mapa stránek || vyhledávání

Současná podoba Hl. m. Prahy

Nedávno jsem šla procházkou po staré Praze. V Praze jsem se narodila stejně jako můj pradědeček, dědeček i tatínek. Dnes jsem ale hodně zklamána, jak v současnosti Praha vypadá.

Před několika lety, když jsem se procházela starou Prahou, dýchala na mě starobylá atmosféra, a představovala jsem si, jak potkávám významné osobnosti z historie českého státu. Dnes mám velmi smíšené pocity. Jde především o rekonstrukce domů. Ne, že bych nesouhlasila s opravami domů, proti jejich úpravám nic nemám. Jejich údržba je samozřejmě nezbytná, ale co se mi nelíbí, jsou nové fasády domů. Z jejich barevného řešení už staré časy příliš nedýchají. Zajisté, dobře si uvědomuji, že nové fasády jsou důležitou součástí rekonstrukcí domů. Nicméně fasády dle mého názoru by měly být barevně lépe řešeny. Upřímně řečeno, člověk si připadá, že spíše vchází do filmového snímku současných režisérů, než do centra hlavního města. Mám smíšené pocity, protože si připadám, že mě obklopují kulisy budov při natáčení nové filmové pohádky.

S přáním hezkého dne Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference