mapa stránek || vyhledávání

V pražské MHD číhá nebezpečí

V poslední době si jistě každý z nás povšiml nešvaru, který se začal šířit mezi chovateli psů, kdy při nástupu do prostředku MHD nemá pes náhubek. Co je ale chvályhodné, že řidiči Dopravní podnik hlavního města Prahy začínají být ostražití, a pokud majitel psa nezajistí, aby měl psí náhubek, je se svým psím miláčkem vykázán z dopravního prostředku. Již jsem byla svědkem několika případů, kdy cestující musel neprodleně se svým psím svěřencem vystoupit.

Zhruba před půl rokem jsem jela do práce v pražské MHD, kdy jsem stála někde mezi prostředními a zadními dveřmi vozu. Vůz byl poměrně plný, a tedy cestování nebylo příliš pohodlné. Bohužel, do takto plného vozu přistoupila dáma středních let s dogou. Neujeli jsme ani dvě zastávky a tato doga mě najednou chňapla po ruce. Mohu ale mluvit o štěstí, protože tento incident se přihodil v zimním období a já měla na ruce rukavice, které částečně tlumily stisk psí tlamy. Nicméně stav mé ruky přesto vyžadoval akutní lékařské ošetření.
 

Kdo nese větší vinu, majitelka nebo její pes?

Majitelka psa nevyjádřila ani omluvu či jakýkoliv jiný zájem, například poskytnutí první pomoci. Bohužel, stála tam, jako by se jí incident s její dogou ani netýkal. Byla chladná, a spíše já, postižená, jsem měla obavy jakkoliv argumentovat. Tyto typy lidí znám a vždy je příhodné nevstupovat s nimi do konfliktu. Řidiči MHD není co vytýkat, při takto vytíženém spoji jako v době mého zranění nemá dostatečný přehled o dění ve svém voze. Komu patří poděkování, to jsou ostatní cestující, kteří mi velice pomohli. Ráda bych jim alespoň tímto způsobem vyjádřila své upřímné poděkování.
 

S přáním hezkého dne Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference