mapa stránek || vyhledávání

Když přichází sychravý podzim, aneb nezapomínejme na léčivé účinky heřmánku

Naše příroda je nejlepší mezi všemi lékaři. Její přírodní medikamenty mělo lidstvo vyzkoušené po tisíce let, ale s nástupem chemického průmyslu a velkých farmaceutických firem lidé na sílu přírody rychle zapomněli. Oprašme nyní znalosti svých babiček a hledejme opět medikamenty v přírodě. Vraťme se k četbě starých herbářů a bylinkářů, které jsme zdědili po svých předcích.

Heřmánkový čajNení snad nikoho, kdo by neznal heřmánek lékařský, který patřil mezi oblíbené léčivé rostliny našich prababiček a babiček. V české domácnosti by heřmánek neměl chybět. Je nedocenitelný obdobně jako cibule nebo česnek, bez nichž se žádná z hospodyněk neobejde. Heřmánek má především hojivý a regenerační účinek. Jeho další nezanedbatelnou vlastností je, že působí protizánětlivě a dezinfekčně. Je skvělým pomocníkem v boji s prvními příznaky nachlazení, ale i během rozvoje samotné virózy. Pravidelným užíváním čaje z heřmánku si utužíme své zdraví především v nastávajícím sychravém podzimu.

S přáním pohodového podzimu Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference