mapa stránek || vyhledávání

Pražské Výstaviště bylo svědkem významné události

Komentář autorky a posluchačky v jedné osobě k jedinečné kulturní akci. Dne 20. května 2017 se konal v hlavním městě Praha koncert ruského pěveckého tělesa Alexandrovci.

Přeji pěkný den všem čtenářům magazínu Gnosis. Jistě se budu opakovat, resp. svůj divácký komentář na stránkách webového portálu Pražské zprávy dostupné na této adrese, když sdělím, že se včera konala výjimečná kulturní událost, a již podruhé ve svém životě jsem měla jedinečnou příležitost zažít opravdový kulturní zážitek.

Alexandrovci, 23.9.2015

Alexandrovův soubor písní a tanců, 23.9.2015, zdroj: Mil.ru, licence: CC BY 4.0

Mnozí přítomní diváci, kteří seděli se mnou v hledišti, jistě sdílí obdobný, ne-li stejný názor. Brilantní umělecké výkony, nejen pěvecké, ale rovněž taneční, uchvátily veškerou diváckou masu. Mohutný aplaus, i ve stoje, se nesl sportovní halou na pražském Výstavišti bez přestávky po celý večer a utichal pouze při mluveném slovu moderátora tohoto slavnostního večera. Hala přímo bouřila v momentě, kdy se na pódiu rozezněly tóny známé písně Lady Karneval. Tato hudební skladba vzala za srdce nejednoho českého diváka. Ale ve stínu nestojí ani špičkové operní výkony předních ruských sólistů pěveckého tělesa, které v Praze hostovalo.

Bohužel, ani slovy nelze popsat velice milou a příjemnou atmosféru celého kulturního večera. Náš jazyk, český jazyk, má spousty krásných slov, jimiž lze vystihnout perfektní atmosféru a výkony účinkujících, ale na umělecký zážitek ze dne 20.5.2017 bohužel nestačí.

S pozdravem Ivana Kryllová, 21.5.2017
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference