mapa stránek || vyhledávání

Lucie Ernestová: Miluj svůj život

Kalendář Miluj svůj život 2018Není nad to, když vás každý den roku provází příjemný pohled na svou naplánovanou budoucnost, na duši hladivý a pro oko lahodný. Právě takové bývaly kalendáře od Louise L. Hay. Pro příští rok 2018 ovšem už nakladatelství Synergie svěřilo celý koncept do rukou ilustrátorky Lucie Ernestové. Ta si už loni vyzkoušela kalendář obohatit svými ilustracemi a obstála na více než výbornou! S učením Louise L. Hay se velmi dobře zná a přistoupila k tomu všemu ještě trochu hlouběji.

Jak sama k celému projektu řekla, vzala to trošičku jinak, trošičku rázněji, leč hlouběji. Trochu víc prakticky. Američany, pro které je především to, co Louise L. Hay píše do podobných projektů, zajímá a oslovuje více nadlehčený, snad až chvílemi trošku plytký styl. I my si z toho hodně vezmeme, ale vždy je třeba použít i kus logiky a rozumu. Jak se říká – jděte za svým srdcem, ale rozum si vezměte s sebou.
 

Lucie Ernestová měla při tvorbě tohoto kalendáře v kapse srdce i logiku

Dalo by se říci, že motivuje a inspiruje tak, že snad by i samotná autorka Louise L. Hay na tomto projektu těžko poznala, že to nepsala ona. Ale přece jen. Snad za to můžou kratší věty, snad významnější sdělení, snad jen tón, kterým je všechno napsáno: Tady mám pocit, že přede mnou stojí někdo, kdo mi přece je víc rozumí a ví, že k tomu, abych se zakousla i do prošedivělých všedních dnů s vervou, potřebuju trošku logiky smíchané s vírou, že bude líp a všechno má svůj smysl.

Kalendář Miluj svůj život 2018 - Vyměňuji strach za důvěruOpět se tu rozebírají témata týkající se vztahů, lásky, rodiny, pocitu bezpečí, víry v chod osudu a podobně. Každý měsíc si můžete probírat jedno téma, každý měsíc se jím můžete denně těšit. Anebo se jen inspirovat na začátku měsíce a zbytek nechat hezky ve víru všedních dnů a pod vlivem zasněných obrázků. Ty autorka umí. Jsou něco mezi nádherným sdělením pro dospělé a pohádkou pro děti. Máte často chuť si sednout a nakreslit s pečlivými konturami něco podobného. A nakonec, proč ne?

Některý měsíc mě inspiruje a nejvíce osloví text, jiný obrázek a jindy mě potěší jen parádně naplánovaný a posléze prožitý měsíc. Je hezké zažívat v životě krásné věci a ještě lepší je nechat se provázet kalendářem, který vám to umožní v té vizuální milé podobě.
 

Ukázka:

Kalendář Miluj svůj život - listopad 2018 - Strach a důvěra

„Všechno se mění

Toužíme po jistotě, ale jediná jistota je, že vše se mění. Tvé myšlenky, pocity, bolesti, trápení i radosti jednou pominou. Trvale zůstává jen tichá blaženost za pravdivým vnímáním světa.

Hluboko za všemi pocity, myšlenkami a egem se skrývá naše pravé já, se kterým se můžeme kdykoliv spojit. Tam najdeme oporu, po které toužíme.

Náš život procházím různými etapami. Ty těžké nás posilují a ty lehké povznášejí. Každá však jednou pomine. Svět se mění a my s ním. Nikdy nevíme, jaké bude zítřejší ráno, příští jaro nebo co najdeme za dalším rohem. To je nádherné neočekávatelné dobrodružství života. Každý den je nový začátek.“

 

O autorce:

Lucie Ernestová je máma dvou kluků, milující a milovaná žena a manželka, inspirovaná a inspirující ilustrátorka, čerstvá venkovanka, protřelá cestovatelka, zapomenutá architektka. Láká ji a táhne poznávání světa vnějšího a vnitřního. Baví ji surfovat na vlnách nápadů, zážitků a zkušeností a současně je ráda ukotvená v čase a prostoru doma na samotě za Prahou. Vymýšlí a tvoří zábavné a vzdělávací hry pro děti, které vycházejí u nás i v zahraničí. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké a svým osobitým životem inspiruje ostatní.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2017
 

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Tisk Tisk

2 komentáře

  1. Pekný a pozitívny príspevok. Vďaka za neho Renato Petříčková!

  2. Renato, jest v článku citováno:
    „Hluboko za všemi pocity, myšlenkami a egem se skrývá naše pravé já, se kterým se můžeme kdykoliv spojit. Tam najdeme oporu, po které toužíme.“

    Kdo je to ten /ta/ my, která se může s naším pravým já kdykoliv spojit ? Co si o tom myslíte Vy?
    Díky

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference