mapa stránek || vyhledávání

Pozor, nebo vás přivedou do hrobu

Připadá vám, že se příroda na přelomu starého roku s rokem novým naprosto zbláznila, a tento trend dál pokračuje? Teploty, které stoupají nad 10°C, střídají mrazivé dny a přívaly sněhu, kdy kolabuje ve městě doprava. Samozřejmě, s těmito klimatickými podmínkami, které dnes panují, se neumí lidský organizmus dobře vyrovnat. Většina z nás je nachlazených, nebo bojuje s velice nepříjemnou virózou. V mnoha případech nám dostupné léky ani nepomáhají. Organizmus si na jejich dlouhodobou aplikaci zvykl a případné zdravotní komplikaci nezabrání. Občas máme pocit, že se náš stav stále zhoršuje a dávky léků si automaticky zvyšujeme. Ovšem, užívání léků má své hranice tolerance.
 

Do hrobu bychom neměli pospíchat

Pamatujme si, že léky jsou chemickými látkami, které jsou pro lidský organizmus příliš nebezpečné, pokud je bereme v nadměrném množství a bez kontroly rodinného lékaře. Náš špatný stav nevyvolává viróza, ale především vysoký počet tabletek, které jsme doposud spolykali. Mnoho léků škodí nejen ledvinám, ale i našim játrům. Kritickou situací pro naše zdraví je konzumace alkoholu, především v době, kdy zobeme jednu pilulku za druhou. Pouhá sklenička piva může vyvolat nežádoucí účinky, a to zejména malátnost a špatné vidění.
 

Nyní je pravý čas na změnu

Naše příroda je nejlepší mezi všemi lékaři. Její přírodní medikamenty mělo lidstvo vyzkoušené po tisíce let, ale s nástupem chemického průmyslu a velkých farmaceutických firem lidé na sílu přírody rychle zapomněli. Oprašme nyní znalosti svých babiček a hledejme opět medikamenty v přírodě. Vraťme se k četbě starých herbářů a bylinkářů, které máme v pozůstalosti po svých předcích.
 

S nachlazením rychle skoncuje

Kdo by neznal heřmánek lékařský, který patří mezi oblíbené léčivé rostliny. Heřmánek by neměl chybět v žádné české domácnosti. Je stejně záslužným společníkem hospodyněk jako například cibule nebo česnek. Heřmánek má hojivý a regenerační účinek. Jeho další nedocenitelnou vlastností je, že působí protizánětlivě a dezinfekčně. Je skvělým pomocníkem v boji s prvními příznaky nachlazení, ale i během rozvoje virózy. Ovšem pravidelné pití čaje z heřmánku nám utuží zdraví na dlouhou dobu.
 

S přáním hezkého dne Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4.3
hlasů: 3
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference