mapa stránek || vyhledávání

V čom sa skrýva tajomstvo charizmy Mečiara a Fica?

Nie len politológovia si lámu hlavu nad fenoménom Mečiar, Fico. Obaja ako jediné osobnosti v poprevratových dejinách Slovenska s obrovskou, aj keď nie nadpolovičnou, podporou. Ostatní politici nemajú ani z ďaleka takú popularitu… môžu ich poraziť len keď sa spoja. V jednote je sila! Mečiar aj Fico sa už o tom presvedčili… a nie raz v ich neprospech.

mYWSDlS4veL-cdFkSrVbMYvI-ixWu8Db9efZa Mečiarom išiel prostý ľud. Za Ficom taktiež. V podstate Ficovi voliči sú niekdajší Mečiarovi voliči.

Obaja politici predstavujú akýchsi autoritatívnych vodcov národa. V čom spočíva tajomstvo takej veľkej popularity u jednoduchého ľudu? Politológovia povedia, že je to charizma ale čo je to tá charizma?

Prečo mnohí prirovnávajú Fica k Mečiarovi? Nie sú to len tí istí voliči a autoritatívne správanie. Fica dokonca prirovnávajú k Mečiarovi aj keď on je teraz absolútne lojálny západu. Akoby sa zdalo, nech je Fico akýmkoľvek spôsobom naklonení západným záujmom, aj tak ho bude mať západ v zuboch. A v zuboch ho budú mať aj jeho politickí súperi.

Mečiar bol v jednom z minulých životov Svätoplukom. Kto bol Svätopluk nemusím písať. Fico jeho synom Predslavom. Majú úlohu opäť viesť slovenský národ. Hrdý národ, ktorý verí v Boha. Nie katolíckeho, evanjelického…ale živého Boha, ktorý JE. Nemáme slúžiť Bruselu, Prahe, Moskve, Washingtonu…máme slúžiť Bohu. Máme byť sebavedomý a nie zakríknutý. Aké jednoduché.

Naša ríša, podotýkam Slovenská, v čase Svätopluka ako veľmoc bola tŕňom v oku západu! Žeby tým istým navrátilcom politikom opäť zase niekdajší Svätopluk s Predslavom ležali v žalúdku?

Prostý slovenský národ tak ako kedysi, keď jednoducho rešpektoval vodcovstvo Svätoplukovo a iných svojich vladárov, tak teraz opäť zase čosi neviditeľné ho ťahá k týmto osobám.

Ako sa im darí napĺňať úlohu nejdem komentovať. Kto chce vidieť vidí.
 

Martin Hruštínec
http://www.jupitera.sk/
 

hodnocení: 3.8
hlasů: 12
Print Friendly, PDF & Email

28 komentářů

 1. Jeden z oněch dvou politiků – např. kdysi feudálem 15. století a známý nejen na Slovensku, ale i tu opodál.

 2. p. Hruštinec,

  obidvaja politici vystihli , že osud im dal šancu a ako surfer, využil vhodnú vlnu. Tá súdruha Mečiara vyniesla cdo ,,nebeských“ výšin, určite sa musel cítiť ako slovenský poloboh. Trvalo však velmi dlho, kým sa jeho vlna zmenšila na vlnku, ktorá hoi vyplavila až na ,,politické hnojisko“ slovenských dejín. Jedno mu nemožno uprieť, bol to jeden z najváčších demagógov Európy, a nemusel byť ani dobrý rečník, stačilo, že mu jeho miništranti zrobili image krála Slevenského bašaliku…

  Druhý, to je prápad Fica, si tiež chcel vyskúšať to, čo Vladimír, naskočil na vlnu, vyšvihol sa ale ako dedinský tajtrlík podcenil obecenstvo, ktoré sa prizeralo. Používal až také drastické podrazy na súpera, že sa obecenstvu úplne z h n u s i l a dopadol naplno ,,na držku“. Tento pád ani do dnešného dňa ešte ,,nepredýchal“. Ak nevymení, trénera, surf a hlavne obecenstvo, jeho pád už nikto nezastaví. Tak buď dokonané, hajzel načervenalý.

 3. Tak by mně fakt zajímalo, pane Hruštinče, kde jste se dozvěděl, kým byli pánové Mečiar a Fico v minulých životech :-)))

 4. Obsah tohoto a podobných článků je čirá spekulace. Jejich jediný dopad je glorifikace zmíněných politiků, což přispívá k jejich úspěchu u méně inteligentních občanů stále hledajících svého velkého vůdce, který jim bude říkat co mají dělat a převezme za ně odpovědnost. K tomu je zde ještě krásně vidět snaha zahrát na nacionalistickou notu logikou: „My jsme ten vyvolený národ, tedy jsme lepší než ostatní.“

  Pro lidi, kteří nedbají na to, kdo byl kdo je možno říci, že v dnešní době jsou do pozic vůdců a lídrů vyzvedáváni lidé zatížení těžkou karmou. Toto je jejich poslední šance jak se očistit, než nastane velká změna. Až potom bude čas pro opravdové, světlé vůdce, kteří teď nevystupují, protože se nechtějí ušpinit současnými politickými praktikami.

  1. Obsah vašeho druhého odstavce je ale také spekulace.

   S tím prvním odstavcem ovšem skoro úplně souhlasím.

   1. V druhém odstavci vycházím ze dvou skutečností.

    1,Karmický zákon vede ducha k tomu, aby vrátil to, co dříve vzal. To lze u těžkých mnohačetných provinění pouze pokud má k tomu duch pravomoc, tudíž moc, aby dokázal ovlivnit a pomoci mnoha jiným lidem.

    2,To že bude změna je zaslíbeno již mnoho let nazpět a to že se k ní blížíme je jasně vidět na každém kroku.

    Pokud jsem napsal spekulace, měl jsem na mysli, „nepodloženo“. A pokud by to i byli oni, tak je jasné, že mají odčiňovat a ne vést slováky do jejich představy o ráji, protože teď nemůže vést nikdo nikoho nikam.

    1. A jak je vidět na každém kroku, že se blížíme k nějaké změně?

 5. Neví někdo z laskavých čtenářů, čím byli v minulém životě Václav Havel anebo Václav Klaus? Já slyšel spekulace, že Přemysl Otakar, Karel IV., Václav Babinský etc, jen nevím v jakém pořadí a who was who :-)

 6. V oblasti detekce minulých životů panuje neuvěřitelně pestrá lidová tvořivost. Překvapuje mě, že se tomu věnuje taková pozornost a argumentuje se tím v dosti závažných okolnostem. Obecně bychom se tomu měli vyhýbat. Škodíme tím sobě i těm dotyčným. Zda je, či není pravým služebníkem národa na člověka prozradí jeho skutky, nikoli slova, jakkoli libě znějí dychtivému uchu…

  1. Ovšem skutky člověka souvisí s minulostí; proto má smysl vyhledávat málo známé zákonitosti, jež ovlivňují budoucnost, kterou vytvoří současnost.
   Druhým důvodem hledání je vláda materialismu: u některých známých lidí – osobností lze výjimečně najít souvislost hodně jednoznačnou. Nejen ve vlastnostech – osobním zaměření řady „člověků“.

   1. Proti oběma důvodům nic nemám. Jde mi o důvěryhodnost těchto tvrzení a tomu, abychom se neupínali k věcem z části minulým a z části nepravdivým, kteréžto nejsou zrovna nedostatkovým sortimentem…

    1. Je to o nastavení očekávání. Každý z nás hrál někdy v předchozích životech významnou roli. A každý z nás se neustále mění a vyvýjí. ( Z Abrahama se mohl stát masový vrah a z Kaina nejvyšší z mudrců.) Očekávat od lidí spásu, tak jak je popsáno v článku je čirá pošetilost a odvádění lidí od Boha. Protože on jedinný je spása a pomoc.

     Další věc je to, že se to ani nedá pořádně zjisti, kdo byl kdo. Ti co k tomu schopnosti mají nevystupují na veřejnosti a nehlásají je po všech nárožích. A ani oni nemají přístup ke všem informacím, ale jen k těm, které jsou jim ukázány za nějakým záměrem.

     Většina těchto veřejných informací jsou vlastní přání, nebo poblouznění, či snaha o vyvýšení se nad ostatními. Tedy žádné čisté motivy nebo zdroje.

 7. To, že po smrti fyziologickej nastane aj ,,smrť“ duše, ako odrazu vedomia, je logické. Načo by boli duchovia, samozrejme v inom skupenstve, ako za života, mi uniká.Co budú robiť, budú sa zlučovať ,,do politických strán“
  a ovplyvňovať nejakým spôsobom tu žijúcich? Úbohosť mysle, kto raz ,,skape“ nech ide do perdele a nezasahuje do života.Takže z toho vychádza reinkarnácia duše, ktorá by raz bola Kleopatrou, potom stredovekým žoldnierom, potom pakobylkou je už za hranicu toho, že by mali títo ,,mystici“ skončiť v blázninci.Nie je možné vážne brať ludí, ktorí žijú v strachu zo smrti, pretože tam sa mu všetky ,,hriechy“ spočítajú. To je vydieranie živých ludí, ktorých manipulujú tiež živý, ktorí samozrejme ,,dušu“ toho mrtvého nikdy nevidili a neuvidia, pretože skupenstvo živých je iné ako skupenstvo mrtvých.Amen, Hosana, Howgh…

  1. Nelze než popřát, aby se vám splnilo to, co se Vám líbí, to co vnitřně vyznáváte. Neboť Bůh je spravedlivý a každému dává to, o co si kdo řekne.

   Je sice škoda, že už se nikdy nepotkáme, ale je potřeba respektovat přání na Vaší cestě.

   Pápá. ( Na shledanou ani sbohem nelze v tomto případě použít. )

   Pro ostatní: Není tak rozšířený ateismus jasným důkazem probíhající změny a selekce?

   1. Vahrion napsal: 18.4.2014 (22:40)

    „Není tak rozšířený ateismus jasným důkazem probíhající změny a selekce?“

    Dobrá trefa!!! Jak jednoduše člověk vydává ortel o své další cestě.

 8. p. Vahrion píše:

  Pro ostatní: Není tak rozšířený ateismus jasným důkazem probíhající změny a selekce?

  Nie, ja hovorím, že môj príspevok len dokazuje, že využívam naplno to, čo katolícka cirkev dristá od počiatku svojho vzniku, že každý človek a teda aj ja mám : Slobodnú vôlu “ a túto využívam. Keby ste p. Vahrion neboli vylakaní z toho, že túto slobodnú vôlu máte aj Vy, určite by ste sa oslobodil od strachu povedať to, čo si skutočne myslíte a nečakali by ste hned od ..Nebeského Otecka “ trest. Ten trest si zaslúži každý, kto nevyužije svoju slobodnú vôlu a volí samocenzúru. Bohovia nemajú radi takých, ktorí vodu kážu a aj tak potajme víno pijú. Je to od nich odpornejšie, ako povedať jasne . Týmto rečiam o živote po živote vo inom skupenstve n e v e r í m …

  1. Svobodná vůle zřejmě značí rozhodovat se podle vlastních myšlenek. Jak myšlenky v mozku vznikají, odkud se berou, je další záležitostí k růstu poznání.

   Měli Němci propadlí nacismu svobodnou vůli, anebo byla jejich vůle ovlivněná směrem ke zlu silnějšími vlivy? Které dovedou studovat a vysvětlovat duchovní nauky.
   Lze popisovat dle své neznalosti, jenže některé případy převtělování jsou konkrétní.

   1. Svobodná vůle znamená rozhodovat se, jakým druhem myšlenek se budu zaobírat. Svobodná vůle je mnohem výše než myšlenky. Naše myšlenky, pocity a city jsou následky našeho svobodného výběru.

    1. A jak tedy se svobodnou vůlí Němců, příklonem ke strašlivému nacismu? Jejich „svobodný výběr“ jakoby se náhle nějak vzpěčoval počtu pravděpodobnosti. Podstatná většina se klonila k tvrdosti, mírně napsáno. Nadále sleduji, že rozhodnutí, svobodná vůle – je něčím hlouběji podmíněná.

    2. Každé rozhodnutí v rámci svobodné vůle má svůj následek, karmu. Tímto následkem je nutnost žít v okruhu stejně smýšlejících lidí a tudíž prostředí, které tyto myšlenky produkují. Když nastane příhodná doba, rodí se tyto skupiny lidí na zemi do konkrétních lokalit a tedy národů.

     Takže německý národ spojovaly společné myšlenky, pro které se většina z nich někdy v minulosti rozhodla.

     Vahrion
     http://slovopravdy.webnode.cz/

    3. Je to nějaký problém?

     Normálné myslící človék hodnotí obsah slov. Odkaz jsem přiložil proto, aby byl zřejmý zdroj prezentovaných informací a ten koho to zaujme může pak sám hledat dál. To mi přijde správné a naštěstí nejsem jedinný, kdo tak činí.

     Volat „Jééé, další anonym, nebo anonymka?“ je hodně přízemní.

 9. Šibi ryby , mastné ryby, kus koláča od korbáča…
  Veselý zbytok sviatkov Veľkonočných všetkým diskutujúcim aj nediskutujúcim.

  http://www.youtube.com/watch?v=1JCy9fwQvOU

  Jedno úžasné mesto kde som štari roky drala školské lavice…
  K téme, len toľko, že jeden zmieňovaný politik z tohto krajského mesta pochádza, a druhý blízko neho býva.
  Čím boli v minulom živote netuším a netuším ani kde to zobral autor článku :-)
  Žeby Hruštinec bol ďalší jasnovidec a jasnoslyšec ? Asi sa zameriava len na politikov, takže mám smolu, mne by určite nevyveštil, čím som bola v minulých a predminulých životoch .

 10. p. varion píše:

  Každé rozhodnutí v rámci svobodné vůle má svůj následek, karmu.

  To je práve nesprávné pochopenie slobodnej vôle. Ak niekomu dám slobodu, tak ju v plnom rozsahu akceptujem a neukladám ,,slobodnému“ dobré, alebo zlé známky. Je to absolútna sloboda, bez podmienok.
  Ak by nejaký Stvoritel, nazvime ho Laboratórny zamestnanec Neba chcel dať len trochu slobody, bolo by to ako s tehotnosťou. Bud je žena tehotná, alebo nie je tehotná. Pojem trochu tehotná, alebo trochu netehotná je len gramatická hračka, bez logiky. A vesmír ako taký sa z prvotného chaosu vnútornou reštrukturáciou postupne mení na logický. Ked sa tento vesmír naplno stane logickým, zahynie, teda ako hovoria tomu dnešní vedci, rozťahovaniu bude koniec a začne sa etapa zmršťovania vesmíru až do toho pôvodného singulárnehoi bodu a potom natane zase velký treskot.A čo potom bohovia, duše, karma a iné hovadiny, kam sa podejú?….

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference