. → Vy jediní zde, jste plně realizovaní, plní lásky a pravdy.

  :-))))))))))))

  Nejhorší na tom je, že tomu asi fakt i věřej…-))))))

 6. Trupův projev o stavu Unie /malá část/:

  „“Zákonodárci v New Yorku nadšeně aplaudovali přijetí legislativy, která umožňuje dítěti, aby ho vyrvali z matčina lůna a zabili třeba jen několik vteřin předtím, než se má narodit. To, o čem mluvíme, jsou živoucí, cítící, překrásné lidské bytosti – nemluvňátka, která už nikdy nedostanou šanci, aby se se světem podělila o své sny a o svou lásku. Ostatně, máme tady ještě jeden odpuzující příklad, guvernéra Virginie, který se nechal slyšet, že by klidně čerstvě narozené dítě popravil.

  Aby byla zaručena úcta k lidské bytosti, žádám nyní Kongres, aby se usnesl na zákoně, zakazujícím ve federálním měřítku potrat dítěte v pozdní fázi těhotenství. Takové děti mohou v lůnech svých matek cítit bolest. Pojďme spolupracovat na budování kultury, která si nevinného lidského života váží a střeží ho. A pojďme tak společně stvrdit jednu ze základních pravd lidské existence: Všechny děti – narozené, stejně jako právě počaté – jsou stvořeny ke svatému obrazu Božímu.”

  Na jedné straně zlo, na druhé opak?

  Trump říká – ….která si nevinného lidského života váží a střeží ho!

  Lidský život je nevinný nebo vinný?

  Podle mystičky paní Adamcové prochází duše pěti sty životy. Stačí to k poznání jeho smyslu? Kolik z nich je v těle člověka?

  A nakonec opakuji znovu:

  http://www.youtube.com/watch?v=k_m-vVEuuqM

  V čase 3:13
  „ A proto přijímám všechny činy druhých lidí, i své činy, jako dobré a všechny situace mého života, neboť dnes jsem jaký jsem“
  V čase 7:41
  „Vše je dobré“
  V čase 13:04
  „A proto vše přijímám, vše bylo dobré“
  V čase 14:28
  „Ani neposuzuji činy druhých lidí, neboť oni musí dělat své činy druhým lidem, neboť jim to slíbili……. I já mám své činy, které dělat musím“

  Dodám jen něco, co podle mne na paní Ivanku Adamcovou může sedět. Napsal to DŽALÁL-UDDÍN RÚMI:

  „Jestli jsi ještě neviděla ďábla, podívej se na své já“

  Jaký na to máte názor?

  1. ad. „Jestli jsi ještě neviděla ďábla, podívej se na své já“…“

   Mrknu do zrcadla. Stačí?
   Nebo sestoupím do nejmenší částečky, na samou podstatu svého bytí a ejhle,
   otevřenými dveřmi pronikají do hrobu paprsky světla.

   „V srdci jsem v chrámu lásky, slyším její ozvěnu.“ napsal kdysi kdosi. Dodávám – pokud to jen trochu lze – kdekoli, kdykoli.

  2. Aloisi za mě ok, a doplním ještě další myšlenky které mě tam zaujaly

   Jediné čeho se můžete „obávat“ jsou reakce vašeho těla, které vás vězní a kterým jste nikdy nebyli.
   Obyčejný člověk je ten nejsilnější.
   Útokem proti zlu se zlo tvoří. Každá negativní emoce je útokem na to co se děje, a proto se musí tyto děje opakovat.

   A ty příběhy z jejího života a jak se k situacím s dcerou postavila – naprosto super.
   To je ukázka duchovní moudrosti v praxi života.

  3. Tak jsem si pustil to video mystičky Ivanky a je opravdu „úžasné“!
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Já Bůh…
   Mojí vůlí boha…
   Mojí vůlí boha…

   Kde jsi byl, když jsem zakládal zemi? Pověz, víš-li něco rozumného o tom .
   Víš, kdo stanovil její rozměry, kdo nad ní natáhl měřicí šňůru?
   Do čeho jsou zapuštěny její podstavce, kdo kladl její úhelný kámen,
   zatímco jitřní hvězdy společně plesaly a všichni synové Boží propukli v hlahol?
   Kdo sevřel moře vraty, když se valilo z lůna země ,
   když jsem mu určil za oděv mračno a za plénku temný mrak,
   když jsem mu stanovil meze, položil závory a vrata
   a řekl: ‚Až sem smíš přijít, ale ne dál; zde se složí tvé nespoutané vlnobití!‘
   Zdali jsi ty někdy za svých dnů dal příkaz jitru a vykázal jitřence její místo,
   aby se chopila okrajů země a svévolníci byli z ní vytřeseni?
   Země se mění jak hlína pod pečetidlem, ale oni tu stojí, ač jsou jen šat.
   Svévolníkům bude odepřeno světlo a zvednutá paže bude přeražena.
   Přišel jsi až ke zřídlu moře, procházel ses po dně propastné tůně?
   Byly ti odkryty brány smrti, brány šeré smrti jsi spatřil?
   Postřehls celou šíři země? Pověz, znáš-li to všechno.
   Kde je cesta k obydlí světla? Kde má své místo temnota?
   Můžeš je vykázat do jejich hranic? Máš ponětí o stezkách k jejich domu?
   Tušil jsi, že se jednou narodíš a jak velký bude počet tvých dnů?

   Jób 38

 7. Anonym 3 14.2.2019 (12:48)

  Díky za odkaz.

  Zůstanou „stát v němé hrůze“ všichni,
  jenž jsou si současnými texty jisti,
  že vlastně vědí,o čem je psáno v Písmech,v Bibli,
  přičemž kód své rodné řeči tam venku zcela zapomněli.

  יג וְהָיָה לָהֶם דְּבַר-יְהוָה, צַו לָצָו צַו לָצָו קַו לָקָו קַו לָקָו, זְעֵיר שָׁם, זְעֵיר שָׁם–לְמַעַן יֵלְכוּ וְכָשְׁלוּ אָחוֹר, וְנִשְׁבָּרוּ, וְנוֹקְשׁוּ, וְנִלְכָּדוּ. {פ}

  יד לָכֵן שִׁמְעוּ דְבַר-יְהוָה, אַנְשֵׁי לָצוֹן–מֹשְׁלֵי הָעָם הַזֶּה, אֲשֶׁר בִּירוּשָׁלִָם.

 8. Konečně jsem dočetl vaši knihu. Věříte v Boha, je to však jiný bůh, než Bůh křesťanský.

  Na straně 55 píšete: „Křesťanství je zastaralé náboženství utápějící se ve středověkých dogmatech. Vůbec nám neposkytuje uspokojivé odpovědi na důležité životní otázky a problémy dneška. Za jeden z nejdůležitějších považuji to, že křesťanství nedokáže žádným uspokojivým způsobem vysvětlit původ zla.“ Konec cit.

  Křesťanství v posledních letech prošlo hlubokou změnou. Jen jako příklad mohu uvést, že křesťané přijali teorii, že „člověk pochází z opice“ (přijali evoluční teorii). Tytam jsou časy, kdy se křesťané snažili vědecky dokazovat Boha. Podle nejnovějších „církevních dogmat“ se věda zabývá jen materiální stránkou světa a nemá žádný přesah do duchovní sféry. Věda nemůže Boha ani dokázat, ani popřít, protože Bůh je nehmotný duch. Vím, že neříkám pro vás nic nového, chci jen na tomto příkladu ukázat, že „dogmata“ patří minulosti. Křesťanství s více než dvěma miliardami věřících je nejrozšířenějším světovým náboženstvím, počet křesťanů přitom roste asi o 2 procenta ročně, tedy zhruba stejně jako celosvětová populace.V absolutních počtech je tak křesťanství nejrychleji rostoucí velké náboženství (https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99es%C5%A5anstv%C3%AD#Roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%AD_a_zastoupen%C3%AD). Z hlediska evangelií nemá tato informace velkou relevanci, popírá však domněnku, že „kostely jsou prázdné …“, jak jste napsal.

  K věci samé. Dokáže křesťanství vysvětlit původ zla? Odpověď zní: jen částečně. Křesťanství dokáže uspokojivě vysvětlit původ zla páchaného člověkem. Je to vysvětleno v mýtu o Adamovi a Evě. Bible, ač se to tak může zdát, zde nepopisuje konkrétní událost. Ve skutečnosti se jedná o podobenství (proto jsem napsal mýtus). Vyjadřování v podobenstvích bylo pro starověkého člověka obvyklé. Ostatně je to obvyklé i dnes. Člověk, který chce sdělit nějakou závažnou myšlenku, napíše tom knihu. Žel, ne každému je dáno pochopit, co chtěl básník říci … Zpět k Adamovi. Adam je reprezentant člověka – každého z nás lidí. Bůh stvořil člověka k svému obrazu – dal mu svobodnou vůli. Člověk ji využil ke vzpouře vůči svému tvůrci. To, že pojedl ze stromu poznání dobra a zla symbolizuje skutečnost, že člověk odmítá řídit se Božími „směrnicemi“, které má napsány ve svém srdci (má na rozdíl od zvířat svědomí). Člověk chce sám rozhodovat o tom, co je dobré a co zlé. Jsme toho svědky dnes a denně. Například alkoholik zničí své manželství, protože ve své pýše není ochoten uznat, že je těžce nemocný. On je prostě „v pohodě“, on přesvědčuje ostatní, že „nedělá nic zlého…“ Podobně i každý z nás máme svého „kostlivce ve skříni“. Křesťanský Bůh však přesto nezlomil nad lidstvem hůl. Rohodl se, že pokud se najde alespoň jeden člověk, který se nezpronevěří jeho přikázáním (který se nezpronevěří svému svědomí), odpustí vzdor i všem ostatním lidem. Jedinou podmínkou je vzdát se pýchy rozhodovat o tom co je dobré a co zlé (považovat Desatero za „nemoderní“ – například legalizovat vraždu) a uvěřit, že člověk není schopen získat království Boží vlastním úsilím, že je však může získat vírou v Boží milost (vírou v Ježíše Krista). Uvěřit, že cesta do Božího království vede přes víru v umučeného člověka, je pro narcisistní povahy téměř nemožné. Tuto víru snadněji získá člověk, který sám trpí. Je obrovským paradoxem, že utrpení takto může být pro člověka výhodou, že jeho šance získat království Boží se tím zvětšuje. To je možná odpověď, proč Bůh sesílá na člověka utrpení (zlo) v podobě různých pohrom (dopravních nehod, nemocí, přírodních katastrof). Píši možná, protože musím přiznat, že to nevím. Křesťané nemají odpověď na otázku, proč Bůh dopouští nemoci a přírodní katastrofy. Ani kniha Jób, která se touto otázkou zabývá, na to nedává odpověď. Říká jen, že Bůh člověka nekonečně přesahuje, což je důvod, proč člověk nemůže Boha úplně pochopit (asi tak, jako tříleté dítě nechápe dospělé a někdy se na ně vzteká).

  Milane, nedělám si naději, že bych vás přesvědčil o své víře. Cítím však, že jste člověk hledající a snad jsem vás tedy posunul alespoň o maličký kousek dál. I pro mě byla vaše kniha rozšířením mého poznání, byť mě vaše polarita příliš neoslovila.

  Pavel

  1. Pavele,
   předně jsem rád, že jste si knihu přečetl. Ale asi to ve Vás nezanechalo vůbec nic.

   ad.: Dokáže křesťanství vysvětlit původ zla? Odpověď zní: jen částečně.

   To mi zní jako „trochu těhotná“:-))

   Jestli někdo čeká, že se katolická církev zreformuje v nějaké moderní náboženství, tak je na omylu. Žádný prohnilý kolos se nikdy nedá reformovat. Musí se rozpadnout a na jeho troskách musí vyrůst něco nového.

   Good luck!! (je to ten Váš pozdrav pětašedesátníka, ne?)

 9. JÓB 38:2
  dostupný překlad v češtině je překladem z angličtiny:
  2 Who is this that darkeneth counsel by words without knowledge?
  2„Kdo to zatemňuje úradek Boží neuváženými slovy?

  Job Chapter 38 אִיּוֹב
  ב מִי זֶה, מַחְשִׁיךְ עֵצָה בְמִלִּין– בְּלִי-דָעַת.

  překlad z hebrejštiny:
  2.Bez úsvitu/Jitřenky/ ten uvnitř,
  a. kdo rodičů zevnitř neuskutečnil Zvuk.
  b. kdo držitelem uvnitř tmy advokát/obhájce/.

  a opačně,přičemž ve všech variantách je význam zcela stejný:
  Kdo rodičů zevnitř neuskutečnil Zvuk,bez úsvitu/Jitřenky/ ten uvnitř.
  Kdo držitelem uvnitř tmy advokát/obhájce/,bez úsvitu/Jitřenky/ ten uvnitř.

  ב מִי זֶה, מַחְשִׁיךְ עֵצָה בְמִלִּין– בְּלִי-דָעַת.

  *ב.->
  *מִי ->kdo,zdali,někdo
  *זֶה->tento;arab.ذو ( ḏū )->držitel,rodičů
  *מַ+חְשִׁיךְ->מַחְשִׁיךְ->neudělal Zvuk,mlčel,tma+uvnitř
  *עֵצָה->plán uskutečnění/oběšení->viselec/->úkol-program
  *בְ+מִלִּין->בְמִלִּין->ten,tito;plnosti;stěžovat si+uvnitř
  *בְּלִי->bez;mimo,venku
  *דָעַת->úsvit/=Jitřenka/,primární,hlavní,původní,prvotní Zdroj

  *Job =אִיּוֹב=>
  1.jméno ->jména jsou důležitá
  2.אִיּוֹב->práce=úkol,povinnost,pracovat v úkolu->sebepoznání vpravdě
  3.iyóv->i+yóv->já Jov=Jova= Jupiter=Nebeský Otec/Djaus Pitar/= Guru = Rod->Rod+bohorodička Rožana,Rožanice;roh hojnosti
  4.IJova,Jova tvrdě na sobě pracuje aby se stal a On se stal YHVH,nositelem smrtícího světla/Jitřenky/->smrtící světlo zabíjí nevědomost
  5.YHVH a JESUS,ESUS/KRISTUS mají zcela stejný význam:Iisous/Já vámi->vašim tělem i duchem,myslí/+Kristus od slova krystal,kámen úhelný nebo též kámen mudrců=duše
  *Rod= Tyč,prut->velmi často užíváno ve védských písmech;Prut->O třech Svatoplukových prutech=>dvojí duch+duše->trojjedinost
  *Zvuk->hudba->harmonie->Matka,Nadduše->duše
  *Zvuk->Slovo->řeč,mluva->Otec,Duch->duchové
  Srdce celé tvoří duch spolu s duší,zde dvojný duch spolu s duší.Dvojný duch je Jedním.
  ——–
  Sprostá slova neexistují,jen „sprostá“,tedy hloupá mysl z chudoby srdce.

  „v prdeli“->perdeli->perde+eli->perdi=ztratit,ztráta + eli->el=hlava,život/=zvuk Matky/ =>“ztratit rozum“,“ztratit Zvuk Matky“,“být venku“
  Tak je tomu i v přírodě.I ty včely jsou v perdeli,když zemře Matka královna.V úle nastává chaos.
  „v prdeli“->pr/para/=za něčím+de->da=Zvuk+li->la=dávání,přijímání =>“být mimo Zvuk dávání a přijímání“

 10. Bohužel všechny církve stojí/hnijí/ k mému úžasu/zhrození/ zcela mimo Zvuku,mimo Slova i mimo Písma.Jsou mrtvé a s nimi i ti,co jim uvěřili.Z pokolení na pokolení.Neví,co činí a o čem mluví,neboť neznají sami sebe vpravdě.

  Otcovo Slovo:
  „Chudoba srdce je zlo,
  zlo dělá zlo,
  zlo umí ublížit,
  no opravdu umí ublížit srdce,
  sebelítost je největší zlo.“

  39 Διότι σας λέω: Δεν πρόκειται να με δείτε στο εξής μέχρι να πείτε: “Ευλογημένος αυτός που έρχεται στο όνομα του Ιεχωβά!”»+

  39 Dvojitý váš řekl:Dokud není vyslovena prosba mě být si vědom/vidět/ uvnitř,
  nepřijdu dřív,než znovu se připojíš/přijdeš dolů;padneš/:“Dobré slovo má v mysli/duchu/,
  kdo zpět uvnitř obrátí se ve jménu svého YHWH!“

  Izajáš 42:8->Yahavah->Ya=ja=Světlo/sláva,Slawa/+ha=smrtící+vah=nesoucí,držící
  *YHWH=“Držící/nesoucí/ Světlo smrtící“
  *smrtící světlo->zabíjí nevědomost

  Oznamuji zde již pár let Otcova slova,každý Jej může s pokorou poprosit:
  „Otče prosím tě upřímně o milost rozumu a milost smrti.“

  *s pokorou = po/uvnitř/ + korou/=hudba srdce/

 11. Všichni jsou bohové,všichni jsou Jedním Srdcem,jen venku na to zapomněli.

  Zabíjel,či znásilňoval by druhého,ponižoval,či snad se nad druhým povyšoval kdokoliv.
  kdyby si byl vědom,že tak činí sám sobě?A je zcela jedno jestli zde má ženské nebo
  mužské tělo.Každý z nás je projevenou,zhmotněnou součástí Boha celého,Živého.

  Tady jsou jen dva druhy lidí:
  *věřící = má vír,tedy přímé spojení se Zdrojem;je YHVH,tedy nesoucím světlo smrtící
  *nevěřící =jen ztratil vír/šňůru/ spojení s primárním Zdrojem,Vědomím; je mrtev/bez Života/

  Věřící nezabíjí nevěřící doslovně,ale pomáhá jim nalézt v sobě samých Zvuk,Slovo,Světlo,
  přímé spojení se Zdrojem „zabíjením“ jejich nevědomosti.

  A tak paradoxně ti,co o sobě tvrdí-já jsem křesťan,já jsem žid,já jsem mohamedán,atd.,jsou
  vlastně nevěřícími.Zůstali bez spojení a neví o tom.Viníkem je nevědomost a skryté klíče
  Vědění.Jak to,že naši předkové si toho vědomi byli.

  Izajáš 44:24 Toto praví JHVH, tvůj vykupitel, který tě vytvořil v životě matky:
  „Já jsem JHVH, já konám všechno: sám nebesa roztahuji, překlenul jsem zemi. Kdo byl se mnou?“

  překlad z jazyka symbolů:

  Toto praví JHVH,s kterým zvládneš pozitivně naladit svou mysl,zažiješ mnoho nepoznaných
  a nových věcí v bludišti pro sebe samého(poznání v labyrintu),budeš spokojený,když budeš milovat(budeš milován),protože největší hrůzou lidstva není bída, ale zaslepenost*:
  „Já jsem JHVH,Já mám na všechno a na všechny vliv:otevírám duchovní život,abych našel někoho,
  kdo mě bude chápat a brát takového jaký jsem,protože jsem překonal překážky z minulosti.
  Kdo je se Mnou?“

  *zaslepenost->obelhaný,ovlivněný,oslepený,zaslepený,nevidoucí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference