mapa stránek || vyhledávání

Legenda o Svatém Grálu trochu jinak

Nedávno se zde autor p. Josef Staněk zamýšlel nad výkladem legendy o Svatém Grálu. Pan Staněk napsal:

Proč králi, nezhojitelně zraněný „ve slabině“ (na pohlaví), trpíš? (Parsifal neprojevil soucit s trpícím!) Podle mne to je špatně přeložená nebo položená otázka! Správně má znít: Králi, co je příčinou toho, že jsi byl nevyhojitelně zraněn na pohlaví? (Byl nevěrný královně a sexuálně neukázněný.)

Neustále se píše o tom, jak věrní muži spasí tento svět. My muži ale holt nejsme monogamní. Příroda nás obdařila jinak. Muž je od přírody rozsévač a jeho touhou je co nejvíce „zasít“.
Příklady z přírody:

Jeden kohout stačí na celý dvorek plný slepic.

Jeden jelen stačí na celý les plný laní.

Samice potkana, pokud je březí a potká lepšího „fešáka“, tak nenarozené plody vstřebá a nechá se oplodnit tím „fešákem“.

Lev chrání území, na kterém lvice loví. Pokud při obraně území zahyne, nový lev mláďata všech lvic zakousne, aby šířil své geny právě on, nejsilnější ve smečce. (Člověk by se mohl podivit, proč ještě lvice nezaložily nějaké feministické hnutí, které by toto prostě králi zvířat zakázalo.)

Takto to funguje v přírodě, těch příkladů bych našel jistě mnohem více. V přírodě funguje tzv. přirozený výběr, kdy se množí jen nejsilnější a nejkvalitnější jedinci. Je to z důvodu zachování zdravého genetického kódu. I my lidé jsme součástí přírody a přes veškerý technický pokrok, který kolem sebe máme, se těmto zákonům nemůžeme vyhnout.

A tak při čtení původního článku pana Staňka Duchovní zákony vyjádřené formou legendy o svatém Grálu mě napadla jiná interpretace onoho hříchu. Co když ten hřích krále nebylo to, že byl nevěrný, ale že „neměl koule“ (byl zraněn na pohlaví). To si myslím, že je největší problém současné doby! Muži nejsou muži. Dali ženám rovnoprávnost, ale když si ženy k tomu připočtou ženskou taktiku, intriky, slzičky, tak to není rovnoprávnost, ale 90%. Se zbylými 10% pravomocí mají muži právo sedět na gauči a popíjet pivo. Ti šťastnější mají právo jít si vypít to pivo do své oblíbené hospůdky.

Mnohým z nás je jasné, že současná lidská civilizace stojí na hraně katastrofy. Svět se ocitl v ekonomické, ekologické a vojensko – politické krizi, jako nikdy doposud. Hledat důvody tohoto můžeme různě. Někdo je vidí v tzv. biblické koncepci řízení světa a úroku, který vychází z této koncepce. Jiný je může spatřovat v přílišném materializmu a odloučení (odklonění) se od Boha, jiný v lidské touze po penězích. Je možné, že do krize nás dovedly všechny tyto aspekty dohromady a ještě mnohé jiné. Já bych se chtěl ale zamyslet nad jedním, tedy mezilidskými vztahy.

Za bývalého režimu se trošku ironicky říkalo, že rodina je základ státu. Dnes se to sice už neříká, ale o to jasněji to vidíme. Rozklad rodiny způsobuje i rozklad státu. Různí politici a různě činné veřejné osoby vyrostli zase jen v nějaké rodině. A právě ti politici, kteří nás vedou, jsou jenom obrazem těch svých rodin, ale i nás samotných.

V současnosti se rozvádí cca 70% manželství. Děti z rozvrácených rodin založí zase jen rozvrácené manželství. Holčičky, které nepoznaly lásku otce, si toto vynahrazují v dospělém věku a hledají si o 20 – 30 let starší partnery. A postarší fotříkové v krizi středního věku jim na to hezky skáčou. Zejména pokud mají v ložnici manželku, kterou pořád bolí hlava. Tím samozřejmě zase rozvrátí další fungující rodinu, atd. A koloběh pokračuje. A proč je tedy tolik rozvodů?

Na to může mít názor jistě každý jiný. Já si ale myslím, že muži neplní svou roli hlavy rodiny. Jak také? S 10% pravomocí? Pokud muž neposlouchá oněch 90% pravomocí (čti jeho pravou polovičku), tak se žena prostě rozvede. O jednoho pojídače medu méně (viz trubci). Taky nemusí nikomu prát ponožky. Zato jí však zůstanou děti, byt, výživné a podpora od štědrého státu. O nic tedy nepřišla.

Dalším prvkem ponížení mužů je tzv. pozitivní diskriminace žen, kvóty pro ženy v řídících funkcích, snaha o stejné platy, atd. Nikdo si při tom není ochoten připustit, že muž a žena mají naprosto rozdílné dispozice. Stejně blbě působí žena jako ředitelka, jako třeba muž – učitel v mateřské školce. Muži patří element země, tedy kámen, ženě je vlastní element vody. Voda, pokud ji nalejete do vázy jakéhokoliv tvaru, vždy se tomu tvaru dokáže přizpůsobit. Naopak to nejde. Protože v každém manželství se nemohou lidé na 100% k sobě hodit, vždy musí někdo ustoupit – a to je úloha ženy, přizpůsobit se. Ženě je úplně jedno, jestli si vezme motorkáře nebo duchovního kazatele, žena se dokáže přizpůsobit. Na příkladech s elementy kámen a voda je jasné, kdo je silnější. Dlouhodobě voda vždy obrousí kámen, je tedy silnější žena.
 

Abych se vrátil na začátek. Tahle společnost je nemocná proto, že muži nemají koule. Až si zpět vybojují postavení ve společnosti a manželství, jaké jim náleží, pak budou rodiny schopny vychovat lépe další budoucí generaci. Generaci, která bude mít od dětství před sebou vzory chování mužů i žen, učitelů i učitelek, mužského i ženského principu.

Třeba to je právě to poselství, které nám má přinést Parsifal.

Duben 2017
 

Milan
 

Použité zdroje:
http://leva-net.webnode.cz/album/galerie/kob-056-skryty-matriarchat-jpg1/
http://www.rovnopravnost.cz/zpravy/jak-vudci-samec-prohral-boj-se-statem-79/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 3
hlasů: 4
Print Friendly, PDF & Email

147 komentářů

   1. Hop sem,hop tam. Raději skáču po jiných kopcích. -) Třeba Kozí vrchy.
    Prubni týden ve tmě a nemusíš ani do jeskyně v Tibetu. -)

 1. Dozaji,

  zážitky máte silné, ale v logice pokulháváte – proto jste ty zážitky špatně vyložil.
  Bez inteligence nedokážete udělat vůbec nic. I k dýchání potřebujete určitý stupeň inteligence, ačkoli jí třeba nevěnujete pozornost…

  Podle vás jste se tedy inteligencí (se kterou jste otevíral čakry) propracoval do stavu neinteligence. To je samozřejmě protimluv. A navíc, jak jste bez inteligence poznal, že máte orgasmus, že je to orgasmus a že je tam „ticho a klid“, když poznávat a mít paměť bez inteligence nelze?

  Kromě toho, vaše zážitky byly jenom speciální ochutnávkou, nikoli trvalým stavem v dalším životě, ovšem přijmout to, to pro lidi vašeho typu bývá většinou problém.

  1. Ježíšku nejdřív tvrdíš, že jsem inteligentní a teď zase že ne..
   Někoho mi to připomíná.. Asi Oshíka, tak Ti ho doporučuji k přečtení.
   No, nevím jakýho jsem tipu, ale snažím se přijímat vše, tedy i Tebe. -)
   Orgasmus znají rostliny v květu, zvířátka v říji a i člověk ho v pubertě poprvé okusí. -) Tedy inteligence k tomu rozhodně není potřeba..

   1. Dozaji

    …nejdřív tvrdíš, že jsem inteligentní a teď zase že ne..
    Špatně jste mne pochopil. To vy tvrdíte, že jste prožil orgasmus bez inteligence. Já tvrdím, že to není možné: doslova cokoli se kdekoli uskuteční (tedy i u rostlin v květu), vždy je tomu přítomna patřičná inteligence.
    Nebo ještě jinak – z inteligence vyplývají vlastnosti, ona je jejich základem. A neexistuje nic, co by nemělo nějakou vlastnost (tedy inteligenci).

    1. Konečně jsme se dopracovali k Poznání, že inteligence =návrat do hmoty a materialismu. Spojení s Bohem či Vesmírným Zákonem naopak vyžaduje odhození myšlenek a dogmat, jak to intuitivně cítí každý hledající. -)

    2. Dozaji,

     není pravda, že „inteligence =návrat do hmoty a materialismu“.
     Inteligence je záležitost duchovní – která se z duchovní úrovně promítá i do hmoty a materialismu.

     Že ke spojení s Bohem musíte (svou inteligencí) zklidnit mysl, to je pravda .
     A mysl musíte zklidnit proto, že Bůh se s žádnou myslí nehodlá hádat.
     (Bůh to tak dělá mimo jiné proto, že je nejinteligentnější.)

    3. Snažím se Tě ošálit,právě aby jsi se také mohl napojit na Věčné univerzum. Tak až toho dosáhneš,třeba o inteligenci tzv.Boha změníš názor..
     Proč se asi dokáží odevzdat Světlu jen prostí lidé nebo ti kteří potlačí myšlenky díky stimulačním látkám? Např. šamani,tančící děrvišové nebo třeba sybily.
     Když odhodíš mysl,tak podle zdravého selského rozumu se nemůžeš napojit na něco inteligentního, nýbrž jen ne věčnou všeprostupující vibraci tónu H.Haha Aummm

    4. Dozaji,

     Snažím se Tě ošálit…
     Děkuji, ale to se vám nemůže povést.

     …aby jsi se také mohl napojit na Věčné univerzum.
     Bůh není Věčné univerzum, podobně jako vy nejste váš obývák (přestože i v něm jsou znaky vaší inteligence).

     Když odhodíš mysl,tak podle zdravého selského rozumu se nemůžeš napojit na něco inteligentního…
     Mysl není totéž,co inteligence. Je v tom podobný rozdíl, jako mezi obrazem na hladině (inteligence) a vlnami na této hladině (mysl).
     Proto například rozbouřená mysl snižuje hodnotu inteligence (ačkoli ego si myslí opak), zatímco klidná, soustředěná mysl se v obrazech lépe orientuje (viz vámi zmínění prostí lidé, šamani apod.).

    5. Naopak – ošálil jsem Tě. Jak bys jinak mohl tvrdit, že Bůh něco není, když naopak prolíná vše? Nebo že mysl nesouvisí s inteligencí?
     Odhoď své ego a otevři oči, bo máš oči a nevidíš. – ()

 2. tady je diskuzní příspěvek pana Emila Kalabuse – celý článek je tady – i s videem. Je to zajímavé.

  http://www.czechfreepress.cz/vlastimil-suchy/zjeveni-nevesta-selma-a-babylon.html

  Z diskuze – a je tam v pak toho mnohem víc :

  Dokument ukazuje, jak církev postupně měnila původní učení prvotních křesťanů. Je pravda, že přejala mnoho pohanských svátků, legend a rituálů. Díky za článek. Ještě doplním. Egyptský Hór
  Příběhy Ježíše a Hóra jsou velmi podobné, Hór dokonce přispěl ke jménu Ježíše Krista. Hór a jeho otec Osiris jsou v mýtech často zaměnitelní („já a můj otec jedno jsme“). Legendy o Hórovi jdou zpět o tisíce let a ten má následující společné rysy s Ježíšem:
  Hór se narodil panně Isis-Meri 25. prosince v jeskyni/jesličkách, jeho narození bylo oznámeno hvězdou na Východě a provázeno třemi mudrci.
  Byl dětským učitelem v Chrámu byl pokřtěn, když mu bylo třicet let.
  Hór byl pokřtěn „Anupem Křtitelem“, který se stal „Janem Křtitelem“.
  Měl 12 učedníků.
  Konal zázraky a nechal ožít mrtvého muže jménem El-Azar-us.
  Chodil po vodě.
  Hór se proměnil na Hoře.
  Byl zabit, pohřben v hrobce a vstal z mrtvých.
  Byl také „Cestou, Pravdou, Světlem, Mesiášem, Bohem pomazaným Synem, Synem Člověka, Dobrým pastýřem, Beránkem Božím, Slovem“, atd.
  Byl také „rybářem“ a byl spojován s Beránkem, Lvem a Rybou („Ichthys“).
  Hórovým osobním přízviskem bylo „Iusa“, „stále se stávající syn Ptaha“, „Otec“.
  Hór (nebo Osiris) byl nazýván jako „KRST“ dlouho předtím, než křesťané tento příběh okopírovali.
  Katakomby v Římě jsou vlastně vyzdobeny obrazy dítětem Hórem, kterého drží panenská matka Isis – původní „Madona s dítětem“ – samotný Vatikán je postaven na papežství Mihtry, který má s Ježíšem mnoho společných vlastností a který existoval jako božstvo dlouho předtím, než byla vytvořena postava Ježíše. Křesťanská hierarchie je téměř identická s mithrovskou verzí, kterou nahradilo. Doslova všechny prvky katolického rituálu, od mitry po oplatku, oltář a doxologii, jsou přímo převzaty od ranějších pohanských mysterijních náboženství.

  Mithra – sluneční bůh Persie
  Příběh o Mithrovi předchází křesťanskou báji nejméně o 600 let. Podle Whelesse byl kult Mitry krátce před křesťanskou érou „nejoblíbenějším a velmi rozšířeným ‚pohanským‘ náboženstvím té doby.“ Mithra má následující společné vlastnosti s postavou Ježíše:
  Mitra se narodil 25. prosince.
  Byl považován za velkého potulného učitele a mistra.
  Měl 12 společníků nebo učedníků.
  Konal zázraky.
  Byl pohřben v hrobce.
  Po třech dnech vstal z mrtvých.
  Jeho vzkříšení bylo každoročně slaveno.
  Mitra byl nazýván „Dobrým Pastýřem“.
  Byl pokládán za „Cestu, Pravdu a Světlo, Vykupitele, Spasitele, Mesiáše“.
  Byl ztotožněn se lvem i beránkem.
  Jeho posvěceným dnem byla neděle, „Den Pána“, a to stovky let před objevením se Krista.
  Mitra měl svůj hlavní svátek na památku jeho vzkříšení, z něhož později vznikly Velikonoce.
  Jeho náboženství mělo eucharistii nebo „Večeři Páně“.

  Krišna – božstvo Indie
  Podobností mezi hlavní postavou křesťanství a indickým mesiášem je mnoho. Massey skutečně nalézá mezi hinduistickým a křesťanským spasitelem 100 podobností a Graves, který do své analýzy zahrnul různá nekanonizovaná evangelia, našel více než 300 podobností. Poznamenejme, že dřívější běžný anglický pravopis jména Krishna bylo „Christna“, což odhaluje jeho příbuznost s „Kristem“ (anglicky „Christ“). Také poznamenejme, že – podobně jako v případě židovského bohočlověka – mnoho lidí věřilo v existenci historického, sexualizovaného Krišny.
  Krišna se narodil panně Devaki („božského původu“).
  Jeho otec byl tesař.
  Jeho narození bylo oznámeno anděly, mudrci a pastýři a byl zobrazován se zlatem, kadidlem a myrtou.
  Byl pronásledován tyranem, který nařídil zabít tisíce nemluvňat.
  Byl potomkem královských předků.
  Byl pokřtěn v řece Ganze.
  Konal divy a zázraky.
  Oživoval mrtvé a léčil nemocné leprou, hluché a slepé.
  Krišna používal podobenství, aby naučil lidi milosrdenství a lásce.
  Žil prostě a miloval chudé.
  Byl přeměněn před zraky svých učedníků.
  Podle některých tradic zemřel na stromě nebo byl ukřižován spolu se dvěma zloději.
  Vstal z mrtvých a vstoupil do nebe.
  Krišna je nazýván „Božím Pastýřem“ a „Pánem pánů“ a byl považován za „Vykupitele, Prvorozeného, oběť pro odpuštění hříchů, Osvoboditele, univerzální slovo.“
  Je druhou osobou svaté trojice a prohlašoval se za „Vzkříšení“ a „Cestu k Otci“.
  Byl považován za „Začátek, Střed a Konec“ (Alfa a Omega), stejně jako byl vševědoucí, všudypřítomný a všemohoucí.
  Jeho učedníci mu udělili titul „Jezeus“, což znamená „čistá podstata“.
  Krišna se má vrátit vybojovat bitvu s „Princem Zla“, který zpustoší zemi.

  Řecký Prométheus
  Řecký bůh Prométheus údajně pocházel z Egypta, ale jeho drama se odehrává v pohoří Kavkaz. Prométheus má několik zarážejících podobností s postavou Krista:
  Prométheus pocházel z nebe jako Bůh vtělený do lidského těla, aby zachránil lidstvo.
  Byl ukřižován, trpěl a vstal z mrtvých.
  Byl nazýván jako Logos nebo slovo.

  1. Vendovi u Anonyma.
   http://drastik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=179091
   http://myty.info/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2007020001
   V hebrejské bibli ( text podle Izajáše) se nemluví o panně jako matce Ježíše, ale o mladé ženě. A samozřejmě už vůbec ne o příchodu Mesiáše v daleké budoucnosti. Izajášův narozený syn přišel na svět v prorokově době (proto-Izajáš cca 700 př. n. l.), pravděpodobně v postavě Chizkijáše (Hezekiah, judský král cca. 715-690 př. n. l.).
   https://www.diskutnici.cz/forum/2047-gnosis/last/26/
   http://diskuse.doktorka.cz/existuje-buh/archiv/28781/
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C5%A1na
   „Kršna například kradl i lhal, měl 16 108 manželek, často vyváděl různé „necudné“ žerty“
   No podobnost s vždycky vzorným Kristem, který měl manželku nejvýš jednu, to moc není.

  2. AuV , ten Mithra je těžko předchůdcem Krista. Celý kult byl přísně zasvětitelský. .Na obřady neměly přístup ženy. Konstantin postavil tento pohanský kult mimo zákon.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Mithraismus
   https://pohanskykruh.wordpress.com/2012/01/26/mithruv-kult/
   https://is.muni.cz/th/74650/ff_m/Mithraismus___krestanstvi_1.1.doc
   „božstvo které obnovuje řád světa obětí kosmického býka, posvátnou liturgii v prostorách podzemní svatyně či chrámu a tajné iniciační rituály vedoucí ke spáse lidské duše, které svým charakterem a pojetím obřadů měla být povzbuzována zbožnost zasvěcených (proto je kult označován jako mystéria a řazen mezi tzv. antická mystéria).
   Hlavním cílem mithraismu byla spása duše a zajištění věčného života, toho lze dosáhnout postupným zasvěcením do mysterijních obřadů. Překonáváním četných překážek a nástrah a plněním různých úkolů a příkazů (například postu) bylo možné postupně dosáhnout sedmi stupňů zasvěcení, jimž odpovídá představa stoupání duše zemřelého k nebi sférami sedmi planet (sblížení mithraismu, obdobně jako gnosticismu, s astrologií). Ke každému iniciačnímu stupni hierarchie kultu byla přidělena jedna planeta (a zřejmě i božský patron).“

  1. AuV.
   Autoři Bible
   https://www.gotquestions.org/cesky/autori-Bible.html
   „Genesis, Exodus, Leviticus, Numeri, Deuteronomium = Mjžíš – 1400 př.Kr.
   Jozue = Jozue – 1350 př.Kr.
   Kniha Soudců, Rut, 1 Samuelova, 2 Samuelova = Samuel/Nátan/Gád („Samuel/Nathan/Gad“ z angl.) – 1000 – 900 př.Kr.
   1 Královská, 2 Královská = Jeremiáš – 600 př.Kr.
   1 Paralipomenon, 2 Paralipomenon, Ezdráš, Nehemiáš = Ezdráš – 450 př.Kr.
   Ester = Mordechai – 400 př.Kr.
   Job = Mojžíš – 1400 př.Kr.
   Žalmy= několik různých autorů, nejčastěji Dávid – 1000 – 400 př.Kr.
   Přísloví, Kazatel, Píseň Šalamounova= Šalamoun – 900 př.Kr.
   Izaiáš = Izaiáš – 700 př.Kr.
   Jeremiáš, Pláč Jeremiášův = Jeremiáš – 600 př.Kr.
   Ezechiel = Ezechiel – 550 př.Kr.
   Daniel = Daniel – 550 př.Kr.
   Ozeáš = Ozeáš – 750 př.Kr.
   Joel = Joel – 850 př.Kr.
   Amos = Amos – 750 př.Kr.
   Abdiáš = Abdiáš – 600 př.Kr.
   Jonáš = Jonáš – 700 př.Kr.
   Micheáš = Micheáš – 700 př.Kr.
   Nahum = Nahum – 650 př.Kr.
   Abakuk = Abakuk – 600 př.Kr.
   Sofoniáš = Sofoniáš – 650 př.Kr.
   Aggeus = Aggeus – 520 př.Kr.
   Zachariáš = Zachariáš – 500 př.Kr.
   Malachiáš = Malachiáš – 430 př.Kr.
   Matouš = Matouš – 55 po Kr.
   Marek = Jan Marek – 50 po Kr.
   Lukáš = Lukáš – 60 po Kr.
   Jan = Jan – 90 po Kr.
   Skutky = Lukáš – 65 po Kr.
   Římanům, 1 Korintským , 2 Korintským, Galatským, Efezským, Filipenským, Kolossenským, 1 Tessalonicenským, 2 Tessalonicenským, 1 Timoteovi, 2 Timoteovi, Titovi, Filemonovi = Pavel – 50-70 po Kr. Židům = autor neznámý, nejčastěji se udává Pavel, Lukáš , Barnabáš anebo Apollos- 65 po Kr.
   Jakub = Jakub – 45 po Kr.
   1 Petrova, 2 Petrova = Petr – 60 po Kr.
   1 Janova, 2 Janova, 3 Janova = Jan – 90 po Kr.
   Juda = Juda – 60 po Kr.
   Zjevení= Jan – 90 po Kr.

   1. Pane, musíte diskutovat s autory článků, na které jsem dal odkaz. Ne se mnou, víte?

    http://www.czechfreepress.cz/vlastimil-suchy/zjeveni-nevesta-selma-a-babylon.html

    http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/bible-tajemstvi-nejctenejsi-knihy-sveta.html

    Možná chcete ale jen pochvalu. Pokud ano, tak ji vyslovuji a možná se mnou bude někdo i souhlasit. Ano, jste pracovitý a svědomitý člověk a Vaše obzory v hledání informací jsou obrovské.

    1. Pro AuV, že nejdete na ty czechpress.cz diskutovat Vy. Když se na něco odvoláváte, tak snad proto, že máte podobný názor nebo nesouhlasíte a máte názor opačný. Já nesouhlasím s Vašimi odkazy jak mají být Krišna a Mithra něco jako předchůdci Krista. A dal jsem k tomu odkazy. To Vám jistě nevadí, budete vypouštět poloinformace dál.
     Pochvalu od Vás nechci, nejsem děcko závislé na maminčině vedení, což Vy pod vedením Vendy jistě chápete.

    2. A kde ten Venda vůbec je? Že by se nám zakuklil do Dozaje?

    3. Pardale, ač jste ateista, tak tady odvádíte dobrou práci jako zastánce Bible a Ježíše Krista proti mnohým, kteří jdou proti pravdě. Vězte, že nepřijdete o svou odměnu (viz třeba Marek 9,40-41) a o to více, že to – jako ateista – kvůli odměně neděláte.

     Kéž jednou „na vlastní kůži“ poznáte, že Bůh skutečně je a že Vás miluje a stojí o Vás! Tuším, že pak byste přijal to, co si čtete v Bibli – totiž, že i Vy jste od Boha oddělený hříšník, který potřebuje Spasitele a v pokoře byste si ke kříži Ježíše Krista přišel pro odpuštění a věčný život.

     „Ještě nikdy se nestalo, aby člověk důvěřoval Kristu a zahynul navěky, a ani se to nikdy nestane.“ (Ch.H.Spurgeon)

     Mějte se co nejlépe!

    4. Lukáši, pojmy od Boha oddělený hříšník nebo atheista jsou relativní stejně jako pojem člověk věřící nebo pojem slušný člověk.
     Věřících ubývá a slušných lidí rovněž. Šel jsem lehce před polednem parkem se psem, uprostřed asfaltu rozbitá pivní lahev zjevně od noci a skoro nic z ní nesebráno. Krásně posečený park je místo pro matky s dětmi. Sbíral jsem do pytlíku na psí bobky, ke koši tak 30 m. Každý má plnou hubu práv na seberealizaci a ochranu osobnosti, včetně Babiše, a kde jsou činy, i docela maličké ale užitečné, jak nás to učili rodiče. Ztrácíme výchovu jedné generace. Čili mnoha dalších, kteří se nebudou mít od koho učit.
     Křesťanství mělo mnoho dobrých dlouhodobých vlivů na chování lidí. K tomu není třeba bádat nad tím, co je duše a duch, mysl, život věčný nebo vznik života a vesmíru. Množství poznatků se rozšiřuje a snadno se tím ztrácí ukotvení v základních principech chování, které hlásá třeba Desatero. Dobrá kniha je ta, kterou máme, když ji potřebujeme. A bible je ověřenou nejčetnější knihou všech dob. Nejsem tak chytrý, abych věděl, k čemu byla Bible určena, ale k hašteření o ní určitě ne.
     Nějak nerozumím tomu, proč se tu v hledání duchovní cesty ( Hledání Světla) bádá nad krkolomnými souvislostmi/nesouvislostmi s Krišnou, Mithrou, Buddhou atd. Řeší se jemnohota a vhledy do astroprostoru, Atlantida přišla z vesmíru, reinkarnace duše nám to spočítá atd.
     Už jsem to vzdal zametat střepy úmyslně rozházené v této diskuzi.
     Lukáši, už jsem tu nečetl dlouho nějaký opravdu křesťanský článek.

 3. Osho napsal knihu od sexu k nadvědomí, ale spíš by se to mělo jmenovat přes prožitky orgasmu k nadvědomí, osvícení a spojení se svou energetickou – duchovní podstatou. Související video: OSHO: Making Love — A Sacred Experience (CZ titulky) Uvedeno ZDE. Úzce související audio: Od sexu k nadvědomí II 2 Uvedeno ZDE. Celá čtyřdílná audio kniha: * Od sexu k nadvědomí – Osho je uvedena ZDE. Úzce související články: * Skutečná podstata sexuality. Uvedeno ZDE. * Na čem je založena podstata sexuality, co je to tzv. kosmický orgasmus, co ho vyvolává a jak jej dosáhnout. Uvedeno ZDE.

  Věk Zlatého Světla – Age of Golden Light
  0 11

  Orgasmus jako všelék, aneb jak se stát nejen zdravým, ale i vitálním, moudrým, všestranně úspěšným, dobře naladěným optimistou:
  http://inner-light.ning.com/m/discussion?id=6370783%3ATopic%3A275920

 4. Tak nějak mi tu schází Gilgamešova noha. Včera byl den Slunceplacky a od něj ani žádná zdravice.

 5. https://xman.idnes.cz/partnerska-vernost-je-proti-prirode-monogamii-nam-vnutila-kultura-1fw-/xman-sex.aspx?c=A091019_125019_xman-sex_fro

  Nevěru máme v genech

  Důkazy pro to, že jsme přirozeně polygamním druhem, přinášejí vědci především z oblasti biologie. Větší sklon k polygamii, potažmo promiskuitě, mají podle nich především muži. Muž není z biologického hlediska limitován tím, že by byl nucen prodělat těhotenství, porodit a následně se o dítě starat (například kojit). Při rozsévání svého genetického kódu potom může jednat mnohem lehkovážněji a „umístit“ své spermie na co nejvíc míst. Ostatně, v porovnání s ženami mají muži k dispozici několikanásobně víc pohlavních buněk.

  Ale ani ženy na tom nejsou s věrností o moc lépe. V genech mají zakódovanou snahu zajistit svým potomkům co nejlepší podmínky. Výzkumy ukázaly, že četnost mimomanželských styků u nich stoupá v období ovulace.

 6. https://www.novinky.cz/ekonomika/440730-sef-uberu-docasne-konci-dalsi-clen-vedeni-rezignoval-kvuli-poznamce-o-zenach.html

  Z diskuse:
  Ženy hodně mluví, nechal se slyšet Bonderman

  ——————

  Co to je za dobu, ve které žijeme ?

  1. Je to pravda.

  Je dokázáno (lingvisty a psychology) že žena průměrně za den řekne 20 000 slov a muž 4000 !

  Projeďte se městskou dopravou a udělejte si statistiku sami.

  2. Jak to, že někdo musí odstoupit z vedení firmy, když konstatuje tento objektivní fakt ?

  3. Jak to, že se něco takového může zakořenit v 300 000 000 zemi a diskriminovat tak muže ?

  Do haj…u s celou politickou korektností !

 7. Dozaj:
  Přátelé, dne 1.7. vás zvu na hudební párty dle mého výběru. V kulturním domě v Cotkytli, vstupné 300 Kč(v ceně pivo, slivovička, vínečko a malė občerstvení). Spacáky a karimatky s sebou. Další podrobnosti příště. Penízky posílejte v obálce na adresu : Jaromír Doležel
  Polní 652
  78813
  Rapotín

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference