mapa stránek || vyhledávání

Indie – knihovny palmových listů

V roce 2010 jsem v indickém Dillí navštívil tamní knihovnu palmových listů.

Co říci ke knihovám palmových listů obecně? Inu, před mnoha tisíci lety se mezi nás, lidi, zrodila již vysoce vyspělá bytost, schopná ve své mysli zrušit veškerá časová omezení a vidět vše zároveň – minulost, současnost i budoucnost. Ten dotyčný se dokázal napojit na životy a osudy desítek tisíců lidí a sepsat je na palmové listy, jejichž obsahy se dochovaly dodnes. Listy jsou schraňovány v mnoha knihovnách, které se nacházejí především na jihu Indie. Jejich vykladači se nazývají Nádí – jde o profesi, které se učí celý život již od 5-ti let věku.

Je třeba si ale uvědomit, že listy byly psány před dlouhou dobou = jejich původní myšlenka a způsob užití se za tu dobu vytratila a stala se spíše komerční záležitostí. Vykladačů palmových listů, kteří s listy pracují tak, jak je to správné, je bohužel velmi, velmi málo. Většinou jde dnes o komerční záležitost – a lidem jsou říkány o jejich budoucnosti věci, které chtějí slyšet. Přesto i dnes existují knihovny/vykladači, kteří listy užívají a vykládají tak, jak je to správné.

Ale i setkání s „komerčními“ vykladači může být zajímavým a hlubokým zážitkem. I oni jsou schopni nějakým záhadným způsobem odkrýt a poznat některé věci, o kterých nemohou vědět. Předpověď budoucnosti – tak jak ji poskytují – je však příliš podrobná na to, aby to mohla být skutečná neochvějná pravda. Opravdu dobří Nádiové se spíše zaměřují na filozofii životního poznání a správnosti směru kterým dotyčný člověk jde, méně již na konkrétní doby a události které ho čekají.

Kvalitní Nádí lze poznat i podle toho, je jim nejde až tak o peníze, ale berou výklady především jako formu pomoci a služby druhým =  chudému neodmítnou výklad třeba i zadarmo.
Palmové listy si v Indii není možno koupit ani odvézt, ale je možno si „ten svůj“ nafotit.

Mějte se všichni krásně,
 

Vladislav Šíma
www.tarot-osud.cz
 

Další články autora:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference