mapa stránek || vyhledávání

Když jde plyšák ke zkoušce

Patřím k lidem, kteří věří nejen pověrám, ale i magii, a předmětům, které přinášejí štěstí. Během studia na střední škole jsem si před každou zkouškou pokládala pod polštář knihu v dobré víře, že mi snad během noci samo učivo naskáče do hlavy. Zajisté jsem časem pochopila, že tato metoda je velmi neúčelná a pro zdraví i nebezpečná, neboť pod polštářem se vytvoří hrbol, který může zatlačit na tu část těla, kde máme obecně řečeno krk. Z osobní zkušenosti vím, že zablokovaná krční páteř umí člověka pěkně potrápit. Nastala tedy fáze, kdy jsem hledala optimálnější formu, jak uspět u zkoušky.

Studenti vysokých škol si sebou k písemné zkoušce nosí rozličné předměty, od taháku nalepeného na etiketě PET láhve až po super moderní propisovací tužku již výrobcem uzpůsobenou pro maskování studentské nápovědi. Jsem studentem, který nemá příliš mnoho mozkových buněk k tomu, aby dokázal vymyslet rafinovaný způsob, jak tahák sestrojit a rovněž u zkoušky vhodným způsobem použít.
 

Můj plyšový svět

Mám malou armádu plyšových zvířátek, která ačkoliv nevykazují příliš vysokou inteligenci, jejich úloha je rozhodně velmi významná, a nezbytně nutná. Včetně mých rodičů mi poskytují morální podporu během mého studia na vysoké škole. Mají tu čest, že jeden z nich má právo jít se mnou ke zkoušce. Zajisté, mám ověřené spolupracovníky, ale i ty méně spolehlivé. Naše spolupráce převážně spočívá v tom, že já odpovídám na otázky v testu a zvířátko se spokojeně uvelebí v rohu školní lavice a dodává mi potřebnou podporu. Jak bylo plyšové zvířátko úspěšné, se dozvíme záhy, kdy vyučující písemné testy opraví.
 

Ponaučení

Především si musíme my sami věřit, a mít vždy na paměti, že nestudujeme jenom pro své okolí, ale především pro sebe a svoji blízkou, ale i vzdálenější budoucnost. Mějme také na paměti, jak přistupujeme ke studiu na vysoké škole, budeme přistupovat ke své budoucí pracovní pozici. Naše poctivá práce a píle během studia je vždy významným bonusem při začleňování do pracovního procesu.
 

S přáním hezkého dne Ivana Kryllová, studentka VŠRR
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 3.8
hlasů: 4
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference