mapa stránek || vyhledávání

Colette Baron-Reid: Tarot dobra

Tomu se říká výzva! Autorka rozsáhlé knihy a karetní sady Kouzelné mapy, jež patří k jedněm z nejkrásnějších, konečně zpracovala i klasický tarot. A rozhodně se to povedlo. Nejenže celé téma sedí i do konceptu jejích předchozích děl, ale velmi citlivě a zároveň plná života vytáhla z klasických tarotových karet to, co bychom si z jejich příběhů měli brát nejvíce – poučení!

Ničím vás nevystraší, nikde na vás neukáže vztyčený prst, ale z každé situace ukáže světýlko, cestičku, pobídne k aktivitě a k tomu, abychom se za sebe nebáli postavit.

Klidně se může stát, že s těmito kartami se začnete na svou životní situaci dívat jinak. A nemusí to být vždycky hezké divadlo, protože hodně důrazu klade na to, abychom věcem dali čas, podívali se na ně i očima druhých a teprve pak se rozhodovali.

Negativní karty jako zkouška odolnosti!

U podobně laděných karet, které se odchylují od ryzí klasiky, se stávají prubířským kamenem ty rádoby negativní karty, které jsou výzvou pro autora. Co dobrého je na porážce? Co dobrého na zradě? Co dobrého na násilných koncích?

Od Tarotu dobra dostanete vždycky DOBROU RADU.

Jak s ní už potom člověk naloží, je věc jiná.

Podíváme se třeba na modelovou situaci, kdy jde o kartu, která je obecně o opouštění, jež může být bolestivé, ale nutné. Opouštíme nefungující situace a strašně se nám nechce…. Co k tomu napsala autorka?

„Cesta objevování, konec lpění a hledání hlubšího smyslu a větší opravdovosti pod povrchem. Není všechno zlato, co se třpytí a já vím, že si zasloužím opravdové bohatství – zlato, které mě naplňuje radostí, pocitem hojnosti a pochopení. Nebojím se zastavit a přezkoumat, odkud přicházím, kde jsem a kam kráčím. Vědomě si nyní vybírám pro mě správnou cestu, nikoli tu, která se nabízí, nebo tu, po které cítím povinnost jít. Naslouchám svému srdci. Jdu až tam, kam je možné dojít, a opouštím poslední zbytky iluzí, strachu a hanby. Už se neupínám na to, co pro mě není dobré.“

A to je to, co na těchto kartách oceníte.

Pokaždé, v každém duševním rozpoložení nebo v jiném rozložení v kombinaci s jinými kartami, budou tato slova znít jinak. Strach má různé podoby. Někdy se převléká za škodiče, který nám brání rozvoji, jindy nás opravdu varuje. A vědět, na co jsem upnutá, a přitom mi to škodí, to je panečku, vysoká škola seberozvoje a sebeuvědomění. A kolikrát musíme projít i vlastní uličkou hanby, abychom si to přiznali.

Nádherné karty se snivými obrázky, rozvláčným textem, který je měkoučký jako polštář před spaním – to je jistě jeden z tarotů, který potěší úplně každého. Univerzální. Možná….
A evokuje chvíli, kdy si před spaním v posteli zalistujete balíčkem a „popovídáte si“ o uplynulém dnu.

Ponoření se do fantazijního světa vlastních příběhů a podvědomí…

O autorce:

Colette Baron-Reid je světově uznávanou odbornicí na intuici, moderátorkou televizního pořadu Message from Spirit, motivační řečnicí, autorkou meditačních CD a podnikatelkou. Její díla byla přeložena do 27 jazyků. Je autorkou Kouzelné mapy, Karet skryté moudrosti, zakladatelkou a ředitelkou vzdělávacího projektu The Invision Lab, který nabízí poradenství vybraným influencerům a pořádá kurzy pro kouče praktikující její metodiku energetické psychologie. Pochází z Toronta a když zrovna nepracuje nebo nepíše, projíždí se na svém Harleyi po pobřeží… zajímavá žena, že? Více o ní najdete na www.colettebaronreid.com.

Karty Tarot dobra vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference