mapa stránek || vyhledávání

Nedělní úvaha nad choulostivým tématem reklamního snímku

Dobrý den, vážení čtenáři Magazínu Gnosis, některé současné reklamy dnes budí rozporuplné emoce televizních diváků, ačkoliv se domnívám, že v dnešní konkurenci mnoha reklamních firem není snadné vytvořit vtipnou a pro diváky líbivou reklamu.

Onehdy byla zajímavým reklamním spotem upoutávka na hrášek firmy Bonduelle. Tuto reklamu jsem vždy se zájmem sledovala. Firma dobře zvolila formu animovaného snímku, ale bohužel dnes divák v záplavě reklam jen stěží nalezne reklamu, která by ho oslovila svým vtipným a příjemným vyjádřením. Naopak, některé reklamy jsou až příliš drsné, a z pohledu společenské etiky se nedomnívám, že by bylo vhodné je vysílat, obzvláště ve veřejnoprávních médiích.

V médiích jsem zaznamenala názor, de facto doporučení, aby tyto reklamy byly vysílány až v pozdních hodinách. Nicméně toto opatření nezajistí, aby tyto spoty nesledovaly děti. Ovšem sdílím jeden z mnoha názorů veřejně prezentovaných, že tyto reklamy svým způsobem útočí na hrdost jedince, potažmo nás žen a dívek. Jednou z těchto reklam je dnes tolik diskutovaná reklama na ochranu intimních partií žen, kterou mohou sledovat i malé děti, pokud s rodiči tráví odpoledne před televizní obrazovkou. Bohužel televizní stanice jsou schopny tuto reklamu odvysílat i před pořadem pro nejmenší diváky.

K tomuto textu mě ale evokovala sobotní příhoda, kdy jsem prala větší prádlo. Vzpomněla jsem si na nejmenovanou reklamu na prací prášek, kdy ve spotu zmiňují, že jeho účinek zaručí vůni vypraného prádla po dobu 12 týdnů. V sobotu bylo slunečno a na zářijový den i poměrně teplo. Pěkného počasí jsem využila a prádlo si pověsila ven na zahradě. Náš soused rovněž využil slunečného dne a spaloval shrabané listí. K odpoledni se ale začal trochu zvedat vánek a kouř ze sousedova ohniště šel přímo k nám, a na pověšené prádlo, které bude mít nyní po dobu 12 týdnů vůni podzimního kouře.

Jsem s přáním pěkného dne Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference