mapa stránek || vyhledávání

Láska muža a ženy z pohľadu duševných a duchovných síl – odpovědi slovenskému serveru

1. „Láska muža a ženy z pohľadu duševných a duchovných síl“ bola už v čase svojho prvého vydania v roku 1993 doslova zjavením na poli duchovnej literatúry. Niečo také tu prosto chýbalo a zvesť o nej sa šírila slovným odporučením a neraz to bol darček, ktorý chlapec dostal od svojej milej „nenápadne“ k sviatku. Zmenilo sa od tých čias niečo, alebo ľudia riešia stále tie isté problémy a majú rovnaké trápenia?

Situace se od té doby spíše zhoršila tím, že se hlavní masa lidí více orientuje na hmotu a peníze. V důsledku toho se rozkližují nejen vztahy mezi nepříbuznými lidmi navzájem, ale i vztahy mezi rodiči samými a rodiči a dětmi. Pokusil jsem se o tom promluvit v brněnské TV, záznam přikládám.

2. Zdravie sa dotýka nás všetkých. Niektorých trápi viac, iných menej – ľudí zdravých „ako repa“ je čoraz menej a určite najpopulárnejšie sú tzv. instantné riešenia – „zázračné“ pilulky a pod. Jedného dňa je však každý konfrontovaný s realitou a väčšinou očakáva, že zaňho ten problém vyrieši odborník. Ale tak to nefunguje. A začína hľadanie. Vaša ďalšia veľmi úspešná kniha „Duchovné príčiny chorôb“ už pomohla veľa ľuďom. V čom sa odlišuje od podobných publikácií, ktoré vychádzajú vo svete?

Jak je základním motivem knihy „Duchovní příčiny nemocí“ poznání, že nemoc začíná chybnou činností ducha, tak z toho plyne, že ji není možno odstranit chemicky. (Ducha chemií nepostrašíš!) Proto pilulky od lékaře jen dočasně přesunují nemocí projevené obtíže do skryté podoby vedlejších účinků. Řešení je proto možné nalézt jen kombinací odstranění duchovních příčin (psychosomatického kořene nemoci), duševních příčin (chybné životosprávy a stravování) a jen dočasně napomoci lékem. Budoucnost skutečně úspěšné léčby proto vidím v kooperativním působení týmů lékařských diagnostiků, duchovních poradců a přírodních léčitelů. To však může nastat až po pádu ateisticky pojatého světa a tím i medicíny.

3. O tzv. treťom oku sa obzvlášť v poslednej dobe popísalo naozaj veľa. Vyrojilo sa i množstvo „odborníkov“, ktorí ho ľuďom „otvárajú“ takpovediac na počkanie. Sú takéto, prepytujem, úkony, bezpečné? Čo by ste odporučil ľuďom, ktorí chcú rozšíriť hranice svojho vnímania?

Smysly vnímáme, jak nám odhalila fyzikální teorie superstrun, jen 3 z 10 existujících dimenzí stvoření. Rozšířením vědomím (pootevřením třetího oka) nahlédneme často do dimenzí, jejímž zákonům nerozumíme. V důsledku toho můžeme udělat více škod než užitku, třeba magickými léčebnými zákroky. Ale nemusíme. Do všech dimenzí viděl jen Ježíš Kristus, proto jen jeho léčba byla dokonalá. Protože ale jako lidstvo vstupujeme do vyšší úrovně civilizace, která člověku umožní vidět více, snahy o postup bych zásadně neodsuzoval. Dokonce se chybami učíme, ale jen v případě dostatečné pokory před rozsahem a dimenzemi stvoření. Já osobně za bezpečné považuji jen ty pokusy, které se opírají o Krista. Co by On neschválil, nedělám.

4. Hovorí sa, že s karmickými zákonitosťami je to ako s gravitáciou – platia bez ohľadu na to či o nich vieme alebo nie, či v ne veríme, alebo to považujeme za výmysel. Karma je ďalší pojem, s ktorým sa dnes dosť často „šermuje“. Odvolávajú sa naň neraz ľudia, ktorí majú len veľmi hmlistú predstavu. „Nerob iným to, čo nechceš, aby robili tebe“ je jasné ako facka, ale málokto sa podľa toho naozaj riadi. Pomáha porozumenie zákonitostí na jemnejších úrovniach?

Tento přístup je odvozen od indické filozofie, nacházející božskou jiskru v člověku. To je podle mne zásadní vadný přístup. Míchá objektivní a subjektivní svět. Utvrzuje člověka v iluzi, že on jako božská jiskra něco tvoří. Tvoří jen Bůh, člověk „neudělá ani atom!“ Člověk se ve své tvorbě pohybuje jen v povolených mezích (pronajatá hmotná evangelijní „vinice“) a to za účelem poznání zákonů stvoření. A tím skrze Jeho zákony zprostředkovaně Boha. Protože Bůh jako absolutní Prozřetelnost zná naší nedokonalost, z lásky nám uděluje milost oddálení karmy (trestu) neboli následků nesprávného konání. Proto existuje jiný čas ve hmotnosti a jiný v duchovní dimenzi. V čase oddálení dopadu důsledků nám dává možnost napravení chyb. Neboli karma se za přesně určených předpokladů nemusí dostavit! Obrazně řečeno, božská Spravedlnost je sice neobejitelná, ale má „dvě tváře“ ve smyslu buď dopadu nepříznivých následků a nebo milost v důsledku jejich odčinění. Jestliže člověk ke stvoření a jiným lidem se projevuje jako „požadující Spravedlnost“, i božská tvář se tak vůči němu tímto způsobem obrátí. (Jakou měrou měříte, takovou vám bude měřeno /Bohem/.) Jestliže člověk projevuje vůči jiným lidem neúmyslně přestoupivším Řád stvoření milost, i vůči jemu samotnému Bůh projeví milost. Přesně v evangeliích popisuje Ježíš. „Nesuďte a nebudete souzeni!“ A mnoho jiných podobenství.

5. S Dr. Brzobohatou sa venujete už roky i automatickej kresbe, ktorá pomáha pri diagnostike. Čo všetko sa z nej dá dozvedieť?

Automatická kresba poodkrývá mnohé (ne všechno) zakryté a může nám naznačit neviděné. Já sám se jí nezabývám, je to doména kolegyně.

6. V súčasnej dobe sa akoby roztrhlo vrece s najrôznejšími terapeutmi, liečiteľmi, šamanmi a duchovnými učiteľmi. Bežný človek, ktorý sa začal zaujímať o veci medzi nebom a zemou, sa môže v tak širokej ponuke cítiť stratený – a niet divu. Môžete poradiť nejaké základné kritériá, podľa ktorých by sa mal pri výbere riadiť?

Vládcem této civilizace se stal satan neboli peníze. U kterého léčitele jsou peníze hlavním hybatelem léčitelské činnosti, je pod jeho vlivem. Chce umřít „jako bohatý“. Na druhé straně i léčitelé musí být z něčeho živi. Věnují přece čas, který by mohli věnovat tvorbě hodnot a tím si získávat živobytí. Kritériem hodnoty léčitelů jsou proto podle mne finanční přiměřenost a duchovní zakotvení.

7. Pomáhate desiatky rokov. Absolvovali ste množstvo prednášok a stretnutí. Ale asi najviac ľudí Vás pozná skrze internetové články, ktoré sa šíria prirodzenou cestou – ľudia si ich navzájom odporúčajú. Sú aj niekde sústredené, dajú sa nájsť na jednom mieste?

Máme vlastní zájmové stránky Agape Brno a 101 nejzajímavějších článků z Phoenixu jsou obsaženy v knize „Myšlenky z popela Phoenixu“, k dostání na obj. tamtéž. (info@agapebrno.cz) Mnoho přednášek a soustředění je nahráno na kazetách, které jsou k dostání tamtéž.

8. Plánujete niečo nové v najbližšej dobe? Toto je tá pravá chvíľa na pozvanie pre tých, ktorí hľadajú…

Mělo by být setkání v Deštném 6 až 8.5, organizované panem Vrbou 494 668 377. Možná přednáška v Brně, viz. Agape Brno.

9. Ďakujeme za rozhovor a prajeme ešte veľa síl pri Vašej záslužnej práci.

 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 3.7
hlasů: 9
Print Friendly, PDF & Email

82 komentářů

 1. ad: Nezlobte se pane Staněk, ale okecat tu Vaši „vychcanost a kariérismus“ opravdu nejde.

  Ferdo, ty vole, nech se fakt léčit. Jestli tě, ve světle tísíců jinejch zlegalizovanejch sviňarén a ultra „vychcaností a kariérismu“, rozhodí nějakejch pár ušmudlenejch sídý, pak máš vopravdu problém. Ferdo, rozlišuj!

  1. Honzo,
   když Vám někdo prodá sadu hrnců, které mají cenu 2000,- Kč za 20000,- Kč, tak se mu říká šmejd. Takový šmejd chodí se zahalenou hlavou, vyhýbá se kamerám a policajtům.
   Když Vám někdo prodá sídý, které má cenu 40,- Kč za 400,- Kč, tak si říká duchovní. Neustále se vystavuje a vychvaluje všude možně, dělá si reklamu atd. A takový člověk nabádá ostatní, k pokoře, lásce k bližnímu a „ukazuje“ mu (vlastně snaží se ukazovat) cestu k Bohu.
   A a vo vo tom to to ccelýý je!

   1. Ferdo, akorát narozdíl od šmejdů vás nikdo k nákupu těch CD nenutí. Koupí si je ten, pro koho tu hodnotu mají. Tak nevím, co se rozčilujete.

    1. Aida
     Od člověka, který se prezentuje, jako „duchovní“, se spíše očekává že, že bude lidem říkat, a půjde i příkladem, že život NENÍ o penězích a zisku. Ale to si již musí vyřešit každý sám v sobě. :)
     Ale souhlasím, že za rozčilování to nestojí. :)

 2. ad: když Vám někdo prodá sadu hrnců, které mají cenu 2000,- Kč za 20000,- Kč, tak se mu říká šmejd.

  A když Vám někdo – „Z lásky k Česku“ – prodá(vá) separát místo masa, tak se mu říká obchodník, dostává ceny a vyznamenání, daňový úlevy, atd.
  Ferdo, „miluju“ když zloděj(i) křičí chyťte zloděje. „Miluju“ tohleto pokrytectví, který má tisíce podob. Skutečný šmejdy hledejte jinde. Nějaký hrnce, nějaký cedéčka, to je fakt o hovnu. Ale chápu, že pro vohnouty a jejich malý písečky, může bejt i bábovička z hovna středem vesmíru.

  1. „Skutečný šmejdy hledejte jinde.“
   Já nejsem od toho, abych spasil tento svět. Já nikde žádný šmejdy hledat nepotřebuji. A vůbec nepotřebuji chytat žádné zloděje! Zloději vždycky byli a vždycky budou, ty nevymýtíte. Články na tomhle serveru jsou o duchovnosti a ne o masovém separátu. Takže mé příspěvky jsou o duchovním nazírání lidí a kritizuji duchovní postoje p. Staňka.

   1. ad – Články na tomhle serveru jsou o duchovnosti a ne o masovém separátu.

    Ferdo, v článcích na tomhle serveru najdete přesně tolik duchovnosti, kolik najdete masa v klobásce za 50,-Kč.
    Gnosis.9 => duchovní separát.

  2. Taky bych rekl,ze nejaka CDcka by se mnou necloumala s porovnanim treba s timhle https://m.youtube.com/watch?v=jl2Ppq4U5pw a jine. Co za smejda musi byt takovy doktor tady v júesej ,ktery nez na vas vubec koukne, pumpne vasi penezenku on o 150$ ,jinak se s vami vubec nebavi.
   Myslim,ze by se to ani neveslo na tyhle stranky,co vsechno je vetsi smejdarna nez CDcka pana Stanka.

 3. ad: Články na tomhle serveru jsou o duchovnosti a ne o masovém separátu.

  Ferdo, nevěřil byste jak hluboce – potrava – to spolu souvisí…:-) Jsem velice obezřetný, než něco vůbec „pozřu“ nejen do žaludku, ale také do mozku.

 4. hmmmm…zajímavá diskuse…černí se zase rozhicovali :-)

 5. Honzo, píšeš:

  … Jsem velice obezřetný, než něco vůbec „pozřu“ nejen do žaludku, ale také do mozku….

  Očúvaj, to mi akosi nepasuje, to ,,požrieť“…

  Všetko, čo ide cez receptory, akými sú penis, uši a oči, ide bez filtra rovno do ,,lebeni“ a do tej soplovice..

  Až keď sa to tam ,,spracuje“, až potom sa nadvihuje ,,plavák“ a nepotrebné ,,HOVNO“ sa vyplavuje, ako keď v hajzli sa nádržka vyprázdni a tlakom čerstvej vody, sa hovno vypravuje na ďalekú cestu do mora …

  Len obdobným procesom sa aj MODZOG môže zbaviť odpadu, ktorý sa tam nazbieral cez oné ,,nedokonalé“ receptory, lebo keby Hospodin pri ,,výrobe“ hlineného Adama viac bral ohľad na jeho ,,ochranu pred informačným“ smogom, mali by byť už v očiach a v ušiach prítomné filtre, ktoré by neprepustili ďalej tie ,,hovná“ , ktoré považuješ za odpad…

  Takže zase sa ,,efektom bumarangu“ vraciame k ,,babrákovi“, ktorý už v prvom kole urobil fatálnu chybu, o ktorej som ŤA informoval vyššie…

  A potom sa nečudujme , že došlo k vylomeninám typu: hmyz, ryby , plazy bez ,,vdýchnutia“ životabudiča, Eva z rebra, súlož Adama so svojími prvými dcérami,ktoré splodil s Evičkou, možné obcovanie Evičky so svojími synmi, lebo iného sexuálného materialu v Edene nebolo, prvá vražda v Edene, atď , atď…

  A potom, že ,,prvotný hriech“. Prd makový, prvotné zlyhanie Nevora z hlbín vesmíru …

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference