mapa stránek || vyhledávání

Papež František schvaluje exorcismus

Tak prosím pozor, přátelé, kdo se nebude líbit, bude příliš na straně ďábla, může dopadnout zle – viz. úryvek z článku tady a pod ním odkaz na celý!!

„Papež oficiálně schválil exorcismus jako uznávanou katolickou praktiku. Vatikán schválil 250 kněží pod zástavou Mezinárodní asociace exorcistů, kteří tvrdí, že mají moc lidi ochraňovat před démonickými silami.

Vatikánské noviny L’Osservatore Romano referovaly, že vatikánská Kongregace pro duchovní dala své razítko schvalující a oficiálně podle kanonického práva uznávající Exorcisty.
Výnos dává nově schválené kongregaci legální pravomoc provozovat vymýtačství.“

Více zde: http://dolezite.sk/PAPEZ-FRANTISEK-SCHVALUJE-EXORCISMUS-J2KiVT.html

Píše se rok 2014 a církev svatá římskokatolická může některé své postižené ovečky přivádět snad i na cestu, na jejímž konci mohou plápolat nové hranice – co s těmi posedlými či těmi, kteří je k tomuto stavu přivedli. Kdo nebude poslušný moci světské a bude se bránit až častým absurditám, může být označen církevními hodnostáři jako ten, který propadá peklu a který tak může ohrožovat ostatní putující lid na jeho cestě k Bohu! Je vůbec možné takto dnes uvažovat, není to absurdita?

A ještě jeden úryvek z článku v odkaze:

„Podle Katolické encyklopedie je exorcismus „činem vyhánění, čili vymýtání démonů nebo zlých duchů z osob, míst nebo věcí, o nichž se věří, že jsou jimi posedlí nebo zamoření, nebo jsou vystaveni nebezpečí, že jim padnou za oběť či se stanou nástroji jejich zlovůle.“

Uvažující člověk by se možná zeptal. Bude to církev dělat zadarmo? Nemůže se to obrátit proti lidem? Kdo ukáže na démony v naší společnosti? Kdo označí člověka posedlého nebo zamořeného? Jsem velmi zvědav, co toto může přinést. V rovině prvotní informace se osobně ocitám v obavě, že je to krok do tmy! A takováto zpráva přichází v čase, kdy si připomínáme výročí upálení Mistra Jana Husa na hranici postavené právě římskokatolickou církví.
 

Václav Žáček /Venda/
 

hodnocení: 2.8
hlasů: 8
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference