mapa stránek || vyhledávání

Lorna Byrne, irská mystička na cestě andělů

AndělV poslední době se v nabídce knihkupectví objevuje spousta knih o andělech. Většinou je napsali lidé, kteří se věnují channelingu a podařilo se jim s andělskými bytostmi navázat kontakt. Osobně považuji tuto formu spojení za problematickou. Člověk se zde vlastním úsilím napojuje na jiné formy existence, které s ním nemusejí mít vždy ty nejlepší úmysly a nemusejí být tím, za koho se vydávají…

Zcela jiným případem je Lorna Byrne, irská mystička, která o nic podobného neusiluje a přesto jí bylo dáno už od nejútlejšího věku zcela přirozeně anděly vidět a komunikovat s nimi. O svých zážitích hovoří v autobiografické knize Andělé v mých vlasech.

Tato kniha se čte – pro člověka, který anděly nikdy neviděl – tak trochu jako pohádka. Autorka zde líčí, jak jí andělé doslova provázejí celým životem. Jsou jejími učiteli, rádci, ale i společníky, a to obzvláště v nejtěžších chvílích.

Lorna neměla zrovna jednoduché dětství. Členové rodiny nepovažovali její chování za „normální“. Dokonce ani vlastní matka ji nikdy nepochopila a jednala s ní jako s méněcennou bytostí. Nepomohlo ani to, když se v dospělosti postavila na vlastní nohy, začala pracovat, vdala se a měla děti. Jen se tím potvrdilo ono staré známé – „doma není nikdo prorokem“. Lornu už řadu let navštěvují lidé z celého světa a nacházejí u ní podporu, pomoc i vyléčení.

Na dalších stránkách autorka vysvětluje, jakou mají andělé úlohu, jak na nás působí a našeptávají nám rady, které ne vždy chceme slyšet… Svěřuje se také se svými poznatky o posmrtném životě. Popisuje svůj vlastní zážitek blízkosti smrti a setkání s duchy zemřelých.

Celé dílo je fascinujícím vhledem do života obyčejné ženy s neobyčejnými schopnostmi. Autorka velmi otevřeně sdílí svůj vnitřní duchovní svět a svoje osobní zkušenosti. Ačkoliv jsem při četbě narazila i na věci, s nimiž se neztotožňuji, mohu říci, že je to jedna z mála knih, které na mne působily jako doslova pohlazení po duši.

Zvláštní kouzlo má i modlitba, kterou Lorna obdržela od archanděla Michaela. Podle svých slov ji rozdává všem lidem, kteří k ní přišli hledat pomoc a uzdravení:

Modlitba tvých andělů léčitelů,
kterou ti přináší od Boha Michael, tvůj archanděl.
Vylijte svou léčivou moc, andělé,
rytířstvo nebeské, na mne
i na ty, které miluji.
Nechť na sobě ucítím paprsek
tvých andělů léčitelů
a světlo tvých uzdravujících rukou.
Nechť započne tvé uzdravování,
tak, jak Bůh dá,
Amen
.

 

Martina Kuklišová
 

 

Poslední články autorky:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference