mapa stránek || vyhledávání

Knihy a karty, které vám změní navyklé myšlení

Kris Carr - Myšlenky štěstíJe několik knih a i v rukou živějších karetních sad, které jsou přímo návodem na výrobu šťastných myšlenek. Na převýchovu našich zažitých myšlenkových vzorců. Vybrala jsem několik knih a karetních sad, které v tomto dokáží velmi pomoci. Ukáží s jasným záměrem to, že většina toho, co se nám většinu času honí hlavou, nejsou vůbec naše vlastní myšlenky, ale dobře zahnízděné „infekce“ z minulosti.

Zdá se to děsivé? No, zkusme se nad tím zamyslet a na závěr si vzít do rukou Myšlenky štěstí.

Začneme několika knihami, které dokáží řádně zatočit s vnitřním přesvědčením, že jediný nárok, který máme, je nárok na smůlu.
 

Byron Katie: Potřebuji tvoji lásku – je to pravda? (Synergie)

Jedna z nejdrsnějších knih na toto téma především proto, že poskytuje čtenáři důkladnou terapii. Vchází do nejbolestivějších témat, které člověk může zažít. Analyzuje je, obrací myšlenky naruby, neustále je konfrontuje s otázkou „Je to, co si myslím, skutečně pravda?“ Stačí si z této knihy odnést jen tuhle jedinou otázku a nechat si dost času a píle s ní pracovat. Garantuji, že přesně tak, jak mi slíbila autorka předmluvy a česká koučka metody The Work, Lucie Carthy, do tří měsíců ji máte pod kůží a váš život a přesvědčení se začne měnit. Najednou je tu méně úzkostí a více realistických myšlenek a víry, že život před vámi je volná cesta.
 

Richard Wiseman: Faktor štěstí (Omega)

Autor na to šel vědecky a rozebírá tu faktory, které hrají hlavní roli u pozitivněji smýšlejících lidí. Mají jiné návyky chování. Jiné návyky myšlení. Probírá jeden vedle druhého, dává příklady a ve velmi čtivém textu se rázem naučíte některé z nich si osvojit. Upevňuje ve čtenáři praktickými tipy uvědomění, že když udržíte své mentální zvyky na nové úrovni, začnete i vnímat z cela jiné šance zvenčí, což je základ úspěchu a pocitu štěstí.
 

Arielle Essex: Zázraky v praxi (Synergie)

Kniha plná cvičení a příkladů, jak odbourávat běžný i větší stres, měnit své úhly pohledu, a i když se někdy zdá kniha smrští otázek na nebohého čtenáře, právě tyto otázky ve vás nakonec vyburcují hledání zcela individuálních odpovědí. Bere celý proces jako uzdravení nejen duše, ale i těla a apeluje na nevzdávání se a na formu jakéhosi trvalého tréninku, dokud vám vše neprojde až pod kůži. Řekla bych, že to je trošku jemnější Byron Katie.
 

Pierre Franckh: 77 pravidel pro úspěšná přání (Anag)

Jemná kniha, která se dá číst na různých místech, protože tu jde o 77 menších kapitolek tématicky věnovaných práci, vztahům, změně bydlení, změně myšlení, a především vlastní sebehodnotě. Vhodná pro lidi, kteří trpí nízkým sebevědomím nebo si nesou životem nějaké bolestivé trauma, jež jim nedovoluje i jen pomyslet na něco lepšího. Z pozice oběti vás dokáže tento německý autor dostat velmi rychle – ale opět pozor – všechno to chce opakovat, opakovat a ještě jednou opakovat. Taková bible na noční stolek!
 

Miguel Ruiz - Čtyři dohodyRuiz: Čtyři dohody (Synergie)

Kultovní kniha, kterou nelze nezmínit. K ní jsou také k dispozici karty, kde je několik myšlenek rozvinutých a můžete si je vytáhnout přesně na míru. Pokud už pracujete na svých myšlenkách, jsou karty ideálním prostředkem pro oživení a podpoření nové cesty. Díky intuici je totiž vytáhnete přesně na míru a jak známo, ty ze Čtyř dohod jsou prostě specifické, jasné a hladivé: hodně hluboké, takže vyžadují i speciální klidné rozpoložení. Specialitka!
 

Cris Karr: Myšlenky štěstí (Synergie)

Tyhle kartičky jsou už univerzálnější, protože autorka pracuje s čirou psychologií. Karty se mi nejlépe vytahovaly po trojicích, kdy začaly skládat příběh a v rozvinuté formě ukazují cestu a zcela přesně trefí právě tam, kde cítíte v tu chvíli bolestivé místo. Sebevědomí, vztahy, zdraví, víra v budoucnost nebo třeba jen chuť si odpočinout. K tomu všemu tu jako bonus dostáváte dobré rady a informace, jak tyto pocity v sobě lépe zpracovat.

Řekněme, že knížky jsou dobrými učebnicemi – a karty dobrými třešničkami na dortu nebo „praxí“, pokud zrovna potřebujete nějakou tu první pomoc a nevíte si rady sami se sebou. Karty vám poskládají na chvíli to, co přesně potřebujete.
 

A pak to může vypadat třeba takhle?

Představte si, že jste nervózní z nějaké události, která se blíží, a vy si moc nevěříte. Proč? Protože vás celý život učili, že TAM není vaše místo… Tak co s tím? Sáhneme si do Myšlenek štěstí.

„Tvoje myšlenky jsou vibrace, které přitahují buď pozitivní, nebo negativní energii. Všimni si, v jakém emočním stavu právě jsi. Případnou negativitu vyčisti pomocí rozhovoru, pohybu, práce s dechem, modlitby či meditace. Pak své myšlenky nasměruj zpátky k lásce a neomezeným možnostem. Zvýšením svojí energie přivoláš do života hojnost, zdraví a úspěch.“

Takže tu máme jasné poselství vytrvat, pracovat stále na pozitivnějším naložení mysli a věřit, že právě to vám v této situaci přinese úspěch. Praxe jak vyšitá!
 

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 2
Tisk Tisk

17 komentářů

 1. ad.: Zvýšením svojí energie přivoláš do života hojnost, zdraví a úspěch.

  A kdo mi tu hojnost přinese? Zvýšením své energie zotročím druhého, který bude muset pracovat na moji hojnost.

  To je „ad.:Praxe jak vyšitá!“

  1. ad. „..Zvýšením své energie zotročím druhého, který bude muset pracovat na moji hojnost….“
   A ocitnu se sama zotročena ve zlaté kleci hojnosti vděčnosti, či čeho.
   Pokud zvýším svoji energii a mé okolí nikoliv, ocitnu se na špici. Sama jediná na špici, ve zlaté kleci. A druzí, co ke mě budou vysílat druzí, jaké energie? A pokud budu skutečně na špici, ucítím vše, co oni ne. Jenže – jakožto člověk nejsem Atlas, abych unesla bez ochrany vše, co kdo ke mě vyšle.
   I to je „Praxe jak vyšitá!“

  2. Milane,

   v hmotné úrovni jste vzácný člověk: jiní chtějí co nejvíce peněz, ale vy chcete co nejméně peněz – abyste nezotročoval druhé.
   Ovšem v duchovní úrovni, jestli chcete co nejméně energie, tak jste trouba.
   Duchovní energie pro člověka nemá hranice, čili když si naberete náprstek, budete mít náprstek. Když si naberete cisternu, budete mít cisternu – a to platí pro každého.
   Samozřejmě však do toho vstupuje i kvalita této energie.

   Když je v Novém zákoně psáno, že čistým je vše čisté, znamená to například tohle:
   Hodíte-li lejno na svíčku, ona zhasne. Ale hodíte-li stejné lejno do kovářské výhně, ona se více rozzáří. A jen vy sám si určujete, zda chcete být svíčkou, nebo kovářskou výhní.

   1. ad.:Duchovní energie pro člověka nemá hranice

    Psal jsem to již několikrát. Já s těma nekonečnama mám docela problém.

    1. Milane,

     …Já s těma nekonečnama mám docela problém…

     No a co? Tím je to pro vás vyřešeno?
     Napsal jste knihu o nicotě, chcete brát lidem „taťuldu“ – a přitom nerozumíte nekonečnu?
     Tak s tím něco dělejte.

     A co se týká frekvence, její číslo vám vůbec nic neřekne. Ale až si ji v srdci probudíte, poznáte to.

    2. Tak já budu raději vyhasínat směrem k Nicotě než se nakmitávat na nekonečné frekvence „nevímčeho“.

    3. Milane, Aristoteles považoval vesmír za věčný, protože nemohl vzniknout z nicoty.

  3. Hojnost – důležité je čeho. Někdo (automaticky) spatřuje hojnost v matariálních statcích, ale jsou i tací, kteří ji vnímají v čistším napojení ke zdroji, úrovni vnímání, schopnostech. Zvýšením své energie (nakmitáním na vyšší světlejší frekvenci) tedy rozhodně nemusíte nijak zotročovat druhého. Je to tu stále o tom stejném. Pojmy jsou relativizovány a v současnosti je jednotliví lidé nepojímají ve stejném významu.

   1. ad.: Zvýšením své energie (nakmitáním na vyšší světlejší frekvenci)

    S vyšší světlejší frekvencí mám taky pořád problémy. Od které frekvence je už ta frekvence světlá?

    1. Od té, kdy člověk rezonuje jen s dobrými myšlenkami a skutky (dalo by se říci, že se zesouladil s vůlí Boží).
     Jak je vidět, stále je dost lidí, kteří sice působí v sekci Hledání Světla, ale přesto je některé termíny s tím související iritují. Zvláštní. Navíc mě překvapuje, že zde působí i vyslovení materialisté, kteří dle obsahu jejich příspěvků žádné Světlo nehledají.

    2. No přece záleží na každém jednotlivci, zda touží po hojnosti materiální, či té duchovní. Vybrat a jednat podle toho musí už každý sám.

     Pokud Vaše otázka mířila na druhou část věty (což není zcela zřejmé), tak je to výzva k sebereflexi každého zde účastnícího se jednotlivce, aby si uvědomil, do které skupiny patří. Nelze sloužit dvěma (nesourodým) pánům.

    3. Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Buď totiž bude jednoho nenávidět a druhého milovat, nebo se bude toho jednoho držet a tím druhým pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i mamonu. (Matouš 6:24)

    4. Nemůžete sloužit Bohu i mamonu.

     Tak služte Bohu, pracujte a výhodou jsou i penízky. Bůh nemá nic proti práci a sedmém dni odpočinku.

 2. Vést diskuzi k obsahu a k hlavním myšlenkám knih, které jsem nečetl, nelze.

  Asi o to autorce ani nešlo.

  Autorka paní /slečna/ Petříčková nezaznamenala na své články / v r.2017 dosud 5 / žádný ohlas a diskuzi. Dosud se neprojevil nikdo ze zdejších návštěvníků stránek, kdo by měl co ke knihám říci.

  K diskuzi by mohly být některé myšlenky z úvodu, jako například :
  „návod na výrobu šťastných myšlenek“
  „převýchova našich zažitých myšlenkových vzorců“
  „dobře zahnízděné „infekce“ z minulosti“

  Nemám zkušenost, jestli by autorka vedla diskuzi, něco objasňovala, a to z pozice čtenářky uvedených knih.

  Ještě pár nevyřčených otázek, poznámek.

  Faktor štěstí (Omega)

  . . . . .. . . . začnete i vnímat z cela jiné šance zvenčí, což je základ úspěchu a pocitu štěstí.

  Poznámka – vše podstatné, trvalé a rozhodující je z nitra

  Zázraky v praxi (Synergie)

  . . . . . . . celý proces jako uzdravení nejen duše, …..

  Poznámka – duše není nikdy nemocná, je jen v područí mysli, smyslů…….

  77 pravidel pro úspěšná přání (Anag)

  . . . . . . . . / změně bydlení, změně myšlení/, a především vlastní sebehodnotě.

  Poznámka – místo „sebehodnotu“ bych dal vlastní sebepoznání, alias – člověče, poznej sám sebe.

  Atd..

  1. Zdravím Vendo,
   podařilo se Vám alespoň trochu přes léto trochu vyčistit karmu. Za chvilku bude zima, karma bude třeba:-)

   1. Dobrý vtip.
    Karmu nemáme, máme dálkové topení vč. dodávky teplé vody.
    Mějte se fajn.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference