mapa stránek || vyhledávání

Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

Kniha psaná s láskou, neuvěřitelnou vášní, pokorou, hlavou nabitou informacemi a hlavně, s pocitem splněného snu. Je vlastně úplně jedno, o čem by taková kniha měla být – a kéž by takové existovaly na všechna témata, která lidstvo zná. Tady jde o stromy, dřevo, lásku k lesu, vnímání jeho životních cyklů, života a úcta ke dřevu, která vyústila v báječný splněný podnikatelský sen. Dřevěné domy podle světově oceňovaného unikátního systému.

A o tomto nápadu se autorovi zdálo!

Erwin Thoma - Tajná řeč stromůTo je to, co jsem si z knihy odnesla jako velké „waauuu“… Ono to, jakkoliv to zní neuvěřitelně, tak někdy ty nej a průlomové nápady přesně takhle k člověku chodí. Ve snu. A není divu, už od dětství rakouský autor Erwin Thoma žil s lesem v plném souladu, studoval ho, miloval a některé z poznatků a vyprávění o jeho vlastním dětství bude pro čtenáře takovým pohlazením vlastního dětství. Nebo si také pamatujete smrkovou větev, která byla v domech našich babiček místo barometru? S úžasem jsem se rozpomínala na vlastní fascinaci stromy, kterou bohužel brzy z mé dětské duše odvál čas. A tady sen zůstal. Tady autor pokračoval a z jeho poznatků, například z cyklického růstu lesa, budete u vytržení.

Ano, les si ví rady, v lese žije v souladu jeden strom s druhým. Má své mládí, rozkvět, stáří i umírání a znovu je tu spoustu mladého… Jak snadno se tohle zapomíná! A jak obrovskou úctu a sílu musíte cítit, když stojíte vedle jakéhokoliv stromu.

„Duševní síly potřebují tentýž pramen. Dokonce i láska mezi lidmi je proces nepřetržitého pulzování v rytmu běžného dne, neustálé nahoru a dolů. Život pouze s hlavou v oblacích či v extrémním opojení by ztratil veškeré napětí. Také my jsme živi z napětí a uvolnění.“

I my vlastně žijeme ve stejném rytmu jako stromy a jejich společenství.

S autorem se měníme ve výzkumníky, badatele, v citlivé pozorovatele a zároveň pronikáme do autorova nápadu těžit dřevo dle měsíčních cyklů, protože to ovlivňuje jeho kvalitu.

O autorovi:

Ing. Dr. Erwin Thoma se narodil v roce 1962 v Rakousku, po gymnáziu se stal lesníkem a lesy studoval uprostřed tyrolského Karwendelu a své poznatky později využil k založení výroby domů ze dřeva káceného podle měsíčních fází. Má patent na domy HOlz100 a obdržel za tyto domy četná vyznamenání. Žije s manželkou a třemi dětmi v rakouském Goldeggu.

Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2014, www.Anch-books.eu

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference